راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

saeedran

عضو جدید
سلام. میخواستم ببینم درس شبکه های عصبی به درد رشته کنترل میخوره تا اختیاری برش دارم ؟

فاطمه 313

عضو جدید
سلام دوستان
کسانی که حاضر به همکاری با من در پروژه ساخت کن ست برای شرکت در اولین دوره ی مسابقات کن ست خوارزمی هستن لطفا توانایی ها و مشخصاتشون رو به صورت پیام خصوصی یا در پاسخ به همین تاپیک برام بفرستن

جهت اطلاعات بیشتر از اولین دوره ی مسابقات کن ست خوارزمی روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.khwarizmi.ir/Persian/Sponsors/Default.aspx

ممنون

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
کسانی که حاضر به همکاری با من در پروژه ساخت کن ست برای شرکت در اولین دوره ی مسابقات کن ست خوارزمی هستن لطفا توانایی ها و مشخصاتشون رو به صورت پیام خصوصی یا در پاسخ به همین تاپیک برام بفرستن

جهت اطلاعات بیشتر از اولین دوره ی مسابقات کن ست خوارزمی روی لینک زیر کلیک کنید

http://www.khwarizmi.ir/Persian/Sponsors/Default.aspx

ممنون
توضیح بیشتری بدهید ،آیا منطورتون طراحی مدارات با حجم و جرم کم هست یا چه چیزی؟:que:

ehsan*

عضو جدید

سلام به همه مهندسای برق:)
یکی به من بگه چرا نمودار ولتاژ-جریان ممریستور اینجوریه؟:surprised:

alireza_tc_eng

عضو جدید
اگه x/landa رو صفر نگیریم مدار در حالت فشرده میمومنه و ما اینکارو میکنیم تا مدار رو بیاریم تو شرایط مدار گسترده تا بتونیم قوانینKVL , KCL رو بکار ببریم در غیر اینصورت قوانینKVL , KCL قابل استفاده نیستند .
این موضوع رو مفصل در درس مدارات مایکروویو میخونید .

سلام ..
ببخشید من اینجا جای فشرده و گسترده رو جابجا نوشتم..................

farnas

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوالی داااااارم کمکم کنید ممنون میشم

چرا در محاسبه ی تابع شبکه همیشه مقدار اولیه صفر است؟؟؟؟؟؟؟؟

farnas

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوالی داااااارم کمکم کنید ممنون میشم

چرا در محاسبه ی تابع شبکه همیشه مقدار اولیه صفر است؟؟؟؟؟؟؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
فايل دوره هاي آموزشي حفاظت كاتدي بر اساس سيلابش Nace( انجمن مهندسين خوردگي آمريكا) (قيمت اين دوره در دبي 2750 دلار است)

اين فايلها بر اساس database شركت آرامكو سعودي بزرگترين شركت نفتي دنيا است.روش طراحي بستر آندي، سيتم تزريق جريان، محاسبات و نمودارهاي ميرايي ولتاژ attenuation ، محاسبات مش زير تانك ، محاسبات كك مورد نياز ، محاسبات بستر افقي و عمودي ، محاسبات ترانس ركتيفاير ، محاسبات آند ريبوني و بسياري از مسائل ديگر در اين فايلها آمده كه فرمولهاي آن واضح و مشخص است .

اگر تا حالا دانلود نكرده ايد لينكها عبارتند از

لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 3:
http://parsaspace.com/files/7674358884/?c=685
لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 2:
http://parsaspace.com/files/5874358884/?c=685
لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 1:
http://parsaspace.com/files/6874358884/?c=685

PASS CP 1 is sh78i23@Gr!T1
password of CP 2 is: lhs&%$167
password for cp 3 is: gta$@#288

ehsan*

عضو جدید

سلام به همه مهندسای برق:)
یکی به من بگه چرا نمودار ولتاژ-جریان ممریستور اینجوریه؟:surprised:
ممنون بخاطر پاسختون:whistle:
استادمون میگفت که این مربوط به اعمال ولتاژ سینوسی هستش

نمودار نخستین لئون چوا برای رفتار پنداری ممریستور در سمت راست بالا نشان داده‌شده؛ نمودار نتیجه‌های تجربی ویلیامز در مقاله نشريه نيچر در پایین آن آمده‌است. حلقه‌ها، رفتار سوييچ کردن قطعه را می‌نمایانند: با مقاومتی بالا شروع می‌کند و چنان که ولتاژ افزایش می‌یابد، جریان آهسته زیاد می‌شود. همچنان که بار درون مدار جریان می‌یابد، مقاومت فرومی‌افتد و جریان با افزایش ولتاژ تندتر زیاد می‌شود، تا آن که به بیشینه‌ای می‌رسد. سپس همچنان که ولتاژ کم می‌شود، جریان کاهش می‌یابد، اما آهسته‌تر، چون بار درون قطعه جاری است و مقاومت هنوز افت می‌کند. نتیجه، حلقه‌ای روشن‌شونده [روی نمودار] است. وقتی ولتاژ منفی می‌شود، مقاومت قطعه افزایش می‌یابد که نتیجه حلقه‌ای خاموش‌شونده [روی نمودار] است.

masoodxl

عضو جدید
سلام
من اگر کارشناسی ناپیوسته انتقال و توزیع بگیرم
و بخوام اخر کار تطبیق بدم به قدرت
چند واحد باید بیشتر پاس کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
میشه این کار و برای یکی از دوستان تازه وارد انجام بدید(راهنمایی کنید) متاسفانه من به نرم افزار متلب دسترسی ندارم.
موارد زیر را در بخش SIMULINK نرم­افزار MATLAB شبیه­سازی نموده نتایج را ارائه دهید.

• در یک مدار RL سری در صورتی که مقدار مقاومت 10 اهم و مقدار ضریب خودالقایی سلف 1 هانری باشد. شکل موج ولتاژ دو سر سلف، ولتاژ دو سر مقاومت و جریان مدار را به ازای ورودی 10u(t) رسم نمایید.

• در مدار زیر کلید S1 در t=0 و کلید S2 در t=3 بسته می­شوند. شکل موج جریان گذرنده از خازن را برای تمام t رسم نمایید. ولتاژ اولیۀ خازن صفر است. دقت شود که در این مدار ثابت زمانی مدار در t=3 تغییر می­کند.(در این مورد تحلیل دستی لازم نیست)
[URL="http://www.pic1.iran-forum.ir/"][IMG]http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/62386585879527674434.jpg[/URL][/IMG]

• در یک مدار RLC سری مقادیر عناصر به ترتیب عبارتند از : 1 اهم، 0.01 هانری، 0.001 فاراد و ولتاژ منبع 10 ولت. منبع در لحظۀ t=0 با بسته شدن کلید وارد مدار می­شود و ولتاژ اولیۀ خازن صفر است. مدار فوق را شبیه سازی نموده، شکل موج ولتاژ دو سر خازن را رسم نمایید.
در مدار فوق به ازای چه مقداری از مقاومت، ولتاژ دو سر خازن سریعتر به مقدار نهایی خود می­رسد. با افزایش تدریجی مقاومت پاسخ مدار را به ازای سه حالت زیر میرا، میرای بحرانی و فوق میرا رسم کنید.
ممنون

آخرین ویرایش:

Darya_69

عضو جدید
سلام؛
من دانشجوی ترم 4برق الکترونیک دانشگاه صنعتی هستم و میخام برای ارشد شریف قبول بشم!
اما نمیدونم از کی شروع کنم و چه منابع و کتابایی بخونم؟همچنین چه آزمون هایی شرکت کنم؟و دانشگاه شریف تا چه رتبه هایی پذیرش داره؟
من هم تلاش و هم انرژیم زیاده و تا میتونم برای رسیدن به هدفم تلاش میکنم
برای تعریف از خود نیست اما من اراده ام خیلی بالاست و سرعتم توی درس خوندن خیلی عالیه,اما به راهنمایی و کمک شما دوستای عزیز نیاز دارم,میشه منو راهنمایی کنید؟
ممنون؛

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: EECi

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام؛
من دانشجوی ترم 4برق الکترونیک دانشگاه صنعتی هستم و میخام برای ارشد شریف قبول بشم!
اما نمیدونم از کی شروع کنم و چه منابع و کتابایی بخونم؟همچنین چه آزمون هایی شرکت کنم؟و دانشگاه شریف تا چه رتبه هایی پذیرش داره؟
من هم تلاش و هم انرژیم زیاده و تا میتونم برای رسیدن به هدفم تلاش میکنم
برای تعریف از خود نیست اما من اراده ام خیلی بالاست و سرعتم توی درس خوندن خیلی عالیه,اما به راهنمایی و کمک شما دوستای عزیز نیاز دارم,میشه منو راهنمایی کنید؟
ممنون؛
سلام
به باشگاه مهندسان ایران خوش اومدید.
برای مواردی که بیان کردید میتونید به لینک زیر مراجعه کنید:
[h=2]کنکور و تحصیلات تکمیلی[/h]دوستان عزیز کنکوری مثل خودتون هستند و با تمام وجود دارن کار میکنن و تمام اطلاعاتشون رو برای همه کنکوری ها با اراده به اشتراک میزارن بدون هیچ چشم داشتی.
امیدوارم شما هم موفق باشید تو این راه

ava_16

عضو جدید
سلام به همه.سال نو مبارک.کسی میدونه تو آزمونای استخدامی برق مثلا گرایش مخابرات چه درسایی میاد؟فقط تخصصیای خودمونه یا اینکه عمومی مثل ادبیات!!!!!!!و امثال اینام هست؟ به نظر شما با این پارتی بازیا امیدی به قبولی تو این آزمونا هس؟ ممنون

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام به همه.سال نو مبارک.کسی میدونه تو آزمونای استخدامی برق مثلا گرایش مخابرات چه درسایی میاد؟فقط تخصصیای خودمونه یا اینکه عمومی مثل ادبیات!!!!!!!و امثال اینام هست؟ به نظر شما با این پارتی بازیا امیدی به قبولی تو این آزمونا هس؟ ممنون
هر سازمان برای خودش آزمون های خاص داره که قبل از برگزاری این آزمون ها منابع هر رشته اعلام میشه. کتاب هایی که سوالات استخدامی سازمان ها رو جمع کردند در بازار موجود هست.

alireza_tc_eng

عضو جدید

سلام
بعد از تلاش امیدتون به خدا باشه....!

مهرناز*

عضو جدید
با درود بر همگی
دوستان دنبال سوالات کنکورارشد 90 برق(آزاد) همه گرایشها+پاسخنامشون هستم لطف کنید کمک کنید .
با سپاس

آخرین ویرایش:

r1390

عضو جدید
بسم الله
یک سوال مداری.
دوستان با استدلال کافی بفرمایید اگر برای یک المان به طور کلی ثابت شود که همیشه w(t آن بزرگ تر از صفر است آیا حتما اکتیو است؟یا نیست؟

ali-q

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
کسی سوالات و جواب های در مورد آزمون استخدامی برای رشته برق نداره؟
اگه دارید لطف کنید بزارید

r1390

عضو جدید
سلام .
منظورتون از w(t چی هست؟؟؟؟
w(t انرژی مبادله شده با المان از منهای بی نهایت تا لحظه t.
----------------------------------------
استادمون فرمودند اگر w(t) برای همه لحظات بزرگ تر از صفر یا مساوی با آن باشد المان پسیو است .ولی من نمیتوانم این را درک کنم که چرا ؟

zohoori

عضو جدید
سلام ، لطفا در مورد پروژه درس تکنیک پالس راهنماییم کنید (موضوع یا مقاله بهم معرفی کنید)
ممنون

ramtin_samadi

عضو جدید
radio or bluetooth

radio or bluetooth

سلام به دوستان نادیده
دوست دارم یک اسپیکر 5 تیکه رو بی سیم کنم از چه منابعی میتونم کمک بگیرم و به صورت عملی اجرا کنم
دقیق تر بگم خدمتتون: یک هوم تیتر 5.1 دارم و قصد دارم سیم رو حذف کنم ولی نمی دونم باید با امواج رادیویی این کار رو بکنم یا بلوتوث؟ و چه نسخه ای؟ چون هر کدوم محدودیت هایی دارن، مثلا هر اسپیکر 100 وات آرام اس هست که نمیدونم اصلا با رادیو جواب میده یا نه؟ و کدوم نسخه بلوتوث با توجه به محدودیت ها ضمن اینکه برق مورد نیاز اسپیکر چوری تامی میشه؟ خلاصه پاک پاکم در این مورد D: هر کدوم از دوستان که یکم سرش درد میکنه واسه هیجان بهم خبر بده لطفا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

X P R E S S

عضو جدید
سلام به دوستان نادیده
دوست دارم یک اسپیکر 5 تیکه رو بی سیم کنم از چه منابعی میتونم کمک بگیرم و به صورت عملی اجرا کنم
دقیق تر بگم خدمتتون: یک هوم تیتر 5.1 دارم و قصد دارم سیم رو حذف کنم ولی نمی دونم باید با امواج رادیویی این کار رو بکنم یا بلوتوث؟ و چه نسخه ای؟ چون هر کدوم محدودیت هایی دارن، مثلا هر اسپیکر 100 وات آرام اس هست که نمیدونم اصلا با رادیو جواب میده یا نه؟ و کدوم نسخه بلوتوث با توجه به محدودیت ها ضمن اینکه برق مورد نیاز اسپیکر چوری تامی میشه؟ خلاصه پاک پاکم در این مورد D: هر کدوم از دوستان که یکم سرش درد میکنه واسه هیجان بهم خبر بده لطفا

سلام دوست عزیز
شما میتونید از باند FM استفاده کنید و هم از بلوتوث.
FM اقتصادی تره و بلوتوث یه مقدار گران تر هستش.
این که هر اسپیکر چند وات داره و آیا میتونه جواب بده باید بگم آره جواب میده به شرط این که منبع تغذیه بتونه جواب بخش آمپلی رو بده.(جریان دهی بالا)
میتونی صدایی رو که مثلا از دستگاه DVD یا رسیورت خارج میشه رو بدی به ورودی یک فرستنده FM بعد برای هر اسپیکر یک گیرنده FM بزاری .برای یه خونه تا حدود 30 متر فاصله بین گیرنده و فرستنده یک فرستنده 2 وات کافیه و حتی اجازه نمی ده سیگنال های موجود رادیوهای ایران پخش بشه(شبیه این مورد رو امتحان کردم)
هر اسپیکر رو هم مجبوری تغذیه کنی البته مناسب با مدارات داخلی .
اگر سوالی بود پ.خ بدی بهتر میتونم کمکت کنم.

• Like
واکنش ها: sh85

ak67

عضو جدید
درود دوستان عزیز
چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ دهید.با تشکر
1-ایا تلفات هسته(تلفات اهنی)ترانسفورماتور به بار خروجی بستگی دارد؟با ذکر دلیل توضیح دهید.
2-ایا تلفات مسی ترانسفورماتور به ولتاژ اعمال شده بستگی دارد؟توضیح دهید.
3-معمولا ازمایش مدار باز را در طرف فشار ضعیف LV و ازمایش اتصال کوتاه را در طرف فشار قویHV ترانسفورماتور انجام میدهند دلیل ان را توضیح دهید.
4-با فرض سینوسی بودن ولتاژ اعمال شده به ترانسفورماتور جریان تحریک(جریان بی باری)چه شکلی خواهد بود؟

bahram_first007

عضو جدید
یک سوال از برقی های عزیز

یک سوال از برقی های عزیز

سلام .

دوستان کسی اطلاعی درباره مکانیزم تولید گرما توسط انرژی برق رو داره ؟

مثلا گرم کن های شیشه عقب اتومبیل ها . اینکه اون گرم کن ها از چه جنسی هستند ؟ ( منظورم اون سیمهای افقی موازی هستند که به شیشه عقب چسبیدند) . چقد گرما تولید میکنند ؟ برای تولید کردن اون مقدار گرما چقدر نیروی برق مصرف میکنند ؟

ممنون میشم کمکم کنید . :gol:

aaa20

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من یه کتاب خوب در مورد درس تئوری و تکنولوژی ساخت ادوات نیمه هادی می خواستم استادمون jaeger رو معرفی کرده که ترجمه فارسی نداره , حل المسائل کتاب مکانیک کوانتوم زیتلی با حل المسائل کتاب طراحی مدارات آنالوگ پروفسور رضوی ممنون میشم اگه کمکم کنید منتظر پاسختون هستم.

ak67

عضو جدید
درود دوستان عزیز
چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ دهید.با تشکر
1-ایا تلفات هسته(تلفات اهنی)ترانسفورماتور به بار خروجی بستگی دارد؟با ذکر دلیل توضیح دهید.
2-ایا تلفات مسی ترانسفورماتور به ولتاژ اعمال شده بستگی دارد؟توضیح دهید.
3-معمولا ازمایش مدار باز را در طرف فشار ضعیف LV و ازمایش اتصال کوتاه را در طرف فشار قویHV ترانسفورماتور انجام میدهند دلیل ان را توضیح دهید.
4-با فرض سینوسی بودن ولتاژ اعمال شده به ترانسفورماتور جریان تحریک(جریان بی باری)چه شکلی خواهد بود؟
از مهندسین کسی نبود جواب سوالات ما رو بده

amirali_r

کاربر فعال
با سلام
آیا کسی اساسنامه آماده برای تاسیس یک شرکت توسط یک مهندسی برق داره!!
یکی از آسناهامون میخاد شرکت بزنه لیسانسه برق قدرته الان 3 سال بیکاره گفت سوری هم شده یه شرکت بزنه یه اساسنامه ازم خاسته کل اینترنت رو گشتم یه اساسنامه آماده پیدا نکردم، هر چی بود نمونه اساسنامه بود!
لطفا اگه میشه یه اساسنامه آماده شرکت بهم برسونید!!
دم همه تون گرم!!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .

دوستان کسی اطلاعی درباره مکانیزم تولید گرما توسط انرژی برق رو داره ؟

مثلا گرم کن های شیشه عقب اتومبیل ها . اینکه اون گرم کن ها از چه جنسی هستند ؟ ( منظورم اون سیمهای افقی موازی هستند که به شیشه عقب چسبیدند) . چقد گرما تولید میکنند ؟ برای تولید کردن اون مقدار گرما چقدر نیروی برق مصرف میکنند ؟

ممنون میشم کمکم کنید . :gol:
سلام
معمولا دو شیوه داره این گرم کن با فشار هوا و یا عبور جریان از سیم ها
شیوه ای که الان بیشتر استفاده می شه در ماشین ها عبور جریان هست
یه جریان ضعیف از سیم ها عبور می دن که باعث ایجاد حرارت در سیم ها می شه و چون حرارت لازم برای از بین بردن بخار های آب کمه برای همین شما دست که به شیشه و سیم ها می زنید حرارتی را که ممکن باشه دستتون را بسوزونه حس نمی کنید
این که جنسشون چی هست و چه ولتاژی لازم دارن اطلاعی ندارم ولی فکر کنم اگر به لوازم ماشین فروشی ها مراجعه کنید و بستش را نگاه کنید این اطلاعات روش نوشته باشه
موفق باشید
سلام دوستان عزیز من یه کتاب خوب در مورد درس تئوری و تکنولوژی ساخت ادوات نیمه هادی می خواستم استادمون jaeger رو معرفی کرده که ترجمه فارسی نداره , حل المسائل کتاب مکانیک کوانتوم زیتلی با حل المسائل کتاب طراحی مدارات آنالوگ پروفسور رضوی ممنون میشم اگه کمکم کنید منتظر پاسختون هستم.
سلام
کتاب design of analog cmos integrated circuits نوشته آقای رضوی کتاب بسیار خوبیه
زبانش هم سخت نیست هرچند که اگر اشتباه نکنم ترجمش هم در بازار هست فایل الکترونیکی کتاب هم در تالار قرار داده شده
پیشنهادم به شما اینه که از نسخه زبان اصلیش استفاده کنید چون ترجمه ها فهمشون مشکل تره :d
موفق باشید
از مهندسین کسی نبود جواب سوالات ما رو بده
سوالات شما در واقع تکالیف شما هستن
به کتاب ماشینتون مراجعه کنید
با سلام
آیا کسی اساسنامه آماده برای تاسیس یک شرکت توسط یک مهندسی برق داره!!
یکی از آسناهامون میخاد شرکت بزنه لیسانسه برق قدرته الان 3 سال بیکاره گفت سوری هم شده یه شرکت بزنه یه اساسنامه ازم خاسته کل اینترنت رو گشتم یه اساسنامه آماده پیدا نکردم، هر چی بود نمونه اساسنامه بود!
لطفا اگه میشه یه اساسنامه آماده شرکت بهم برسونید!!
دم همه تون گرم!!
سلام
اسانامه ها را معمولا خود اداره ثبت داره می تونید استفاده کنید ، برای کاری که ایشون می خوان همون کفایت می کنه
موفق باشید