بهترین لپ تاپ برای یک معمار

rooh58

عضو جدید
سلام دوستان از لب تاب های زیر کدوم رو واسه خرید پیشنهاد میدین
sony F13UFX/B
Intel Corei7-740M
6MB
ram4GB
hard 500GB
NVIDIA GeForce310M
DVD±RW
Microsoft Windows 7
Home Premium 64-bit
اینچ 16.4
کیلوگرم 2.9
CAM - BT - HDMI -
WIFI - LAN - Backlit
keyboard - USB3
1,270,000 T

asusn53sv
corei7 2630qm
6mb cash
4gigDDR3RAM
LCD 15.6
VGA GEFORCE G540M 1GB
BTWIFI - LAN USB3

1420000T

hamidfar

عضو جدید
سلام دوستان از لب تاب های زیر کدوم رو واسه خرید پیشنهاد میدین
sony F13UFX/B
Intel Corei7-740M
6MB
ram4GB
hard 500GB
NVIDIA GeForce310M
DVD±RW
Microsoft Windows 7
Home Premium 64-bit
اینچ 16.4
کیلوگرم 2.9
CAM - BT - HDMI -
WIFI - LAN - Backlit
keyboard - USB3
1,270,000 T

asusn53sv
corei7 2630qm
6mb cash
4gigDDR3RAM
LCD 15.6
VGA GEFORCE G540M 1GB
BTWIFI - LAN USB3

1420000T
کارت گرافیک براتون چه قدر مهمه ؟

mohsenplasma

عضو جدید
asusn53sv
corei7 2630qm
6mb cash
4gigDDR3RAM
LCD 15.6
VGA GEFORCE G540M 1GB
BTWIFI - LAN USB3

1420000T[/QUOTE]
این سری از ایسوس مشکل داره و جزء مرجوعی های کارخونه است. توی سایت رسمی ایسوس که بری یه لیست گذاشته، قبل از هر خریدی اون لیست رو چک کن. من خودم توی حسرت این مدل بودم.فعلن به a42 jp فکر می کنم

archman

عضو جدید
سلام
من بین خرید دوبرند اچ پی و ایسوس که گیر کردم
یه مدل اچ پی به نام مشخصات:
hp pavilion dv6-6080
ci 7-2.9 NEW
rem:6gb ddr3
hdd: 750
vga:6770-1gb DDR5

و مدل ایسوس n53sv
ci7-2.9 -6m
ram: 4gb ddr3
hdd:640
vga:GF 5401gb

قیمتشون توی یه رنجه فقط گارانتی اچ پی یک ساله فروشنده ست و ایسوس دوساله شرکتی...
ممنون میشم راهنماییم بکنید..

nasrin h

عضو جدید
من یک لب تاب می خواهم برای کارهای معماری مناسب باشه می خواهم از مالزی بخرم قیمتش هم 1200 تا 1500 باشه می شه راهنمایی کنید چه مدل و چه مارکی بخرم ;)
راستی خرید از مالزی خوبه یا نه با توجه به نداشتن گارانتی :confused:
خواهشا زودتر جوابمو بدید

elnaz220

عضو جدید
salam.....lotfan nazaretoono darbareye lenovo begid...mamnoon

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان دو تا سوال :
1.لپ تاپ های ایسوس در اصل مال چه کشوری هستن؟به این ایسوسای چینی اطمینانی هست؟
2.یه مدل لپ تاپ ایسوس خوب که چینی هم نباشه ( اگه هست ) با سی پی یو اتم معرفی کنید لطفا.
ممنوووووووون!

hamidfar

عضو جدید
ببین دوست من چند تا نام هست در زمینه کامپیوتر که همه حرفه ای ها قبولشون دارند مثل asus و msi و... گیگابایت حالا چینی باشد یا امریکایی در ضمن asus چینی نیست در اصل ساخت تایوان و مونتاژ چین هستش الان شما می تونی مدل asus Eee pc 1001 بگیری که قیمتش در بازار 370 تومان هست .

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوست من چند تا نام هست در زمینه کامپیوتر که همه حرفه ای ها قبولشون دارند مثل asus و msi و... گیگابایت حالا چینی باشد یا امریکایی در ضمن asus چینی نیست در اصل ساخت تایوان و مونتاژ چین هستش الان شما می تونی مدل asus Eee pc 1001 بگیری که قیمتش در بازار 370 تومان هست .

مرسی از راهنماییتون ولی نوت بوک میخوام نه eeepc سراغ دارین نوت بوک با سی پی یو اتم؟

Alonel

عضو جدید
هفته پیش HP DV6 6090 ee با مشخصات و قیمت زیر خریدم:
CI7 2630 sandy bridge 2.0 UP 2.9 TURBO BOOST
6 MB CASH
8 GB RAM
DUAL GPU:
1-ATI RADEON 6770 1GB DDR5 (HIGH PERFORMANCE)
2-INTEL GMA SHARED GRAPHICS UP TO 2 GB

BLU-RAY
1TB H.D.D
FINGER PRINT
BT - GIGABIT LAN - USB 3

PRICE 1.500.000 TOMANS

که تو مقایسه باAsus G53 که 2.5 میلیون مایشه سی پی یوی سندی بریجش سره ، 500 تا هارد بیشتر داره ، 2 گیگ رم بیشتر داره ، تو قیافه از هیچی کم نداره ، کارت گرافیگش هم دی دی آر 5 تشریف دارن با این اوصاف 1 تومن هم ارزون تره

کسی هم حق نداره از خوبی سونی تعریف کنه چون با من طرفه( 1 ماه از تعمیر کارا و شرکت های گارانتی کننده و مصرف کننده پرسو جو کردم همه از مضخرفی کیفیت مین بورد سونی مینالیدن و خلاصه سونی مخصوصا سری اف از مشتری های پرو پا قرص تعمیر گاه هاست اونم واسه تعویض مین بورد)

دل که دیگه نیاز به دلیل آیه نداره چون با عقل جور در نمیاد که مارک 20 ، 30 ام جدول فروش لپ تاپ تو آمریکا به طور مافیا گونه ای توی ایران واسه 2-3 سال بشه مارک اول و بعدش دوباره نزول کنه بیاد پایین!!!

مارک هایی مثل MSI - Lenovo - packard bell - acer - Dell - و ......... هم قابل مقایسه با امپراتوری هایی مثل اپل ، اچ پی ، سونی ، ایسوس ، فوجیتسو و ..... نیستند چون از نظر R&D بسیار ضعیفند و بقولی لپ تاپ اسمبل میکنند تا تولید !!!!!!
اگر هم آر اند دی داشته باشند محدودن و مثل ایسوس خودشون رو روی قطعاتی مثل گرافیک متمرکز میکنند و بقیه قطعات رو رو هم میبندند تا تولید!!!!!!!!

Alonel

عضو جدید
مرسی از راهنماییتون ولی نوت بوک میخوام نه eeepc سراغ دارین نوت بوک با سی پی یو اتم؟

سی پی یوی اتم رو معمولا روی نت بوک ها میزارن نه نوت بوکها!
eePC اسم یه سری از کامپیوتر های قابل حمل(لپ تاپ - نت بوک و ویند تاپ) شرکت ایسوسه که 1001 یه نت بوک حدودا 9 اینچیه با سی پی یوی اتم و نه نوت بوکه و نه کامپیوتر دسکتاپ تو مایه های XPC (کیس کوتوله ها)
بعید هم هست شما بتونید نت بوک (یا نوت بوکی که میگید) با سایز بالا تر از 11 اینچ پیدا کنید که اتم باشه

hamidfar

عضو جدید
چند تا نکته برای انتخاب لپ تاپ بگم :
اول این که asus و msi گیگابایت سه برند اصلی تولید قطعات کامپیوتری در دنیا هستند و مثلا لپ تاپی که asus می سازه از مادربرد و سیستم خنک کننده تا دی وی دی رایتر و مانیتورش رو خودش می زنه و خیلی اصولی و حساب شدست .
کیفیت سونی هیچ مشکلی نداره دلیل مراجعات زیاد به تعمیرگاه ها این اواخر مشکل حرارتی بعضی مدل ها هست که حل شدنی هست به گفته سونی البته ما یکی از دوستان یکی داشت که هیچ وقت حل نشد به هرحال مشکل مربوط به بعضی مدل ها هست و دلیلش هم یک اشتباه حین ساخت می باشد که سونی ادعا می کنه با اپدیت بایوس حل می شه .
hp کاملا قبولش دارم دلایلش هم زیاده یکیش قیمت مناسب در برابر کیفیت مناسب( دقت کنید مناسب نه عالی) هست و همین طور طراحی زیبا و جنس بدنه خوب و ...
پر فروش ترین برند ها در دنیا اول hp و دوم dell و سوم acer البته جای این دوم و سوم زیاد عوض می شه dell برند بدی نبود این اواخر به دلیل رقابت قیمتی شدید کیفیت رو اورد پایین نتیجه این شد کا الان دیگه باید با ترس و لرز dell می خرند و خیلی ها هم دیگه نمی خرند البته در ایران یه دلیل فروش بالاش هم گارانتی زیگورات هست .
تو ایران کیفیت لپ تاپ با دنیا فرق داره مثلا بیش تر از نصف لپ تاپ های hp یا شاید همشون سفارش یک کشوری غیر از ایران بودند و مرجوع شدند به دلیل یک ایرادی و بعد مرجوع شدن در بازار ایران فروخته می شوند ( یک دلیل قیمت پایین )
به گارانتی هم توجه کنید تنها برند هایی که در ایران گارانتی بیش از یک سال دارند asus و sony هستند
اکثر لپ تاپ های دل و hp در ایران گارانتی معتبر ندارند ( تعریف گارانتی معتبر : یک شرکتی مثل ایران رهجو یا زیگورات یا سازگار ارقام یا ماتریکس که اعتبارش بالا هست بیاد گارانتی کنه نه مغازه خودش گارانتی کنه یا شرکت دوستش یا همسایه بالایی )
تو ایران برای خرید بهترین گزینه برای خرید اول ایسوز و توشیبا بعد سونی و بعد از اون msi و بعدش hp هست ( مواظب مرجوعی بودن hp باشید چون روی جعبه به طور واضح اشاره شده )

hamidfar

عضو جدید
اخه عزیز دل برادر این که من معرفی کردم نت بوک هست و من تاحالا نوت بوک با سی پی یو اتم ندیدم اخه مگه مغزشون مشکل داره که رو لپ تاپ 15 اینچی اتم بندازند دوست من اتم برای نت بوک های 9 تا 12 اینچی هست به هرحال نوت بوک با سی پی یو اتم وجود نداره این که شما می گی نت بوک باید باشه . بعد هم pc یعنی کامپیوتر شخصی حالا می خواد دسکتاپ باشه یا لپ تاپ یا نت بوک یا نوت بوک یا پاکت پی سی همشون شخصی اند .

mlarchitect

کاربر فعال
چند تا نکته برای انتخاب لپ تاپ بگم :
اول این که asus و msi گیگابایت سه برند اصلی تولید قطعات کامپیوتری در دنیا هستند و مثلا لپ تاپی که asus می سازه از مادربرد و سیستم خنک کننده تا دی وی دی رایتر و مانیتورش رو خودش می زنه و خیلی اصولی و حساب شدست .
کیفیت سونی هیچ مشکلی نداره دلیل مراجعات زیاد به تعمیرگاه ها این اواخر مشکل حرارتی بعضی مدل ها هست که حل شدنی هست به گفته سونی البته ما یکی از دوستان یکی داشت که هیچ وقت حل نشد به هرحال مشکل مربوط به بعضی مدل ها هست و دلیلش هم یک اشتباه حین ساخت می باشد که سونی ادعا می کنه با اپدیت بایوس حل می شه .
hp کاملا قبولش دارم دلایلش هم زیاده یکیش قیمت مناسب در برابر کیفیت مناسب( دقت کنید مناسب نه عالی) هست و همین طور طراحی زیبا و جنس بدنه خوب و ...
پر فروش ترین برند ها در دنیا اول hp و دوم dell و سوم acer البته جای این دوم و سوم زیاد عوض می شه dell برند بدی نبود این اواخر به دلیل رقابت قیمتی شدید کیفیت رو اورد پایین نتیجه این شد کا الان دیگه باید با ترس و لرز dell می خرند و خیلی ها هم دیگه نمی خرند البته در ایران یه دلیل فروش بالاش هم گارانتی زیگورات هست .
تو ایران کیفیت لپ تاپ با دنیا فرق داره مثلا بیش تر از نصف لپ تاپ های hp یا شاید همشون سفارش یک کشوری غیر از ایران بودند و مرجوع شدند به دلیل یک ایرادی و بعد مرجوع شدن در بازار ایران فروخته می شوند ( یک دلیل قیمت پایین )
به گارانتی هم توجه کنید تنها برند هایی که در ایران گارانتی بیش از یک سال دارند asus و sony هستند
اکثر لپ تاپ های دل و hp در ایران گارانتی معتبر ندارند ( تعریف گارانتی معتبر : یک شرکتی مثل ایران رهجو یا زیگورات یا سازگار ارقام یا ماتریکس که اعتبارش بالا هست بیاد گارانتی کنه نه مغازه خودش گارانتی کنه یا شرکت دوستش یا همسایه بالایی )
تو ایران برای خرید بهترین گزینه برای خرید اول ایسوز و توشیبا بعد سونی و بعد از اون msi و بعدش hp هست ( مواظب مرجوعی بودن hp باشید چون روی جعبه به طور واضح اشاره شده )

از اون جایی که من خودم msi pr601 دارم و کانفیگش با یک dell vostro1520 برابری می کنه و حتی بیشتره....
به هیچ کس msi رو پیشنهاد نمی کنم.... چون به شدت بنجوله....
و از اون ور به نظر من لپتاپ های hp نسبت به قیمتشون کیفیت بالایی دارن....
واز vaio & dell خیلی خیلی بهتره...

hamidfar

عضو جدید
ایراد msi که شما دارید چیه اخه من چند تا دیدم خوب بودن اگه عیب هاش رو بگید خیلی خوبه که دوستانی که تازه می خوان لپ تاپ بخرن بهتر انتخاب کنند

mlarchitect

کاربر فعال
ایراد msi که شما دارید چیه اخه من چند تا دیدم خوب بودن اگه عیب هاش رو بگید خیلی خوبه که دوستانی که تازه می خوان لپ تاپ بخرن بهتر انتخاب کنند

ببینید اصلا به اون کانفیگی که می گه نمی شه اعتماد کرد....
عین همین کانفیمگ لپ تاپ من با برند دیگه دوستام دارن حتی ضعیف تر....
ولی خیلی راحت تر و قوی تر کار می کنه.... مثلا موقع رندر گرفتن یا اجرای کد سه بعدی با رم 4 مثل یه لپ تاپ با رم 2 یا 1 کار میکنه....
بردم نمایندگی تست کرده می گه مشکلی نداره...
عین همین بدنه لپ تاپ من من دو لپ تاپ دیگه هم دیدم که بدون هیچ ضربه ای از لولا شکسته و برای منم همین اتفاق افتاد.... عوض کردم بدنه رو دوباره بعد 1 ماه از همون جا شکست....
در اسمبل بسیار لپ تاب های ضعیفی اند....
خیلی لشن و خیلی زود از هم وا میرن....
البته باطریاش خیلی خوبه....

همه این ها رو اضافه کنید به این که قطعاتش پیدا نمی شه به سختی....من 4 ماه برای قابش منتظر بودم.... ولی ارزون تره معمولا...
خلاصه من اصلا تجربه ی خوبی نداشتم.... و احساس می کنم اگه گول قیمتش رو نمی خوردم و به جای این 760 تومن می دادم یه وایو با همین کانفینگ و تا 1100 یا 1200 می خردیم 500 تومن جلو بودم و الان 500 تومن عقبم....

hamidfar

عضو جدید
نمی دونم چی بگم شاید اگه تو ایران hp مشکل گارانتی نداشت می شد همرده asus و sony و توشیبا دونستش
اما من هنوز سر حرفم هستم و معتقدم کیفیت سونی و ایسوز و توشیبا از hp بهتره اما در مورد msi شما کانفیگ دقیق لپ تاپ خودتون و لپ تاپ دل که با هم مقایسه کردید بنویسید و حتی المقدور با امتیاز نرم افزار های بنچ مارک مقایسه کنید .
یک مساله دیگه هم هست شما ببینید در بازار ماشین برندهایی مثل هیوندای و تویوتا و مزدا و کیا دارن با هم رقابت می کنن هیچ کس نمی تونه بگه کدوم بهتره و مدل های موفق هر کدوم پر فروشند و همه به سطح کیفی قابل قبول رسیدند و در اصل مقایسه برند اشتباه محضه باید مثلا مزدا 3 رو با تویوتا کمری مقایسه کرد تو لپ تاپ هم همینه برند هایی مثل hp و سونی و ایسوز و توشیبا و شاید msi به حداکثر کیفیت رسیدند حالا باید مدل رو مقایسه کرد شاید یک مدل از hp از همه بهتر باشد و شاید یک مدل sony اصلا جالب نباشه به نظر من از روی یک یا چند نمونه نظر دادن در مورد برند جالب نباشه مثلا ببینید تو برند ایسر که تو ایران معمولا کسی نمی خره مدلی مثل تایم لاین تولید می شه که فوق العاده عالی است پس برند ها رو مقایسه نکنیم بهتره من هم همین جا پست قبلی ام رو اصلاح می کنم به این صورت که تو ایران برند های خوب سونی و ایسوز و ام اس ای و اچ پی و توشیبا هستند که کیفیت بالایی دارند و این برند ها همه با کیفیت هستند و غیر قابل مقایسه مقایسه باید با معرفی مدل باشد .

mlarchitect

کاربر فعال
مقایسه msi با توشیبا و ایسوز وسونی که به نظر من سونی باز از همه ی اینا بهتره....
مثل مقایسه ی ایران خودروی با همون شرکتایی که شما گفتید....
msi pr601 -2.26centrino2-ram4-cash3-fsb1066-grafic4500gm 1.3share

hamidfar

عضو جدید
ضعف تو برنامه سه بعدی به خاطر گرافیک 4500 اینتل هست حتما می دونید که گرافیک تو رندر بی تاثیر هست اما موقع کار مهم می شه راستی گفتم مقایسه برند بی معنی هست حالا به هرحال هر کسی نظر خودشو داره اما همیشه کمترین امار خرابی رو که شرکت های گارانتی در اروپا اعلام می کنند کمترین خرابی مربوط به اسوس و بعد توشیبا و بعد سونی است بعد هم شما می فرمایید که سونی بهتره باز شد مقایسه برند که به نظر من کار بیهوده ای هست

معمار89

عضو جدید
نمی دونم چی بگم شاید اگه تو ایران hp مشکل گارانتی نداشت می شد همرده asus و sony و توشیبا دونستش
اما من هنوز سر حرفم هستم و معتقدم کیفیت سونی و ایسوز و توشیبا از hp بهتره .
میشه از بین این سه موردی که گفتید ازhpبهتره یکیشو که در برابر کارای مهندسی در واقع برای یه معمار بهتره با تمام جزییات نظیر cpu،ramو.... معرفی کنید،در ضمن قیمتش بین1000000-1500000باشه.
ممنون میشم هرچی زودتر جواب بدید اخه خیلی مهمه.

Sajjad_Fashion

عضو جدید
سلام دوستان ببخشید این موضوع رو اینجا مطرح می کنم چون به تازگی د رحال فارغ التحصیلی مهندسی معماری هستم و تو به شرکت کار طراحی داخلی انجام میدم نیاز به یک سیستم قوی دارم ، لپ تاپ من در حال حاضر vaio ccw 21FX هست که پاسخگو رندر ها نیست و فقط برای پرتابل بودنش و سبکیش خوبه ، می خوام یه سیستم خونگی برای معماری (سی پی یو ،گرافیک ، مادر ) برام معرفی کنین که با وسایل جانبی خود کیس در حدود 500 تا 600 هزار تومان بشه ، ممنون میشم

mariiana

عضو جدید
بهترین لپ تاپ برای revit و 3max

بهترین لپ تاپ برای revit و 3max

دوستان نیاز به راهنمایی دارم..بهترین لپ تاپ برای revit و 3d max چیه؟تا سقف
تومن1500000

binahayat_m

عضو جدید
دوستان نیاز به راهنمایی دارم..بهترین لپ تاپ برای revit و 3d max چیه؟تا سقف
تومن1500000

من خودم بعد از تحقيقاتي كه كردم رسيدم dv6- 6090 hp ، اما يه مقدار صفحش نقاط كور داره و گرماش زياده ولي از بقيه جهات ، بسيار خوبه .
البته اين مدل ايسوس Asus N53SN
مدل خوبي ايه ، فكر نكنم گرافيكش به hp برسه و لي صفحش بهتره و اين سري مدل هاي ايسوس مشكل برق دار بودن بدنه دارند !
نظر دوستان چيه؟

mariiana

عضو جدید
من خودم بعد از تحقيقاتي كه كردم رسيدم dv6- 6090 hp ، اما يه مقدار صفحش نقاط كور داره و گرماش زياده ولي از بقيه جهات ، بسيار خوبه .
البته اين مدل ايسوس Asus N53SN
مدل خوبي ايه ، فكر نكنم گرافيكش به hp برسه و لي صفحش بهتره و اين سري مدل هاي ايسوس مشكل برق دار بودن بدنه دارند !
نظر دوستان چيه؟

yani alan man koodoomesho bekharam??!!

yook

عضو جدید
سلام من دو ماهی هست که یه لپ تاپ asus سری k42j با قیمت 1,020,000 با کیف و موس خریدم .الان تو نظرات این مارک پیشنهاد نشده بود, حالم خیلی گرفته شد. حالا بازم مشخصاتشو ببینین نظر بدین .
asus seris k42j
cpu intel core i5-480m. 2.66 GHZ
VGA AMD Radion HD 6470M
HDD 500GB
Memory 4GB

rooh58

عضو جدید
سلام دوستان کس میدونه الان مدلهای زیر در برندasusمشکل دارن یا نه؟لیست محصولات مشکل دار asus تو سایتش رو چه جور پیدا کنم؟

asus n43jq

asus n53jn

asus a42jp

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چرا این تاپیک سوت و کور شده؟
لطفا یکی بیاد به سوالای ماها جواب بده.
من یه لپ تاپ ایسوس با این کانفیگ میخوام در حد1/200
cpu core i7
vga 1 g
ram 4 ddr3