تحصیلات تکمیلی | دروس تخصصی دانشجویان کارشناسی ارشد معماری

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
به درخواست بچه و احساس نیازی که در این زمینه میشداین تاپیک رو ایجاد کردم.
امسال تعداد زیادی از دوستان دانشجوی ارشد شدن و از این ترم شروع به تحصیل میکنن...این مکان, فضا و محفلی میشه واسه اینکه همه به هم کمک کنیم تو درسا و اگه کسی مشکلی داشت تو درسی یا اینکه درخواستی داشت هر کدوم از بچه ها در حد توان کمک کنه...
دروس :

حکمت هنر اسلامی

سیر اندیشه های معماری

روش های تحقیق در معماری

نظریه و روش های طراحی

معماری همساز با اقلیم

روانشناسی محیط

تنظیم شرایط زمین

سازه های نو

سازه های سنتی

مدیریت پروژه

برنامه ریزی کالبدی معماری

روش های پیشرفته ساخت

طرح معماری 1

طرح معماری 2

پایان نامه

...

ایشالا با کمک هم بتونیم تو این دروس نمره های عالی کسب کنیم...به امید موفقیت;):gol::gol:

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان ...
در نظر داشتیم که برای دانشجویان در حین تحصیل برنامه هایی پیاده شود
با توجه به حجم دروس، درس ها به صورت تک درس در قسمت دانشگاه مجازی با برچسب کارشناسی ارشد زده شده که میتونید فایل ها و لینک جزوات و ... در اون قسمت بگذارید (لطفا اشتراک گذاری کنید)

راهنمای تاپیک ها:

کارشناسی ارشد | حکمت هنر اسلامی

کارشناسی ارشد | سیر اندیشه های معماری

کارشناسی ارشد | نظریه و روش های طراحی

کارشناسی ارشد | روش های تحقیق در معماری

کارشناسی ارشد | برنامه ریزی کالبدی معماری

کارشناسی ارشد | روانشناسی محیط

کارشناسی ارشد | نظریه های مکانیابی

کارشناسی ارشد | معماری همساز با اقلیم

کارشناسی ارشد | روش های پیش رفته ساخت

کارشناسی ارشد | سازه های سنتی

کارشناسی ارشد | سازه های نو

کارشناسی ارشد | تنظیم شرایط زمین

راهنمایی در رابطه با پایان نامه کارشناسی ارشد معماری

[آموزشی] مقاله بنويسم؛ كارهاي تحقيقي در باب معماري
سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها
اصول مقاله نویسی

:gol:

آخرین ویرایش:

TARANE-ARCH

عضو جدید
,واااااااااااااای چقدر عالی دست گلتون درد نکنه دوستانی که زححمت کشیدین

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی هم خوب
به امیدموفقیت هممون........

,واااااااااااااای چقدر عالی دست گلتون درد نکنه دوستانی که زححمت کشیدین

سلام..ایشالا از هفته دیگه که کلاسا کامل تشکیل شد و موضوع طرح و مقاله و برنامه های دروس مشخص شد...میایم اینجا و با هم پیش میریم...به امید اینکه با کمک هم این درسا رو با موفقیت پشت سر بزاریم
من این ترم طرح 1 و حکمت هنر اسلامی و روشش های تحقیق در معماری دارم...که کلی کار داره

arshadememari

عضو جدید
لطفا اگه دروس پیشنیاز برای اونایی که غیر معماری بودن باید بگذرونن هم بذارید ممنون میشم
تشکر;)

e_s_h

عضو جدید
سلام..ایشالا از هفته دیگه که کلاسا کامل تشکیل شد و موضوع طرح و مقاله و برنامه های دروس مشخص شد...میایم اینجا و با هم پیش میریم...به امید اینکه با کمک هم این درسا رو با موفقیت پشت سر بزاریم
من این ترم طرح 1 و حکمت هنر اسلامی و روشش های تحقیق در معماری دارم...که کلی کار داره
ممنون و تشکر ویژه از این کار خوب و با ارزش..انشالله همه بتونیم به هم کمک کنیم و دانسته هامونو در اختیار بذاریم..به امید موفقیت روز افزون برای همه ;)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

این تاپیک قراره بصورت جامع به دروس کارشناسی ارشد معماری بپردازه...

همینجور که همراهی جان زحمت کشیدن و تاپیک های دروس رو ایجاد کردن...
قراره کلیه درخواست ها و سوالات و همکاری ها توی دروس مختلف کارشناسی ارشد اینجا انجام بشه...ایشالا که بتونیم توی دروس مختلف به هم کمک کنیم...

curly_architect

کاربر فعال
پس معماری داخلی ها چی آقا رضا؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی دیگه راهمون از هم جدا شد؟ :crying:

این تاپیک قراره بصورت جامع به دروس کارشناسی ارشد معماری بپردازه...

همینجور که همراهی جان زحمت کشیدن و تاپیک های دروس رو ایجاد کردن...
قراره کلیه درخواست ها و سوالات و همکاری ها توی دروس مختلف کارشناسی ارشد اینجا انجام بشه...ایشالا که بتونیم توی دروس مختلف به هم کمک کنیم...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس معماری داخلی ها چی آقا رضا؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی دیگه راهمون از هم جدا شد؟ :crying:

معماری داخلی باید تو قسمت دانشگاه مجازی باشه..اگه هم نبود ایجاد میشه نگران نباش...
ولی چون معماری-معماری گرایش اصلیه و قاعدتا طیف گسترده ای دارن این گرایش رو میخونن لازم بود که همچین تاپیک جامعی ایجاد بشه...
از اینجا هم از همراهی جان که زحمت زیادی کشیدن تشکر میکنم:gol:

رضی بلا

عضو جدید
سلام دوستان ممنون من این ترم سیر اندیشه حکمت و طرح یک بچه ها سیر استادمون میگن برا مقاله خیلی سخت گیره بیاین به هم کمک کنیم برا انتخاب موضوع و اینکه کجا بفرستیمش

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ممنون من این ترم سیر اندیشه حکمت و طرح یک بچه ها سیر استادمون میگن برا مقاله خیلی سخت گیره بیاین به هم کمک کنیم برا انتخاب موضوع و اینکه کجا بفرستیمش

سلام...این تاپیک هم واسه همین ایجاد شده که تو دروس مختلف به هم کمک کنیم...
واسه انتخاب موضوع و... هم هر وقت استادت مشخص کرد بیا اینجا مطرح کن ایشالا بچه ها بهت مشورت میدن و کمکت میکنن...و ایشالا این ارتباط متقابل باشه

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام به همه ی دانشجویان و هم تاپیکی های قدیمی:w33:به سلامتی کنکورم تموم شد و خوب یا بد هممون رفتیم برا ثبت نام و زمان زیادی تا شروع کلاسا نمونده و شاید برا بعضیا شروع شده باشه والا ما که شروع بشه هم نمیریم:) اصلا چه معنی داره دانشجو قبل 15 مهر بره سر کلاس؟؟؟:biggrin:
و تشکر از استارتر و دوست عزیزم reza memar که قبول زحمت کرد و این تاپیک رو راه انداخت و همچنین همراهی عزیز که تقسیم بندی اش کرد...
باز جمعمون جمعه!!!(روز تعطیلو نمیگم آقا منظورم جمع است دانشجوی ارشدی خجالت بکش!)قراره با هم درسای دانشگاهی رو نخونیم !ینی بخونیم اما شب امتحان...قراره گاهی غر غر کنیم از استادا امتحانا و مخصوصا درسی به اسم طرح که من به شخصه خیلیییییی دوسش دارم مخصوصا تمرینات طول ترمشو:hate:!آخر ترم با صداقت نمراتتونو اعلام کنید لازمه خاطر نشان بشم 12 قبولیه اما همون 12 مشروطی میاره باید 14 بشیم البته میدونم همه درس خونن اینو برا خودم خاطر نشان کردم فقط!خلاصه سال تحصیلی خوب رو همراه با اساتید خوب و نمرات خوب برا همه آرزومندم...امیدوارم هیش کی مشروط نشه،غذای دانشگاه یادم رفت امیدوارم همیشه برنجاش دم کشیده همراه با کباب حسینی و دوغ و سالاد و با کیفیت باشه...اصلانم بعد چمن زنی دانشگاه ناهار قرمه سبزی نداشته باشین و بد به دلتون را ندین;)...امیدوارم بعد تکمیل ظرفیت بقیه دوستان هم که قبول نشدن یا قبول شدن و نخواستن برن از هر دانشگاهی که دوس دارن قبول شن و به جمع ما ها ملحق بشن...به قول هستی همین پست اولم اسپم تلقی نشه صلوات..

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دانشجویان و هم تاپیکی های قدیمی:w33:به سلامتی کنکورم تموم شد و خوب یا بد هممون رفتیم برا ثبت نام و زمان زیادی تا شروع کلاسا نمونده و شاید برا بعضیا شروع شده باشه والا ما که شروع بشه هم نمیریم:) اصلا چه معنی داره دانشجو قبل 15 مهر بره سر کلاس؟؟؟:biggrin:
و تشکر از استارتر و دوست عزیزم reza memar که قبول زحمت کرد و این تاپیک رو راه انداخت و همچنین همراهی عزیز که تقسیم بندی اش کرد...
باز جمعمون جمعه!!!(روز تعطیلو نمیگم آقا منظورم جمع است دانشجوی ارشدی خجالت بکش!)قراره با هم درسای دانشگاهی رو نخونیم !ینی بخونیم اما شب امتحان...قراره گاهی غر غر کنیم از استادا امتحانا و مخصوصا درسی به اسم طرح که من به شخصه خیلیییییی دوسش دارم مخصوصا تمرینات طول ترمشو:hate:!آخر ترم با صداقت نمراتتونو اعلام کنید لازمه خاطر نشان بشم 12 قبولیه اما همون 12 مشروطی میاره باید 14 بشیم البته میدونم همه درس خونن اینو برا خودم خاطر نشان کردم فقط!خلاصه سال تحصیلی خوب رو همراه با اساتید خوب و نمرات خوب برا همه آرزومندم...امیدوارم هیش کی مشروط نشه،غذای دانشگاه یادم رفت امیدوارم همیشه برنجاش دم کشیده همراه با کباب حسینی و دوغ و سالاد و با کیفیت باشه...اصلانم بعد چمن زنی دانشگاه ناهار قرمه سبزی نداشته باشین و بد به دلتون را ندین;)...امیدوارم بعد تکمیل ظرفیت بقیه دوستان هم که قبول نشدن یا قبول شدن و نخواستن برن از هر دانشگاهی که دوس دارن قبول شن و به جمع ما ها ملحق بشن...به قول هستی همین پست اولم اسپم تلقی نشه صلوات..
ماشالا همیشه شاد و سرزنده;):D
خداروشکر از کنکور و مسائل مربوط به اون که مدت ها درگیرش بودیم خلاص شدیم و به این تاپیک کوچ کردیم..ایشالا یه دو سه سالی هم اینجاییم...بعدش ورودی های بعدی هستن و فعالیت میکنن..امیدوارم مطالب اینجا واسه بعدی ها مفید باشه...و رفتیم ترم های بالاتر به ترم پایینی ها کمک کنیم و اونایی که ترم بالایی هستن به بچه های ورودی جدید...
.
منم از هفته دیگه رسما میرم دانشگاه...ولی اونایی که رفتن سرکلاس بیان بگن که استاد ازتون چی خواسته و قراره تو طول ترم چیکار کنین؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ماشالا همیشه شاد و سرزنده;):D
خداروشکر از کنکور و مسائل مربوط به اون که مدت ها درگیرش بودیم خلاص شدیم و به این تاپیک کوچ کردیم..ایشالا یه دو سه سالی هم اینجاییم...بعدش ورودی های بعدی هستن و فعالیت میکنن..امیدوارم مطالب اینجا واسه بعدی ها مفید باشه...و رفتیم ترم های بالاتر به ترم پایینی ها کمک کنیم و اونایی که ترم بالایی هستن به بچه های ورودی جدید...
.
منم از هفته دیگه رسما میرم دانشگاه...ولی اونایی که رفتن سرکلاس بیان بگن که استاد ازتون چی خواسته و قراره تو طول ترم چیکار کنین؟؟
انشالله همگی موفق باشند...
ما درس روش تحقیقمون هفته پیش تشکیل نشد ولی استادمو دیدم و باهاش صحبت کردم گفت میتونی تا هفته دیگ یعنی فردا موضوع رو انتخاب کنی که یه پله جلو تر باشی ...آخه ما هم مقاله داریم این ترم....منم دو روز بعد از اینکه باهاشون حرف زدم موضوع رو انتخاب کردم و براش میل کردم خوشش اومد و قراره حالا فردا برم ببینم چ باید بکنم....
حالا فردا گذارش میدم بهتون;)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشالله همگی موفق باشند...
ما درس روش تحقیقمون هفته پیش تشکیل نشد ولی استادمو دیدم و باهاش صحبت کردم گفت میتونی تا هفته دیگ یعنی فردا موضوع رو انتخاب کنی که یه پله جلو تر باشی ...آخه ما هم مقاله داریم این ترم....منم دو روز بعد از اینکه باهاشون حرف زدم موضوع رو انتخاب کردم و براش میل کردم خوشش اومد و قراره حالا فردا برم ببینم چ باید بکنم....
حالا فردا گذارش میدم بهتون;)
منم این ترم روش تحقیق دارم و ظاهرا باید مقاله تو یه همایش هم ارائه کنیم..و اینجور که شنیدم تمرینات کلاسی هم داره!!..تازه اینجور که معلومه حکمت هنر اسلامی هم مقاله داره...!!!در کل ترم سنگینی رو پیش رو داریم
موضوع مقاله و راهنمایی هایی که استادت بهت کرد رو بزار که ما هم استفاده کنیم..;)

arefeh

کاربر ممتاز
منم این ترم روش تحقیق دارم و ظاهرا باید مقاله تو یه همایش هم ارائه کنیم..و اینجور که شنیدم تمرینات کلاسی هم داره!!..تازه اینجور که معلومه حکمت هنر اسلامی هم مقاله داره...!!!در کل ترم سنگینی رو پیش رو داریم
موضوع مقاله و راهنمایی هایی که استادت بهت کرد رو بزار که ما هم استفاده کنیم..;)

حتما هر چند پیام نور رو قبول نداری:D....ولی استاد خوبی...معلومه کمک میکنه چون وقتی میل زدم شبش...فردا اول صبح سریع به صورت مفصل توضیح داد...تاپیک پیام نور گذاشتم اونجا رو ببین

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز موضوعات طرح 1 رو هم می شه بگید ;)
ایشالا بچه ها سر کلاس برن موضوعات رو میزارن و شروع میکنن به کار...
حتما هر چند پیام نور رو قبول نداری:D....ولی استاد خوبی...معلومه کمک میکنه چون وقتی میل زدم شبش...فردا اول صبح سریع به صورت مفصل توضیح داد...تاپیک پیام نور گذاشتم اونجا رو ببین
اون مسئله که دیگه تمام شد :D الان قراره با هم کار کنیم فرقی نمیکنه چه دانشگاهی باشیم چون سر فصل یکیه...
البته بعضی دانشگاهها در حد یکی دو درس رو اضافه کردن...مثل زبان تخصصی..یا مثلا ما درس مدیریت پروژه رو داریم...که یه جزوه ازش دیدم که خیلی هم سخته

aminr.6787

عضو جدید
تشکر میکنم از همه که قراره به هم کمک کنن.
انشاالله هفته آینده برا منم انتخاب واحد میکنن و با شروع کلاسا در خدمت همه هستم و از نظرات استفاده میکنم.
به امید موفقیت همه.:):):) :surprised:

arefeh

کاربر ممتاز
کلاس من هم الان تشکیل شد...سایت دانشگاه هستم و براتون این پست رو میزارم...
با دکتر لیتکوهی کلاس داشتیم به نام روش تحقیق...
منم شکرپااااااااااااااااش:biggrin:اووووف نگو ...هیچی دگ برا هفته آینده موضوع و بیان مسئله رو باید آماده کنیم و تا هفته بعد در مورد موضوع در حد یه صفحه آچار توضیح بدیم...
ولی اینقدر رووووون صحبت کرد دستم اومد تقریبا باید چ کنم;)

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما دیروز کلاسامون تشکیل شد :smile:
به سلامتی..خب کلاس چطور بود؟؟قراره تو طول ترم چیکار کنین؟
کلاس من هم الان تشکیل شد...سایت دانشگاه هستم و براتون این پست رو میزارم...
با دکتر لیتکوهی کلاس داشتیم به نام روش تحقیق...
منم شکرپااااااااااااااااش:biggrin:اووووف نگو ...هیچی دگ برا هفته آینده موضوع و بیان مسئله رو باید آماده کنیم و تا هفته بعد در مورد موضوع در حد یه صفحه آچار توضیح بدیم...
ولی اینقدر رووووون صحبت کرد دستم اومد تقریبا باید چ کنم;)

واسه انتخاب موضوع استاد محور های خاصی مشخص کرده بود؟؟و اینکه قراره مقاله رو جایی ارائه کنین؟
پس هر هفته یه جور کارای کلاسی و کرکسیون دارین...هواست باشه در کنارش کتابش رو هم واسه امتحان پایانی بخونی...چون اینجوری نیست که بتونی 1شبه بخونی و امتحان بدی.
کتاب حکمت هم که یه جور فلسفیه و سخت...باید چند بار بخونیش تا بفهمی...واسه کتابا یه برنامه اساسی بریز تا ایشالا از پسش بر بیای..

silent star1

عضو جدید
کتاب حکمت هم که یه جور فلسفیه و سخت...باید چند بار بخونیش تا بفهمی...واسه کتابا یه برنامه اساسی بریز تا ایشالا از پسش بر بیای..

چه کتابی رو برای حکمت هنر اسلامی معرفی میکنن معمولا؟
کلاسای ما از 19م شروع میشه و برنامه ترم رو هفته ی دیگه اعلام میکنن..

arefeh

کاربر ممتاز
به سلامتی..خب کلاس چطور بود؟؟قراره تو طول ترم چیکار کنین؟

واسه انتخاب موضوع استاد محور های خاصی مشخص کرده بود؟؟و اینکه قراره مقاله رو جایی ارائه کنین؟
پس هر هفته یه جور کارای کلاسی و کرکسیون دارین...هواست باشه در کنارش کتابش رو هم واسه امتحان پایانی بخونی...چون اینجوری نیست که بتونی 1شبه بخونی و امتحان بدی.

خداروشکر دگ آون کتاب عینی فر نیست جزوه که باید دانلود کنم. نه گفت هر چی که علاقه دارید.
من یدفعه موضوعی برداشتم که همایشی هم بشه. اما مقالات پژوهشی 6ماه حداقل طول میکشد. یعنی الان استارت بزنم برا ترم دو هست. اره کورکسیون داریم.
فقط حکمت رو نمیدونم. کتابش میدونی چیز؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداروشکر دگ آون کتاب عینی فر نیست جزوه که باید دانلود کنم. نه گفت هر چی که علاقه دارید.
من یدفعه موضوعی برداشتم که همایشی هم بشه. اما مقالات پژوهشی 6ماه حداقل طول میکشد. یعنی الان استارت بزنم برا ترم دو هست. اره کورکسیون داریم.
فقط حکمت رو نمیدونم. کتابش میدونی چیز؟
کتاب روش های تحقیق قبلی سخت بود.خوبه که جزوه کردن...
واسه مقاله هم کار خوبی کردی اگه تونستی چکیده اونو بفرست همایش هایی که دارن چکیده مقاله میگیرن بعد هم که تمام شد اصل مقاله بفرست...
کتاب حکمت هم جستارهایی در چیستی هنر اسلامی...کتاب فلسفی و سختیه..چند بار بیاد خوند تا فهمید

arefeh

کاربر ممتاز
کتاب روش های تحقیق قبلی سخت بود.خوبه که جزوه کردن...
واسه مقاله هم کار خوبی کردی اگه تونستی چکیده اونو بفرست همایش هایی که دارن چکیده مقاله میگیرن بعد هم که تمام شد اصل مقاله بفرست...
کتاب حکمت هم جستارهایی در چیستی هنر اسلامی...کتاب فلسفی و سختیه..چند بار بیاد خوند تا فهمید

برای حکمت یه جزوه داخل سایت pnu بود...به نظرت اون نیست؟؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام
اینم لیست درسای من:
برای روش تحقیق چندتا کتاب معرفی کردن؛ولی بیشتر روی کتاب روش در روش دکترمحمدپور تاکید کرد که بخونیمش
برای حکمت هم انتشارات سمت خانم رهنورد+2تا مقاله معماریان و مددپور
برای سیراندیشه ها: جستاری در نظریه معماری انصاری+مجله هنرهای زیبا ش41