تاپیک سوالات قدرتی

MJT.TBM

عضو جدید
نوع ایرانی داره اولیه و ثانویه که همیان فن تولیدشون میکنه تو سایتشون اطلاعات خوبی دادن

نوع خارجیش که روی تابلوهای کمپکت VEI و ..... هست مدلش ABB PR521 هست که self power هست

همه نمونه هاشو داریم اگه اطلاعات بیشتری خواستی بگو اما قبلش سایت همیان فن چک کن
سلام
من به اون سایت سر زدم ولی نقشه رلها رو پیدا نکردم

• Like
واکنش ها: tbm

m6788

عضو جدید
با تشکر
ولی من سوالم یه چیز دیگه بود ببینید من میخوام یه جوری این کنتاکت های رله ها رو به u,v,w و x,y,z (یا همون u2,v2,w2) وصل کنم که حالتهایی که تو عکس گذاشتم درست در بیاد یعنی
سه رله قطع.........موتور خاموش
دورله اول وصل............ستاره
رله سوم وصل..........مثلث
لطفا به عکسی که گذاشتم دقت کنید منظورم رو متوجه میشید که کجا گیرم
مرسی

MJT.TBM

عضو جدید
با تشکر
ولی من سوالم یه چیز دیگه بود ببینید من میخوام یه جوری این کنتاکت های رله ها رو به u,v,w و x,y,z (یا همون u2,v2,w2) وصل کنم که حالتهایی که تو عکس گذاشتم درست در بیاد یعنی
سه رله قطع.........موتور خاموش
دورله اول وصل............ستاره
رله سوم وصل..........مثلث
لطفا به عکسی که گذاشتم دقت کنید منظورم رو متوجه میشید که کجا گیرم
مرسی
.....................................................................................................
ببین دوست عزیز این نقشه شما مشکل داره
در مدار ستاره مثلث در هر صورت دو کنتاکتور وصل هستند یعنی سر کلاف موتور در دو حالت ستاره ومثلث برق دارد و دو کنتاکتور دیگر جهت ستاره ومثلث ته کلاف موتور را جمپر یا برق دار میکند وهیچ گاه کنتاکتور ستاره ومثلث نباید با هم وصل بشن چون مثل این میونه که 3فازو بهم وصل کنی بعد انفجار.:warn:

kiaaan

عضو جدید
سلام
آيا براي تدريس درس ماشينهاي ac و dc هنرستان هاي فني نرم افزار يا فيلم در سايت وجود دارد؟
نرم افزاري كه بتوان با آن اصول اوليه الكترو مغناطيس و ماشين را بصورت صمعي و بصري و متحرك به هنرجويان آموزش داد.
متشكرم
منتظر پاسخ اساتيد هستم

mr_jack

عضو جدید
دوستان من دنبال یه آموزشگاه معتبر و توپ واسه نرم افزارهای برق توی اصفهان میگردم . هر کس بتونه کمکم کنه خیلی سپاسگذارش میشم :gol:

soltanimehr66

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

یه مقاله فارسی راجب موتور دی سی بدون جاروبک میخواستم :)

smoa

عضو جدید
سلام به دوست عزیز
من امید هستم. شما لطفا به ایمیل من ایمیل بزنید و بگید در چه موضوعی مقاله می خواهید تا من برای ایمیل شما مقاله رو بفرستم.
Email:omid.kheirizadeh@gmail.com

manmaximom

عضو جدید
من دانشجوی ترم 4 مهندسی برق هستم..این ترم کارگاه برق بر داشتم..اما من نمیتونم مدارات فرمانو طراحی کنم..راستش یکم بر میخوره بهم وقتی می بینم که بچه های هنرستان و فنی حرفه ای میتونن طراحی کننن ...خوب واسه این که بتونم خوب طراحی کنم شما میگین چیکار کنم یه کتاب خوب که بتونه نیاز منو مرتفع کنه سراغ دارین؟؟ وقت خوندن کتابای زیادم ندارم خودتون میدونین که درسای سنگینی دارم...:(

mahdiloti

عضو جدید
سلام به دوست عزیز
من امید هستم. شما لطفا به ایمیل من ایمیل بزنید و بگید در چه موضوعی مقاله می خواهید تا من برای ایمیل شما مقاله رو بفرستم.
Email:omid.kheirizadeh@gmail.com
سلام من اطلاعاتی در مورد ترانسفور ماتور زمین می خوام

milimolo

عضو جدید
خودت جواب سوالتو دادی بهترین کتاب

کارگاه مدارفرمان که تو هنرستان تدریس میشه

اگه مدار فرمان درک کنی خیلی راحته

آخرین ویرایش:

vahidelc

عضو جدید
سلام من اطلاعاتی در مورد ترانسفور ماتور زمین می خوام
رانسفورماتورهاي زمين وظيفه اصلي ترانسفورماتور زمين ايجاد نقطه نوترال براي سمت با اتصال مثلث ترانسفورماتورهاي اصلي
مي باشد. فازهاي اين ترانسفورماتورها بصورت زيگزاگ متصل شده و مي تواند داراي سيم پيچ كمكي براي تغذيه داخلي پست نيز باشد. در صورت نياز مي توان كليد تنظيم ولتاژ در حالت بي باري نيز در سيم پيچ هاي اصلي براي آن در نظر گرفت. مهم ترين عواملي كه بايد در طراحي اين ترانسفورماتورها در نظر گرفت امپدانس توالي صفر و زمان تحمل اتصال كوتاه مي باشد .

alielec

عضو جدید
سلام دوستان-یه سوال داشتم!
قطب علمی قدرت در ایران کدوم دانشگاهه؟

نیکلا تسلا

عضو جدید
بعد از امیرکبیر وشریف میشه گفت خواجه نصیر و صنعتی اصفهان تو ماشین،فردوسی مشهد و شیراز تو سیستم حرف اول رو میزنند:gol:

سعید ساوجی

عضو جدید
معرفی کتاب طراحی روشنایی

معرفی کتاب طراحی روشنایی

سلام دوست عزیز.کتاب طراحی روشنایی مهندس کاوه احمدیان تازه محله-خیلی کتاب کاملی

سعید ساوجی

عضو جدید
کمک از مهندس

کمک از مهندس

مهندس جان یه مقاله 20صفحه ای به صورت کلی از پست های گازی میخواستم

mohamad_alibary

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتی در مورد طبقه بندی دیود ها بر اساس کشور سازنده آنها لازم دارم
این که هر کشور سازنده ای با یک حرف مشخص میشه
مثلا علامت آمریکا n هستش
ولی باقی رو نمیدونم
ممنون میشم کمکم کنید
من تازه واردم

جولیا

عضو جدید
قربان یکسری مطالب فارسی درباره سروو موتورهای AC و DC می خواستم!در حد 40 تا 50 صفحه باشه ممنونم:smile:

milimolo

عضو جدید
سوال:
عکس العمل مغناطیسی آرمیچر چیست؟

ماشین دی سی

استاتور یه سیم پیچ داره
روتور یا همون ارمیچر هم یه سیم پیچ

این سیم پیچ ها هر دو تاشون تحریک میشن و اثر میدان های اونا روی هم دیگه باعث حرکت ماشین میشه

اما این وسط یه اتفاقی میفته اونم اینه که میدان استاتور بر روی سیم پیچ روتور اثر میزاره ببین شما یه دسته سیم پیچ داری درست وسط میدان مغناطیسی استاتور خوب توش جریان بوجود میاد این جریان مخالف جریان تحریکی میشه که ما بهش میدیم و شکل میدان مغناطیسیو نا متقارن میکنه نتیجه هم تولید جرقه هست هنگام کموتاسیون

اطلاعات کاملتر هم توی کتاب های ماشین مختلف چاپمن سلمون بیم بهارا

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوالات ، مشکلات ، درخواست ها و راهنمایی های نرم افزار های برق

سوالات ، مشکلات ، درخواست ها و راهنمایی های نرم افزار های برق

با سلام به همه دوستان
به منظور کاهش حجم تاپیک های ایجاد شده لطفا سوالات مشکلات و درخواست های خود را در رابطه با نرم افزار های برق در این تاپیک بیان کنید
با تشکر صمیمانه از همه شما برای همکاری در راستای بهتر شدن وضع تالار:gol:
موفق باشیم ;)
یا حق..

آخرین ویرایش:

شازده

عضو جدید
محاسبه افت ولتاژ

محاسبه افت ولتاژ

(121)

سلام به همکاران عزیز :

برای محاسبه سایز کابلها با مصارف مشخص و طول (مسیر) نا معین احتیاج به جدول افت ولتاژ دارم-لطفا کمک کنید -فرمول مشخصی اگر بدهید سپاسگزار میشوم