تاپیک سوالات قدرتی

bargh1000

عضو جدید
سلام .
از دوستان قدرتی خواهشمندم از این به بعد تنها سوالات خود را در این تاپیک بیان نمایند .
با تشکر
باسلام خدمت شماوبا تبریک سال نو=====اگردو شبکه برق را با فرکانسهای مختلف به هم متصل کنیم چه ایرادی برای شبکه بوجود میاید؟ واگر مقدور هست مقاله یا کتابی در این باره به من معرفی کنید با تشکر.

tahereh

عضو جدید
ماشین القایی تکفاز

ماشین القایی تکفاز

دوستان قدرتی سلام
می خواستم ببینم ماشین القایی تکفاز میتونه به عنوان ژنراتور استفاده بشه(در عمل) یعنی به جز مشکل هارمونیها چه مشکلات عمده ای داره؟

Zahra Rezazadeh

عضو جدید
سلام، سال نو مبارک!

اگر کسی به نرم افزار DigSilent دسترسی داره ، ممنون می شم اگه در اختیارمون بذاره.
متشکرم.

arash100n

عضو جدید
با سلام،از دوستاني كه نياز به تضمين نمره در دروس رياضيات مهندسي،معادلات ديفرانسيل،مدار 1و2،ماشينهاي الكتريكي dc , ac،كنترل خطي دارند ،با كمترين هزينه (هدف كمك به دوستان ميباشد)در خدمتشون هستم.

deyhim

عضو جدید
سلول فتو الکتریک

سلول فتو الکتریک

سلام

دوستان عزیز
کسی در مورد سلول فتو الکتریک اطلاعات خوب اجرایی داره ؟
سپاسگذارم

tahere_f.h

عضو جدید
باسلام وخسته نباشيد
من چندين بار سوالاتم رو مطرح كردم ولي نميدونم كه چرا هيچ پاسخ يا بازديدي نشد،بهرحال از شماخواهش ميكنم كمكم كنين،من دانشجوي كارشناسي ارشد قدرت هستم ودنبال چند مقاله درمورد شبكه هاي عصبي چندلايه پرسپترون مي خوام حتي در سايت گيگاپيپر هم دنبالش رفتم،باز نميدونم سوالمو جاي درستي مطرح كردم يا نه؟ ازتون ممنونم خيلي زياد

hamid39

عضو جدید
سلام
من چند تا سوال ابتدایی در مورد سیم پیچی موتور و تفاوت کنتور و واتمتر دارم که اگه کمکم کنید ممنون میشم
1ـ بدون باز کردن سیم پیچهای موتور چطور تشخیص میدیم سر سیم از لایه ی داخلی حلقه است یا بیرونی؟
2ـ تفاوت کنتور و واتمتر تو چیه؟:(
خواهش میکنم یکی جوابمو بده:(

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال های ناشیانه در مورد آی سی و مقاومت ها

سوال های ناشیانه در مورد آی سی و مقاومت ها

سلام دوستان،
من اینجا مهمانم، یعنی رشته ام کامپیوتره ولی سوال برقی دارم که امیدوارم جواب بدین!
1.آی سی 74148 چیه و کاربردهاش کدومان؟
2.مقاومت 1 اهمی چه رنگیه؟ با توجه به اینکه هرجور رنگهارو کنار هم بذاریم 1 بدست نمی آد.
می دونم این سوالا خیلی براتون پیش پا افتاده است ولی خواهش می کنم جواب بدین:(.
قبلاً قلباً از همتون سپاسگزارم.:heart::gol:

mbsamani

عضو جدید
سلام .
درمورد ساختار عملکرد درونی رله های جهتی(منظورم انواع اتصالات 30؛60؛90) می خواستم بدونم، وتفاوت این اتصالات نسبت به هم و مزیت هر کدام نسبت به هم چیه ؟ و هر اتصال کجا استفاده می شه؟

آخرین ویرایش:

kaboussam

عضو جدید
سلام
من دانشجو ترم آخرم.دنباله يك پروژه ي خوبم .اگه امكان داره كمكم كنيد

mbsamani

عضو جدید
سلام .
الان موضوع روز که جای بحث داره در مورد تولیدات پراکنده(DG) هست . پروژه کارشناسی خودم بوده ومطلب در این مورد خیلی زیاد هست .
می تونی تو مقالات کنفرانس برق سالهای گذشته مطلب پیدا کنی .
اگه موضوع دیگه ای می خواهی به سایت www.ECA.ir مراجعه کن سایته خوبیه .

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی هست اثر فرانتی رو توضیح بده؟

همان اضافه ولتاژ در انتهای خط(در بی باری) بر اثر خاصیت خازنی بین خط و زمین.....

iman3850

عضو جدید
با سلام.

علت اینکه استفاده از برق 3 فاز در صنایع مرسوم تره چیست؟ چه مزیتهایی نسبت به تکفاز و ... داره؟ کامل بودن جواب برام خیلی مهمه. اگر در حد مقاله یاتحقیق باشه ممنون میشم.

ممنون میشم راهنماییم کنید که این سوال بزرگ در ذهنم حل بشه.

آخرین ویرایش:

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حالت سه فاز ولتاژ ثابت تر از حالت تکفاز است

متوسط یا اوریج ولتاژ به حالت ماکزیمم نزدیکتر است

iman3850

عضو جدید
با سلام.

علت اینکه استفاده از برق 3 فاز در صنایع مرسوم تره چیست؟ چه مزیتهایی نسبت به تکفاز و ... داره؟ لطفا در حد مقاله یا یک تحقیق باشه. چون جواب کاملش برا م مهمه.

ممنون میشم راهنماییم کنید که این سوال بزرگ در ذهنم حل بشه.

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/edit.gif

kamalns

عضو جدید
پروژه 13 باسه با نرم افزار matlab

پروژه 13 باسه با نرم افزار matlab

با سلام و خسته نباشین خدمت دوستان
پروژه 13 باسه برای درس بررسی سیستم های قدرت 1 با استفاده از نرم افزار matlab میخواستم. خییلی فوریه
فقط اگه میشه اونی که تو سایتهای دیگه هست رو نذارین یه چیز ساده تر از اون میخوام(یه چیز مبتدی تر)

yalda20

عضو جدید
دوستان کسی هست اثر فرانتی رو توضیح بده؟

همان اضافه ولتاژ در انتهای خط(در بی باری) بر اثر خاصیت خازنی بین خط و زمین.....
در اثر کاهش بارهاي سلفي در ساعاتي از شبانه روز که منجر به افزايش خازن خطوط مي‌شود ولتاژ در انتهاي خطوط انتقال افزايش مي‌يابد که به آن اثر فراتني گويند.
برای مطالعه در مورد اثر فراتنی به کتاب کنترل توان راکتیو از میلر با ترجمه آقای دکتر قاضی مراجعه کنيد

mbsamani

عضو جدید
1) می خواستم بدونم چه طور میشه تو Matlab فایل شبیه سازی شده (Simulink)را به فایل M-file تبدیل کرد .) ( کد M-fileو بده)

1) می خواستم بدونم چه طور میشه تو Matlab فایل شبیه سازی شده (Simulink)را به فایل M-file تبدیل کرد .) ( کد M-fileو بده)

سلام .

gelobal (2 کردن توی Matlab چه طوریه ؟

amin420

عضو جدید
سلام
من یک برنامه با متلب نوشتم و براش GUI هم جداگانه طراحی کردم ولی نمی دونم این دوتا رو چطور به هم ارتباط بدم کسی می دونه باید چیکار کنم؟

masmos

عضو جدید
سلام. من منابع آزمون دكتري برق-قدرت دانشگاه آزاد رو مي خواستم. ممنون مي شم اگه اطلاعاتي بدين.

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
dostan kasi mitone ye barnameye khob vase barghe ghodrat moarefi kone

faghat bargh na electronic

yani elemenhaye ghodrat ro dashte bashe

man orcad,protel,pspice,circuit maker,ewb va matlab ro daram
vali ba hichkodom karam ra nemiofte
yechi mikham beshe bahash masalan madar farman keshid

mbsamani

عضو جدید
سلام .نرم افزار های زیر حتما کمکت می کنه:
برای مدار فرمان یا به طور کلی برای کشیدن مدار های صنعتی: Eplan , Autocat electrical
برای کشیدن و تجزیه تحلیل قدرت والمان های قدرتی: Etap , Pscad

polarstar

عضو جدید
درخواست فوری

درخواست فوری

من منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری رو در زمینه ی برق قدرت می خواستم اگر سریعتر لطف کنید وجواب بدید ممنون می شم.:cool:

yasser60

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
می خواستم بدونم 2700 قدرت وسهمیه آموزش پرورش ممکنه ارشد قبول شم.

john nash

عضو جدید
میخواستم نویسنده های کتاب fact رو که یکی از منابع ارشد هست رو بهم بگید لطفا؟

خیلی هم اضطراریه

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد تابلو برق برای دیگ های بخار کسی چیری میدونه

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد اتصالات رله و کنتاکتور و بیمتال چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟