برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
آخرین موضوعاتی که برای طراحی و اسکیس به نظرم میرسه اینهاست :

برای طراحی هر فضا داستان اون فضا رو به یاد بیارید و براش یک سناریو بنویسین تا بتونین راحت ریز فضا هاش رو در بیارین .
2- از پراکنده شدن مطالب پرهیز کنین و شیت رو تبدیل به روزنامه دیواری نکنین.
3 - در تمام مراحل طراحی ، توجه به معلولین و کودکان و افراد سالخورده رو از یاد نبرین و کل طرح رو برای این گروهها چک کنید .
4- پرسپکتیوهایی که یاد گرفتید و دوست دارید رو یک بار دیگه چک کنید اگر احتمال و یا بویی از کپی میدن حتما اونها رو عوض کنین .
5- از گذاشتن آدم و درخت و یا آبجکتای بی هدف و بی دلیل اکیدا خودداری کنید و فقط برای نشان دادن مقیاس و وضعیت کلی طرح از این آبجکتها استفاده کنین . کما اینکه اسکیسی رو به خاطر نداشتن اینها رد نمی کنن !!!
6- محل نوشتن نوشته های اصلی مثل تیتر ، نام و نام خانوادگی و نوشته های داخل رو دقیقا یاد بگیرید .
7 - هیچ نوشته ایی بالای مدارک در شیت نوشته نمی شه . مثلا توضیح در مورد مقطع هیچ وقت تو آسمونش نوشته نمی شه و به یاد داشته باشید مطالب زیاد و نامفهوم نباشن
8- از کپی کردن علائم گرافیکی اکیدا خودداری کنید . توصیه می کنم اگر علائم شخصی رو طراحی کردید در شیت از اونها استفاده کنید .
9- علائم استاندارد سایت آنالیز رو یکبار دیگه قبل از آزمون چک کنید تا فراموش نشن
10- حیطه بندیها که در پستهای قبلی گفته بودم رو فراموش نکنید. یادتون باشه برای حصول یک نتیجه ایده آل می بایست متناسب با نتوع طرح با اونها برخورد کنید .
11- اقلیم و نوع طراحی اقلیمی اولین کاریه که باید در طراحی مد نظر قرار بدید.
12- یادتون باشه ، مصححین اسکیس خیلی بیشتر از من و شما کار می بینن و اسکیسها رو میشناسن پس از فکر هایی که وقتتون رو میگیرن بپرهیزید .
13- چون هوا گرمه یه قمقمه آب سرد و ترجیحا شربت آبلیمو همراهتون باشه که تو 4 ساعتی که باید گرما بخورید ، هلاک نشید . امکانات آزمونی و دانشگاهی ما یخورده ....
14 - تنظیم وقت اسکیس خیلی اهمیت داره . تمرینات نهاییتون رو با ساعت و طبق شرایط آزمون انجام بدید . با لباس رسمی ، کفش بیرون از خونه و لباس فرم .
15- راندوی شیت اگر نباشه اهمیتی نداره ولی چنانچه مدارک ناقص باشن و اصل طرح مفهوم نباشه مطمئنا نتیجه خوبی نخواهید گرفت پس اول طراحی کامل و بستن شیتها و سر آخر راندو اونم خیلی ملیح !!!

امیدوارم روز امتحان خوبی در انتظارتون باشه ...

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ببخشید اون کتابی که انواع درختها رو معرفی کرده بود از خانم غزاله روحانی اسم کتاب چیه؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
*********زمان برگزاری آزمون اسکیس اعلام شد****************

پيرو انتشار اطلاعيه اين سازمان درهفته نامه خبري و اطلاع رساني پيك سنجش مورخ 27/3/87 در خصوص اعلام اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي بورسيه و داراي شرايط خاص و هم‌چنين برنامه زماني برگزاري آزمون تشريحي و يا پروژه عملي در كد رشته‌هاي ذيربط ، بدين وسيله به اطلاع داوطلبان هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني 1351، 1352، 1357، 1358 آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1387 كه بر اساس مندرجات كارنامه اوليه دريافتي مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، مي‌رساند كه آزمون تشريحي و يا پروژه عملي كد رشته‌هاي مذكور در روزهاي 3/5/87، 4/5/87 و 5/5/87 منحصراً در شهرستان تهران برگزار خواهد شد. لذا داوطلبان هر يك از كد رشته‌هاي امتحاني فوق كه بر اساس مندرجات كارنامه اوليه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي بوده‌اند و فرم انتخاب رشته اينترنتي خود را در موعد مقرر تكميل نموده‌اند، لازم است براي دريافت كارت ورود به جلسه آزمون با در دست داشتن شناسنامه يا كارت شناسايي عكسدار معتبر و اصل قبض رسيد واريز مبلغ 30000 ريال به حساب شماره 748 خزانه‌داري كل قابل واريز در شعبه‌هاي بانك ملي ايران، بابت هزينه برگزاري يك نوبت آزمون تشريحي يا پروژه، از ساعت 8 صبح لغايت 12 و از ساعت 14 (2 بعد از ظهر) لغايت 18 (6 بعد از ظهر) روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 1 و 2/5/87 به دانشگاه تربيت معلم تهران واقع در تهران ـ خيابان انقلاب – دروازه دولت – خيابان خاقاني مراجعه نمايند.
ضمناً اضافه مي‌نمايد براي آندسته از داوطلباني كه مجاز به شركت در آزمون دو پروژه مي‌باشند، دو كارت ورود به جلسه صادر شده است كه لازم است اينگونه داوطلبان نسبت به دريافت هر دو كارت ورود به جلسه اقدام نمايند و براي دريافت 2 كارت ورود به جلسه، لازم است براي هركارت، يك قبض رسيد پرداخت مبلغ 30000 ريال و يا جمعاً يك قبض 60000 ريال ارائه گردد.
1- اطلاعات لازم پيرامون آزمون:
(1 ) تعداد سؤالات و زمان پاسخگويي، محل برگزاري آزمون و ساير اطلاعات لازم به همراه كارت ورود به جلسه آزمون، به اطلاع داوطلبان گرامي خواهد رسيد. (2) به داوطلبان كد رشته امتحاني 1351 (طراحي شهري) براي انجام آزمون عملي اسكيس دو برگ مقواي اشتنباخ 70×50، و دو برگ كاغذ A4 در جلسه آزمون داده خواهد شد. (3) به داوطلبان كد رشته امتحاني 1352 در رشته‌هاي مهندسي معماري و مهندسي معماري اسلامي براي انجام آزمون عملي اسكيس يك برگ مقواي اشتنباخ، و دو برگ كاغذ A4 وبه داوطلبان رشته معماري منظر يك برگ مقواي اشتنباخ 70*50 ( قبلاً 90*60 اعلام شده بود كه در اين رابطه تجديد نظر شده است)، و دو برگ كاغذ A4 در جلسه آزمون داده خواهد شد.
(4) به داوطلبان كد رشته امتحاني 1357 در رشته‌هاي تحصيلي كارگرداني و ادبيات نمايشي به ترتيب براي انجام آزمون تشريحي درس تجزيه و تحليل نمايشنامه و پروژه نمايشنامه نويسي يك دفترچه آزمون تشريحي به ضميمه برگ سؤال در جلسه آزمون به داوطلبان داده خواهد شد كه لازم است داوطلبان پاسخ سؤالها را در همان دفترچه بنويسند. ضمناً منابع آزمون تشريحي درس تجزيه و تحليل نمايشنامه عبارتنداز: ريچارد سوم (ويليام شكسپير)، مرغابي وحشي (هنريك ايپسن)، پيك‌نيك در ميدان جنگ (فرناندو آرابال)، كودك مدفون (سام شپارد)، شب‌بخير مادر (مارشا نورمن)، دايي واينا (آنتوان چخوف)، آدم‌آدم است (برتولت برشت)، تعليم ريتا (ويلي راسل)، گلن‌گري- گلن‌راس (ديويدممت)، هشتمين سفرسندباد (بهرام بيضايي).
(5) به داوطلبان رشته تصوير متحرك (انيميشن)، ارتباط تصويري، تصويرسازي و نقاشي از كد رشته امتحاني 1358 چند برگ تحرير A4 به صورت دفترچه به ضميمه برگ سؤالات در جلسه آزمون داده خواهد شد و لازم است داوطلبان پاسخ مربوط يا طراحي مربوطه را در همان اوراق A4 (دفترچه پاسخگويي) درج و يا ترسيم نمايند. ضمناً به داوطلبان رشته نقاشي علاوه بر دفترچه برگ A4 يك برگ كاغذ اشتنباخ به ابعاد A3 داده خواهد شد. (6) به داوطلبان رشته طراحي صنعتي از كد رشته امتحاني 1358 براي انجام پروژه عملي طراحي صنعتي سه برگ مقواي اشتنباخ 70 * 50 درجلسه آزمون داده خواهد شد.
2- وسايلي كه نياز است داوطلبان به همراه داشته باشند :
(1) ابزار ترسيمي و راندو بايد توسط داوطلب تهيه و در جلسه آزمون مورد استفاده قرار دهد. (2)داوطلبان رشته‌هاي تصويرمتحرك، نقاشي ، تصويرسازي و ارتباط تصويري از كد رشته امتحاني 1358 لازم است مداد سياه ، روان نويس (ضخامت‌هاي مختلف )، مداد رنگي، خط كش، گونيا ، شابلون، مداد پاكن، لاك سفيد و تخته شاسي كه كاغذ A4 يا A3 روي آن به سهولت قرار گيرد، در جلسه آزمون به همراه داشته باشند . (3) داوطلبان پروژه هاي اسكيس ( طراحي شهري، معماري ومعماري منظر) و طراحي صنعتي دوبرگ كاغذ پوستي در ابعاد 70*50 به همراه داشته باشند و از آوردن ابزاري مانند قلم‌مو، زغال طراحي و رنگ‌هايي مانند اكرليك و گواش، پاستل گچي، پاستل روغني و ... اكيداً خودداري نمايند.
3- تذكرهاي مهم :
(1) هيچيك از داوطلبان اجازه آوردن وسائل اضافي اعم از كتاب، جزوه، تلفن همراه، پيجر، نت‌بوك و هرگونه وسيله الكترونيكي مجهز به دوربين فيلمبرداري و يا عكس‌برداري و غيره(به جز موارد خواسته شده فوق )را ندارند.(2) استفاده از هرگونه كتاب طراحي، كاغذ، (بجز آنهايي كه در جلسه آزمون به داوطلب داده خواهد شد)، تصاوير متفرقه در جلسه آزمون اكيداً ممنوع بوده و درصورت مشاهده، تقلب محسوب مي شود. (3) در حين انجام پروژه قدم زدن، سركشي برروي كار ديگران، هر نوع پرسش و پاسخ وكمك به همديگر مجاز نبوده ودرصورت انجام آن به عنوان تقلب محسوب خواهدشد. (4) هرگونه كولاژ كردن، چسباندن و نصب كردن مصالح متفرقه بر روي پروژه عملي يا تشريحي ممنوع مي‌باشد. (5) ازآنجائيكه داوطلبان كد رشته امتحاني 1358 فقط مي توانستند در آزمون دو رشته پروژه دار شركت نمايند، چنانچه توسط برخي ازداوطلبان اين موضوع رعايت نشده باشد،براي اين دسته ازداوطلبان نيزبا توجه به اولويت‌هاي انتخابي كه در زمان انتخاب رشته اعلام نموده اند ، فقط براي دو رشته پروژه دار كارت ورود به جلسه صادر مي گردد.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.
ببخشید اون کتابی که انواع درختها رو معرفی کرده بود از خانم غزاله روحانی اسم کتاب چیه؟

راهنمای انتخاب و داشت درختان زینتی ،در فضای سبز
برای اینکه احتمال داره کتابش رو پیدا نکنید اطلاعات تخصصی کتاب رو براتون میگذارم:
انتشارات آییژ
سال 1384
isbn:964-8397-68-6
قطع رحلی
مراکز پخش : کتابیران - خ شهید وحید نظری بین خ فروردین و منیری جاوید پلاک 262 تلفن : 66401745 و 66483544
انتشارات نورپردازان : خیابان لبافی نژاد بین اردیبهشت و فروردین پلاک 206 66494409
و 66411173
موفق باشید .

binahayat_m

عضو جدید
من كه خودم هنوز تو كارداني هستم
اما كلا يه اسكيس و تفكر ترسيمي خيلي علاقه دارم و هميشه به اينجا سر مزدم
هدف از اين پست ارزوي موفقيت در اين ازمون براي شما دوستان عزيز بود

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دامون جان می خواستم بدونم منظور از درک عمومی معماری که ضریبش 3 هست چیه وشامل چه دروسی میشه؟
مرسی:gol:

سلام .
ببخشید اسمم دامون نیست دومانِ . درک عموی معماری شامل دروس زیر میشه که البته حکم قطعی نداره ولی به طور کلی شامل اینهاست :
1- فرم فضا نظم دی کی چنگ
2- مفاهیم پایه در معماری - ترجمه دکتر احمدینژاد
3- زیبایی شناختی در معماری
4- اطلاعات معماری نویفرت
5- کتاب شماره 6 راهیان ارشد با عنوان درک عمومی معماری
6- اطلاعات کلی و معلومات عموی راجع به : مبحث پرسپکتیو ، سایه ها ، نور معماری ، تاسیسات ، روستا ، اقلیم معماری ، ابنیه سنتی ، باغ و منظر ، مصالح و مواد ، مبانی نظری معماری . که اکثر این اطلاعات با خوندن کتابهای مربوط به دروس دیگه مواد امتحانی آزمون ارشد به دست میاد ولی نگاه کاربردی به این موضوعات بسته به هوش و ذکاوت شخص داره .

مثلا یکی از سوالهای سال قبل رو برات تشریح می کنم :
سوال این بود : کوچه ها در روستا های مناطق سردسیر چه جهتی دارند ؟
اگر به کتاب روستا یه نگاهی بندازی توش میخونی که راسته های اصلی در روستا جهت شرقی - غربی دارن تا بهتر از نور خورشید استفاده کنن ولی جواب صحیح شمالی - جنوبی بود !!! چون کوچه یک معبر فرعی و منشعب از معبر اصلی حساب می شه و قاعدتا عمود بر اونه !!! این موضوع هیچ ربطی به مطالعه شما نداره و می بایست با تجزیه تحلیل منطقی به جواب برسی .

یه سوال جالب دیگه هم به ذهنم اومد که آرامگاه حافظ رو به عنوان سوال داده بودن که عملا اگه مطالعات درستی نداشته باشی نمی تونی به این سوال بسیار پیش پا افتاده درست جواب بدی . ولی اینجا فرق بین نگاه کردن و دیدن هم مهمه .
یه سوال ازت دارم . به خودت جواب بده ! چراغ قرمز راهنمایی رانندگی بالاست یا پایینه ؟ اگه شک کردی معلوم میشه درست نمی بینی در حالیکه روزانه از کنار صدها چراغ راهنمایی عبور می کنی...
موفق باشی

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
********** ن والقلم و ما یسطرون - سوگند به قلم و آنچه می نگارد **********​

نظر به اینکه در حیطه مسابقات معماری و خصوصا اسکیس معماری در اینترنت هنوز فعالیت خاصی انجام نشده و اینکه هر ساله آزمونهای اسکیس یادآور اهمیت خلق آثار معماری توسط دست می باشد ، بر آن شدم تا اولین مسابقه اینترنتی اسکیس رو برگزار کنم . در این مسیر از کمک اعضای فعال گروه مهرازان هم استفاه خواهم کرد و امیدوارم که این دوستان من رو در انجام این امر خطیر به عناون اولین حرکت گروهی این تالار یاری کنن.​

شرح مسابقه :
1- این مسابقه در دوره های یک ماهه برگزار خواهد شد و فعلا در حیطه معماری معماری خواهد بود .
2- اعضای کمیته داوران 7 نفر خواهند بود که 2 نفر از این 7 نفر از اساتید معماری و اسکیس دانشگاهها خواهند بود .
3- مسابقات با رعایت تمامی قوانین معمول طراحی اسکیس و پیرامون 1 موضوع در هر مسابقه خواهد بود .
4- تمامی کارها می بایست جهت بازدید اعضا در این تاپیک و تاپیک اصلی این مسابقه وجود داشته باشد .​

جوایز :
1- برای نفر اول این مسابقه در هر ماه یک آرشیو کتاب خارجی از 5 معمار منتخب ، آرشیو اسکیسهای 7 سال گذشته ،آرشیو 12 کتاب نفیس معماری از بناهای ایران ( دیجیتال ) و لوح تقدیر درنظر گرفته خواهد شد .
2- در صورت امکان تندیس مسابقه اسکیس معماری ( که در تصویر بالا سمت چپ دیده می شود ) به برندگان این مسابقات اهدا خواهد شد .​

شرایط برگزاری مسابقه :​

1- در هر مسابقه حداقل تعداد شرکت کنندگان می بایست 15 نفر باشند.
2- هر نفر امکان گذاشتن بیش از یک اثر را نیز دارد.
3- آثار کپی به هر شکل از دور مسابقه حذف خواهند شد .
4- اسکیس فرد منتخب می بایست جهت رویت به آدرسی که به شخص برنده گفته خواهد شد پست گردیده تا از صحت انجام اسکیس اطمینان حاصل گردد .
4- اولین مسابقه اسکیس اول مهر ماه آغاز و پایان مهر ماه فرد منتخب اعلام و پس از رویت کار جوایز از طریق پست برای ایشان فرستاده خواهد شد .
5- قطع ارائه می بایست حداقل آ3 و یا بزرگتر باشد .
6- راندوی مجاز : ماژیک - سیاه قلم -
7- اسکیسهایی در مسابقه شرکت داده خواهند شد که تمام مدارک تحویلی آنها کامل باشد : مدارک مورد نیاز شیت اسکیس : آنالیز و تحلیل سایت - مقطع عمودی و افقی ازسایت و بنا . 2 یا 3 پرسپکتیو انتخابی - پلان مجموعه + سایت پلان و در صورت نیاز پلان طبقات - عنوان اسکیس با فونت گرافیک معماری و شیت بندی به شکل قابل قبول .​

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
اسکیس معماری معماری رو که نوشین جان زحمت کشیده و تو تاپیک کارشناسی ارشد نوشته . برای دوستان عزیزی هم که قصد دارن معماری منظر شرکت کنن اسکن برگه های آزمون رو میگذارم تا ملموس تر با موضوع برخورد کنن.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام این مطلب رو دیدم گفتم بذارم برا دوستان.
اسکیس زیر متعلق به یکی از هنرجویان است که روز ۵ شنبه(هنگام آزمون) از کار خود عکس گرفته است. در این آزمون فقط مدارک پلان و نما و مقطع و روند طراحی خواسته شده است.

منبع

aloosha

عضو جدید
شکوفه جان این دومین باره که براتون پیام میدم

من آلان ترم 6 هستم وکارشناسیم رو اجبارا 9 ترمه تموم میکنم میخوام برای ترم 9(که فقط شامل طرح نهایی میشه)مرخصی بگیرم و اون یه سال رو ارشد بخونم اگه ارشد دولتی قبول بشم از کنکور تا 2 سال محروم می شم؟

لطفا جوابم رو سریع بدید

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شکوفه جان این دومین باره که براتون پیام میدم

من آلان ترم 6 هستم وکارشناسیم رو اجبارا 9 ترمه تموم میکنم میخوام برای ترم 9(که فقط شامل طرح نهایی میشه)مرخصی بگیرم و اون یه سال رو ارشد بخونم اگه ارشد دولتی قبول بشم از کنکور تا 2 سال محروم می شم؟

لطفا جوابم رو سریع بدید

سلام ببخشید که من جواب میدم :
شما زمانی که آزمون رو میدید باید قبل از موعدی که سازمان سنجش برای فارغ التحصیل شدن گذاشته ، فارغ التحصیل بشید منوط به اینکه از حداکثر ترمهای مجاز دوره کارشناسی بیشتر نشید . مباحث مرخصی یا برنامه ریزی شما موارد آموزشی دانشکده ایی که ربطی به کنکور نداره .
موضوع دوم : معمولا آزمون ارشد دز بهمن یا اسفند ماه برگزار میشه که دانشجوهای قبول می تونن از مهر سال بعد برن سر کلاس . چنانچه فرد قبول مدرکی مبنی بر اعلام فارغ التحصیلی تا شهریور ماه نداشته باشه ، قبولی کم لن یکن تلقی میشه و فرد قبول تا دو سال از شرکت در آزمون سراسر محروم می شه .
موفق باشید .

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
dooman عزيز دستت دردنكنه.
فقط خواهشي كه از ت دارم عكس ها از حجمش كم كن.
اخه 1.7 mb:eek: براي يه عكس خيليه با اين اينترنت ذغالي
بازم شرمنده:cry::confused:

سلام . من عذر خواهی می کنم که به فکر دوستان dial up هم نبودم. راست می گین . ببخشید .من تصاویر رو مجددا با حجم کمتر می ذارم .( کل عکسها شد 410 کیلو )

آخرین ویرایش:

ziiiiiiiba-88

عضو جدید
سلام من ترم 3 هستم میخواستم ببر سم دقیقا چه طوری باید شروع کنم این تابیک واسه خیلی سال بالایی تراست یا واسه ی ما تازه کارا هم خوبه. راستی من نمی تونم هیچ کدوم از عکسا رو ببینم show pictiure ام می زنم ولی فایده نداره.

zcbmzc

عضو جدید
کلاس اسکیس طراحی شهری

کلاس اسکیس طراحی شهری

برو بچی که می خوان واسه ارشد شهرسازی شرکت کنن کلاسای خانه عمران بد نیست من از یکی از استادامون پرسیدم تاییدش کرد.محلشم میرعماده.اگه می خواین شرکت کنین زودتر دست به کار بشیم چون از احتمالا آخرای این ماه یا حداکثر اوایا آبان شروع میشه. شهریه اش هم 188 تومنه.مدتشم 10 جلسه اس

sahebgharani200

عضو جدید
قدم دوم
دوستان عزیزی که از سایر رشته قصد دارن تا در رشته معماری ادامه تحصیل بدن :
دو گروه رشته درسی داریم که قصد شرکت در این آزمون رو دارند :
1- رشته های مرتبط با معماری : رشته هایی که اصول و چهار چوبشون به نحوی با طراحی معماری درگیر بوده که تمام رشته های معماری و اغلب رشته های عمران رو می شه تو این دسته قرار داد
2- رشته های غیر معماری : که هیچ اطلاعی از اصول معماری ندارن . به این دسته از دوستان توصیه میشه در صورت راسخ بودن در تصمیمشون برنامه ریزی درست و کاملتری رو انجام بدن . ساعات مطالعه این دوستان کمتر از 12 ساعت و استارت دروس از شهریور ممکنه کم باشه با این احوال تمرکز این دوستان باید بر چند قسمت باشه :
1- خوندن کتابهای اصلی در رشته معماری : سبک شناسی معماری ( دکتر پیرنیا ) تاریخ معماری معاصر غرب ( دکتر قبادیان ) کتابهای سازه و معماری (دکتر گلابچی ) کتابهای تنظیم شرایط محیطی کسمایی - ابنیه سنتی قبادیان فرم فضا نظم چنگ - مصالح ساختمانی سام فروتنی کتابهایی هستند که بدون شک محوریت اصلی سوالها روی این کتابها هستند.
برای آمادگی اسکیس ، شرکت در کلاسهای این رشته می تونه به شما کمک کنه ولی به طور حتم کار زیاد و تمرین مستمر رمز اول موفقیت شما در آزمون اسکیس خواهد بود.
در مورد آزمون اسکیس و ویژگیهای اون در پست بعدی بیشتر خواهم گفت ...
میخواستم بدونم به نظر شما شهرسازی جزو دسته 1 است یا 2

amir_resa1364

عضو جدید
با سلام خدمت آزاده خوانم محترم
میخواستم اگر امکان داره سی دی که شما گفتین در رابطه با اسکیس متونم خواهش کنم اگر امکان داره یک جوری به دستم برسه البته در رابطه با اسکیس های معماری من دارم مطالب زیادی رو تحقیق میکنم اما هرچه مطلب میبینم در این رابطه باز هم ناکافی مبینم با تشکر از شما

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
با سلام خدمت آزاده خوانم محترم
میخواستم اگر امکان داره سی دی که شما گفتین در رابطه با اسکیس متونم خواهش کنم اگر امکان داره یک جوری به دستم برسه البته در رابطه با اسکیس های معماری من دارم مطالب زیادی رو تحقیق میکنم اما هرچه مطلب میبینم در این رابطه باز هم ناکافی مبینم با تشکر از شما

راستش سی دی ها الان دست خودم نیست. به محض اینکه گرفتم بهتون پیغام میدم.
محتوای اون سی دی ها هم، چند تا از کتابهای راندو هست + کتاب اطلس فیدون + اسکیسهای سال 84-85 کلاس های دکتر صدیق + چند نمونه کار آقای طایفه
به دردتون می خوره؟

nour86

عضو جدید
سوال؟

سوال؟

سلام من دانشجوي ترم 3 معماري هستم. خيلي از اين تايپيك خوشم اومده يه سوال داشتم ميخواستم ببينم منم ميتونم تو اين اسكيسا شركت كنم يا نه؟ منظورم همونه كه تو صفحه قبل توضيح دادين.اگه نه تو اين باشگاه جايي براي اسكيس هست كه به درد ترم 3 بخوره ؟
خيلي خيلي ممنونم.:smile:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam
man reshtam memari nist banabar in age soalhaye pishepa oftade miporsam pishapish ozrkhahi mikonam.man tu skis kheyli zaeifam am daram talash mikonam.chand ta soal darm yeki inke hatman skis bayad bayad ba ravannevis keshide beshe ta nomre piyare?ba ravan nevis nemitu nam kenar biyam ba medad bashe eshkal dare?ye soale dige age gharare be ravannevis keshide beshe az hamun aval tu shite eskis pa ravannevis shoru mikonin ya aval ba medad mikeshin bad ravannevisish mikonin?sharmande ke inghadr partam az mozu mamnun misham age yeki be dadam berese
:cry:
سلام دوست عزیز لطف کن فارسی تایپ کن .
اولا روان نویس جزو بهترین ابزار اسکیس زنیه ولی اگه تو تاپیک های دیگه و کتابای اسکیس نگاه کنی میبنی که با مداد و حتی ابزار دیگه هم اسکیس های رسمیو میزنن ولی بالاخره کسی که اسکیس میزنه باید بتونه با ابزار مختلف کار کنه ...
شما با مداد شروع کن ایشاا... کم کم با روان هم میتونی کار کنی ...

dewdrop

عضو جدید
اسکیس ارشد: دستی یا کامپیوتری؟

اسکیس ارشد: دستی یا کامپیوتری؟

سلام.
سوال من اینه که بهتره ما سال پایینی ها(من به تازگی ترم دومم رو تموم کردم)روی اسکیس و راندو سرمایه گذاری کنیم یا 3d max؟
ار طرفی من راندو و اسکیسم خوبه اما از طرف دیگه با یکی از بچه های دانشکده مون که صحبت می کردم می گفت الان خیلی از بچه ها کاراشون رو با 3d تحویل می دن و استادها هم خوب نمره می دن و قبول دارن.
حتی برای ارشد هم اکثرا با 3d کار می کنن.

من در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم ولی سرعت 3d کم نیست؟یعنی تو اون زمان کم راندو مونو کالر سریع تر و راحت تر نیست؟

می شه منو راهنمایی کنید؟؟؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
عزیزم تو خود کنکور ارشد که اسکیس دستیه! اصلا کامپیوتری نیست! (البته اگه تغییر نکرده باشه!)
اما خب تو دوره ی ارشد با تریدی هم کار میکنن.
و تو محیط کار با کامپیوتر بیشتره.
به نظر من هر دوشو باید قوی باشی.هم کار با کامپیوتر هم دستی.مخصوصا اگه هدفت ارشده باید دستتو حسابی قوی کنی چون ازمون عملی (اسکیس) ضریب زیادی داره.

.anita.

عضو جدید
سلام:gol:
منم مثل خودت میرم ترم 3 ولی دارم اسکیس و راندو رو کلاس میرم چون امتحان ارشد عملیه و همچنین کسی که اسکیسش قوی باشه بهتر میتونه ایده هاشو رو کاغذ بیاره
به نظر من 3dخوبه ولی برای وقتی که دیگه تو اسکیس و راندو مشکلی نداشته باشی;)

به نظر من هر دوتا تو جای خودشون مهم و ارزشمندن. درسته الان اکثر کارها با کامپیوتره ولی اگه کسی راندو اسکیس بلد نباشه اصلا نمیشه بهش گفت معمار.

raha

مدیر بازنشسته
دوست خوبم. راندو و 3d هر دو ابزار های معمارین. شما اول باید هدفتو مشخص کنی از طراحی. اگه هدفت نمره ست(طبق چیزی که دوستت گفته) خوب استاد هست که نقش اصلی رو بازی میکنه باید استاد ها رو بشناسی نه ابزارها رو ...

در رابطه با کار با کامپیوتر یا دست . اساتید دیدگاهشون متفاوته.بعضی از اساتید معتقدند معماری به عنوان یه هنر در شروع طراحی باید با دست انجام بشه تا معمار بتونه خلاقیت و افکارشو به طرز هنرمندانه روی کاغذ بیاره... یه جورایی کامپیوتر رو مانع خلاقیت میدونن... یه تعدادی از اساتید هم نه. کار با کامپیوتر مجازه از نظرشون...

الان چیزی که در دنیای معماری .( خارج از ایران) مطرحه اینه که کامپیوتر هم مثل سایر ابزار یه معمار ... توانایی نشون دادن خلاقیت یه معمار رو داره وامکان ایجاد شکل ها و تصاویر بسیار زیاد ی رو ایجاد میکنه... و میشه باهاش به بینهایت طرح جالب و جدید رسید...کارهای بی نظیری هم تو این زمینه داریم ازشون میبینیم . که حتی ما تو خواب هم همچین طرح هایی رو نمیبینیم و نمیزنیم... الان هنوز که هنوزه داریم تو کارامون از طاق و قوس وبادبند استفاده میکنیم... اصلا هم فکر نمیکنیم به علتش و اینکه ایا واقعا با تو جه به تکنولوژی امروز نیاز هست بهش یا نه ( حالا چه ربطی به این بحث داشت . خودمم نمیدونم!!!)

مشکل اصلی ما سر این موضوعه که متاسفانه ما روش صحیح استفاده از این ابزار رو نمیدونیم و فقط جنبه ی ظاهریشو در نظر میگیریم....!!! توی اتوکد که کارمون گاهی فقط میشه کپی. پیست کردن از جاهای مختلف...3d هم که بماند...!!!

اما در رابطه با اسکیس . شما فقط باید دست و ذهن قوی داشته باشین که فقط با تمرینهای یدی امکان پذیره... پس اگه هدفتون ارشده. بایدتاکیدتون بیشتر روی کارهای دستی و ارائه ی قوی باشه...
یه توصیه ای که از همین الان بهتون میکنم. یه دفتر چه درست کنید. دیتیل های معماری که توی کتاب ها و مجلان مختلف میبینید رو توش بکشید... این بعدا خیلی به دردتون میخوره...

به فکر نمره هم نباش. کارت رو درست اگه انجام بدی. هم خودت یه چیزی یاد میگیری و بعدا به دردت میخوره. هم مطمئن باش در نهایت نمره ی خوبی میگیری... برای خودت کار کن نه برای استادت...
موفق باشی

sara_moradi1383

عضو جدید
سلام به همه،بچه ها من امسال اسكيس داشتم، تمام اون ونابع و cd ها رو هم كار كردم و حتي كلاس هاي پيشرفته و مقدماتي دكتر صديق رو هم شركت كردم اما فايده اي نداشت:(
چون كلا اون مطالب به درد سيستم قديمي آزمون مي خوره،اتان روش برخورد با قضيه كلا فرق كرده!
ديگه به شيت بستن و ارائه و راندو نمره نمي دن! دنبال سواد معماري و ترسيمات منطقي هستن
راهشم اينه كه مطالعتون رو روي آثار قوي داخل و خارج تقويت كنين و رو موضوعات مسلط باشين، مثلا بدونين فرودگاه چه ريز فضاهايي داره و روابط و عملكردشون چطوره، تقريبا 60-70 تا موضوع رو بايد همين طوري آناليز كنيد!

royafshp

عضو جدید
سلام. من رشته ی لیسانسم مهندسی مواد بوده و الان می خوام ارشد معماری شرکت کنم. از اواسط تابستون هم شروع کردم. تا حالا الاوه بر کلاس های راندو و پرسپکتیو دکتر صدیق چند تا کتاب منبع هم خوندم: زیبایی شناسی- آشنایی با معماری جهان زارعی- ابنیه سنتی قبادیان
با توجه به اینکه کتاب زیاد نخوندم اما تست های درک عمومی رو نسبتا خوب می زنم.:) می خواستم بدونم پیشنهاد خاصی دارید که الان چه کتابایی مهمترن؟:eek:
پیشاپیش تشکر:D

avayestan

کاربر بیش فعال
سئوال

سئوال

سلام دوستان :redface::smile:

من تازه عضو شدم . فارغالتحصیل رشته ریاضی هستم و علاقه مند به رشته معماری و بناهای سنتی و قدیمی و زیباییها . تو طراحی و نقاشی هم مهارتی دارم . خیلی وقته ذهنم درگیره. شاید بیشتر از یه سال. .میشه به سئوالام جواب بدین؟یعنی خواهش میکنم. فقط رک باشین 1) به نظرتون من بهتره از لیسانس معماری شروع کنم دوباره 4 سال ...؟ یا اگه بشینم از رو منابع ارشد بخونم میتونم از پس آزمون بر بیام؟ .2)راستش تو سایت منابع زیادی هست ولی نمیدونم منابع مهمتر و اصلی تر کدوما هستن میشه منابع مهمتر رو بهم بگین؟ 3)اگه بخوام فقط و فقط از رو جزوات موسسه پارسه بخونم نتیجه میگیرم؟ 4)بچه ها به نظرتون زیادی امیدوارم نه؟ ولی نهایتش تا 2سال دیگه وقت میذارم ارزشش رو داره نه؟ ممنون میشم جوابم رو بدین .:gol::que:

Bache porroo

عضو جدید
سلام. من رشته ی لیسانسم مهندسی مواد بوده و الان می خوام ارشد معماری شرکت کنم. از اواسط تابستون هم شروع کردم. تا حالا الاوه بر کلاس های راندو و پرسپکتیو دکتر صدیق چند تا کتاب منبع هم خوندم: زیبایی شناسی- آشنایی با معماری جهان زارعی- ابنیه سنتی قبادیان
با توجه به اینکه کتاب زیاد نخوندم اما تست های درک عمومی رو نسبتا خوب می زنم.:) می خواستم بدونم پیشنهاد خاصی دارید که الان چه کتابایی مهمترن؟:eek:
پیشاپیش تشکر:D

سلام دوست من
من کلی واست توضیح میدم
کاره خوبی انجام میدی که رشتتو داری تغییر میدی :Dشوخی می کنم
منابع زیادی واسه گرایش های مختلف ارشد معرفی شده که تو همین سایت هم میتونی پیداشون کنی اما قبل از شروع مطالعه پیشنهاد میدم گرایشتو تعیین کنی تا 1قدم جلو بری...اینجوری تازه میفهمی که حالا واسه این گرایش چه منابعی لازمه
البته الان دیگه زمان مطالعه همه منابع هم نیست پس زودتر گرایشتو تعیین کن تا بتونی منابع اصلی رو انتخاب کنی

معمولا اکثر دوستانیکه مثل شما تغییر رشته میدن با درسهای تئوری کمتر از اسکیس و طراحی مشکل دارن چون مطالب مفهومی و حفظین و میشه 1جوری باهاشون کنار اومد اما مشکل اصلی و اساسی واسه دوستانیکه تغییر رشته میدن آزمون عملیه (اسکیس) این آزمون واسه خود بچه های معماری 1معضله چون حد و حدوده خاصی نداره چه بسه واسه بچه های رشته های دیگه
پیشنهاد میدم از کلاسهای دست آزاد طراحی و کروکی در کنار مطالعه کتابها استفاده کنی

اگه بازم کمکی خواستی بگو ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.