کمی حال گیری از عرب ها***خلیج همیشه فارس

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما یادتون هست که تا چندی پیش سایت مترجم گوگل عبارت خلیج فارس را تنها
Gulf
ترجمه می­کرد.
الآن میخوام به همه شما این خبر خوش رو بگم که به خاطر همت همه شما عبارت خلیج فارس به درستی ترجمه میشود یعنی همون
Persian Gulf
بعد هم یه حال درست و حسابی از این شیخ نشین ها گرفتيم و حتی معنی عربی الخلیج العربی را هم به persian gulf تبدیل کرديم و حالا اگر خودشون هم توی گوگل تایپ کنند الخلیج العربی ؛ در جواب خلیج فارس را مي بينند.
حالا مي خواهيم براي سومين بار حال عربها رو بگيريم.
به لينك زير برويد :
ماوس را روي ترجمه عربي(الخليج العربي) كه در سمت راست صفحه ديده ميشود ببريد و كليك كنيد در كادري كه جلوي عبارت use ديده ميشود كلمه الخليج العربي را پاك كرده و كلمه الخليج الفارسي را تايپ كنيد.​
یه یا علی دیگه لازمه

پیر بابا

عضو جدید
یعنی میشه اینجوری حفظش کرد؟ خلیج فارس خودش حفظه. عربها نمیتونن کاری براش بکنند. تو ترکیه همه ترکها این خلیج رو بنام خلیج عرب میشناسند. اینو میدونستید؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی میشه اینجوری حفظش کرد؟ خلیج فارس خودش حفظه. عربها نمیتونن کاری براش بکنند. تو ترکیه همه ترکها این خلیج رو بنام خلیج عرب میشناسند. اینو میدونستید؟
برای ما مهم نیست کی چی فکر میکنه
مهم اینه که ما تا آخر خط ایستاده ایم

persian golf

عضو جدید
مارو درگیر این چیزا کردن و دارن تو خلیج فارس جزیره مصنوعی می سازن...........................

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من یک سؤال پیش آمده است، قصد بحث ندارم فقط یک نفر پاسخگو باشد،

ما(ایرانیها) که برای یک تغییر اسم این همه حساسیت نشان می دهیم پس چرا این حساسیت نسبت به منطقه و اقوام مختلف،دارای نوسان است؟
برای گروهی حساس برای گروهی کم حساس و برای گروهی نا حساس.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای من هم سواله که چرا باید یه اسم این همه وقت مارو بگیره و براش هزینه پرداخت کنیم.
مگه اونها میتونن مکان خلیج فارس و یا تاریخ اونو عوض کنن.
با احترام و ادب نسبت به تمام دوستانی که به این قضیه حساس هستند ، من فکر میکنم این قضیه سرکاری باشه

_arash

عضو جدید
الخلیج العربی = خلیج عربی
persian gulf = خلیج فارسی

اینجوری ترجمه کرد!!

kian ahmadi

عضو جدید
برای من هم سواله که چرا باید یه اسم این همه وقت مارو بگیره و براش هزینه پرداخت کنیم.
با احترام و ادب نسبت به تمام دوستانی که به این قضیه حساس هستند ، من فکر میکنم این قضیه سرکاری باشه
دوست عزيز اگر اقدام نكنيم در آينده كسي تو تاريخ اسم خليج فارس نميبينه بلكه خليج عربي را ياد ميگيره.حتي در ايران

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز اگر اقدام نكنيم در آينده كسي تو تاريخ اسم خليج فارس نميبينه بلكه خليج عربي را ياد ميگيره.حتي در ايران

نه منظورشون اون نبود،
من واضح تر بگم،
این یک نوع بازی کردن با احساسات اکثریت هست برای رسیدن به مقاصد.

این پست من رو سیاسی فرض نکنید و لطفاً به بیراهه نکشید من عین جمله ی ای رو می گم که تو تی وی پخش شد،

در جریان مناظره ی آقای احمدی نژاد و آقای کروبی، آقای کروبی اشاره به تغییر این اسم از خلیج فارسی به خلیج عربی در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد کردند. حالا پاسخ آقای احمدی نژاد بماند که گفتند عربی به دول بر می گردد نه خلیج.(خلیج الدول العربی)

می خوام این و بگم، این کارا همشون تو داخل کشور انجام میشن یک گروه برای خدشه دار کردن سابقه ی گروه دیگر ،دست به کارهایی می زنند،که انجام آن کار رو نبست به دوران ریاست گروه مخالف بدند،هر دو گروه ایرانی هستند. پس به جای محکوم کردن اعراب بهتر است خودمان را محکوم کنیم.

اما یک مسأله دیگر هم که مورد توافق اکثریت گروههای سیاسی کشور هست، این عکس العمل تنها به یک اسم نیست، صحبت سر مالکیت 3 جزیره جنوب هست،اگر آن سه جزیره به امارات برسد پس مرز آبی آن کشور پیشروی فوق العاده ای خواهد کرد تا جایی که تنگه هرمز علناً خارج از کنترل ایران خواهد شد. البته دیگر همانند قبل منطقه ی استراتژیک محسوب نمی شود ولی با این حال نقطه مناسبی برای وارد کردن فشار برای ایران است.

در واقع سیاسیونی که از احساسات مردم سوء استفاده می کنند تنها برای این دو دلیل ذکر شده می باشد. البته سیاست اولی فقط به نفع خودشان است. دومی به نفع همه ی ایران.

از اینها بگذریم، کسی به سؤال من جوابی نداد!

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظورشون اون نبود،
من واضح تر بگم،
این یک نوع بازی کردن با احساسات اکثریت هست برای رسیدن به مقاصد.

این پست من رو سیاسی فرض نکنید و لطفاً به بیراهه نکشید من عین جمله ی ای رو می گم که تو تی وی پخش شد،

در جریان مناظره ی آقای احمدی نژاد و آقای کروبی، آقای کروبی اشاره به تغییر این اسم از خلیج فارسی به خلیج عربی در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد کردند. حالا پاسخ آقای احمدی نژاد بماند که گفتند عربی به دول بر می گردد نه خلیج.(خلیج الدول العربی)

می خوام این و بگم، این کارا همشون تو داخل کشور انجام میشن یک گروه برای خدشه دار کردن سابقه ی گروه دیگر ،دست به کارهایی می زنند،که انجام آن کار رو نبست به دوران ریاست گروه مخالف بدند،هر دو گروه ایرانی هستند. پس به جای محکوم کردن اعراب بهتر است خودمان را محکوم کنیم.

اما یک مسأله دیگر هم که مورد توافق اکثریت گروههای سیاسی کشور هست، این عکس العمل تنها به یک اسم نیست، صحبت سر مالکیت 3 جزیره جنوب هست،اگر آن سه جزیره به امارات برسد پس مرز آبی آن کشور پیشروی فوق العاده ای خواهد کرد تا جایی که تنگه هرمز علناً خارج از کنترل ایران خواهد شد. البته دیگر همانند قبل منطقه ی استراتژیک محسوب نمی شود ولی با این حال نقطه مناسبی برای وارد کردن فشار برای ایران است.

در واقع سیاسیونی که از احساسات مردم سوء استفاده می کنند تنها برای این دو دلیل ذکر شده می باشد. البته سیاست اولی فقط به نفع خودشان است. دومی به نفع همه ی ایران.

از اینها بگذریم، کسی به سؤال من جوابی نداد!
دوست عزیز شما هم یکم غذیه رو پیچوندیش
بزار مثال بزنم
دوست داری تو خونه ای که توش زندگی میکنی و براش زحمت کشیدی تا بخریش ولی سندش به اسم کس دیگه باشه؟؟؟مطمینا نه*حالا بحث ما فقط سر همیت خلیج فارس و عربی هست/ما عادت کردیم همه چیز رو به هم ربط میدیم/ما هشت سال جنگیدیم حتی چندصدهزار شهید دادیم تا یک وجب خاک به دشمن ندیم اونوقت خیلی راحت بیایم خلیجی که متعلق به ماست ازش بگذریم و بگیم خلیج عربی؟؟؟

sepehr2222

اخراجی موقت
از همین عوض کردن اسم شروع میشه دیگه دوست من یکم عمیق تر نگاه کن

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما هم یکم غذیه رو پیچوندیش
بزار مثال بزنم
دوست داری تو خونه ای که توش زندگی میکنی و براش زحمت کشیدی تا بخریش ولی سندش به اسم کس دیگه باشه؟؟؟مطمینا نه*حالا بحث ما فقط سر همیت خلیج فارس و عربی هست/ما عادت کردیم همه چیز رو به هم ربط میدیم/ما هشت سال جنگیدیم حتی چندصدهزار شهید دادیم تا یک وجب خاک به دشمن ندیم اونوقت خیلی راحت بیایم خلیجی که متعلق به ماست ازش بگذریم و بگیم خلیج عربی؟؟؟

من یه چیز دیگه گفتم،

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
هم مردم و هم دولت باید روی این موضوع حساس باشه، چون موضوع فراتر از یه اسمه.

تو ترکیه همه ترکها این خلیج رو بنام خلیج عرب میشناسند. اینو میدونستید؟
تو ترکیه خلیج فارس رو به عنوان خلیج بصره میشناسن. (تو ویکیپدیا هم به این نام معرفی کردند)

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گفتم که شما یه چیز دیگه گفتید دیگه/من میگم بحث سر خلیج فارسه چرا به موضوعات دیگه ربطش بدیم؟؟؟

خوب منم همین رو میگم دیگه، خیلی از موارد بهم ربط دارند، اگه قراره انتظار داشته باشیم همه از این موضوع حمایت کنند باید نفع همه در نظر گرفته بشه، مثل این می مونه که ما دو تا دوست هستیم، یه روز شما به من قرض میدی یه روز من به شما اگه قرار بر این باشه که هر موقع من کار دارم بیام سراغتون و وقتی شما کار دارین من بگم الان وقتش نیست دفعه دیگه شما میگید برو پی کارت!

این واقعیت امره،

برا همین من اون سؤال رو مطرح کردم، البته مابقی نظر شخصیم بود و فکر کنم قسمتی از حقیقت باشه، ولی بحث اصلی من رو همون سؤال بود، اگه بازم بگیم که الان وقتش نیست و فعلا بچسبیم به این موضوع، مثل همون دوستی میشه که میگه برو پی کارت! به منم ربطی نداره!

نه اینکه من جواب سؤالم رو نمیدونم، اینکه باید کمی واقع بین باشیم... و همه رو ببینیم نه عده ای رو.

engineer_alireza

عضو جدید
خلیج همیشه خلیج همیشه فارس ختم کلام
با با این عرب ها رو زیاد اذیتت نکنید بیچاره ها خودشون حالشون گرفتست شما خبر نداری
اما تا جان داریم با ید بهشون بتوپیم

alborz_3000

اخراجی موقت
دیگه این موجوداتی که تو بحرین و امارات و عربستان زندگی میکنن هم ادم محسوب میشن مگه؟