تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

mahfa90

عضو جدید
تو افق محو شدن....باید سیستم حضور و غیاب راه بندازیم.

امروز استاده نیومده بهمون سر بزنه کم کم دارم نگرانش میشم....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
والاااااااااااا چه معنی داره آخهههههههههه.

من تازه باید برم روان نویس هم بخرم....

فکر میکنم کتاب استخوان بندی یا کتابا توسلی که گفتن واسه این مرحله مفید هستن رو کروکی هاشو بکشیم... سخت نیست ولی خب باید ملکه ذهنمون بشه. البته این نظر منه:smile:

سلام...من هستم فقط خیلی مریضم...حتی نمی تونم اتودمو دست بگیرم الانم اومدم ببینم بچه ها چکار کردن...هر چی قرص و دارو می خورم انگار نه انگار...یه اتفاق بدی داره می افته کلا وضعیت جسمی و روحیم ریخته به هم دعا کنید درست شه..:cry:

:( زود خوب شو...تو هم باید تو جمع باشی. :smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

امیدهک1

عضو جدید
میگم خیلیا اومدن اعلام آمادگی کردن .ولی الان اثری ازشون نیستاااااااااااا....

یکیشون امید.... کجایی امید... هنوز دنبال A3 میگردی ؟:surprised::mad:

سلام...من هستم فقط خیلی مریضم...حتی نمی تونم اتودمو دست بگیرم الانم اومدم ببینم بچه ها چکار کردن...هر چی قرص و دارو می خورم انگار نه انگار...یه اتفاق بدی داره می افته کلا وضعیت جسمی و روحیم ریخته به هم دعا کنید درست شه..:cry:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
تمرین ها بررسی شد .. فعلا 4 نفر تمرین فرستادن
f.art
Ramin
Arc eng
و راضیه خانوم که نمیدونم چرا اسم باشگاهشون را پیدا نمیکنم تو ایمیلام :redface:

تمرینات واقعا از انتظارم بالاتر بود... یعنی من همش فکر میکردم چون شما ندیدید که من چه جوری کشیدم شاید نتونید انجام بدین ولی از تمرین بچه هایی که سر کلاس میارن بهتر بود..واقعا عالی بود.. انگیرم برای کار دوبرابر شد :D:w27:

و اما تعداد تمرینات یه مقدار پایین بود:evil: که ایشالا با تمرین بعدی جبران میکنید
و اما اشکلات و نکات مثبت در کارها:

f.art
فیگورها عالی.. یه مقدار باید سایه بخوره، هچ ها هم عالی، کارات واقعا تمیز هستند.. یعنی مرتب و منظم کار میکنی که خیلی نکته مثبتیه...

خط ریز و خط متوسط عالی... ولی از این به بعد یک صفحه خط دار زیر دستت بذار که کج تو کاغذ ننویسی!! شما باید از الان تمرین کنید که هیچ وقت کج ننویسید باید همیشه نوشته را با بالا و پایین کاغذ چک کنید..

برای خط بزرگ تمرین کم انجام دادی... 3-4- صفحه دیگه حداقل باید بنویسی :gol:

arc eng
فلش ها عالی;) وفیگور و هاشور خیلی خوب
تو درخت یه مقدار مشکل داری..باید بیشتر درخت تمرین کنی... خطایی که میکشی با اعتماد به نفس نیستن... محکم و قوی خط بکش.
خط ریز خوبه...خط متوسط ندیدم؟ به نظرم فونت خط درشتت را عوض کن. خطش قشنگه ولی خیلی اسکیسی نیست. یا اگه این فونت برات راحته یک کم تغییرش بده نرم تر بشه.. ببین چه جوری میشه!! :smile:

راضیه
خط متوسط تمرین میخواد.. خوبه ولی کار داره... چند صفحه دیگه تمرین کن.. راستی اینایی که فرستادی A4 هستن ایشالا؟؟؟ کوچکتر به نظر میاد؟ :D

خط ریز خوبه
خط درشت اصلا نداری؟ همین فونتی که بالای یک صفحه تمرین کردی با ماژیک بنویس... تمرین کنی درست میشه.. پتانسیلش هست ;)
هاشور خوبه
کنتراست فلشها پایینه.. جا داره چند جاشو کنتراستش رو درست کن که نمیشه اینجوری :(
(تازه ایمیلت را دیدم که نوشتی بقیه اش را میفرستی، منتظرم)

رامین
من اول یک سوال دارم شما تو خط درشت فقط قراره بنویسی اسکیس طراحی شهری؟؟؟:confused:خط درشت خیلی خوبه... یکی از بچه ها چند سال پیش این خطی مینوشت(یادش افتادم).. مثلا بنویس طراحی میدان تجریش، خیابان انقلاب؛ میدان راه آهن ببین اینا رو چه جوری مینویسه!!!

خط متوسط خوب نیست.. خوانا نیست.. باید واضح بنویسی.. جدا جدا بنویسی.. فقط خط ریز میتونه تو هم بره
خط باید محکم و قوی کشیده بشه.. فقط یک سری افکت که روی خطت اومدی خیلی خوبن.. اونایی که لرزوندی و اینا به درد این اسکیس نمیخوره...خوبا رو فردا میذارم تو تاپیک
دقیقا تو درخت ها هم همین مشکل خط های ریز و لرزونکی را داری.. درخت 1 خوبه.. درخت 2 این مشکل را داره.. یا بی حوصله کشیدی میخواستی صفحه پرکنی ..نمیدونم؟!!!

خط ریز خوب
فلش و فیگور کم کشیدی

این همه ایراد گرفتم.. ولی در مجموع گرافیک عالی ...کلا تیپ کارت اسکیسیه.. تمرین میخواد

همگی خسته نباشید.. رفع اشکال کنید فردا تمرین جدید براتون میفرستم :smile:

آخرین ویرایش:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بالاخره روان نویس خریدم امروز تمرینارو شروع کردن.الانم دارم با پشتکار تمام هاشور میزنم :D

آورین فعالیت..
بچه ها با یکی بحثم شده اعصابم خورده نمتونم کار کنم
:(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
arc eng
فلش ها عالی;) وفیگور و هاشور خیلی خوب
تو درخت یه مقدار مشکل داری..باید بیشتر درخت تمرین کنی... خطایی که میکشی با اعتماد به نفس نیستن... محکم و قوی خط بکش.
خط ریز خوبه...خط متوسط ندیدم؟ به نظرم فونت خط درشتت را عوض کن. خطش قشنگه ولی خیلی اسکیسی نیست. یا اگه این فونت برات راحته یک کم تغییرش بده نرم تر بشه.. ببین چه جوری میشه!! :smile:

مرسی از وقتی که گذاشتی :smile: چشم سعی خودمو میکنم;)

02032014820.jpg
اینم همین الان کشیدم. نظر لطفا اساتیییییید !:D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arch-Azadeh

امروز استاده نیومده بهمون سر بزنه کم کم دارم نگرانش میشم....
سلام مهفا جان
مرسی عزیزم به یادم بودی :D من ممکنه از محل کارم بتونم وصل شم ممکنه نتونم!! در نتیجه به صبحها اطمینانی نیست.. شبها هستم در خدمتتون
چه خبر از تمرینا؟؟؟؟ فرستادی؟

ایشالا زودتر خوب میشی... زودی بیا داری عقب میفتی

من بالاخره روان نویس خریدم امروز تمرینارو شروع کردن.الانم دارم با پشتکار تمام هاشور میزنم :D

صوفیا جان شما چرا انقدر دیر؟؟؟؟؟

بچه ها تمرین دوم چیه؟من ا بیکاری نمیدونم چیکار کنم.دارم کتابای فلسفه میخونم
اخه چیکار کنم:(
بیکاری؟؟؟ اشکالی داره مثلا دو صفحه فیگور بکشی ؟؟؟ :D یا کتاب راندو ببینی..؟

قویبانت.واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم.آزاده جانم نیس تمرین دیگه ای بده.الی از فردا همین بساطه.معماریه همه جارو به آشوب میکشن
:neutral:

Arch-Azadeh

آورین فعالیت..
بچه ها با یکی بحثم شده اعصابم خورده نمتونم کار کنم
:(
صوفیا جان هیچ عذری موجه نیست!!!! امشب سعی میکنی فراموش کنی.. فردا صبح شروع میکنی!!!!

Arc eng عزیز.. کنتراست کارت خیلی خوبه.. از نظر پرسپکتیو سمت راست کار مشکل داره ...برای تمرین پرسپکتیو پوستی بنداز روی پرسپکتیوهای خوب و از روشون بکش.. از رو کشیدن برای تمرین خیلی خوبه

r.a.m.in

عضو جدید
مرسی آزاده جان.چشمممممممممممممممم حتما

arc eng اولا خسته نباشی
دوما عزیزم سعی کن تناسبات رعایت کنی.مقیاس انسانات واقعی نیستن.در کل اسکیست خوبه.
سوما ترکوندیاا:D

صوفیا آزاده راس میگه.سعی کن فراموش کنی.
خوبه تو کسیرو داری باش بحث کنی ما....
بگذریم.بکارات برس که بچه ها خوب دارن کار میکنن

به به.امروزم مث اینکه خودم باید شرو کنم.تک و تنها؟

خداروشکر دختر نیستم تا ازاینکارا بکنم:child:.خخخخخخخخخخخخ:D
شوخی کردم.پس خسته نباشید
منم برم:w10:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

razi azad

عضو جدید
سلام ازاده جان من راضیه هستم.دفعه پیش با یه idی دیگه ایمیل دادم .از این به بعد با همین ایدی ایمیل میدم.منتظر تمرینای بعدی هستم.ممنون

mahfa90

عضو جدید
سلام.آزاده جون.خسته نباشی.من تمرین هارو فرستادم.ببخشی دیر شد.منتظر نظرات و تمرین های بعدی هستم.:gol::gol:

به به.امروزم مث اینکه خودم باید شرو کنم.تک و تنها؟
رامین مگه نمیدونی الان فصل بشور بساب بمال هست.به این خاطر نیستیم یا میریم و میایم.تو هم برو یکم کمک بده خب.همش غر میزنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

من مشکلم حل شد دارم به هاشووور ادامه میدم :D
بچه ها خیلی خوبه که بیشتر میاین اینجا..آدم کلی انرژی میگیره
So go on ;)

far.t

عضو جدید
ممنون آزاده جون از گفته هات خیلی انرژی گرفتم...میسی که کمکمون میکنی:-* باشه چشم گفته هاتو تمرین میکنم

بچه ها سعی کنین تو همون هفته تمرینارو انجام بدینو بفرستین واسه آزاده جون ک از هفته ی بعدش تمرین جدیدو شرو کنیم...اینجوری زمان هدر نمیره و کارامونم مث کلاس رو نظم پیش میره;)

مشاهده پیوست 198254
اینم همین الان کشیدم. نظر لطفا اساتیییییید !:D
دیوار سمت راستت نقطه گریزشو اشتبا رفتی...مقیاس فیگوراتم به کارت نمیخوره...ایشالا که همه باهم آخرش اسکیس موفق بشیم;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
به به به !!!! چه محفل گرمی :D همین جوری خوبه آورین آورین....:smile:

مرسی از همگی که راهنماییم کردید.سعی میکنم بعدیو خوب بکشم:surprised:

ادامه بدید بچه ها اینجوری آدم پر از انرژی میشه ;)

mahfa90

عضو جدید
سلام بچه ها و ازاده جون.من این پرسپکتیو رو با استفاده از تمرین های جلسه اول مثل فیگور و درخت و ... کشیدم.مثلا به عنوان ورودی یک فضای شهری زمانش 45 دقیقه.لطفا نظرتون رو بگید مرسی.:gol:
IMG_7112.jpg

اره میدونم کنتراست نداره ولی نمیدونستم کجاش رو تیره کنم.عجب سوتی شده اندازه اون فیگورا:w04:بخندید روحیتون خوب بشه:D
آزاده جون تمرین هامو برات فرستادم دیدیشون؟میشه نظرتو بگی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
سلام بچه ها و ازاده جون.من این پرسپکتیو رو با استفاده از تمرین های جلسه اول مثل فیگور و درخت و ... کشیدم.مثلا به عنوان ورودی یک فضای شهری زمانش 45 دقیقه.لطفا نظرتون رو بگید مرسی.:gol:
مشاهده پیوست 198360

ای وللللللل مهفا جووون !;)

اگه قرار بر خندیدن باشه که من دیشب سنگ بناشو گذاشتم :D کارت که خیلی خوبه...;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arch-Azadeh

خيلي خيلي خوبه مهفا جان :w30: .. اگه اولين اسكيست اينه كه آخريش ديگه بايد بتركوني :D
فقط كنتراست كارت پايينه.. سايه ميخواد و اينكه آدمها وقتي اومدن جلوي پرسپكتيو اندازشون اشتباهيه :)

atefeh.ghazi

کاربر فعال
بچه ها سلام، میشه بگید کجا کلاس ثبت نام کردید؟آخه من با هر جا تماس گرفتم به نتیجه ای نرسیدم...:(

Arch-Azadeh

سلام دوباره

مهفا
خط بزرگ و متوسط عالی ;) .. خیلی خیلی خوب بود
خط ریز که فکر کنم خط خودتونه باید کار کنی روش. یعنی اگه اینم به همون حوصله و دقت بقیه خط ها مرتب بنویسید خیلی خوبه

درخت و فیگور خیلی خوبه.. فقط خب همونجور که تو پرسپکیتو هم گفتم مشکل کنتراست کار داری.. باید از ماژیک تیره استفاده کنی .. وقت کنم یک سری نمونه کنتراست دار میکشم میذارم

هاشور خیلی خوب

مشکل تو فلش ها بود. خط های فلش ها خط محکمی نیست.. یک مقدار میلرزه یک مقدار کج شده.. خط فلش باید مثل خود فلش محکم باشه. این لرزش ها برای فیگور قابل قبوله برای فلش نه!

خسته نباشی خیلی خوب بود :gol:

آقای رحمانی

تمرینها کمه :D البته گفتید که آزمایشی اسکیس کار میکنید ولی خب باید پا به پای بقیه تمرین کنید ..هیچ عذری قابل قبول نیست :surprised:
درخت و فلش و فیگور خوبه.. خط ندیدیم؟؟؟ از همه قوی تر فیگور بود.. و اینکه تو درخت ها کنتراست پایینه.. یک مقدار درخت آسونتر هم بکشید برای تمرین.. اینا همه سخته یعنی زمان بره.. برای اسکیس ما درخت زیبایی میخوایم که در زمان کوتاه کشیده بشه

خسته نباشید:gol:

راضیه

خط بزرگ عالیه

درخت ها خوبه فقط مشکل کنتراست داره...فیگورها خوبه ولی همش مثل همه یعنی فیگور در حالت های مختلف نداری.. چند تا کتاب راندو برای فیگور ببینی خیلی خوبه :)
مرسی از اینکه انقدر فعالیhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

r.a.m.in

عضو جدید
آزاده جان سلام.تمرینات بعدیرو میفرستی امشب؟

والا بچه ها اینجا با آزاده جان تمرین میکنن.اونجور که من دیدم واقعا نتیجه بخش بوده که دست آزاده جان و بچه ها درد نکنه

امیدجان خوش اومدی.امیدوارم حالت خوب شده باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

امیدهک1

عضو جدید
خوب بچه ها من از امشب شروع می کنم...البته سعی می کنم خودمو سریع برسونم...من اومدمممممممممممممممممممممممممممممممممممم خونههههههههههههههههههههههههههههههههه....

باور کن الان دارم کار می کنم بهش فکر نکنم...مشکل جسمی یه قسمت ...اون یکی را نمیشه درست کردمشکل روحی...یعنی اگه خراب شه...چون امکان داره کل زندگیم بهم بریزه...

کجاییییییییییییییییییدددددددددددد بچه ها...دارم تمرین می کنم...خو یه چیزی بنویسیننننننننن

من تمرین نوشته ها را تمام کردم دارم هاشور تمرین می کنم البته این یکم سادست...این قسمت کلا سادست...

بچه ها بیان با فتوشاپ یه صفحه را ده جور تغییر بدیم...خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ..بیا اینم تقلب...خخخخخخخخخخ

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arch-Azadeh

نمونه کارهای خوب جلسه اول

دست همه بچه ها درد نکنه:gol:.. ایشالا همینجوری تمرینها ادامه داشته باشه
هاشورها را نذاشتم چون برای همه خوب بود و شبیه هم بودن
خط رو بیشتر گذاشتم که از هم ایده بگیرید.. فیگور و فلش هم هست

راستش تمرینات جلسه دوم را هنوز ننوشتم:redface: .. ایشالا تا امشب مینویسم.. اگه نرسیدم تا فردا صبح حتما مینویسم
:gol:

پیوست ها

• ok jalase aval.rar
    3.6 مگایابت · بازدیدها: 0

mahfa90

عضو جدید
سلام دوباره

مهفا
خط بزرگ و متوسط عالی ;) .. خیلی خیلی خوب بود
خط ریز که فکر کنم خط خودتونه باید کار کنی روش. یعنی اگه اینم به همون حوصله و دقت بقیه خط ها مرتب بنویسید خیلی خوبه

درخت و فیگور خیلی خوبه.. فقط خب همونجور که تو پرسپکیتو هم گفتم مشکل کنتراست کار داری.. باید از ماژیک تیره استفاده کنی .. وقت کنم یک سری نمونه کنتراست دار میکشم میذارم

هاشور خیلی خوب

مشکل تو فلش ها بود. خط های فلش ها خط محکمی نیست.. یک مقدار میلرزه یک مقدار کج شده.. خط فلش باید مثل خود فلش محکم باشه. این لرزش ها برای فیگور قابل قبوله برای فلش نه!

خسته نباشی خیلی خوب بود :gol:

نمونه کارهای خوب جلسه اول

:gol:
بچه ها واقعا خسته نباشید.خیلی خوب کارهای همگی.ادم انرژی میگیره ... با اجازتون من از چنتاش استفاده میکنم.

خیلی عالیه رامین.من یک نقد کوچولو داشتم.کفسازیش خیلی تو چشم میزنه و جلب توجه میکنه نسبت به کل پرسپکتیو عناصرش.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

r.a.m.in

عضو جدید
من هستم.جااااااااااااانم؟

کمک نمیخای؟

کمکه مجازی.تشویقت کنم.:w17::w17::w17:
دیگه بیشتر از این در توانم نیست

خسته نباشی مرد.;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هستم.دارم درخت میکشم.خیلی عقبم :(

چطوری میشه کمک کرد آیاااا؟!

آهان..کمک از نوع برره ای ;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahfa90

عضو جدید
من تمرین نوشته ها را تمام کردم دارم هاشور تمرین می کنم البته این یکم سادست...این قسمت کلا سادست...[/QUOTE]خسته نباشی.قسمت عمده و وقت گیر همون نوشته هاست.بقیه اش زود تموم میشه...

مهفا مگه تو سری قبل ایت تمرینارو انجام ندادی؟:eek:
چرا انجام دادم.الان داشتم به امید انگیزه می دادم.چطور مگه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

r.a.m.in

عضو جدید
مهفا مگه تو سری قبل ایت تمرینارو انجام ندادی؟:eek:

همینجوریا.باشد موفق باشید.لازمه باز تشویقتون کنم؟

حالم بده.چیزی دیدم که بدجور داغونم کرد.منم میام اسکیس کار کنم شاید اینجوری آروم بگیرم:(

DSC_0092.jpgافکارم پریشان بود این از اب درومد.پره اشکاله ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sardarekord

عضو جدید
درود به مهندس آزاده
یکی از دوستان این تاپیک رو بهم معرفی کرد.من برای ارشد 94 دارم آماه میشم.همزمان در کنار مطالعه روزی تا 2 ساعت برای اسکیس تمرین میکنم.ولی چون مشغول مطالعه هستم نمیتونم وقت بیشتری بزارم.البته تمرینات مقدماتی خیلی ساده. رو دارم انجام میدم حدود 3/4 روزه شروع کردم.
میتونم برای تمرینات مقدماتی و گرفتن راهنمایی از شما در کارگروه شرکت کنم؟البته فعلا چون فقط 2/3 کتاب خوندم نمیتونم تو تمرینات اصلی شرکت کنم به نظر خودم!.وضعیت کشیدن درخت و فیگور و ... و مخصوصا دست خطم و طبیعتا فونتم هم واقعا افتضاحه.فقط برای کشیدن خط راست,دستم یاری میکنه.تمرین فیگور و ... رو هم منابع باید داشته باشم والا میشه نقاشی بچه 5 ساله از فلان شهر :smile:
حالا هرطور شما صلاح میدونید شروع به کار کنم.تعریف از خود نباشه ولی پشتکارم خوبه,شروع کنم دیگه ولکن معامله نیستم

بالا