درخواست از کاربران مستعد در مناظرات فاروم.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید ما کلاً توی هر گروه مذهبی یا سیاسی دو گروه داریم

سیاسی که مشخصه: در مفهوم کلی
1)اصلاح طلب (راست)
2)اصول گرا (راست)

مذهبی هم در مفهوم عام:
1)سنتی (پایبند در اکث مسائل شرعی مطابق فتوای مراجع و قرآن)
2)مدرن (روشنفکران که در مورد هر موضوع دینی به قولی دگر اندیشی می کنند)

این 4 گروه به نوعی با هم همپوشانی داره، مثلاً فردی که در موضوعات سیاسی نظر میده و گروهش چپه، میره زیر نظر مدیران چپ و اگر همین فرد چپ جزو پایبندین سنتی به قوانین شریعت باشه، میره زیر نظر گروه راست.
منظورم اینه که اگر هر جور هم طبقه بندی کنیم باز با هم، هم پوشانی داره،
معمولا در حالت کلی اصلاح طلبان سیاسی و مذهبیون مدرن (منظورم گروه مدرن در شاخه مذهبی که بالا گفتم) شبیه به هم هستند و اصولگرایان سیاسی و مذهبیون سنتی شبیه به هم هستند.
اگر کسی اصلاح طلب بود و مذهبی سنتی، نظرات مذهبش اکثراً با نظرات مذهبی گروه اصولگرایان شباهت داره و برعکس... نمیدونم چقدر تونستم برسونم منظورم رو و چقدر با این حرفم موافقید؟

ما مجبوریم بر اساس کلیات قانون بنویسیم موارد استثنا یا هر چیز دیگه ای نمیشه در قانون آوردش، حداقل اینجا و با این دست های بسته مون!!!
اگر هم دو تاپیک مجزا تاسیس بشه برای این کار، از دو گروه و کاربران با تفکرات مختلف بتونن توی هر دو تاپیک رای بدن، میشه جمع بندی خوبی داشت...
بلاخره باید کار رو راه انداخت تا اشکالاتش برطرف بشه، صرف نظریه پردازی به نتیجه نمیرسه، من در صدد این هستم که تاپیکی برای بررسی نظرات موافقین ولایت و نظام بزنم...

به همین خاطر میگیم اول موضوع مشخص کنیم بعد اساسنامه بدیم و بر اساس اون حرف بزنیم.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اره اینم میشه ولی اگه کار بالا بگیره و تعدا صفحات تاپیک از 10 تا بیشتر بشه معمولا کار به جنجال کشیده میشه و در تشبیه شما مثل حالتی میشه که طرف زیادی آش بخوره، بعد اونوقت اتلاف انرژیش رو به صورت سیال منتشر میکنه!!!
:biggrin::biggrin: این دیگه چه تشبیهی بود؟:biggrin:
ولی اگه قطره ها و سبزا باهم بحث نکنن بحث سیاسی چه طور شکل بگیره؟اگه قرار به وجود نمایندست اونا باید کنترل کنن که بحث بالا نگیره البته اگه از نماینده ها حرف شنوی بشه وگرنه اخطار بگیرن:w19:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به دلیل نبود ظرفیت در دوستان من انصراف میدم خوش بگذره راه مستقیم یه راه اگه با حرف پیداش نکنم با شهادت پیداش میکنم خوش باشید دوستان
بنده هیچ گاه نمیتونم به شما حرفی رو تحمیل کنم، هرچی بود یک درخواست بود برای انسجام تاپیک، وگرنه من هم با برخی نظرات شما هم عقیده ام و تاییدتون میکنم ولی اینجا جاش نیست تا به دعوا کشیده نشه...

متشکرم از شما، لطف کردید در حق من که رومون رو زمین ننداختید:gol: ولی اصلاً نمی خوام از من کدورتی به دل بگیرید:gol:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
در ابتدا تاسف خودم رو از ادامه بحث به این شکل که اصلا هدف استارتر و دوستاش نبود اعلام میکنم
خود استارترم مقصرند که دیشب نیامدند تا بر روند بحثها کنترل داشته باشند
من دیشب به خاطر مشغله ای که داشتم اصلا نتونستم بیام تو بحثها شرکت کنم ولی خواهشها و تذکراتی دادم که متاسفانه دوستان از منبری که بالا رفته بودند پایین نمیومدند که جای بسی تاسف است

بگذریم
تا اینجا هر مناظره ای شده از ذهنهاتون پاک کنید چون میخواهیم بعد این رو موضوع مورد نظر بحث کنیم

اولین پیشنهاد من که دوستانم عوان کردند وجود هیئت داوری از بین خودمون هست که با نظر این هیئت کاربران فاقد شرایط حضور در بحثها طرد خواهند شد و تا حد امکان به نظرات آنها جواب داده نخواهد شد
مطلب بعدی ایجاد قوانینی برای بحث کردن هست که همه آنهایی که در بحثهای حساس و جنحالی شرکت میکنند باید رعایت کنند که عدم رعایت آنها باعث طرد انها خواهد شد

منتظر شنیدن نظرات شما دوستان محترم هستیم
ممنون

:w17::w17::w17::w17:

پیشنهاد خوبیه این هیات داوری، به نظر من اگر تعدادشون کم باشه خیلی بهتره و زودتر به نتیجه میرسن اون هیات، مثلاً 4 نفر، دو نفر از هرجناح، تعداد بره بالا نتیجه گیری وقت گیر میشه
ضمن اینکه باید یه ساز و کاری هم باشه که حداقل یکی از افراد این هیات بیشتر آن باشه تا بتونه روی بحث ها نظارت بیشتری بکنه...

و کاربران باید ملزم به رعایت نظر این هیات باشن...
و اگر اعضاش با رای گیری هم انتخاب بشن کار دموکراتیک تره!

:w17::w17::w17::w17:

تشکر نداشتم ببخشید :gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin: این دیگه چه تشبیهی بود؟:biggrin:
ولی اگه قطره ها و سبزا باهم بحث نکنن بحث سیاسی چه طور شکل بگیره؟اگه قرار به وجود نمایندست اونا باید کنترل کنن که بحث بالا نگیره البته اگه از نماینده ها حرف شنوی بشه وگرنه اخطار بگیرن:w19:
تشبیهی کاملا تخصصی و فنی:biggrin:

نه منظور من اینه توی ریختن اون چهارچوب اساسنامه با هم به نتیجه نمیرسن، بحث هاشون رو در تاپیکهای مختلفی انجام میدن ولی منظور و هدف من از زدون اون تاپیک اینکه که دو نفر از هر دو گروه انتخاب بشه و چهارچوب اساسنامه اش مشخص بشه و دوستانی که همفکرن با هم به یه نتیجه برسن.
معمولا بحث های مذهبی رو میشه در زیر همون تقیم بندی سیاسی جا داد، نظر شما چیه راجب اون تقسیم بندی که کردم؟ به نظرتون نمیشه یه اطلاح طلب در مسائل سیاسی رو که تقیدات سنتی به مذهب داره رو زیر گروه همون اصول گرا به حساب آورد؟

زیر گروه که میگم نه اینکه عضور اون جناج باشه، توی تصمیم گیری ها که میخوان مثلاً اون هیات رای بدن درباره بی جنبگی (اینم واژه جالبه!) اون فرد، میشه این اغماض رو کرد...

آخرین ویرایش:

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به دلیل نبود ظرفیت در دوستان من انصراف میدم خوش بگذره راه مستقیم یه راه اگه با حرف پیداش نکنم با شهادت پیداش میکنم خوش باشید دوستان

بنده هیچ گاه نمیتونم به شما حرفی رو تحمیل کنم، هرچی بود یک درخواست بود برای انسجام تاپیک، وگرنه من هم با برخی نظرات شما هم عقیده ام و تاییدتون میکنم ولی اینجا جاش نیست تا به دعوا کشیده نشه...

متشکرم از شما، لطف کردید در حق من که رومون رو زمین ننداختید:gol: ولی اصلاً نمی خوام از من کدورتی به دل بگیرید:gol:

اقایان شهیدی و نخودیان، از هر دو شما استدعا دارم، با هم آشتی کنید...

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خوب بعضی ها احترام رعایت نمی کنند وتوهین می کنند ولی من با بحث سالم وزیر سوال بردن هیچ شخصیتی موافقم

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اصلاح طلب
اصولگرا
اصلاح طلبِ اصولگرا
اصولگرای اصلاح طلب
بی طرف
مخالف هردو

تقسیم بندی ها مختلفه میشه طبق معیار های مختلف و ریز شدن در عقاید، هزار تا مورد دیگه به این ها اضافه کرد و خودمون رو تقسیم بندی کنیم تازه اینا فقط از نظر سیاسی بودش...

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mostafanokhodian http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
تشبیهی کاملا تخصصی و فنی:biggrin:

نه منظور من اینه توی ریختن اون چهارچوب اساسنامه با هم به نتیجه نمیرسن، بحث هاشون رو در تاپیکهای مختلفی انجام میدن ولی منظور و هدف من از زدون اون تاپیک اینکه که دو نفر از هر دو گروه انتخاب بشه و چهارچوب اساسنامه اش مشخص بشه و دوستانی که همفکرن با هم به یه نتیجه برسن.
معمولا بحث های مذهبی رو میشه در زیر همون تقیم بندی سیاسی جا داد، نظر شما چیه راجب اون تقسیم بندی که کردم؟ به نظرتون نمیشه یه اطلاح طلب در مسائل سیاسی رو که تقیدات سنتی به مذهب داره رو زیر گروه همون اصول گرا به حساب آورد؟

زیر گروه که میگم نه اینکه عضور اون جناج باشه، توی تصمیم گیری ها که میخوان مصلاً اون هیات رای بدن درباره بی جنبگی (اینم واژه جالبه!) اون فرد، میشه این اغماض رو کرد...

به نظرم نظرتون تقریبا درسته معمولا اصولگراها از لحاظ مذهبی سنتی هستن ولی در مورد بقیه چی؟:w20: یکی مثل خود من تو کدوم گروه باشه؟:( تازه شبیه به من تو باشگاه کم نیست

اصلا میخواین همون دسته بندیه کلی رو بپذیریم مثلا اصلاح طلب و اصولگرا و مذهبیون سنتی و به قول شما دگر اندیش با احتساب نقدهاشون... بعد ازین که فراخوان دادیم که هرکی بیاد و توی جناح مورد علاقش ثبت نام کنه اونوقت از خود همونا رای گیری بشه که نمایندشون کی باشه بعدم انتخاب موضوعو بقیه ماجرا....فقط به نظرم دوتا تاپیک مجزا بزنیم برای بحث دینی و سیاسی یعنی:
1) یه تاپیک بزنیم که : بحث سیاسیه اصلاح طلبان و اصولگراها ولی این تقسیم بندی مطلق نیست و هرکس تفکراتش به این دو گروه نزدیک هم هست ثبت نام کنه
2)بعد از اینکه اعضا مثلا به 20 نفر رسیدن بگیم خودشون با رای گیری دونفرو نماینده خودشون کنن و معرفی کنن
3)بعدم موضوعو این حرفا...بعدنم هرکی به این گروه ها پیوست که چه بهتر ولی دیگه باید نظراتو قوانین قبلی مثل نماینده انتخاب شده رو بپذیره

.
.
.
.
یه تاپیک دیگه هم بزنیم عین همین فقط مذهبی...یعنی یه عده مذهبیون سنتی دیگری دگر اندیشان با اینم که موضع سیاسیشون چیه هم کاری نداریم این دوتا تاپیکو بزنیمو بخوایم که ثبت نام کننو نماینده های هر گروه هم توی هر تاپیک ممکنه یکی نباشه...نظرتون چیه؟

یهچیز دیگه رو هم بپرسم...اونایی که اصلا موافق جمهوریه اسلامی نیستن چی؟اونا جزئ کدوم دسته ان یا کسانی بی خدا هستن؟:w20:به هر حال اونا هم یه نظراتی دارن....

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی نخواستم بگم. دیدیم نمی شه:

من با بحث های سیاسی مخالفم. تو بحث های سیاسی هی باید بگیم دولت چه کرد و نکرد. برای این کار مدرک می خواییم. حالا من نوعی مدرک از منبعی میارم که طرفم قبول نداره و به عکس. بحث های سیاسی عبث و بیهوده خواهد بود.

ولی از بحث های مذهبی. حالا بین بی اعتقاد و کم اعتقاد و با اعتقاد و خوارج، صد در صد استقبال می کنم.
تو بحثهای سیاسی، منابعی که دو طرف قبولش داشته باشن زیاده. از طرفی در هر موردی نیاز به منبع نداریم. خودمون هم سوادش رو داریم. و همچنین دین اسلام دینی هست که بر پایه ی عقل بنا شده. و همه ی ما این منبع رو داریم :D

pedram_irani

عضو جدید
به نظر منم گروه بندی سیاسی جواب نمیده و بیشتر شکاف ایجاد میکنه بهتره هیئت منتخبی از کاربرا تشکیل بشه و قوانین بحث و مناظره را تهیه کنند و بعد به رای گذاشته بشه و بعد با تبلیغات فراوان به همه این را یاد داد و نهادینه کرد و این خود باعث میشه که هر شخص قوانین را رعایت نکرد و بیجنبه شد اتوماتیک بایکوت بشه. البته وجود سیستم گزارش دهی به مدیران هم میتونه خوب باشه که اگر مثلا اگر موارد بی جنبه گری شخصی از مقداری بیشتر شد او به عنوان متخلف مجازات بشه

در نهایت بهترین راه شروع بحث هست تا با تمرین گفتگو در طول زمان منطقی تر و منطقی تر شویم و نیازی به تشکیلاتی برای کنترل نباشه.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دیگه چرا؟
تو که مدیریت خوندی تو دیگه چرا این حرفو میزنی
من اصلا به دخالت مدیرا در شرایط عادی اعتقادی ندارم

اصلا این تاپیکارو راه انداختیم که فرهنگ گفتگوی صحیح رو یاد بگیریم

باید خودمون رعایت کنیم نه اینکه یکی بالا سرمون باشه
صب کن بگم چرا !
الان میگم چرا باید یکی بالاسرمون باشه !:w16:
منظور الگوی عرب میدانید چه کسانی را گوید ؟
به خدا سوگند منظور پیامبر اکرم واهل بیتش است چون ایشان عرب هستند واسلام انان که وارد ایران شد فرهنگ باستان ایران را تغییر داد واین فرد کینه اسلام وپیامبر را در دل دارد ولی در لفافه میگوید سخنش را
والا کمترین مطالعه ای که در این مورد داشتم ، همون کتاب تحلیل تاریخ اسلام دانشگاهه !
اونجا هم گفته که پیامبر اصالتا عرب نبوده !
فکر کنم آقای مهندس خوش فکر قبلا بی طرفیشون رو اثبات کردن. از ایشون درخواست کمک کنیم؟ :w20:
نمیشه
برای اثبات مدعای سخنم فرمایشات امام خمینی را به میان می کشم :
ما هرچه داریم از محرم وصفر داریم
از فرمایشات حضرت الهه ::w16:
محرم و صفر است که اسلام را به مخدر جامعه تبدیل کرده است

- آقا | خانوم ، شما برید به گناهاتون برسید ، بعدا یه چن روزی تو محرم سینه زنی میکنید و چن رکعت نماز میخونید و گناهاتون پاک میشه ! :eek:

دوستان ما خواستیم که مثلا یه فرهنگ سازی در بحثها داشته باشیم ولی انگار هیچ فایده ای نداره

فقط خواهش که از شما دارم اینکه دیگه بحث رو ادامه ندین

یه تاپیک خودتون بزنید و اونجا هر چقدر دوست دارید بزنید تو سر وکله هم.

اگه بگیم کارمون اشتباه بود رضایت میدید؟
آهان
خوب
حالا فرض کن این تایپیک همون تایپیک مورد نظری هست که میخاستی راش بندازی !
جمعش کن بینم !
دیدی نمیشه ؟
یکی از کارهای جمهوری . . . .ایران که خوشم میاد همین زورشه !
این ملت تا زور بالا سرش نباشه . . . . . . .:w12:
به خاطر این افترای بزرگی که به من زدی،هرگز دیگر با شما بحث نخواهم کرد.
خوش باشید مسیح110.
به کجا چنین شتابان...................
ناراحت نشو اسی
اولین بارش نیست
120 تا پست واسش از قرآن آیه آوردم و از نهج البلاغه خطبه و نامه آوردم که فلان کارت درست نیست !
ولی . . . . . .:wallbash:
یه هیئت داوری هم داریم برا تعیین بی جنبه که با اکثریت آرا بی جنبه بودن طرف رو حکم میکنه(البته این حکم تنها برای تاپیک مناظره صادقه و با این حکم نباید در الباقی تاپیکها علیه شخصی که در این تاپیک حکم بی جنبه داره برخورد شد)
حالا به این افراد نمره بده
ببینیم باز هم از این پستا میدن یا نه ؟!!!
ایشالا شما هم به این نتیجه میرسید که به جز زور و بالاسری چاره دیگه نمیتونه این مشکل رو حل کنه !!

shahidi721

اخراجی موقت
خوردین کسانی که با تیپ روشنفکری از اعتقاداتتون کوتاه اومدین واسلام رو بازیچه قرار دادین دیدید چطور لجنمال شدین تاریخ از شما زیاد دیده وگرنه امام حسین 72 تا یار نداشت حالا برید بمیرید

shahidi721

اخراجی موقت
حالا مدام بگید ما روشنفکریم کسایی که برای یه تاپیک از اعتقاداتشون کوتاه میان ته ته منافقن البته اگه معنی منافقو میدونید

kabose 2

اخراجی موقت
آخه میخوام بچه ها عدول نکنن و از تفسیر به رای جلوگیری بشه و حرفها مزه مزه بشه قبل از عنوان کردن.میخوام قبل از اینکه نظری بدن ثابت بشه با همفکراش توی اساسنامه به یه اتفاق نظر برسند تا صلاحیت آنها در مناظره از جانب جناح تایید شده باشد.

کلامتون متین ولی میگم این سیستما خیلی پیچیده و اجراش سخته

اولین شرط برای درست کردن آش سبزی، وجود آب که از قطرات تشکیل میشه و سبزی،است.

آقا اسی راستش از شما بیشتر از اینا انتظار داشتم
همیشه از نظراتی که میدادید خوشم میومد
فکر میکردم از بالا به قضایا نگاه میکنید ولی دیشب با اینکه میدونستید هدف تاپیک چیه با بقیه داشتید سر یه موضوعات بی ربط بحث میکردید و بع تذکرات منم گوش نمیدادید!
الانم که اومدید ...

انشا... در آینده از نظرات خوبتون استفاده کنیم
با مزه بود... ولی ایشون گفتن آش شله قلمکار... نه آش سبزی...

قرار شد اینجا از این حرفا نشه
ممنون
خوب بعضی ها احترام رعایت نمی کنند وتوهین می کنند ولی من با بحث سالم وزیر سوال بردن هیچ شخصیتی موافقم

موافقید یا مخالف؟!
خوب قراره اینجا احترام گذاشتن رو قانونی کنیم
ولی انتقاد به هر کس وارده ولی بی احترامی نه

اصلاح طلب
اصولگرا
اصلاح طلبِ اصولگرا
اصولگرای اصلاح طلب
بی طرف
مخالف هردو

تقسیم بندی ها مختلفه میشه طبق معیار های مختلف و ریز شدن در عقاید، هزار تا مورد دیگه به این ها اضافه کرد و خودمون رو تقسیم بندی کنیم تازه اینا فقط از نظر سیاسی بودش...

دقیقا
نمیشه گروه بندی خاصی کرد
پس نظر شما چیه؟

به نظرم نظرتون تقریبا درسته معمولا اصولگراها از لحاظ مذهبی سنتی هستن ولی در مورد بقیه چی؟:w20: یکی مثل خود من تو کدوم گروه باشه؟:( تازه شبیه به من تو باشگاه کم نیست

اصلا میخواین همون دسته بندیه کلی رو بپذیریم مثلا اصلاح طلب و اصولگرا و مذهبیون سنتی و به قول شما دگر اندیش با احتساب نقدهاشون... بعد ازین که فراخوان دادیم که هرکی بیاد و توی جناح مورد علاقش ثبت نام کنه اونوقت از خود همونا رای گیری بشه که نمایندشون کی باشه بعدم انتخاب موضوعو بقیه ماجرا....فقط به نظرم دوتا تاپیک مجزا بزنیم برای بحث دینی و سیاسی یعنی:

.
.
.
.
یه تاپیک دیگه هم بزنیم عین همین فقط مذهبی...یعنی یه عده مذهبیون سنتی دیگری دگر اندیشان با اینم که موضع سیاسیشون چیه هم کاری نداریم این دوتا تاپیکو بزنیمو بخوایم که ثبت نام کننو نماینده های هر گروه هم توی هر تاپیک ممکنه یکی نباشه...نظرتون چیه؟

یهچیز دیگه رو هم بپرسم...اونایی که اصلا موافق جمهوریه اسلامی نیستن چی؟اونا جزئ کدوم دسته ان یا کسانی بی خدا هستن؟:w20:به هر حال اونا هم یه نظراتی دارن....

خیلی عالی
پیشنهاد گروه بندیتون باید بررسی بشه
البته قانونا کسانیکه در مکانهای عمومی حضور میابند و از امکانات آن استفاده میکنند نباید اصل نظام را زیر پا بزارند ولی اینجا دوست نداریم که حق اظهار نظر رو از اونا بگیریم
همه حق مظر دادن دارند وباید به این موضوع هم رسیدگی بشه

هی نخواستم بگم. دیدیم نمی شه:

من با بحث های سیاسی مخالفم. تو بحث های سیاسی هی باید بگیم دولت چه کرد و نکرد. برای این کار مدرک می خواییم. حالا من نوعی مدرک از منبعی میارم که طرفم قبول نداره و به عکس. بحث های سیاسی عبث و بیهوده خواهد بود.

ولی از بحث های مذهبی. حالا بین بی اعتقاد و کم اعتقاد و با اعتقاد و خوارج، صد در صد استقبال می کنم.
تو بحثهای سیاسی، منابعی که دو طرف قبولش داشته باشن زیاده. از طرفی در هر موردی نیاز به منبع نداریم. خودمون هم سوادش رو داریم. و همچنین دین اسلام دینی هست که بر پایه ی عقل بنا شده. و همه ی ما این منبع رو داریم :D

منبع خواستن بعضی جاها خوبه بعضی جاها نه
در مواردی که نمیشه واسه یک منبع که خبر موثق هست و اکثرا قبول دارند خبررو ولی به خاطر ف ی ل ت رشدنا یا محدودیتهای دیگه نشه منبع آورد دیگه نباید رو منبع دادن پافشاری کرد
بعضیا که حرف دولت رو میزنن به راحتی واسه هر حرفشون کنبع میارن ولی مخالفین این شرایط براشون مهیا نیست و اگر منبعی هم بیارن مورد قبول بعضیا نباشه

به نظر منم گروه بندی سیاسی جواب نمیده و بیشتر شکاف ایجاد میکنه بهتره هیئت منتخبی از کاربرا تشکیل بشه و قوانین بحث و مناظره را تهیه کنند و بعد به رای گذاشته بشه و بعد با تبلیغات فراوان به همه این را یاد داد و نهادینه کرد و این خود باعث میشه که هر شخص قوانین را رعایت نکرد و بیجنبه شد اتوماتیک بایکوت بشه. البته وجود سیستم گزارش دهی به مدیران هم میتونه خوب باشه که اگر مثلا اگر موارد بی جنبه گری شخصی از مقداری بیشتر شد او به عنوان متخلف مجازات بشه

در نهایت بهترین راه شروع بحث هست تا با تمرین گفتگو در طول زمان منطقی تر و منطقی تر شویم و نیازی به تشکیلاتی برای کنترل نباشه.

آفرین
خود کنترل بودن خیلی بهتر جواب میده تا بالا سر داشتن

ولی تبلیغات باید قبل قانون گذاری بشه تا همه بیان ونظرشون رو بگن و شرایط وقوانین جدید رو امضا کنند تا فردا نزنن زیرش
منم با گروه بندیهای دقیق سیاسی واسه اعضا مخالفم ولی واسه انتخاب مدیر آره

خوردین کسانی که با تیپ روشنفکری از اعتقاداتتون کوتاه اومدین واسلام رو بازیچه قرار دادین دیدید چطور لجنمال شدین تاریخ از شما زیاد دیده وگرنه امام حسین 72 تا یار نداشت حالا برید بمیرید

حالا مدام بگید ما روشنفکریم کسایی که برای یه تاپیک از اعتقاداتشون کوتاه میان ته ته منافقن البته اگه معنی منافقو میدونید

حرف دین زدم بهم خرده گرفتین نیش جونتون

تو که گفتی من میرم چی شد دوباره برگشتی؟

kabose 2

اخراجی موقت
متشکرم
خودم که خوبم اما ماشین داغون شد
به فنا رفت

فدای سرت
همینکه واسه خودت اتفاقی نیفتاده جای شکر داره
ولی قبول دارم وقتی یه تصادف جزئی هم داشته باشی و فقط چراغ راهنمات میشکنه بازم خیلی اعصاب آدم خرد میشه
انشا... که مقصر تو نبودی و هزینه هاتم بیمه بده

میدونی این تاپیک راه انداختیم تا نحوه گفتگومون رو درست کنیم
واسه همینم میخواهیم یه سری قوانینی وضع کنیم تا براساس اونا نظر وتاپیک زده بشه
واسه کنترلم قراره از هر گروه فکری مدیری انتخاب بشه تا بر اجرای قوانین نظارت کنه

حالا نظر تو چیه؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
فدای سرت
همینکه واسه خودت اتفاقی نیفتاده جای شکر داره
ولی قبول دارم وقتی یه تصادف جزئی هم داشته باشی و فقط چراغ راهنمات میشکنه بازم خیلی اعصاب آدم خرد میشه
انشا... که مقصر تو نبودی و هزینه هاتم بیمه بده

میدونی این تاپیک راه انداختیم تا نحوه گفتگومون رو درست کنیم
واسه همینم میخواهیم یه سری قوانینی وضع کنیم تا براساس اونا نظر وتاپیک زده بشه
واسه کنترلم قراره از هر گروه فکری مدیری انتخاب بشه تا بر اجرای قوانین نظارت کنه

حالا نظر تو چیه؟

تا الان قانون هم وضع کردین؟
چند نفر آمادگی دارند

ازهر گروه متضاد تا الان چند نفر اعلام آمادگی کردند

kabose 2

اخراجی موقت
تا الان قانون هم وضع کردین؟
چند نفر آمادگی دارند

ازهر گروه متضاد تا الان چند نفر اعلام آمادگی کردند

استارتر یک سری قوانین کلی رو ذکر کردند که روش داره نظر داده میشه
واسه کاندیداتوری هنوز کسی اعلام نشده

بیشتر دوست داریم تا اکثر اوناییکه تو بحثها شرکت میکنند بیان اینجا نظرشون رو بگن و قوانین رو دیده وامضا کنند تا بعدا مشکلی پیش نیاد
شبا چون حضور کاربرا بیشتر واسه همین این بحث رو شب قراره دنبال کنیم

مسیح 110

عضو جدید
!
نگارش با فونتهای آبی من نوشتم مسیح 110
والا کمترین مطالعه ای که در این مورد داشتم ، همون کتاب تحلیل تاریخ اسلام دانشگاهه !
اونجا هم گفته که پیامبر اصالتا عرب نبوده !

ییامبر عرب نبوده است پس حتماً فارس بوده که عربی را نزد پارسیان آموخت ..........دروغ هم اگر بخواهید بگوید ؛ اینقدر بزرگ نباشد که .........ضایع شوید

از فرمایشات حضرت الهه ::w16:
محرم و صفر است که اسلام را به مخدر جامعه تبدیل کرده است

- آقا | خانوم ، شما برید به گناهاتون برسید ، بعدا یه چن روزی تو محرم سینه زنی میکنید و چن رکعت نماز میخونید و گناهاتون پاک میشه ! :eek:
پیامبر اکرم (ص)میفرماید:
فرزندم حسین (یعنی در ماه محرم) دینم را با شهادتش زنده نگهداشت او از من است ومن از اوهستم
.
.
هیچکس جز با عمل نیک ونیت پاک رستگار نمی شود اگرچه یک دریا اشک برای امام حسین گریه کند
امام حسین پیرو میخواهد نه گریه کنان

ناراحت نشو اسی
اولین بارش نیست
120 تا پست واسش از قرآن آیه آوردم و از نهج البلاغه خطبه و نامه آوردم که فلان کارت درست نیست !
ولی . . . . . .:wallbash:
وقتی رقیب را نمی بینید وتنها می شوید , خیلی مانور میدهید ؛ آنهم از نوع دروغینش

shahidi721

اخراجی موقت
کلامتون متین ولی میگم این سیستما خیلی پیچیده و اجراش سخته

آقا اسی راستش از شما بیشتر از اینا انتظار داشتم
همیشه از نظراتی که میدادید خوشم میومد
فکر میکردم از بالا به قضایا نگاه میکنید ولی دیشب با اینکه میدونستید هدف تاپیک چیه با بقیه داشتید سر یه موضوعات بی ربط بحث میکردید و بع تذکرات منم گوش نمیدادید!
الانم که اومدید ...

انشا... در آینده از نظرات خوبتون استفاده کنیم

قرار شد اینجا از این حرفا نشه
ممنون

موافقید یا مخالف؟!
خوب قراره اینجا احترام گذاشتن رو قانونی کنیم
ولی انتقاد به هر کس وارده ولی بی احترامی نه

دقیقا
نمیشه گروه بندی خاصی کرد
پس نظر شما چیه؟

خیلی عالی
پیشنهاد گروه بندیتون باید بررسی بشه
البته قانونا کسانیکه در مکانهای عمومی حضور میابند و از امکانات آن استفاده میکنند نباید اصل نظام را زیر پا بزارند ولی اینجا دوست نداریم که حق اظهار نظر رو از اونا بگیریم
همه حق مظر دادن دارند وباید به این موضوع هم رسیدگی بشه

منبع خواستن بعضی جاها خوبه بعضی جاها نه
در مواردی که نمیشه واسه یک منبع که خبر موثق هست و اکثرا قبول دارند خبررو ولی به خاطر ف ی ل ت رشدنا یا محدودیتهای دیگه نشه منبع آورد دیگه نباید رو منبع دادن پافشاری کرد
بعضیا که حرف دولت رو میزنن به راحتی واسه هر حرفشون کنبع میارن ولی مخالفین این شرایط براشون مهیا نیست و اگر منبعی هم بیارن مورد قبول بعضیا نباشه

آفرین
خود کنترل بودن خیلی بهتر جواب میده تا بالا سر داشتن

ولی تبلیغات باید قبل قانون گذاری بشه تا همه بیان ونظرشون رو بگن و شرایط وقوانین جدید رو امضا کنند تا فردا نزنن زیرش
منم با گروه بندیهای دقیق سیاسی واسه اعضا مخالفم ولی واسه انتخاب مدیر آره

تو که گفتی من میرم چی شد دوباره برگشتی؟
نمی دونستم باید از شما اجازه بگیرم سرت تو کار خودت باشه

بالا