بعضي ها بستني روكش طلا مي خورند ، بعضي ها نان شب ندارند (گزارش واشنگتن پست از رستوران برج میلاد)

میلاد78

عضو جدید
روزنامه واشنگتن پست در گزارشي مي نويسد كه 30 سال پس از گذشت انقلاب اسلامي در ايران كه با شعارهاي رفع محروميت و برابري طبقاتي به وقوع پيوست ، شكاف طبقاتي در اين كشور به حدي رسيده است كه عده اي در نازو نعمت غوطه ورند و عده اي ديگر براي بقاي خود مي جنگند.

به گزارش عصر ايران اين روزنامه آمريكايي با اشاره به شعارهاي انقلاب اسلامي مي نويسد :‌" بستني روكش شده با طلا جزء تصويري نبود كه در اوايل انقلاب اسلامي براي مردم ايران ترسيم مي شد ، آن گاه در اوايل انقلاب شعار تقسيم عادلانه پول نفت بين طبقات محروم را سر مي دادند.

اما با گذشت بيش از 3 دهه از انقلاب درآمدهاي نجومي نفت كه ميليارد ها دلار پول مي شود ، اين امكان را براي عده اي از ثروتمندان ايراني فراهم كرده كه اين "دسر فاسد" (بستني روكش طلا) را بخورند.

واشنگتن پست مي نويسد :‌ " در اثر سياست هاي نادرست دولت و نيز فساد اقتصادي موجود در ايران ، طبقه اي جديد از سرمايه داران در ايران شكل گرفته است . اين طبقه از فرزندان برخي مقامات ( آقازاده) گرفته و خانواده صاحبان صنايع و كارخانه ها و نيز افرادي را شامل مي شود كه با زدوبند و با سودهاي پايين ميلياردها تومان از بانك ها وام گرفته اند و اين در حالي است كه افزايش در آمد نفتي ايران در سال هاي گذشته ( 500 ميليارد دلار در 5 سال گذشته) اين طبقه جديد سرمايه دار در ايران را بيش از ديگر طبقات منتفع كرده است.

واشنگتن پست درباره رفتارهاي طبقه سرمايه دار جديد در ايران مي نويسد :‌" طبقه سرمايه دار جديد در ايران ماشين پورشه سوار مي شود ، براي پارتي هاي آخر شب خاويار سرو مي كند و در بلند ترين رستوران چرخشي در جهان ( رستوران برج ميلاد) بستني روكش طلا با قيمت 250 دلار مي خورد .

از بالاي ساختمان 1427 فوتي برج ميلاد فقراي تهران نقطه هاي كوچكي به نظر مي رسند كه به صورت گروهي در خيابان ها حركت مي كنند.

واشنگتن پست در ادامه مي نويسد :‌" ما در اينجا محيطي لوكس و آرام براي دوري مشتريانمان از مشكلات روزانه تهران فراهم آورده ايم." اين را احمد طلايي يكي از صاحبان رستوران چرخان برج ميلاد تهران مي گويد كه در حال استقبال از مشتريان در قسمت " وي آي پي " اين رستوران است كه قيمت ثابت منوي غذاهاي آن رقمي بين 280 تا 300 دلار است كه البته اين رقم شامل دسر بستني روكش طلا نمي شود.

صاحب رستوران كه در حال توضيح مشخصات بستني مخصوصي است كه علاوه بر روكش طلا محتوي خاويار و روكش نقره نيز است ، مي افزايد كه اين حق مردم است كه با پول خود هر چه كه دوست دارند بخرند و اين هيچ ربطي به سياست ندارد.

واشنگتن پست در ادامه مي نويسد كه شكاف بين فقير و غني در ايران در حالي رو به افزايش است كه ميليون ها تن از ايرانيان طبقه متوسط و زير متوسط با مشكلات اقتصادي دست و پنجه نرم مي كنند.

اين روزنامه در ادامه به نقل از " حسين راغفر" يكي از مشاوران اقتصادي سابق محمود احمدي نژاد كه مي گويد به دليل مخالفت با سياست هاي اقتصادي دولت از سمت خود كناره گرفته است ، مي نويسد :‌" هم اکنون قدرت با ثروت درآمیخته شده است و حالا ما از اين جهت هيچ فرقي با ايالات متحده آمريكا نداريم http://www.asriran.com/fa/news/175786

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از دشمن نترسم,از چه ترسم؟؟؟
هر چه خوردیم از خودی بود از خودی
تا موقعی که همه به فکر خودشون هستن و به اسم دین رسول الله همه کاری میکنن همینه
الهم عجل لولیک الفرج

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
صاحب رستوران كه در حال توضيح مشخصات بستني مخصوصي است كه علاوه بر روكش طلا محتوي خاويار و روكش نقره نيز است ، مي افزايد كه اين حق مردم است كه با پول خود هر چه كه دوست دارند بخرند و اين هيچ ربطي به سياست ندارد.

اونایی هم که پول ندارن برن بمیرن دیگه؟!:razz:

ایران جاییه که ثروتمنداش هر روز دارن ثروتمندتر میشن و فقیراش فقیرتر!! :razz:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين روزنامه در ادامه به نقل از " حسين راغفر" يكي از مشاوران اقتصادي سابق محمود احمدي نژاد كه مي گويد به دليل مخالفت با سياست هاي اقتصادي دولت از سمت خود كناره گرفته است ، مي نويسد :‌" هم اکنون قدرت با ثروت درآمیخته شده است و حالا ما از اين جهت هيچ فرقي با ايالات متحده آمريكا نداريم http://www.asriran.com/fa/news/175786

حرفی که این اقا زده جالبه !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست ! ( مدرس ! )

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نظام سرمایه داری مخالف نیستم، اگر کسی بتونه با هوش وذکاوت و زرنگی خودش،از راه حلال ثروتمندبشه، نوش جونش، بستنی با روکش الماس هم حقشه، ولی اگر راهش از راه رانت خواری و دزدی و ... باشه، حرامش باد
متاسفانه سیستم دوم تو ایران بهتر جواب داده!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
من یه سوالی دارم که ممنون میشم با منطق جواب بدین

یه بحثی که تازگیها متداول شده و استفاده میشه ، تقسیم مساوی ثروت بین مردم کشوره
من جدا اینو نمیتونم معنی کنم
یعنی کسی که تلاشی نداشته باید با کسی که جد اندر جد کار کرده اند و تلاش کرده اند و زحمت کشیده اند و مخشون کار کرده و مدیریت بلد بوده اند ، ثروتش برابر بشه ؟
یعنی از این بگیرن بدن به اون یکی؟
من واقعا از این صحبتها همینو برداشت میکنم

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی کسی که تلاشی نداشته باید با کسانی که جد اندر جد کار کرده اند و تلاش کرده اند و زحمت کشیده اند و مخشون کار کرده و مدیریت بلد بوده اند ، ثروتش برابر بشه ؟

کی همچین حرفی زده ؟؟ تقسیم مساوی ثروت بین مردم کشور ؟!! از این بگیرن بدن به اون یکی ؟!!

گویا درست متوجه موضوع نشدید . اتفاقا بیشتر دوستان و منجمله بنده دقیقا موافق نظر شما هستیم یعنی واضحه که کسی که جد اندر جد کار کرده اند و تلاش کردند و زحمت کشیدند مسلما باید هم وضع مالی بهتری نسبت به افراد تنبل داشته باشند . درست مثل بیشتر کشورهای خارجی .

اما بحث اینجاست که ایا ثروتمندان ایران هم اینطوری ثزوتمند شدند ؟؟ ( با کار و تلاش و زحمت ) ؟؟ یا با استفاده از رانت و پارتی بازی و داشتن روابط خاص با بزرگان مملکت و احتکار و پشت هم اندازی و نظیر این چیزها

نگاهی به اطافتون بندازید ! چند نفر رو میبینید که تا چند سال قبل چیز چندانی نداشتند و حالا غرق در ثروتند و در عوض بسیاری از افراد لایق زیر دست و پا موندند !!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی کسی که تلاشی نداشته باید با کسی که جد اندر جد کار کرده اند و تلاش کرده اند و زحمت کشیده اند و مخشون کار کرده و مدیریت بلد بوده اند ، ثروتش برابر بشه ؟

پست من هم همینو میرسونه
یکی بشینه خونه، یا بره معتاد بشه و... با کسی که سالها تلاش کرده و خودشو از راههای سالم به یه جایی رسونده، باید یکی باشه؟ این عدالته؟ میشه کمونیست دیگه

Sarp

مدیر بازنشسته
کی همچین حرفی زده ؟؟ تقسیم مساوی ثروت بین مردم کشور ؟!! از این بگیرن بدن به اون یکی ؟!!

گویا درست متوجه موضوع نشدید . اتفاقا بیشتر دوستان و منجمله بنده دقیقا موافق نظر شما هستیم یعنی واضحه که کسی که جد اندر جد کار کرده اند و تلاش کردند و زحمت کشیدند مسلما باید هم وضع مالی بهتری نسبت به افراد تنبل داشته باشند . درست مثل بیشتر کشورهای خارجی .

اما بحث اینجاست که ایا ثروتمندان ایران هم اینطوری ثزوتمند شدند ؟؟ ( با کار و تلاش و زحمت ) ؟؟ یا با استفاده از رانت و پارتی بازی و داشتن روابط خاص با بزرگان مملکت و احتکار و پشت هم اندازی و نظیر این چیزها

نگاهی به اطافتون بندازید ! چند نفر رو میبینید که تا چند سال قبل چیز چندانی نداشتند و حالا غرق در ثروتند و در عوض بسیاری از افراد لایق زیر دست و پا موندند !!
پست من هم همینو میرسونه
یکی بشینه خونه، یا بره معتاد بشه و... با کسی که سالها تلاش کرده و خودشو از راههای سالم به یه جایی رسونده، باید یکی باشه؟ این عدالته؟ میشه کمونیست دیگه
این شد یه حرفی
خیالم راحت شد :دی

Avid & Ara

عضو جدید
یا به اندازه آرزویت تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو....
البته با عرض شرمندگی در ایران اینطوریه
یا به اندازه دروغ چاپلوسی زیرآبزنی و رانتت آرزو کن یا به اندازه آرزویت دروغ بگو چاپلوسی کن و زیر آب بزن

4042

عضو جدید
واقعا جاي تاسف داره . چه جوري آن غذا يا بستني از گلوشون ميره پايين درحالي كه خيلي از بچه ها گرسنه شب مي خوابن.:w09:

Avid & Ara

عضو جدید
واقعا جاي تاسف داره . چه جوري آن غذا يا بستني از گلوشون ميره پايين درحالي كه خيلي از بچه ها گرسنه شب مي خوابن.:w09:
شما چه جوری غذا از گلوت پایین میره وقتی این همه آدمه گشنه رو زمین هست....؟
برای اونا هم همینطوری میره.

• Like
واکنش ها: Sarp

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره،کسی که تلاش کرده هرگز با کسی که تلاش نکرده نباید برابر باشه
اما دوستان ما مسلمونیم
پیشوای ما علی بود...
چه بسیارن آدمایی که اگرم بخوان نمیتونن رشد کنن
حداقل تا چند نسل بعد سرنوشتشون فقره
دختری که بخاطر فقر و اعتیاد پدرش فروخته میشه،چطور و کجا میتونه رشد کنه؟؟؟؟؟؟؟؟
خانه از پای بست ویران است...
اللهم عجل لولیک الفرج...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
:cry:
این تایپیک سیاسی شده

یعنی حذف میشه آیا؟؟؟:(

parna wanna u

عضو جدید

.اگه برداشتت واقعیت داشته باشه بی انصافیه محضه.هرکسی درحال حاضر اندر ایرانه باید پارو بزنه اونم به تندی و سختی اونی که تلاش میکنه و پول درمیاره حقشه که بهترین چیزا داشته باشه البته اینکه به ندارا کمک کنه مشکل خودشه و به خودش برمیگرده.البته اگه کسی از راه بد پول دراره:الههی از حلقومش نره پایین ولی بازم تلاش کرده.اونایی هم که عرضه ی تلاش کردن و دست و پا زدن ندارن برن یه فکر دیگه به حال خودشون بکنن چون دست گدایی دراز کردن جواب نمیده.درحال حاضر کار گیر اوردن یکم سخت شده پس تلاشتونو سخت تر کنین.تا شاید به نتیجه برسین.

parna wanna u

عضو جدید
.میگی نخوره چون یکی دیگه نمیتونه بخوره>؟کسیکه پول دراورده و تلاش کرده و حالا کاری به راه بدست اوردنش ندارم جداست چرا چوب یکی که نمیتونه بخوررو بخوره؟بستگی داره اونی که داره بستنیرو میخوره کی باشه.اگه ازوناییه که پول زور وگیره و پول مردومومیکشه بالا باشه:کوفتش بشه.چون فرصتو از دیگری یه جورایی گرفته.اگه پول طرف درست و حسابی باشه:نوش جونش حالشو ببره.اونیم که نمیتونه بخوره حالتهای زیادی داره.