راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من به برنامه avr برای پروژه : شناسایی R و L ذر یک مدار RL سری از اعمال موج پله و اندازه گیری جریان با معلوم بودن معادله جریان بر حسب زمان

خیلی فوری نیاز دارم

لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه

تو منطق کار کمک میخواهی یا تو برنامه نویسی ؟

PiXiE

عضو جدید
ای توو روحه اونی که بررسی رو گذاشت واسه درسای قدرت
هر چی می خونم یادم میره
دوستانی که پاس کردن بیان بگن جچوری بخونم؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چی می خونم یادم میره
بررسی یک یا دو ............... البته خب من از دو خبر ندارم ............ یکم خب بحث باندل ، خطوط سه فاز ، اندوکتانس و کاپاسیتانس و البته قسمتهای مربوط به ماتریس شبکه و همچنین خطوط انتقال مهمه ............. ما حقیقتش چون الکترونیک بودیم استاد مردونگی کرد و گفت فرمولها رو با خودتون بیارید !

PiXiE

عضو جدید
بررسی یک یا دو ............... البته خب من از دو خبر ندارم ............ یکم خب بحث باندل ، خطوط سه فاز ، اندوکتانس و کاپاسیتانس و البته قسمتهای مربوط به ماتریس شبکه و همچنین خطوط انتقال مهمه ............. ما حقیقتش چون الکترونیک بودیم استاد مردونگی کرد و گفت فرمولها رو با خودتون بیارید !

بررسی یک
ما هم خود استاد فرمولا رو میده
اما امتحانی میگیره ها!!!
میانترم 70 نفر از 96 نفر صفر شدن:دی

hosseinassar

مدیر ارشد
بررسی یک
اما امتحانی میگیره ها!!!

بد نیست کتاب های کاظمی و هدایت بخونید
فکر کنم برای امتحان یک بخش حل به روش نیوتن رافسون یا پخس بار باشه
که اگه اصول کارو یاد بگیرید می تونید مساله هارو حل کنید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسی یک
اما امتحانی میگیره ها!!!
خب دیگه حله پس ...........
البته یه خورده باید تمرین کنی

من تمرینای استیونسون رو خوندم ............ جزوه هم که دارین ............ اساتید میانترمشون همیشه سخت تره

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بد نیست کتاب های کاظمی و هدایت بخونید
فکر کنم برای امتحان یک بخش حل به روش نیوتن رافسون یا پخس بار باشه
که اگه اصول کارو یاد بگیرید می تونید مساله هارو حل کنید

حسین آقا هم بد نمیگن

البته احد کاظمی فکر کنم درس بود بیشتر واگه خب متوجه نشدی اینو بخون

اون کتابم نمیدونم .........:D

hasting_m

عضو جدید
فارغ التحصيل عقب مانده
سلام.
سوالات زير رو لطفا بخونين جواب بدين.شايد برا شما سخت نباشه!!!

1.براي كسي كه در برق الكترونيك از يك دانشگاه خوب فارغ التحصيل شده ولي بدلايلي هيچي ،حتي تئوري ها رو ياد نگرفته چه پيشنهادي دارين؟
2.براي همين نفر كه دوست داره كار هم پيدا كنه!!توصيه مي كنين چه چيزايي رو (مثلا نرم افزار و ايا حرفه) بايد ياد بگيره تا بپيشرفه؟؟!!
3.در پاسخ به سوال2 منابعي كه براي مطالعه رجوع مي دهيد را هم نام ببريد.THANKS!

hasting_m

عضو جدید
سلام.

1.براي كسي كه در برق الكترونيك از يك دانشگاه خوب فارغ التحصيل شده ولي بدلايلي هيچي ،حتي تئوري ها رو ياد نگرفته چه پيشنهادي دارين؟
2.براي همين نفر كه دوست داره كار هم پيدا كنه!!توصيه مي كنين چه چيزايي رو (مثلا نرم افزار و ايا حرفه) بايد ياد بگيره تا بپيشرفه؟؟!!

bzani

عضو جدید
راهنمای فارسی ماشین حساب algebra.

راهنمای فارسی ماشین حساب algebra.

ممنون[/QUOTE]
راهنمای فارسی ماشین حساب algebra.fx2
.ap.alborz@yahoo.com

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چی می خونم یادم میره
فكر كنم كتابهاي برسي سيستمهاي قدرت احد كاظمي و استيونسون جواب كارتو به عنوان يه حل تمرين خوب بهت بده .بقيش ديگه همت خودته. ايشالا موفق باشي.:gol:

آخرین ویرایش:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

چيز ديگه نميخواي؟ سالادي نوشابه اي دوغي
دوست من چيزي رو از دست ندادي هنوز .در مورد جمله اولت بايد بگم فكر ميكني كه بلد نيستي .به موقع متوجه ميشي كه خيلي چيزا ميدوني ولي بايد در معرض هر موضعي قرار بگيري تا حرف منو درك كني.
اگه دوست داشته باشي در ضمينه اتوماسيوون كار كني برق صنعتي plc مانيتورينگ و سيستمهاي كنترولي ديگه رو بايد ياد بگيري

maryam mohebbi

عضو جدید
سلام
من خیلی فوری به یک جزوه آز مدارهای الکتریکی 1 نیاز دارم.
کسی میتونه کمکم کنه؟

asoor

عضو جدید
آیا کسی در مورد کوره های القایی چیزی میدونه؟

آیا کسی در مورد کوره های القایی چیزی میدونه؟

با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
از دوستان خواهش می کنم درباره کوره های القایی اعم از نقشه . مدار و محاسبه کوره های القایی سیستم خازن موازی و خازن سری اگر مطلبی دارید بنویسید. .... متشکرم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
از دوستان خواهش می کنم درباره کوره های القایی اعم از نقشه . مدار و محاسبه کوره های القایی سیستم خازن موازی و خازن سری اگر مطلبی دارید بنویسید. .... متشکرم
سلام این تاپیک تا حدودی توضیح داده http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/225062-كوره-القايي-(Induction-Furnaces)

و این تاپیکم هست http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/235840-در-مورد-کوره-های-القائی

البته کتابی هم که میشه معرفی کرد .......... کتاب الکترونیک قدرت دکتر مطلبی است که مسائل خوبی در این باره مطرح کرده

NIght Crawler

عضو جدید
سلام دوستان.
من در مورد تحلیل فیزیکی امپدانس میخواستم بدونم و اینکه چرا وقتی ورودی سینوسی داریم سلف و خازن رفتار مقاومتی پیدا میکنن. راحت تر بگم داخل این دو المان دقیقا چه اتفاقی میوفته! با توجیه ریاضیش مشکلی ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنین :)

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام دوستان.
من در مورد تحلیل فیزیکی امپدانس میخواستم بدونم و اینکه چرا وقتی ورودی سینوسی داریم سلف و خازن رفتار مقاومتی پیدا میکنن. راحت تر بگم داخل این دو المان دقیقا چه اتفاقی میوفته! با توجیه ریاضیش مشکلی ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنین :)
سلام
اثبات ریاضیش خیلی راحتره
فکر می کنم میدان مغناطیسی نقش مهمی داشته باشه
مثلا در جریان dc در سلف فوران تولید نمیشه و در نتیجه ولتاژ خود القا یا ضد نیرو محرکه هم به وجود نمیاد

• Like
واکنش ها: sh85

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

اگه توجیه ریاضیاتی نمیخواهی من به صورت زیر میتونم جوای بدم.
در مورد سلف تغییرات ولتاژ که سبب تغییرات جریان میشود یک میدان مغناطیسی متغییر در سلف ایجاد میکند و چون میدان متغییر حکم میدان متحرک را دارد سیم پیچ خود سلف را قطع کرده ودر آن ولتاژی ایجاد میکند که مطابق قانون لبز با عامل به وجود آورنده خود یعنی ولتاژ متغییر اصلی مخالفت میکند . این مخالفت به صورت مقاومت سلفی ظاهر میشود که به ضریب خود القایی ( مشخصات ظاهری) و فرکانس ولتاز متغییر بستگی دارد.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

به طور کلی
1- مقاومت اهمی در مقابل عبور جریان از خود مقاومت نشان میدهد
2- مقاومت سلفی در مقابل تغییرات جریان از خود مقاومت نشان میدهد
3- مقاومت خازنی در مقابل عدم تغییرات جریان از خود مقاومت نشان میدهد.
بدون اثبات ریاضی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال خیلی اساسی داشتم ............. از دروس اختیاری برای یک دانشجوی الکترونیک چه درسی محتمل تر هست ........................... من الکترونیک صنعتی و البته ترمودینامیک رو پاس کردم .................. خودم بین اندازه گیری الکترونیکی ، مخابرات 2 و کنترل مدرن مرددم ................. شما کدوم رو پیشنهاد میکنید .................. خیلی دوست داشتم در این باره تاپیک بزنم و نظرات بیشتری رو بدونم ولی به احترام تالار این کار رو نمیکنم ............ خواهشا بهم بگین پس فردا انتخاب واحدمه .......... و اینکه بین پروژه آز الکترونیک و آز میکرو کدوم رو انتخاب میکردین ........... خواهشا با دلیل دلیل کاربردی تر بودنش .......... آسون تر بودنش و .........
ممنون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کی میست جواب بده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمیدونم والا چطوریه به ما که میرسه هیچ کی هیچی نمیگه .................... بعد از من این همه توقع دارن که حتی اومدن به مدیر ارشدم گفتن ............... چه میدونم والا

این نیز بگذرد .................. نخواستیم راهنمایی مخواستیم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کی میست جواب بده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمیدونم والا چطوریه به ما که میرسه هیچ کی هیچی نمیگه .................... بعد از من این همه توقع دارن که حتی اومدن به مدیر ارشدم گفتن ............... چه میدونم والا

این نیز بگذرد .................. نخواستیم راهنمایی مخواستیم
دلخور نشو دوست عزیز. جواب سوال شما سلیقه ایه کسی نمی تونه جواب قطعی بده ممکنه یک نفر از یک درس خوشش بیاد و راحت باشه ولی یکی دیگه متنفر باشه. قبول کن که خودت باید تصمیم بگیری

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلخور نشو دوست عزیز. جواب سوال شما سلیقه ایه کسی نمی تونه جواب قطعی بده ممکنه یک نفر از یک درس خوشش بیاد و راحت باشه ولی یکی دیگه متنفر باشه. قبول کن که خودت باید تصمیم بگیری
سلام بله تاحدودی سلیقه ای هست ولی خب میخواستم در موردشون اطلاع بیشتری داشته باشم ........... مثلا چه فرقی بین پروژه آز الک 3 با آز میکرو هست ........... شما کدومشو پیشنهاد میدین .......... من شناخت چندانی رو درسای تخصصی اختیاری هم متاسفانه ندارم ..............

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بله تاحدودی سلیقه ای هست ولی خب میخواستم در موردشون اطلاع بیشتری داشته باشم ........... مثلا چه فرقی بین پروژه آز الک 3 با آز میکرو هست ........... شما کدومشو پیشنهاد میدین .......... من شناخت چندانی رو درسای تخصصی اختیاری هم متاسفانه ندارم ..............
من خودم چون قدرت می خونم شناخت چندانی از این دروس ندارم و حسن و عیب این دروس رو نمی دونم ایشاالله بچه های الکترونیک می بینن و پاسخ میدن. موفق باشید. خوش به حال شما که انتخاب واحد می کنید من که تا 12 امتحان دارم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم چون قدرت می خونم شناخت چندانی از این دروس ندارم و حسن و عیب این دروس رو نمی دونم ایشاالله بچه های الکترونیک می بینن و پاسخ میدن. موفق باشید. خوش به حال شما که انتخاب واحد می کنید من که تا 12 امتحان دارم.
جدی .............. تازه هفته بعدم کلاسامون شروع میشه ........... ممنون بازم به شما

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام دوستان یه سوال خیلی اساسی داشتم ............. از دروس اختیاری برای یک دانشجوی الکترونیک چه درسی محتمل تر هست ........................... من الکترونیک صنعتی و البته ترمودینامیک رو پاس کردم .................. خودم بین اندازه گیری الکترونیکی ، مخابرات 2 و کنترل مدرن مرددم ................. شما کدوم رو پیشنهاد میکنید .................. خیلی دوست داشتم در این باره تاپیک بزنم و نظرات بیشتری رو بدونم ولی به احترام تالار این کار رو نمیکنم ............ خواهشا بهم بگین پس فردا انتخاب واحدمه .......... و اینکه بین پروژه آز الکترونیک و آز میکرو کدوم رو انتخاب میکردین ........... خواهشا با دلیل دلیل کاربردی تر بودنش .......... آسون تر بودنش و .........

ممنون
به نظرم اندازه گیری بردار درس ساده ایه.
مخابرات 2 خیلی سخته