تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

T_BAG

عضو جدید
با سلام دوست عزیز
از این جواب کامل تر فکر نکنم گیرتون بیاد :lol:
به اینجا نگاه کنید کامل و با شکل توضیح داده
موفق باشید

خیلی از آدرسی که دادی ممنوم. جواب سوال رو گرفتم. به غیر از یک چیز و اون این که چرا برای روشن کردن لامپ مثبت رو از یک باتری و منفی رو از یک باتری دیگه میگیریم لامپ روشن نمیشه.

hosseinassar

مدیر ارشد
خیلی از آدرسی که دادی ممنوم. جواب سوال رو گرفتم. به غیر از یک چیز و اون این که چرا برای روشن کردن لامپ مثبت رو از یک باتری و منفی رو از یک باتری دیگه میگیریم لامپ روشن نمیشه.

برای این که جریان الکتریکی ایجاد بشه
نیاز به یک مدار بسته داریم
یعنی جریان از یه سر منبع شروع به حرکت کنه و به سر دیگه وارد بشه
موردی که شما گفتید مدار بسته ایجاد نمی شه

MaFia

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله T_BAG http://www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif

مثبت و منفي همون 2 تا باطري رو به هم وصل كنيد مدار بسته ميشه . لامپ هم روشن !

sobhan68

عضو جدید
مدار زنگ دینگ دینگ

مدار زنگ دینگ دینگ

با سلام به همه ی دوستان و اساتید محترم!!:smile:
لطفا مدار زنگ دینگ دینگ (دینگ دانگ نباشه) واسم میزارین؟!!;) قفط با avr نباشه چون هیچی بلد نیستم!!!
اگه میشه سریع جواب بدین ممنون مشیم خیلی حیاتی!!!!!!!!!
مررررررررررررررررررسی!

MaFia

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان و اساتید محترم!!:smile:
لطفا مدار زنگ دینگ دینگ (دینگ دانگ نباشه) واسم میزارین؟!!;) قفط با avr نباشه چون هیچی بلد نیستم!!!
اگه میشه سریع جواب بدین ممنون مشیم خیلی حیاتی!!!!!!!!!
مررررررررررررررررررسی!

سلام .
اينجا رو يه نگاهي بنداز .

موفق باشي دوست .

sobhan68

عضو جدید
مرسی از جوابت!!:smile:ولی اینو دیدم این هم دینگ دینگ نیست در واقع دینگ دانگه که پالس دانگش حذف شده و دینگ قشنگی نداره!!!!!:redface:
میخوام مثل دینگ دینگ ماکسیما یا این ماشین خارجی ها باشه!!!!
میشه واسم گیر بیاری؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:
ممنون

ghasedak64

عضو جدید
led سفید؟

led سفید؟

سلام دوستان .کسی میدونه جطور میتونیم با ledهای سبز و آبی و قرمز و عدسی محدب نور سفید بدست آورد .ببخشید اگه سوالم یخورده گنگه فقط یه چیزایی در موردش شنیدم . ledهای سفیدی که الان تو بازار هستش کیفیتش پایینه. میخوام ببینم راه دیگه ای هست ؟:confused:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان .کسی میدونه جطور میتونیم با ledهای سبز و آبی و قرمز و عدسی محدب نور سفید بدست آورد .ببخشید اگه سوالم یخورده گنگه فقط یه چیزایی در موردش شنیدم . ledهای سفیدی که الان تو بازار هستش کیفیتش پایینه. میخوام ببینم راه دیگه ای هست ؟:confused:
سلام دوست عزیز
به نظرم برای این کار باید 3 led را به صورت هرمی (یعنی سر هاشون به نحوی باشه که نور در یک نقطه متمرکز بشه ) در کنار هم قرار بدید و بعد نور حاصل توسط عدسی متمرکز می شه
اینجا هم برای اطلاعات بیشتر می تونید مطالعه کنید البته تضمین نمی کنم که کیفیتش از نور led های توی بازار بهتر یا بدتر بشه :victory:

موفق باشید

MaFia

عضو جدید
مرسی از جوابت!!:smile:ولی اینو دیدم این هم دینگ دینگ نیست در واقع دینگ دانگه که پالس دانگش حذف شده و دینگ قشنگی نداره!!!!!:redface:
میخوام مثل دینگ دینگ ماکسیما یا این ماشین خارجی ها باشه!!!!
میشه واسم گیر بیاری؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:
ممنون

راستش اگه ميخواي صداي دينگ دينگي به شيكي ماكسيما داشته باشي فكر نكنم به غير از ميكرو بتوني با آي سي هاي ديگه طراحي كني و به اون خوشگلي از آب در بياد !

توي سايت هاي خارجي هم كلي جستجو كردم همون طور كه خودت ميدوني همه دينگ دانگ كارن :)

بازم اگه به موردي بر خوردم بهت معرفي ميكنم .

موفق باشي .

Hamecheedun

عضو جدید
پروتونها بجز واکنشهای هسته ای همواره در داخل هسته اتم ثابتند. در جریان الکتریکی الکترونها هستند که حرکت میکنند و ازداخل رساناها عبور کرده و انرژی که گرفته بودند را (انرژی جنبشی) به صورتهای مختلف آزاد میکنند. اما برای برقراری تعادل الکتزیکی باید به ازای هر بار الکتریکی که در مدار بیرونی عبور میکند یک بار الکتریکی نیز بصورت یوندر داخل الکترولیت باتری جابجا شود. یون هم یک اتم یا مولکول باردار است مثل یون سولفات و روی و سرب.

T_BAG

عضو جدید
پروتونها بجز واکنشهای هسته ای همواره در داخل هسته اتم ثابتند. در جریان الکتریکی الکترونها هستند که حرکت میکنند و ازداخل رساناها عبور کرده و انرژی که گرفته بودند را (انرژی جنبشی) به صورتهای مختلف آزاد میکنند. اما برای برقراری تعادل الکتزیکی باید به ازای هر بار الکتریکی که در مدار بیرونی عبور میکند یک بار الکتریکی نیز بصورت یوندر داخل الکترولیت باتری جابجا شود. یون هم یک اتم یا مولکول باردار است مثل یون سولفات و روی و سرب.

خیلی ممنونم از توضیحات کاملی که دادی.

فقط یه چیزی و اون این که وقتی الکترون ها انرژی جنبشی شون رو تخلیه کردن >حالا به هر طریقی< بعد چه اتفاقی براشون میافته؟

بذارید منظورم رو بهتر بگم.

این دیدگاه درسته که الکترون ها رو به شکل توپ هایی فرض کنیم که به حرکت در اومدن و دارای انرژیه جنبشی هستن؟

اگه این دیدگاه درسته بعد از این که تو مدار انرژیه جنبشیشون تخلیه شد چه اتفاقی براشون میافته؟

Hamecheedun

عضو جدید
برای هیچکدوم از ذره ها از جمله الکترون هیچ اتفاق خاصی نمی افته. الکترونی که از یه سمت وارد مدار بشه بعد از اینکه مقداری از انرژیش مصرف شد از سمت دیگه مدار خارج و به درون همون منبع (که تو اینجا باتریه) برمیگرده. شما اینو بدون که اکثرا در مدار ها هر الکترونی که از یه سمت وارد هر چیزی بشه (مثلا لامپ یا باتری یا سیم ...) حتما از سمت دیگه اون چیز یه الکترون دیگه خارج میشه.
هر جسم مثل مخزن میمونه که پر از آبه و جای خالی نداره. اگه بخوایم کمی آب از یه سوراخ وارد اون کنیم باید همون مقدار آب از یه سوراخ دیگه خارج شه و اگر خارج نشه باید با زور آب رو وارد کرد و این مانند همونیه که یه جسم رو باردار کنیم (الکترون اضافی واردش کنیم) که در این حالت هم جسم میخواد هرچه سریعتر خودشو از شر اون بار راحت کنه و تخلیه شه که معمولا با جرقه الکتریکی همراهه. مثل اینکه سوراخ مخزن تحت فشارو باز کنیم تا آب به بیرون جهش کنه.
ضمنا اگه الکترون خاصی رو در نظر بگیریم که وارد جسم یا سیم حامل جریان میشه ممکنه ساعتها طول بکشه تا از سمت دیگه جسم بیرون بیاد چون تعداد الکترونهای جسم فوق العاده زیاده و همگی حرکت کاتوره ای دارن.

ccc_arya

عضو جدید
plc__ power line carrier

plc__ power line carrier

نیاز شدید و خیلی ضروری به یه مدار آماده plc ساده
جهت انتقال سیگنال صوتی از طریق شبکه(سیم کشی)
برق دارم
هر راهنمایی کوچکی که تونستین دریغ نکنین
حتی با ایمیل ccc_arya@yahoo.com
با تشکر

sahar_elec

عضو جدید
بچه ها من میخوام یک ولتاژ dc حدود 7 ولتی رو به 24 ولت تبدیل کنم . لطفا هر کسی میتونه کمکم کنه. خیلی فوری
نمی دونم مثل مدارهای چند برابر کنندهی ac که وجود داره برای dc هم راهی هست؟

T_BAG

عضو جدید
http://mind-physic.blogsky.com/1389/02/03/post-104/

یک مطلب خیلی خیلی جالب در لینکی که بالا گذاشتم هست برید بخونید.

با توجه به این مطلب:

آیا فرکانس هایی هم وجود داره که تاثیر مثبت روی آدم بذاره یا همه ی فرکانس ها تاثیر منفی میذاره.

سوال من اینجاست آیا میشه از امواج الکترو مغناطیسی برای درمان بیماری هایی مثل اضطراب افسردگی و وسواس و... استفاده های موثر کرد؟

ccc_arya

عضو جدید
plc

plc

با اینهمه ادعای الکترونیکیها یه نفر پیدا نمیشه تو یه مدار ساده کمکم کنه
plc power line carrier یه مدار واسه انتقال صوت یا هر سیگنالی از طریق سیم کشی برق لطفا
یه طرح ساده شو میخوام

اگه نمیتونین لطفا این جمله چه عجب از اینطرفا رو از اول سایتتون حذف کنین

hosseinassar

مدیر ارشد
با اینهمه ادعای الکترونیکیها یه نفر پیدا نمیشه تو یه مدار ساده کمکم کنه
plc power line carrier یه مدار واسه انتقال صوت یا هر سیگنالی از طریق سیم کشی برق لطفا
یه طرح ساده شو میخوام

اگه نمیتونین لطفا این جمله چه عجب از اینطرفا رو از اول سایتتون حذف کنین

این سیستم ، سیستم ساده ای نیست که شما دنبال مدار ساده می گردید
از این سیستم بیشتر در نیروگاه ها استفاده می شه

ccc_arya

عضو جدید
این سیستم ، سیستم ساده ای نیست که شما دنبال مدار ساده می گردید
از این سیستم بیشتر در نیروگاه ها استفاده می شه

اونی که شما میفرماییده خودم 8 سال پیش تو پترو شیمی مبین تو نصب و راه اندازیش بودم

من یه مدل سادشو سال 78 تو پرو ژه دانشگاه یکی از هم دوره ای هام دیدم یه مدار ترانزیستوری ساده با یه ایسی پری امپلی 8 پایه
هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم
خودمم ابزار طراحی *****اشو ندارم
اگه بچه ها همت کنن میتونن کمک کنن

ccc_arya

عضو جدید
به خدا این اسم ( باشگاه مهندسان ایران ) خیلی بزرگتر از این حرفاست که ما میبینیم

من روز اول که تو این سایت عضو شدم واقعا احساس خوش شانسی میکردم

حیف

hosseinassar

مدیر ارشد
اونی که شما میفرماییده خودم 8 سال پیش تو پترو شیمی مبین تو نصب و راه اندازیش بودم

من یه مدل سادشو سال 78 تو پرو ژه دانشگاه یکی از هم دوره ای هام دیدم یه مدار ترانزیستوری ساده با یه ایسی پری امپلی 8 پایه
هرچی گشتم نتونستم پیداش کنم
خودمم ابزار طراحی *****اشو ندارم
اگه بچه ها همت کنن میتونن کمک کنن
به این لینک یه نگاه بندازید
لینک

به خدا این اسم ( باشگاه مهندسان ایران ) خیلی بزرگتر از این حرفاست که ما میبینیم

من روز اول که تو این سایت عضو شدم واقعا احساس خوش شانسی میکردم

حیف

این طور حرف زدن درست نیست

• Like
واکنش ها: sh85

ccc_arya

عضو جدید
بازم دم شما گرم حداقل یه جواب دادین
اینجوری دیگه آدم فکر نمیکنه که داره با خودش حرف بزنه

ccc_arya

عضو جدید
آقا خودشه خیلی ممنونم ازت شرمنده اینجوری تشکر کردم
اگه ممکنه ایمیلتو بهم بده
یه طرح درستو حسابی دارم واسه این مدار
اگه جواب گرفتم میخوام از خجالتت در بیام
ایمیل من
ccc_ arya@yahoo.com

hosseinassar

مدیر ارشد
آقا خودشه خیلی ممنونم ازت شرمنده اینجوری تشکر کردم
اگه ممکنه ایمیلتو بهم بده
یه طرح درستو حسابی دارم واسه این مدار
اگه جواب گرفتم میخوام از خجالتت در بیام
ایمیل من
ccc_ arya@yahoo.com

خواهش می کنم
کاری نکردم:gol::gol::gol::gol:

veronikaa

عضو جدید
سلام ببخشید ی سوال داشتم.واسه حل جدوله.جوابام هیچ کدوم درست در نمیاد.تقویت کننده بسامد رادیوی چیه..خواهشا زود جوابمو بدین

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
لطفاً در باره بلوتوث راهنمایی ام کنید

لطفاً در باره بلوتوث راهنمایی ام کنید

سلام
من می خواستم یه گیرنده و فرستنده ای درست کنم که از طربق امواج بلوتوث کار کنه و بتونه ارتباط صوتی برقرار کنه
راستش رو بخواین سرچ کردم ولی کیتی با این کارایی پیدا نکردم
می خواستم بدونم این ور گیرنده و فرستنده ای هست که عین Fm ها کار کنه و مستقل باشه ؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
میشه بیشتر توضیح بدین ؟

تكرار كننده‌ی دو طرفه (دوپلكس) اختراع سخت وپیچیده ای نیست بلكه نوعی رادیوی دو طرفه(۲) است. این دستگاه سیگنال‌های رادیویی را روی بسامدی در یافت و همزمان روی بسامد دیگری ارسال می‌كند. این سامانه هااغلب در نقاط بلند ، مانند بلندی‌های طبیعی و یا ساختمان‌های بلندنصب می‌شوند، در نتیجه كاربران با تكرار كننده فضای پوششی تجهیزات رادیویی متحرك خودرا گسترش بیشتری می دهند و ازآن برای تبدیل ارتباطات یك‌طرفه نیزبهره می‌برند. البته تكرار كننده‌هایی از این دست، اغلب در طبقه‌بندی كاربرد تجاری از رادیو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند

kahrobaa

عضو جدید
سلام

من گرایشم الکترونیکه و 2 ترم رو گذروندم

می خواستم بدونم با توجه به این که هنوز درس مدار رو نخوندم یاد گیری MATLAB رو شروع کنم ( یعنی برم کلاس و یاد بگیرم ) ؟
و زبان برنامه نویسی ++C رو تو دانشگاه گذروندم اما چیزه زیادی یاد نگرفتم می خواستم بدونم یادگیری برنامه نویسی پیش از یاد گیری نرم افزار های تخصصی لازمه برام؟؟

ممنونم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا