رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینه 2 چون نوشته به هیچ وجه، غلطه چون در شرایطی مجازه... چیزی که یادمه اینه که اگه گل آلود یا در حال طغیان و اینا نباشه مجازه ، یه همچین شرایطی
:w16::gol:گرفتم....دستت درد نکنه آلاله جون

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

گزینه 2 چون نوشته به هیچ وجه، غلطه چون در شرایطی مجازه... چیزی که یادمه اینه که اگه گل آلود یا در حال طغیان و اینا نباشه مجازه ، یه همچین شرایطی
ممنون از توضیح ،منم یه همچین چیزی شنیدم ولی یادم نمیاد دقیقا کجا خوندم

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جواب این سوال گزینه 2 میشه-در کششی بودن که بحثی نیست اما من نمیفهمم چرا 200؟؟
100 تا در نقطه B وارد میشه 100 تا هم در نقطه C تا اینجا 200 -یعنی اون 100 تایی که تو نقطه D وارد میشه هیچ اثری روی قسمت BC میله نداره آیا؟؟
Untitled.jpg

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها جواب این سوال گزینه 2 میشه-در کششی بودن که بحثی نیست اما من نمیفهمم چرا 200؟؟
100 تا در نقطه B وارد میشه 100 تا هم در نقطه C تا اینجا 200 -یعنی اون 100 تایی که تو نقطه D وارد میشه هیچ اثری روی قسمت BC میله نداره آیا؟؟
مشاهده پیوست 257056
به نظر من جواب گزینه 3 هست
200_100=100 کششی

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
image.jpg
مشاهده پیوست 257056

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 257056

به نظر من جواب گزینه 3 هست
200_100=100 کششی
بچه ها اگه جسارت نباشه من فک کنم گزینه 2 میشه.البته نمیدونم این چیزی که میگم درسته یا برای اینکه گزینه 2 رو توجیه کنم به این شکل تحلیلش کردم! سپیده جون اون 100 تایی که تو نقطه D میگی، اون حساب میشه ولی به نظرم چون باید تعادل رو هم در نظر بگیریم، یدونه نیرو با مقدار 100 داریم که به نقطه A وارد میشه. برا همین میشه 200

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. بچه ها میشه لطفا بگین جواب این سوال چی میشه؟
yyyy.jpg

So-Me91

عضو جدید
مشاهده پیوست 257056

200 کششی درسته...از bc یه مقطع بزن حالا طرف راست رو بردار 2 تا نیروی 100 بهش وارد میشه هم جهت.. مسلما نیروی داخلی اینم میشه 200

pari.arch

عضو جدید
سلام دوستان، خوبین؟:gol:. بچه ها چرا تو اینجور سوالا ارتفاع زیر زمین رو حساب نمی کنیم؟!:confused:
مشاهده پیوست 257073
من قبلا از یکی از بچه ها پرسیدم گفت از روی پی حساب میشه تا ارتفاع مشترک
این تستو هم تو جزوه سینا شریفی هم دکتر خرسند 15 زده یعنی با احتساب زیرزمین

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرزو جان میشه یک صدم ارتفاع مشترک 2تا ساختمون از روی پی؟؟ همیشه همین فرموله؟؟
سپیده جون آره همینیه گه میگی. اگه مثه سوالی که من گذاشتم دو تا ساختمون داد و فاصله بینشون رو خواست، ارتفاع مشترک هرکدوم رو تقسیم بر 200 کن بعد با هم جمع کن (که همون 1/100 میشه). الان تو این سوال من اشتباهی فک می کردم فاصله از ارتفاع مشترک تا بالای زیر زمین 15 هستش و از اون قسمت تا پایین زیر زمین 3. بعد نگو اینجوری نبوده دیگه، ینی من اشتباهی متوجه شدم. اون 15 از بالا تا کف زیر زمینه.
یه نکته ای هم هست که یاد بگیریم خوبه: نسبت درز انقطاع با ارتفاع مشترک 1/100 هستش.

moomidi

عضو جدید
سلام یه سوال بدجوری رفته رو مخم
سوال 31 آزمون 10 مرکز
تعداد عضو رو در پاسخنامه گفته 18
مگه 15 نمیشه؟
چطور میشه 18؟
کسی میتونه ج واب بده؟؟ممنون میشم
gggg.JPG

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز