تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آذرهانا

عضو جدید
آخرین ویرایش:

shab khanoom

عضو جدید
دوستان لطفا در این خصوص نظر بدهید:
اولویت با تامین پارکینگه یا طراحی و جانمایی مناسب فضاها؟
مثلااگه تو امتحان پارکینگ رو به تعداد خواسته شده تامین نکنیم، ولی فضاها در پلان طبقات با تناسب و قابل قبول باشه بهتره یا پارکینگ رو در هر صورت تامین کنیم، ولی پلان طبقات با توجه به قرار گیری باکس پله بدون تناسب و بد طراحی بشه؟

آذرهانا

عضو جدید
مثلااگه تو امتحان پارکینگ رو به تعداد خواسته شده تامین نکنیم، ولی فضاها در پلان طبقات با تناسب و قابل قبول باشه بهتره یا پارکینگ رو در هر صورت تامین کنیم، ولی پلان طبقات با توجه به قرار گیری باکس پله بدون تناسب و بد طراحی بشه؟
احتمالا در اون صورت نمره شیت پارکینگ رو کامل از دست بدیم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز

سلام.
طراحی معماری اونم با ظوابط مباحث ملی مثل مکعب روبیک میمونه.باید حداکثر سعیتون رو بکنید همه این مسائل با هم حل بشه.(اولویت اول)
ولی حقیقتش اینه که با این ضوابط مباحث ملی نمیشه همه خواسته هارو با هم عملی کرد.
پیشنهاد من اولویت دادت به فضاهاست بجای پارکینگ.چون ساختمان برای زندگی انسانه نه ماشین.این نظر منه.

faeze1366

عضو جدید
دوستان من نمونه ازمون های سال گذشته رو که دیدم همشون عرض زمین 12 متر بوده می شه بگین درز انقطاع یک ساختمان 4 طبقه دقیقا چند سانت هست و این باید تقسیم بر 2 بشه از طرفین کم شه دیگه ؟

کدخدا

مدیر بازنشسته
مشاهده پیوست 183772شب خانوم پلان رو دیدم مرسی از وقت گذاشتنت اندازه گذاری کردم 5 متر رو برای مانور داشت ‏ موتورخانه و انباری برای -1 هست که من هنوز طراحی نکردم :w16:

اینجوری ک پارکینگتون رو حل کردین جواب نمی ده 3 تا پارکینگ بالایی و پایینی فضای کمتر از 7 داره.البته 7 مفید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ببخشید کسی میتونه سوالمو جواب بده شرمنده اینجا میپ رسم
نمیدونید منبع سوالای عناصر اسفند 91 کدوم کتابه؟

کدخدا

مدیر بازنشسته
من خودم هم این آزمون رو انجام دادم پارکینگا مشکلی نداشت و درومدالبته تقریبا 2 ساعت از زمانم رو گرفت ک نیم ساعتی اضافه بر زمان بندیم بود. منتهی دستی کشیدم ک تا حالا نذاشتم.
یه راهنمایی میکنم شاید به نتیجه بهتری برسید.
4 تا پارکینگ رو بالا بذارید و 4 تام پایین.باکس پله هم بین 4تای بالایی.فقط باکستون 3 طرفه و یا 4 طرفه در میاد.

faeze1366

عضو جدید
من توی جزوه ای که یکی از دوستانم کلاس رفته واسه طراحی گفتن حداقل عرض 6.5 می شه 3 تا پارکینگ در آورد خودشم تو امتحان قبول شده 4.jpg
اینجوری ک پارکینگتون رو حل کردین جواب نمی ده 3 تا پارکینگ بالایی و پایینی فضای کمتر از 7 داره.البته 7 مفید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من توی جزوه ای که یکی از دوستانم کلاس رفته واسه طراحی گفتن حداقل عرض 6.5 می شه 3 تا پارکینگ در آورد خودشم تو امتحان قبول شده مشاهده پیوست 183813

اصولش اینه : آکس تا آکس ستون 5 تا باشه = 2 ماشین پارک میشه
آکس تا آکس 7 تا = 3 ماشین
یک ماشینم باید فضای مفید 3 *5 رو داشته باشه، ص 29 مبحث 4 رو هم مطالعه کنید

کدخدا

مدیر بازنشسته
من توی جزوه ای که یکی از دوستانم کلاس رفته واسه طراحی گفتن حداقل عرض 6.5 می شه 3 تا پارکینگ در آورد خودشم تو امتحان قبول شده مشاهده پیوست 183813

ببینید برای 3 تا ماشین 6.6 مفید کفایت میکنه این درسته ولی این فضایی هستش ک بعد از نازک کاری باید بمونه.
بنده اصراری ندارم شاید هم واقعا همچین چیزی ک شما میگین وجود داشته باشه.من بر مبنای اطلاعات خودم گفتم.
در ضمن طبق استعلامی ک کردم قبولی توی هر استان متفاوته یعنی 2 نفر ک کاملا ترسیمات یکسانی رو کشیدن ممکنه تو ی استان قبول شن و تو استان دیگه نه دلیلش هم اشباع بعضی از استان ها از معماره!متاسفانه این امر واقعیت داره.

saf1360

عضو جدید
یه سوال داشتم
آزمون اسفند 91 از غرب همسایه داریم، درز انقطاع 10 سانت یا 15 سانت فقط از غرب ساخنمون باید بدیم؟

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم
آزمون اسفند 91 از غرب همسایه داریم، درز انقطاع 10 سانت یا 15 سانت فقط از غرب ساخنمون باید بدیم؟

درز انقطاع فقط نسبت به همون همسایه غربی محاسبه میشود
یعنی 1/200 ارتفاع ساختمان مورد سوال ( از روی پی تا روی کف بام)

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عزیز کسی میدونه کجای مقررات ملی گفته لیفت معلول ممنوعه ؟
چند جا تو تایپکهای قبلی دیدم گفته بودن ممنوعه ولی من چند تا از دوستام از لیفت معلول استفاده کرده بودند و قبول هم شده بودند

ali kocholomoch

عضو جدید
مشاهده پیوست 183758 زیر زمین

اینم همکف با تجاری مشاهده پیوست 183762

نمیدونم درسته شده یا ولی تونستم 8تا پارکینگ در بیارم موتور خونه هم تقریبا کوچلو در اومد ولی دیگه برا انباری جا نیست:cry:

مشاهده پیوست 183763 اینم از طبقات با 2واحد مسکونی جداگونه

ممنون میشم نظراتتونو بگین:redface::cry:

مشاهده پیوست 183757

من نهایت دیگه 7 تا تونستم طراحی کنم ببخشین میشه 3تا از انباری هایی که مونده زیر پله بدیم ؟

پراکندگی تو انباری ها که تو پارکینگم دیده میشه مورد داره ؟

خیلی زحمتتون دادم ممنونم:gol:

آقای کدخدا نظری ندارین برای کاره های من ؟:cry:

دوستا کسی نظری نداره ؟

آخرین ویرایش:

ali kocholomoch

عضو جدید
دوستان من نمونه ازمون های سال گذشته رو که دیدم همشون عرض زمین 12 متر بوده می شه بگین درز انقطاع یک ساختمان 4 طبقه دقیقا چند سانت هست و این باید تقسیم بر 2 بشه از طرفین کم شه دیگه ؟

دوست گلم ارتفاع ساختمونت هر قدره اونو تقسیم بر 2 کن میاد درز لازم برای ساختمونت:gol:

مثلا اگه با احتساب زیر زمین مثلا ارتفاع ساختمون بغیر از خر پشته 30 باشه درز مورد استفاده میشه 15

درز مورد قبول تا اون ارتفاعه

که با درز 5 شروع می کنیم بعده 2طبقه 7.50 بعد 10 حساب میشه

البته درز درست با ابعا ستونی که سازه میده میشه درست حساب کرد

shab khanoom

عضو جدید
لطفا نظر بدهید
برای ستون گذاری آکس یک چاره ای نداشتم جز اینکه ستون ها رو تا بالا ادامه بدم. به نظر شما این کار ایراد بزرگیه؟

پیوست ها

• tamrin 1.zip
    169.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای خوبم
بابا پس کی این کارت ورود به جلسه رو میدن آخههههههههههههههه؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.