تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

??????

عضو جدید
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟
خیلی خوب شده اما آخه اون ستونا!!!فکر نمیکنم از سوی مصححین پذیرفته شه یه جورایی منطقی نیست!!!یه قفس در جبهه شمالی میشه دیگه!!!!

آخرین ویرایش:

ali kocholomoch

عضو جدید
:Dخوشم میاد کسی به کارم نظری نداد و نادیده گرفت و از طرحم به میزان شوت بودنم پس برد

دپرس شدم:cry:

??????

عضو جدید
منم دیشب 8 پارکینگ رو درآوردم ولییه کم به زور جا شدن و تعداد انبار ها هم فقط 5 تا شد،دیگه بقیشو کار نکرده
ولی کار شب خانم خوب شده بود
بنظر خوب شده اما آکس ها اکثرا مشکل داره چرا که باید نهایتا به شما بین دو ستون 4.5 بده و خوب در کار شما یه جورایی رعایت نشده!!!

??????

عضو جدید
خوب شده اما آکس هارودر برخی جاها رعایت نکردین!!!ضمن اینکه فاصله دو خودرو در پشت سر هم برابر با 2×6 میباشد که شما رعایت نکردین!

ali kocholomoch

عضو جدید
خوب شده اما آکس هارودر برخی جاها رعایت نکردین!!!ضمن اینکه فاصله دو خودرو در پشت سر هم برابر با 2×6 میباشد که شما رعایت نکردین!

:gol:ممنونم که وقت گذاشتین

فقط این پراکندگی پارکینگ مورد نداره ؟

درسته رو اونم فکر میکنم همکف و طبقاتم چطوره به نظرتون؟

ali kocholomoch

عضو جدید

ali kocholomoch

عضو جدید
نه بابا این حرفا چیههههههههههههههه ما که نظرمون رو اعلام کردیم شما افتخار ندادین ملاحظه بفرمایید!!!

niloofar_65nz

عضو جدید
آره. ورژنش متفاوته با 2013 SAVE کرده بودم
الان با ورژن پایین تر SAVE می کنم و دوباره می فرستم

سلام دوست عزیز
اگه طبق سوال بخواین از پلانتون برش طولی بزنین، باکس پله‌تون به صورت عرضی برش میخوره...این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

??????

عضو جدید

نه چنانچه پراکندگی پارکینگ ها جواب بده و ضوابط درش رعایت شده باشه خوب مورد موافقت قرار میگیره اما این نوع پراکندگی بعید میدونم نهایتا به نتیجه مطلوب ختم بشه!!!وقتی میشه خوانا و ضابطه مند طراحی کرد پس بهتره سراغ چنین پارکینگ هایی نریم!!!
در خصوص پلان طبقاتتون باید عرض کنم که اگه یه مقدار کامل تر بشه بهتر میشه راجبش صحبت کرد!!!

faeze1366

عضو جدید
نه شبنم عزیز لازم نیست تا بالا ادامه بدی می تونی اون دیوار رو دیوار برشی بزنی کارت خوب بود آفرین :w16:
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟

آخرین ویرایش:

behzad_ebadi557

عضو جدید
آقا فرزاد گل - میشه لطف کنید بگید این بیانات گهر بار از کدوم مبحث یا مقررات یا کتاب یا جزوه یا مجله ای آوردین . انقدر اطلاع رسانی غلط نکنید . اول صفحه 60 مبحث 4 رو در باره حداقل ها بخونید بعد اظهار نظر کنید . لدفا

shab khanoom

عضو جدید
نه شبنم عزیز لازم نیست تا بالا ادامه بدی می تونی اون دیوار رو دیوار برشی بزنی کارت خوب بود آفرین :w16:

ممنون فائزه جان. متوجه منظورت نشدم عزیزم. کدوم دیوار و می تونم دیوار برشی بزنم؟ ستون ها رو به خاطر دیوار بین ساختمان و حیاط خلوت باید تا بالا ادامه بدم تا تیرها رو نگه داره.

shab khanoom

عضو جدید
سلام.
کارتون خوب شده در مجموع. اما سه تا نکته داره که مهمترینش همینیه که خودتون گفتین..؛که بنظر منطقی نمیاد ستونها رو تا طبقه آخر بالا بیاریم. دوم اینکه چرا بجای 18.6 شما 19 متر طول سطح اشغالتون در پارکینگ شده؟ و سوم اینکه اون دو فضایی که در همکف در نظر گرفیتی چیه!؟تجاریه؟ اگه بله دسترسیش به جدار بیرونی به چه صورته؟

یه نکته دیگه در مورد صورت سوال هست که بر چه اساس پیشرویه ما باید به سمت حیاط خلوت باشه؟؟تو مبحث 4 گفته این موضوع در ساختمانهای گروه 6 و 7 (یعنی بیش از 4طبقه)صدق میکنه ص33 که اینجا ما سه طبقه روی همکف داریم ....!

ممنون
در مورد پیشروی: در واقع این پیشروی نیست. چون حیاط خلوت جزو 60 درصد سطح اشغاله و برای تامین نور طبقات تعبیه میشه که چون در پارکینگ نیاز به نورگیر نداریم، پس میشه ازش استفاده کرد
اون دو فضایی که در همکف در نظر گرفتم تجاریه و دسترسی اش از در سمت راست حیاط است. به دلیل اینکه ساختمان فقط یک بر جنوبی داره چاره ی دیگه ای نداشتم

mdt001

عضو جدید
سلام . دوستان در مورد طرح بنده هم نظر بدید و اشکالاتش رو عنوان کنید. ممنون
فعلا پارکینگ رو کشیدم البته از کارهای دیگر دوستان هم نکاتی رو یاد گرفتم:smile: نکته اینکه ستونهای محور1 فقط تا سقف زیرزمین بالا میاد .ضمنا حداقل ابعاد موتورخانه تامین نشد و هم چنین تعداد انباری...

مشاهده پیوست TAMRIN01.pdf

کدخدا

مدیر بازنشسته
شبیه این کارو من دیشب قبل اینکه شما امروز راهنمایی کنید درآوردم.ولی چند تا مشکل داره دسترسه به سه متر پشتی برا انبار و تاسیسات سخت میشه (فضا وجود نداره)از جلو فضای خیلی کمی برا پله فرار به حیاط میمونه و.....http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=183888&d=1386532699
ولی درکل ممنون از راهنمایی و همکاریتون.
اگه میشه کار بعدی رو بزارید
دسترسی به انبارای پشتی رو میتونید با گذاشتن 3 پله در باکس پلتون به سمت پایین (منظورم اینه ک پارکینگا 55 سانتی متر پایین ترن)براجلوگیری از سرگیری پله حل کنید.

کدخدا

مدیر بازنشسته
دوست عزیز سوال بعدی رو بگذارید لطفا
بابت بد قولیم عذر میخام ولی حتما تمام تلاشم رو میکنم ک امشب فایل بعدی رو بذارم براتون.چون باید اول خودم درش بیارم ک مطمئن شم با مقررات ملی در میاد و خدایی نکرده حس نکنید ک زمانتون رو تلف کردید و سوال ،جوابی نداشته یه مقدار بیشتر از حد طول کشید.
بازم از تاخیر عذر میخام ممنون از همگی.

گذاشتمش.
فکرکنم جواب بده پارکینگش ولی مطمئن نیستم.

آخرین ویرایش:

کدخدا

مدیر بازنشسته
آزمون دوم

آزمون دوم

اینم آزمون دوم.
طول ضلع بزرگتر حیاط هم 12.40سانتی متره ک فراموش کرده بودم.
ضلع کوچکتر هم 120سانتی متر کمتره.
از بر خیابان 16 متری 60سانتی متر اجازه پیشروی
از بر خیابان 20 متری 120 سانتی متر
خواسته ها
زیر زمین : 7پارکینگ انبار و تاسیسات
همکف : لابی مسکونی +نمایشگاه ماشین
اول و دوم دو واحد مسکونی
سوم 3واحد مسکونی
بام
برش
و نما
کد کف همکف نهایتا 60 سانتی متر
دسترسی معلولین

پیوست ها

• 22.pdf
    13.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

کدخدا

مدیر بازنشسته
مشاهده پیوست 183829مشاهده پیوست 183830

:cry:من متن سوال اشتباه متوجه شدم فکر کردم همکف هم مسکونی میخواین برا همون یدونه مسکونی طراحی کردم و برا تجاری ها از بیرون برا هر کدوم در گذاشتم و با پله ورودی ساختمون یکیه

جلو تجاری ها هم به عرض 150 جدا از رمپ معلول جا گذاشتم برا رفت و آمد :(
ورود به پارکینگتون مشکل داره پارکینگا رو اینجوری پخش نکنید وگرنه قطعا به مشکل میخورید و فضا کم میارید.
طبقه همکف رو هم تجاری ها مد نظرن و باید دسترسی به اونا رو در نظر بگیرید.
طبقه همکف بالای رمپ سرگیره براش فکری کردین؟
و چیزای دیگه اینها مشکلات اساسی طرحتون هست.

mdt001

عضو جدید
سلام . دوستان در مورد طرح بنده هم نظر بدید و اشکالاتش رو عنوان کنید. ممنون
فعلا پارکینگ رو کشیدم البته از کارهای دیگر دوستان هم نکاتی رو یاد گرفتم:smile: نکته اینکه ستونهای محور1 فقط تا سقف زیرزمین بالا میاد .ضمنا حداقل ابعاد موتورخانه تامین نشد و هم چنین تعداد انباری...

مشاهده پیوست 183969

دوستای عزیز منتظر نظرات شما هستم....:(

TAMRIN01.jpg

آخرین ویرایش:

faeze1366

عضو جدید

کدخدا

مدیر بازنشسته
کد خدا خسته نباشی کاش قبل از آزمون دوم جواب درست آزمون یک رو میذاشتی :w04: حد اقل بدونیم پلان درست چه شکلیه

یکی از جواب های درست رو خودم گذاشتم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/523078-آزمون-اول-آمادگی-جهت-آزمونپست 8
از ترسیم دقیق هم معذورم به دلیلی ک تو همون پست گفتم.
البته دستی کشیدمش هم پارکینگ رو هم طبقات اگه شد یه عکسی میذارم ازش

وضعیت
موضوع بسته شده است.