راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

ariana68

عضو جدید
شتاب دهنده ماشین های کنترلی؟؟؟!!!

شتاب دهنده ماشین های کنترلی؟؟؟!!!

سلام بر دوستای :gol:م.
من میخوام برد و شتاب(سرعت) یک ماشین کنترلی رو زیاد کنم.
اگر ممکنه راهنماییم کنید.:que:
تشکر از همتون.:smile:

sam_esf

عضو جدید
Premium Power Supply

Premium Power Supply

سلام دوستان کسی هست که در مورد Premium Power Supply Interconnected
With Electric Power Systems به من کمک کنه ممنون میشم؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من اطلاعاتی در مورده چگونگی عملکرد usb . و فلش مموری میخوام.این که چطوری با 4 تا پایه اون همه دیتا منتقل میشه.میدونم سریال هست ولی می خوام جز،یات رو بدونم
با سلام
از این 4 پایه 2 پایه برای انتقال دیتا و 2 پایه برای انتقال دیتا هست
برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید
ميشه ساخت يك پروژه( كارداني الكترونيك )به ايميل من بفرستيد.متشكر
wildrain_0111@yahoo.com
منظورتون موضوع برای پروژه هست یا پروژه کامل ؟

sano

عضو جدید
رله و حفاظت

رله و حفاظت

سلام به همه دوستان و کارشناسان عزیز
لطفا اگه کسی معنی کلمه رولیاژ ( رلیاژ ) را میداند بنویسد ؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال در مورد مطلب

سوال در مورد مطلب

:gol::gol::gol:سلام .سوالی داشتم ،قبلش بگم خواستم تایپیک بزنم که اطلاعیه رو خوندم این چنین به نظرم اومد که نباید تایپیک بزنم . ببینید سوالم در این بابه برای طراحی مدار که ورودی رو بدیم و خروجی رو بگیریم مثلا مداری شامل چند ترانزیستور و خازن برای دیدن خروجی توسط اسکوپ چگونه میتونم با استفاده از نرم افزار مطلب بهش برسم
البته شنیدم که نرم افزارهای دیگه ای هم مثل پی اِس پایس در این زمینه قابل استفاده اند که من چون با مطلب آشنایی دارم میخواستم بدونم با این نرم افزار نمایش خروجی چگونه محقق میشه ؟
ممنون:gol::gol::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol::gol:سلام .سوالی داشتم ،قبلش بگم خواستم تایپیک بزنم که اطلاعیه رو خوندم این چنین به نظرم اومد که نباید تایپیک بزنم . ببینید سوالم در این بابه برای طراحی مدار که ورودی رو بدیم و خروجی رو بگیریم مثلا مداری شامل چند ترانزیستور و خازن برای دیدن خروجی توسط اسکوپ چگونه میتونم با استفاده از نرم افزار مطلب بهش برسم
البته شنیدم که نرم افزارهای دیگه ای هم مثل پی اِس پایس در این زمینه قابل استفاده اند که من چون با مطلب آشنایی دارم میخواستم بدونم با این نرم افزار نمایش خروجی چگونه محقق میشه ؟
واقعا متشکرم از مدیران که انقدر خوب جواب میدن و سریعا رسیدگی میکنن جالبیش اینجاس که هستن ولی انگار نیستن ! .
پس فهمیدم وقتی میگن تایپیک نزنید یعنی بزنید واقعا ممنون!

hosseinassar

مدیر ارشد
واقعا متشکرم از مدیران که انقدر خوب جواب میدن و سریعا رسیدگی میکنن جالبیش اینجاس که هستن ولی انگار نیستن ! .

آقا محمد خیلی خوش آمدید
این طور نیست که مدیراهای تالارها بتونند به همه سوالات جواب بدن
تا جایی که در توان باشه حتما رسیدگی میشه و به کمک دوستان به بیشتر سوالات جواب داده میشه
یه کم صبر داشته باشید

• Like
واکنش ها: sh85

invincible

عضو جدید
سلام به همه دوستان و کارشناسان عزیز
لطفا اگه کسی معنی کلمه رولیاژ ( رلیاژ ) را میداند بنویسد ؟
سلام
دوست عزیز رولیاژ تا جایی که می دونم به معنی رله و حفاظت سیستم های قدرته ;)
اگه اطلاعات دیگه لازم دارین جزئی تر بپرسین :gol:

hosseinassar

مدیر ارشد
شما با سیمولینک مطلب آشنایی دارید؟
می تونید مثل برنامه های دیگه مدار در مطلب رسم کنید و توسط اسکوپ مطلب شکل موج ببینید
اگه سوالی دارید واضح تر مطرح کنید

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
می تونید مثل برنامه های دیگه مدار در مطلب رسم کنید و توسط اسکوپ مطلب شکل موج ببینید
با پی اسپایس هم میشه. به محمد آقا پیشنهاد می کنم اگه الکترونیک هست حتما پی اسپایس رو یاد بگیره.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من کاردانی برق صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی دارم.الان دانشجوی ترم 2 کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی برق-قدرت آزاد هستم.با برنامه ریزی خودم دو ترم دیگه تمام میکنم و به امید خدا میتونم ارشد 90 رو شرکت کنم.تا الان درسهای معادلات و آمار و مدار1،2 ماشین 1،2را پاس کردم.در ترم جاری دروس ریاضیات مهندسی و زبان تخصصی و ماشین 3 و کنترل خطی و بررسی 1 را دارم.با توجه به اینکه کیفیت مطالب درسی در دانشگاه علمی کاربردی کمی پایین است در نتیجه من پایه ام کمی ضعیف هست.از تمام دوستان میخواستم که من رو برای ارشد 90 راهنمایی کنن.چه جوری برنامه ریزی کنم؟
و اینکه آیا فقط مباحث ماشین 1،2 میاد یا مباحث ماشین 3 و مخصوص هم میاد؟با تشکر از همه
با سلام
به زیر تالار تحصیلات تکمیلی تاپیک ارشد مراجعه کنید دوستان کمکتون می کنن
موفق باشید
با سلام
انجام هیچ کاری با متلب غیر ممکن نیست ولی شیوه ساده تر استفاه از اسپایس و یا ای دبلیو بی هست البته اسکوپ پروتئوس هم خوب هست
من خودم همچین کاری نکردم با متلب ولی با توجه به توانایی های متلب این کار غیر ممکن نیست
دوست عزیز کمی صبر داشته باشید بد نیست !
مدیریت به معنای عالم مطلق و پاسخگوی 24 ساعته نیست بلکه به معنای رسیدگی و ایجاد نظم هست
موفق باشید

East Power

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام

دوستان یه پروژه واسه درس مبانی سیستم قدرت میخوام ارایه بدم موندم موضوعش چی باشه...
اگه دوستان میتونن کمک کنن...

نضرتون در باره کنترل توان راکتیو و استفاده از بانک خازنی چیه؟...
یا ترانس خشک رزینی...
یا کابل؟...
پست چی؟
اگه دوستان میتونن کمک کنن یا اگه مطلبی دارن دریغ نکنن...
اگه لینکی هم دارید ممنون...

sano

عضو جدید
سلام با تشکر از شما و دقت نظرتون اما اگه بتونید راجع به ریشه کلمه و اینکه از چه زبانی آمده و معنی اصلیش چیه برام بگید ممنون می شوم

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
عععععععععککککککککسسسسسسسس

عععععععععککککککککسسسسسسسس

بچه ها بی زحمت هرکی عکس برقی داره بذاره خیلی واجبه ممنون

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون گذشت نمرشم از دس دادم . من عجول نیستم ولی وقتی دیدم یکی از مدیران بودن و پیغامم بی جواب موند واقعا ناراحت شدم . دوباره همون بحثای قبلی یادم اومد . اینکه نمیشه تایپیک زد برای یه سوال کاملا قبول دارم ولی این جوریشم به نظرم طوریه که انگار کسی جز مدیران حق پاسخگویی نداره . نمیدونم شاید من اشتباه برداشت کردم . من مطلب اسکوپ و بلوکا رو میتونم بیارم ولی مقاومت و خازن نه ورژن 7بود . ممنون . میدونید ایطور بگم کارهای کنترلی رو باهاش بلدم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با سلام
انجام هیچ کاری با متلب غیر ممکن نیست ولی شیوه ساده تر استفاه از اسپایس و یا ای دبلیو بی هست البته اسکوپ پروتئوس هم خوب هست
من خودم همچین کاری نکردم با متلب ولی با توجه به توانایی های متلب این کار غیر ممکن نیست

دوست عزیز کمی صبر داشته باشید بد نیست !
مدیریت به معنای عالم مطلق و پاسخگوی 24 ساعته نیست بلکه به معنای رسیدگی و ایجاد نظم هست
موفق باشید
خیلی ممنون منم بهم گفته بودن که با مطلب میشه ولی نتونستم پیدا کنم و از شما کمک خواستم که این محقق نشد دیگه هم مهم نیست .
بله قطعا خیلی خوب گفتین رسیدگی ، ایجاد نظم و ........ . من وقتی دیدم یکی از مدیران بودن و هیچی نگفتن ناراحت شدم البته خب ایشون بعدا پیغام زدن که در زمینه ای که اطلاع ندارن وارد نمیشن چه خوب بود قبل از اون تایپیکی که میخواستم بزنم و خلاف قانون بود اینو به من میگفتن قطع به یقین من پست خودمم پاک میکردم و دلخوری پیش نمیمد .
من هیچ وقت انتظار مدیریت و رسیدگی 24 ساعته از یه نفر رو ندارم و همه درد منم از اینه .
ممنون خوش باشید ولی این بهم آموخت که پرسشای برقیمو در پیام خصوصی از بچه های برق بپرسم . ممنون

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی ممنون منم بهم گفته بودن که با مطلب میشه ولی نتونستم پیدا کنم و از شما کمک خواستم که این محقق نشد دیگه هم مهم نیست .
بله قطعا خیلی خوب گفتین رسیدگی ، ایجاد نظم و ........ . من وقتی دیدم یکی از مدیران بودن و هیچی نگفتن ناراحت شدم البته خب ایشون بعدا پیغام زدن که در زمینه ای که اطلاع ندارن وارد نمیشن چه خوب بود قبل از اون تایپیکی که میخواستم بزنم و خلاف قانون بود اینو به من میگفتن قطع به یقین من پست خودمم پاک میکردم و دلخوری پیش نمیمد .
من هیچ وقت انتظار مدیریت و رسیدگی 24 ساعته از یه نفر رو ندارم و همه درد منم از اینه .
ممنون خوش باشید ولی این بهم آموخت که پرسشای برقیمو در پیام خصوصی از بچه های برق بپرسم . ممنون
سلام دوست عزیز
اتفاقا هنوز می تونه مهم باشه اگر شما بخواید
یکی از دوستان که الان با ما همراه هستن و تعداد زیادی از کمک هاشون بهره می برن کاربر BIGHAM هستن اتفاقا مرتبه اولی که پست دادن همینجا بود و متاسفانه به جواب نرسیدن ولی اومدن با ما همراه شدن تا به سایر دوستان کمک کنن
این که یه مدیر آنلاین باشه امکان داره اصلا این صفحه را نبینه و در صفحه کنترل مدیریت باشه !
اینکه اگر ما همین که به هدفمون نرسیدیم بخوایم سریع واکنش نشون بدیم و کار خلاف قانون انجام بدیم تنها باعث ایجاد هرج و مرج می شه
شما تصور کنید یه روز می رید بانک بر حسب اتفاق کارتون انجام نمی شه مثلاشبکه قطع بوده باید شیشه بانک رو خورد کنید یا دستگاه خودپرداز را از کار بندازید که مدیر بانک چرا کار من انجام نشد در حالی که در بانک حضور داشتی ؟
بچه های برق اکثرا مرتبا این تاپیک را چک می کنن و هر وقت جواب را بدونن حتما اعلام می کنن
به هر حال اگر تمایل داشتین به همکاری خوشحال می شیم
همیشه این رو بدونید از ماست که بر ماست
موفق باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اتفاقا هنوز می تونه مهم باشه اگر شما بخواید
یکی از دوستان که الان با ما همراه هستن و تعداد زیادی از کمک هاشون بهره می برن کاربر BIGHAM هستن اتفاقا مرتبه اولی که پست دادن همینجا بود و متاسفانه به جواب نرسیدن ولی اومدن با ما همراه شدن تا به سایر دوستان کمک کنن
این که یه مدیر آنلاین باشه امکان داره اصلا این صفحه را نبینه و در صفحه کنترل مدیریت باشه !
اینکه اگر ما همین که به هدفمون نرسیدیم بخوایم سریع واکنش نشون بدیم و کار خلاف قانون انجام بدیم تنها باعث ایجاد هرج و مرج می شه
شما تصور کنید یه روز می رید بانک بر حسب اتفاق کارتون انجام نمی شه مثلاشبکه قطع بوده باید شیشه بانک رو خورد کنید یا دستگاه خودپرداز را از کار بندازید که مدیر بانک چرا کار من انجام نشد در حالی که در بانک حضور داشتی ؟
بچه های برق اکثرا مرتبا این تاپیک را چک می کنن و هر وقت جواب را بدونن حتما اعلام می کنن
به هر حال اگر تمایل داشتین به همکاری خوشحال می شیم
همیشه این رو بدونید از ماست که بر ماست
موفق باشید
سلام به شما مدیریت محترم و همکارانتون .
بله مهم که هس یادگیری ولی خب من پریروز نمره از دس دادم و ببخشید که از کوره بدجوری در رفتم . از این بابت معذرت میخوام . من اقدامات ارزشمند شما رو تحسین میکنم ولی این به این معنی نیس که انتقاد نکنم . این حرفتون به نظرم تاسف باره مخصوصا اینجا که نظم خوبی برقراره . مدیر اگه آنلاین باشه باید پاسخگو باشه یا نمیدونه یا میدونه به هر حال اون کاربر این انتظار رو داره که لااقل وضعش مشخص بشه و از بلاتکلیفی که من خیلی بدم میاد در بیاد . بله این حرفتون کاملا درست و عقلانیه و من گفتم از این بابت معذرت میخوام .
خیلی ممنون حالا منو با آشوبگر مقایسه میکنید! واقعا که .من اگه برم بانک ببینم کارم انجام نمیشه پرس و جو میکنم . اگه پاسخگو بودن که هیچی ولی اگه نبودن قطعا اون بانک رو ترک میکنم و اگه اون کارمند بانک برخورد نادرستی بکنه مطمئن باشید قطعا ازش شکایت میکنم . هیچ وقت به اموال دولتی و مردمی آسیب نمیرسونم چون این کار رو خلاف عقل بشر و آمیزه های دینی میدونم .
من از بچه های برق انتظار ندارم چون علاوه بر اینکه وظیفشون نیست ممکنه مثل من معلومات ناچیزی داشته باشن. ولی کسی که مدیر میشه کاملا قضیش فرق میکنه اولا سطح معلوماتش به مراتب بایستی بیشتر از سایر کاربران باشه .ثانیا پاسخگو باشه و معلوماتشو فقط برای خودش نخواد . مثل رابطه استاد با دانشجو . یه استادی میگه فقط نمیدونم . یه استاد تحلیل برات میکنه ، یه استادم میگه نمیدونم ولی اگه این بنده خدا بیاد میتونه کمکت کنه . کدومش بهتره . البته به خاطر آبرو هم که شده من تا حالا استادی ندیدم که جواب دانشجوشو نده . ولی اینکه نمیدونم زیاد دیدم که بیشترشون متاسفانه افرادی هستن که انحصار طلبی رو دوس دارن برای این حرفم دلیل دارم از رفتارشون کاملا معلومه . از اینکه دانشجویی سوال بپرسه مورد تمسخرشون واقع میشه . اینایی که گفتم جسارت به شما نشه ها و خواهشا اشتباه و نادرست برداشت نکنید . چون شما جواب دادین ولی متاسفانه دیر که برای یه مدیر به نظرم مناسب نیس . در ضمن ناراحتی دیگمم از اون مدیر بود بار دوم . که در پیغامشون گفتن سوالای مربوط به قدرت رو تنها پاسخگو هستن . اولا سوال من تو تایپیک برق بود و یه مسئله جمعی . ثانیا فکر میکنم کاربرد مطلب در رشته قدرت به مراتب بیشتر از الکترونیکه به این دلیل میگم که ما تو آز کنترل مطلب بهمون یاد میدن نه آز میکرو و ............ .
بله قطعا ولی من میگم از زبان ماست که بر ماست . اینکه نمیتونیم همیشه دروغ بگیم همه چی عالیه هیچ مشکلی نیس . هیچ شکایتی نیس .
خب شما یه ضرب المثل گفتین که خیلی درسته ولی منم در جوابش میگم کوه به کوه نمیرسه آدم به آدم میرسه .
ممنون ، شما هم موفق باشید .

• Like
واکنش ها: sh85

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به شما مدیریت محترم و همکارانتون .
بله مهم که هس یادگیری ولی خب من پریروز نمره از دس دادم و ببخشید که از کوره بدجوری در رفتم . از این بابت معذرت میخوام . من اقدامات ارزشمند شما رو تحسین میکنم ولی این به این معنی نیس که انتقاد نکنم . این حرفتون به نظرم تاسف باره مخصوصا اینجا که نظم خوبی برقراره . مدیر اگه آنلاین باشه باید پاسخگو باشه یا نمیدونه یا میدونه به هر حال اون کاربر این انتظار رو داره که لااقل وضعش مشخص بشه و از بلاتکلیفی که من خیلی بدم میاد در بیاد . بله این حرفتون کاملا درست و عقلانیه و من گفتم از این بابت معذرت میخوام .
خیلی ممنون حالا منو با آشوبگر مقایسه میکنید! واقعا که .من اگه برم بانک ببینم کارم انجام نمیشه پرس و جو میکنم . اگه پاسخگو بودن که هیچی ولی اگه نبودن قطعا اون بانک رو ترک میکنم و اگه اون کارمند بانک برخورد نادرستی بکنه مطمئن باشید قطعا ازش شکایت میکنم . هیچ وقت به اموال دولتی و مردمی آسیب نمیرسونم چون این کار رو خلاف عقل بشر و آمیزه های دینی میدونم .
من از بچه های برق انتظار ندارم چون علاوه بر اینکه وظیفشون نیست ممکنه مثل من معلومات ناچیزی داشته باشن. ولی کسی که مدیر میشه کاملا قضیش فرق میکنه اولا سطح معلوماتش به مراتب بایستی بیشتر از سایر کاربران باشه .ثانیا پاسخگو باشه و معلوماتشو فقط برای خودش نخواد . مثل رابطه استاد با دانشجو . یه استادی میگه فقط نمیدونم . یه استاد تحلیل برات میکنه ، یه استادم میگه نمیدونم ولی اگه این بنده خدا بیاد میتونه کمکت کنه . کدومش بهتره . البته به خاطر آبرو هم که شده من تا حالا استادی ندیدم که جواب دانشجوشو نده . ولی اینکه نمیدونم زیاد دیدم که بیشترشون متاسفانه افرادی هستن که انحصار طلبی رو دوس دارن برای این حرفم دلیل دارم از رفتارشون کاملا معلومه . از اینکه دانشجویی سوال بپرسه مورد تمسخرشون واقع میشه . اینایی که گفتم جسارت به شما نشه ها و خواهشا اشتباه و نادرست برداشت نکنید . چون شما جواب دادین ولی متاسفانه دیر که برای یه مدیر به نظرم مناسب نیس . در ضمن ناراحتی دیگمم از اون مدیر بود بار دوم . که در پیغامشون گفتن سوالای مربوط به قدرت رو تنها پاسخگو هستن . اولا سوال من تو تایپیک برق بود و یه مسئله جمعی . ثانیا فکر میکنم کاربرد مطلب در رشته قدرت به مراتب بیشتر از الکترونیکه به این دلیل میگم که ما تو آز کنترل مطلب بهمون یاد میدن نه آز میکرو و ............ .
بله قطعا ولی من میگم از زبان ماست که بر ماست . اینکه نمیتونیم همیشه دروغ بگیم همه چی عالیه هیچ مشکلی نیس . هیچ شکایتی نیس .
خب شما یه ضرب المثل گفتین که خیلی درسته ولی منم در جوابش میگم کوه به کوه نمیرسه آدم به آدم میرسه .
ممنون ، شما هم موفق باشید .
محممد آقا دوست فعال و عزيز شما كه بالاي 1200 تا پست تا حالا ارسال كرديد و با تجربه هستيد. خواهشا قضيه رو كش نديد. يه چيزي گفتيد يه چيزي هم دوستان ديگه گفتند. ولي بهتره خاتمه بديم بحث ها رو. چون اگه بخواهيم گنده اش كنيم. ديگه جمع و جور نميشه، قصد مقايسه ندارم ولي يادتون هست چند روز پيش يك اختلافي بين يك كاربر و مدير تالار پيش اومد و چند روز ادامه داشت. كل ماجرا هم از برداشت نادرست از قوانين باشگاه ناشي شده بود آحر سر هم پيرجو وارد ماجرا شد. بازم مي گم قصد مقايسه ندارم. اگر هم سوال شما بدون پاسح مونده فكر نكنيد قصد و غرضي پشت ماجرا بوده. دلخور نشيد:smile:
در مورد مديرا هم اين جا فضاي مجازيه و اوناي هم كه مدير مي شن به دعوت مديراي قبلي و يا تمايل خودشون مسوليت مي گيرند. ضمنا تاپيك اعلام همكاري هم كه هست اونايي كه احساس مي كنند مي تونند اين كار رو انجام بدن حودشون پيشقدم مي شن.بازم مي گم برداشت من اينه كه اگر هم سوال شما بدون پاسح مونده فكر نكنيد قصد و غرضي پشت ماجرا بوده. ارادتمند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محممد آقا دوست فعال و عزيز شما كه بالاي 1200 تا پست تا حالا ارسال كرديد و با تجربه هستيد. خواهشا قضيه رو كش نديد. يه چيزي گفتيد يه چيزي هم دوستان ديگه گفتند. ولي بهتره خاتمه بديم بحث ها رو. چون اگه بخواهيم گنده اش كنيم. ديگه جمع و جور نميشه، قصد مقايسه ندارم ولي يادتون هست چند روز پيش يك اختلافي بين يك كاربر و مدير تالار پيش اومد و چند روز ادامه داشت. كل ماجرا هم از برداشت نادرست از قوانين باشگاه ناشي شده بود آحر سر هم پيرجو وارد ماجرا شد. بازم مي گم قصد مقايسه ندارم. اگر هم سوال شما بدون پاسح مونده فكر نكنيد قصد و غرضي پشت ماجرا بوده. دلخور نشيد:smile:
در مورد مديرا هم اين جا فضاي مجازيه و اوناي هم كه مدير مي شن به دعوت مديراي قبلي و يا تمايل خودشون مسوليت مي گيرند. ضمنا تاپيك اعلام همكاري هم كه هست اونايي كه احساس مي كنند مي تونند اين كار رو انجام بدن حودشون پيشقدم مي شن.بازم مي گم برداشت من اينه كه اگر هم سوال شما بدون پاسح مونده فكر نكنيد قصد و غرضي پشت ماجرا بوده. ارادتمند.
خواهش میکنم نه اصلا من همچین قصدی ندارم و نداشتم خانم مدیر بد حرفی زدن از ماست که بر ماست خب منم تو این مدت مخصوصا چند ماه اخیر هم انتقاد کردم هم تشکر .
وگرنه خانم مدیر و همکارانشون که کارشون خیلی درسته و کاملا قبولشون دارم . اما بازم میگم این دلیل نمیشه که نیام نقضها رو بگم .

terajedi21

عضو جدید
یک سوال ساده و کنجکاوانه!

یک سوال ساده و کنجکاوانه!

سلام دوستان راستیتش خودم زیاد دنبال این سوال نرفتم!البته چون بیشتر به کتاب استناد میکنم نتونستم منبعی برای جواب سوال بسیار سادم پیدا کنم!تو اینترنت یا جای دیگه هم سرچ نکردم البته سوال تازه هست و چند ساعتی از روش نمیگذره که مطرح شده:redface::razz::Dسرتون رو درد نمیارم سوال اینه:
به هنگام تست دیود در اوومتر دیجیتالی در رنج تست دیود وقتی دیود از یک طرف عبور میده سیم قرمز در قسمت اند هست و سیم سیاه یا مشترک در قسمت کاتد ولی!(اینه گیر)چرا به هنگام تست دیود در اهم متر عقربه ای وقتی دیود راه میده سیم سیاه یا در قسمت اند قرار میگیره و سیم قرمز در قسمت کاتد عکس دیجیتالی؟!:surprised:

آخرین ویرایش:

سومیتا

عضو جدید
سلام و خسته نباشید میگم به همه ی دوستان و مهندسان عزیز.ایا کسی هست که در مورد انواع مولی ترن اطلاعی داشته باشه؟

کاترین

عضو جدید
فورس ماژوری کمک

فورس ماژوری کمک

اطلاعات کامل و جامعی از تابلو برق و مونتاژ ترانسفورماتور و برق فشار قوی می خواستم لطفا ً من رو راهنمایی کنید. و اینکه به عنوان ناظر برق بخوام فعالیت کنم چه مهارتها و تخصص هایی باید کسب کنم.

تست و تعمیر بردهای الکترونیک

تست و تعمیر بردهای الکترونیک

سلام دوستان . کسی منبعی سراغ داره که تست و تعمیر بردهای الکترونیکی رو یاد بده؟ از کجا و چطور باید شروع کنم ؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعات کامل و جامعی از تابلو برق و مونتاژ ترانسفورماتور و برق فشار قوی می خواستم لطفا ً من رو راهنمایی کنید. و اینکه به عنوان ناظر برق بخوام فعالیت کنم چه مهارتها و تخصص هایی باید کسب کنم.
به عنوان ناظر برق باید مقررات و آیین نامه های اجرایی رو بلد باشی، مثلا نشریه 110 و مبحث 13. یک کمی سابقه اجرایی هم خودت باید داشته باشی. حالا اینها به کنار. اگر ناظر شدی و پیمانکار یا سیم کشو بقیه سوال تخصصی داشتن اگر بلد نبودی جواب الکی نده مچت رو می گیرند و دیگه اینکه ناظر باید ایراد بگیره و رو حرفش هم بایسته. ولی از شوخی گذشته باید اون نشریه 110 رو حتما بخونی. سرکار هم رفتی خودت اونجا تجربی یاد می گیری و اون اطلاعات و تئوری هایی که دانشگاه یا بیرون یاد گرفتی عملی لمس میکنی. موفق باشی
این هم مطلب مفیدی در مورد ترانس های اندازه گیری هست. دانلود کن:smile:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم لینک دانلود نشریه 110

آخرین ویرایش:

seyvi

عضو جدید
خاصیت explosion proof در سیستم های الکتریکی و الکترونیکی و وسایل اندازه گیری

خاصیت explosion proof در سیستم های الکتریکی و الکترونیکی و وسایل اندازه گیری

با درود
اگه کسی در مورد خاصیت explosion proof یا حفاظت در برابر آتش سیستم های الکترونیکی و الکتریکی و همچنین وسایل اندازه گیری مطلب یا مقاله ای داره لطفا کمکم کنه خیلی ضروریه
با تشکر:gol:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با درود
اگه کسی در مورد خاصیت explosion proof یا حفاظت در برابر آتش سیستم های الکترونیکی و الکتریکی و همچنین وسایل اندازه گیری مطلب یا مقاله ای داره لطفا کمکم کنه خیلی ضروریه
با تشکر:gol:
سلام
این مطلب خیلی کلی هست و پراکندگی زیادی داره
شا کدوم فیلد را می خواید
فیلد سیستم های توزیع
سیستم های حفاظت قوس الکتریکی
و...
اگر مقاله زبان اصلی می خواید از گوگل اسکالر استفاده کنید و در غیر این صورت به صورت تخصصی تر مطلبتون را سرچ فارسی کنید