راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستهای عزیز
یکی از دوستام داره سعیدی پور میخونه میخونه می گه خیلی غلط داره!!
نظر شما هم همینه؟
اگه اینجور باشه بده
همه ی کتاب ها تا اندازه ای اشتباه داره...ولی اگه اون موضوعی که داری تست می زنی رو حداقل یه مرور ساده داشته باشی می تونی متوجه اشتباهاتش بشی...
همگی پیروز باشید

یونیک

عضو جدید
سلام به دوستهای عزیز
یکی از دوستام داره سعیدی پور میخونه میخونه می گه خیلی غلط داره!!
نظر شما هم همینه؟
اگه اینجور باشه بده

سلام .
ببین غلط هاش اندازه ی غلط های پارسه نیست.
هر کی رتبه 2 رقمی بوده حتی رتبه 1 پارسال مال موسسه ی سعیدی پور بوده . همه ی کتابا اشتباه دارن...

یونیک

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
قبول دارم
اما این ازمون به خودمم خیلی مربوط میشد
مثلا میتونستم عمومی ها بالاتر بزنم اما زیر 40 زدم(کم خونده بودم)
مزیت ازمون های ازمایشی اینه که برای دفعه بعد سعی میکنی بهترین باشی :gol::heart:
بعد از یه مدت طولانی سلام
ولی من قبول ندارم چون ازمون پارسه برای من نتیجه نداد همین طور اطرافیان ولی بر عکس ازمون های مدرسان .(با وجود خوندن)
به هر حال ممنون...

هر چی به ازمون نزدیکتر می شیم دلشورم بیشر می شه:(برام دعا کنین.

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام .
ببین غلط هاش اندازه ی غلط های پارسه نیست.
هر کی رتبه 2 رقمی بوده حتی رتبه 1 پارسال مال موسسه ی سعیدی پور بوده . همه ی کتابا اشتباه دارن...
سلام
سعیدی پور صرف نظر از غلطایی که داره خدایی خوبه
راستی داشتم تستای کنکور 87 رو میزدم سوالای فن ساختمان حدودا 10تاش از مبحث 5 مقررات ملی بود. شاید بیشتر هم بیاد چون مبحث 5 خیلی زیاده و تقریبا شناخت مواد و عناصر و ایناس
پیشنهاد میکنم اگه نمیدونستین بخونین
من دیروز دانلودش کردم بخونم
تقریبا 100 صفحه ست

یونیک

عضو جدید
سلام
سعیدی پور صرف نظر از غلطایی که داره خدایی خوبه
راستی داشتم تستای کنکور 87 رو میزدم سوالای فن ساختمان حدودا 10تاش از مبحث 5 مقررات ملی بود. شاید بیشتر هم بیاد چون مبحث 5 خیلی زیاده و تقریبا شناخت مواد و عناصر و ایناس
پیشنهاد میکنم اگه نمیدونستین بخونین
من دیروز دانلودش کردم بخونم
تقریبا 100 صفحه ست
الان دیگه نمی شه وقت وقت تست زدنه..........................

farid_ghasemi

عضو جدید
الان دیگه نمی شه وقت وقت تست زدنه..........................

سلام خوبین ؟
منم با دوستمون موافقم الان دیگه وقت خوندن مطلب جدید نیست سعی کنین اینجور مطالبم نگین آدم یجور میشه
ما بتونیم 80 درصد مطالب جمعبندی کنیم شهاکار کردیم

انشالا که همه موفق بشیم.

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کتاب درست و حسابی این وسط پیدا نمیشه واسه خوندن؟!
من چندروز پیش اومدم تستهای یگانه رو بزنم درس عناصر خیلی با پارسه فرق داشت ؟!!
حالا یکی هیچی بارش نباشه از کجا باید بفهمه کدومش درستتره؟!:w19:

• Like
واکنش ها: MEG

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه کتاب درست و حسابی این وسط پیدا نمیشه واسه خوندن؟!
من چندروز پیش اومدم تستهای یگانه رو بزنم درس عناصر خیلی با پارسه فرق داشت ؟!!
حالا یکی هیچی بارش نباشه از کجا باید بفهمه کدومش درستتره؟!:w19:
عناصر يگانه بهترين كتابه .بعضي مطالب خوبش تو كتاباي ديگه پيدا نميشه.به نظر من همون يگانه رو بچسب.

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتاب یگانه اعصابه منو خرد کرده خیلی اشتباه داره!!!
من چندتا تست مشکل داشتم (البته بیشتر از چندتاست ولی گلچین کردم):
*یکی از دلایل قرار دادن تیغه آجری در داخل بادگیر؟
ساسان مردای: تسریع در جریان هوا؟
یگانه:زیادتر کردن ظرفیت باربری بادگیر؟

*در زمینه سیاه یک نقطه سفید کدام خاصیت را داراست؟
یگانه:منفی؟
سعیدی پور:تمرکز؟

*ژرفای پی = عمق پی؟؟؟؟؟(پارسه عمق پی +ارتفاع پی=ژرفا ، یگانه:ژرفا=عمق)

*نقش خرک های نقطه گیری؟؟
*هدف از گودبرداری؟؟؟
....
:w19::w19::w19:

farid_ghasemi

عضو جدید

*نقش خرک های نقطه گیری؟؟
*هدف از گودبرداری؟؟؟
....

سلام دوست عزیز در مورد باد گیر که بنا به اینکه در ساختمانهای اسکلتی مصالح نقش پر کننده دارن جواب ساسان مرادی نزدیکتره
نقطه سفیدم تو زمینه سیاه تاکید و تمرکز درسته
در مورد ژرفای پی پارسه درسته
خرک های نقطه گیر برای پیدا کردن خطوط در گود برداریه
هدف از گود برداری انجام عملیات ساختمانی پایین تر از تراز زمین

امیدوارم که جوابام درست باشن اگه غلط بودن دوستان بگن تا رفع اشکال شه

یه چیز کوچولو هم برا دوستم بگم که زیاد گیر نده چند کتاب نخون الان فقط خلاصه ها و اگه نداری یه جزوه بخون دیگه وقته رفتن تو عمق مطلب نیس سعی کن کنکوری بخونی

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب انتشارات کنکاش کتاب خوبیه..تست های سال های قبل رو داره پاسخ های تشریحی خیلی خوبی داره.اسمش مجموعه سوالات میکرو طبقه بندی شده 23 سال کنکور معماری ... مهندس امیر رضا روحی زاده...شماره دفترشم میزارم میتونید بزنگین بفرستن براتون منم همین کارو کردم 22901015-021

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها من چند روز پیش با یه مشاور کنکور صحبت می کردم . اون میگفت که :

پارسال چون سوالهای کنکور کارشناسی ناپیوسته معماری سخت بوده و ایستایش هم مفهومی بوده و .... خیلی ها متعقد بودن سوالها شباهت زیادی به سوالهای کارشناسی ارشد داشته و بخاطر همین خیلی ها اعتراض کردن !!!

فکر نکنم سوالهای امسال مثل پارسال باشه .

روی حساب اینکه پارسال سوالها از کجا اومده ؛ خیلی حساب بانکی باز نکنید.

امسال احتمالا سوالها آسون تر از پارسال میاد.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز

*نقش خرک های نقطه گیری؟؟
*هدف از گودبرداری؟؟؟
....

سلام دوست عزیز در مورد باد گیر که بنا به اینکه در ساختمانهای اسکلتی مصالح نقش پر کننده دارن جواب ساسان مرادی نزدیکتره

یه چیز کوچولو هم برا دوستم بگم که زیاد گیر نده چند کتاب نخون الان فقط خلاصه ها و اگه نداری یه جزوه بخون دیگه وقته رفتن تو عمق مطلب نیس سعی کن کنکوری بخونی

سلام

با جواب های دوستمون farid_ghasemi موافقم .

• Like
واکنش ها: MEG

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون از جوابات...
فقط درباره خرک های نقطه گیر تو پارسه نوشته بود برای تشخیص حجم عملیات خاکیه !!!
آخه وقتی منبع موثقی دم دست ادم نیست مجبوره چندتا منبع باهم بخونه تا یکم حالیش بشه چه خبره !!:w10:

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی امیدوارم سوالهای امسال سخت باشه .

وگرنه اون هایی که نخوندن هم خوب میدن و به ضرر کسایی میشه که خوندن .
وای نگو توروخدا آدم استرس میگره ....ایشالله که هرکس جواب نتیجه زحمتاشو میگیره ... هرچندفقط قبولی تو کنکور جواب این زحمتها نیست!

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از جوابات...
آخه وقتی منبع موثقی دم دست ادم نیست مجبوره چندتا منبع باهم بخونه تا یکم حالیش بشه چه خبره !!:w10:
سلام.خركهاي نقطه گيري:يكي از ابزار هاي ساده پياده كردن نقشه وبراي تعيين مو قعيت پي ها و ديوارهاوكف گود وتعيين كف ساختمان ميباشد.و اينكه خركهاي نقطه گيري در پياده كردن نقشه خارج از ناحيه پي كني مستقر ميشوند و موقعيت پي ها و ديوارها را مشخص ميكنند. :)

farid_ghasemi

عضو جدید
ممنون از جوابات...

خواهش میکنم دوست عزیز
یه چیز مفهومی انجاس که خرک ها برای هر چی قبل پلان همکف یا زیرزمین یعنی برا فونداسیون گود برداری و اینجور چیزا

واینکه راجع به دوستمون که گفتن سخت بیاد منم موافقم و از خدا میخوام که فقط مفهومی بدن و مثله آزاد سوالاش چرت و عددی نباشه

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها من چند روز پیش با یه مشاور کنکور صحبت می کردم . اون میگفت که :

پارسال چون سوالهای کنکور کارشناسی ناپیوسته معماری سخت بوده و ایستایش هم مفهومی بوده و .... خیلی ها متعقد بودن سوالها شباهت زیادی به سوالهای کارشناسی ارشد داشته و بخاطر همین خیلی ها اعتراض کردن !!!

فکر نکنم سوالهای امسال مثل پارسال باشه .

روی حساب اینکه پارسال سوالها از کجا اومده ؛ خیلی حساب بانکی باز نکنید.

امسال احتمالا سوالها آسون تر از پارسال میاد.

ولی امیدوارم سوالهای امسال سخت باشه .

وگرنه اون هایی که نخوندن هم خوب میدن و به ضرر کسایی میشه که خوندن .

وای نگو توروخدا آدم استرس میگره ....ایشالله که هرکس جواب نتیجه زحمتاشو میگیره ... هرچندفقط قبولی تو کنکور جواب این زحمتها نیست!

امسال نوبتشه كه اسون بياد. ولي منم مثل شما دوست دارم سخت بياد;)

خواهش میکنم دوست عزیز
یه چیز مفهومی انجاس که خرک ها برای هر چی قبل پلان همکف یا زیرزمین یعنی برا فونداسیون گود برداری و اینجور چیزا

واینکه راجع به دوستمون که گفتن سخت بیاد منم موافقم و از خدا میخوام که فقط مفهومی بدن و مثله آزاد سوالاش چرت و عددی نباشه

ببینید بچه ها, اگه خوب فکر کنید می بینید که چه سوالا سخت بیاد چه آسون , واسه اونایی که خوب خوندن هیچ فرقی نمی کنه! تنها تفاوتش اینه که اگه آسون بیاد درصد عمومی بچه ها می ره بالا. ولی در هر حال اونی که خوب خونده نتیجه ی خوب می گیره. واسه مثال می گم: اگه مثلا سوالای مبانی آسون باشه درصد نسبی این درس می شه 40% حالا اگه کسی مبانیشو خوب خونده باشه مثلا بالای 70,60 می زنه که ارزش داره. ولی اگه همین درسو سخت بگیرن درصد عمومی می شه 15 . اونوقت اونی که خوب خونده می زنه 50,اونی که کم خونده 10. باز به نفع اونیه که خونده. پس تو اصل قضیه هیچ تفاوتی نداره.
این قضیه رو با مقایسه ی کنکور 87 با 86 به خوبی می شه فهمید. مثلا درصدای نفر اول کنکور پارسال پایین تر از درصدای نفر 20م کنکور 86 بود!!! چرا؟! چون پارسال کنکور سخت بود. ولی دیدیم که با همون درصدا شد نفر اول کنکور. پس جواب کنکورو درصدای ما نیست که می سازه. بلکه درصد نسبی ماس که می سازه.(درصدامون نسبت به بقیه)
البته یه قضیه مهم اینجا وجود داره اونم حسابیه که ماها رو سوالای کنکور و سختی و آسونیش می کشیم و شروع به خوندن می کنیم,بعد سر جلسه کنکور می بینیم که .........ای داد بی داد :D
پس نتیجه اینکه سوالا نه باید سخت باشن نه آسون تا عدالت بین همه رعایت بشه.:smile:
اینم بگم که من موافق سوالای مفهومی و مخالف سوالای حفظی و عددی هستم. که متاسفانه اکثر سوالای کنکور ما حفظین.:razz:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال مهم

یه سوال مهم

بچه ها ماشین حسابی که سر جلسه کنکور می تونیم ببریم چه مدلاییه؟ کسی لیست مدلاشو داره؟ مهندسی می ذارن ببریم یا فقط در حد ضرب و تقسیم؟ :biggrin:
واسه نسبت های مثلثاتی می گم.
یادمه پارسال سر جلسه کنکور, کناریم مهندسی آورده بود. انگار چک نمی کردن. تا چه حد سر این قضیه گیر می دن؟
لطفا اگه کسی خبر داره بگه که بقیه هم بدونن.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید بچه ها, اگه خوب فکر کنید می بینید که چه سوالا سخت بیاد چه آسون , واسه اونایی که خوب خوندن هیچ فرقی نمی کنه! تنها تفاوتش اینه که اگه آسون بیاد درصد عمومی بچه ها می ره بالا. ولی در هر حال اونی که خوب خونده نتیجه ی خوب می گیره. واسه مثال می گم: اگه مثلا سوالای مبانی آسون باشه درصد نسبی این درس می شه 40% حالا اگه کسی مبانیشو خوب خونده باشه مثلا بالای 70,60 می زنه که ارزش داره. ولی اگه همین درسو سخت بگیرن درصد عمومی می شه 15 . اونوقت اونی که خوب خونده می زنه 50,اونی که کم خونده 10. باز به نفع اونیه که خونده. پس تو اصل قضیه هیچ تفاوتی نداره.
این قضیه رو با مقایسه ی کنکور 87 با 86 به خوبی می شه فهمید. مثلا درصدای نفر اول کنکور پارسال پایین تر از درصدای نفر 20م کنکور 86 بود!!! چرا؟! چون پارسال کنکور سخت بود. ولی دیدیم که با همون درصدا شد نفر اول کنکور. پس جواب کنکورو درصدای ما نیست که می سازه. بلکه درصد نسبی ماس که می سازه.(درصدامون نسبت به بقیه)
البته یه قضیه مهم اینجا وجود داره اونم حسابیه که ماها رو سوالای کنکور و سختی و آسونیش می کشیم و شروع به خوندن می کنیم,بعد سر جلسه کنکور می بینیم که .........ای داد بی داد :D
پس نتیجه اینکه سوالا نه باید سخت باشن نه آسون تا عدالت بین همه رعایت بشه.:smile:
اینم بگم که من موافق سوالای مفهومی و مخالف سوالای حفظی و عددی هستم. که متاسفانه اکثر سوالای کنکور ما حفظین.:razz:

اگه کنکور آسون باشه و رتبه ها بره بالا و همه نسبتا خوب بدن ؛ رقابت خیلی سخت تر میشه .

وقتی آسون باشه ، اون کسی نخونده و با اطلاعات دانشگاهیش اومده ؛ با اون کسی که کمی خونده ممکنه رتبه اش تقربیا یکی بشه .

چون مایی که خوندیم ؛ اگه سوالی رو درست جواب میدیم ؛ اونهایی که نخوندن هم اگه آسون باشه میتونند جواب بدن . و این رقابت رو سخت می کنه گلم .

البته هیچ کنکوری مطلقا سخت و یا آسون نیست . همه جور سوال توش میاد.

منم با سوالهای مفهومی موافقم . ;)

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ماشین حسابی که سر جلسه کنکور می تونیم ببریم چه مدلاییه؟ کسی لیست مدلاشو داره؟ مهندسی می ذارن ببریم یا فقط در حد ضرب و تقسیم؟ :biggrin:
واسه نسبت های مثلثاتی می گم.
یادمه پارسال سر جلسه کنکور, کناریم مهندسی آورده بود. انگار چک نمی کردن. تا چه حد سر این قضیه گیر می دن؟
لطفا اگه کسی خبر داره بگه که بقیه هم بدونن.

مهندسی میذارن .

البته مهندسیی که خیلی پیشرفته نباشه .

یه مدل های خاصی رو میگن .

من که ماشین حسابم توی لیست پارسال اسمش بود که مجاز بود واسه بردن : log و sin و cos و .... و رادیکال و ln و ... هم داشت .

casio (fx-82LB مدلش بود.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندسی میذارن .

البته مهندسیی که خیلی پیشرفته نباشه .

یه مدل های خاصی رو میگن .

من که ماشین حسابم توی لیست پارسال اسمش بود که مجاز بود واسه بردن : log و sin و cos و .... و رادیکال و ln و ... هم داشت .

casio (fx-82LB مدلش بود.
وای چه خوب! :smile: پس فکر کنم فقط اون مدلایی رو نمی ذارن ببریم که حافظه دارن و کلی چیزای دیگه!:D ماشین حساب منم کاراییش مثل ماشین حساب شماس.
فقط یه چیز دیگه. اومدیم و ماشین حساب من تو لیست نبود. اونوقت تکلیف چیه؟ یعنی ممکنه بیان دونه دونه ی ماشین حسابا رو چک کنن؟!

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چه خوب! :smile: پس فکر کنم فقط اون مدلایی رو نمی ذارن ببریم که حافظه دارن و کلی چیزای دیگه!:D ماشین حساب منم کاراییش مثل ماشین حساب شماس.
فقط یه چیز دیگه. اومدیم و ماشین حساب من تو لیست نبود. اونوقت تکلیف چیه؟ یعنی ممکنه بیان دونه دونه ی ماشین حسابا رو چک کنن؟!

آره ;)

فکر نکنم چک کنند.

من که تا حالا ندیدم .

اگه کلا نمیذاشتن ماشین حساب ببریم ؛ می بردیم ممکن بود تابلو بشه . اما اگه مثل پارسال بشه برد ؛ کسی به مدل ماشین حساب کاری نداره .

یعنی بیان لیست رو بذارن جلوی خودشون و ماشین حساب همه رو چک کنند؟!!

نه ! مراقب های سر آزمون که اصلا تو باغ این چیزا نیستند. :D

حالا شما ماشین حساب خیلی گنده و تابلو نبرین . (زیاد تو چشم نزنه) . کاری ندارن . :smile:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن هر سال یکی از دروس عمومی سوالهاش سخت میاد.

میگن امسال نوبت ادبیاته .

خوب بخونیدش .

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه فكر نكنم چك كنن. چون سال قبل تو حوزه ما ماشين حساب غير مجاز هم اورده بودن و كسي كاري نداشت.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا