راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال خیلی اساسی داشتم ............. از دروس اختیاری برای یک دانشجوی الکترونیک چه درسی محتمل تر هست ........................... من الکترونیک صنعتی و البته ترمودینامیک رو پاس کردم .................. خودم بین اندازه گیری الکترونیکی ، مخابرات 2 و کنترل مدرن مرددم ................. شما کدوم رو پیشنهاد میکنید .................. خیلی دوست داشتم در این باره تاپیک بزنم و نظرات بیشتری رو بدونم ولی به احترام تالار این کار رو نمیکنم ............ خواهشا بهم بگین پس فردا انتخاب واحدمه .......... و اینکه بین پروژه آز الکترونیک و آز میکرو کدوم رو انتخاب میکردین ........... خواهشا با دلیل دلیل کاربردی تر بودنش .......... آسون تر بودنش و .........
ممنون
من فکر میکنم کنترل مدرن هم ساده تر هم شیرینتر و هم کاربردی تر باشه.البته این نظر شخصی منه .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اندازه گیری بردار درس ساده ایه.
مخابرات 2 خیلی سخته
اندازه گیری بردار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

نیست تو چارتمون که
مخابرات 2 مگه دنباله مخابرات یک نیست ....................... تاسیساتم راستی اضافه کنین اینم الآن ارائه شد
راستی شرمنده ................ تشکراتم دوباره تموم شده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم کنترل مدرن هم ساده تر هم شیرینتر و هم کاربردی تر باشه.البته این نظر شخصی منه .
کنترل مدرن ....................... بچه ها میگن در مورد ماتریس هست درسته !!!!!!!!!! اون وقت به الکترونیک چه نزدیکی داره توضیح بیشتر

hosseinassar

مدیر ارشد

نیست تو چارتمون که
مخابرات 2 مگه دنباله مخابرات یک نیست ....................... تاسیساتم راستی اضافه کنین اینم الآن ارائه شد
راستی شرمنده ................ تشکراتم دوباره تموم شده

منظورشون: اندازه گیری الکترونیک بردارید

hosseinassar

مدیر ارشد
پس اینو بر میدارم .................. چه طوری هست ............. البته دو واحدیه ............ پس یه آزمایشگاهم بر میدارم

حسین آقا شما در مورد تاسیسات میدونین ؟ اون چه جوریه

من تاسیسات پاس کردم
البته هر درسی به استاد بستگی داره
یکی از درس هایی بود که من دوست داشتم (بیشتر هم به رشته قدرت مربوط میشه ) یه مقداری هم سخت بود
چون استادمون از نظر اطلاعات عملی و علمی سطح بالایی داشت
ولی برای الکترونیکی ها شاید خیلی جذاب نباشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تاسیسات پاس کردم
البته هر درسی به استاد بستگی داره
یکی از درس هایی بود که من دوست داشتم (بیشتر هم به رشته قدرت مربوط میشه ) یه مقداری هم سخت بود
چون استادمون از نظر اطلاعات عملی و علمی سطح بالایی داشت
ولی برای الکترونیکی ها شاید خیلی جذاب نباشه
ممنون ..................

hesameddin

عضو جدید
help

help

سلام به همگي
من اين تاپيك رو تو تالار هاي كامپيوتر و موبايل هم گذاشتم،گفتم شايد اينجا هم كسي باشه كه تو اين زمينه اطلاعاتي داشته باشه...موضوع از اين قراره كه من يه گوشي مو بايل چيني دارم كه چند وقته مريض شده يعني بيشتر از 2 الي 3 ساعت شارژ نگه نمي داره...از روز اولشم زياد شارژ نگه نمي داشت ولي الان ديگه شورشو در اورده و چون اين گوشي هاي چيني لوازم يدكيشون تو بازار نيست من واقعا با مشكل مواجه شدم و اين 4مين گوشي هستش كه من دارم خراب ميكنم البته خودشون خراب ميشن:w19::w05:
خلاصه من دارم دنبال يه راه حل واسه اين مشكلم ميگردم...جالب اينجاست كه گوشي من 2 تا باطري داره 2تاشونم خراب شدن ...مشخصات باطريها
standard voltage :3.7v
standard capacity:2400mAh
refresh retriction voltage:4.2 v
به نظر تون اگه به باطري ها شوك بديم يعنيrefresh كنيم درست ميشند؟يا اگه راه ديگه اي به نظر تون ميرسه بي نصيبم نذاريد.

salam moshkelesh viruse boro ye scan khoob anjam bede

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
chetori az hamdige porsesh o pasokh mikonid man tazekaram mishe neshoonam bedin
سلام اولا به عنوان یک عضو بهتون خوشامد میگم ...................... به هر حال یکی از دوستان مثل من سوالی در زمینه برق براشون پیش میاد و سایر دوستان پاسخ میدن البته اگه جواب رو بدونن و در این زمینه مدیران بیشتر از همه پاسخگو هستن ........................ اون سوالات قبلی هم انشاالله همش پاسخ داده شده ........... الآن جدیدترین سوال سوال من بود :redface: که خدا رو شکر دوستان برقی از جمله یکی از مدیران ببخشید همکاران مدیر خوب باشگاه به بنده پاسخ دادن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی چندتا نکته یادم رفت ............... در قوانین باشگاه تایپ فارسی الزامیست و خب بهتره اینگونه تایپ کنید

اگه نیاز به توضیح مجدد هست .....................

+BACHE

عضو جدید
man rastiyatesh nemitoonam ezhare nazar konam,chon tahala inaro na khoondam va na pas kardam...vali khodam chon mikhaam baraye arshad elektronik bekhoonam andaze giri elektroniki va mikro 2 ro pas mikonam...ye soal?!!! termodinamik mage jozve dooroose ma e??!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
man rastiyatesh nemitoonam ezhare nazar konam,chon tahala inaro na khoondam va na pas kardam...vali khodam chon mikhaam baraye arshad elektronik bekhoonam andaze giri elektroniki va mikro 2 ro pas mikonam...ye soal?!!! termodinamik mage jozve dooroose ma e??!!

سلام نه ............... ترمو جزو درسای اصلیه بچه های قدرته و البته اختیاری برای ما الکترونیکیا ................ درس خیلی ساده ایهالبته ربطش به برق رو متوجه نشدم
بیشتر به شیمی نزدیک بود

راستی تایپ فارسی هم قانون باشگاهس و هم قشنگتر هست از ما گفتن

EhsanSeyyedi

عضو جدید
سلام
ببخشید ، کسی میدونه که تو خودروها چه جوری میزان سوخت موجود در باک اندازه گیری میشه؟ فکر میکنم الکترونیکیا یا دیجیتالیا باید بدونن!!!ا
با تشکّر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی

نیست تو چارتمون که
راستی شرمنده ................ تشکراتم دوباره تموم شد
اندازه گیزی الکتریکی رو گفتم
ا

soal2

عضو جدید
سلام من اين ترم 12 واحد گرفته بودم و 3 تا درس 3 واحدي يعني 9 واحد رو مجبور شدم به دليل بيماري حذف کنم و اون 3 واحدي که امتحان دادم 10.5 شدم
يعني معدل کل الان 10.5 شده .ميخوام بدونم اين يعني مشروط؟ يا براي مشروط شدن حتما بايد تعداد واحد خاصي گرفته باشي تا معدل در اون تعداد واحد مثلا در 12 تا واحد اگر کمتر از 12 شد مشروط حساب بشه و اگه فقط 3 واحد داشته باشي مشروط حساب نميشه؟
لطفا يه نفر جواب بده چون من ترم آخر هستم و اين ترم حتما بايد 16 واحد بردارم تا بتونم تابستون هم 6 تا ديگه بردارم تا حتما تموم کنم.
چون شنيدم در صورت مشروط شدن فقط ميشه 12 واحد برداشت اگه اينجوري باشه خيلي بد ميشه.
معدل من خوب هست اما اين ترم به خاطر بيماري اينجوري شد.
لطفا جواب بديد.لطفا

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
من فکر کنم کمتر از 6 واحد ترم حساب نشه.مطمین نیستم البته.
اگه برات ترم حساب کنن کمتر از 12 مشروطه

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اين ترم 12 واحد گرفته بودم و 3 تا درس 3 واحدي يعني 9 واحد رو مجبور شدم به دليل بيماري حذف کنم و اون 3 واحدي که امتحان دادم 10.5 شدم
يعني معدل کل الان 10.5 شده .ميخوام بدونم اين يعني مشروط؟ يا براي مشروط شدن حتما بايد تعداد واحد خاصي گرفته باشي تا معدل در اون تعداد واحد مثلا در 12 تا واحد اگر کمتر از 12 شد مشروط حساب بشه و اگه فقط 3 واحد داشته باشي مشروط حساب نميشه؟
لطفا يه نفر جواب بده چون من ترم آخر هستم و اين ترم حتما بايد 16 واحد بردارم تا بتونم تابستون هم 6 تا ديگه بردارم تا حتما تموم کنم.
چون شنيدم در صورت مشروط شدن فقط ميشه 12 واحد برداشت اگه اينجوري باشه خيلي بد ميشه.
معدل من خوب هست اما اين ترم به خاطر بيماري اينجوري شد.
لطفا جواب بديد.لطفا
nazlii خانم درست میگه شما این ترم برات مشروط حساب نمیشه. تازه وقتی میگی 16 تا ترم بعد و 6 تابستون می خوای برداری اگه دوست داشته باشی می تونی 22 تا رو برداری چون ترم آخر تا 24 تا جا داره. موفق باشید.

ALUK

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/icons/icon1.png از مهندسان برق شاغل در نیروگاه کمک می خواستم

با سلام به شما عزیزان من جمعه مورخ 3/10/89 در ازمون نیروگاه اتمی بوشهر شرکت کردم ازمونو خیلی خوب دادم به طوری که دلم روشنه اگه ازمون سالم برگزار شده باشه حتما قبول میشم در این شکی ندارم چون بومی استان بوشهر هم هستم از مصاحبش خیلی میترسم از شما می خوام کمکم کنید که روز مصاحبه چه سوالهایی ممکنه ازم بپرسن ؟ در چه زمینه هایی خودمو اماده کنم ؟ با توجه به اینکه گرایش من الکترونیکه.با ارزوی موفقیت تمام شما عزیزان . http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/images/smilies/icon_gol.gif​

abbas67set

عضو جدید
گزارش کاراموزی

گزارش کاراموزی

سلام مهندسین عزیز
دوستان گزارش کاراموزی در شرکت کامپیوتری میخوام کسی داره؟رشته هم الکترونیک.:cry:
خواهش میکنم اگه کسی داره زودتر قرار بده باید تا اخر هفته تحویل بدم.

bo0oy night

عضو جدید
به کمک نیاز دارم

به کمک نیاز دارم

انواع نمودر در اکسل میخوام یه چیز درست و حسابی ولی چیزی پیدا نمیکنم:cry:واسه امشب میخوام خواهشن یکی کمکم کنه:cry:

soal2

عضو جدید
دو تا سوال دارم.یکی اینکه در معرفی به استاد حداکثر چندواحد میشه گرفت؟ من در اینترنت که گشتم نوشته شده 4 واحد اما از مدیر گروه که سوال کردم گفت تا 6 واحد هم میشه گرفت البته مدیرگروه خودم نبود یه رشته دیگه بود که ازش پرسیدم واسه رشته من هم همین شکل هست که گفت آره همین هست و حداکثر 6 واحد تو معرفی به استاد میتونی بگیری.حالا میخوام ببینم کسی بوده که معرفی به استاد گرفته باشه اینجا؟اگه گرفتید چند واحد بود و آیا 6 تا هم میشه یا نه.اگرم در این مورد اطلاعی دارید ممنون میشم که بگید
سوال دومم اینه که آیا ترم تابستان واحد کارآموزی ارایه میشه یا نه؟کسی بوده تا الان تو تابستان کارآموزی گرفته باشه؟کلا فقط میخوام بدونم که امکانش هست که تو تابستان ککارآموزی گذرونده بشه یا نه.اگه در کل همچین چیزی ممکن باشه حتما تو دانشگاه ما هم انجام میشه.
ضمنا من دانشگاه آزاد هستم.
یه سوالی هم قبلا پرسیده بودم دوباره میگم که اگه کسی جدید دید و اطلاعی داشت بی زحمت بهم بگه که آیا اگه در یک ترم فقط 3 واحد گذرونده باشی و 9 واحد رو حذف کرده باشی و اون درس 3 واحدی که قبول شدی رو مثلا 10.5 بشی در اینصورت این ترم مشروط حساب میشه یا نه؟چون معدل زیر 12 هست اما شنیده بودم که اگر واحد ها زیر 6 تا باشه اون ترم جز ترم براتون حساب نمیشه.کسی در این مورد اطلاعی داره؟اگه کمک کنید که واقعا ممنون میشم.

meysam89

عضو جدید
plc

plc

سلام ميخواسم بدونم دزدگير ماجيكار چطوربرنامه نويسي ميشه. اصلا ساختارش چطوريه؟ يه plc محسوب ميشه؟ قابليت اينو داره كه به جاي يه plc به كارگرفته بشه؟

abbas67set

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز
دوستان گزارش کاراموزی در شرکت کامپیوتری میخوام کسی داره؟رشته هم الکترونیک.:cry:
خواهش میکنم اگه کسی داره زودتر قرار بده باید تا اخر هفته تحویل بدم.

کــــــــــــــــــــــمـــــــــــــــــــــــک

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ميخواسم بدونم دزدگير ماجيكار چطوربرنامه نويسي ميشه. اصلا ساختارش چطوريه؟ يه plc محسوب ميشه؟ قابليت اينو داره كه به جاي يه plc به كارگرفته بشه؟
سلام
پی ال سی چیه ؟
پی ال سی در واقع یک میکرو صنعتی هست که برای کار در صنعت طراحی شده با ویژگی هایی که متاسب با کارهای صنعتی هست مثل مقاومت بیشتر ، برنامه ریزی و راه اندازی راحت تر و سایر مشخصه های صنعتی
معمولا در وسایلی که در دسترس هستن و ما روزانه باهاشون کار می کنیم از میکرو استفاده می شه چرا که هم سرعت بالاتری داره ، قابلیت برنامه ریزی بیشتر و در عین حال کوچکتر هستن
اگر منظور شما از دزدگیر اون کلید دزدگیر هست می تونید به اینجا مراجعه کنید
اگر هم منظورتون بدنه هست به اینجا مراجعه کنید
در رابطه با اون شرکت خاصی که گفتین معمولا شرکت ها اطلاعات خودشون را قرار نمی دن به دلیل بازار رقابت
شما کدوم ویژگی خاصی از این دستگاه مد نظرتون هست ؟
کــــــــــــــــــــــمـــــــــــــــــــــــک
اینجا جزوه آماده و کار آماده در اختیار کسی قرار داده نمی شه اگر سوالی داشتین می تونید در اون زمینه بپرسید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست گرامی

دو تا سوال دارم.یکی اینکه در معرفی به استاد حداکثر چندواحد میشه گرفت؟ من در اینترنت که گشتم نوشته شده 4 واحد اما از مدیر گروه که سوال کردم گفت تا 6 واحد هم میشه گرفت البته مدیرگروه خودم نبود یه رشته دیگه بود که ازش پرسیدم واسه رشته من هم همین شکل هست که گفت آره همین هست و حداکثر 6 واحد تو معرفی به استاد میتونی بگیری.حالا میخوام ببینم کسی بوده که معرفی به استاد گرفته باشه اینجا؟اگه گرفتید چند واحد بود و آیا 6 تا هم میشه یا نه.اگرم در این مورد اطلاعی دارید ممنون میشم که بگید

اینکه چند واحد بتونی واسه معرفی به استاد بگیره 6 واحد نظری هست ولی اختیارات در ارائه کردن این واحد های به دانشگاهی که توش تحصیل می کنی هم داره.

اگه دانشگاهی که توش تحصیل می کنی لولش خیلی بزرگ به بالا باشه به راحتی می تونی 6 واحد رو اخذ کنی.
اگه لول دانشگاهتون پایین تر از خیلی بزرگ باشه، 4 واحد رو به راحتی می تونی بگیری ولی اگه بخوای بیش از 4 واحد بگیری(ماکزیمم 6 واحد) باید برای اخذ این واحدهای اضافی با منطقه مکاتبه بشه.

سوال دومم اینه که آیا ترم تابستان واحد کارآموزی ارایه میشه یا نه؟کسی بوده تا الان تو تابستان کارآموزی گرفته باشه؟کلا فقط میخوام بدونم که امکانش هست که تو تابستان ککارآموزی گذرونده بشه یا نه.اگه در کل همچین چیزی ممکن باشه حتما تو دانشگاه ما هم انجام میشه.
ضمنا من دانشگاه آزاد هستم.

بله برای کارآموزی می تونید ترم تابستون رو انتخاب کنید و مشکلی وجود نداره.

یه سوالی هم قبلا پرسیده بودم دوباره میگم که اگه کسی جدید دید و اطلاعی داشت بی زحمت بهم بگه که آیا اگه در یک ترم فقط 3 واحد گذرونده باشی و 9 واحد رو حذف کرده باشی و اون درس 3 واحدی که قبول شدی رو مثلا 10.5 بشی در اینصورت این ترم مشروط حساب میشه یا نه؟چون معدل زیر 12 هست اما شنیده بودم که اگر واحد ها زیر 6 تا باشه اون ترم جز ترم براتون حساب نمیشه.کسی در این مورد اطلاعی داره؟اگه کمک کنید که واقعا ممنون میشم.

تا اونجایی که من می دونم وقتی شما دانشجوی تمام وقت باشید و بالای 12 واحد در ترم داشته باشین و مثل شما 9 واحد رو حذف کنه و 3 واحد براش مونده باشه، حذف ترم نمیشه و اون ترم رو با نمره ای که اخذ کردین مشروط حساب مبشین.

امیدوارم جواب خودتون رو گرفته باشین.

موفق و موید باشین.