راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohsenn77

عضو جدید
[
با سلام
جا به جایی از دانشگاه ا ب ا ابیک قزوین به سوره تهران (1000000 تومان)
09355779041

mohsenn77

عضو جدید
با سلام
جا به جایی از دانشگاه ا ب ا ابیک قزوین به سوره تهران (1000000 تومان)
09355779041

mohamad-reza-m

عضو جدید
سلام .نه عزیزم اگه راستشو بخوای تومحیط کار هیچ فرقی نداره وهمه اختیاراتی رو که کارشناسی های پیوسته دارن ما هم داریم ومدرکمون هم مهندسی هست اما مهندسی تکنولوژی معماری.

negin-arch

عضو جدید
سلام.خواهش می کنم.آره دانشجوی آزاد قزوینم.راستش از تعریفایی که از رشت کردین خیلی خوشم اومد.آخه کمتر کسی پیدا میشه که بدونه اونجا چقد خوبه

jijil joon

عضو جدید
تخفیف دانشگاه !

تخفیف دانشگاه !

سلام :smile:
بچه ها کسی خبر نداره تخفیف 2 دانشجو یی رو از کل کم می کنن یا فقط از شهریه متغیر ؟
چند درصد هست ؟

Ar.behnam

عضو جدید
بله اسکیس دیروز دادن مصاحبه شنبه البته اگه اسکیس رو گفتن قبول بشید
یکی از بچه ها گفت چنین چیزی نیست

Ali Render

کاربر بیش فعال
سلام.خواهش می کنم.آره دانشجوی آزاد قزوینم.راستش از تعریفایی که از رشت کردین خیلی خوشم اومد.آخه کمتر کسی پیدا میشه که بدونه اونجا چقد خوبه

Bale hamintore"rasti shoma kodom uni gazvin hastid?sathe unihash kheili hkobe"vali shahresham nesbat be shhrestana behtare"badak nist"

Ali Render

کاربر بیش فعال
من داخل آمل نرفتم هنوز خوابگاهم ندیدم
ولی دانشگامون خیییییلی خفنه یه چی میگم یه چی میشنوی آدم توش گم میشه
خیلیا بودن میگفتن کاردانی هم اینجا بودیم چون خوب بود واسه کنکور خوندیم که همینجا قبول شیم
نامرد چرا به تو 20واحد دادن؟
به من 16واحد دادن،یعنی به همه ورودی جدیدا 16تا دادن

دیگه ما اینم تنها کاری که از دستم بر می اومد...:biggrin:
آره uniش حرف نداره ولی شهرش زیاد جالب نیست.....:eek:
چند تا دوست مهندس داشته باشی به توام 20تا که کمه 24 تا میدادن":D
آخه من راضی نبودم برییییییییییییی آمل بخاطر همین سپردم که 15 واحد بیشتر بهت ندن!نمیدونم چرا 16 واحد بهت دادن:mad::surprised:
بلاخره باید یه فرقی بین ماها و شما باشهههههههههههههه دیگه مگه نههههههههه؟؟؟:smile:
راستی منم زیاد عجله ای ندارم ولی شایدم چندتاشو حذف کنم":(
کلا چند واحد داریییییییییییییی؟؟؟:redface:

negin-arch

عضو جدید
دانشگاه آزاد دیگه.باراجین.شهرش زیاد جالب نیس ولی دانشگاش خوبه.شما کدوم دانشگاهی؟

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه ما اینم تنها کاری که از دستم بر می اومد...:biggrin:
آره uniش حرف نداره ولی شهرش زیاد جالب نیست.....:eek:
چند تا دوست مهندس داشته باشی به توام 20تا که کمه 24 تا میدادن":D
آخه من راضی نبودم برییییییییییییی آمل بخاطر همین سپردم که 15 واحد بیشتر بهت ندن!نمیدونم چرا 16 واحد بهت دادن:mad::surprised:
بلاخره باید یه فرقی بین ماها و شما باشهههههههههههههه دیگه مگه نههههههههه؟؟؟:smile:
راستی منم زیاد عجله ای ندارم ولی شایدم چندتاشو حذف کنم":(
کلا چند واحد داریییییییییییییی؟؟؟:redface:

نه باباااااااا مثلا توچیکاره بیدی که به تو 20تا دادن به من 16تا:w25:
منم همچین عجله ای ندارم:w01:
72واحد، که 2واحدش اختیاریه، عجله ای نیس ما که کاردانی 87واحد پاس کردیم، تازه فنی بودیم کاردانشیا که بالای 90واحد پاسیدن! به عبارتی دکترای کاردانی دیگه:D
خوب ما هم میریم 4تا مهندس پیدا میکنیم باهاشون دوست میشیم هوامونوداشته بیشن:D اصلا 4تا چیه 20 30تا:w18:
منم از شهرش زیاد خوشم نیومد ولی الان سرچ کردم تو این وبلاگ (وبلاگ حزب اللهه!:surprised:) پیشینه تاریخی هم داره اثار باستانی زیاد داره، فقط حیف که دریا نداره هر روز باید پاشم برم محمود آباد، دوستم بابل میخونه میگفت آمل تا محمود آباد یه رب راهه با ماشین ولی من شنیدم دورتره
منم رشتو خیلی دوست میدارم، دوست بابام رشت زندگی میکنه چند روز پیش زنگ زد گفت چرا نیومدی رشت نزدیک ما باشی گفتم دیگه قسمت نشد دیگه، استادمونم خیلی اذیت میکرد همش تیکه مینداخت، بعدا بهم گفت دانشگاه سراسریش وضعش خوب نیست، تازه فهمیدم چرا اونجوری میگفت میخوای بری رشت..... :D

Ali Render

کاربر بیش فعال
دانشگاه آزادش دیگه.باراجین.آره شهرش که زیاد جالب نیس ولی دانشگاش خوبه.شما کدوم دانشگاهی؟

Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhh"behtarin jaeike"midonestam unjeaei vali goftamke gazvin uni ziad dare va nemidonestam ke karshenasi hasti"daneshgash khooooob nist a@liyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"manam jaber hayan mibasham" rasti az ostadaye unjaham baziharo mishnsam age va age nomre khasti bego age shod radie"Ok

palama

عضو جدید
PARAZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT
كسي بلان هنرستان نداره با يه سري توضيحات راجبش
در قسمت دانشكاه مجازي---درخواست ها بزارين
خواهش ميكنم!!\
شنبه بايد تحويل بدم.

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
كمك كمك

كمك كمك

سلام بچه ها استاد ما براي درس تمرينهاي معماري گفته يه اتاق خوابگاه طراحي كنيم كه ويژگيهاش اينا باشه
ابعادش 3*2به ارتفاع 3 متر.اتاق 3 نفره باشه.براي هر نفر يه ميز مطالعه وميز كامپيوتر تو اتاق باشه .گفت ميخواييم با اين تمرين طراحي براي فضا هاي كوچيك با ابزار چند منظوره تمرين كنيم.من چيز خاصي به ذهنم نميرسه كسي در اين مورد كار كرده؟يا ايده اي داره.ممنون ميشم كمكم كنين.:gol::gol::gol::gol:

ghasemzadeh

عضو جدید
با سلام
من می خوام کنکور ازاد شرکت کنم کاردانی به کارشناسی معماری و قصد دارم تهران جنوب قبول شم ایا قبول شدنش سخته؟
دروس عمومی چی بخونم ؟
منابع تخصصی مثل دانشگاه سراسری ؟
لطفا کمکم کنید

Ali Render

کاربر بیش فعال
نه باباااااااا مثلا توچیکاره بیدی که به تو 20تا دادن به من 16تا:w25:
منم همچین عجله ای ندارم:w01:
72واحد، که 2واحدش اختیاریه، عجله ای نیس ما که کاردانی 87واحد پاس کردیم، تازه فنی بودیم کاردانشیا که بالای 90واحد پاسیدن! به عبارتی دکترای کاردانی دیگه:D
خوب ما هم میریم 4تا مهندس پیدا میکنیم باهاشون دوست میشیم هوامونوداشته بیشن:D اصلا 4تا چیه 20 30تا:w18:
منم از شهرش زیاد خوشم نیومد ولی الان سرچ کردم تو این وبلاگ (وبلاگ حزب اللهه!:surprised:) پیشینه تاریخی هم داره اثار باستانی زیاد داره، فقط حیف که دریا نداره هر روز باید پاشم برم محمود آباد، دوستم بابل میخونه میگفت آمل تا محمود آباد یه رب راهه با ماشین ولی من شنیدم دورتره
منم رشتو خیلی دوست میدارم، دوست بابام رشت زندگی میکنه چند روز پیش زنگ زد گفت چرا نیومدی رشت نزدیک ما باشی گفتم دیگه قسمت نشد دیگه، استادمونم خیلی اذیت میکرد همش تیکه مینداخت، بعدا بهم گفت دانشگاه سراسریش وضعش خوب نیست، تازه فهمیدم چرا اونجوری میگفت میخوای بری رشت..... :D

راضییییییییییی نبودیا"واحدای منم شد 18 تا اهههههههههههههه"
باید از خدات باشه که بهتون 16 تا دادن آخه ترم اولو که خودشون میدن دلیلش به نظرم اینه که بیشترش واحدا جبرانیه"uni شما هم فک کنم 4 واحد جبرانی گذاشتن برای ما که 8 تا جبرانی بود که الان فک کنم 6 تا شده اخه واحدام تو سایت زده 18 تا شده"خدا کنه به 16 تا برسه:cry::smile:
حسوددددددددددددددددددددد:biggrin:

negin-arch

عضو جدید
Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhh"behtarin jaeike"midonestam unjeaei vali goftamke gazvin uni ziad dare va nemidonestam ke karshenasi hasti"daneshgash khooooob nist a@liyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"manam jaber hayan mibasham" rasti az ostadaye unjaham baziharo mishnsam age va age nomre khasti bego age shod radie"Ok
کارشناسی نیستما آذر کنکور دارم:sweatdrop::whistle::whistle::Dولی ایشالا همین جا قبول می شم.;)راستی اینکه می گن ما تودانشگاه خودمون سهمیه داریم درسته؟

آخرین ویرایش:

negin-arch

عضو جدید
با سلام
من می خوام کنکور ازاد شرکت کنم کاردانی به کارشناسی معماری و قصد دارم تهران جنوب قبول شم ایا قبول شدنش سخته؟
دروس عمومی چی بخونم ؟
لطفا کمکم کنید
منابعش همونه به جز نقشه برداری.آره بالاترین تراز واسه اونجاس .فکر کنم ترازش 7200 باشه;)

jijil joon

عضو جدید
با سلام
دروس عمومی چی بخونم ؟
لطفا کمکم کنید

سلام ..
به نظر من عمومی هارو از روی مدرسان بخون .
اگر هم فقط تهران جنوب می خوای باید از همین الان شروع کنی !
موفق باشی ;)

jijil joon

عضو جدید
سلام بچه ها استاد ما براي درس تمرينهاي معماري گفته يه اتاق خوابگاه طراحي كنيم كه ويژگيهاش اينا باشه
ابعادش 3*2به ارتفاع 3 متر.اتاق 3 نفره باشه.براي هر نفر يه ميز مطالعه وميز كامپيوتر تو اتاق باشه .گفت ميخواييم با اين تمرين طراحي براي فضا هاي كوچيك با ابزار چند منظوره تمرين كنيم.من چيز خاصي به ذهنم نميرسه كسي در اين مورد كار كرده؟يا ايده اي داره.ممنون ميشم كمكم كنين.:gol::gol::gol::gol:

سلام
یعنی مساحت اتاق 6 متر ؟؟!!! :eek:
مطمئنی ؟؟!!!
تخت هم باید توی اتاق باشه ؟!؟
اگه 3 تا کامپیوتر و 3تا کتابو هم بدون میز بذارن بازم جا کم میارن !! :biggrin: :biggrin:

parva.farhang

عضو جدید
سلام ..
به نظر من عمومی هارو از روی مدرسان بخون .
اگر هم فقط تهران جنوب می خوای باید از همین الان شروع کنی !
موفق باشی ;)

سلام
ميشه به من هم كمك كنيد
من كتابهاي پارسه رو دارم براي عمومي ها هم از روي مدرسان مي خونم متره را هم از مدرسان مي خونم و يسري از منابع رو هم دارم كه از روي انها مي خونم
سبك شناسي
معماري رنگ انسان
معماري اسلامي
فرم فضا نظم
بناهاي تاريخي

اما براي درس عناصر نميدونم از رو پارسه بخونم يا نه شروع كردم 2 جلد عناصر زمرشيدي را بخونم اما خيلي زيادن نمي دونم چيكار كنم از رو پارسه بخونم خوبه؟ شنيدم خيلي غلط داره من بايد تهران جنوب قبول بشم رياضي رو چطور بخونم و رو چه درسهايي بيشتر تمركز كنم ؟
من فقط تهران ميتونم برم لطفا كمكم كنييييييييييييييييييد

Ali Render

کاربر بیش فعال
کارشناسی نیستما آذر کنکور دارم:sweatdrop::whistle::whistle::Dولی ایشالا همین جا قبول می شم.;)راستی اینکه می گن ما تودانشگاه خودمون سهمیه داریم درسته؟

سلام"دعا میکنم که قبول بشی"بله منم شنیدم اما تا حالا ندیدم که چه جوریاست و سهمیشو چی جوری میتونیم استفاده کنیم"اگه میخوای اطلاعات کاملی رو کسب کنی برو به سایت دانشگاه آزاد(azmoon) مراجعه کن و سئوالتو بپرس منم شنیده بودم که 40% سهمیه دارن"ولی به نظر من زیاد امبد نداشته باش به این سهمیه"خودت زحمت بکشی و بخونی میدونم قبول میشی اونم باراجین مطمئن باش"فقط بچه ها آزمون های آزمایشی رو حتما شرکت کنید"خیلی خیلی کمکمتون میکنه"برای همه کسانی که میخوان کنکور بدن آرزوی موفقیت میکنم"به امید قبولیتون:gol:

jijil joon

عضو جدید
سلام
ميشه به من هم كمك كنيد
من كتابهاي پارسه رو دارم براي عمومي ها هم از روي مدرسان مي خونم متره را هم از مدرسان مي خونم و يسري از منابع رو هم دارم كه از روي انها مي خونم
سبك شناسي
معماري رنگ انسان
معماري اسلامي
فرم فضا نظم
بناهاي تاريخي

اما براي درس عناصر نميدونم از رو پارسه بخونم يا نه شروع كردم 2 جلد عناصر زمرشيدي را بخونم اما خيلي زيادن نمي دونم چيكار كنم از رو پارسه بخونم خوبه؟ شنيدم خيلي غلط داره من بايد تهران جنوب قبول بشم رياضي رو چطور بخونم و رو چه درسهايي بيشتر تمركز كنم ؟
من فقط تهران ميتونم برم لطفا كمكم كنييييييييييييييييييد

سلام
به نظر من خوندن کتابهای پارسه فقط وقت تلف کردنه ! کتاباش نه تنها غلط دارن خیلی هم ناقص هستن . بهترین کتاب البته از نظر من کتاب محمد یگانه و مجید ذاکر هست !
عمومی هارو هم از روی مدرسان بخون . سعی کن زبان رو خیلی خوب بخونی .
خوندن عناصر از روی کتاب زمرشیدی فکر نمیکنم لازم باشه .خسته ات میکنه چون خیلی زیاده .
هر کتابی رو که می خوای بخونی بخون ولی از فکر خوندن کتابهای پارسه بیا بیرون! واقعا کتابهاش افتضاحه !!
اگه ریاضی بخونی خیلی خوبه . فقط مواظب باش تو کنکور منفی نزنی !
سوالهای کنکور سالهای قبل (حداقل 10 سال ) رو حتما بخون . خییییلی کمکت میکنه !
موفق باشی ..

آخرین ویرایش:

ati.art

عضو جدید
سلام بچه ها 14 دفترچه اذاد میاد

یکی به من بگه من 2 تا انتخابم رو کجا زنم؟:cry:من میخوام تهران قبول شم کسسی درمورد پذیرش تهران جنوب اطلاعاتی داه خواهشا بگهههههههههه:cry::cry:تراز و اینکه تا چه رتبه ای میگیرن؟؟؟و دیگر شهرهای تهران:confused::confused:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام . ما هم واسه تمرين معماري همين كارو ازمون خواستن. ماله ما 3*7 بود ولي ما سرويس بهداشتي اشپزخونه + تلويزيون + مبل ...هم علاوه بر اينا كه گفتي توش جا داديم . كار سختي نيست.
اول ابعاد استاندارد وسايل در بيار ( مي توني از نيفرت يا وسايل خودت كمك بگيري مثلا تخت 1*2 كمد لباسي ارتفاعش دلخواه هست ولي عمقش 80 يا 70 هست) اگه مي خواي ميلت بده . من ماله خودم واسن ميل كنم. البته اگه پيداش كنم.

mahdi.kashef

عضو جدید
سلام...کمک اینجا کجاست!؟چه خبره!؟من تازه واردم...تازه کارشناسی قبول شدم...

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

مهماني دائم در يک دانشگاه با مدرک محل قبولي
شيوه جديد انتقال دانشجويان اعلام شد
جام جم آنلاين: معاون وزير علوم در آستانه ابلاغ آئين نامه تسهيل نقل و انتقال دانشجويان گفت: بر اساس اين آيين نامه دانشجويان مي توانند تا پايان تحصيلات خود در واحد دانشگاهي به عنوان مهمان دائم ادامه تحصيل دهند و مدرک خود را از دانشگاهي که قبول شده اند دريافت کنند.

به گزارش مهر، نقل و انتقال دانشجويان دانشگاه ها هميشه در ايام شهريور ماه و زمان اعلام نتايج کنکور سراسري مورد توجه دانشجويان و خانواده هاي آنها است.
تسهيل نقل و انتقال دانشجويان يکي از مواردي است که کامران دانشجو وزير علوم از زمان فعاليت در وزارت علوم آن را مورد تاکيد قرار داده است و به نظر مي رسد با طي مراحل لازم آيين نامه نقل و انتقال دانشجويان اصلاح و به زودي به دانشگاه ها ابلاغ مي شود.
محمود ملاباشي در هجدهمين گردهمايي روساي مراکز مشاوره دانشجويي دانشگاه هاي سراسر کشور در بابلسر درباره طرح انتقال دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي به نزديکترين دانشگاه محل سکونتشان گفت: اين موضوع در وزارتخانه مطرح و مورد بررسي قرار گرفت و بزودي طي بخشنامه اي به طور رسمي اعلام مي شود.

وي با بيان اينکه اين دانشجويان مي توانند تا پايان تحصيلات خود در آن واحد دانشگاهي به عنوان مهمان دائم ادامه تحصيل دهند و مدرک خود را از دانشگاهي که قبول شده اند دريافت کنند اظهار داشت: اين طرح در تمام دانشگاهها و موسسات آموزش عالي سراسر کشور قابل اجراست.​
توجه ويژه به دانشجويان دختر در آئين نامه نقل و انتقال
محمود ملاباشي پيش از اين در گردهمايي معاونين دانشجويي دانشگاه ها در دانشگاه محقق اردبيلي درباره اين آيين نامه گفت: در اين آئين نامه به ويژه دانشجويان دختر که در دانشگاه هاي غير از محل سکونت خود پذيرفته شده اند مي توانند با يک تقاضا و خيلي ساده تر از گذشته و با موافقت دانشگاههاي مبداء و مقصد به دانشگاه محل زندگي خود منتقل شوند.
معاون دانشجويي وزيرعلوم گفت: دانشجويان بايد يکسال صبر کنند و اگر دانشجوي مستعد و ورزيده اي باشند امکان انتقال آنها فراهم مي شود و بايد گفت به غير از تهران براي ساير شهرستانها حتي براي رشته هاي خاص و پرطرفدارهم در خصوص نقل و انتقال مشکلي پيش بيني نمي کنيم.

کامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري نيز چندي پيش در پاسخ به مهر از اجرايي شدن آئين نامه جديد تسهيل نقل و انتقال دانشجو در سال تحصيلي پيش رو خبر داد و گفت: در آئين نامه جديد متقاضيان تنها يک ترم در دانشگاه مبدأ تحصيل مي کنند و سپس بر اساس آئين نامه به دانشگاه مورد تقاضا منتقل شوند.

کامران دانشجو افزود: پيش از اين بايد دانشجو 2 ترم در دانشگاه مبدأ تحصيل مي کرد و معدل لازم براي انتقال را کسب مي کرد اما اکنون اين 2 ترم در آئين نامه به يک ترم تغيير پيدا کرده است به طور کلي شرايط انتقال دانشجويان بسيار سخت بود که آن را تسهيل کرديم.

وزير علوم از تسهيلات براي دانشجوياني خبر داد که والدينشان در نزديک ترين محل دانشگاه مقصد قرار مي گيرند و خاطرنشان کرد: همان طور که از عنوان آئين نامه نقل و انتقال دانشجو پيدا است فردي مي تواند از آن بهره مند شود که دانشجو باشد يعني در دانشگاه مبدأ ثبت نام کرده باشد در غيراين صورت معنا ندارد فردي که تازه در کنکور پذيرفته شده و ثبت نام نکرده است بتواند از آن بهره مند شود.

دانشجو تاکيد کرد: افرادي که خواستار بهره گيري از تسهيلات نقل و انتقال دانشجويان هستند حتما بايد نيمسال اول را در دانشگاه مبدأ ثبت نام و تحصيل کرده باشند.

ديگر تغييراتي که اخيرا در نقل و انتقال دانشجويان در سال تحصيلي جديد ايجاد شد مربوط به فرزندان اعضاي هيئت علمي دانشگاههاست.

بر اساس اين گزارش ، دستورالعمل آئين نامه اجرايي بخشنامه ايجاد تسهيلات براي نقل و انتقال فرزندان دانشجوي اعضاي هيئت علمي که در سال 1388 به تصويب هيئت وزيران رسيده بود با افزودن يک تبصره به آن و با امضاي وزراي علوم و بهداشت اصلاح شد.

اعضاي هيئت علمي پيماني دانشگاه­هاي تابعه وزارتخانه­هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، به شرط داشتن دو سال سابقه کار (به صورت پيماني) و اينکه گزينش علمي و عمومي آنان توسط يکي از وزارتين انجام شده باشد، مشمول اين دستورالعمل و مصوبات مربوط خواهند بود.

آئين نامه جديد نقل و انتقال دانشجويان سراسر کشور که جهت سهولت نقل و انتقال دانشجويان و نزديکي آنها به خانواده هايشان مورد بازبيني قرار گرفته، با اصلاحات نهايي به زودي از طرف وزير علوم، تحقيقات و فناوري ابلاغ خواهد شد.

fifa09

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخبار جدید و فوق العاده مهم برای خواهان انتقال

اخبار جدید و فوق العاده مهم برای خواهان انتقال

وزیر علوم آئین نامه میهمانی و انتقال دانشجویان را ابلاغ کرد
تاريخ - 11/7/1389
آئين نامه ميهماني و انتقال دانشجويان دورههاي كارداني و كارشناســي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي دولتی و غيردولتی توسط دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم متن کامل این آئین نامه که مشتمل بر 20 ماده شامل تعاریف میهمانی و انتقال دانشجویی، شیوه اجرا و نظارت آن می باشد به شرح ذیل است:

الف- تعاريف
ماده 1)
ميهمان: در مواردی که دانشجو برای نيمسال تحصيلی مشخصی اقدام به تغيير محل تحصيل خـود مي نمايد به عنوان دانشجوی ميهمان برای همان نيمسال در دانشگاه مقصد شناخته میشود.
ميهمان مبنا: ميهمان بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش آموزش كشور
ميهمان دائم: دانشجو، کليه واحدهای خود را به صورت ميهمان میگذراند و در پايان هر نيمسال تحصيلی ريزنمرات وی به دانشگاه مبدأ ارسال و در پايان تحصيلات، مدرک ايشان توسط دانشگاه مبدأ صادر میگردد.
انتقال: تغيير محل تحصيل دانشجو از يک دانشگاه به دانشگاه ديگر در همان رشته، همان دوره و همان مقطع تحصيلی است.
دانشگاه: دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی
موسسه: دانشگاه و موسسه آموزش عالی غيردولتی- غيرانتفاعی
پيام نور: مراكز و واحدهاي دانشگاه پيام نور
گروه: تعدادی از دانشگاهها و موسسات که براساس فراوانی تقاضای ميهمانی و انتقال دانشجويان در يک رديف قرار گرفته اند.

ماده 2) در اين آيين نامه، دانشگاه‌‌‌‌ها و موسسات به هشت گروه (طبق جدول پيوست) دسته بندی شدهاند. توضيح اينکه اين دسته بندی صرفاً بر اساس فراوانی تقاضای ميهمانی و انتقال دانشجويان بــوده و نشان دهنده اولويت يا برتری دانشگاه‌ها نمیباشد.
تبصره: گروه بندي در دانشگاه پيام نور بر اساس نواحي يك تا پنج آن دانشگاه مي باشد.

ب- ميهمان شدن
ماده3) ميهمان مبنا: در صورتي كه سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، دانشجو مي تواند پس از اعلام قبولي از طرف سازمان سنجش آموزش كشور و يا در حين تحصيل در دانشگاه مبدأ با احراز شرط زير ميهمان مبنا شود:
براي هر يك از دانشگاههای گروههای 2 تا 6 ، کسب حداقل 85% ،دانشگاههای گروه 7 ، کسب حداقل 90% و برای دانشگاههای گروه 8 ، کسب حداقل 95% نمره آزمون سراسری آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته در دانشگاه مقصد، ويا نظر كميته منتخب وزير علوم، تحقيقات وفناوري.
تبصره: اين ماده توسط سازمان سنجش آموزش كشور بر اساس دستور العمل آن سازمان اجرا و داوطلب بايد مستقيما با آن سازمان مكاتبه نمايد.

ماده4) ميهمان : در صورتي كه دانشجو حداقل يک نيمسال تحصيلی را در دانشگاه يا موسسه مبدأ با ميانگين کل حداقل 13 گذرانده باشد، مي تواند تقاضاي ميهمان شدن نمايد.
تبصره 1: مدت ميهمانی میتواند تا سه نيمسال برای مقطع كارشناسي پيوسته و دو نيمسال تحصيلی برای مقاطع كارداني و كارشناسي ناپيوسته ادامه يابد. پس از آن دانشجو بايد يا به دانشگاه مبدأ بازگردد و يا با احراز شرايط مندرج در اين آئين نامه تبديل به ميهمان دائم شده و يا به دانشگاه مقصد منتقل گردد.
تبصره2: دانشجويان دانشگاه پيام نور براي ميهمان شدن در مراكز و واحدهاي آن دانشگاه، نياز به كسب حداقل ميانگين را ندارند.
تبصره 3: ميهمان شدن در دانشگاههای هم گروه و يا ساير گروه‌ها، بدون لحاظ گروه بندی، به شرط موافقت دانشگاههای مبدأ و مقصد و یا نظر كميته منتخب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امکانپذير است.
تبصره4: ميهمان شدن دانشجويان موسسات، بدون شرط گروهبندی، فقط در موسسات امكان پذير است.
تبصره5: در صورتي كه سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، دانشگاه ها بايد درصورت احرازيكي از شرايط زیر نيز با ميهمان شدن وي موافقت نمايند:
5-1- ازدواج دانشجوی دختر (در زمان دانشجويی) در صورتي که محل اشتغال دائم همسر دانشجو، قبل از ازدواج، در نزديك ترين محل به دانشگاه مقصد باشد.
5-2- فوت يا معلول شدن سرپرست خانواده، در زمان دانشجويی به طوری که وی به تشخيص مراجع قانونی به عنوان کفيل خانواده شناخته شود.
5-3- بيماری خاص دانشجو به تاييد مراجع ذیصلاح
5-4- معلوليت موثر دانشجو که در زمان دانشجويی صورت گرفته باشد.

ماده5) ميهمان دائم: دانشجوي ميهمان در صورت کسب ميانگين بالاتر از 13 در دو نيمسال متوالي در دانشگاه مقصد، میتواند با موافقت دانشگاههای مبدأ و مقصد و يا راي کميسيون مرکزی بررسی موارد خاص ميهمان دائم شود.
تبصره : در صورت ميهمانی دائم، نيازی به مراجعه دانشجو در هر نيمسال به دانـشگاه مبدأ نمیباشد و صرفاً در پايان هر نيمسال، کارنامه دانشجو به دانشگاه مبدأ ارسال و در پايان تحصيل، مدرک توسط دانشگاه مبدأ صادر خواهد شد.

ماده 6) انتخاب واحدهای درسی دانشجوی ميهمان، چه به صورت تکدرس و چه به صورت نيمسال تحصيلی کامل، بايد با تأييد دانشگاه مبدأ و طبق شرايط دانشگاه مقصد باشد.
تبصره 1: دانشجويان دوره روزانه دانشگاه‌ها در دوران ميهمانی، ملزم به پرداخت شهريه مطابق تعرفه دانشجويان نوبت دوم میباشند.
تبصره 2: دانشجويان موسسات و دانشجويان نوبت دوم دانشگاه‌ها در طول دوره ميهمانی، ملزم به پرداخت شهريه ثابت به موسسه يا دانشگاه مبدأ و کل شهريه ثابت و متغير به موسسه يا دانشگاه مقصد می باشند.

ماده 7) واحدهايی را که دانشجوی ميهمان در يک دانشگاه می گذراند عيناً در کارنامه او در دانشگاه مبدأ ثبت میشود و نمرات آنها در محاسبات ميانگين نيمسال و ميانگين کل او منظور خواهد شد.

ماده 8) مدرک فراغت از تحصيل دانشجوی ميهمان، در هر صورت توسط دانشگاه مبدأ صـادر میشود.

ماده 9) سقف پذيرش دانشجوی ميهمان در هر سال تحصيلی برای کليه دانشگاههای گروههای 7 و 8 ، 20% و برای گروههای 2 تا 6 ، 25% تعداد پذيرش کل دانشجويان ورودی همان سال تحصيلی میباشد.
تبصره: سقف پذیرش دانشجویان میهمان برای موسسات در هر سال تحصیلی، 15% تعداد پذيرش کل دانشجويان ورودی همان سال تحصيلی میباشد. موسسات مبدا موظفند در صورت تطبیق درخواست میهمانی دانشجو با مفاد این آئین نامه، تا سقف فوقالذکر با تقاضاها موافقت نمایند.

ج- انتقال
ماده 10) انتقال دانشجو به دانشگاه دیگر، مشروط به کسب معدل بالاتر از ميانگين معدل دانشجويان ورودی‌های همان سال و همان رشته در دانشگاه مقصد، در مدت حداقل سه نيمسال متوالی ميهمانی برای مقطع کارشناسی پيوسته و دو نيمسال متوالی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپيوسته میباشد.
تبصره1: انتقال به دانشگاههای هم گروه و یا سایر گروها، بدون لحاظ گروهبندی به شرط موافقت دانشگاههای مبدا و مقصد و یا نظر كميته منتخب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امکانپذیر است.
تبصره2: انتقال دانشجويان دانشگاه پيام نور بر اساس نواحي پنج گانه مي باشد و انتقال از ناحيه بالاتر به ناحيه هم تراز و پايين تر بلامانع است.

ماده 11) انتقال از دوره شبانه به روزانه دانشگاهها، از دانشگاه پيام نور به دورههای روزانه و شبانه دانشگاهها و از موسسات به دانشگاهها ممنوع می باشد ولی انتقال به عكس يا از دانشگاه پيام نور به موسسات با رعايت مفاد اين آيين نامه بلامانع است.

د- شيوه اجرا
ماده 12) دانشجوي متقاضي انتقال و يا ميهماني بايد درخواست خود را با ذكر مورد در ارديبهشت ماه هر سال براي نيمسال اول تحصيلي و آبان ماه هر سال براي نيمسال دوم تحصيلي به اداره آموزش دانشگاه مبدأ تسليم نمايد. همچنين دانشجوي متقاضي ميهمان مبنا براساس ماده 3 ائين نامه و تبصره آن اقدام مي‌نمايد.

ماده 13) دانشگاه مبدأ موظف است بر اساس مفاد اين آيين نامه، درخواست دانشجو را بررسي نموده و در صورت داشتن شرايط در نيمه اول خرداد ماه براي نيمسال اول و نيمه اول آذر ماه براي نيمسال دوم ريز نمرات دانشجو را به دانشگاه مقصد ارسال نمايد. دانشگاه مقصد مكلف است حداكثر تا 10 شهريور ماه براي نيمسال اول و تا 15 دي ماه براي نيمسال دوم نتيجه را به دانشگاه مبدا و دانشجو اعلام نمايد.
تبصره1: درصورت عدم موافقت با درخواست دانشجو از طرف دانشگاههاي مبداء و يا مقصد لازم است دانشگاه يا موسسه، دلايل عدم موافقت با درخواست دانشجو را، به وی اعلام نمايد.
تبصره2: درصورتي که دانشجو خود را واجد شرايط بداند، مدارک مربوطه را، به كميسيون بررسي موارد خاص استاني جهت رسيدگي ارائه مي نـمـايـد. در صــورت عدم موافقت كميسيون مذکور، دانشجو مي تواند مدارك مربوطه را، به كميسيون مركزي بررسي موارد خاص جهت رسيدگي نهايي ارائه نمايد . در هر حال، آراي كميسيون بررسي موارد خاص استان و مركز، بنا به مورد براي کليه دانشگاههـا و مـوسسـات و دانشجوي متقاضي لازم الاجرا مي باشد.

ماده 14) در صورت انتقال، واحدهاي گذرانده شده دانشجو در دانشگاه مبدأ كه نمرات آنها 12 و يا بالاتر است پذيرفـتــه مي شود و پذيرفتن واحدهاي با نمره كمتر از 12، برعهده دانشگاه مقصد مي‌باشد.
تبصره: تمام نمرات درسي دانشجو (چه در دانشگاه مبدأ و يا مقصد) اعم از قبولي و يا ردي و سوابق آموزشي دانشجوي انتقالي، عيناً در كارنامه دانشجو ثبت و نمرات دروس پذيرفته شده در محاسبه ميانگين كل او محسوب ميشود.

ماده 15) مدرك فراغت از تحصيل دانشجوي انتقالي توسط دانشگاه مقصد صادر ميشود.

ماده 16) انتقال دانشجو در طول مدت تحصيل، در هر مقطع تحصيلي فقط يك بار مجاز است.

ماده 17) در تمامي موارد ميهماني مبنا، ميهماني، ميهماني دائم و انتقال و با شرايط مساوي اولويت با دانشجويــان دختر مي باشد.

هـ- نظارت بر اجرای آئين نامه
ماده 18) بررسي تقاضاي ميهمانی و انتقال دانشجويانی که مشمول يکی از بندهای اين آئين نامه میباشند، احتياجی به طرح در جلسات کميسيون بررسی موارد خاص و يا شورای انتقال دانشگاهها نداشته و ايجاد تسهيل در امر انتقال يا ميهمانی براساس بندهای اين آئين نامه، برای کليه دانشگاهها و مؤسـســات لازم الاجرا می باشد. مسئوليت نظارت و حسن اجرای اين آئين نامه در هر دانشگاه، مؤسسه يا پيام نور به عهده رئيس آن دانشگاه، مؤسسـه يا رئيس پيام نور آن استان مي باشد.

ماده19) نظارت عالي بر اجرای اين آئين نامه به عهده معاونت دانشجويی وزارت میباشد. دانشگاهها و موسسات موظفند در شروع هر نيمسال اسامی، رشته، مقطع و دوره دانشجويان ميهمان و انتقالي را به همراه دليل موافقت به معاونت دانشجويی وزارت (اداره کل امور دانشجويان داخل) جهت تطبيق با مفـاد آئين نامه اعلام نمايند.

ماده 20) هرگونه تخلف از آئين نامه يا عدم اجراي مفاد آن تخلف اداري محسوب شده و وفق مقررات اقدام مي‌شود.

اين آئين نامه در 20 ماده و 16 تبصره در تاريخ 10/7/1389 به تصويب وزير علوم، تحقيقات و فناوري رسيد و از مهر ماه سال 1389 به مدت دو سال لازم الاجراست. کلیه آئیننامهها و بخشنامههای مغایر با این آئیننامه کان لم یکن تلقی مي گردند.
جزئیات بیشتر متعاقباً در سایت http://www.msrt.ir اعلام خواهد شد
ضمناً ثبت نام در تاریخ مقرر و در سایت سنجش http://www.sanjesh.org خواهد بود
موفق باشید :gol:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا