تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahmood.66

عضو جدید
واااااااااااااااااااااااااااای
اینکه نمیذاره دانلود کنننننننننننننننم!!!!!!!!!!!
کممممممممممممممممممممممکم کنیییییییییییییییییییییید.......

reza.persia

عضو جدید
سلام
کسی راجع به حل معادله دیفرانسیل با تابع بسل میتونه راهنماییم کنه؟ :cry:
مثلا این
x^2y''+xy'+(x^2-(1/16))y=0
خیلی خیلی ممنون میشم :D:gol:

mjt_tnt

عضو جدید
من به يک مدار دماسنج الکتروني نسبتا دقيق احتياج دارم اگر کسي مدار خوبي در اختيار دارد يا محلي که بتوان اين مدار را تهيه نمود لطفا من را راهنمايي کنه؟

mahmood.66

عضو جدید
سلام

کسی نمونه سوال ماشین2 رو داره؟؟؟
از دانشگاه شریف باشه بهتره...
ممنون ميشم.

mre_mech84

عضو جدید
سلام. ببخشید بازم من یه سوال دارم:redface:
کسی میتونه انواع VFD هایی که هست رو برام بگه. مثلا می خوام بدونم آیا واسه یه موتور که ولتاژ کاریش 3 کیلو ولته، VFD تو ایران پیدا میشه یا نه؟
ممنون:gol:

MaFia

عضو جدید
من به يک مدار دماسنج الکتروني نسبتا دقيق احتياج دارم اگر کسي مدار خوبي در اختيار دارد يا محلي که بتوان اين مدار را تهيه نمود لطفا من را راهنمايي کنه؟

سلام دوست عزيز .

اين فايل رو دانلود كنيد

سنسور دما و رطوبت با خروجی RS232 توسط AVR Atmega8

http://www.4shared.com/file/216795439/275a5c72/temperature-humidity-sensor.htm

اين هم

http://www.4shared.com/file/47070707/391ced37/lm35d.html

دماسنج با LM35d نمايش روي سون سگمنت ، دما هم هر دو ثانيه اندازه گرفته ميشه .

اگر هم بخواهيد خريداري كنيد توي بازار قطعات الكترونيكي تهران موجوده اينجور كيت ها .

موفق باشي :)

• Like
واکنش ها: sh85

kasagam

عضو جدید
ذرخواست کمک

ذرخواست کمک

سلام دوستان
من دنبال یک استاندارد بینالمللی برای مقدار و اندازهگیری روشنایی هستم لطفا کمک کنید.

sibe sorati

عضو جدید
با سلام میخواستم اطلاعاتی در مورد نقش و نوع سلف و خازن به کاررفته در موتور برف پاک کن پراید و همچنین نوع سیم پیچی آرمیچر برف پاک کن از شما بگیرم.

آخرین ویرایش:

leila2

عضو جدید
please help

please help

سلام پرژه من در مورد میکروپروسسورهای جدید AMD است لطفا اگر راهنمایی یا مطلبی در این مورد دارید در اختیارم قرار دهید :) www.malavan_n1988@yahoo.com

victor2010

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام کسی میتونه راجع به آی سی 6116 (مموری هست) به من یه تحقیق کامل بده ؟
خیلی بهش نیاز دارم هر چی تو اینترنت میگردم نیست
ممنون میشم.

electricalpapa

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال یک استاندارد بینالمللی برای مقدار و اندازهگیری روشنایی هستم لطفا کمک کنید.

یكای اصلی دستگاه نور سنجی، یكا شدت درخشانی است. این یكا شرطی است: شدت درخشانی چشمه استاندارد معینی، به عنوان یكای شدت درخشانی اختیار شده است. در ابتدا فرض می‌شد كه چشمه‌ای كه دشت درخشانی I=1 داشته باشد شعله شمعی است كه با روش استاندارد دقیقی ساخته شده باشد. ولی، معلوم شد كه چنین استانداردی نامناسب است. زیرا شدت درخشانی آن با سوختن فتیله قدری تغییر می‌كند و به علاوه به دما و رطوبت هوا بستگی دارد. چشمه‌های بسیار دیگری به عنوان استاندارد شدت درخشانی پیشنهاد شده‌اند، از جمله لامپ‌های الكتریكی التهابی استاندارد كه نمونه‌هایشان در آزمایشگاه‌های اندازه‌گیری بزرگ مقیاس نگهداری و با مقایسه با سایر نمونه‌ها از این نوع كنترل می‌شوند.
یكای شدت درخشانی كاندلا (شمع) (cd) است. یك شمع شدت درخشانی در راستای معین از چشمه‌ای است كه بسامد12^10*540 hz (طول موج در خلأ 555 nm است) گسیل می‌كند و شدت تابشی 1.683 w/sr دارد. شمع یكای اصلی دستگاه بین‌المللی یكاها SI است.

• Like

sibe sorati

عضو جدید
با سلام میخواستم اطلاعاتی در مورد نقش و نوع سلف و خازن به کار رفته در موتور برف پاک کن پراید بدهید

amin000

عضو جدید
خيلي راحت ميتوني اين كارو انجام بدي. يه فانكشن ژنراتور ميخواد .تازه معمولي ترين اپ امپ((741) خيلي راحت تا فركانس1مگا كار ميكنه. اپ امپ چيني نخر.

alive

عضو جدید
درخواست جزوه

درخواست جزوه

با سلام
... برای نظم هر چه بیشتر تالار ، از این به بعد سوالات خود را تنها در این تاپیک بیان نمائید .
متشکرم .
سلام خسته نباشید من تازه عضو شدم و اگه ممکنه ی یه جزوه ی الکترومغناطیس میخواستمemail:Aidin_1991@yahoo.com

metamoeen

عضو جدید
کمممممممممممک مهندسین برق

کمممممممممممک مهندسین برق

سلام مهندسین عزیز برق!اگه در بستن این مدار کمک کنید،خیلی ممنون میشم اینکه طبق شکل پایینی دومی کدام پایه ها رو باید بهم وصل(لحیم) کنم

اگه باpaintیا اینکه روی کاغذ بکشین بذاریدش اینجا** مر30**

آخرین ویرایش:

akikian

عضو جدید
الکترومغناطیس

الکترومغناطیس

باسلام
من به جزوه الکترومغناطیس احتیاج دارم
کسی میتونه برام بفرسته
باتشکر

akikian

عضو جدید
مغناطیس

مغناطیس

:confused:

من جزوه الکترومغناطیس میخوام
کسی صدامو میشنوه

ali682344

عضو جدید
يه سوال فني از بچه هاي الكترونيك

يه سوال فني از بچه هاي الكترونيك

يا سلام
من رشتم الكترونيك نيست و حقيقتش مجبور شدم10 پست بزنم تا اين تاپيك كه اولين تاپيك من هست ايجاد بشه
به هر حال من معذرت مي خوام.

من يه دستگاه ups دارم كه باطريش 12 ولت و 7 امپر هست حالا يه باطري ماشين خريدم و روش گذاشتم يه مدت برام خوب كار كرد ولي حالا يه فيوز رو مدار هست كه هي مي سوزه بانمايندگيش تماس گرفتم گفت مال امپر زياديه(60امپر)

حالا سوال من اينجاست ايا نمايندگي درست مي گه ؟
اگر درست مي گن ميشه يه طوري 60 امپر رو به 7 امپر تبديل كرد اخه براي اين مي گم با باطري اصليش 20 دقيقه كار مي كنه ولي با باطري ماشين بيش از دو ساعت برام كار مي كنه.

ممنون ميشم كمكم كنيد
منظر پاسختون هستم

it_azarbayjan

عضو جدید
مبانی ااکترونیک و دیجیتال

مبانی ااکترونیک و دیجیتال

با سلام

مدار گیت NOT با دیود طراحی کنید

کسی از دوستان می تونه کمک کنه!

Nimdar

عضو
يا سلام
من رشتم الكترونيك نيست و حقيقتش مجبور شدم10 پست بزنم تا اين تاپيك كه اولين تاپيك من هست ايجاد بشه
به هر حال من معذرت مي خوام.

من يه دستگاه ups دارم كه باطريش 12 ولت و 7 امپر هست حالا يه باطري ماشين خريدم و روش گذاشتم يه مدت برام خوب كار كرد ولي حالا يه فيوز رو مدار هست كه هي مي سوزه بانمايندگيش تماس گرفتم گفت مال امپر زياديه(60امپر)

حالا سوال من اينجاست ايا نمايندگي درست مي گه ؟
اگر درست مي گن ميشه يه طوري 60 امپر رو به 7 امپر تبديل كرد اخه براي اين مي گم با باطري اصليش 20 دقيقه كار مي كنه ولي با باطري ماشين بيش از دو ساعت برام كار مي كنه.

ممنون ميشم كمكم كنيد
منظر پاسختون هستم

با سلام
مشکل شما اینستکه مصرف جریات مدارتان بالا رفته حالا یا مصرف کننده شما نسبت به قبل تغییر کرده و یا در غیر اینصورت باطری شما خوب شارژ نشده و ولتاژ آن افت کرده بنابراین برای یک توان ثابت جریان بالا رفته است . ولتاژ شارژکامل برای باطری 12 ولت حدود 13.5 ولت است آن را چک کنید ممکن است باطری شما خراب شده باشد اگر از باطری های با الکترولیت مایع استفاده میکنید اسید آن را چک کنید اگر مشکل از هیچکدام موارد بالا نبود جریان خروجی مجاز UPS را کنترل کنید و یک فیوز با آمپر بالاتر مثلا 10 آمپر برای خروجی بگذارید. دنبال تغییر یا محدود کردن جریان خروجی نباشید که هم کاری مشکل است و هم غیر اصولی .
ارادتمند نادرافشار

• Like

parsagri

عضو جدید
درخواست یک چیز ساده

درخواست یک چیز ساده

آقا من به دنبال یک کیتی چیزیم فکر کنم اسمش رله باشه که بتونه جریان برق یک موتور پمپ رو هر چند ساعت یکبار قطع مثلا برای نیم ساعت وصل کنه بعد تا چند ساعت قطع کنه ..
این چیزو میشه از بازار خرید یا باید بدیم برامون بسازن پمپی که میگم در حد یک پمپ آب کولر ابیه

arman23

عضو جدید
کابل اتصال به کامپیوتر

کابل اتصال به کامپیوتر

سلام

ببخشید چرا کابل اتصال به کامپیوتر یه قطعه فلزی دورش داره؟؟؟؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من به دنبال یک کیتی چیزیم فکر کنم اسمش رله باشه که بتونه جریان برق یک موتور پمپ رو هر چند ساعت یکبار قطع مثلا برای نیم ساعت وصل کنه بعد تا چند ساعت قطع کنه ..
این چیزو میشه از بازار خرید یا باید بدیم برامون بسازن پمپی که میگم در حد یک پمپ آب کولر ابیه

دوست عزیز

رله کار قطع و وصل رو برات انجام میده ولی برای اینکار چند راه پیش روت هست:

1- استفاده از سیستمهای کنترل قدیمی و استفاده از تایمر + رله و کنتاکت
2- استفاده از میکرو کنترلر + رله کنتاکت
3- و در صورتی که محیط کاملاً صنعتی هست استفاده از PLC های کوچک

شما قبلش باید بگین چقدر می خواهید هزینه کنید و در ضمن شرایط محیطی به چه صورتی هست.

البته ظاهر عمر نشون میده گزینه دوم بهترین برای شما هست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا