درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

s.saeid

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلاااااااام . امیدوارم همگی خوب باشین . در مورد انواع و کاربرد رآکتورهای غشایی نوع سرامیکی که قبلا گفته بودم مقاله می خواستم برای پروژم .اما مقاله فارسی می خوام. چون هر کی راهنمایی کرده همه لاتین بودن .//????OK
ممنون از لطفتون:heart::gol:

nikifarokhi

عضو جدید
مقاله از acs

مقاله از acs

با سلام من این مقاله هارو میخواهم اگر لطف کنید ممنون میشم
The Proline-Catalyzed Direct Asymmetric Three-Component Mannich Reaction: Scope, Optimization, and Application to the Highly Enantioselective Synthesis of 1,2-Amino AlcoholsBenjamin List, Peter Pojarliev, William T. Biller, and Harry J. Martin

J. Am. Chem. Soc., 2002, 124 (5), pp 827–833
Publication Date (Web): January 10, 2002 (Article)
DOI: 10.1021/ja0174231
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ja0174231
بعدی از اینتر ساینس
Proline-Catalyzed Asymmetric http://www.www.www.iran-eng.ir/giflibrary/12b/alpha.gif-Amination of Aldehydes and Ketones - An Astonishingly Simple Access to Optically Active http://www.www.www.iran-eng.ir/giflibrary/12b/alpha.gif-Hydrazino Carbonyl Compounds

Angewandte Chemie International Edition
Volume 42, Issue 9, Date: March 3, 2003, Pages: 975-978
Rudolf O. Duthaler
http://www3.interscience.wiley.com/journal/103520331/abstract

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
نياز شديد به مقاله پايين دارم.
Modeling of CO2 absorber using an AMP solution

Jostein Gabrielsen, Michael L. Michelsen, Erling H. Stenby, Georgios M. Kontogeorgis[SIZE=-1] *[/SIZE]Dept. of Chemical Engineering, Centre for Phase Equilibria and Separation Processes (IVC-SEP), Technical University of Denmark, DK-2800 Lyngby, Denmark
wily inter science

با سلام من این مقاله هارو میخواهم اگر لطف کنید ممنون میشم
The Proline-Catalyzed Direct Asymmetric Three-Component Mannich Reaction: Scope, Optimization, and Application to the Highly Enantioselective Synthesis of 1,2-Amino AlcoholsBenjamin List, Peter Pojarliev, William T. Biller, and Harry J. Martin

J. Am. Chem. Soc., 2002, 124 (5), pp 827–833
Publication Date (Web): January 10, 2002 (Article)
DOI: 10.1021/ja0174231
http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ja0174231

در خواستتون رو اینجا مطرح کنید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=62004

kamalns

عضو جدید
با سلام. مطلبی راجع به particle_track یا flat flame burner که مربوط به درس احتراقه می خواستم.راجع به روشهای اندازه گیری شعله هستش. در حد 4، 5 صفحه کفایت می کنه.خیلی ضروریه و اگه فارسی باشه بهتره

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام. مطلبی راجع به particle_track یا flat flame burner که مربوط به درس احتراقه می خواستم.راجع به روشهای اندازه گیری شعله هستش. در حد 4، 5 صفحه کفایت می کنه.خیلی ضروریه و اگه فارسی باشه بهتره

Nitrogen and hydrogen CARS temperature measurements in a hydrogen/air flame using a near-adiabatic flat-flame burner

پیوست ها

• sdarticle.pdf
    705.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m.saraf

عضو جدید
مقاله

مقاله

سلام :redface:

اطلاعاتي در مورد راکتورهاي بستر سيال مي خواستم .

خيلي ممنون مي شم.:gol:

hanieh esboee

عضو جدید
کمک در مورد پروژه

کمک در مورد پروژه

سلام امیدوارم حال همگی خوب باشه
ممنون میشم کسی بتونه در مورد پروژم بهم کمک و راهنمایی کنه موضوع پروژم در مورد تهیه طرح توجیهی اقتصادی یه واحد صنعتی شیمیایی (مثل استون , روغن موتور ,...) هست .
استادم تاکید دارن که طرح حتما به روز باشه.

میجو

عضو جدید
سلام به تمام مهندسان عزیز من این ترم پرژه دارم و استادم عنوانهایی رو گفته برای پروژه که در زیر میزارم که یکی از این عنوانها رو ممنون میشم اگه کسی داشته باشه برام بزاره و به من کمک کنه در ضمن به زبان انگلیسی pdf هم باشه
ممنون
1.biological treatment of waste water
2.mass transfer coefficient in fluidzed bed reactor
3.heat transfer coefficient in fluidzed bed reactor
4.hydrate formation in gas transport pipe lines
5.gtl processes(gas to liquid)= method of production-catalyt
6.fuel cells
7.gas hold-up estimation in slurry reactors gas-liquid-solid

سلام
اگر در مورد پیل سوختی مطلب بخوای من می تونم گیر بیارم، احتمالا مقاله هم هست، منظورت از پروژه دقیقا چی هست؟

hanieh esboee

عضو جدید
کمک در مورد پروژه

کمک در مورد پروژه

سلام امیدوارم حال همگی خوب باشه
ممنون میشم کسی بتونه در مورد پروژم بهم کمک و راهنمایی کنه موضوع پروژم در مورد تهیه طرح توجیهی اقتصادی یه واحد صنعتی شیمیایی (مثل استون , روغن موتور ,...) هست .
استادم تاکید دارن که طرح حتما به روز باشه.

saeed4055

عضو جدید
سلام
موضوع پروژه من "ترکیب برجهای سینی دار و پک جهت افزایش راندمان عملیات تقطیر" انتخاب شده
لطفا اگه اطلاعی در این زمینه دارین اینجا مطرح کنین
ممنون از لطفتون

reza6530

عضو جدید
در خواست مقاله (فوری)

در خواست مقاله (فوری)

یک مقاله در مورد متیل متاکریلات ( MMA)می خواهم ممنون

میجو

عضو جدید
سلام
این یه بخشی هست توی سایت گوگل، می تونی برای جستجوی مقاله ازش استفاده کنی. اگه مقاله مناسبی پیدا کردی، اسمشو بزار، من دانشجوی دانشگاه تهران هستم و دانشگاه ما با خیلی از منابع انتشار مقاله تو دنیا طرف قرارداد هست، احتمالا می تونم برات بگیرمش.

http://scholar.google.com/

پارسا چک

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
کي در مورد دماي حباب خيس مطلب داره ؟؟؟
فقط خواهشا اگه کسي ميدونه سريعا برام بذاره . مرسي از همتون

Dr_ph

عضو جدید
سلام
من سوالي در مورد معايب الكترود هيدروژن دارم
كسي مي تونه كمكم كنه ؟

آخرین ویرایش:

gharachorloo

عضو جدید
[

محاسبه اش دو خط بیشتر نیست ولی چون اینجا نمیشد نوشت تو word نوشتم و برات ضمیمه کردم.

سلام تو word 2007 نوشتید نتونستم بازش کنم.اگه برات زحمت نیست یه Save as توی نسخه 2003 بگیر و دوباره لود کن.
پیشاپیش ممنون.

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
[

سلام تو word 2007 نوشتید نتونستم بازش کنم.اگه برات زحمت نیست یه Save as توی نسخه 2003 بگیر و دوباره لود کن.
پیشاپیش ممنون.

اینم خدمت شما قربان :

ایشالله که درست شده باشه ;)
موفق باشی:gol:

پیوست ها

• 1 g acetic acid.rar
    12.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

negin1313

عضو جدید
سلام
(روم نمیشه بپرسم ولی سوال فنی مهندسیه:redface:)
تو برنامه excel اگه یه داده مجهول باشه و بقیه پارامتر ها رو بر حسب اون بخوایم بنویسیم چه جوری باید تعریفش کنم خطا نده؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
(روم نمیشه بپرسم ولی سوال فنی مهندسیه:redface:)
تو برنامه excel اگه یه داده مجهول باشه و بقیه پارامتر ها رو بر حسب اون بخوایم بنویسیم چه جوری باید تعریفش کنم خطا نده؟

میشه بیشتر توضیح بدین ؟
منظورتون اینه که شما X رو دارین که مجهول مسئله هستش، و Y= KX ( متغیری بر حسب ایکس

می‌خواین اینا رو تعریف کنین ؟ خوب میشه بهتر توضیح بدین، چه خطایی میده و هدفت چیه از برنامه اکسل ( میخوای چی بدست بیاری )

engineer84

عضو جدید
غشا

غشا

با سلام.من در مورد غشاهای نانوکامپوزیت یا mixed matrix membranes و مدل های انتقال جرم در آن ها مقاله یا پروژه ی آماده نیاز فوری دارم.کسی می تونه در این زمینه مقاله به من معرفی کنه؟
همچنین در مورد غشاهایی که در داخل بدن انسان به طور طبیعی وجود دارند کسی اطلاعاتی داره.بررسی این غشاها از نظر مهندسی شیمی را می خواهم.می تونید در این مورد مقاله یا سایتی به من معرفی کنید؟؟
با تشکر فراوان:)

engineer1986

عضو جدید
سلام به تمام دوستان عزیز مخصوصا اقا سرمد گل.ببخشید هر کسی در مورد موضوعات پایین مقاله یا هر چیز دیگه داره ممنون میشم کمکی کنه لاتین هم باشه مشکلی نیست ولی فارسی ترجیحا بهتره:
1-تبدیل فرمالدهید به متانول
2-تبدیل متانول به بنزین
3-روش جداسازی گاز دی اکسید کربن از دیگر گازها در نیروگاه های گازی(سیکل ترکیبی)
4-استفاده های صنعتی گاز co2 برای تولید مواد شیمیایی مختلف
5-روش تولید فرمالین از کاهش دی اکسید کربن
6-کاتالیزوری که می تواند گاز co2 را کاهش دهد
7-روش تولید جوش شیرین از co2
8-روش تولید بی کربنات امونیومNH4HCO3 از CO2

mk_200628

عضو جدید
دوتا سوال در مورد آز شیمی عمومی 1

دوتا سوال در مورد آز شیمی عمومی 1

سلام دوستان
دو تا سوال دارم
1 - چرا در اسپکتروفتومتری از طول موج ماکزیمم استفاده می شود ؟
2- اگه در تیتراسیون اسید و باز گرم KHP برابر 17/. و حجم NaOH برابر 9 میلی لیتر باشد و برای تیتر HCl به اشتباه قبل از اینکه اونو با آب مقطر به 50 میلی لیتر به حجم برسونیم 10 میلی از اونو برای شست وشوی پیپت برداریم و دور بریزیم و در اینحال حجم لازم برای تیتر اسید با NaOH برابر3.4 میلی لیتر بشه ایا میتونیم به طور حدودی بگید غلظت اسید با 10 میلی لیترش چه قدر میشه ؟
با تشکر

negin1313

عضو جدید
میشه بیشتر توضیح بدین ؟
منظورتون اینه که شما X رو دارین که مجهول مسئله هستش، و Y= KX ( متغیری بر حسب ایکس

می‌خواین اینا رو تعریف کنین ؟ خوب میشه بهتر توضیح بدین، چه خطایی میده و هدفت چیه از برنامه اکسل ( میخوای چی بدست بیاری )

میخوام ورودی خروجی های سینی یک برج رو با data های مختلف بدست بیارم استاد گفتن با excel.
اینجا y,x هر دو مجهول هستن حالا میخوام x رو بر حسب y بدست بیارم و تویه یه فرمول بزارم
مثلا تقریبا این جوری
y1=xd
y1=10*x1
x1=y1/10=xd/10
y2=0.6x1+0.3xd
اینجا میخوام به جای x1 تو معادله xd/10 بذارم.نمیدونم چی تعریف کنم خطا نده

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام به تمام دوستان عزیز مخصوصا اقا سرمد گل.ببخشید هر کسی در مورد موضوعات پایین مقاله یا هر چیز دیگه داره ممنون میشم کمکی کنه لاتین هم باشه مشکلی نیست ولی فارسی ترجیحا بهتره:
1-تبدیل فرمالدهید به متانول
2-تبدیل متانول به بنزین
3-روش جداسازی گاز دی اکسید کربن از دیگر گازها در نیروگاه های گازی(سیکل ترکیبی)
4-استفاده های صنعتی گاز co2 برای تولید مواد شیمیایی مختلف
5-روش تولید فرمالین از کاهش دی اکسید کربن
6-کاتالیزوری که می تواند گاز co2 را کاهش دهد
7-روش تولید جوش شیرین از co2
8-روش تولید بی کربنات امونیومNH4HCO3 از CO2
یه سر به کتاب اصول و محاسبات مهندسی پالایش از دکتر عادل زاده بزنی خوبه.
کتاب گاز طبیعی ترجمه دکتر گیتی ابولحمد هم خیلی خوبه.

M.AYDIN

عضو جدید
cake filter, filteration

cake filter, filteration

سلام

اطلاعاتي در مورد cake filter, filteratin ميخواستم
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد

M.AYDIN

عضو جدید
كاربرد خرد كن ها و آسيا ها در صنايع شيميايي

كاربرد خرد كن ها و آسيا ها در صنايع شيميايي

با سلام

در مورد كاربرد خرد كن ها وآسياها در صنايع شيميايي اطلاعاتي ميخواستم يعني در چه صنايعي و در كدام واحد ها از چه نوع خرد كن هايي استفاده ميشود؟
به عنوان مثال در صنعت سيمان در كدام واحد ها از چه نوع خرد كن ها و آسياهايي استفاده ميشود؟

بالا