بهترین لپ تاپ برای یک معمار

only-f

عضو جدید
سلام
ممنون دوستان از راهنماییتون منم مشکل مریم جان و داشتم
اخرش دل گرفتم ومکس هم نصب کردم الان هم راضیم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سه هفته تا وارد شدن آر اف 712 با قیمت حدودی 2میلیون 100 . این لپ تاپ روشن ترین صفحه نمایش رو با 400 نیت داره که این عدد در لپ تاپ های دیگه معمولا 300 و 200 هستش

Samsung NP-RF712-S01UK-8GB Laptop
•CPU & Chipset: Intel® Core™ i7-2630QM Processor, 2.0GHz
•Display: 17.3" WXGA LED, Gloss, ◦1920 x 1080
◦Full HD 3D

•Operating System: Genuine Windows® 7 Home Premium (64 Bit)
•Storage: 1TB SATA (2x500GB)
•Memory: 8GB
Graphics
AMD HD6650 2GB gDDR3
blueRay combo

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 700x465 و حجم آن 174 کیلوبایت میباشد.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 700x465 و حجم آن 151 کیلوبایت میباشد.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 700x464 و حجم آن 148 کیلوبایت میباشد.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 700x493 و حجم آن 80 کیلوبایت میباشد.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 700x467 و حجم آن 80 کیلوبایت میباشد.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدل آر اف 511 که لپ تاپ 15.6 اینچی با سی پی یو سندی بریدج 2630 و رم 6 گیگ و آراف 510 با سی پی یو آی 7 720 و رم 4 گیگ

RF510 : 1.350 همراه با یک دوربین دیجیتال رایگان
RF511 : 1,500

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 789x517 و حجم آن 35 کیلوبایت میباشد.

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 788x592 و حجم آن 79 کیلوبایت میباشد.

cpu 2011

عضو جدید
دوستان چرا این تاپیک سوت و کور شده؟
لطفا یکی بیاد به سوالای ماها جواب بده.
من یه لپ تاپ ایسوس با این کانفیگ میخوام در حد1/200
cpu core i7
vga 1 g
ram 4 ddr3
مانیتورشم 15.6
ضمنا جزو سری های مشکل دارم نباشه :)
ممنوووون.

N43JQ ایسوس شاهکاره... از امکانات و زیبایی هم چیزی کم نداره... قیمتشم همین حدوداست
منم ایسوس دارم

Bgham

عضو جدید
یه راهنمایی میخواستم برای خرید یک لپ تاپ ، برای رشته ی معماری که کارهای گرافیکی

سنگینی باش انجام میشه . مثل کار با نرم افزار 3DMax .

میخواستم این ویژگی ها رو داشته باشه :

1 - سرعت بالا

2 - گرافیک بالا

3 - وزن کم ( حدود 2 کیلو و نیم )
4- قیمت : مهم نیست

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان به نظرم به نسبت کیفیت و قیمت ایسوس تو لپ تاپ ها سر تره . من باشم ایسوس رو انتخاب می کنم فقط دو تا مساله این مدلی که شما گفتین 14 اینچ هست اگه برا کار معماری میخواین صفحش کوچیکه ولی خب وزنشم کمه.. بعد کیبوردشم اینایی که استفاده میکنن میگن یه کم بد دسته البته اینم ممکنه عادت کنین .. ولی از بقیه نظرا خوب که نه عالیه .. اگه اون دو تایی گفتم برات مهم نیست همینو بخر مبارکت باشه ...
;)

takmemar

عضو جدید
سلام به همه
راستش من در مورد مارک لپتاپ هم خیلی سردر گم شدم! تو دوستای خودم که دل دارن میبینم که اصلا راضی نیستن..
واسه همین من بین سونی و اچ پی شک دارم. البته ایسوزم قبول دارم ولی چون واسه من وزن لپتاپ خیلی خیلی مهمه و تو مدلای ایسوز لپتلپ کم وزن ندیدم، اونو رد کردم...
حالا ازتون راهنمایی میخوام که به نظرتون کدوم مارکو بخرم و چه مدلی؟!!!

hamidfar

عضو جدید
سلام به همه
راستش من در مورد مارک لپتاپ هم خیلی سردر گم شدم! تو دوستای خودم که دل دارن میبینم که اصلا راضی نیستن..
واسه همین من بین سونی و اچ پی شک دارم. البته ایسوزم قبول دارم ولی چون واسه من وزن لپتاپ خیلی خیلی مهمه و تو مدلای ایسوز لپتلپ کم وزن ندیدم، اونو رد کردم...
دوست عزیز مقایسه برندها اشتباهه شما باید از هر برند مدل های مورد علاقه رو انتخاب کنید و بعد مدل ها رو مقایسه کنید واگرنه کیفیت اچ پی و سونی و ایسوز همه عالیه و دل هم بیشتر تو سری 5010 و 1557 و 1558 مشکل دارند نه تو همه البته چند تا مدل دیگه هم بود که یادم نیست البته بهتره دل فقط وسترو بگیرید بهتره . البته اگر سونی یا اچ پی یا ایسوس بگیرید خب خیالتون راحت تره

mr.arc

عضو جدید
سلام ازت خواهش میکنم مارک دل نگیر.......من پارسال یک سری انسپاریون 1564گرفتم .
نصف عمرمو تو دفتر نمایندگی خدمات پس از فروش دل بودم.هر روز سیستمم خراب بود.
در کل بگم بیچاره شدم.درست بعد از یکسال درست شد .

cpu 2011

عضو جدید
سلام ازت خواهش میکنم مارک دل نگیر.......من پارسال یک سری انسپاریون 1564گرفتم .
نصف عمرمو تو دفتر نمایندگی خدمات پس از فروش دل بودم.هر روز سیستمم خراب بود.
در کل بگم بیچاره شدم.درست بعد از یکسال درست شد
.

منم به همه توصیه میکنم هیچکس دنبال Dell نره.

ولی آقای hamidfar حرف بسیار درستی زدند... مقایسه برندها الان کار اشتباهیه.. همه برنده هم مدل خوب دارند هم مدل بد.. مثل گوشی ها. هیچکس نمیتونه ادعا کنه که مثلا اچ تی سی از سامسونگ بهتره. تو لپتاپ ها هم همینجوریه... ولی اول و آخرش من Asus رو به همه پیشنهاد میدم.
:)

ghazaliii

عضو جدید
من توي دوستام بيشتر دل دارن اما راضي نبودن و سوني هم كه هيچ
اما اپل و سامسونگ سري هاي جديدش راضي بودن
منم تو خريد راستشا بخاين موندم و هنوز نخريدم ولي يه سر به سايت محصولات سامسونگ بزنين اونجا كامل معرفي كرده و به نظرم سامسونگ جديدتر ه و بهتره

sajad-ing

عضو جدید
به نظر من مدل ایسوز n82jq مدل خیلی خوبیه خودم چند ماهه که خریدم و خیلی راضیم . وزنشم مناسبه (2.4)
مشخصات:
cpu:i7 1.7 to 2.9
vga:gforce gf335 cuda 1gig
ram:4gig ddr3
hdd:500gig
display:14 hd

والبته پورتاش هم که کامله و usb 3 هم داره.Asus_N82-5.jpgAsus_N82-7.jpg

takmemar

عضو جدید
به نظر من مدل ایسوز n82jq مدل خیلی خوبیه خودم چند ماهه که خریدم و خیلی راضیم . وزنشم مناسبه (2.4)
مشخصات:

والبته پورتاش هم که کامله و usb 3 هم داره.مشاهده پیوست 61582مشاهده پیوست 61583

این وزنی که گفتین وزنش با باتریه یا بدون باتری؟!
یه چیز دیگه: این ویژگیهایی که گفتین همشون خیلی خوبن، ولی راستش زیبایی لپتاپم واسه من خیلی مهمه، پیشنهاد دیگه ای ندارین؟!

آخرین ویرایش:

cpu 2011

عضو جدید
مشخصات:

والبته پورتاش هم که کامله و usb 3 هم داره.مشاهده پیوست 61582مشاهده پیوست 61583

دقیقا... یکی از خصوصیات خوب لپتاپ های ایسوس سبک بودنشونه...

zane.memar

عضو جدید
من لپ تاپم ایسوسه،خیلی هم ازش راضیم 200و2پام دراومده ولی به گفتی آقای cpu 2011سبک نیست!

B.R.Z

عضو جدید
سلام
به نظر من latitude dell خیلی لپ تاپه خوبیه .درسته قیافش زیاد قشنگ نیست اما خیلی مداومه و واستون یه عمر کار میکنه.

sajad-ing

عضو جدید
وزنش همراه با باتری 6 سلولی میشه 2.4 .
راستش این مدل از لحاظ زیبایی در حد متوسط به بالا قرار داره که البته بستگی به سلیقه ی خودتون داره.. در مورد مدل دیگه : اگه با همین مشخصات میخاین و زیبایی بیشتر مدل های زیادی هست مثل:
appel MacBook Pro mc373ll/A که البته خیلی گرون هستش(2.600.000)وزنش (2.5)
ASUS N53SV که از فناوری سندی بریتچ ( اگه اشتباه نکنم) استفاده میکنه .اما بعضی از دوستان میگن که مشکل داره و به مرور زمان خراب میشه(میگن) البته قیمتش ضایع پایینه.این مدل ورژن های مختلفی داره همشون مشکل دار نیستن>

DDDIQ

مدیر ارشد
درخواست دوستانه

درخواست دوستانه

به دلیل صحبت های پیش آمده و خارج شدن تاپیک از هدف اصلی خودش
به صورت کلی عرض میکنم
دوستان سعی کنن تا جای ممکن صحبت هاشون با لینک های معتبر باشه تا اطلاعات صحیح به دیگران منتقل بشه

و اگر از تجربیات شخصی خودتون صحبتی میکنین از مقایسه کلی برند های مختلف بر اساس چند نمونه خودداری کنید! ( از این پس صحبت های کلی در مورد یک برند و فاقد منبع مشخص معتبر و بر اساس شنیده حذف خواهند شد!)
صرفا به شکل معرفی و راهنمایی باشه
در مورد تجربیات بهتر هست مشخصا و حتمن ذکر بشه تجربه شخصی با فلان مدل داشتین که این مشکل براش پیش اومده و اگر صحبتی هم در مورد این تجربیات دوست دیگری دارد با لحن دوستانه و با احترام متقابل باشه

سپاس از توجه شما

آخرین ویرایش:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان به نظرم به نسبت کیفیت و قیمت ایسوس تو لپ تاپ ها سر تره . من باشم ایسوس رو انتخاب می کنم فقط دو تا مساله این مدلی که شما گفتین 14 اینچ هست اگه برا کار معماری میخواین صفحش کوچیکه ولی خب وزنشم کمه.. بعد کیبوردشم اینایی که استفاده میکنن میگن یه کم بد دسته البته اینم ممکنه عادت کنین .. ولی از بقیه نظرا خوب که نه عالیه .. اگه اون دو تایی گفتم برات مهم نیست همینو بخر مبارکت باشه ...
;)

به هر حال ادم وقتی میخواد یه چیزی بگیره دوست داره همه چیزش خوبه باشه ولی دیگه چاره ای نیستش باید بعضی چیزا رو یه جورایی قربانی بعضیای دیگه کرد
وزن که برام خیلی مهمه تازه فک میکنم 2.4 هم زیاده ولی خب دیگه کمتر ازاین با این config
پیدا نمیکنم
مرسی از راهنماییتون:)
سلام به همه
من چشم بازارو کور کردم انقد که گشتم
چن ماههه دارم روش تحقیق میکنم و دنبال مدلای مختلفم با خیلیا هم مشورت کردم
ایسوز خیلی مدلای عالی میزنه همون سه مدلی که من توی صفحه 52 همین تاپیک معرفی کردم مدلای عالی ای هستن
سونی هم خوبه ولی متاسفانه اگر سبک میخوای باید تو 14 ها دنبالش بگردی
ال سی دی 14 هم فقط cpu core i5 داره اگه آی 7 میخوای ال سی دیش میره رو 15-16 که وزنش میشه حدود 2.8 الی 3 کیلو که سنگینه

حالا خودم این سوال و از دوستان دارم
بین دو تا مدل زیر اگر بخواین انتخاب کنین کدوم و انتخاب میکنین؟

ایسوز
cpu core i7
ram4
hard640
gerafic g force 540 1 gig
lcd 14
وزن 2.4

یا

سونی
cpu corei5
ram4
hard 500
gerfaic g force 330 1gig
lcd 14
وزن 2 کیلو

میدونم که مسلما دومی قوی تر هستش ولی بعضیا میگن اینکه با ال سی دی 14 سی پی یوش i7
هستش استاندارد نیست
بعضیای دیگه هم میگن اینکه سونیه خیلی بهتره ....سی پی یو corei5 هم کارای رندر گیری رو خوب انجام میده و مشکلی نداره
همین که سونی هستش به ایسوز سره

cpu 2011

عضو جدید

ایسوز
cpu core i7
ram4
hard640
lcd 14
وزن 2.4

یا
سونی
cpu corei5
ram4
hard 500
gerfaic g force 330 1gig
lcd 14
وزن 2 کیلو

میدونم که مسلما دومی قوی تر هستش ولی بعضیا میگن اینکه با ال سی دی 14 سی پی یوش i7
هستش استاندارد نیست
بعضیای دیگه هم میگن اینکه سونیه خیلی بهتره ....سی پی یو corei5 هم کارای رندر گیری رو خوب انجام میده و مشکلی نداره
همین که سونی هستش به ایسوز سره

سلام.
منظورتون از لحاظ قوی تر بودن اولی بود دیگه؟؟
من فکر میکنم شما مدل ایسوس رو دارید قربانی 400 گرم میکنید. صرف نظر از وزن، اکثر سخت افزار های دیگه ایسوس از سونی سر تره..

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
منظورتون از لحاظ قوی تر بودن اولی بود دیگه؟؟
من فکر میکنم شما مدل ایسوس رو دارید قربانی 400 گرم میکنید. صرف نظر از وزن، اکثر سخت افزار های دیگه ایسوس از سونی سر تره..

:D
بله منظورم اولی بود به قول معروف اشتباه لفظی شد

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
ب

ایسوز
cpu core i7
ram4
hard640
lcd 14
وزن 2.4

یا

سونی
cpu corei5
ram4
hard 500
gerfaic g force 330 1gig
lcd 14
وزن 2 کیلو
البته بستگی به کاری که شما میخواید از لپ تاپتون هم داره شاید اصلا شما نیازی به cpu ci7 نداشته باید چون مصرف باتری این سی پی یو هم بیشتره .. ولی اگه برای کارای معماری مثل سه بعدی و .. میخواین احتمالا ایسوس گزینه بهتری خواهد بود ..
اگرچه من نمیدونم قیمی این مدل سونی چنده ؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لپ تاپ جدید سامسونگ که در آینده نزدیک وارد ایران خواهد شد :

توی این لپ تاپ سیستمی وجود داره که توی عکس معلومه ( سمت راست بالای دکمه های کی بورد) که یه چیز چرخوندیه ... شما میتونید بسته به احتیاجتون از لپ تاپ اون رو از حالت گیم به مثلا کارهای سبک تغییر بدید که مصرف باتری خیلی پایین تر بیاد ... اگه اون دکمه چرخوندیه روی حالت گیم باشه سابووفرش کار میکنه صداها سه بعدی و حالت سوراند میگیره و بک لایت کیبورد که آبی هستش در دکمه های W, A, S and D رنگ قرمز به خودش میگیره . باتری این لپ تاپ 8 سل 5900 میلی آمپر هستش .... البته باتری های سامسونگ لیتیوم پولیمره و خیلی دووم میاره ....

The Samsung Series 7 (700G7A) laptop
17.3 inch display with an eye-popping 1,920 x 1,080 resolution
2GHz quad-core Core i7,2630qm
16GB RAM
Radeon HD 6970m GDDR5 with 2GB of RAM
a backlit keyboard with the letters W, A, S and D keys highlighted in red
2.1 Speaker channel with subwoofer
$2,600

The notebook will go on sale from September 12 in Germany for 1799 euros.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم.چطوری میشه سالم بودن لپ تاپای ایسوس رو چک کرد؟مثلا من میخوام n43slبخرم.از کجا بدونم جزو سری های مشکل دار هست یا نه؟با توجه به اینکه سی پی یوش هم از نوع سندی بریج هست.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم.چطوری میشه سالم بودن لپ تاپای ایسوس رو چک کرد؟مثلا من میخوام n43slبخرم.از کجا بدونم جزو سری های مشکل دار هست یا نه؟با توجه به اینکه سی پی یوش هم از نوع سندی بریج هست.
سلام به شما-سری های مشکل دار زمانش مربوط به قبل از عید بوده و شرکت انها را پس داده و اواسط اردیبهشت سری بدون مشکلش را وارد کردند(من چون خودم میخواستم همین مدل شما را ان زمان بخرم از جریانش خبر دارم)
با این حال باید روی جعبه و همچنین خود لپ تاپ برچسب new revision را داشته باشد و حتما از گارانتی معتبر خرید نمایید
البته خود سایت ایسوز انموقع اعلام کرده بود کدی که پشت دستگاه هست را وارد سایتی کرده وچک نمایند(حقیقتش ادرسش یادم نیست)ولی این مربوط به انموقعی بود که تازه تکنولوژی سندی بریج امده بود

takmemar

عضو جدید
سلام به همه
من بعد از تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیدم که سونی بخرم( سری اس! اونایی که 13.3 اینچن) ولی با یه چیزش مشکل دارم اونم داغ کردن لپتاپه وقتی که باهاش کد کار میکنی!
دوستم که خودش داره میگه با کول پد خوب میشه ولی خودش امتحان نکرده!!
نظرتون چیه؟! بخرمش؟
آخه وزن لپتاپ واسه من خیلی مهمه!!!

cpu 2011

عضو جدید
سلام به همه
من بعد از تحقیقات بسیار به این نتیجه رسیدم که سونی بخرم( سری اس! اونایی که 13.3 اینچن) ولی با یه چیزش مشکل دارم اونم داغ کردن لپتاپه وقتی که باهاش کد کار میکنی!
دوستم که خودش داره میگه با کول پد خوب میشه ولی خودش امتحان نکرده!!
نظرتون چیه؟! بخرمش؟
آخه وزن لپتاپ واسه من خیلی مهمه!!!

سلام
سونی واقعا برند گرونیه... مثلا یه لپتاپ 800 تومنی ایسر رو سونی 1400 میده... در صورتی که ایسر از لحاظ کیفیت از ایسوس چیزی کم نداره... خودتون میتونید با یه سرچ ساده به این قضیه پی ببرید. ایسر تنها دلیل ارزان بودنش نداشتن نسخه اصل ویندوزه... بگذریم شاید از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشید.
از لحاظ کیفیت فعلا تو بازار ایسوس بهتر جواب داده... ولی خوب هرچقدر هم ما توصیه کنیم شما به حرف دلتون گوش میکنید :D

بالا