درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lvlaspink

عضو جدید
Ba Salam Khedmate Modire Arshade Iran Eng
Azizam In Ketabe 'Applied Mathematics and Modeling for Chemical Engineers '
Halol Masael Nadare?
Age Dare Lotf Mikoni Ya Adrese Downlodesho Bedi Ya Be Gmailam Befresty?
Daste Golet Dard Nakone
mohandesmasoud777@gmail.com

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
یک مقاله در مورد توزیع دما در جامدات و توزیع دما در فینها(پره ها )میخواستم.خواهشا فارسی باشه.

دوست عزیز در این مورد هم توی تالار مطلب هست. فقط باید یکم جستجو کنید.
یه تاپیک هم ویژه انتقال حرارت وجود داره.:gol:

almasian

عضو
سلام من به استانداردهاي زير نياز دارم.متشكر
DIN 51524 1,2,3
ISO 11158
MIL-PRF-6083
خواهش مي كنم هر كي ميتونه كمك كنه

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
میخواستم بدون کاتالیستهایی که در اگزوز خودرو برای کاهش آلاینده ها بکار میره مربوط به مهندسی شیمی هست یا نه
در این کاتالیستها از پلاتین ، رودیوم و پالادیوم استفاده میشه تا CO , HC و NOx رو به آب و co2 تبدیل کنه
میخواستم بدون اینها مربوط به مهندسی شیمی هست یا نه و یه مقاله درباره اون میخواستم
ممنون

مروبط به مهندسی شیمی و مکانیک خودرو می شود.

ﻣﺒﺪل ﮐﺎﺗﺎﻟﯿﺴﺘﯽ.Catalytic Converter
دانلود

تهيه و بررسي پروسكايت ها براي ساخت مبدل هاي كاتاليستي ارزانقيمت خودروهاي بنزيني

پیوست ها

• convertor.pdf
    451.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saimarzi

عضو جدید
سلام

سلام

:(سلام من یک مقاله درباره مديريت انرژي در ساختمان و استفاده از روش كنترل هوشمند در سيستم هاي تهويه مطبوع اگر ممکنه کمکم کنید

sahar tj

عضو جدید
مقاله خشک کن

مقاله خشک کن

[FONT=&quot]سلام دوستان[/FONT]
[FONT=&quot]من یه تحقیق 15 -20 صفحه ای راجع به خشک کن های پاچشی می خوام.15-20 صفحه هم راجع به خشک کن های دوار.از کمک و لطف شما دوستان ممنونم.[/FONT]

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه در مورد Stabilizer یه نوشته خیلی قوی بزارین ؟ کامل باشه
هرچی پیدا کردم به طور رهگذری چیزی نوشته
ممنونم

khajeh1

عضو جدید
خدا براتون خير بخواد و برقرار باشيد انشاا...

خدا براتون خير بخواد و برقرار باشيد انشاا...

از كمكتون خيلي سپاسگزارم

محمد11

عضو جدید
با سلام یک مقاله بصورت سمینار درباره ی الکل ها (شیمی الی) تا یک هفته ی دیگه لازم دارم خواهش میکنم مقاله قوی و فارسی باشه.اگه بصورت پاور پوینت باشه که خیلی خیلی ممنونم.از لطف شما متشکرم.

Mehri_b

عضو جدید
سلام
یه مقاله درباره کاربرد ایزوتوپ ها می خوام .
یا تاریخ نگاری کربنی .
اگه فارسی باشه خیلی خوبه .

مرسی

gssaba

عضو جدید
در روش منگانومتری (تیتراسیون با پرمنگنات پتاسیم در حضور اسید سولفوریک) همیشه محصولات سولفات پتاسیم و سولفات منگنر ایجاد میشه. وقتی از اگزالیک اسید برای اندازه گیری و تعیین غلظت پرمنگنات پتاسیم استفاده می کنیم، این اسید اکسید شده و بر اثر اکسایش به آب و دی اکسید کربن تبدیل میشه. برای همین معادله واکنش به صورت زیر در میاد:

2KMnO4 + 5H2C2O4 + 3H2SO4 ------> K2SO4 + 2MnSO4 + 8H2O + 10CO2

موازنه واکنش فوق بر اساس تغییر عدد اکسایش اکسنده (یون پرمنگنات با عدد اکسایش +7 به یون منگنز با عدد اکسایش +2 تبدیل شده) و کاهنده (اتم کربن در اسید اگزالیک دارای عدد اکسایش +3 هست که بر اثر اکسیداسیون به دی اکسید کربن، عدد اکسایش کربن +4 میشه) موازنه شده.

حالا اگه از اندیس 1 برای پرمنگنات و از اندیس 2 برای اگزالیک اسید استفاده کنید، مقدار n1 برابر 5 هست (تغییر عدد اکسایش یون منگنز از +7 به +2 دارای 5واحد تغییر هست) و مقدار n2 برابر 1 هست (تغییر عدد اکسایش کربن از +3 به +4 دارای 1 واحد تغییر هست).

مقدار M2 که برابر مولاریته اگزالیک اسید هست که ازش استفاده کردین و براتون معلومه. مقدار V2 هم که حجم محلول اسید اگزالیک هست که در تیتراسیون ازش استفاده کردین، پس این مقدار رو هم دارین. اگه از اسید به صورت خالص و جامد (و نه محلول اون) استفاده کردین، پس به جای M2 و V2 شما جرم اسید مصرفی رو دارین. در این صورت باید اول باید این مقدار رو در درصد خلوص اسید اگزالیک ضرب کنید و مقدار حاصل رو به جرم مولکولی اسید اگزالیک (اگر از اسید اگزالیک بی-آب استفاده کردین مقدار جرم مولکولیش 90 هست و اگر از اسید اگزالیک دارای آب تبلور استفاده کردین، جرم مولکولیش 126 هست) تقسیم کنید تا مقدار مول اسید اگزالیک مصرفی بدست بیاد. این مقدار برابر حاصلضرب (M2 * V2) در معادله n1.M1.V1 = n2.M2.V2 هست.

خب تا اینجا شما n1 و n2 و M2*V2 رو دارین. مقدار V1 هم که حجم محلول پرمنگنات بود که استفاده کردین. تنها مجهول این معادله M1 (مولاریته محلول پرمنگنات پتاسیم)هست که به راحتی با یک محاسبه ساده بدست میاد :)

موفق باشید ;)
سلام
توی این آزمایش چرا به محلول باید گرما بدیم؟به خاطر تسریع در کار یا گرماگیر بودم واکنش؟
اگه امکان داره انواع روش های موازنه رو هم بگید
خیلی خیلی ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

negin1313

عضو جدید
سلام
کسی هست که توی کنترل فرایند بتونه کمک کنه chapter 8 سیستم درجه 2 توی حل تمرینش به مشکل برخوردم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
یه مقاله درباره کاربرد ایزوتوپ ها می خوام .
یا تاریخ نگاری کربنی .
اگه فارسی باشه خیلی خوبه .

مرسی

كاربرد ايزوتوپ های پايدار در اكتشاف هيدروكربورها

پیوست ها

• 45-03.pdf
    213.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

engineer84

عضو جدید
مترجم

مترجم

:cry::cry:سلام دوستان.ببخشید من همیشه زحمت میدم.میخواستم ببینم کسی میتونه کسی یا جایی رو به من معرفی کنه برای ترجمه متون تخصصی مهندسی شیمی؟؟؟؟؟؟/

black Ros

عضو جدید
درخواست حل تمرين كنترل فرآيند

درخواست حل تمرين كنترل فرآيند

درخئاست يه حل تمرين خوب و درست حسابي كنترل فرآيند دارم. اگر كسي داره ممنون ميشم
متشكر ;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما کتاب رو معرفی کنین، بعد حتمن انگلیش باشه
به روی چشم، کوتاهی نمی‌کنیم

راستی، کتاباتون رو اینجا درخواست بدین
·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

این تالار بخش های گوناگونی داره برای جلوگیری از زده شدن تاپیک های زیاد و با یک عنوان
یه گشت کوشولوو تو تالار بزنین با زوایای مختلفش آشنا میشین :gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
:cry::cry:سلام دوستان.ببخشید من همیشه زحمت میدم.میخواستم ببینم کسی میتونه کسی یا جایی رو به من معرفی کنه برای ترجمه متون تخصصی مهندسی شیمی؟؟؟؟؟؟/

دارالترجمه ها این کارو انجام میدن.
البته سعی کن خودت انجام بدی. اولش سخته ولی کم کم راه میوفتی

shahram_1981b

عضو جدید
كاتاليزورهاي مختلفي ميتونه داشته باشه.
مثلHR306C كه البته اين نام اختصاري كاتاليسته.
ظرفيت راكتور با توجه به ظرفيت واحد در حال توليد متفاوته.مثلا 110 ton/hr يا بيشتر.
راكتورهاش معمولا plug عمودي هستند.

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرمنده مهندس ولی دانلود نمیتونم کنم میشه تو خود سایت آپ کنید.

دوست عزیز
حجم فایل دانلودی کمتر از 20 مگابایت هستش، می‌تونین به سایت www.rapidbaz.com رفته و رایگان اقدام به مستقیم کردن لینک کرده و دانلود کنید
:gol:

gssaba

عضو جدید
سلام.
من تو پست #4167 یه آزمایشی رو مطرح کردم که دو تا سوال دیگه هم داشتم:
1-چرا توی این آزمایش به محلول گرما میدیم(به خاطر تسریع در کار یا گرماگیر بودن واکنش)
2-انواع روش های موازنه رو فقط یاد آوری کنید.(مثل موازنه به روش عدد اکسایش و ...(فقط اسمشون))
یه مقدار عجله دارم.تمنا میکنم یه عزیزی زود جواب بده.
ممنونم:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالا