تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hosseinassar

مدیر ارشد
سرچ كرديم نبود ولي توي كتاب اين جملات به كار رفته است. به ما گفتن اين مسله را مي توان با استفاده از سيمولينك حل كرد ولي ما اشنايي با سيمولينك نداريم لطف كنيد اگر مطلبي يا كتابي در اين زمينه داريد به ما معرفي كنيد. يا لينكش را برايمان در سايت قرار دهيد.

برای دانلود کتاب های آموزش مطلب به لینک زیر مراجعه کنید

لینک

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
می خواستم بپرسم آیا سنسور اکسیژن فقط در دمای 300 درجه به بالا کار میکنه؟
با کدوم سنسور می خواین کار کنید ؟
همه این موارد تنها در دیتا شیت ذکر شده
اگر در پیدا کردن دیتا شیت مشکل دارین
اسم انگلیسی کامل را بنویسید تا براتون قرار بدیم
موفق باشید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سرچ كرديم نبود ولي توي كتاب اين جملات به كار رفته است. به ما گفتن اين مسله را مي توان با استفاده از سيمولينك حل كرد ولي ما اشنايي با سيمولينك نداريم لطف كنيد اگر مطلبي يا كتابي در اين زمينه داريد به ما معرفي كنيد. يا لينكش را برايمان در سايت قرار دهيد.
بله
درسته
متاسفانه من در ضمینه سیمولینک خیلی اطلاعاتی ندارم
از کتاب های توضیح سیمولینک که آقا حسن زحمتش را کشیدن استفاده کنید
موفق باشید

alirezadan

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان در مورد طرز كار ميكروفون ميخواستم بدونم . البته در اينجا اطلاعاتي را دريافت كردم ولي يه سوال برايم پيش امد:
اينكه با اين توضيحاتي كه در سايتي كه خدمتتان معرفي كردم امده ميتوانيم نتيجه بگيريم كه ميكروفون خود توليد كننده نوعي جريان الكتريكي است ( كه در اثر القاي الكترومغناطيس بوجود امده ) سوال اينجاست كه در اين صورت چه نيازي به يك جريان خارجي ( استفاده از باتري ) در ميكروفون است . اين وسيله كه خودش جريان را توليد كرده و آن طرف در بلند گو همين جريان به صوت تبديل ميشود . اگر ممكن است در سطح مبتديان توضيح دهيد چون من در الكترونيك زياد سر رشته ندارم ولي اين رشته رو خيلي دوست دارم.:cry::gol:

• Like
واکنش ها: sh85

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان در مورد طرز كار ميكروفون ميخواستم بدونم . البته در اينجا اطلاعاتي را دريافت كردم ولي يه سوال برايم پيش امد:
اينكه با اين توضيحاتي كه در سايتي كه خدمتتان معرفي كردم امده ميتوانيم نتيجه بگيريم كه ميكروفون خود توليد كننده نوعي جريان الكتريكي است ( كه در اثر القاي الكترومغناطيس بوجود امده ) سوال اينجاست كه در اين صورت چه نيازي به يك جريان خارجي ( استفاده از باتري ) در ميكروفون است . اين وسيله كه خودش جريان را توليد كرده و آن طرف در بلند گو همين جريان به صوت تبديل ميشود . اگر ممكن است در سطح مبتديان توضيح دهيد چون من در الكترونيك زياد سر رشته ندارم ولي اين رشته رو خيلي دوست دارم.:cry::gol:
سلام دوست عزیز
ببنید با بیان خیلی ساده می تونم بگم که ما در هیچ جا مشاهده نمی کنیم که قانون پایستگی انرژی زیر پا گذاشته بشه
یعنی چی ؟
یعنی انرژی از مدلی به مدل دیگه تبدیل می شه ولی نه تولید می شه و نه از بین می ره
جریان کار را می شه به یک پمپ آب تشبیه کرد
جریان با فشار کم وارد پمپ می شه و از سمت دیگه با فشار خارج می شه پمپ هیچ آبی تولید نکرده بلکه با استفاده از نیروی برقی که به پمپ وصل هست فشار آب را تقویت کرده
دقیقا همین را در میکروفون داریم
سیگنال ضعیف وارد می شه به وسیله انرژی باطری و یک مدار تقویت کننده تقویت می شه و به خروجی ارسال می شه
امیدوارم مفید واقع بشه بازم سوالی داشتین در خدمتم
موفق باشید

alirezadan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ببنید با بیان خیلی ساده می تونم بگم که ما در هیچ جا مشاهده نمی کنیم که قانون پایستگی انرژی زیر پا گذاشته بشه
یعنی چی ؟
یعنی انرژی از مدلی به مدل دیگه تبدیل می شه ولی نه تولید می شه و نه از بین می ره
جریان کار را می شه به یک پمپ آب تشبیه کرد
جریان با فشار کم وارد پمپ می شه و از سمت دیگه با فشار خارج می شه پمپ هیچ آبی تولید نکرده بلکه با استفاده از نیروی برقی که به پمپ وصل هست فشار آب را تقویت کرده
دقیقا همین را در میکروفون داریم
سیگنال ضعیف وارد می شه به وسیله انرژی باطری و یک مدار تقویت کننده تقویت می شه و به خروجی ارسال می شه
امیدوارم مفید واقع بشه بازم سوالی داشتین در خدمتم
موفق باشید
ممنونم كه پاسخ داديد. پس نقش تقويت كنندگي دارد.
راستش من اين سوال رو پرسيدم چون ميخواستم براي يه طرح از اون استفاده كنم .
طرح كنترل از راه دور با موبايل براي هواپيماي مدل . از اونجايي كه سيستم كنترل از راه دور براي اين منظور خيلي گرون در مياد ( نزديك 150 هزار تومان ) اين طرح به فكرم اومد ميخواستم بدونم از نظر شما عملي هست يا خير به اين صورت كه ( البته طرح رو به صورت كلي خدمتتون عرض ميكنم ) شايد هم اين فكر خنده دار باشد به هر حال ببخشيد:razz: :
يك دستگاه گوشي موبايل در جعبه كنترل گذاشته و يك گوشي هم در دستگاه مورد نظر ( مثلا هواپيماي مدل ).
با گوشي مورد نظر در هواپيما تماس برقرار كرده و هر گاه كه مثلا دكمه خاص را در دستگاه كنترل فشار ميدهيم صدايي خاص با فركانسي مخصوص توليد شده از طريق گوشي واقع در كنترل به گوشي در هواپيما منتقل شده و اونجا فركانس مورد نظر را تشخيص داده و بر اساس آن عمل مورد نظر رو انجام ميده .براي اينكار دو سيم متصل به بلند گو را در گوشي موبايل هواپيما از بلندگو جدا كرده بدين ترتيب دو سيم دارين كه در ان نوسانات متفاوت جريان الكتريكي بر اساس دستورات مختلفي كه از كنترل كننده ارسال ميشود انجام ميدهد . فقط مشكل اينجاست ( البته ميدونم مشكل بزرگي هم هست ) اينه كه چه دستگاهي وجود داره يا چه قطعه الكترونيكي هست كه بر اساس نوسانات الكتريكي كه به آن وارد ميشود خروجي هاي متفاوتي براي انجام فرمان مختلف بدهد .
اصلا همچين دستگاه يا كيتي وجود دارد ؟ اصلا از لحاظ منطقي انجام همچين عملي ممكن هست ؟ ( صرف نظر از اينكه من قادر به انجام ان هستم يا خير؟
نميدونم خوب تونستم منظورم را توضيح دهم يا نه.
با تشكر./

• Like

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنونم كه پاسخ داديد. پس نقش تقويت كنندگي دارد.
راستش من اين سوال رو پرسيدم چون ميخواستم براي يه طرح از اون استفاده كنم .
طرح كنترل از راه دور با موبايل براي هواپيماي مدل . از اونجايي كه سيستم كنترل از راه دور براي اين منظور خيلي گرون در مياد ( نزديك 150 هزار تومان ) اين طرح به فكرم اومد ميخواستم بدونم از نظر شما عملي هست يا خير به اين صورت كه ( البته طرح رو به صورت كلي خدمتتون عرض ميكنم ) شايد هم اين فكر خنده دار باشد به هر حال ببخشيد:razz: :
يك دستگاه گوشي موبايل در جعبه كنترل گذاشته و يك گوشي هم در دستگاه مورد نظر ( مثلا هواپيماي مدل ).
با گوشي مورد نظر در هواپيما تماس برقرار كرده و هر گاه كه مثلا دكمه خاص را در دستگاه كنترل فشار ميدهيم صدايي خاص با فركانسي مخصوص توليد شده از طريق گوشي واقع در كنترل به گوشي در هواپيما منتقل شده و اونجا فركانس مورد نظر را تشخيص داده و بر اساس آن عمل مورد نظر رو انجام ميده .براي اينكار دو سيم متصل به بلند گو را در گوشي موبايل هواپيما از بلندگو جدا كرده بدين ترتيب دو سيم دارين كه در ان نوسانات متفاوت جريان الكتريكي بر اساس دستورات مختلفي كه از كنترل كننده ارسال ميشود انجام ميدهد . فقط مشكل اينجاست ( البته ميدونم مشكل بزرگي هم هست ) اينه كه چه دستگاهي وجود داره يا چه قطعه الكترونيكي هست كه بر اساس نوسانات الكتريكي كه به آن وارد ميشود خروجي هاي متفاوتي براي انجام فرمان مختلف بدهد .
اصلا همچين دستگاه يا كيتي وجود دارد ؟ اصلا از لحاظ منطقي انجام همچين عملي ممكن هست ؟ ( صرف نظر از اينكه من قادر به انجام ان هستم يا خير؟
نميدونم خوب تونستم منظورم را توضيح دهم يا نه.
با تشكر./
سلام
ببینید این که یه دستگاه باشه که شما بر اساس سیگنال های مختلف ورودی دستورات مختلفی انجام بده می شه با یک میکرو انجام داد
به این نحو که با استفاده از کانورتر A/D شما سیگنال ورودی را اندازه گیری می کنید و وقتی به اون مقدار مورد نظر رسید یک عمل خاص را انجام بده
ولی مشکلا ت چند جا هست
1) در هواپیمای بدون سرنشنین (که فکر کنم منظور شما بود اگر اشتباه نکنم ) عامل وزن مهم هست و تلفن همراه علاوه بر سیستم کنترلی که در داخل باید قرار بگیره فکر کنم وزن را اضاف کنه
2) شما چطور می خواین از بلندگو گوشی سیم خارج کنید آیا با سیستم داخلی موبایل آشنایی دارید ؟
3)سیگنالی که وارد سیستم کنترلی شما می شه باید خالص باشه یه این معنا که اگر مثلا شما تنظیم می کنید در فرکانس 300 هرتز فلان دستور ایجاد بشه با توجه به میلیون ها سیگنالی که در محیط هست و سیگنال خروجی از سیستم شما با اونها ترکیب می شه و ممکنه کمتر یا بیشتر از سیستم مورد نظرتون بشه و اونقت دستور اجرا نمی شه !
و در آخر در رابطه با این امور با یکی از اساتیدتون که گرایش مخابرات دارن مشورت کنید بهتر می تونید جواب بگیرید
موفق باشید

alirezadan

عضو جدید
سلام
ببینید این که یه دستگاه باشه که شما بر اساس سیگنال های مختلف ورودی دستورات مختلفی انجام بده می شه با یک میکرو انجام داد
به این نحو که با استفاده از کانورتر A/D شما سیگنال ورودی را اندازه گیری می کنید و وقتی به اون مقدار مورد نظر رسید یک عمل خاص را انجام بده
ولی مشکلا ت چند جا هست
1) در هواپیمای بدون سرنشنین (که فکر کنم منظور شما بود اگر اشتباه نکنم ) عامل وزن مهم هست و تلفن همراه علاوه بر سیستم کنترلی که در داخل باید قرار بگیره فکر کنم وزن را اضاف کنه
2) شما چطور می خواین از بلندگو گوشی سیم خارج کنید آیا با سیستم داخلی موبایل آشنایی دارید ؟
3)سیگنالی که وارد سیستم کنترلی شما می شه باید خالص باشه یه این معنا که اگر مثلا شما تنظیم می کنید در فرکانس 300 هرتز فلان دستور ایجاد بشه با توجه به میلیون ها سیگنالی که در محیط هست و سیگنال خروجی از سیستم شما با اونها ترکیب می شه و ممکنه کمتر یا بیشتر از سیستم مورد نظرتون بشه و اونقت دستور اجرا نمی شه !
و در آخر در رابطه با این امور با یکی از اساتیدتون که گرایش مخابرات دارن مشورت کنید بهتر می تونید جواب بگیرید
موفق باشید
با سلام و تشكر مجدد .
مورد 1 رو شايد بشه يه جور حلش كرد .من هواپيما رو به طور كلي مثال زدمحالا شايد در مواردي به جز هواپيما بشه استفاده كرد .
مورد دوم هم فكر نميكنم كه در هر وسيله الكتريكي كه در اون بلند گو به كار رفته باشه بيش از دوسيم به اون متصل باشه . مگه غير از اين هست ؟
مورد 3 هم كاملا درسته و قبلا به فكر خودم هم خطور كرده . به هر حال فقط يه ايده است و مسلما مسائل و سوالات زيادي براي اون پيش مياد .
ضمنا من استاد مخابرات ندارم چون اصلا رشته ي تحصيلي من مربوط به علوم پزشكي است ( بايد برم بيرون؟ :()
در هر صورت ممنون از راهنماييتون.:gol:

• Like

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و تشكر مجدد .
مورد 1 رو شايد بشه يه جور حلش كرد .من هواپيما رو به طور كلي مثال زدمحالا شايد در مواردي به جز هواپيما بشه استفاده كرد .
مورد دوم هم فكر نميكنم كه در هر وسيله الكتريكي كه در اون بلند گو به كار رفته باشه بيش از دوسيم به اون متصل باشه . مگه غير از اين هست ؟
مورد 3 هم كاملا درسته و قبلا به فكر خودم هم خطور كرده . به هر حال فقط يه ايده است و مسلما مسائل و سوالات زيادي براي اون پيش مياد .
ضمنا من استاد مخابرات ندارم چون اصلا رشته ي تحصيلي من مربوط به علوم پزشكي است ( من رو بيرون نكنيدا :()
در هر صورت ممنون از راهنماييتون.:gol:
ببینید این سیم که می گید چه طور میخواین یک موبایل را باز کنید و سپس اون دو سیم را از داخلش در بیارید ؟
البته بگم در رابطه با ساختار داخلی کامل موبایل اطلاع ندارم به این سایت یه سری بزنید اون متن فارسی هم که گذاشتین ترجمه ی همین سایت هست
نه من هیچ وقت نمی گم این ایده عملی نیست و همچین جسارتی نمی کنم بلکه منظورم این بود که من علم لازمش را ندارم و کسی که فوق مخابرات خونده مسلما بهتر می تونه جواب بده و شاید حرف های من بعضی جاهاش اشتباه باشه
در این تاپیک و این تالار همیشه به روی همه باز هست :gol:
اگر هم می دونید که مسائل امنیتی نیست و می تونید طرحتون را بگید اگر هم نخواستین در اینجا بگید به صورت خصوصی برام ارسال کنید و من از چند نفر براتون می پرسم و اگر جواب مفیدی دریافت کردم براتون ارسال می کنم
موفق باشید :gol:

it_azarbayjan

عضو جدید
در خواست راهنمایی

در خواست راهنمایی

سلام
ببخشید کسی از دوستان میتونه من رو تو این تمرین راهنمایی کنه؟؟؟؟

گیت NOR سه ورودی را در استاندارد DTL رسم کنید.

T_BAG

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.

من رشته ام کامپیوتر هست ولی یه طرحی راجع به دستگاه دفاع شخصی >شوک برقی<دارم.

ازتون خواهش میکنم ببینید عملی هست یا نه؟

برق سی و شش ولت از چهار تا باطری کتابی میاد داخل یه مبدل ضعیف به قوی و از اون طرف برق قوی شده رو داریم که میتونه شوک بده حالا سوال من اینجاست:

1_اول این که همچین چیزی ممکن هست؟

2- حد اکثر تا چند ولت میشه جریان رو قوی کرد؟ مثلا تا دو هزار تا ممکنه؟

3-اندازه ی مبدل چقدره؟ چون کاربرد دفاع شخصی داره نباید خیلی بزرگ بشه و از ریخت در بیاد. مثلا اندازه ی یک چراغ قوه یا یک کمی بزرگتر باشه خوبه.

ممنون میشم از دوستان عزیز که جواب سوال من رو بدن.

T_BAG

عضو جدید
یک سوال دیگه هم داشتم.

من میخوام از موبایل برای کنترل کردن بمب از راه دور استفاده کنم.

به این ترتیب که وقتی موبایل زنگ خورد جریان برق به> سیم تنگستن یا سیم بخاری که مقاومتش زیاده و در اثر جریان داغ و سرخ میشه<
وصل میشه و در اثر داغ شدن سیم تنگستن بمب منفجر میشه.

یه طرح آماتوره چون من زیاد وارد نیستم و رشتم کامپیوتره. فقط با ساختار داخلی موبایل ها آشنایی ندارم. میخوام بدونم چطوری میشه این کار رو انجام داد.

اگه شما منبع یا اطلاعاتی داری واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنی.

موفق باشی.

electricalpapa

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز.

من رشته ام کامپیوتر هست ولی یه طرحی راجع به دستگاه دفاع شخصی >شوک برقی<دارم.

ازتون خواهش میکنم ببینید عملی هست یا نه؟

برق سی و شش ولت از چهار تا باطری کتابی میاد داخل یه مبدل ضعیف به قوی و از اون طرف برق قوی شده رو داریم که میتونه شوک بده حالا سوال من اینجاست:

1_اول این که همچین چیزی ممکن هست؟

2- حد اکثر تا چند ولت میشه جریان رو قوی کرد؟ مثلا تا دو هزار تا ممکنه؟

3-اندازه ی مبدل چقدره؟ چون کاربرد دفاع شخصی داره نباید خیلی بزرگ بشه و از ریخت در بیاد. مثلا اندازه ی یک چراغ قوه یا یک کمی بزرگتر باشه خوبه.

ممنون میشم از دوستان عزیز که جواب سوال من رو بدن.

سلام دوست عزیز
اکثر شوکرها دارای یک مبدل قوی به ضعیف هستند ولی کار به این آسونیا نیست چون اگه به ورودی یک مبدل ولتاژ dc بدیم چون خروجی مبدل مشتق ورودی هست در نتیجه تو خروجی ولتاژ صفر دریافت میکنیم.

در مورد سوال دومت از جواب دادن معذورم چون ممکنه برای کارهای تروریستی استفاده بشه........

invincible

عضو جدید
در مورد سوال دومت از جواب دادن معذورم چون ممکنه برای کارهای تروریستی استفاده بشه........
یعنی منم جواب ندم؟ :whistle::lol:
خب کار شما رو نمی دونم! ولی در کل اگه سوال این باشه که چجوری از موبایل به عنوان سوییچ استفاده کنیم باید بگم که . . .
یه سری module اومده بوردش در حد موبایله تقریبا. سریال وصل میشی یه سری امکانات محدود میده. حتی sms اینا. که با برنامه نویسی میشه گفت اگه متن a فرستاده شد on کنه اگه b فرستاده شد off و ازین جور چیزا
دیتا شیت هم دارن و بعضی هاشون برای آسون تر شدن فیبر اضافی هم دارن. :redface:
برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببینین ;)

hadi2000i

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

سلام دوستان
میخوام مشخصه انتقال یه مدار رو تو hspice در بیارم
مدارش اینه

اینم فیل .sp که نوشتم
مشکلش کجاس!؟
یه چیز دیگه مشخصه ی انتقال یعنی چی؟!:confused:
*.simulation
.options post
vi 1 0 dc
r1 1 2 10k
d1 2 3 dmod
r2 3 4 10k
v1 4 0 1 dc
r3 2 5 10k
d2 6 5 dmod
v2 0 6 1 dc
d3 2 7 dmod
v3 7 0 2 dc
d4 8 2 dmod
v4 0 8 2 dc
r4 2 0 10k
vo 2 0 dc
.MODEL dmod d IS=1E-15 RS=1
.dc vi 1 100 1
.end

aminzadeh1292

عضو جدید
ba salam khedmate mohandesine gerami,lotfan be man komak konid,dar morede nahveye ertebate mmc ba atmega32 etelaati mikham,mikham bebinam ke chegone mishe ba mmc ertebat bargharar kard va etelaat roo roye lcd gerafiki namayesh dad,kheyli mamnoonam az azizani ke be man komak konan

fazel7

عضو جدید
تغذیه اپ امپ

تغذیه اپ امپ

با سلام خدمت اساتید

تغذیه اپ امپ ها که به صورت دوبل Vcc+ و Vcc- می باشد، آیا میتوان بدون استفاده از ترانس این ولتاژها رو به وجود آورد؟ یعنی بنده برق شهر دستم نیست، بلکه فقط ولتاژ DC دستم هست و فقط می خوام بدونم که میشه با همون DC به یه ولتاژ دوبل دست پیدا کرد؟ چه جوری و با چه مداری؟

با تشکر

:):):)

آخرین ویرایش:

moein

عضو جدید
سلام دوستان
میخوام مشخصه انتقال یه مدار رو تو hspice در بیارم
مدارش اینه

اینم فیل .sp که نوشتم
مشکلش کجاس!؟
یه چیز دیگه مشخصه ی انتقال یعنی چی؟!:confused:
*.simulation
.options post
vi 1 0 dc
r1 1 2 10k
d1 2 3 dmod
r2 3 4 10k
v1 4 0 1 dc
r3 2 5 10k
d2 6 5 dmod
v2 0 6 1 dc
d3 2 7 dmod
v3 7 0 2 dc
d4 8 2 dmod
v4 0 8 2 dc
r4 2 0 10k
vo 2 0 dc
.MODEL dmod d IS=1E-15 RS=1
.dc vi 1 100 1
.end
مشخصه انتقال قاعدتا همون مشخصه I-V خودمونه
hspice کار نکردم
اگه pspice بود کمکت میکردم!

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
با سلام خدمت اساتید

تغذیه اپ امپ ها که به صورت دوبل Vcc+ و Vcc- می باشد، آیا میتوان بدون استفاده از ترانس این ولتاژها رو به وجود آورد؟ یعنی بنده برق شهر دستم نیست، بلکه فقط ولتاژ DC دستم هست و فقط می خوام بدونم که میشه با همون DC به یه ولتاژ دوبل دست پیدا کرد؟ چه جوری و با چه مداری؟

با تشکر

:):):)

سلام دايي جان
ساده ترين مدارا براي اينكار مدار زيره:

آخرین ویرایش:

Hamecheedun

عضو جدید
سلام دوستان. من دنبال یه مدار ساده ای می گردم که قادر باشه در ولتاژ بالای41.5 ولت یه رله روخاموش کنه و در ولتاژ زیر 41.5 هم اونو روشن کنه. همین کارو برای یه رله دیگه با ولتاژ 39 هم انجام بده. کسی میتونه کمک کنه؟ ضمنا اگه بشه با یه ولوم یا چیز دیگه ولتاژای بالا رو کمی تغییر داد بهتر میشه.

علی 85

عضو جدید
تایمر راه پله

تایمر راه پله

سلام

پروژه کارشناسی من در مورد تایمر راه پله (stair timer) است.

می خواستم اطلاعات کلی و جزئی در مورد تایمر راه پله بدونم؟

با تشکر.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام .من یه برنامه تو مطلب نوشتم که با روش نیتوتن رافسون میاد ریشه یه معادله رو پیدا میکنه. الان میخوام یه متغیر و 4 بار تغییر بدم برا هر 4تا جدا جدا ریشه حساب کنه.بعد رسم کنه.ولی وقتی for میذارم کار نمیکنه.چی کار کنم؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
syms E;
lw=100*10^(-11);
v=1;
hbar=0.6581*10^(-12);
meff=0.0667*(5.11e5);
myf=(((2*meff*E)^0.5)/hbar)*tan((((2*meff*E)^0.5)/hbar)*lw/2)-(((2*meff*(v-E))^0.5))/hbar;
df=((2*meff)^0.5/(2*(E)^0.5*hbar))*tan((((2*meff*E)^0.5)/hbar)*lw/2)+(((2*meff*E)^0.5)/hbar)*((sec(((2*meff*E)^0.5/hbar)*lw/2)))^2*lw/2*(2*meff)^0.5/2*(E)^0.5*hbar+((2*meff)^0.5)/2*(v-E)^0.5*hbar;
k=0.4;
del=1;
while abs(del>0.01)
del=subs(myf,k)/subs(df,k);
k=k-del;
end;
disp(k);
fzero(myf,0)
میخوام lw رو تغییر بدم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من دنبال یه مدار ساده ای می گردم که قادر باشه در ولتاژ بالای41.5 ولت یه رله روخاموش کنه و در ولتاژ زیر 41.5 هم اونو روشن کنه. همین کارو برای یه رله دیگه با ولتاژ 39 هم انجام بده. کسی میتونه کمک کنه؟ ضمنا اگه بشه با یه ولوم یا چیز دیگه ولتاژای بالا رو کمی تغییر داد بهتر میشه.
سلام
بستگی به کارتون داره
اگر مثلا در صنعت هست کر کنم باید از plc استفاده کنید و اگر هم نه یه توضیح کلی بدید که پروژتون چیه شاید دوستان تونستن کمک کنن
موفق باشید
سلام .من یه برنامه تو مطلب نوشتم که با روش نیتوتن رافسون میاد ریشه یه معادله رو پیدا میکنه. الان میخوام یه متغیر و 4 بار تغییر بدم برا هر 4تا جدا جدا ریشه حساب کنه.بعد رسم کنه.ولی وقتی for میذارم کار نمیکنه.چی کار کنم؟
سلام
ایده کلی
فکر کنم برنامه را به صورت ماتریسی بنویسید راحت تر باشه
یعنی به جای تعریف 4 بار یک متغیر از یک ماتریس 4 متغیره استفاده کنید و خروجی ماتریس می گیرید و برای رسم هم از دستور
subplot
استفاده کنید
موفق باشید

Hamecheedun

عضو جدید
این دستگاه برای کمک به شارژ یه انباره سربی 36 ولتی 60 آمپر ساعتی هستش که جریان اصلی رو همین دو تا رله از منبع به انباره ها عبور میدن وتو مسیر هر کدومم یه مقاومت مناسب هست. مدار فقط باید بتونه در ولتاژای گفته شده این رله ها رو خاموش یا روشن کنه تا انباره با جریان لازم پر بشه یکی میگفت از واریستور استفاده کنم

• Like

T_BAG

عضو جدید
این که میگن باتری دو قطب مثبت و منفی داره منظور این هست که تو قطب منفی پر از الکترون هست و تو قطب مثبت پر از پروتون؟

اونوقت الکترون ها به سمت پروتون ها حرکت میکنن و در طول مدار انرژی الکترون ها مصرف میشه. یعنی تمام مدار ها با انرژی الکترون ها کار میکنن وپروتون ها هیچ کاره هستن؟

اینی که گفتم درسته؟

بی نهایت سپاس گذار میشم اگه جواب من رو کامل بدید.:gol:

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این که میگن باتری دو قطب مثبت و منفی داره منظور این هست که تو قطب منفی پر از الکترون هست و تو قطب مثبت پر از پروتون؟

اونوقت الکترون ها به سمت پروتون ها حرکت میکنن و در طول مدار انرژی الکترون ها مصرف میشه. یعنی تمام مدار ها با انرژی الکترون ها کار میکنن وپروتون ها هیچ کاره هستن؟

اینی که گفتم درسته؟

بی نهایت سپاس گذار میشم اگه جواب من رو کامل بدید.:gol:
با سلام دوست عزیز
از این جواب کامل تر فکر نکنم گیرتون بیاد :lol:
به اینجا نگاه کنید کامل و با شکل توضیح داده
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا