بررسی | منحصرا درک عمومی معماری کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا سوال 97 انعطاف پذیری و اینا نمیخواد میگه شرایط بحرانی کدوم کاربرد دیگه داره یعنی پناهگاه میتونه باشه که صد درصد مترو یکی از کاربری هاش برای پناهگاهه ، پلانشم فقط ایستگاه جلوی قطار نیست و همه جور امکاناتم داره استحکامشم بالاس ! به قول یکی اصلا مواقع بحران یه سری پلیس میزارن کسی به مجتمع خریدا نره غارت کنه بعد بیان پناهگاهش کنن ؟!
آخه امیر آقا سوال میگه کدام فضا هنگام بحران تبدیل به چند عملکردی نمیشه !شما میگی انعطافو بیخیال شیم .چرا خب:cry:من واقعا به این سوال وجوابه مترو به جد نیاز دارم خب:cry:بیایین دعا کنیم مترو شه .چی میشه خب :(

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

معمارباشی

عضو جدید
رعنا جان شرمنده ولی مسلما تا وقتی گزینه مرکز خرید هست مترو امن تر از مرکز خریده ... بگو یه لحظه حاضری بری تو یه مرکز خرید که همه ی ویتریناش شیشه ایه و به تنگری فرو می ریزه رو سر مردم ؟ چنین جایی پیش از این که زلزله یا سیل مردم رو بکشه پرتاب شیشه ها و ریزش اجسام اونا رو می کشه ...

!طلوع!

عضو جدید
سوال مربوط به کتابخونه که گفته بود به کدوم عامل
توجه کمتری شده
این عکس فضای داخلی رو نشون میده و میبینیم که به نور طبیعی و مصنوعی توجه شده و مشکلی نداره
سازه هم که معقوله و مشکلی (حداقل تو این عکس) واسه فضا ایجادنکرده
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=231489&d=1423388111&thumb=1
و اما امکان ایجاد کنترل میز امانت به قفسه ها: اگه پلان کتابخونه رو نگاه کنید اون قسمتی که رنگی کردم(بصورت دایره) میز کنترل اماناته و از اونجایی که قفسه ها بصورت شعاعی چیده شدن میبینیم که میز امانات به راحتی به قفسه ها دید داره
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=231488&d=1423387667&thumb=1
پس میمونه گزینه آرامش و خیال مطالعه کننده ها.طبق تصاویر مطالعه کننده جایی باید بشینه و مطالعه کنه که روبروش یه وید وجود داره(ارتفاع) که فکر کنم تمرکز رو بهم بزنه از طرفی قفسه های پایین و قسمت امانات(که مطالعه کننده بهشون دید داره) رفت وآمد دارن و حواس مطالعه کننده رو پرت میکنن
پس من این گزینه رو ترجیح میدم. ولی از اونجایی که جوابای سنجش همیشه غافلگیر کننده بوده نمیشه گفت جواب قطعا همینه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
رعنا جان شرمنده ولی مسلما تا وقتی گزینه مرکز خرید هست مترو امن تر از مرکز خریده ... بگو یه لحظه حاضری بری تو یه مرکز خرید که همه ی ویتریناش شیشه ایه و به تنگری فرو می ریزه رو سر مردم ؟ چنین جایی پیش از این که زلزله یا سیل مردم رو بکشه پرتاب شیشه ها و ریزش اجسام اونا رو می کشه ...

:w20::crying::w04::w29::w47:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
c. سالن اجتماعات

c – 1. فضای سالن

سالن اجتماعات به منظور ایجاد فضایی جهت گرد هم ایی ها،ارائهمقالات، اجرای برنامه های هنری و… طراحی میشود.عامل تاثیر گذار در سالن تعدادصندلی ها و مخروط دید می باشد. سالن های اجتماعاتی که از ان به عنوان سالن نمایش نیز استفاده می شود،علاوه بر داشتن استاندارد ها و معیار های سالن های اجتماعات باید استاندارد هایی از نظیر خروجی اضطراری و… که مربوط به سالن های نمایش میباشد را نیز دارا باشند.نور سالن از طریق نور مصنوعی تامین شده و مصالح نیز بایدبه گونه ای انتخاب شود که عایق صوت باشد. سالن دارای فضا های جانبی از جمله صحنهنمایش،اتاق پشت صحنه و… می باشد.

بچه ها اون سوال سالن اجتماعاتو از اینترنت پیداکردم.فک کنم مبحث دید ازصوت مهمتره با این مطلبی که نوشته شده .

rezazilla

عضو جدید
از بس پست های مختلف مربوط به اون سوال مترو اینارو خوندم به تصوری ازون سوال رسیدم که انگار :
زامبی ها حمله کردن به شهر و سیل هم اومده و زلزله نصف شهرو تخریب کرده و ادم فضایی ها سفینه هاشون در حال نزدیک شدن به زمینه :)))))))))))))))))

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بس پست های مختلف مربوط به اون سوال مترو اینارو خوندم به تصوری ازون سوال رسیدم که انگار :
زامبی ها حمله کردن به شهر و سیل هم اومده و زلزله نصف شهرو تخریب کرده و ادم فضایی ها سفینه هاشون در حال نزدیک شدن به زمینه :)))))))))))))))))
دقیقاااااا:biggrin:

amircowboy

عضو جدید
آقا دیگه بحث مترو کسل کننده شد هرچقد خواستین شرط میبندم مرکز خرید میشه :D

درباره یه سول دیگه بحث کنیم مثلا معماری بومی چی میشد ؟ اینو زدم خودجوش و طبق مکان و زمان چون بر خلاف ظاهر گزینه کامل تر از بقیه بود چون میگه تو هر زمانی سبک و مصالح همان زمان استفاده میشه و همین مقتضای مکان که میگه خودش شامل فرهنگ و هنر و اقلیم و ... اون منطقه میشه !
یا سوال آخر پلان ورسای ؟ اینو خوندم نوشته بود اجزای باغ در 2 طرف یه جوبی که اینجا شرقی غرییه ساخته شدن ولی دو طرفش عین هم نیست پس فک نکنم تقارن بشه بعد نوشته بود میخواستن یه دید نامحدودی درست کنن که بزرگ جلوه کنه واس همین به نظرم گزینه پراکندگی میشه ولی مثل مترو مطمئن نیستم :D

108-2

سوال 107 تو ویکی پدیا فارسیش که چیز خاصی نداشت انگلیسیشو خوندم چیزی که فهمیدم این بود مثکه وزن شیشه هاش زیاد بودن بعد باد میومده اینا میوفتاده رو سر مردم ! سر همین با چوب پلی وود که سبکه عوض کردن که یعنی یا گزینه 1 میشه یا 3
البته خودم گزینه 4 زدم :D

106. اینم میشه از چند زاویه دید که وای میستیم سنجش بگه از کدوم زاویه :D

سوال 105 ناظرو سر جلسه نرسیدم بزنم ولی الان حل کردم نکتش این بود کل درخت رو باید بتونه ببینه واسه همین یه بار بالارو چک کردم که 2.5 متر نیاز داره تا نوک دختو ببینه ولی 3.5 متر نیاز داره که پایین درخت رو ببینه ! ارتفاع طبقه رو 3 متر گرفتم که اگه 3.2 متر باشه نیاز داره 3.25 متر فاصله داشته باشه که فک کنم گزیده حدود 3 متر درست باشه ! ( قانون مثلث قائم الزاویه جزء به کل )

104.3
103- من گزینه 3 زدم ولی بیشتر که الان فک میکنم 4 میشه وله مطمئنا یکی از همین 2 تا میشه !

102.4
101.2
100- من گزینه 1 زدم ولی الان که به صورت عملی تست میکنم میشه گزینه 2 :D
99-1
98-3
97-2
96-2
95- ... اینو فقط سنجش میدونه :cool:
94-1
93-1
92-3
91-3

دیگه گفتم بزا یدفعه همرو جواب بدیم بره :D

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
معماری بومی منم مث شما همون گزینه رو زدم با تحلیلی شبیه تحلیل شما
بنظر منم این گزینه جامعیت بیشتری داشت

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری بومی منم مث شما همون گزینه رو زدم با تحلیلی شبیه تحلیل شما
بنظر منم این گزینه جامعیت بیشتری داشت
این سوال جوابش تو جزوه درک آقای طباطبایی هست .من نمیدونم چرا نمیتونم تو باشگاه عکس آپ کنم!
تایپ شدش اینه :معماری اقلیمی یکی از جنبه های معماری پایدار است که تنها به اهداف محیطی پایدار می پردازد.لازم به یاد آوری است که این شکل از معماری متفاوت از معماری بومی است.معماری بومی علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد.فرهنگی که متشکل ازنحوه ی زیست.آداب و رسوم تا مصالح منطقه و...

با این تفسیر فک کنم همون فرهنگ و عوامل اجتماعی درسته!

آخرین ویرایش:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا دیگه بحث مترو کسل کننده شد هرچقد خواستین شرط میبندم مرکز خرید میشه :D

درباره یه سول دیگه بحث کنیم مثلا معماری بومی چی میشد ؟ اینو زدم خودجوش و طبق مکان و زمان چون بر خلاف ظاهر گزینه کامل تر از بقیه بود چون میگه تو هر زمانی سبک و مصالح همان زمان استفاده میشه و همین مقتضای مکان که میگه خودش شامل فرهنگ و هنر و اقلیم و ... اون منطقه میشه !
یا سوال آخر پلان ورسای ؟ اینو خوندم نوشته بود اجزای باغ در 2 طرف یه جوبی که اینجا شرقی غرییه ساخته شدن ولی دو طرفش عین هم نیست پس فک نکنم تقارن بشه بعد نوشته بود میخواستن یه دید نامحدودی درست کنن که بزرگ جلوه کنه واس همین به نظرم گزینه پراکندگی میشه ولی مثل مترو مطمئن نیستم :D

108-2

سوال 107 تو ویکی پدیا فارسیش که چیز خاصی نداشت انگلیسیشو خوندم چیزی که فهمیدم این بود مثکه وزن شیشه هاش زیاد بودن بعد باد میومده اینا میوفتاده رو سر مردم ! سر همین با چوب پلی وود که سبکه عوض کردن که یعنی یا گزینه 1 میشه یا 3
البته خودم گزینه 4 زدم :D

106. اینم میشه از چند زاویه دید که وای میستیم سنجش بگه از کدوم زاویه :D

سوال 105 ناظرو سر جلسه نرسیدم بزنم ولی الان حل کردم نکتش این بود کل درخت رو باید بتونه ببینه واسه همین یه بار بالارو چک کردم که 2.5 متر نیاز داره تا نوک دختو ببینه ولی 3.5 متر نیاز داره که پایین درخت رو ببینه ! ارتفاع طبقه رو 3 متر گرفتم که اگه 3.2 متر باشه نیاز داره 3.25 متر فاصله داشته باشه که فک کنم گزیده حدود 3 متر درست باشه ! ( قانون مثلث قائم الزاویه جزء به کل )

104.3
103- من گزینه 3 زدم ولی بیشتر که الان فک میکنم 4 میشه وله مطمئنا یکی از همین 2 تا میشه !

102.4
101.2
100- من گزینه 1 زدم ولی الان که به صورت عملی تست میکنم میشه گزینه 2 :D
99-1
98-3
97-2
96-2
95- ... اینو فقط سنجش میدونه :cool:
94-1
93-1
92-3
91-3

دیگه گفتم بزا یدفعه همرو جواب بدیم بره :D
امیر آقا مصالح و بقیه عوامل زیر شاخه ی فرهنگه !تا فرهنگ تو گزینه ها هست بنظرتون منطقیه زیرشاخشو جواب درست بدونیم؟

amircowboy

عضو جدید
گزینش گفته مقتضای زمان و مکان : مقتضای مکان یعنی مقتضای یه جایی مثل شهری تو کویر که حالا تو اون شهر فرهنگ مردم و اقلیمشون و مصالح بومی و همه چیز دیگه میشه مختص همون شهر که فرهنگم زیر مجموعش میشه نه شاخه ! قاعدتا گزینه 2 هم اشتباه نیست ولی چون گزینه 3 خیلی زیر پوستی همه چیزو جامع تر گفته به نظرم این میشه

امیر آقا مصالح و بقیه عوامل زیر شاخه ی فرهنگه !تا فرهنگ تو گزینه ها هست بنظرتون منطقیه زیرشاخشو جواب درست بدونیم؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینش گفته مقتضای زمان و مکان : مقتضای مکان یعنی مقتضای یه جایی مثل شهری تو کویر که حالا تو اون شهر فرهنگ مردم و اقلیمشون و مصالح بومی و همه چیز دیگه میشه مختص همون شهر که فرهنگم زیر مجموعش میشه نه شاخه ! قاعدتا گزینه 2 هم اشتباه نیست ولی چون گزینه 3 خیلی زیر پوستی همه چیزو جامع تر گفته به نظرم این میشه
ایشالا جواب هر چی هست به نفعه همه باشه:)

amircowboy

عضو جدید
سوالات فنی هم می خواین بررسی کنیم داستان اونم تموم بشه من این 2 تا درسم خوب بود پارسالم درک رو 70 زدم ولی دیگه زبان و تاریخ از حیطه تخصصی ما خارج میشه :D

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب محیطی هم تو گزینه ای که من زدم داشته و این دلیل نمیشه که اون گزینه غلط باشه
مثلا شما معماری بومی یزد رو با معماری بومی تبریز مقایسه کن !!!!!
محیط و اقلیم چقدر تاثیر داره روش؟؟؟
این سوال جوابش تو جزوه درک آقای طباطبایی هست .من نمیدونم چرا نمیتونم تو باشگاه عکس آپ کنم!
تایپ شدش اینه :معماری اقلیمی یکی از جنبه های معماری پایدار است که تنها به اهداف محیطی پایدار می پردازد.لازم به یاد آوری است که این شکل از معماری متفاوت از معماری بومی است.معماری بومی علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد.فرهنگی که متشکل ازنحوه ی زیست.آداب و رسوم تا مصالح منطقه و...

با این تفسیر فک کنم همون فرهنگ و عوامل اجتماعی درسته!

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات فنی هم می خواین بررسی کنیم داستان اونم تموم بشه من این 2 تا درسم خوب بود پارسالم درک رو 70 زدم ولی دیگه زبان و تاریخ از حیطه تخصصی ما خارج میشه :D
حالا که گفتین خودتون می پرسم ها وگرنه اینجا جاش نیست .:redface:
امیرآقا شما اون خرپا رو چی زدین ؟بااون زمان واخنش و اون مقدار نوری که در یه جهت خاص ساطع میشه؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب محیطی هم تو گزینه ای که من زدم داشته و این دلیل نمیشه که اون گزینه غلط باشه
مثلا شما معماری بومی یزد رو با معماری بومی تبریز مقایسه کن !!!!!
محیط و اقلیم چقدر تاثیر داره روش؟؟؟
اون گزینه ای که شما میگین گفته صرفا محیطی که بقوله مینو جون واژه ی صرفا خراب کرده گزینه رو

معمارباشی

عضو جدید
خدا رو شکر که امسال شرکت نکردم وگرنه با این سوال دادناشون به حد جنون می رسیدم ... البته الانم که سوالا رو دیدم چندان وضعیتم بهتر نیست ...

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی تو توضیحی که شما گفتید هم گفته شده صرفا محیطی
این سوال بود.
کدام عبارت را میتوان برمعماری بومی اطلاق نمود؟
1-صرفا با معیارهای منطبق با طبیعت و محیطی 2-طراحی براساس عوامل فرهنگی و اجتماعی
3-خودجوش برمقتضای زمان و مکان 4-منظم و از قبل پیش بینی و طراحی شده

من گفتم طبق جزوه آقای طباطبایی میشه گزینه 2!گزینه 2کجاش واژه ی صرفا محیطی داره ؟:surprised:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب همین دیگه
این توضیح جزوه
تایپ شدش اینه :
معماری اقلیمی یکی از جنبه های معماری پایدار است که تنها به اهداف محیطی پایدار می پردازد.لازم به یاد آوری است که این شکل از معماری متفاوت از معماری بومی است.معماری بومی علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد.فرهنگی که متشکل ازنحوه ی زیست.آداب و رسوم تا مصالح منطقه و...
همونی که خودت گفتی
باهم مرور بکنیم
گفته علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد (یعنی مسائل صرفا محیطی هم هست )
یعنی تنها فرهنگ مهم نیست که
یعنی گزینه 1 هم درسته
این سوال بود.
کدام عبارت را میتوان برمعماری بومی اطلاق نمود؟
1-صرفا با معیارهای منطبق با طبیعت و محیطی 2-طراحی براساس عوامل فرهنگی و اجتماعی
3-خودجوش برمقتضای زمان و مکان 4-منظم و از قبل پیش بینی و طراحی شده

من گفتم طبق جزوه آقای طباطبایی میشه گزینه 2!گزینه 2کجاش واژه ی صرفا محیطی داره ؟:surprised:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
تراش میشه ذوزنقه
خرپا میشه پایدار نامعین
اون سالن اجتماعات هم اول دید بعد آکوستیک بعد نور
متاسفم ک هر3تاشونو غلط زدم
:|:cry:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
خوب همین دیگه
این توضیح جزوه
تایپ شدش اینه :
معماری اقلیمی یکی از جنبه های معماری پایدار است که تنها به اهداف محیطی پایدار می پردازد.لازم به یاد آوری است که این شکل از معماری متفاوت از معماری بومی است.معماری بومی علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد.فرهنگی که متشکل ازنحوه ی زیست.آداب و رسوم تا مصالح منطقه و...
همونی که خودت گفتی
باهم مرور بکنیم
گفته علاوه بر مسائل صرفا محیطی به فرهنگ نیز توجه دارد (یعنی مسائل صرفا محیطی هم هست )
یعنی تنها فرهنگ مهم نیست که
یعنی گزینه 1 هم درسته

اینم زدم خودجوش...
:|

!طلوع!

عضو جدید
سلام
به نظر من گزینه 3 کامل تره یعنی گزینه 2 رو هم پوشش میده
من اینطوری تحلیلش کردم:
خودجوش : یعنی مطابق با فرهنگ و اجتماع
مطابق با زمان : یعنی در هر دوره به روز میشه
مطابق با مکان: یعنی توجه به اقلیم داره

گزینه ای که گفته فرهنگ و اجتماع هم کاملا درسته ولی به نظر من یه چیزی کم داشت اونم اقلیمه که توی گزینه 3 پوشش داده میشه

dreaamlaand

عضو جدید
91-3مدرسه که تابلو بود فضای باز واسه بازی
92-3بهداشتی درمانی هم که تمیز کردنه مهمتره
93-1بحث سایه بان که ما تنظیم شرایط خواندیم که قسمت شمالی نیاز به پنجره نداره چه برسه به سایبان قسمت شرقی غربی چون نور تیزس دارد نیاز به سایبان دارد
95-به سمت داخل اتاق چون باد در روز از سمت دریا به خشکی هست
96-4 چون سرویس بهداشتی باید کنار ها باشه از لحاظ بهداشت و بو که به اتاق نره و و ورودی از وسط که سرویس بهداشتی کنار باشه پس خدمات هم کنارها میشه
97-1 مترو
98-3
99 نزدم
100-1 خودم چند بار اینجور دیدم
4-101حس یگانگی یعنی تنها بودن نه اینکه یکسان بودن میگوییم خداوند یگانه است یعنی تنهاست پس این گزینه بهتره
102-2 چون گفته ارتفاع سقف کم است پس مثلا مثل زیر زمین پس پنجره عمودی رد میشه و در افقی ها به علت اینکه در سر تاسری گوشه ها نور کافی نداره پس 2 درسته
103-4
104-3 من خودم وقتی میرم سالن همایش یا این جور جاها لول میخوام جلو بشبنم خوب ببینم چون دید در فهم و درک خیلی مهم است بعد اگه صدا خوب نباشه کلا علت تشکیل همایش و نشنیدنش صحبت ها خیلی بد میشه و همه خسته میشن از نشنیدن بعضی سخن ها پس همایش بی نتیجه میشه بعد گزینه نور است که بعضی همایش ها نور کم یا زیاد میشه پس انچنان مهم نیست که گزینه اخر میشه
105-2 باید حساب کرد
106- یادم نیست کدوم رو زدم
107-1 نوشته به علت ریخته شدن شیشه ها چرا باید ریخته شده باشه؟چون شیشه ها به علت باد شکسته شدن
108-3 چون دایره است قفسه ها پیش مطالع و راه رو هم پیش مطالعه است پس تمرکز نمیشه کرد
109-2 طبیعی و محیطی میشه اقلینی پس گزینه 2
110-4

rezazilla

عضو جدید
تراش میشه ذوزنقه
خرپا میشه پایدار نامعین
اون سالن اجتماعات هم اول دید بعد آکوستیک بعد نور
متاسفم ک هر3تاشونو غلط زدم
:|:cry:

هرچند خودمم خرپا رو پایدار و نامعین زدم ولی دوست عزیز با تحقیقاتی که توی این یک هفته روی سوالات داشتم ، این سوال چون سه میله موازی داره ( همون وسطیا) ناپایداره...حالا داخلی یا خارجیشو بلد نیستم ولی ناپایداره.
اون دوتا سوال دیگه هم که گفتی صد در صدی نیست...درکه دیگه ، ملوم نیست...هرچند خودم همینارو زدم...

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما سوال 96 گزینه های 3 و 4 رو به راحتی رد کردم و موند 1 و 2 وانگهی دست از پا خطا کردم گزینه یک رو زدم هر چند استلال هایی هم داشتم در این باره چه بسا اشتباه بوده و الان که فهمیدم اعصابم خورد شده چون احتمالا خدماتی یا همون آشپزخانه قرار گرفتنش روبروی سرویس کلا اشتباه هست
97-اون دو تا گزینه باشگاه و اردوگاه رو خیلی سریع رد کردم و رسیدم به مترو و مرکز خرید ......شما فرض رو بر این بگیرید که وقتی در باشگاه بخان افراد رو اسکان بدهند پارتیشن بندی میکنند و اگر هم نشه بهشون چادر میدن برای اینکه هر خانواده برای مدتی ولو 1 ماه یا بیشتر اونجا بمونه .....من میخام اینو بگم که مترو در مواقع بحران مخصوصا زمانی که سیل بیاد یا زلزله بیاد اصلا میشه تصور کرد مردم توش بمونن؟؟؟ ورودی های مترو رو در نظر بگیرید هنگام بحران یکی از خطرناک ترین محل ها هست هم موقع خروج هم موقع ورود
شما تصور کنید ما بخاهیم مغازه ها و فروشگاهها رو خالی کنیو به یه محل امن و تبدیلشون بکنیم به کاربری دیگه آیا نمیشه واسه مدت خیلی زیادی ازشون استفاده کرد؟؟؟؟
و در آخر استدلال اصلیم عایا مترو بعد از بحران مثلا زلزله نمیخاد به کارش ادامه بده .....شما فرض رو بر این بگیرید که بخان تو تهران از مترو پناهگاه بسازن اونوقت روزی 2 یا 3 میلیون جمعیتو میخان با چی جابه جا کنن؟؟؟؟
من خودم مترو زدم و اینم دلیل هام بود و انتظارم از سازمان سنجش اینه که بیاد بگه مترو جوابه چون خیلیا این سوالو مرکز خرید زدن و این سوال تبدیل میشه به یه سوال جنجال برانگیز

من جوابهامو از اول میگم
91-مدرسه که تابلو بود فضای باز واسه بازی
92-بهداشتی درمانی هم که تمیز کردنه مهمتره
93-بحث سایه بان که چند نوع مختلف داریم افقی ....و عمودی -اما این شکلی که نشون داده عمودی برای این موارد استفاده میشه که ارتفاع خورشید و نورش پائین تر باشه یعنی هنگام طلوع و غروب خورشید که بر این اساس میافته سمت شرق و غرب ......برای کسب اطلاعات بیشتر اینجارو ببینید که در آخر هم ذکر میکنه که برای شرق و غرب سایه بان عمودی در بیرون لازمه .......http://www.****************/forums/thread124477.html
94-سلسله مراتب تفکیک و ارزش ......میدونم که من اونجا تصور کردم که ارزش باید آخر از همه باشه چون تنها اختلاف سطح نیس که ارزش گذاری میکنه و خیلی اتفاق های دیگه میتونه این کارو بکنه
95-به سمت داخل اتاق چون باد در روز از سمت دریا به خشکی هست

98- گزینه های 1 و 2 که همینجوریشم رد دادن خخخخ
میمونه 3 و 4 که وقتی از دید اون مرده بخایم جواب بدیم 3 درسته من هم 3 زدم :smile:
99-شما فکر بکنید یه درصد احتمالش این باشه که گزینه 15 و 8 جواب نباشه رجوع کنید به مقررات ملی ساختمان ....(رجوع نکردید هم منتظر باشید تا هفته بعد سازمان سنجش (البته بعید نیست گزینه ای به جز اینهارو بگه جوابه خخخخ))
100-گزینه 2 خیلی تابلو هست
101-حس یگانگی ......تیرگی و روشنایی همه رنگها یکسان باشد خیلی ور رفتم با این سوال تا تونستم این گزینه رو بزنم نمیدونم درسته یا نه
102-دارم تحلیل میکنم من 2 زدم ولی فک کنم غلطه و 4 درسته اما دارم تحقیقات گسترده انجام میدم :دی
103-من ذوذنقه ای که سمت ورود مداد بزرگه رو زدم چون سر امتحان تراشم تقریبا همچین شکلی داشت :دی اما تحلیلشم اینه که تنها در این حالت دست سر نمیخوره در این سوال فرم مهم نیس و کارایی مهمه
104-من پایان نامم سینما بود نور پردازی در هر دوی این ها چه همایش باشه چه اجتماعات باشه چه سینما نسبت به زاویه دید و آکوستیک اهمیت کمتری داره و میمونه 2 تا گزینه
اما اگر خواستید من برش سینمائی که کشیدم با پلانشو میزارم زاویه دید برای اینکه او پرده دیده بشه از اهمیت بالایی برخوردار هست و بر اساس این سینماها انواع مختلفی دارند
اما من زدم آکوستیک ...زاویه دید....نور ........هیچ بعید نیست سنجش بگه دید آکوستیک و نور پردازی
105-هم که براتون حساب کردم :دی
برای اینکه یک جسمی کامل دیده بشه باید از ما 1.5 برابر ارتفاعش فاصله داشته باشه (x+6=3/2*(9-3 حالا باید ببینیم ارتفاع رو درست گرفتم یا نه

طبق بررسی های انجام شده توی مترو میشه ملتو اسکان داد و یه سوال درک مفتی پرید :دی
بچه ها من فرصت نکردم همه رو بخونم سرم شلوغه.....
در مورد مترو من میگم فقط بحث پناهندگی نیست....بحث اینه که تو شرایط بحرانی بشه ازش استفاده کرد.....آیا میشه یه فرد زخم و زیلی رو به راحتی برد پایین؟؟بحث امداد و نجات هست....اون شرایط پناهندگی هم که میگین بازم به نظرم یه خاطر مشکل تهویه و امدادرسانی و مسدود شدن مترو نشه ازش استفاده کرد.....ولی اگه فقط منظور از شرایط بحرانی پناهندگی تو جنگ باشه بدون در نظر گرفتن امدادرسانی...مترو میتونه نقش چند عملکردی داشته باشه...اما آیا میشه اینطور در نظر گرفت؟؟؟؟راستی بحث امنیت بچه ها هم هست که تو مترو فک نکنم امنیت داشته باشن....:confused:
تو سالن اجتماعات قطعا نمیان صندلی هارو پشت به سن بگذارن....یعنی حداقل میتونه تو اولویت دوم باشه.....و اگه از نظر آکوستیکی سالن مشکل داشته باشه دید چه فایده داره؟؟؟اون شکل بیضی تو کتاب قیابکلو یادتونه ؟؟؟فک کنین سالن بیضی باشه و صدا تو دو نقطه متمرکز بشه....اونموقه دید چه فایده داره....؟؟؟
تراش رو دایره زدم:(
101...من از نظر بصری متفاوت باشه رو زدم....چون تیرگی و روشنایی به نظرم یکپارچگی میشه نه یگانگی...!!!اینم تحلیلیه واسه خودش:D
کاغذ به سمت اتاق میوفته....
منم سلسله مراتب....تفکیک....ارزش زدم....یاد پله افتادم...تو ورودیا!!!!:D
98 گزینه 4 زدم....مطمئنم که درسته....
سایه بان رو نزدم...کلی هم وقتمو گرفت:razz:
مدرسه فضای باز
بهداشتی درمانی شاید تمیزکردن زدم...یادم نمیاد....
ایشالا که تحلیلام درست باشه.....و همین طور جوابام:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.