درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

k_siroos

مدیر بازنشسته
تو پالایشگاه دیدی؟
یک میلیون فوت مکعب استاندارد.
البته مطمئن نیستم.ولی واحد حجمی برای گازه.

تو pfd یک واحد پتروشیمی دیدم ... همینه که گفتی ، البته نیما هم کاملش کرد . مرسی

hiceco

عضو جدید
لطفا حل المسائل استاتیک مریام رو بدید . حیاتی هست!:(

سلام دوست عزیز
لینکی زیر حل المسایل استاتیک مریام هست، ولی حجمش خیلی بالاست. امیدوارم توی دانلودش مشکلی نداشته باشید

http://ifile.it/kg0du8/engineering_mechanics_statics_-_meriam_and_kraige_5th_ed.rar

یا از لینک زیر
http://rapidshare.com/files/96671129/meriam-_static_solution_manuals.rar

PAYAM POORYAZDI

عضو جدید
سلام بچه ها...تو رو خدا كمك كنيد....درباره طرح واقتصاد مهندسي يه پروژه ميخوام....پروژه اي درباره مهندسي شيمياگه درباره يه كارخونه يا پتروشيمي باشه كه عاليه:heart:

hsn

عضو جدید
از همتون ممنونم،
ولی همه ی اینا رو تا حدودی می دونستم،
ولی دقیقا چی باعث اغتشاش مولکولها میشه و چه طور میشه این ضریب رو حساب کرد؟
در واقع کاربرد این لوله ها در مخازن همزده است. البته تو مخازن از دو روش استفاده میشه. یکی jacket- vessel ، یکی هم coil-vessel. سوال من هم در مورد coil-vessel بود( و هست!). ممنون میشم اگه من رو نجات بدین!

سلام بچه ها...تو رو خدا كمك كنيد....درباره طرح واقتصاد مهندسي يه پروژه ميخوام....پروژه اي درباره مهندسي شيمياگه درباره يه كارخونه يا پتروشيمي باشه كه عاليه:heart:
يني استاد موضوع رو آزاد گذاشته ؟!
موضوع فراوونه . شمت هر پالايشگاهي رو كه نيگا كنيد كلي مرحله و واحد داره . يكيشونو انتخاب كنيد

PAYAM POORYAZDI

عضو جدید
بابايه پروژه درباره درس طرح واقتصاد درمهندسي شيمي ميخوام...كسي نيست كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟

PAYAM POORYAZDI

عضو جدید
يني استاد موضوع رو آزاد گذاشته ؟!
موضوع فراوونه . شمت هر پالايشگاهي رو كه نيگا كنيد كلي مرحله و واحد داره . يكيشونو انتخاب كنيد
سلا م آقا نيما...بازم مرام شما كه يه جوابي داديد...راستش نه...ازاد ازاد هم كه نيست...ببينيداينجا تو ماهشهر چون انواع پتروشيمي ها هست گفته بايد درباره يكي از پتروشيمي ها باشه...ولي از طرفي من شنيدم آقاي عادلي نسب يه پروژه با مهندس جوكار داشتن..منم ميگم اگه كسي از بچه ها اين درس و پاس كرده وپرو ژه داده فايلش رو دراختيارم قرار بده...ممنون ميشم:gol:

smr7258

عضو جدید
:(سلام
اگه میشه به من کمک کنید.من نیاز به اطلاعاتی در مورد رنگ همانندی و اختلاط رنگها دارم
ممنون میشم اگه کمک کنید

hamid_rtb

عضو جدید
معادلات ترمو دینامیکی:peng-robinson

معادلات ترمو دینامیکی:peng-robinson

سلام به همه ی برو بچه مهندسی شیمی
می خواستم ازتون خواهش کنم اگه اطلاعاتی در مورد رابطه پنگ رابینسون ،مثلا یک کتاب در اختیار دارید کمک کنید من تو پروژم می خام به کمک این رابطه خواص ترمودینامیکی مثل انتالپی یا انترپبی رو استخراج کنم البته این بخش کوچیکی از پروژس
ممنونم

mehrnaz_khalaji

عضو جدید
کسی مطلبی در باره انواع خشکن ها و کاربذدشون تو صنعت نفت مطلبی یا منبعی داره بهم معرفی کنه؟!
برا پروژه نفتم میخوام!
پیشاپیش ممنون:smile:

shinto

عضو جدید
ميشه در مورد ويسكوجت ميكسينگ يه توضيحي بديد ؟ كاربردش كجاس؟ چي هست ؟! :redface:
Visco Jet mixer proves to be a smooth
move
Better mixing of fruit smoothies and yoghurt based drinks in a shorter time and with less foam in the finished product is a snapshot of the advantages resulting from retrofitting two Visco Jet mixers

Better mixing of its fruit smoothies and yoghurt based drinks in shorter time and with less foam formation in the finished batch is a snapshot of the advantages that the company 'Pete and Johnny' has described after retrofitting two 'Visco Jet' mixers from Orthos into existing tanks at their plant in Newark, Nottinghamshire Blending time is quoted as having been reduced by 60% and efficiency has 'greatly' improved by simplifying the on/off cycling required while a completed batch is being bottled

shinto

عضو جدید
The VSCO JET mixing technology from Inotec GmbH holds a large number of convincing advantages such as:

Short mixing time

No air intake

No foam development

No heating

Gentle to the product

Energy saving

Number of impellers and additional installations

One for all

Easy construction

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام.با تشكر از لينكهاي مفيد شما.من دنبال كتاب Handbook of Industrial Chemistry هستم.البته 2 تا لينك براي اين كتاب تو اين سايت پيدا كردم ولي
نمي شه down load كرد.لطفا يه لينك سالم و بدون مشكل براي اين كتاب برام بفرستين.ايميل من :metalboy_77@yahoo.com

تقديم شما دوست عزيز

Handbook of Industrial Chemistry
by Mohammad Farhat , Bassam Ali , James Speight

26.26 MB
http://rapidshare.com/files/113839691/Handbook_of_Industrial_Chemistry__McGraw-Hill_Handbooks_.rar

or

http://ifile.it/yt1lmaz
pass: tFHANOFINCH.rar

hamidkareshki

عضو جدید
از همتون ممنونم،
ولی همه ی اینا رو تا حدودی می دونستم،
ولی دقیقا چی باعث اغتشاش مولکولها میشه و چه طور میشه این ضریب رو حساب کرد؟
در واقع کاربرد این لوله ها در مخازن همزده است. البته تو مخازن از دو روش استفاده میشه. یکی jacket- vessel ، یکی هم coil-vessel. سوال من هم در مورد coil-vessel بود( و هست!). ممنون میشم اگه من رو نجات بدین!
دلیل اغتشاش ملکول ها تغییره بردار سرعته. جهت بردار سرعت که عوض می شه باعث برخورد و اغتشاش و بنابر این اصطحکاک و بقیه ماجرا.
در مورد ضریبشم 2-3 تا کتاب هست شاید بتونی توش پیدا کنی .
معروفترین کتاب کرنه (kern)
کتابهای طراحی هم می تونه کمکت کنه مثل والاس (walass)

phalagh

مدیر بازنشسته
سلا م آقا نيما...بازم مرام شما كه يه جوابي داديد...راستش نه...ازاد ازاد هم كه نيست...ببينيداينجا تو ماهشهر چون انواع پتروشيمي ها هست گفته بايد درباره يكي از پتروشيمي ها باشه...ولي از طرفي من شنيدم آقاي عادلي نسب يه پروژه با مهندس جوكار داشتن..منم ميگم اگه كسي از بچه ها اين درس و پاس كرده وپرو ژه داده فايلش رو دراختيارم قرار بده...ممنون ميشم:gol:
مهندس جوکار تا اونجایی که من در جریان کاراشون هستم پروژه هایی که بچه ها با ایشون برمیدارن به این شکله که طراحی یه واحد رو بهشون میده.
به عنوان مثال یه ماده رو باید انتخاب کنید بعد تمامی محاسبات و طراحی ها و شبیه سازهایی لازم رو برایواحد تولید کننده این ماده انجام بدید.البته معمولا هم واحدهایی رو به بچه ها میدن که تو ایران نیست.
کاراشون معمولا خیلی سنگینه.

تا كي ميخواي ؟ من و همگروهيم پروژمون در مورد PET بود . شهيد تند گويانم تنها توليد كنندشه فعلا . اگه خخواستي وقتي دوستمو ديدم ازش بگيرمش

مهندس جوکار تا اونجایی که من در جریان کاراشون هستم پروژه هایی که بچه ها با ایشون برمیدارن به این شکله که طراحی یه واحد رو بهشون میده.
به عنوان مثال یه ماده رو باید انتخاب کنید بعد تمامی محاسبات و طراحی ها و شبیه سازهایی لازم رو برایواحد تولید کننده این ماده انجام بدید.البته معمولا هم واحدهایی رو به بچه ها میدن که تو ایران نیست.
کاراشون معمولا خیلی سنگینه.
معمولا اكثر استاداي طرح و اقتصاد اينجورين . در واقع درسش اينجوري اقتضا ميكنه . دكتر آذين (استاد دانشگاه خليج) هم همينجوري بود

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام خدمت مهندسان عزيز، يك سوال داشتم:
يك كنترلر فشار داريم كه رنج آن از 0 تا 1000 ميلي بار مي باشد،‌زماني كه برج خلا ما شروع به كار مي كند پمپ باعث ايجاد خلا مي شود ولي كنترلر فشار پيغام خطاي External Alarm‌ را به ما مي دهد و هر كاري كه مي كنيم رفع نمي شود مگر اينكه از پشت دستگاه دكمه اف و آن را بزنيم اگر امكانش هست راهنمايي كنيد!

hamidkareshki

عضو جدید
سلام خدمت مهندسان عزيز، يك سوال داشتم:
يك كنترلر فشار داريم كه رنج آن از 0 تا 1000 ميلي بار مي باشد،‌زماني كه برج خلا ما شروع به كار مي كند پمپ باعث ايجاد خلا مي شود ولي كنترلر فشار پيغام خطاي External Alarm‌ را به ما مي دهد و هر كاري كه مي كنيم رفع نمي شود مگر اينكه از پشت دستگاه دكمه اف و آن را بزنيم اگر امكانش هست راهنمايي كنيد!
دکمه اف کنترلر رو می زنید؟
کنترلر از چه نوعیه؟ فشار مطلوبتون چنده؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بله، كنترلرهاي فشار كلا از نوع PI هستن، فشار مورد نظر من 1 بار هستش.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

hamidkareshki

عضو جدید
کنترلر باید PI باشه درسته.
کنترلر رو با پمپ کالیبره کردید؟من دقیقا سر در نمیارم ولی یه فرآیند خاص هستش که موقع راه اندازی کنترلر حتما باید انجام بشه

Setareh 729

عضو جدید
سلام دوستان
من چندتا سوال در مورد اعداد کوانتومی داشتم.
زیر لایه و اوربیتال و .. از این چیزا
کسی می تونه کمکم کنه.
راستی یادم رفت بگم من دانش اموز کلاس دوم دبیرستانم و از کتابم سوال داشتم.

بی نهایت سپاس گزار میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.

hamidkareshki

عضو جدید
سلام دوستان
من چندتا سوال در مورد اعداد کوانتومی داشتم.
زیر لایه و اوربیتال و .. از این چیزا
کسی می تونه کمکم کنه.
راستی یادم رفت بگم من دانش اموز کلاس دوم دبیرستانم و از کتابم سوال داشتم.

بی نهایت سپاس گزار میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.
باید از بچه های شیمی کاربردی بپرسی

k_siroos

مدیر بازنشسته

می خواستم بدونم اسم این وسیله ( فارسی و انگلیسی ) و کارش دقیقا چیه ...

بالا