برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hessam1362

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر من افراد معروف در زمینه آموزش اسکیس دو تا بدی داره ، یکی اینکه وقت کمی میزارن و تمام نکات رو نمی گن و یکی دیگه هم تابلو بودن کارشونه چون در موقع داوری خدا نکنه یه داور با اینا مشکل داشته باشه.

من خودم کلاس امیر شقاقی رو پیشنهاد میکنم که توی مرکز معماریه ، هم کارش خیلی قویه هم خوب انتقال میده و هم روش کارش واقعا فرق میکنه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله Neo_2007_k http://www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
اسکیس های ارشد رو میتونید از سایت www.tarhekhak.com مشاهده کنید
اینو من از طرف نئو آوردم تو این تاپیک!! دیدم بد نیست یه نگاه بندازید به تصاویر و قضاوت کنید که آیا از شیوه ی آتلیه خاک خوشتون میا یا نه!!

آگرین

عضو جدید
به نظرم اگه قراره کلاس اسکیس برین بهتره کلاسهایی برین که استادش حرف اول را میزنه ...سال قبل کلاس آقای صدیق رفتم ...و خیلی هم خوب بود ...به نظرم ایشون حرفی برای گفتن دارند ...

head of flower

عضو جدید
من بعد از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدم شکوهی خیلی خوبه...شقاقی آنچنان خوب نیست
صلواتی هم خوبه...احتمالا شکوهی با عسگری برم(عسگری هندسه اش عالیه میگن!) یا شکوهی با صلواتی یا شکوهی تنها با کتابعای عسگری و طایفه
صدیق خیلی دووووووووووووووووووورهههههههههههه

head of flower

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه منابع آزاد دقیقا چیه؟ جایی گیر نیاوردم ممنون میشم بگین یا اگه تو تایپیکی هست آدرس بدین برم ببینم

5967

عضو جدید
امید آذری!میشناسمش!! قیمت ها چنده الان عزیز غیر فشرده!!!؟؟؟؟؟!!من فکر می کردم حداقل باید 60 به بالا بزنیم تا قبول شیم!!!!
راستش شخصا زیاد واسم مهم نیست استاد با من حال می کنه یا من با اون حال می کنم یا کی با من حال میکنه یا کی با کی قراره حال کنه یا اصلا کسی با کسی حال میکنه و خلاصه حال کردن یا نکردن مسئله این نیست!!....مهم اینه که اون چیزایی که باید بگه رو بگه حتما و کم فروشی نکنه!!! این طوری ناخودآگاه هم من می رم با چیزایی که یاد گرفتم حال می کنم هم اون با پولی که گرفته بره حال کنه!!و مسئله "حال" دو نفر هم خود به خود حل میشه!!
چه خوب میشه هر کی بره سر یه کلاسی بعد فیلم برداری کنیم و فیلم هاشونو بین خودمون ردو بدل کنیم!!! واا......ی عالیه...
شما زیاد کتاب میخونین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید هم فیلم زیاد میبینین!!!!!!!!!!!!!
ولی بدونین تو هر کاری اگه با کسی حال نکنی کارت خوب بیش نمیره
خلاصه عالم و ادم دنبال حالن!
بارسال 200000تومن بود امسال اگه تورم 5درصد حساب کنیم میشه 210000!!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما زیاد کتاب میخونین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید هم فیلم زیاد میبینین!!!!!!!!!!!!!
ولی بدونین تو هر کاری اگه با کسی حال نکنی کارت خوب بیش نمیره
خلاصه عالم و ادم دنبال حالن!
بارسال 200000تومن بود امسال اگه تورم 5درصد حساب کنیم میشه 210000!!!!

نه عزیزم زیاد به این قضایا فکر کردم و به این نتیجه رسیدم!!قبلا دنبال حال بودم !!! حال هایم رو هم کردم حالا به فکر یاد گرفتنم تا بعدها باهاشون حال کنم!! در حال حاضر هم به جای حال با استادم ترجیح می دم با دوستام حال کنم!!حالش هم بیشتره!! الان" حالت" خوبه؟:smile:

وا...ی زنگ زده بودم به آتلیه صدیق ، منشیه گفت این هفته شروع میشه منم بدو بدو رفتم پولو ریختم حالا زنگ زدم میگه این هفته نیست تازه فقط هم اسکیسه ( بدون راندو پرسپکتیو و فرم و ...) تازه از 7 تا 9 صبح !!

یعنی چییییییییییی؟ همه جا با راندو 280 می گیرند !! سر اسکیس اینارو نگه چی می خواد بگه!!!

من 7 صبح چه جوری تهران رسالت باشم؟؟ باید 5 بیدار شم!!! یه ذره هم آدم دیر برسه وقتش رفته دیگه!!! اه... :mad:

می ذارن آدم پولو بریزه بعد آب پاکیو میریزن رو دستت!!

تازه این هفته شروع نشه میرسیم تموم کنیم؟ کلا 14 جلسه !!!! نکنه همش تق و لق باشه یه روز بگه نمیام یه روز بگه میام!!عجب مملکتیه ها!!!! میشه رفت پولو پس گرفت!!؟؟؟

عجب بابا این مردم انسانیت رو فراموش کردند!! نمی خواااااااااااااااااااااااااااام!!!!!!!

! بابا آتلیه خاک 280 میگرفت هم راندو هم اسکیس تازه 18 جلسه!!!فرم ها رو هم می گفت!!!

گفتم یه دفعه می خوام پول بدم کلاس برم یه جای حسابی با یه استاد حسابی بردارم که پشیمون نشم ولی اینا دیگه واقعا دارن از اسمشون سو استفاده می کنن!!!!!!:mad::cry::cry:

دیگه چاره ای نیست!!! یه روز تو هفته است !! ما که همیشه از صبح ساعت 5 تا قزوین رفتیم و اومدیم اینم روش!!

آخرین ویرایش:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
صدیق که اگه خردادم بری پیشش میگه کلاس هست بیاید ثبت نام. معلومه که همش برا پوله. الان کلاس اسکیس گذاشتن از قاچاق انسان هم پرسودتره...

من فکر کردم اگه کلاس پرسپکتیو برم مفیدتر باشه. چون الان که دیگه تو اسکیس شیت بندی و گرافیک و پرزانته کم شده اهمیتشون. راندو هم به زحمت وقت میشه. خیلی ها هم هستن بدون راندو درصدای بالای 50 آوردن. پلان و نما هم کمتر نیاز به یادگیری داره. اگه بشه یه پرسپکتیو خوب زد خیلی کمک میکنه به کار.

ma97

عضو جدید
صدیق که اگه خردادم بری پیشش میگه کلاس هست بیاید ثبت نام. معلومه که همش برا پوله. الان کلاس اسکیس گذاشتن از قاچاق انسان هم پرسودتره...

من فکر کردم اگه کلاس پرسپکتیو برم مفیدتر باشه. چون الان که دیگه تو اسکیس شیت بندی و گرافیک و پرزانته کم شده اهمیتشون. راندو هم به زحمت وقت میشه. خیلی ها هم هستن بدون راندو درصدای بالای 50 آوردن. پلان و نما هم کمتر نیاز به یادگیری داره. اگه بشه یه پرسپکتیو خوب زد خیلی کمک میکنه به کار.

آره دوست عزيز درست ميگي ...
من به كاراي آقاي صديق هيچ انتقادي ندارم ... ولي پرسپكتيو مهمترين بخش كاره چون اكثر بچه هايي كه ميخوان كنكور ارشد بدن ديگه قاعدتا `پلان نما بلدند بكشند ... و اكثرا تو ترسيم 3بعدي و تجسم فضاييه كه ميلنگند ... بهترين چيز تمرين پرسپكتيو تو اين زمان محدود و در آودرن يك سري فرم ها و تركيب احجامي كه به يك سري موضوعات بخوره و تو ذهن باشه موقع اسكيس ...
در مورد راندو هم آره من كنكور 86 رو كه پاركينگ طبقاتي بود بدون راندو 60 گزفتم ... كانسپت كار و خوب و مربوط بودن و در آوردن حجم با موضوع خيلي مهمه و يك جوري بايد كار بشه كه اون پرسپكتيو تو نگاه اول بگيرتشون كه برن رو جزئياتي كه كار كردي ...
good luck

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به كاراي آقاي صديق هيچ انتقادي ندارم ... ولي پرسپكتيو مهمترين بخش كاره چون اكثر بچه هايي كه ميخوان كنكور ارشد بدن ديگه قاعدتا `پلان نما بلدند بكشند ... و اكثرا تو ترسيم 3بعدي و تجسم فضاييه كه ميلنگند ... بهترين چيز تمرين پرسپكتيو تو اين زمان محدود و در آودرن يك سري فرم ها و تركيب احجامي كه به يك سري موضوعات بخوره و تو ذهن باشه موقع اسكيس ...
در مورد راندو هم آره من كنكور 86 رو كه پاركينگ طبقاتي بود بدون راندو 60 گزفتم ... كانسپت كار و خوب و مربوط بودن و در آوردن حجم با موضوع خيلي مهمه و يك جوري بايد كار بشه كه اون پرسپكتيو تو نگاه اول بگيرتشون كه برن رو جزئياتي كه كار كردي ...
good luck

سلام
میشه یکی بگه تو کلاس اسکیس چی آموزش می دن پس؟؟؟
من فکر می کردم پرسپکتیو و ترکیب احجام و فرم همه جزو اسکیسه!!

head of flower

عضو جدید
good luck

خوب شما پیش کی رفتین یا کیو خوب میدونین؟
راستی کسی اصلا راجع به محمودی پور شنیده؟

head of flower

عضو جدید
بچه ها کسی استاد شایان رو می شناسه برای تدریس اسکیس؟

شایان یکی از بهتریـــــــــــــــــــــــــــن اسنادای تمام عمرم بوده...من قبلا باهاش کلاس داشتم واسه همین برای اسکیس پیشش نمیرم...
کلا شایان عالیه ... این رو هم بگم که امسال شده داور... یکی از دوستامم پارسال پیشش میرفته میگه خیلی خوب بوده و رتبه ی خودش 46 بوده با اسکیس شده 12.
فکر کنم خصوصی کار میکنه نمیدونم...
اینم نظر من :redface:

GHASEDAK728

عضو جدید
نه عزیزم زیاد به این قضایا فکر کردم و به این نتیجه رسیدم!!قبلا دنبال حال بودم !!! حال هایم رو هم کردم حالا به فکر یاد گرفتنم تا بعدها باهاشون حال کنم!! در حال حاضر هم به جای حال با استادم ترجیح می دم با دوستام حال کنم!!حالش هم بیشتره!! الان" حالت" خوبه؟:smile:

وا...ی زنگ زده بودم به آتلیه صدیق ، منشیه گفت این هفته شروع میشه منم بدو بدو رفتم پولو ریختم حالا زنگ زدم میگه این هفته نیست تازه فقط هم اسکیسه ( بدون راندو پرسپکتیو و فرم و ...) تازه از 7 تا 9 صبح !!

یعنی چییییییییییی؟ همه جا با راندو 280 می گیرند !! سر اسکیس اینارو نگه چی می خواد بگه!!!

من 7 صبح چه جوری تهران رسالت باشم؟؟ باید 5 بیدار شم!!! یه ذره هم آدم دیر برسه وقتش رفته دیگه!!! اه... :mad:

می ذارن آدم پولو بریزه بعد آب پاکیو میریزن رو دستت!!

تازه این هفته شروع نشه میرسیم تموم کنیم؟ کلا 14 جلسه !!!! نکنه همش تق و لق باشه یه روز بگه نمیام یه روز بگه میام!!عجب مملکتیه ها!!!! میشه رفت پولو پس گرفت!!؟؟؟

عجب بابا این مردم انسانیت رو فراموش کردند!! نمی خواااااااااااااااااااااااااااام!!!!!!!

! بابا آتلیه خاک 280 میگرفت هم راندو هم اسکیس تازه 18 جلسه!!!فرم ها رو هم می گفت!!!

گفتم یه دفعه می خوام پول بدم کلاس برم یه جای حسابی با یه استاد حسابی بردارم که پشیمون نشم ولی اینا دیگه واقعا دارن از اسمشون سو استفاده می کنن!!!!!!:mad::cry::cry:

دیگه چاره ای نیست!!! یه روز تو هفته است !! ما که همیشه از صبح ساعت 5 تا قزوین رفتیم و اومدیم اینم روش!!

ببخشید عزیزم، میشه هروقت رفتی بگی چطور بوده و راضی هستی یا نه؟
آخه من هنوز دو دلم تصمیم نگرفتم کجا برم
و چون از شهرستان باید بیامو برم، هیچ راه برگشتی هم ندارم
ممنونت میشم:gol:

aslan_roland

عضو جدید
در کل فعلا مرکز معماری به نظر خوب میاد و قابل اعتمادتر، جو کلاساش هم من دیدم حس خوبی داره به نظرم، شکوهی رو من باهاش تابستون کار کردم خوب بود، شقاقی هم یه همایش توی خانه هنرمندان برگزار کرد و از چیزایی که می گفت به نظر میومد با جو کنکور و نحوه کار کردن آشنایی خوبی داره و یه نکته مثبت هم اینکه شکوهی و شقاقی کلاسشون مشترکه یعنی هر دو میان سر کلاس و از این نظر که آدم با دو جور سبک کار آشنا میشه خوبه :)

head of flower

عضو جدید
در کل فعلا مرکز معماری به نظر خوب میاد و قابل اعتمادتر، جو کلاساش هم من دیدم حس خوبی داره به نظرم، شکوهی رو من باهاش تابستون کار کردم خوب بود، شقاقی هم یه همایش توی خانه هنرمندان برگزار کرد و از چیزایی که می گفت به نظر میومد با جو کنکور و نحوه کار کردن آشنایی خوبی داره و یه نکته مثبت هم اینکه شکوهی و شقاقی کلاسشون مشترکه یعنی هر دو میان سر کلاس و از این نظر که آدم با دو جور سبک کار آشنا میشه خوبه :)

اصلان بابا :D تو تابستون شکوهی رفتی و صداش رو در نیاوردی مهندس؟؟؟؟ دارررم بررراااتتتت :biggrin:
پس الان اسکیست از من بهتره نه؟ ;)
به قابل اعتمادی نیست...خانه عمران بسیااااااااااااااااااااررر قابل اعتمادتره و عالی تره. استادشم صلواتیه که خیلی خوبه... باید ببینیم کی از همه بهتره که وقت تلف نشه :smile:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
با عرض سلام و خسته نباشید.....نظرات دوستان رو خوندم...خیلی جالب بود ....هرکس دنبال کسیه که مطمئن باشه و قابل قبول و از همه یه سرو گردن بالاتر باشه و خلاصه به سر منزل مقصود که همون دانشگاه باشه برسونه....هر کسم نظر خودشو با استادی که کارکرده میگه و ولی باز دنبال استاد خوبه......دوستای خوبم هیچکی بهتر از خودتون استاد بهتری برا خودتون نیست...مگه غیر از اینه که کلی وقت برا کنکور گذاشتید مگه غیر از اینه که کلی بودجه واسش مصرف کردید؟پس هیچکی غیر از خودتون دلش براتون نمیسوزه که بخواد کار چندانی براتون بکنه ....البته یه تعدادی از این حرف مثتثنی هستند...بعضیا موقع حرف تبلیغات الکی می کنن بعضیا پول اسمشونو می خورند بعضیا هم که اطلاعات چندانی ندارند گول اینارو می خورند....متاسفانه بعضی اساتید به علت اینکه فکر می کنن اگه به شما چیزی یاد بدند خودشون از نون خوردن می افتند درست حسابی درس نمیدند....حالا بگذریم..من تصمیم گرفتم خودم با خودم کار کنم و خود آموزی کنم...چون تجربه بهم نشون داده که مادر خلاقیت نیازه و هروقت یه چیزی نیاز داشته باشم و از طریق کمک کسی نتونم انجامش بدم ...خلاقیت گل میکنه...نمونشو فکر کنم سر تحویل پروژه هاتون حس کردید...مثلا چجوری کد یا مکس تو یه زمانی که مجبور بودید پروژه رو ببندید یاد گرفتید...بعضی موقع ها ما فکر میکنیم برا یاد گیری یه چیزی چون مثلا فلان آموزشگاه یا استاد هست پس نیازی نیست اونقدر بهش فکر کنیم....پول میدیم فلان استاد مارو میسازه یا از صفر میارتمون بالا...متاسفانه ما همیشه منتظریم یکی بیاد و به ما کمک کنه غافل ازینکه هیچکس نمیتونه به ما کمک کنه و انسانهای موفق همیشه منتظر کسی نمی مونن....خودشون راهشونو پیدا میکنند...من پیشنهادم همونطور که چند صفحه قبل هم گفتم ایه که با هم جمع شیم و هرکی هرچی بلده رو کنه ...چون اکثرا هم کلاس رفتید یه چیزایی بلدید یا تبادل آرشیو و....

head of flower

عضو جدید
عزیزم شما کاملا درست میگی و من کاملا با حرفات موافقم اما نمیتونی به همه نسبت بدی...خوب شما از کجا میدونی که بقیه الان دارن چیکار میکنن؟ من دارم خودم تلاشمو میکنم اما کنارش واقعا به یکی احتیاج دارم که چیزایی رو که نمیدونم و اصلا نمیفهمم برام توضیح بده. نه اینکه بیاد و معجزه کنه برام..
واسه همین میخوام اون آدم فهمش بالا باشه و فقط دنبال پول نباشه!!
مطمئنم بقیه دوستان هم همینطوری فکر میکنن و دست رو دست نزاشتن و به امید این نیستن که پول بدن و اسکیسشون بشه 100. اگه میبینی نگرانن بخاطر همینه به نظرم!
با تبادل اطلاعات هم موافقم.
موفق باشی ;)

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
عزیزم شما کاملا درست میگی و من کاملا با حرفات موافقم اما نمیتونی به همه نسبت بدی...خوب شما از کجا میدونی که بقیه الان دارن چیکار میکنن؟ من دارم خودم تلاشمو میکنم اما کنارش واقعا به یکی احتیاج دارم که چیزایی رو که نمیدونم و اصلا نمیفهمم برام توضیح بده. نه اینکه بیاد و معجزه کنه برام..
واسه همین میخوام اون آدم فهمش بالا باشه و فقط دنبال پول نباشه!!
مطمئنم بقیه دوستان هم همینطوری فکر میکنن و دست رو دست نزاشتن و به امید این نیستن که پول بدن و اسکیسشون بشه 100. اگه میبینی نگرانن بخاطر همینه به نظرم!
با تبادل اطلاعات هم موافقم.
موفق باشی ;)

بله....برا همین بود که کلمه "بعضیها"رو چند بار تکرار کردم....منظورم "همه" نبود.....موفق باشی;)

sasanbasati

عضو جدید
سلام
من پیشنهاد میکنم کتابا ی راهیان ارشد رو بخونی چون هم کامله و هم مطالبش پراکنده نیست از طرفی اتوی این فرصت کوتاه کلی از مطالب غیر مفید رو مجبور نیستی مطالعه کنی (انتشارات آزاده)فکر کنم سایتش هم azadeh.com باشه

sasanbasati

عضو جدید
بچه ها من کتاب هشت راهیان ارشدو دارم که سوال های سراسریه فقط !! کتابی هست که نمونه سوال های کنکور آزاد باشه؟
مجموعه سولات آزمونهای سراسری وآزاد -کارشناسی ارشد معماری با پاسخنامه 81 تا88
گروه آموزشی مهندس روحی زاده
انتشارات عصر کنکاش

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید.....نظرات دوستان رو خوندم...خیلی جالب بود ....هرکس دنبال کسیه که مطمئن باشه و قابل قبول و از همه یه سرو گردن بالاتر باشه و خلاصه به سر منزل مقصود که همون دانشگاه باشه برسونه....هر کسم نظر خودشو با استادی که کارکرده میگه و ولی باز دنبال استاد خوبه......دوستای خوبم هیچکی بهتر از خودتون استاد بهتری برا خودتون نیست...مگه غیر از اینه که کلی وقت برا کنکور گذاشتید مگه غیر از اینه که کلی بودجه واسش مصرف کردید؟پس هیچکی غیر از خودتون دلش براتون نمیسوزه که بخواد کار چندانی براتون بکنه ....البته یه تعدادی از این حرف مثتثنی هستند...بعضیا موقع حرف تبلیغات الکی می کنن بعضیا پول اسمشونو می خورند بعضیا هم که اطلاعات چندانی ندارند گول اینارو می خورند....متاسفانه بعضی اساتید به علت اینکه فکر می کنن اگه به شما چیزی یاد بدند خودشون از نون خوردن می افتند درست حسابی درس نمیدند....حالا بگذریم..من تصمیم گرفتم خودم با خودم کار کنم و خود آموزی کنم...چون تجربه بهم نشون داده که مادر خلاقیت نیازه و هروقت یه چیزی نیاز داشته باشم و از طریق کمک کسی نتونم انجامش بدم ...خلاقیت گل میکنه...نمونشو فکر کنم سر تحویل پروژه هاتون حس کردید...مثلا چجوری کد یا مکس تو یه زمانی که مجبور بودید پروژه رو ببندید یاد گرفتید...بعضی موقع ها ما فکر میکنیم برا یاد گیری یه چیزی چون مثلا فلان آموزشگاه یا استاد هست پس نیازی نیست اونقدر بهش فکر کنیم....پول میدیم فلان استاد مارو میسازه یا از صفر میارتمون بالا...متاسفانه ما همیشه منتظریم یکی بیاد و به ما کمک کنه غافل ازینکه هیچکس نمیتونه به ما کمک کنه و انسانهای موفق همیشه منتظر کسی نمی مونن....خودشون راهشونو پیدا میکنند...من پیشنهادم همونطور که چند صفحه قبل هم گفتم ایه که با هم جمع شیم و هرکی هرچی بلده رو کنه ...چون اکثرا هم کلاس رفتید یه چیزایی بلدید یا تبادل آرشیو و....
بالاخره واسه هر مطلبی نیاز به پس زمینه هست!! مثه منابع آزمون می مونه !! وقتی منبع نباشه می خوای رو چی کار کنی!!!کلاس یه خط مشی میده به آدم حداقل ، پیمودنش کار خودمونه!!! کلاسو با این دید می بینم نه صرفا چون همه میرن منم برم!!یا مثلا بگم منم کلاس میرم...!!!
تبادل اطلاعاتو هستم!!;)

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونید تاریخ اسکیس کیه؟

تاریخ اسکیس آزاد که همون روز امتحان آزاده!!! که تاریخ دقیقش معلوم نیست!! می گن اردیبهشته!!تاریخ اسکیس سراسری هم که اصلا معلوم نیست من فکر می کردم تیره!!! ولی تو جلسه توجیهی کلاس اسکیس آتلیه خاک که رفته بودم استاده می گفت حتی گاهی ماهش هم معلوم نیست!!! در این حد... !!! فکر کن خودت دیگه...:smile::)

aster

عضو جدید
سلام بچه ها تو این وقتی که مونده به نظرتون از کجا شروع کنیم؟ :D

eedeh

کاربر بیش فعال
منم موافقم حتی کلاس هم بریم باز هم این خودمون هستیم که باید کار کنیم اما دیدن کار استادان واقعا تاثیر گذاره این که جلوی چشم آدم کار کنند .
البته بهترین استاد تمرینه این همیشه شعار من بوده ولی باز هم در بی بهره موندن از استادای خوب هیچ لطفی نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.