خلیج همیشه فارس ایران

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
Antique map of the Persian Gulf by van Keulen

Click here or on the image for high resolution photos and scans.

MAKER van Keulen TITLE Afteekening van de Persische Golf PLACE ISSUED Amsterdam FIRST EDITION 1753 THIS EDITION 1753 SIZE (hxw cms)
AREA SHOWN the Persian Gulf TECHNIQUE Copper engraving PAGE NUMBER
SIGNATURE
VERSO blank COLOURING b/w CONDITION The overall quality of this antique map is mint DESCRIPTION Extremely rare collector's map that was published only in the secret atlas of the Dutch East India Company, for internal use. Hardy ever in the market. No doubt the very best and most detailed early chart of the region, in pristine condition. GUARANTEE We do not sell reproductions. We guarantee that this is a genuine and original antique map that was published on or near the given date. A certificate of authentication is provided on request.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

An Islamic map showing Persian Gulf, dated 320 A.H.

Haft-Darya (seen Seas) map by Birun

UN Maps
i
United Nations map of the Middle East

United Nations Map of Iran
Courtesy of the United Nations
(Click to enlargeب

با کلیک روی هر عکس می توانید ان را در اندازه اصلی ببینید )

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت هه دوستان عزیزم
من امروز توی اخبار 20:30 شنیدم که بالاخره google خلیج همیشه فارس رو با نام اصلیش در نقشه قرار داده یعنی خلیج فارس
به همه دوستان عزیزم تبریک میگم، حیف که وقت ندارم... منم توی جشنتون شریک کنین
فدای همه دوستای با غیرت

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز توی اخبار 20:30 شنیدم که بالاخره google خلیج همیشه فارس رو با نام اصلیش در نقشه قرار داده یعنی خلیج فارس
فدای همه دوستای با غیرت

فعلا که روی تلکس خبرگزاری ها نیومده این خبر ولی به محض اومدن خبر اون رو تو همین تاپیک قرار میدم . خوش خبر باشی سهراب عزیز

فدای همه دوستای با غیرت

بله بالاخره حداقل گوگل متقاعد شد. ایشالا روزی می رسه که کسی جرات نداشته باشه حتی به تغییر این اسم فکر کنه.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فعلا که روی تلکس خبرگزاری ها نیومده این خبر ولی به محض اومدن خبر اون رو تو همین تاپیک قرار میدم . خوش خبر باشی سهراب عزیز
ممنون آقا سهراب عزیز :gol:
من هم این خبرو دیدم
ولی وقتی نظر سنجی برپا بود، فکر کردم شاید قطعی نیست،

به امید پیروزی هر چه باشکوه تر
بچه ها ببخشید من امروز نتونستم زیاد باشم
ممنون از زحمات و تلاشهای فوق العاده زیبای تک تک دوستان
مخصوصا از دوست خوبم پری جون، و همین طور سارا (abnoos) ، محمدآقا و آقا جواد به سهم خودم ممنونم :gol:
منتظر خبرهای خوبی برای تمام ملت ایران هستیم :gol::gol::gol:

من هم این خبرو دیدم

مخصوصا از دوست خوبم پری جون، و همین طور سارا (abnoos) ، محمدآقا و آقا جواد به سهم خودم ممنونم :gol:

ما هم از شما متشکریم به خاطر زحماتی که برای اطلاع رسانی می کشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش می کنم
من به کمترین وظیفم عمل کردم
کار اصلی روی دوش شما و سایر دوستان هست که ما رو با ناگفته هایی از خلیج فارس عزیزمون آشنا می کنین .

دوستای خوبم ببخشین، من بازهم تشکرام تمومیده، هرچند ذره ای کار زیبای شما رو جبران نمی کنه و فقط یه نشان برای سپاسگزاری هست ... :gol::gol::gol:

خواهش می کنم
کار اصلی روی دوش شما و سایر دوستان هست که ما رو با ناگفته هایی از خلیج فارس عزیزمون آشنا می کنین .

دوستای خوبم ببخشین، من بازهم تشکرام تمومیده، هرچند ذره ای کار زیبای شما رو جبران نمی کنه و فقط یه نشان برای سپاسگزاری هست ... :gol::gol::gol:

منکه متاسفانه سهم کمی داشتم اما دوستان دیگه خیلی زحمت می کشن در این راه که بهشون خسته نباشید میگم از همین جا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ توجهی به کاخهای باشکوه هخامنشیان در حاشیه خلیج فارس نمی شود
یک باستان شناس پیشکسوت گفت: متاسفانه به هیچ یک از کاخهای هخامنشی حاشیه خلیج فارس که در شهرستان برازجان استان بوشهر واقع شده اند با وجود داشتن ارزشهای فراوان تاریخی توجه کافی نمی شود.

علی اکبر سرافراز در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این مطلب تاکید کرد: هر سه کاخ هخامنشی "چرخاب"، کاخ "سنگ سیاه" که نزد اهالی به کاخ "نظر آقا" مشهور است و " کاخ بردک سیاه " در وضعیت مساعدی به سر نمی برند و حفاظتهای حداقلی هم از آنها صورت نمی گیرد.

این باستان شناس که خود کاخ چرخاب مربوط به کوروش پادشاه پرآوازه هخامنشی را از دل خاک برازجان بیرون آورده است در رابطه با نوع معماری به کار رفته در این کاخها اظهار داشت: براساس شواهد و اسناد به دست آمده معماری داخلی این سه کاخ وام گرفته از کاخ بزرگ و باشکوه آپادانا در شوش پایتخت اصلی هخامنشی بوده است.

کاخ بردک سیاه که کاخ زمستانی داریوش بزرگ هخامنشی بوده است در نزدیکی خلیج فارس 33 سال پس از سر برآوردن از دل خاک این روزها به دلیل عدم محافظت و سهل انگاری در حال نابودی تدریجی است. این بنای هخامنشی پس از این همه مدت که از دل خاک بیرون آمده هیچگاه به اندازه ای که شایسته یک بنای معماری مربوط به بیش از دو هزار سال قبل باشد مورد توجه قرار نگرفته است.

علاوه بر این، کاخ چرخاب نیز که از کاخهای زمستانی کوروش هخامنشی بوده و تنها و یا حداقل اصلی ترین سند معماری است که ثابت می کند خلیج فارس از دوران باستان متعلق به ایرانیان است در برازجان و به فاصله 20 کیلومتری از این آبهای نیلگون بدون محافظت رها شده و به دلیل آب و هوای شرجی و گرم در حال تخریب تدریجی است.

علی اکبر سرافراز با اشاره به وضعیت کاخ سنگ سیاه (نظرآقا) که به نسبت از دو کاخ دیگر بزرگتر است گفت: این کاخ که در حاشیه رودخانه است و بزرگی و عظمت کاخ شوش را داشت به دلایل نامعلومی تکمیل نشد و نیمه تمام ماند. پس از آن معماران هخامنشی تصمیم می گیرند در فاصله 30 کیلومتری کاخ کوچکتر و زیبای بردک سیاه را بسازند.

این باستانشناس تصریح کرد: در کاوشهای کاخ بردک سیاه کتیبه ای به دست آمد که بر روی آن جمله مبهم " بالای سر در است " حکاکی شده که هنوز معنی و مفهوم آن با توجه به عدم وجود سردر کاخ مشخص نشده است.

این کارشناس میراث فرهنگی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به این بناهای پر ارزش تاریخی که چیزی از کاخهای شوش و تخت جمشید کم ندارد گفت: حداقل باید یک مراقبت کارشناسی شده از این کاخها صورت می گرفت تا پایه ستونهای آن در معرض گرما، باران و رطوبت هوا و همچنین کشت و زرع کشاورزان محلی و کندوکاوهای حفاران غیر مجاز تخریب نمی شد.
به گفته برخی از کارشناسان باستان شناسی جلگه برازجان در دوره هخامنشی اهمیت فراوان داشته و علت آن نیز این بوده که ایران در دوره هخامنشی صاحب نیروی دریایی شد و توانست از راه دریا به تجارت و کشورگشایی بپردازد.

علت انتخاب این جلگه نزدیکی آن به خلیج فارس و در پی آن تسلط بر راههای تجاری منطقه و تحت نظر داشتن آبراهه های جنوبی از لحاظ سیاسی و اقتصادی بوده است. تمامی این مسائل وسیله برپایی کاخهایی را در این منطقه فراهم آورده است.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله بالاخره حداقل گوگل متقاعد شد. ایشالا روزی می رسه که کسی جرات نداشته باشه حتی به تغییر این اسم فکر کنه.

من هم این خبرو دیدم

خواهش می کنم

منکه متاسفانه سهم کمی داشتم اما دوستان دیگه خیلی زحمت می کشن در این راه که بهشون خسته نباشید میگم از همین جا

از تمام دوستان عزیزم تشکر میکنم که همه دوشادوش هم تونستیم این تاپیک رو به یکی از پربازدید ترین تاپیک ها تبدیل کنیم و به همه تبریک میگم این موفقییت رو .

امیدوارم روزی برسه قدرت ایران و ایرانی در حدی باشه که هیچکس در دنیا به فکرش نرسه که میتونه حتی یک وجب از این سرزمین رو جدا کنه و یا نامش رو تغییر بده .

حالا از همه شما دوستانم دعوت میکنم که به دور از همه بازی ها نشون بدین وقتی اراده می کنید کاری رو برای نام ایران انجام بدین تا اخرش پای حرفتون هستید . هم نظر سنجی ادامه داره و هم بحث های پیرامون اشنایی بیشتر با خلیج فارس .

اینم به عنوان یک هموطن از من بشنوید . هرچند نیمی از وجود من عربه و غذاهای عربی رو شاید بیشتر از غذاهای ایرانی دوست دارم و زبان عربی و موسیقی عربی برای من گرامی و محترمه اما مثل تمام اعراب این سرزمین از نام خلیج پارس دفاع میکنم و این دفاع رو برای خودم اوجب واجبات میدونم . حتی دارم سعی میکنم این نظرو بین فامیل خودم در لبنان جا بندازم تا اون ها هم این حساسیت رو به نام این خلیج نشون بدن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

abnoos69

عضو جدید
من هم این خبرو دیدم

عزیزم منم به سهم خودم و از طرف همه ی دوستای گل از شما و محمد آقا و ZEUS عزیز که فوق العاده بودن تشکر میکنم . همین طور از تک تک دوستای نازنین که همراهی کردن .
اما تشکر ویژه نثار محمد آقا به خاطر زدن تاپیک و شما شقایق عزیزم به خاطر اطلاع رسانی . امیدوارم همیشه موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

lo30

عضو جدید
کاربر ممتاز

abnoos69

عضو جدید

غروب دل انگیز و رویایی ات را عاشقانه به نظاره می نشینیم ...
آبهای نیلگون و خروشانت هر لحظه هزار بار خود را به ساحل زیبایت می رسانند تا بر روی شن های مروارید گونه نام یگانه ات را حک کنند ...
به هر گوشه ای از ساحلت و قلب خروشانت که چشم می دوزم فقط یک چیز میبینم ....
خلیج همیشه فارس

پاینده مانی و جاودان

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام دریای پارس در سنگ نبشه شالوف
کهن ترین نشانه از نام شاخاب پارس

دو سال پیش هنگامی که آن سنگ کنده کاری شده در خارگ پیدا شد بسیاری با «احساسات» بدون اندیشه، زمین و زمان را چنان به هم دوختند که این سنگ نام «سند تاریخی حضور ایرانیان در خلیج فارس» را به خود گرفت.

یک نگاه به این سنگ می‌توانست نشان دهد که نمی‌توان آن را در کنار سنگ‌نوشته‌های هخامنیشی گذاشت، زیرا هم نوشته‌های آن دارای ترتیب درست نیست و نمی‌توان آنها را خواند، هم در میان نوشته‌ها نشانی از تاژ شاهی نگاشته شده است، کاری که نه تنها در سنگ نوشته‌های هخامنیشیان بلکه در همه سنگ‌نوشته‌های باستانی دیگر نمی‌توان دید. ولی افسوس که همانند همیشه «احساسات» ما بر اندیشه مان پیروز بود و پیش از اینکه هیچ کاری برای بررسی و شناسایی این سنگ انجام شود، پوشش رسانه ای فراوانی در سراسر کشور داده شد، و تا به امروز هم بسیاری از مردم ما گمان می‌کنند این تکه سنگ سند حضور ما در شاخاب پارس است.
سنگ‌نوشته «شالوف»
در 130 کیلومتری کانال سوئز کنونی، پنج سنگ‌نوشته به زبان‌های «آریا» (پارسی باستانی)، «مادی»، «آشوری»، و «مصری» بوده است. خواناترین آنها سنگ‌نوشته به زبان «آریا» (پارسی باستانی) است که در سال 1866 میلادی، به دست «چارلز لسپ» پیدا شد. این سنگ‌نوشته چنین می‌گوید:

{ داریاووش شاه بزرگ، شاه شاهان، شاه همه مردم، شاه این زمین بزرگ، فرزند چیشپیش، یک هخامنیشی.
خدایی بزرگ است اهورامزدا، که آسمان بیکران را آفرید، که این زمین را آفرید، که انسان را آفرید، که شادی برای انسان آفرید، که داریاووش را شاه کرد، که به داریاووش یک شاهی بخشید با اسپ‌های خوب، با مردم خوب.
من داریاووش هستم شاه بزرگ، شاه شاهان، شاه همه مردم، شاه در این زمین دور و پهناور، فرزند چیشپیش، یک هخامنیشی.
داریاووش گوید: من پارسی هستم. از «پارس» آمده ام، من «مودرای» را گرفته ام. من فرمان داده ام تا کنده شود این کانال از این رود که «پیروا» نام دارد و در «مودرای» جریان دارد، تا دریایی که در پارس آغاز می‌شود. پس، هنگامی که پایان یافت کندن این کانال همانگونه که من فرمان داده ام، کشتی‌ها از این کانال از «مودرای» به «پارس» خواهند رفت، همانگونه که من خواسته ام. }

متن کامل کتیبه میخی و پارسی داریوش بزرگ در مصر
این کهن ترین نشانه از نام شاخاب پارس است؛ اگر برای نام شاخاب پارس نیاز به سندی تاریخی داشته باشیم، این سنگ‌نوشته که اکنون در موزه «لوور» فرانسه است، مهمترین و کهن‌ترین سند ما خواهد بود. وانگهی، با نگاهی ساده به تاریخ می‌توان دریافت که از زمان باستان برای چندین سده، ایرانیان (پارسی‌ها، مادها، و پارتی‌ها) بر فلات ایران و سرزمین‌های دور دست پیرامون آن، از باختر چین گرفته تا خاور اروپا، فرمانروایی کرده اند، پس نیاز به سند و مدرکی نیست، دست کم نیاز به سند و مدرک تازه ای نیست.
سبب افسوس است که می‌بینیم برخی (به ویژه خبرنگاران که در این ماجرا بیشترین گناه به گردن ایشان است) گمان می‌کنند حضور تاریخی ایرانیان در شاخاب پارس نیازمند سند است! آگاهی چنین کسانی از تاریخ ایران چه اندازه است؟ این پرسش، اهمیت فراوانی دارد، زیرا اگر ما درباره تاریخ کشورمان چیزی ندانیم، نخواهیم توانست از آن به خوبی نگاهبانی کنیم.
» بیشتر بدانید
* «مودرای» نام باستانی مصر است.
* «پیروا» نام باستانی رود نیل است.
* «ماد» نام مردمان شمال باختری ایران در زمان باستان است.
* «پارتی» نام مردمان شمال خاوری ایران در زمان باستان است.

منبع: دیدبان شاخه آب پارس

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
Persian Gulf Historical Map's
The original and reproduction of Babylonian map of about 2500 B.C. the Babylonians believed the earth to be a flat disk encircle by a salt water river (Persian gulf).from the Armenia atlas, Armenian text. and the children & youths encyclopedia, Russian ed.
Download
The rest of the world are entitled other regions in the map and this is a demonstration of the time limited knowledge about outside territories.
Download
An ancient Babylonian clay craft work , in front face the Babylonian world is mapped. In rear face related explanations are recorded. Babylonian and Assyria are shown surrounded by Persian gulf.(2500 B.C.)Original : British museum
Download
Fig. 5. Red granite stela of Darius the great commemorating the digging of the Darius the great canal from Tell el Maskhutab , Egypt . 518-515 B.C. Height 10 ft 4 in , width 6 ft 10 in .71 , 167 cm​
Thales of Melitus ( 640 – 546 B.C.) Histoire mondiale de L’ astronautique par W. von Vraun – F.I. Ordway​
The world map of Anaximander in 7th century B.C. (New English Encyclopedia)Download

The first world map performed by Anaximander Greece mathematican , Geographist and Thales’s Apprentice. Persian gulf is shown with a arrow sign
Download
Persian gulf in the hecataeus’s world map, French text ,Geographia September 1958
Download

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
Persian gulf in the hecataeus’s world map, French text , Alpha Encyclopedia No. 48
Download
Persian gulf in the hecataeus’s world map, English text space design ,Japanese Ed.
Download
Persian gulf in hecataeus’s world map, german text, from ocean, published by paul Hamlyn, London, printed in Yugoslavia.
Downlaod
Persian gulf in the hecataeus’s world map, English text, every mans classical atlas, by j.oliver Thomson.
Download
Arabian gulf(red sea) in the Herodotus world map, eng text. every mans classical atlas, by j.oliver Thomson.
Download
Arabian gulf(red sea) in the Herodotus world map . picture story world exploration , by francis odle.
Download
Arabian gulf(red sea) in the Herodotus world map, Russian text. General Russian encyclopedia , st. Petersburg . 1896
Download
Arabian gulf(red sea) in the Herodotus world map, English text, space design , Japanese edition.
Download

Arabian gulf(red sea) the map of Africa by Herodotus, of the Enigma of the oceans and the seas Russian text by uzi , Moscow
Download

Herodotus world map, English text from the book of “how the world, lives & works” published by American book co. 1935.
Download
Persian gulf & Arabian gulf(red sea) In the dicaearchus world map. French text (magazine of geographic 1958, Paris)
Download
Sinus persicus , sinus arabicus in the Eratosthenes world map, English text from “asia adventures of exploration” , London 1948.
Download

Persian gulf in the Eratosthenes world map, English text , civil aviation . by Michael young , the pilot press Ltd.​
Persian gulf & Arabian gulf(red sea) in the Eratosthenes world map, English text, from the story of map by lioyd Abzan, bonanza book New York.
Download
Persian gulf in the Eratosthenes world map, French text, from geographia , September 1958.
Download

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
Persian gulf in the Eratosthenes world map, from atlas universal des sciences , by henri duval, Paris , 1837
Download
Persian gulf in the Eratosthenes world map, from alpha encyclopedia 1969.
Download
Al-khalij-al-farsi (Persian gulf) in the world map by Eratosthenes, Arabic text . cartography by Dr. mohammad abdol karim sobhi , the university of cairo, 1966.
Download
Persian gulf in the Eratosthenes world map Spanish text, from “atlas universal aguilar” Madrid , 1960
Download
Persian gulf in the Eratosthenes world map, French text from “geographie general” . by L. perent classique Hachette Paris 1965.
Download
Persian gulf in the Hipparchus world map French text, (geographia 1958)
Download
Persian gulf as appeared in 4 maps of Hipparchus (150 B.C.) Eratosthenes (220 B.C.) Strabo (20 A.D.) and Ptolemy (140-170 A.D.) delmarech atlas , paris 1880
Download
Persian gulf in the globe of crates of mallus (145 B.C.) , Latin text from encyclopedia Britannica , volume XVII, 1911
Download
The globe of crates of mallus (145 B.C. ) from history of humanity Russian edition , printed in St. Petersburg , 1896
Download
Roman world map (first century B.C.) put the orient at the top, from “National Geographic atlas of the world” , Washington D.C.
Download
Persian gulf in the pomponius melas world map, Russian text, from “the enigma of the oceans & the seas” by : uzi , Moscow 1958
Download
Sinus persicus in the world map of pomponius mela, Latin text , from “story of map” by Lloyd Abzan , bonanza books , New York , 1949
Download
Persian gulf in two world maps of pomponius mela, Latin text , from “history of Humanity” Russian Edition , St. Petersburg 1896
Download
Persian gulf in the Strabo’s world map , English text from “Story of map”. By Lloyd Abzan , bonanza books , 1949
Download
Al-khalij-al-farsi (Persian gulf) in the strabo’s world map, Arabian text , from “Elm-al-kharaet” (cartography) , by : Dr.M.A.K.Sobhi , university of cario 1966
Download
Persian gulf in the strabo’s world map, English text . from “southern neighbors, geography for the Air age” by F.K.Branom, W.H.Sadlier Inc. U.S.A , 1951
Download
Persian gulf in the Strabo’s world map, Latin text, from “Map and Culture” essay in “Space Design” , No.20 Japanese Edition, 1966
Download
The imaginary portrait of Ptolemy (father of geography) from “the history of humanity” german text, Leipzig , 1896
Download
Ptolemy’s world map, and the index guide of his twenty six other maps, the sections showing Iran, Persian gulf , and Arabian Peninsula , is reproduced under plates No.
“geography for the air age, the catholic geography series” by : Fredrick k.branom, W.H.Sadlier , inc.chicago , 1951
Download
Relief picture of Ptolemy’s on the campanile of duomo Florence, by : Giotto & Andrea Pisano
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Russian text , from “the Enigma of the Oceans & the seas” by : Uzi , Moscow 1958
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , from “general encyclopedia” Russian Edition St. Petersburg , 1898
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , of Africa, Russian text , from “the enigma of the Oceans and the Seas” by Uzi, Moscow 1958
Download

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
“Al-khalij-al-farsi” (Persian gulf) in the Ptolemy’s world map, Arabic text (cartography by Dr. M.abdol karim sobhi , the university of Cairo , 1966
Download

Persian gulf in the Ptolemy’s world map, French text. (Alpha encyclopedia) , 1969
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, Persian text, tohfat-al-afagh by mehdigholi hedayat
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map “typvs orbis a ptol. Descriptvs” , Latin text, from “History of Humanity”, Russian Edition , St. Petersburg 1899
Download
Persian gulf in the world map of Ptolemy’s, Latin text , from “Pergamum world atlas” , polish & English Edition , Warsaw , 1968
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, Latin text , from “meners konoer-fations lexicon” (a general german encyclopedia) , Leipzig 1895
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, latin text (decorative printed map of the 15th to 18th centuries by R.A. skelton) , spring book , London , 1967
Download

Persian gulf in the Ptolemy’s world map, latin text (the story of maps and map – making by james A. Hathway , golden press – New York) 1960
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, Latin text , from “the Wide World , A geography” by : preston E. james , Maxwell Professor of geography and the chairman of geography Dept. at Syracuse university 1962
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, English text , from “Maps & their Makers” by G.R.Crone , librarian and map curator , royal geographical society , London , 1966
Download
Sinus Persicus in the Ptolemy’s world map , Latin text from “Principals of cartography” by Erwin Raisz , professor of cartography of the Harvard university , and one of the greatest authorizes in geography 1962 Mc Graw-Hill book Co. New York
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, French text - text geographia , September 1958
Download
Persian gulf and Arabian gulf , in the world maps of Ptolemy’s & Eratosthenes , French text , from “atlas university d’Histoire et de Geographie” by : M.N. Bouillet , Second Ed. Hachette , 1872
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map, Latin text , from “Hout in Alle tijden” by Door W. Boerhave Beekman , published by N.V.Uitgevers – Maatschappij E.Kluwer , Gravenhage 1949
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , English text “Atlas of world History” by R. R. Palmer , published by Rand Mcnally & Company , Chicago 1957
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , French text , from “La geographie , pour connaitre” by Andre Merlier , published by Libraries larousse , Paris 1963
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , English text from “New Geography” book 2 , by Wallace W. Atwood , Ginn & Co. Boston , 1921
Download

Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “Every man’s Classical Atlas” by J. Oliver Thomson , published by J. M. dent & Son Ltd. London , 1961
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “geography in world Society” by Alfred H. Meyer , published by J.B.Lippincott Co.Philadelphia 1963
Download

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , French text , from “ geographie generale” by A. perpillpu , professor at Sorbonne , classiques Hachette , Paris , 1956
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text from “history of cartography” by leo Bagraw , published by C.A.Watts , London , 1964
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “Age of Exploration” by John R. Hale, published by time – life international , Nederland N.V. 1966
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “Bordas Encyclopedia” by Michel Legrain , published by Bordas – Editeur 1969
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “Encyclopedia Americana” New York , 1963
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , English text , from “Neighbors in Eurasia” by sister Marion George H.Mcvey , W. H. sadlier , Inc. New York , 1959
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “encyclopedia Britannica” Vol. XVI , London , 1929
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “the New International encyclopedia” , Volume XV, Published by Dodd , Mead & Co. New York , 1916
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , English text , from “Geographical Magazine”, June 1946
Download
Persian gulf in the Ptolemy’s world map , Latin text , from “Tout l’ Univers , Encyclopedie” , Hachett No.69 , Feb. 1963 , Paris​
Download

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یه خواهش کوچیک
نام خلیج فارس یک مسئله تاریخی و حقوقیه اونو تبدیل به یه مسئله نژادی نکنیم :gol:

این تصویر داره واقعیت رو میگه دوست من.
شما میخواید از واقعیت فرار کنید؟
ما هیچ وقت عربهای بی فرهنگو به رسمیت نشناختیم.

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام نامی مادرم ایران و به نام آبی بیکرانش خلیج همیشه فارس

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تصویر داره واقعیت رو میگه دوست من.
شما میخواید از واقعیت فرار کنید؟
ما هیچ وقت عربهای بی فرهنگو به رسمیت نشناختیم.

عزیزم منم نیمه ایرانی و نیمه عربم . ما عرب ها بی فرهنگ نیستیم فقط بعضی ها مون مثل بعضی از ایرانی ها نمی تونن بزرگی نام خلیج قارس رو تحمل کنن