تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ali kocholomoch

عضو جدید
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟

با اجازه دوستان به نظرم کارت خوب در اومده ولی 1واحد مسکونی هم تو طبقه همکف خواسته

در ضمن نور گیری تو طبقات به نظرم نیاز نیست باعث شده فضای آشپزخونه کوچیک بشه فاصله آشپزخونه تا روشنایی از 8.30 بیشتر باشه نورگیر میخواد که اینجا نیاز نیست
نورگیر مورد استفاده هم زیاد به در بخور نیست چون فقط به آشپزخونه نور میده جلوش سرویس هاست که لازم نیست اتاق ها هم خودشون نور گیری دارن

:gol:

ممنون میشم شمام پلان های من که بالاست نظراتتونو بگین:gol:

shab khanoom

عضو جدید
با اجازه دوستان به نظرم کارت خوب در اومده ولی 1واحد مسکونی هم تو طبقه همکف خواسته

در ضمن نور گیری تو طبقات به نظرم نیاز نیست باعث شده فضای آشپزخونه کوچیک بشه فاصله آشپزخونه تا روشنایی از 8.30 بیشتر باشه نورگیر میخواد که اینجا نیاز نیست
نورگیر مورد استفاده هم زیاد به در بخور نیست چون فقط به آشپزخونه نور میده جلوش سرویس هاست که لازم نیست اتاق ها هم خودشون نور گیری دارن

:gol:

ممنون میشم شمام پلان های من که بالاست نظراتتونو بگین:gol:

ممنون
توی همکف مسکونی نخواسته که! یک لابی خواسته و دو واحد تجاری
در خصوص نورگیر هم فکر کنم جایی که امکانش باشه بهتره آشپزخانه نور طبیعی بگیره. اینجا هم ابعاد آشپزخانه از حداقل ذکر شده در مبحث 4 بزرگتر است. چون به هر حال فضای پایین اتاق خواب ها پرت می شد و حداقل اینطوری آشپزخانه هم از نور و تهویه ی طبیعی بهره مند می شه
در خصوص ستون گذاری در آکس 1 نظری نداری؟

shab khanoom

عضو جدید
در خصوص آخرین کاری که گذاشتی:
ابعاد محل پارک ماشین هایی که به صورت طولی قرار می گیرند 2* 6 باید باشه . شما طولش رو 5 گرفتی
موتورخانه خیلی کوچک شده
حداقل طول باکس پله باید 4.8 بشه. شما 4.4 گرفته ای
پشت ماشین ها حداقل باید 5 متر فضای مانور باشه که شما 4.45 گرفته ای
8 تا پارکینگ خواسته که شما 7 تا تامین کردی
طبقاتشو نگذاشتی؟

ali kocholomoch

عضو جدید
ممنون
توی همکف مسکونی نخواسته که! یک لابی خواسته و دو واحد تجاری
در خصوص نورگیر هم فکر کنم جایی که امکانش باشه بهتره آشپزخانه نور طبیعی بگیره. اینجا هم ابعاد آشپزخانه از حداقل ذکر شده در مبحث 4 بزرگتر است. چون به هر حال فضای پایین اتاق خواب ها پرت می شد و حداقل اینطوری آشپزخانه هم از نور و تهویه ی طبیعی بهره مند می شه
در خصوص ستون گذاری در آکس 1 نظری نداری؟

من سازه بتنی کار کردم تو کاره خودم

اون سوتن هایی که اونجا دادم سوتونک محسوب میشن و تا بالا نمی رن

نمی دونم ستون می خوره حیات خلوت یا نه
و اگه نمی خوره دیوار هاشو ساده مثل حیاط کار می کنن ؟

تا اونجایی که من می دونم مثل حیاط کار می کنن و سوتون نمی خواد

تو متن سوال من اشتباه متوجه شدم فکر کردم یدونه مسکونی هم میخواد برا همون تجاری هامو از بیرون راه دادم و یه واحد مسکونی در آوردم:redface:

ali kocholomoch

عضو جدید
در خصوص آخرین کاری که گذاشتی:
ابعاد محل پارک ماشین هایی که به صورت طولی قرار می گیرند 2* 6 باید باشه . شما طولش رو 5 گرفتی
موتورخانه خیلی کوچک شده
حداقل طول باکس پله باید 4.8 بشه. شما 4.4 گرفته ای
پشت ماشین ها حداقل باید 5 متر فضای مانور باشه که شما 4.45 گرفته ای
8 تا پارکینگ خواسته که شما 7 تا تامین کردی
طبقاتشو نگذاشتی؟

تو 3تا ضمیمه اول که بال گذاشتم هر 3تا شون هست

8تا پارکینگ همکف و طبقات

ali kocholomoch

عضو جدید
مشاهده پیوست 6.pdfمشاهده پیوست 7.pdf

:cry:من متن سوال اشتباه متوجه شدم فکر کردم همکف هم مسکونی میخواین برا همون یدونه مسکونی طراحی کردم و برا تجاری ها از بیرون برا هر کدوم در گذاشتم و با پله ورودی ساختمون یکیه

جلو تجاری ها هم به عرض 150 جدا از رمپ معلول جا گذاشتم برا رفت و آمد :(

آخرین ویرایش:

??????

عضو جدید
درود.
بایت تفسیر خوبت ممنون دوست من. اما سوال اینه که بالاخره کدوم یک از فاکتورها رو باید در اولویت طراحی قرار داد، تامین صحیح پارکینگ، تقسیم بندی واحدها به صورت شمالی جنوبی و یا اتوبوسی بودن طرح؟ در صورتی که همشون مهم هستن برای مصححین آزمون...عموما هم نمیشه همه این موارد رو بتونیم در طرحمون حل کنیم . اما ترتیب صحیح اولویت بندی با کدومه به نظرتون در صورتی که در صورت سوال به این نکته اشاره ای نشده باشه در آزمون...؟؟
سپاس
در کلان شهری چون تهران تامین پارکینگ از اهمیت بسزایی برخوردار بوده چرا که کلا شهر تبدیل به یک پارکینگ شده!!!!در بخش شهرسازی یکی از بیشترین جریمه ها مختص عدم تامین پارکینگ میباشد!!!اما از اهمیت طراحی فضای سکونت انسان نیز نباید غافل شد چراکه در شهر مقیاس انسان است نه اتومبیل اگرچه اکنون بالعکس شده!!!در هر حال من فکر میکنم رعایت یک تعادل نسبی میتونه گره گشا باشه و همون نه سیخ بسوزه نه کباب خودمون میشه.اما همیشه در آزمون ها یه طرف وزنش بیشتر و یهه اشاره ای هرچند کوچک بهش میشه!!!!!!!!!موفق باشید

??????

عضو جدید
دوستان لطفا در این خصوص نظر بدهید:
اولویت با تامین پارکینگه یا طراحی و جانمایی مناسب فضاها؟
مثلااگه تو امتحان پارکینگ رو به تعداد خواسته شده تامین نکنیم، ولی فضاها در پلان طبقات با تناسب و قابل قبول باشه بهتره یا پارکینگ رو در هر صورت تامین کنیم، ولی پلان طبقات با توجه به قرار گیری باکس پله بدون تناسب و بد طراحی بشه؟
در کلان شهری چون تهران تامین پارکینگ از اهمیت بسزایی برخوردار بوده چرا که کلا شهر تبدیل به یک پارکینگ شده!!!!در بخش شهرسازی یکی از بیشترین جریمه ها مختص عدم تامین پارکینگ میباشد!!!اما از اهمیت طراحی فضای سکونت انسان نیز نباید غافل شد چراکه در شهر مقیاس انسان است نه اتومبیل اگرچه اکنون بالعکس شده!!!در هر حال من فکر میکنم رعایت یک تعادل نسبی میتونه گره گشا باشه و همون نه سیخ بسوزه نه کباب خودمون میشه.اما همیشه در آزمون ها یه طرف وزنش بیشتر و یهه اشاره ای هرچند کوچک بهش میشه!!!!!!!!!موفق باشید

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کارت ها رو الان میشه پرینت گرفت
جواب سوال لیفت معلول رو کسی نمیدونست ؟

آخرین ویرایش:

niloofar_65nz

عضو جدید
دوستان یه سوال داشتم؟
مثلا تو سوال اسفند 91 که گفته برش طولی ساختمان که از خط برش از پلکان و آسانسور رد بشه اگه تو این برش طولی، باکس پله برش عرضی بخوره مشکلی داره؟

bahador memari

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال تخصصی داشتم
تو پلان باید جای دیوار برشی ها یا بادبند ها رو مشخص کنیم یا مهم نیست ؟

roham12

عضو جدید
دوستان من نمونه ازمون های سال گذشته رو که دیدم همشون عرض زمین 12 متر بوده می شه بگین درز انقطاع یک ساختمان 4 طبقه دقیقا چند سانت هست و این باید تقسیم بر 2 بشه از طرفین کم شه دیگه ؟
بستگی داره پیلوت شما تجاری باشه یا نه؟ مثلا اگر ارتفاع شما 18 متر باشه 18/200 یعنی از هر طر ف 9 سانت کم میکنیم

ali kocholomoch

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال تخصصی داشتم
تو پلان باید جای دیوار برشی ها یا بادبند ها رو مشخص کنیم یا مهم نیست ؟

اگه قراره داشته باشه آره نشون میدن و دیوار برشی رو با هاشور زدن مشخص میشه

و بادبند با یه ضربدر در صول اون دیوار مد نظر :gol:

دیوار ها و بادبند ها باید در تمام پلان ها مشخص بشه:gol:

??????

عضو جدید
تمرین

تمرین

میبینم که 8 تا پارکینگ تامین شده!!!!:w11:
البته نیازمند اندکی دست فرمان درستو درمون هستیم!!!:w16: فقط اگه همسایگان همکاری کنن اسباب مستاجر 8 رو هم یه جا جا بدن که دیگه عالیه:w15:
فکر میکنم اگر 4 اتومبیل رو بچرخونیم به سمت پایین اگرچه 7تا جا میده اما بهتر باشه!!!اولی فکر میکنم در این حالت هم یکی از اتومبیل ها میبایست کم شه!!!ولی بهر 7تارو درس جواب خواهد داد.
از دوستان کسی 8تا تامین کرده؟؟مشاهده پیوست tamrin.1.pdf

roham12

عضو جدید
بچه ها چه کسی اینجا تو 2 تا آزمون شرکت کرده؟؟؟؟ من هم اجرا هم طراحی رو شرکت کردم ولی وقتی میزنم فقط کارت جلسه طراحیم میاد رو صفحه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کسی میدونه چطوری باید گرفت؟

shab khanoom

عضو جدید
البته نیازمند اندکی دست فرمان درستو درمون هستیم!!!:w16: فقط اگه همسایگان همکاری کنن اسباب مستاجر 8 رو هم یه جا جا بدن که دیگه عالیه:w15:
فکر میکنم اگر 4 اتومبیل رو بچرخونیم به سمت پایین اگرچه 7تا جا میده اما بهتر باشه!!!اولی فکر میکنم در این حالت هم یکی از اتومبیل ها میبایست کم شه!!!ولی بهر 7تارو درس جواب خواهد داد.
از دوستان کسی 8تا تامین کرده؟؟مشاهده پیوست 183872

بله من هم 8 تا تامین کردم لطفا ببینید و نظر بدهید

memare shahri

عضو جدید
بچه ها چه کسی اینجا تو 2 تا آزمون شرکت کرده؟؟؟؟ من هم اجرا هم طراحی رو شرکت کردم ولی وقتی میزنم فقط کارت جلسه طراحیم میاد رو صفحه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کسی میدونه چطوری باید گرفت؟
سلام من سه تا آزمون دارم، کارت همشون پشت سر هم میاد. تو سایت ثبت نام،چک کنین ببینین که ثبت نام اجراتون با موفقیت انجام شده یا نه؟

ali kocholomoch

عضو جدید
از دوستان کسی 8تا تامین کرده؟؟مشاهده پیوست 183872

میشه برا ماله منم نگاه کنین ؟

تو این صفحه پست 5 و 6 هستش

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/523078-آزمون-اول-آمادگی-جهت-آزمون

کدخدا

مدیر بازنشسته
متاسفانه با توجه به حجم کاریم تا 10:30 شب تو دفترم انرژی برام نمیمونه که بخام کامل ترسیمش کنم فقط کلیتش رو کشیدم ببینید یکی از راه حل هاش چیه

پیوست ها

• 1111.pdf
    40.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

کدخدا

مدیر بازنشسته
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟

ببینید هیچ وقت همچین کاری نکن اینجوری کل طرحت رو مشکل دار میکنی شده یه پارکینگ رو حذف کن و بی خیالش شو ولی یه همچین کاری شاید به جرات بتونم بگم نمرت رو شدیدا کم میکنه .

amin576

عضو جدید
منم دیشب 8 پارکینگ رو درآوردم ولییه کم به زور جا شدن و تعداد انبار ها هم فقط 5 تا شد،دیگه بقیشو کار نکرده
ولی کار شب خانم خوب شده بود

پیوست ها

• me.pdf
    61.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amin576

عضو جدید
ببینید هیچ وقت همچین کاری نکن اینجوری کل طرحت رو مشکل دار میکنی شده یه پارکینگ رو حذف کن و بی خیالش شو ولی یه همچین کاری شاید به جرات بتونم بگم نمرت رو شدیدا کم میکنه .
شبیه این کارو من دیشب قبل اینکه شما امروز راهنمایی کنید درآوردم.ولی چند تا مشکل داره دسترسه به سه متر پشتی برا انبار و تاسیسات سخت میشه (فضا وجود نداره)از جلو فضای خیلی کمی برا پله فرار به حیاط میمونه و.....http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=183888&d=1386532699
ولی درکل ممنون از راهنمایی و همکاریتون.
اگه میشه کار بعدی رو بزارید

mdt001

عضو جدید
لطفا نظر بدهید

سلام.
کارتون خوب شده در مجموع. اما سه تا نکته داره که مهمترینش همینیه که خودتون گفتین..؛که بنظر منطقی نمیاد ستونها رو تا طبقه آخر بالا بیاریم. دوم اینکه چرا بجای 18.6 شما 19 متر طول سطح اشغالتون در پارکینگ شده؟ و سوم اینکه اون دو فضایی که در همکف در نظر گرفیتی چیه!؟تجاریه؟ اگه بله دسترسیش به جدار بیرونی به چه صورته؟

یه نکته دیگه در مورد صورت سوال هست که بر چه اساس پیشرویه ما باید به سمت حیاط خلوت باشه؟؟تو مبحث 4 گفته این موضوع در ساختمانهای گروه 6 و 7 (یعنی بیش از 4طبقه)صدق میکنه ص33 که اینجا ما سه طبقه روی همکف داریم ....!

وضعیت
موضوع بسته شده است.