بچه که بود می خواست دکتر شود...

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه که بود می خواست دکتر شود،
همیشه می خواست که کاری برای کشورش انجام داده باشد.
کنار روزنامه فروشی ایستاده بود، نتایج کنکور کارشناسی ارشد را اعلام کرده بودند.
اگر پدرش زنده بود شاید اسم او هم بین آنها بود.
دستی به لباس نارنجی اش کشید.
بالاخره توانسته بود کاری برای کشورش انجام دهد!

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف تو زندگی خیلی مهمه رسیدن بهش و مسیر رسیدن مهمتر
اما دکتر مهندس شدن همه ی هدف نیست چه بسیارند دکترا مهندسانی که بویی از انسانیت شرافت و وجدان نبردن
ماها از دور خوب نگاه میکنیم خوب نظر میدیم خوب دفاع میکنیم اما تو واقعیت میشیم یکی از همین ادمای فیس و افاده ای که غرور از نگاهشون میچکه نگاه مغرروی که به پایین تر ازخودمون داریم پایینتر نه از لحاظر انسان بودن بلکه از لحاظ موقعیت اجتماعی اما اینا ارزش نیستن متاسفانه جامعه مارو به سمتی سوق میده که با شغل انسانارو از هم سوا میکنیم و ما هم به این جهت گیری جامعه دامان میبخشیم....:gol:

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
هدف تو زندگی خیلی مهمه رسیدن بهش و مسیر رسیدن مهمتر
اما دکتر مهندس شدن همه ی هدف نیست چه بسیارند دکترایی که بویی از انسانیت شرافت و وجدان نبردن
ماها از دور خوب نگاه میکنیم خوب نظر میدیم خوب دفاع میکنیم اما تو واقعیت میشیم یکی از همین ادمای فیس و افاده ای که غرور از نگاهشون میچکه نگاه مغرروی که به پایین تر ازخودمون داریم پایینتر نه از لحاظر انسان بودن بلکه از لحاظ موقعیت اجتماعی اما اینا ارزش نیستن متاسفانه جامعه مارو به سمتی سوق میده که با شغل انسانارو از هم سوا میکنیم و ما هم به این جهت گیری جامعه دامان میبخشیم....:gol:
حالا دیگه چرا دکترا فقط؟:eek:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا دیگه چرا دکترا فقط؟:eek:

سلام علیکم........
قشر پزشک قشر مظلوم جامعه است......ظلم بسیاری به این ها میشود به خاطر پولی که نمیگیرند و بیمه ها مدت هاست حقوق اونها رو نمیدن.......به خصوص بچه های پزشک عمومی به خاطر رفتارهای ناهنجار برخی که متاسفانه تخصصشان هم بالاتر است.......یک نگاه هم به خاطر پولی است که میگیرند......ولی این ها فکر میکنن دندان پزشک بودن و پزشک جراح بودن کار آسانی است و از عهده هر کسی بر میاد
به عنوان مثال!.......به امضای خود نگاه کنید!
شما پزشک هستید یا لااقل رشته تحصیلیتون پزشکی است......امضای شما یک فردی است که سیگار میکشد........دوست داشتم این حرف ها رو در پیام خصوصی یا پروف به شما بزنم.....که متوجه باشید
با بسته بودن اونجا دو راه میماند
.......گزارش تخلف و بیان آن اینجا
گزارش تخلف این موارد رو نمی کنم چون معتقدم عمدی در کار نیست و متوجه نیستید.......متوجه نیستید.......نگاه جامعه به یک پزشک سیگار به لب.....اون هم در کشوری که متاسفانه وضعیت اعتیاد بسیار خطرناک شده.....اگر قرار باشد پزشکان تبلیغ سیگار کشیدن کنند دیگر چه امیدی به بقیه باید داشت؟.....پزشکانی که بیش از هر کسی میدانند سیگار چقدر مضر است

[h=1]سرطانی مرگبار ،ارمغان سیگار و قلیان برای جوانان [/h].

[h=1]علت گرایش به سیگار کشیدن چیست؟/ سرطان هایی که هدیه دخانیات است[/h]

......حالا اگر اون فرد سیگار کشنده دختر خانمی هم باشد:razz:

elahe .

کاربر فعال
حالا چرا دکترا باید تبلیغ این کارا باشن؟؟؟؟ بقیه نیستن؟

elahe .

کاربر فعال
شاید چون دکتر بودن لیاقت میخواد.........از عهده هر کسی بر نمیاد به همین خاطر شاید حسودیشون میشه به شعل ..........چونکه با جان آدم ها سر و کار داره.......میتونه وسیله امید بخشی و حیات دوباره بشه......یا خدایی نکرده مرگ تدریجی ........

این حرف درست نیست که لیاقت میخواد ، هر ادمی طیف توانایی های خودش داره ، یک نفر شاید اصلا این توانایی رو نداشته باشه که یک تیغ دستش بگیره و یک نفر هم برعکس ..
واین که اساسا پزشکا مظلوم نیستن، کسی که عرضه داشته باشه میدونه چجوری باید گلیمشو از اب بیرون بکشه
و موضوع بعد اینکه همه پزشکان تبلیغ سیگار کشیدن نیستن
سیگار کشیدن به دکتر یا مهندس بودن نیست ، کسی که اصطلاحا درس خونده باید بفهمه سیگار بده براش ، یک مهندس یا پزشک که سیگار میکشه داره شعور اجتماعی خودش نشون میده ، ولی دلیل نمیشه ما جمع ببندیم این قشر خاص باعث ترویج میشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرف درست نیست که لیاقت میخواد ، هر ادمی طیف توانایی های خودش داره ، یک نفر شاید اصلا این توانایی رو نداشته باشه که یک تیغ دستش بگیره و یک نفر هم برعکس ..
واین که اساسا پزشکا مظلوم نیستن، کسی که عرضه داشته باشه میدونه چجوری باید گلیمشو از اب بیرون بکشه
و موضوع بعد اینکه همه پزشکان تبلیغ سیگار کشیدن نیستن
سیگار کشیدن به دکتر یا مهندس بودن نیست ، کسی که اصطلاحا درس خونده باید بفهمه سیگار بده براش ، یک مهندس یا پزشک که سیگار میکشه داره شعور اجتماعی خودش نشون میده ، ولی دلیل نمیشه ما جمع ببندیم این قشر خاص باعث ترویج میشه
اول از همه من به شما یک عذرخواهی بدهکارم.......پرا که اول سخنم سلام نکردم و این در مشی من است که به هر کسی ابتدای امر که میخوام با او مباحثه کنم این فریضه الهی رو انجام بدم.....از این بابت عذر میخوام
سلام علیکم......ببینید این لیاقتی که من گفتم دقیقا همین مواردی بود که شما گفتین .......پزشک شدن واقعا لیاقت میخواد......چرا اینو میگم؟......با توجه به شغلی که هست.....بیداری هایی که موقع پزشکی باید بکشند و سختی های بسیاری که باید تحمل کنند......هر کسی این لیاقت رو داره....چرا که توانشو نداره
منظور از مظلومیت این بود......چون یک عده نمیتونن مثل پزشکان متخصص درآمد داشته باشن.....مثل اون ها تلاش داشته باشند و پشتکار.......وقتی ریگی تو کارشون ایجاد میشه صریحا نوک پیکان رو میگردونن به این قشر.......در شرایطی که محاسبه نمیکن ماهیت کار پزشکان رو و کار خودشون........اگر انقدر ادعا دارند فقط یک روز شبانه روز در مطب یک پزشک باشن.....مثلا یک دندان پزشک.......اون وقت ببینن واقعا خودشون توانایی این کار رو دارن.......اوستا معمار چقدر میگیره؟......مهندسینی که صداشون در میاد........یک روز کاشی کاری و گچ بری و این قبیل کارها بکنن.....ببینن خیلی راحته؟!.....خیلی کار تمیزی هست؟

در قبال مطلبی که بنده گفتم........بله قطعا......منم به اینسرکار خانم نه از روی عداوت انتقاد کردم......البته قضاوت کردن درباره اینکه در دنیای واقعیت ایشون چه میکنند صحیح نمیدونم ولی این امضا یقینا نه در شان ایشونه نه در شان کسانیکه خودشون رو پزشک میدونن......هر چند که میبینیم برخی پزشکان این چنین هستند.......خب این پزشک به بیمارش بگه سیگار بده ....بیمار میتونه باور کنه.....از طرفی وقتی پزشک که از هر کسی آگاه تر است به اینکه سیگار بده سیگار به دست بگیره چه پیامی میتونه داشته باشه؟

منظور بنده سطح آگاهی بود ........واقعیت امر آیا جز اینه که پزشکان بایستی در مباحث سلامت جسمی هر فردی از مهندس گرفته تا مغازه دار و حتی بیکار آگاه تر به مسائل باشند و به جامعه بابت عواقب خطرناک دخانیات هشدار دهند؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:w15::w15: واي تو رو خدا اينارو :biggrin:
شما اول ادمين رو مؤاخذه كن كه چرا همچين شكلك منحرف كننده اي رو تو ليست شكلكا رو گذاشته بعد براي من گزارش تخلف بزن :biggrin:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15: واي تو رو خدا اينارو :biggrin:
شما اول ادمين رو مؤاخذه كن كه چرا همچين شكلك منحرف كننده اي رو تو ليست شكلكا رو گذاشته بعد براي من گزارش تخلف بزن :biggrin:

این مسئله رو پیگیری خواهم کرد........ولی ادمین بفرمایند برید در چاه با سر میرید؟.......توجیه بسیار زشتی بود ولی قابل تامل

elahe .

کاربر فعال
اول از همه من به شما یک عذرخواهی بدهکارم.......پرا که اول سخنم سلام نکردم و این در مشی من است که به هر کسی ابتدای امر که میخوام با او مباحثه کنم این فریضه الهی رو انجام بدم.....از این بابت عذر میخوام
سلام علیکم......ببینید این لیاقتی که من گفتم دقیقا همین مواردی بود که شما گفتین .......پزشک شدن واقعا لیاقت میخواد......چرا اینو میگم؟......با توجه به شغلی که هست.....بیداری هایی که موقع پزشکی باید بکشند و سختی های بسیاری که باید تحمل کنند......هر کسی این لیاقت رو داره....چرا که توانشو نداره
منظور از مظلومیت این بود......چون یک عده نمیتونن مثل پزشکان متخصص درآمد داشته باشن.....مثل اون ها تلاش داشته باشند و پشتکار.......وقتی ریگی تو کارشون ایجاد میشه صریحا نوک پیکان رو میگردونن به این قشر.......در شرایطی که محاسبه نمیکن ماهیت کار پزشکان رو و کار خودشون........اگر انقدر ادعا دارند فقط یک روز شبانه روز در مطب یک پزشک باشن.....مثلا یک دندان پزشک.......اون وقت ببینن واقعا خودشون توانایی این کار رو دارن.......اوستا معمار چقدر میگیره؟......مهندسینی که صداشون در میاد........یک روز کاشی کاری و گچ بری و این قبیل کارها بکنن.....ببینن خیلی راحته؟!.....خیلی کار تمیزی هست؟

در قبال مطلبی که بنده گفتم........بله قطعا......منم به اینسرکار خانم نه از روی عداوت انتقاد کردم......البته قضاوت کردن درباره اینکه در دنیای واقعیت ایشون چه میکنند صحیح نمیدونم ولی این امضا یقینا نه در شان ایشونه نه در شان کسانیکه خودشون رو پزشک میدونن......هر چند که میبینیم برخی پزشکان این چنین هستند.......خب این پزشک به بیمارش بگه سیگار بده ....بیمار میتونه باور کنه.....از طرفی وقتی پزشک که از هر کسی آگاه تر است به اینکه سیگار بده سیگار به دست بگیره چه پیامی میتونه داشته باشه؟

منظور بنده سطح آگاهی بود ........واقعیت امر آیا جز اینه که پزشکان بایستی در مباحث سلامت جسمی هر فردی از مهندس گرفته تا مغازه دار و حتی بیکار آگاه تر به مسائل باشند و به جامعه بابت عواقب خطرناک دخانیات هشدار دهند؟
سلام . نیاز به عذرخواهی نیست . اینجا یه گفتگو خودمونیه
ببینین مشکل ماها همه اینه که ما با یه حرفی که یه نفر بهمون میزنه قانع نمیشیم ، من پزشک بگم سیگار بده نکش از ده نفری که حرف منو میشنون یک نفر گوش میده
تواین مسائل ما باید سطح اگاهی افراد بالا ببریم از پایین ترین قشر تا بالا ترین
میدونین شبیه چیه مثل بیماری ایدز، میدونین چرا الان امریکا بروز این بیماری رو نداره ؟؟ چون سطح اگاهی افراد به این حد رسیده که خودشون میدونن چیکار بکنن نگیرن یا گرفتن انتقال ندن .ما ها باید تو این موارد کلی نگر باشیم تا جز

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
به قول یکی از دوستام که میگفت اونایی که پزشکی میخونن، جامعه رو دو دسته میبینن؛

1)دسته اول افرادی که پزشک هستن.افرادی بسیار باهوش، کوشا، مظلوم و مقدس.

2)دسته دوم افرادی که پزشک نیستن.افرادی معمولی و عامه....که همیشه باید به پزشک مراجعه کنن تا بتونن زندگی کنن.حالا هستن دیگه.پزشکا باید تحملشون کنن!

پاورقی:یکی از فامیلای خودمون داره پزشکی میخونه.کلی همه کمکش میکنن.از نگه داشتن بچش تا آماده کردن غذا و .... .خوی تشکر و قدردانیش از دیگران که تقریبا به صفر میل میکنه!روابط اجتماعی که زیر صفر.حالا هی مامان باباش توجیهش میکنن که فلانی داره پزشکی میخونه، حق داره دیگه.توقعه یه سلام احوال پرسی صمیمانه ازش نداشته باشین!(من موندم اینا بعدا مطب بزنن بدبخت اون مریضایی که زیر دستشون بیفتن چه بلایی سرشون میخواد بیاد.این خود برتربینی مفرط که همیشه بعضیا خودشونو صاحب حق میدونن و محبت های دیگران در حقشون رو وظیفه قلمداد میکنن، فاجعه ست!)

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به قول یکی از دوستام که میگفت اونایی که پزشکی میخونن، جامعه رو دو دسته میبینن؛

1)دسته اول افرادی که پزشک هستن.افرادی بسیار باهوش، کوشا، مظلوم و مقدس.

2)دسته دوم افرادی که پزشک نیستن.افرادی معمولی و عامه....که همیشه باید به پزشک مراجعه کنن تا بتونن زندگی کنن.حالا هستن دیگه.پزشکا باید تحملشون کنن!

پاورقی:یکی از فامیلای خودمون داره پزشکی میخونه.کلی همه کمکش میکنن.از نگه داشتن بچش تا آماده کردن غذا و .... .خوی تشکر و قدردانیش از دیگران که تقریبا به صفر میل میکنه!روابط اجتماعی که زیر صفر.حالا هی مامان باباش توجیهش میکنن که فلانی داره پزشکی میخونه، حق داره دیگه.توقعه یه سلام احوال پرسی صمیمانه ازش نداشته باشین!(من موندم اینا بعدا مطب بزنن بدبخت اون مریضایی که زیر دستشون بیفتن چه بلایی سرشون میخواد بیاد.این خود برتربینی مفرط که همیشه بعضیا خودشونو صاحب حق میدونن و محبت های دیگران در حقشون رو وظیفه قلمداد میکنن، فاجعه ست!)
عزیزِ جان میتونم بپرسم اینا که گفتی به چه چیز این تاپیک مربوط بود؟ و میتونم بپرسم اون سخن اولی از کیست؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
عزیزِ جان میتونم بپرسم اینا که گفتی به چه چیز این تاپیک مربوط بود؟ و میتونم بپرسم اون سخن اولی از کیست؟

به بخشی از صحبت های Elnur محمد آقا و سایر دوستان

سخن جالبی بود نه؟خیلی خوب گفت.
اینو یکی از دوستانم که خودش اتاق عمل خونده گفت.میگه این دانشجو های پزشکی خیلی چیزا رو از ما یاد میگیرن.واسه یه بخیه زدن ساده، به کمک ما نیاز دارن.اما همیشه رفتارشون با ما در نهایت تکبره و روزی نیست که بخاطر برخورد بدشون در بیمارستان، اخطار نگیریم.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به بخشی از صحبت های Elnur محمد آقا و سایر دوستان

سخن جالبی بود نه؟خیلی خوب گفت.
اینو یکی از دوستانم که خودش اتاق عمل خونده گفت.میگه این دانشجو های پزشکی خیلی چیزا رو از ما یاد میگیرن.واسه یه بخیه زدن ساده، به کمک ما نیاز دارن.اما همیشه رفتارشون با ما در نهایت تکبره و روزی نیست که بخاطر برخورد بدشون در بیمارستان، اخطار نگیریم.
خانم Elnur که اصلاح کردن و منظورشون رو رسوندن
محمدآقا هم که از جای دیگه از دست بنده عصبانی بودن و فقط هم به امضای ناجورم گیر دادن
سایر دوستان دقیقا یعنی کیا؟ میشه نقل قول بگیرید؟

اتاق عمل؟ یاد میگیرن؟ مثلا آموزش پوشیدن دستکش استریل و بستن لباس و لابد اسم ابزار جراحی؟ :D بخیه؟ نکنه تو اتاق عمل بخیه رو میدن دست دانشجو؟
میشه بگین کجا هستن منم برم همونجا چار تا چیز یاد بگیرم؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خانم Elnur که اصلاح کردن و منظورشون رو رسوندن
محمدآقا هم که از جای دیگه از دست بنده عصبانی بودن و فقط هم به امضای ناجورم گیر دادن
سایر دوستان دقیقا یعنی کیا؟ میشه نقل قول بگیرید؟

اتاق عمل؟ یاد میگیرن؟ مثلا آموزش پوشیدن دستکش استریل و بستن لباس و لابد اسم ابزار جراحی؟ :D بخیه؟ نکنه تو اتاق عمل بخیه رو میدن دست دانشجو؟
میشه بگین کجا هستن منم برم همونجا چار تا چیز یاد بگیرم؟

نه دیگه.دست دانشجو پزشکی نباید بدن که.واسه اینکه فردا پس فردا که به درجه پزشکی نائل شد، جای بخیه مریض، یه طناب بکاره.مریض بدبخت بعدش بره مجددا جراحی کنه واسه عمل زیبایی.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نه دیگه.دست دانشجو پزشکی نباید بدن که.واسه اینکه فردا پس فردا که به درجه پزشکی نائل شد، جای بخیه مریض، یه طناب بکارن.مریض بدبخت بعدش بره مجددا جراحی کنه واسه عمل زیبایی.

EECi

مدیر بازنشسته
بچه که بود می خواست دکتر شود،
همیشه می خواست که کاری برای کشورش انجام داده باشد.
کنار روزنامه فروشی ایستاده بود، نتایج کنکور کارشناسی ارشد را اعلام کرده بودند.
اگر پدرش زنده بود شاید اسم او هم بین آنها بود.
دستی به لباس نارنجی اش کشید.
بالاخره توانسته بود کاری برای کشورش انجام دهد!

****بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود
بیخودی حرص زدیم سهم مان کم نشود
ما
خدا را با خود سر دعوا بردیم و قسمها خوردیم
و
حقیقتها را زیر پا له کردیم
و چقدر حظ بردیم که زرنگی کردیم
به نظرم این جور شعار دادن ها دردی رو دوا نمی کنه

اکثر مردم فکر می کنن که حتما باید پزشک بشن یا مهندس یا مدیر یا تاجر که به کشور خدمت کنن . در حالیکه یه کارگر ساده هم به کشور خدمت می کنه

وقتی به ریشه این واقعیت امروز جامعه نگاه میشه ...
یه چیزی هست که میزنه توی چشم !
اگر این افراد می تونستن زندگی عادی و بدون مشکلی مالی و درمانی-بهداشتی و تفریحی و آموزشی داشته باشند و اگر دید تجمل گرایانه و تشریفاتی و از بالا به پایین در جامعه کمرنگ تر بود ،
شاید این طرز تفکر هم در افراد جامعه شکل نمی گرفت

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم این جور شعار دادن ها دردی رو دوا نمی کنه

اکثر مردم فکر می کنن که حتما باید پزشک بشن یا مهندس یا مدیر یا تاجر که به کشور خدمت کنن . در حالیکه یه کارگر ساده هم به کشور خدمت می کنه

وقتی به ریشه این واقعیت امروز جامعه نگاه میشه ...
یه چیزی هست که میزنه توی چشم !
اگر این افراد می تونستن زندگی عادی و بدون مشکلی مالی و درمانی-بهداشتی و تفریحی و آموزشی داشته باشند و اگر دید تجمل گرایانه و تشریفاتی و از بالا به پایین در جامعه کمرنگ تر بود ،
شاید این طرز تفکر هم در افراد جامعه شکل نمی گرفت

مثل این:

811837893_61175.jpg

البته به شرطیکه جنبه باطنی و ظاهری در آن مکان و اون آدما موجود باشه !.

EECi

مدیر بازنشسته
بله درسته ، اگه مدیران به زیردستانشون احترام بزارن تاثیر زیادی در رضایتمندی کارگرا و کارمندان داره

یه نکته ای رو هم اشاره بکنم ، عکسی که قرار دادید مربوط به آموزش اصول نظافتی و پوششی یک شرکت ژاپنی هست که مدیران هر بخش حتی تا نحوه واکس زدن را به کارمندان خودشان آموزش میدن و ارتباطی به نوشته ی روی عکس نداشت
http://www.globaltimes.cn/content/772293.shtml

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته ، اگه مدیران به زیردستانشون احترام بزارن تاثیر زیادی در رضایتمندی کارگرا و کارمندان داره

یه نکته ای رو هم اشاره بکنم ، عکسی که قرار دادید مربوط به آموزش اصول نظافتی و پوششی یک شرکت ژاپنی هست که مدیران هر بخش حتی تا نحوه واکس زدن را به کارمندان خودشان آموزش میدن و ارتباطی به نوشته ی روی عکس نداشت
http://www.globaltimes.cn/content/772293.shtml

آها ...ممنون. بهرحال روش آموزششون هم جالبه.

• Like
واکنش ها: EECi
بالا