راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

veno

عضو جدید
help me

help me

سلام نقشه معماري و نقشه پلان برقي يك ساختمان را به همراه نرم افزار can-luxا را احتياج دارم

rashidishahram

مشاور صنعت برق
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/41209-روش-زون-بندی-مناطق-ضد-انفجار-و-امن?highlight
مطالبتون رو در مورد explosion proof توی این تاپیک قرار بدید تا همه یه جا جمع بشه برای دسترسی بهتره.

atsssa

عضو جدید
در مورد سنسور

در مورد سنسور

سلام. نمی دونم جای درستی هست یا نه ولی یه سوال دارم
آیا سنسوری هست که مثلاَ یه بخشش روی مچ بسته بشه و یه بخشش ثابت باشه و بعد فاصله رو اندازه بگیره .... یه جور سیستم گیرنده فرستنده دوطرفه .... آیا می شه همچین سیستمی با امواج رادیویی کارکنه ...;)

taziyan

عضو جدید
ارسال برق بدون سیم

ارسال برق بدون سیم

از همه دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند در خواست هکاری داریم... مرسیییی;)

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. نمی دونم جای درستی هست یا نه ولی یه سوال دارم
آیا سنسوری هست که مثلاَ یه بخشش روی مچ بسته بشه و یه بخشش ثابت باشه و بعد فاصله رو اندازه بگیره .... یه جور سیستم گیرنده فرستنده دوطرفه .... آیا می شه همچین سیستمی با امواج رادیویی کارکنه ...;)
دستگاه های اندازه گیری فاصله مختلف وجود داره از مترهای لیزری یا سیستم های التراسونیک
مثا من خودم چیزی که دیدم الان خیلی استفاده می شه مترهای لیزری هست که مهندس های عمران از اون بیشترین استفاده را می کنن
فکر کنم بازه صحبتتون به سیستم های اندازه گیزی التراسونیک نزدیک تر باشه
هیچ چیزی نشد نداره و می شه ساخت ولی دو شرط را باید در نظر گرفت
1)هدف از این کار چیه
2) آیا رسیدن به هدف ارزش این هزینه را داره یا نه
موفق باشید
با سلام
ببینید این لینک ها به دردتون می خورن
http://www.dailymail.co.uk/sciencet...t-wireless-device-beams-electricity-home.html
http://www.fastcompany.com/magazine/132/brilliant.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer
موفق باشید

raha70

عضو جدید
درخواست یه تحقیق درباره مولتی متر

درخواست یه تحقیق درباره مولتی متر

سلام به همه دوستان برقی. یه تحقیق درباره اساس کار داخلی و نحوه کار مولتی متر می خواستم. ممنون می شم اگه کمکم کنید.:redface:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان برقی. یه تحقیق درباره اساس کار داخلی و نحوه کار مولتی متر می خواستم. ممنون می شم اگه کمکم کنید.:redface:

سلام در صورتی دسترسی به کتاب دارید
در کتاب های اندازه گیری الکتریکی گفته شده
در عین حال این فایل را هم براتون می زارم در رابطه با دستگاه های اندازه گیری هست
موفق باشید

hosseinassar

مدیر ارشد

انتقال برق به صورت بی سیم روشی هست که نیاز به کار زیاد داره
فعلا این کار به صورت خیلی محدود صورت گرفته و هنوز تکنولوژی برای استفاده از این روش ایجاد نشده
مثلا اگه ولتاژ بالایی را به صورت بی سیم منتقل کنند ، هرکسی که در این مسیر باشه را برق میگیره

• Like
واکنش ها: sh85

.آیسا

عضو جدید
باسلام...
راجبه طراحی و ساخت دستگاه کسینوس فی متر مطلب میخوام
مقاله.تحقیق.کتاب...
ممنون میشم راهنماییم کنین...

Na$ser

عضو جدید
دوستان سلام .....
کمی اطلاعات راجع به مدار کنترل سرعت موتور یونیورسال جاروبرقی بوسیله ترایاک و دیاک میخواستم . هر چقدر جامعتر باشه بیشتر کمک میکنه . اگر سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم . شکل مدار بسیار مهمه اگر لطف کنید و بذارید به همراه تحلیل کوتاهی از نحوه کارکرد .
شاخه الکترونیک صنعتی ( الکترونیک قدرت )
متشکرم

mohammad mahya

عضو جدید
درخواست می کنم شکل واجزای داخلی ترانسفور ماتور اندازه گیری جریان را بروی سایت قرار دهید

درخواست می کنم شکل واجزای داخلی ترانسفور ماتور اندازه گیری جریان را بروی سایت قرار دهید

با عرض سلام من به شکل و اجزای داخلی ترانسفورماتور اندازه گیری جریهن نیاز مندم

hosseinassar

مدیر ارشد
در مورد كنترل pid يكي يكم توضيح بده لطفا.
من اطلاعات زیادی ندارم و تا انجایی که می دونم:
کنترلر های PID می تونند سیگنال خطا رو در آینده پیش بینی کنند و خطا رو حذف کنند
با موازی کردن کنترلر های PD و PI میشه کنترلر PID درست کرد

• Like

mohamad7777777

عضو جدید
دانشجوی ترم یکی !

دانشجوی ترم یکی !

من دانشجوی ترم یک رشته برق هستم (یکی از دانشگاه های دولتی تهران).
از دوستان می خوام اگه اطلاعات و تجربه ای در رابطه با سوالهای زیر دارند من رو بی نصیب نذارن !
باید چی کار کنم که وقتی فارغ التحصیل شدم بی سواد نباشم ؟
باید چی کار کنم که شاگرد اول بشم ؟
باید چه دوره هایی رو بگذرونم ؟
باید چه برنامه ها و چیزای اضافی رو یاد بگیرم ؟

Na$ser

عضو جدید
دوستان سلام .....

کمی اطلاعات راجع به مدار کنترل سرعت موتور یونیورسال جاروبرقی بوسیله ترایاک و دیاک میخواستم . هر چقدر جامعتر باشه بیشتر کمک میکنه . اگر سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم . شکل مدار بسیار مهمه اگر لطف کنید و بذارید به همراه تحلیل کوتاهی از نحوه کارکرد .

شاخه الکترونیک صنعتی ( الکترونیک قدرت )

متشکرم

كسي نيست كمك كنه ؟

mr14010

عضو جدید
کمک, کجا میشه کار عملی یاد گرفت؟

کمک, کجا میشه کار عملی یاد گرفت؟

سلام کسی جایی میشناسه به فارق التحصیلای برق به صورت عملی اموزش بدن.البته ترجیح میدم کارخونه یا شرکت باشه تا تو فضای کار واقعی باشم. شاید خدا خواست همون جا استخدام شدم;). یکی نیس به من کار یاد بده:cry:. لطفا کمکم کنید

hosseinassar

مدیر ارشد
من دانشجوی ترم یک رشته برق هستم (یکی از دانشگاه های دولتی تهران).
از دوستان می خوام اگه اطلاعات و تجربه ای در رابطه با سوالهای زیر دارند من رو بی نصیب نذارن !
باید چی کار کنم که وقتی فارغ التحصیل شدم بی سواد نباشم ؟
باید چی کار کنم که شاگرد اول بشم ؟
باید چه دوره هایی رو بگذرونم ؟
باید چه برنامه ها و چیزای اضافی رو یاد بگیرم ؟
سلام
نگفتید کدوم گرایش میخونید

سلام کسی جایی میشناسه به فارق التحصیلای برق به صورت عملی اموزش بدن.البته ترجیح میدم کارخونه یا شرکت باشه تا تو فضای کار واقعی باشم. شاید خدا خواست همون جا استخدام شدم;). یکی نیس به من کار یاد بده:cry:. لطفا کمکم کنید

سلام
آموزشگاه هایی هستند که به صورت عملی آموزش میدن

• Like

mr14010

عضو جدید
لطفا چند تاشو معرفی کن , هر استانی باشه خوبه ولی تهرانو مازندران بهتره البته به جز فنی و حرفه ای.

Lord Aria

عضو جدید
درود دوستان
من دانشجوي ترم اول برق بوعلي هستم. ميخواستم ببينم دانشگاه چقدر تاثير داره؟ من به دلايلي نميتونم اينجا درس بخونم. ميخواستم ببينم مي ارزه برم دانشگاه شهر خودم كه از اينجا پايينتر هست يا نه؟ همونطور كه گفتم اينجا نميتونم زياد درس بخونم دلي اگه برم شهر خودم خيلي بهتر ميتونم بخونم. موندم چيكار كنم. لطفا راهنماييم كنيد.

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخواست مطالبي در مورد چند مدار

در مورد مدارهاي زير مطالبي را مي خواستم

1- مدار آيفن تصويري +درب بازكن
2- مدار آيفن معمولي+ درب بازكن
3- راه اندازي موتور سه فاز
4- مدارهاي چپ گرد و راست گرد
5-مدار كليد تك پل با پريز
6-مدار كليد دو پل با پريز​

hosseinassar

مدیر ارشد
درخواست مطالبي در مورد چند مدار

در مورد مدارهاي زير مطالبي را مي خواستم

1- مدار آيفن تصويري +درب بازكن
2- مدار آيفن معمولي+ درب بازكن
3- راه اندازي موتور سه فاز
4- مدارهاي چپ گرد و راست گرد
5-مدار كليد تك پل با پريز
6-مدار كليد دو پل با پريز​

نقشه می خوایید یا مقاله؟

tebrizli

عضو جدید
سلام
می خواستم ببینم اگه کسی فایل پی.دی.اف حل المسائل معادلات دیفرانسیل نیکوکار و حل المسائل محاسبات نیکوکار تو دست و بالش هست دریغ نکنه

tebrizli

عضو جدید
درخواست کمک در مورد محاسبات عددی > حل عددی مشتق و انتگرال

درخواست کمک در مورد محاسبات عددی > حل عددی مشتق و انتگرال

سلام
درخواستم در مورد حل عددی مشتق و انتگرال کتاب، سایت، فایل PDFو... که توضیحات اضافی و روش های زیادتر وجدیدی نسبت به کتاب محاسبات عددی نیکوکار داشته باشه؛ بود.

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه پروژه به ما دادن برا درس اندازه گیری به این عنوان: بررسی اجزا، نحوه ی کار ،وکاربردهای یه سیستم الکتریکی مثلا یه چیزی پیچیده تر از یه ولت متر -هر دستگاهی که باشه- اگه لطف کنید یه راهنمایی کنید ممنون میشم

hosseinassar

مدیر ارشد
هم نقشه هم مقاله
ممنون حسین جان
مدار های ساده هستن ( به جز آیفن تصویری)نقشه ها رو دارم ولی توی دفتر هستن
اگه بشه عکس میگیرم می ذارم

یه پروژه به ما دادن برا درس اندازه گیری به این عنوان: بررسی اجزا، نحوه ی کار ،وکاربردهای یه سیستم الکتریکی مثلا یه چیزی پیچیده تر از یه ولت متر -هر دستگاهی که باشه- اگه لطف کنید یه راهنمایی کنید ممنون میشم

دستگاه که خیلی هست :انواع کنتور(اکتیو ، راکتیو...) ، کسینوس فی متر و...

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هم نقشه هم مقاله
ممنون حسین جان
سلام
در دستور کارهای کارگاه برق همه این موراد آورده شده که شما از انتشارات هر دانشگاهی می تونید تهیه کنید
اگر هم دسترسیی ندارید نقشه ها را با سرچ گوگل image به راحتی می تونید ببینید
بازم اگر گیرتون نیومد بگید می زارم
سلام
می خواستم ببینم اگه کسی فایل پی.دی.اف حل المسائل معادلات دیفرانسیل نیکوکار و حل المسائل محاسبات نیکوکار تو دست و بالش هست دریغ نکنه
سلام
کتاب های فارسی به دلیل رعایت قانون کپی رایت بر روی سایت قرار نمی گیره
موفق باشید
از این سایت طرز کار کرد هر وسیله ای که مایل باشید را می تونید ببینید از یه باطری ساده تا موبایل ، و ....
کافیه در قسمت سرچ اسم دستگاه مورد نظرتون را بنویسید
موفق باشید

elhamkashoni

عضو جدید
سلام
من سوالی در مورد فیزیک الکترومغناطیس داشتم
خیلی فوریه
ممنون میشم که بتونین کمکم کنین
سوال اینه:
کره ای به شعاع a و چگالی حجمی بار یکنواخت p ، میدان مغناطیسی را برای نقاط داخل و خارج کره بدست اورید
با استفاده از روش قانون کولن
خیلی فوریه ممنون از همتون

kiasha-gh

عضو جدید
***اورژانسی ***ضمن عرض سلام و ادب:
اگه وسيله را هم معرفي کنيد ممنون ميشم