راهنمايي و درخواست ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچهها کسی پلان ورزشگاه آزادی داره؟ممنون میشم

setareharchitect

عضو جدید
دوستان در رابطه با طراحی هتل اطلاعات می خواستم اگر ممکن راهنمایی کنید
این ترم طرح3دارم که فکر می کنم موضوعش هتل و می خواهم اطلاعات و نمونه هایی از ش داشته باشم تا صفر کیلومتر سر کلاس نروم

Mahla90

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من برای درس انسان طبیعت معماری باید یه تحقیق درباره ی -چیرگی بیمارگونه انسان در طبیعت -اگه کسی اطلاعاتی داره یا کتابی میتونه بهم معرفی کنه خیلی خیلی ممنونش میشم خاهشا هرکی میونه کمکم کنه

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یکی از استادامون ازمون خواسته یه بنای شاخصه معماریو که ماله 10 یا 20 ساله اخیره رو تحلیل کنیم بعد ماکتش بسازیم،
شما پیشنهاد بدین که من چه بنایی رو انتخاب کنم که ماکتشم خیلی سخت و پیچیده نباشه:cool:

Angel.Architect

عضو جدید
بچه ها یکی از استادامون ازمون خواسته یه بنای شاخصه معماریو که ماله 10 یا 20 ساله اخیره رو تحلیل کنیم بعد ماکتش بسازیم،
شما پیشنهاد بدین که من چه بنایی رو انتخاب کنم که ماکتشم خیلی سخت و پیچیده نباشه:cool:

اگه فضای داخلیشو نمیخوای بسازی پردیس سینمایی ملت بهترینشه

• Like
واکنش ها: !ala

philadelphia

عضو جدید
سلام ......... بچه ها کسی در مورد دانشکده هنر اسلامی تبریز چیزی می دونه ؟؟ من واسه طرح 2 این دانشگاه رو باید تحلیل کنم کمک کنین اگه اطلاعاتی دارین )):

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان در رابطه با طراحی هتل اطلاعات می خواستم اگر ممکن راهنمایی کنید
این ترم طرح3دارم که فکر می کنم موضوعش هتل و می خواهم اطلاعات و نمونه هایی از ش داشته باشم تا صفر کیلومتر سر کلاس نروم

ستاره جان برو به این سایت:
www.parsiancad.ir
تو قسمت جستجو بزن هتل
برات پلان میاره
با فایل اتوکد
منم ترم قبل از این خیلی کمک گرفتم
تو قسمت عملکرد ها

Angel.Architect

عضو جدید

آخرین ویرایش:

navlos61z

عضو جدید
بچه ها سلام !!
تازه وارد هستم، و با استفاده از آی دی یکی از دوستانم وارد این سایت شدم .
امیدوارم سوالم رو توی تاپیک اشتباه مطرح نکرده باشم .
اگه کسی جواب سوالاتم رو بده یک دنیا ازش ممنون می شم .
من ورودی جدید هستم البته در مقطع کاردانی و از اونجایی که کلاس ها هنوز شروع نشده دوست دارم از بچه های سال بالایی تر یه سری اطلاعات در مورد برخی کارگاه ها داشته باشم .

ساخت و ارائه مقدماتی
1.توی این کارگاه روی چه مباحثی کارکردید و بیشتر از چه ابزاری استفاده کردید؟
2.ماکت سازی رو از همون جلسات اول شروع کردید یا فقط 2یا 3 جلسه کلاس ماکت داشتید ؟
3.استادتون چه موضوعاتی رو واسه ماکت پیشنهاد می داد ؟
4.ساخت یک وسیله با چوب و گچ و اینها رو داشتید ؟
:D:D:redface:
زیاد شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ساخت وارائه 2
1.من سرفصل دروسش رو نگاه کردم ، نوشته بود راندوی کامل نقشه های معماری شامل پلان و ...
منظورش اینه که استاد به ما نقشه های یک ساختمون رو می ده و فقط می خواد اونا رو راندو کنیم و بعد ماکش رو درست کنیم؟
2.توی این کارگاه موضوع خاصی رو طراحی کردید ؟ مثل طراحی ایستگاه اتوبوس و ...؟ یا فقط با تکنیک های کار با ابزار مختلف مثل ماژیک و ... اشنا شدید /؟
3.پروژه پایان ترمتون چی بود ؟
4.چه تمرین هایی واسه ماکت سازی داشتید ؟

اسبق

عضو جدید
سلام دوست عزیز. تا جایی که من اطلاع دارم واسه چاپ کزدن از قسمت پرینت باید وارد شوید و نوع کاغذ رو از تنظیمات پرینت انتخاب کنید. اگر هم بخاهید نقشه تون با مقیاس 100/1 چاپ بشه ، در قسمت scaleقسمت پرینت عدد1/0 را تایپ کنید. امیدوارم کمکی کرده باشم .;) :w18:

اسبق

عضو جدید
بچه ها سلام !!
من ورودی جدید هستم البته در مقطع کاردانی و از اونجایی که کلاس ها هنوز شروع نشده دوست دارم از بچه های سال بالایی تر یه سری اطلاعات در مورد برخی کارگاه ها داشته باشم .

ساخت و ارائه مقدماتی
2.ماکت سازی رو از همون جلسات اول شروع کردید یا فقط 2یا 3 جلسه کلاس ماکت داشتید ؟

ساخت وارائه 2
1.من سرفصل دروسش رو نگاه کردم ، نوشته بود راندوی کامل نقشه های معماری شامل پلان و ...
منظورش اینه که استاد به ما نقشه های یک ساختمون رو می ده و فقط می خواد اونا رو راندو کنیم و بعد ماکش رو درست کنیم؟
2.توی این کارگاه موضوع خاصی رو طراحی کردید ؟ مثل طراحی ایستگاه اتوبوس و ...؟ یا فقط با تکنیک های کار با ابزار مختلف مثل ماژیک و ... اشنا شدید /؟

شما چقدر عجللللللللللللللللللللللله دارین ؟ همشو انجام میدین . نوبت به نوبت . اینهمه هم سخت نگیرید فعلا اول راهید. شب دراز است و قلندر بیدار

navlos61z

عضو جدید
فکر کردم شاید بچه های سال بالایی بتونن بگن که چه کارهایی سر کلاساشون کردن:cry::(

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه روستای افجه کار این ترم منه
کسی تو دستو بالش نداره؟ خریدارم...

eng.memar

عضو جدید
سلام بچه ها... کمکککککک :cry:
میشه بگین عناصر معماری به نظرتون چیه؟؟؟
:w06:

eng.memar

عضو جدید
من دانشجو کارشناسی پیوستم و عنوان واحدامون با شما فرق داره..اما احتمالا همون درسای کارگاه ماکت و چوب و بیان خودمونه.
ما که اول روی تداخل احجام و ساختن ماکتاشون کار کردیم.کم کم رفتیم سراغ در و پنجره و ساخت یک ماکت کامل از یک خونه ی شهر مشهد(پروژه پایان ترممون بود) با دیتیل های زیادش :surprised:
بعد هم با MDF یک کابینت ساختیم .بصورت گروه 6 نفره که عالی بود
در واحد بعدی هم رسم فنی و Legend و ابزارهای راندو رو معرفی کردند و آموزش راندو شروع شد.اول از روی کتابهای صدیق راندو کردیم و بعد رفتیم بازدید و خودمون شروع کردیم به راندو
و دیگر هیچ ;)

setareharchitect

عضو جدید
سلام دوستان
در رابطه با فرهنگسرا مطلب مي خواستم
همين طور چند نمونه معروف اورژانسيه

eng.memar

عضو جدید
بچه ها سلام !!

ساخت و ارائه مقدماتی

ساخت وارائه 2

من دانشجو کارشناسی پیوستم و عنوان واحدامون با شما فرق داره..اما احتمالا همون درسای کارگاه ماکت و چوب و بیان خودمونه.
ما که اول روی تداخل احجام و ساختن ماکتاشون کار کردیم.کم کم رفتیم سراغ در و پنجره و ساخت یک ماکت کامل از یک خونه ی شهر مشهد(پروژه پایان ترممون بود) با دیتیل های زیادش :surprised:
بعد هم با MDF یک کابینت ساختیم .بصورت گروه 6 نفره که عالی بود
در واحد بعدی هم رسم فنی و Legend و ابزارهای راندو رو معرفی کردند و آموزش راندو شروع شد.اول از روی کتابهای صدیق راندو کردیم و بعد رفتیم بازدید و خودمون شروع کردیم به راندو
و دیگر هیچ ;)

eng.memar

عضو جدید
سلام دوستان
در رابطه با فرهنگسرا مطلب مي خواستم
همين طور چند نمونه معروف اورژانسيه

عزیزم تو این صفحه در مورد ضوابط فرهنگسرا مطالبی هست:
بیا تو تالار,دانشگاه مجازی معماری, بخش طراحی معماری, بین تاپیک های پایین اون ضوابط و معیارهای طراحی فرهنگسرا داره :w42: موفق باشی

Mahla90

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من برای درس انسان طبیعت معماری باید یه تحقیق درباره ی -چیرگی بیمارگونه انسان در طبیعت -اگه کسی اطلاعاتی داره یا کتابی میتونه بهم معرفی کنه خیلی خیلی ممنونش میشم خاهشا هرکی میونه کمکم کنه
کسی نمی تونه کمکم کنه یه سایتی یا کتابی.....موضوعش مثلا اینکه میان طبیعت خراب میکنند و ساختمان های بلند میسازند و روحیه مردم اون منطقه با تخریب طبیعت از بین میره_مهم نیست مال چه کشوری باشه اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنونش میشم:cry:

eng.memar

عضو جدید
کسی نمی تونه کمکم کنه یه سایتی یا کتابی.....موضوعش مثلا اینکه میان طبیعت خراب میکنند و ساختمان های بلند میسازند و روحیه مردم اون منطقه با تخریب طبیعت از بین میره_مهم نیست مال چه کشوری باشه اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنونش میشم:cry:

سلام عزیزم
اینی که تو می خوای یه سبکه کاملا.اسمش هم معماری ستیز ه.یعنی کاملا بنا ها به مخالفت و خرابی طبیعت بلند میشن
بازم کمک خواستی بگو.من عاشق درس انسان طبیعتم بودم :heart:

setareharchitect

عضو جدید
دنبال نقد و تحلیل 2تا فرهنگسرا داخلی و خارجی هستم لطفا" راهنمایی کنید
اورژانسیه

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی میتونه راجع به bar listیا همون جدول اهن کمکم کنه؟میخوام بدونم از چه قسمت هایی تشکیل شده این جدول و چه جوری برا پروژه هامون باید این جدول رو درست کنیم؟مثالی چیزی اگه دارین ممنون میشم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا