تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

arc eng

عضو جدید
من دوتا سوال دارم:
توی برنامه جلسه1 قسمت تمرین 1(خط ریز و خط متوسط و خط درشت)یعنی14 صفحه A4 مطلب بنویسیم؟:surprised:
برای تمرین درخت باید به اقلیم هم توجه کنیم؟مثلا درخت تو اقلیم گرم و خشک و...کلا اقلیم تو اسکیس طراحی شهری چقد مهمه؟

زیاد نمیشه .... تو هر A4 خط درشت ی عبارت بیشتر نیس... خط متوسطش هم زیاد نمیشه... فقط ریزاااااااااا :D

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
من دوتا سوال دارم:
توی برنامه جلسه1 قسمت تمرین 1(خط ریز و خط متوسط و خط درشت)یعنی14 صفحه A4 مطلب بنویسیم؟:surprised:
برای تمرین درخت باید به اقلیم هم توجه کنیم؟مثلا درخت تو اقلیم گرم و خشک و...کلا اقلیم تو اسکیس طراحی شهری چقد مهمه؟
سلام
دقیقا همین که دوستان گفتن... 4 صفحه خط ریز فقط زیاده.. خط درشت که تو هر صفحه 3 تا جمله بیشتر جا نمیشه
بله دقیقا درخت تو هر اقلیم مد نظره... اقلیم مهمه.. یک جلسه راجع به اقلیم داریم :smile:

من که تمریناتو انجام دادم...:)
بسیار عالی
اگه تمرینات کامل باشه تمرینات جلسه بعدی را براتون میفرستم :)

یا اینجا بذارید یا برای من ایمیل کنید تمرینات را من خوباشو اینجا میذارم:)

far.t

عضو جدید
من که تمریناتو انجام دادم...:)

آزاده جان میل کدم واست...رسیده؟منتظره راهنماییات هستم عزیزم

عزيزم ايميلت رسيده
بررسي ميكنم بهت اينجا خبر ميدم :smile:
میسی تنکیووو

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Arch-Azadeh

سلام.منم انجام دادم

سلام
گرافيك و خط خيلي خوبه;).. مباني ضعيفه .. اين كار فقط براي تعيين سطح بود اصلا تعيين كننده نيست. شما بايد خيلي بيشتر از اينها تمرين كنيد. فكر كنم تمرينات جلسه دوم خيلي به درد شما بخوره.. :)

r.a.m.in

عضو جدید
سلام.خسته نباشید دوستان.
من چنتا سوال داشتم.برا امتحان اسکیس بیشتر چه چیزایی مهمه؟
محتوا یا اینکه گرافیک کار؟
اینکه افکار آرمانی تو اسکیس آزاده یا براساس وضع موجود موضوع طراحی باید کرد؟
اساتید داور سلیقه ای با قظییه برخورد میکنن یا بر اساس استانداردا؟
مرسی

من دارم تمرینارو انجام میدم.انگار تکالیف مدرسه ست:(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
سلام.خسته نباشید دوستان.
مرسی

سلام. اون طور که من شنیدم گرافیک هم مهمه! فرایند طرح خیلی اهمیت داره که خب مسلما با ی گرافیک قابل قبولی باید ارائه بشه... و اینکه نیازی نیست با مساله آرمانی برخورد بشه راه حل منطقی باید براش داد. و این قسمت مهم که متاسفانه انگار اساتید سلیقه ای کار میکنن... باید شانس بیاریم قبل از تصحیح اوراق با هم دعواشون نشده باشه :surprised:
این چیزایی بود که من شنیدم بقیه دوستان و البته آزاده جون بهتر میتونن جواب بدن.:smile:

mahfa90

عضو جدید
خسته نباشید دخترا (اینجا اکثریت :heart:دخترن:heart:)و البته پسرا
کاش میشد کارهای و تمرین های همدیگرو ببینیم.چون دانسته هامون بیشتر میشد.مثلا به جای یک سری فیگور و درخت چند سری یاد میگیریم.البته بازم این یک پیشنهاده....

کاش تکلیف مدرسه بود.اون موقع ها که می رفتیم مدرسه همه دغدغه همین تکلیف و مشق بود.ولی الان میخوای خط بکشی هزارتا فکر و مسئله تو ذهن ادم رد و بدل میشه.خط از اروپا سر درمیاره.:D
سلام ....من خواستم خبر بدم کارمو با کمی تاخیر شروع می کنم...منو از گروه نندازین بیرونا ....:(
سلام دوست خوب.حواسمون بهت هست.نگران نباش.هیچکس کارنکنه تو حتما باید کارکنی.فکرکنم درصدات از همه مون بالاتره:)

مهفا من میمیرم واسه پیشنهادهای تو :smile:
خدانکنه عزیزم.چراااا؟؟

من تا الان تو تمرین های جلسه اول 70% پیشرفت فیزیکی داشتم :D:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

کاش میشد کارهای و تمرین های همدیگرو ببینیم.چون دانسته هامون بیشتر میشد.مثلا به جای یک سری فیگور و درخت چند سری یاد میگیریم.البته بازم این یک پیشنهاده....

آزاده جون قرار شد تمرینای خوبو خودش بذاره تو سایت

Arch-Azadeh

سلام.خسته نباشید دوستان.
مرسی

برای اسکیس همه چی مهمه. هم گرافیک هم مبانی شما باید مبانی بدونی تا گرافیک کارت را بر اساس مبانی طراحی کنی و اگر مبانی بدونی ولی نتونی بکشی باز هم خراب میکنی.
متاسفانه داوران سلیقه ای برخورد میکنن و اصلا کاریش نمیشه کرد!!!! :D

برای رسیدن به هدف باید از خیلی چیزا گذشت... خیلی سختی ها را باید تحمل کرد... تازه اینکه سختی نیست...سختش مونده :D

اول باید هم انجام بدن.. بعد میذاریم تا همه ببینند. بالاخره سر یک کلاس باید همه کار بقیه را ببینند

من تا الان تو تمرین های جلسه اول 70% پیشرفت فیزیکی داشتم :D:smile:
خیلی هم خوب :D

mahfa90

عضو جدید
آخر هفته های اینجا مثل آخرهفته های خوابگاه سوت و کوره.هرکی خوابگه بوده میفهمه چی میگم. خدا نصیب هیچکس نکنه آخرهفته های خوابگاه رو...
هیشکی نیست....

همه رفتن ددر
من هستم :D
ما پیر خراباتیم:D
به جان پیر خرابات و حق صحبت اوکه نیست در سر من جز هوای خدمت او

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخر هفته های اینجا مثل آخرهفته های خوابگاه سوت و کوره.هرکی خوابگه بوده میفهمه چی میگم. خدا نصیب هیچکس نکنه آخرهفته های خوابگاه رو...
هیشکی نیست....

همه رفتن ددر
من هستم :D

r.a.m.in

عضو جدید
منم هستم...اما تو اتاق خودم

آزاده جان تمرینات واست ایمیل کردم

والا منکه از صب هستم.کسی نبود رفتم تو پیج معماریا اونجا اسکیس گزاشتم.خداییش اینجا ادم رسما کلافه میشه.هیشکی نیست

اینم کار منه.البته30دیقه ایه و عجله ای

DSC_0073.jpg

اقا ما نمردیمو 1 نفر دیدیم اینجا.چه اتفاق جالبیه.بابا خسته شدم ا تنهایی

خب دوست من وقت زیاد هست.چن ساعت در روز وقت گذاشتی برا اسکیس؟

بنظرم تایم اسکیست زیاد کن.همراه با کارای آزاده حتما خلاقییت بخرج بده.من یادم میاد از صب تا شب اسکیس کار میکردم.حتی شبا وقته خواب دفترچه اسکیس کنارم بود که اگه موضوعی اومد تو ذهنم بیدار شم سریعا کار کنم.زیاد کار کن.از کارات لذت ببر.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
دیروز جمعه بود حق داشتین نباشین امروز کجایید؟؟؟:confused:

خیلی داشتم آبرو داری میکردم که استرس ندارم و میخوام اسکیس کار کنم و از این صحبتا :surprised::Dاما نمیدونم چی شد که خوره گرفته فکرم که اگه رتبه ام این نشه چی میشه :eek: هههههههههههههههههیییییییییییی :(

من میخواستم تهران قبول شم:cry::crying::crying:

والا منکه از صب هستم.کسی نبود رفتم تو پیج معماریا اونجا اسکیس گزاشتم.خداییش اینجا ادم رسما کلافه میشه.هیشکی نیست

اوهوممممممممم :razz:... خب اسکیستو اینجا هم میذاشتی:D

آره والااااااا.... پرسپکتیو خوبیه... شیت خوبی بستی. پس نگرانی اینا رو نداری.خیلی خوبه;)

ولی من اینا رو بلد نیستممممم:redface:

من اصلا اسکیس کار نکردم. همین تمرین هایی که آزاده جون زحمت کشیدن و فعلا انجام دادم

همه کاری رو باید واسه دلت انجام بدی اینجوری شاید خودت احساس آرامش کنی حداقل

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایول چه انگیزه ای داری تو!
والا من واسه ارشد انگیزه دارم اما واسه موفقیت تو رشتم اصصصصلن
برا معماری اینهمه سال زحمت کشیدیم هیچی به هیچی
ارشدم واسه دل خودم میخونم وگرنه فایده ای نداره تو این مملکت

r.a.m.in

عضو جدید
بنظرم بحث مملکتو کارو این حرفا نیست.بحث تویی و دنیای بی پایان معماری.باید لذت ببری ازش.
امیدوارم برا توهم اینجوری باشه

بچه ها شاید بدردتون بخورهمشاهده پیوست 001.jpg

مهفا معماری مقصد نداره.اگه داشت تو دیگه حرکت نمیکردی:D.بیشتر فیلسوفا در آخر به این میرسیدن که میدانم که نمیدانم.جالبه.معمارییم همینطوریه

شرمنده یادم رفت جواب سلام بدم.سلام.خوش اومدی
خوبه میاید ا صب اینجام کسی نیست

ولی قبول داری اون هدف خود تویی؟

بچه ها کسی اسکیس کار نکرده نشون بده؟بچه های معماری ترکوندن اونورو

اره.قبول دارم
ولی هیج وقت نزار تاثیری رو افکارتو مهارتات بزاره.اینجاست که وارد مقوله ی مقابله میشیم.ن در کل حالا تو مملکت ما افکار تبدیل به آرمانهای غیرممکن شدن اما بازم جای امید هست.ببین از کجا اومدیم به کجا رسیدیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahfa90

عضو جدید
سلام.بچه ها.خسته نباشید...چه گرد و خاکی کردین بحثی راه انداختین....
والا من به معماری خیلی علاقه دارم خیلی هم تلاش و پشتکار دارم و ازش لذت می برم ولی انگاری رو تریدمیل راه میرم هرچی می دوم به مقصد نمی رسم......:w05:

مهفا معماری مقصد نداره.اگه داشت تو دیگه حرکت نمیکردی:D.بیشتر فیلسوفا در آخر به این میرسیدن که میدانم که نمیدانم.جالبه.معمارییم همینطوریه
منظورم هدف بود.بالاخره هدفی وجود داره که ادم به طرفش حرکت میکنه و باعث میشه انگیزه داشته باشه.

من خودم یکی از هدفام موفقیت کاری بود اما بعد از ۴،۵ سال شب بیداری و تلاش با عشق و علاقه وقتی وارد کار شدم دیدم بعععله..اینجا حرف اول رو پول و پارتی و کلک و زرنگی و پررویی میزنه نه مهارت های شخصی..
قبول کنید آدم یکم سرخورده میشه
کاملا باهات موافقم.حالا خوبه تو وارد کار شدی....من چی هرجا میرم دنبال کار میگن خانم کار کجا بوده ساخت و ساز خوابیده....قشنگ دارم سوخت میشم با کلی استعداد تو معماری.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی قبول داری اون هدف خود تویی؟

من خودم یکی از هدفام موفقیت کاری بود اما بعد از ۴،۵ سال شب بیداری و تلاش با عشق و علاقه وقتی وارد کار شدم دیدم بعععله..اینجا حرف اول رو پول و پارتی و کلک و زرنگی و پررویی میزنه نه مهارت های شخصی..
قبول کنید آدم یکم سرخورده میشه

کاملا باهات موافقم.حالا خوبه تو وارد کار شدی....من چی هرجا میرم دنبال کار میگن خانم کار کجا بوده ساخت و ساز خوابیده....قشنگ دارم سوخت میشم با کلی استعداد تو معماری.
وارد کار شدن منم فقط چندتا تجربه بد واسم داشته..
به قول رامین مجبوریم خودمون به زندگی هدف بدیم وگرنه اینجا به جایی نمیرسی مگه اینکه معجزه بشه..

آخرین ویرایش توسط مدیر:

r.a.m.in

عضو جدید
متاسفانه نظام آموزشی متوسل به افکار آرمانیه و نقش وضع موجود مملکت کم رنگه.و وقتی کسی با این افکار وارد محیط کار میشه تو یه تناقض شدید قرار میگیره.من خودم تو یه شرکت کار میکردم اما تاب نیاوردم و اومدم بیرون

بچه ها بهتر نیس بحث سوق بدیم سمت همون اسکیس؟

DSC_0074.jpgDSC_0076.jpg

DSC_0077.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

r.a.m.in

عضو جدید
سلام.مرسی.والا واسه دوتاشون.
جون اسکیس معماری و طراحی رو میدم

اینجا واقعا آدم حوصله ش سر میره.:razz:از صب اینجام.عجیبه یه هویی بچه ها میان و یهویی غیبشون میزنه:cry:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arc eng

عضو جدید
من ی کم این چند روز کار دارم. اینه که میام و میرم:D وگرنه که همش همین جام میخوام اسکیس یاد بگیرم:)

استاد گفتن بفرستید براش یا همین چا بذارید که کرکسیون شه

میگم خیلیا اومدن اعلام آمادگی کردن .ولی الان اثری ازشون نیستاااااااااااا....

یکیشون امید.... کجایی امید... هنوز دنبال A3 میگردی ؟:surprised::mad:

عالییه.
توکه کارت خوبه.بهت تبریک میگم

با من بودی؟ فکر کردم کسی ندید برش داشتم.

اول اینکه از روی مدل بود و بعد زمان و سرعت من که پایینه بسیییییییییییی:wallbash:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

r.a.m.in

عضو جدید
عالییه.
توکه کارت خوبه.بهت تبریک میگم

بچه ها تمرین دوم چیه؟من ا بیکاری نمیدونم چیکار کنم.دارم کتابای فلسفه میخونم
اخه چیکار کنم:(

قویبانت.واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم.آزاده جانم نیس تمرین دیگه ای بده.الی از فردا همین بساطه.معماریه همه جارو به آشوب میکشن

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا