درخواست از کاربران مستعد در مناظرات فاروم.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
جسارتا در اینجا تاپیکی زده شده تا آنهایی که موافق در ایجاد یک بستر مناسب برای مناظرات با مشخص شدن خط قرمزها اعلام آمادگی کنن و در بهبود هرچه بیشتر برای ایجاد یک کرسی آزاد اندیشی و اصلاح الگوی گفتگو ما را یاری نمایند.

kabose 2

اخراجی موقت
ای ول
کارت درسته

یه جورایی باید خودمونم واسه بهبود شرایط و بالا رفتن کیفیت فروم و اصلاح الگوی گفتگو به مدیران کمک کنیم
نمیشه همه چی رو به اونا واگذار کرد
خیلی پیشنهاد عالیه
امیدورام با حضور بچه ها در اینجا به نتیجه های خوبی برسیم

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم اعلام آمادگی میکنم و همینجا بگم که اولین قانون بایکوت کسانیست که بی جنبه بازی بخوان در بیارن

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی جنبگی عبارت است از:

تمسخر و تخریب شخصیت طرف مقابل.

عداوت و دشمنی با یک تفکر خاص.(کسی که با چیزی دشمنی دارد سعی در تحقیر آن نکند وگرنه بحث پیرامون تفکر مورد عداوت در چارچوب ادب مشکلی ایجاد نمیکند)

شکاک بودن جزء بی جنبگی حساب نمی آید چون اصولا شک در همه موارد پله اول شکوفاییست.

کسانی که مصداق بارز مرغ یه پا دارد میشوند بی جنبه هستند.

استفاده از وبلاگهای زرد برای اثبات مسائل بزرگ کمال بی جنبگیست.

حرف بدون سند و مدرک یا بدون تکیه بر امور و علوم عقلی و نقلی و کلامی بی پایه و اساس و شخص ادا کننده بی جنبه است.

یه هیئت داوری هم داریم برا تعیین بی جنبه که با اکثریت آرا بی جنبه بودن طرف رو حکم میکنه(البته این حکم تنها برای تاپیک مناظره صادقه و با این حکم نباید در الباقی تاپیکها علیه شخصی که در این تاپیک حکم بی جنبه داره برخورد شد)

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مام هستیم...

فقط یک سوال قراره نتیجه کار چی بشه؟ یعنی قراره به چی برسیم به طور عملی...

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من هم قبلا پیشنهاد تشکیل شورا رو دادم ولی جو تالار اخبار جوری بود که پیگیری نشد

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
جسارتا در اینجا تاپیکی زده شده تا آنهایی که موافق در ایجاد یک بستر مناسب برای مناظرات با مشخص شدن خط قرمزها اعلام آمادگی کنن و در بهبود هرچه بیشتر برای ایجاد یک کرسی آزاد اندیشی و اصلاح الگوی گفتگو ما را یاری نمایند.

خیلی عالیه.
ولی کمی مشکله.
من قبلا سعی کردم این کارو تو تاپیک تعامل سبزها و قطره ها انجام بدم به نتایجی هم رسیدم ولی اونجور که خواستم نشد.
نمیگم غیر ممکنه ولی کمک همه ی دوستان برای این کار لازمه..............
خوب در مورد جه مطالبی میتونیم بحث کنیم..............:gol:

kabose 2

اخراجی موقت
مگه به امکانات مدیریت دسترسی داری ؟

اگه یکی باشه که پستهای بیجنبه:w12: رو پاک کنه و کاربر رو از پست دادن محروم کنه ، میتونه بحثها رو کنترل کنه

تو دیگه چرا؟
تو که مدیریت خوندی تو دیگه چرا این حرفو میزنی
من اصلا به دخالت مدیرا در شرایط عادی اعتقادی ندارم

اصلا این تاپیکارو راه انداختیم که فرهنگ گفتگوی صحیح رو یاد بگیریم

باید خودمون رعایت کنیم نه اینکه یکی بالا سرمون باشه

مسیح 110

عضو جدید
من حاضرم با دیگر رقبا مناظره کنم
1 - اما من با اندیشه وفکر واعتقاد فرد ؛کار دارم وبس
2 - من براساس مکتب ودین وارزشها وباروهای مذهبیم به مناظره با فرد مقابل می نشینم وکار با اینکه نظام ویا مسئولین آن چه کردند....... ندارم , چون تا بخواهیم بحث به نتیجه برسد , طرف مناظره اشتباهات مسئولین نظام را , به میان می کشد
3- من به نظام اسلامی وبه ولی فقیه مسئول نظام اعتقاد کامل دارم ( دنبال مصداق ان نباشید )*
4 - گاهی اوقات برای اثبات سخن خودم به قران ونهج البلاغه وکتب معتبر اسلامی مورد تایید حوزه های علمیه واحادیث پیامبر وائمه اطهار وسخنان علماء ومراجع تقلید استناد می کنم
5 - بسم الله

kabose 2

اخراجی موقت
2 - من براساس مکتب ودین وارزشها وباروهای مذهبیم به مناظره با فرد مقابل می نشینم وکار با اینکه نظام ویا مسئولین آن چه کردند....... ندارم , چون تا بخواهیم بحث به نتیجه برسد , طرف مناظره اشتباهات مسئولین نظام را , به میان می کشد
3- من به نظام اسلامی وبه ولی فقیه مسئول نظام اعتقاد کامل دارم ( دنبال مصداق ان نباشید )*
4 - گاهی اوقات برای اثبات سخن خودم به قران ونهج البلاغه وکتب معتبر اسلامی مورد تایید حوزه های علمیه واحادیث پیامبر وائمه اطهار وسخنان علماء ومراجع تقلید استناد می کنم
5 - بسم الله

یه مطلبی رو همینجا عرض کنم
اگه اشتباه میگم استارتر اصلاحش کنه
اصلا قرار بر مناظره نیست عزیزم
میخواهیم قوانین مناظره رو یاد بگیریم
اکی؟

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
5 - بسم الله
درود برشما.
فکر میکنم یکی از مواردی که شما فراموش کردین ذکر کنید این میباشد که ما باید به اصول و قواعد طرف مقابلمان هم احترام بگذاریم....................
اگر قراره بحثی سالم انجام بشود لازمه ی ان قضاوت براساس عدل و بدون غرض وریست
اصول شما محترم میباشد تا زمانی که ازادی را از طرف مقابل نگیرد.........:gol:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک اشکال مهمی که در بحثها وجود دارد این است که اشخاص درباره چیزی نظر میدهند که تخصصی در ان زمینه ندارند مثلا طرف هنوز از اوردن ترجمه یک ایه عاجز است انوقت بحث کلامی راه می اندازد .بالاخره نباید هر کی هر کی باشد بعضی مسائل سلیقه ای هستند و همه میتوانند درباره انها اظهار نظر کنند اما بعضی مسائل تخصصی هستند و نمیشود من نوعی بیام برای خودم تفسیر و تعبیر کنم.

مسیح 110

عضو جدید
درود برشما.
فکر میکنم یکی از مواردی که شما فراموش کردین ذکر کنید این میباشد که ما باید به اصول و قواعد طرف مقابلمان هم احترام بگذاریم....................
اگر قراره بحثی سالم انجام بشود لازمه ی ان قضاوت براساس عدل و بدون غرض وریست
اصول شما محترم میباشد تا زمانی که ازادی را از طرف مقابل نگیرد.........:gol:
اصول وقواعد مناظره را می پذیریم ولی اصول وعقاید طرف تا نشنوم , نمی توانم نسبت به آن نظر دهم
وآنگهی اگر بناباشد اصول وقواعد واعتقادات طرف مقابل را هنوز با وی به بحث ننشستم ؛ قبول کنم پس فلسفه مناظره چبست؟
ما با مناظره دنبال حقیقت هستیم

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هستم .ولی به قول دوستمون مصطفی به چه نتیجه ای میخوایم برسیم؟ ! لطفا بساط رو کم کنی و کلکل نباشه،بی ادبا و کسایی که توهین میکنن حذف بشن و همینطور کسایی که با کپی پیستهای مکرر وقت بقیه رو میگیرن .کپی پیست در حد کوتاه و مختصر اونم جایی که طرف حرفشو با یه منبعی میخواد اثبات بکنه.همینطور کسایی که اعتقادات طرف مقابلو به باد استهزا میگیرن یا به نوعی به اعتقادات دیگران دهن کجی میکنن هم همینطور...نقد با مسخره کردن فرق داره...لطفا کسی رو هم جو امام و پیامبر بودن نگیره... شرم باد...وای بر شما و افسار گسیخته و لجام دریده و ازین چیزا هم به هم دیگه نگیم.

آخرین ویرایش:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصول وقواعد مناظره را می پذیریم ولی اصول وعقاید طرف تا نشنوم , نمی توانم نسبت به آن نظر دهم
وآنگهی اگر بناباشد اصول وقواعد واعتقادات طرف مقابل را هنوز با وی به بحث ننشستم ؛ قبول کنم پس فلسفه مناظره چبست؟
ما با مناظره دنبال حقیقت هستیم
خب منم همین رو میگم........
زمانی بحث کنید که اصول طرف مقابل رو بشنوید...
ولی وقتی اغز کردید بیراهه رفتن خطاست..........:gol:

مسیح 110

عضو جدید
توشه ره عاشقان سه چیزی است :
قلم است
وقدم است
وقیام ........

مسیح 110

عضو جدید
هر عضوي زبدن گر درد كند ديده براو گريه كند
خود ديده گر درد كند كيست بر او گريه كند
جز او وتنهائي او كس نيست براو گريه كند

از جام عشق لاله ها مستم من ،مستم من
از ديدن رخسار ياسمن ها مستم من ، مستم من

مسیح 110

عضو جدید
مشکل اصلی جوانان امروز
گُم کردن هویت وشخصیت اصلی خویش است
نداشتن الگوی گفتاری وکرداری زنده که در زندگی وبندگی خویش بکار ببندد
بدبین شدن به خودی ها وخوشبین شدن به بیگانه
سرگرم شدن به فوتبال وموسیقی وهنرووجنس مخالف وغیره
نیافتن پاسخ قانع کننده از صاحبان قلم ومسند نشینان
نشنیدن سخن کامل ومطمئن از صاحبان میزریاست ومدیران صدارت وموعظه گویان
اکثریت جوانان امروز مغرور ولجباز وزودباور هستند........... مگر اندکی آز آنان
اینکه سکّان زندگی را به عقل بسپارند یا با غریزه کنار آیند , دررفت وآمد هستند.
عده ازآنان مشکل نان دارند وعده درفکرجنس مخالفند وعده ای در فکر پرواز

مسیح 110

عضو جدید
ما د چارشبیخون فرهنگی دشمن شدیم)
دشمن زمانی دست به شبیخون فرهنگی می زند که:
مرزداران اندیشه ها وپاسداران باورها ؛.........
در خواب غفلت ومستی قدرت وحفظ سنگر ریاست ؛........
در حال شنیدن آهنگ تساهل ورأفتند آنهم با موسیقی لالائی ورخوت و.و.و...............
مشغول فرصت سوزی وتوجیه وضع موجود هستند
میدانید شبیخون , یعنی چه؟ یعنی دشمن غافل گیرانه......
تمام خطوط مقدم جبهه ها را در نوردیده و وارد پایگاه های فرماندهی خودی شده است .
بعبارتی اکنون ما درسنگر خویش و درمنزل خود با دشمن مهاجم در حال نبرد تن به تن هستیم..... .اگر هستیم .

آخرین ویرایش:

مسیح 110

عضو جدید
چرا صفیر هدایت را نمی شنویم ...
و چرا صدای چکاچک قلم ها بر روی ورق ها جهاد واجتهاد به گوش نمی رسد.............
و چرا نبرد اندیشه ها در مقابل نیرنگ و دسیسه ها غریبه ها به چشم نمی بینیم ...........
چرا؟
و چه باید کرد ؟

مسیح 110

عضو جدید
دوستان اینها درد دلهای این حقیر که چندی هستم در دانشکده میگویم وباز دارم و خواهم گفت :gol:

بالا