بررسی | منحصرا درک عمومی معماری کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه هااا
لطفا بدونه موضع گیری هر کدوم بیایین استدلال هاتونو واسه سوالای درک بگید.ممنون.

اینا رومن زدم .

سوال 91-3اینکه دیگه فک نکنم کسی غلط زده باشه

92-3اینم دقیقا مثه بالایی

93-1تو کتابه سرمایش قیابکلو زده بهترین سایبان واسه پنجره شرقی غربی سایبان عمودیه وبرای پنجره جنوبی سایبان افقی ...در مورد سایبان پنجره شمالی ام چیزی نگفته !آخه وقتی نساره سایبان میخواد چکار؟

94-من نزدم

95-3کاغذ میاد سمت داخل طبق تنظیم قیابکلو که میگه در طی روز باد از سمت دریا به سمته خشکی می وزد.

96-نزدم

97-1اگه مقصود انعطاف پذیری باشه قطعا مترو نمیتونه انعطاف پذیر باشه و تبدبل به چند عملکردی باشه ...و میتونیم مقصود از بحران رو مواقع عادی ندونیم یعنی فقط به پلان توجه کنیم نه کاربریی که قبلا تو اون فضا بوده!(این نظره منه البته)

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
98-دوستان میگن 3

99-یا 1یا 2!بالاخره یکیش درسته دیگه:mad:

100-2

101-اگه یگانگی رو وحدت بدونیم گزینه 2 درسته

102-نزدم

103-این تراش با توجه به ارگونومیه بدن قطعا 1و 4 نیست !میمونه 2و3که هر دوشم میتونه درست باشه ...که باید یه دلیل دیگه پیدا کرد واسه ارجحیت یکی بر دیگری!

معمارباشی

عضو جدید
سوال 103 میشه 4!
چون شما وقتی مداد رو وارد تراش می کنید به اون نیرویی به سمت تراش وارد می کنید ...
وبا انگشتاتون هم تراش رو گرفتید و به سمت مداد و همچنین خود تراش نیرو وارد می کنید (زاویه 45 درجه تقریبا ...)
اگه سمت جلو تراش بزرگتر باشه کمک می کنه انگشتا راحتتر تراشو نگه دارند و تراش حرکت نکنه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا جواباتونو به صورت یه لغتی جمله ای چیزی بگین نه اینکه 2میشه 1،3نیشه 2!!
ممنونم

معمارباشی

عضو جدید
سوال 102 هم فکر کنم می شه گزینه 4 ... هر چی ارتفاع پنجره بیشتر باشه عمق نفوذ نور بیشتر می شه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال104-من اینجوری استدلال کردم که تو سالن اجتماعات اول دید درسته بعد صدا بعد نور!نظره دوستان چیه؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 109-طبق جزوه درک علی طباطبایی .معماری بومی علاوه بر اقلیم اون منطقه به فرهنگ اون منطقه هم ربط داره بنابراین گزینه 2 میشه جوابه درست

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 91-3اینکه دیگه فک نکنم کسی غلط زده باشه (فضای باز برای مدرسه ابتدایی بعد کلاسا میتونه اولویت باشه)

92-3اینم دقیقا مثه بالایی(سهولت در نظافت ورعایت اصول بهداشتی)

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
99-یا 1یا 2!بالاخره یکیش درسته دیگه:mad:(کتاب منظر کنکاش گفته شیب صندلی چرخدار 5درصده حداکثر ولی بقوله یه دوست عزیزی ممکنه تومنظر کنکاش فضای باز مد نظرش بوده !نه تو فضای سربسته !شاید اینجا رمپ سرپوشیده باشه پس بازم شاید شیب 8درصد مناسب باشه و برای ماشین15درصد !که امیدوارم همین گزینه یعنی گزینه1 مدنظره طراح بوده باشه.

rezazilla

عضو جدید
سوال104-من اینجوری استدلال کردم که تو سالن اجتماعات اول دید درسته بعد صدا بعد نور!نظره دوستان چیه؟

منم همینطور . اگه سینما بود شاید میشد اول اکوستیک ولی این سالن اجتماعات دید خیلی مهمه...ولی بازم صد در صدی نیست...

rezazilla

عضو جدید
102 مطمئن باشید 3 میشه (افقی) مطمئنم یجا خوندمش ولی یادم نیست کجا. دقیقا متنش این بود که : پنجره عمودی عمق نفوذ بیشتر هست ولی ساعات کمتری نور داخل میشه و پنجره افقی عمق نفوذ کمتر هست ولی ساعات زیادی میتونیم از نور خورشید استفاده کنیم .

rezazilla

عضو جدید
103 هم از من چهار رو قبول کنید :) تست راجع به این موصوع که مربوط به ارگونومی دسته زیاد دیدم . مثلا مرکز سوال داده بود امسال که برای طراحی موبایل کدوم مورد مهمتره ، جواب میشد صفحه نمایش ( برمیگرده به سهولت اتفاده انگشتان دست از تمام صفحه ) . این سوال هم تراش گزینه چهار هرچی مداد رو فشار بیاره بیشتر بین دو انگشت شصت و اشاره ( ترجیحا) میمونه !
بقیه رو باهات موافقم رعنا

rezazilla

عضو جدید
110 رو فکر میکنم دیده بودم که تمرکز رو سلسله مراتب بوده ، حالا تا شب سعی میکنم منبعش رو دربیارم اگه همین بود بذارم

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر معمارباشی عزیز و آقارضا ...دوستان یه لطف کنید نظر بدید خواهشا چند تا عقل کناره هم بهتر جواب میده!

amircowboy

عضو جدید
:)) خودت داری میگی عمودی واسه نفوذ به عمق زیاده ! این سوالم گفته واسه عمق زیاد کدوم بهتره که میشه 4

102 مطمئن باشید 3 میشه (افقی) مطمئنم یجا خوندمش ولی یادم نیست کجا. دقیقا متنش این بود که : پنجره عمودی عمق نفوذ بیشتر هست ولی ساعات کمتری نور داخل میشه و پنجره افقی عمق نفوذ کمتر هست ولی ساعات زیادی میتونیم از نور خورشید استفاده کنیم .

amircowboy

عضو جدید
اقا سوال 97 انعطاف پذیری و اینا نمیخواد میگه شرایط بحرانی کدوم کاربرد دیگه داره یعنی پناهگاه میتونه باشه که صد درصد مترو یکی از کاربری هاش برای پناهگاهه ، پلانشم فقط ایستگاه جلوی قطار نیست و همه جور امکاناتم داره استحکامشم بالاس ! به قول یکی اصلا مواقع بحران یه سری پلیس میزارن کسی به مجتمع خریدا نره غارت کنه بعد بیان پناهگاهش کنن ؟!

سلام بچه هااا
لطفا بدونه موضع گیری هر کدوم بیایین استدلال هاتونو واسه سوالای درک بگید.ممنون.

اینا رومن زدم .

سوال 91-3اینکه دیگه فک نکنم کسی غلط زده باشه

92-3اینم دقیقا مثه بالایی

93-1تو کتابه سرمایش قیابکلو زده بهترین سایبان واسه پنجره شرقی غربی سایبان عمودیه وبرای پنجره جنوبی سایبان افقی ...در مورد سایبان پنجره شمالی ام چیزی نگفته !آخه وقتی نساره سایبان میخواد چکار؟

94-من نزدم

95-3کاغذ میاد سمت داخل طبق تنظیم قیابکلو که میگه در طی روز باد از سمت دریا به سمته خشکی می وزد.

96-نزدم

97-1اگه مقصود انعطاف پذیری باشه قطعا مترو نمیتونه انعطاف پذیر باشه و تبدبل به چند عملکردی باشه ...و میتونیم مقصود از بحران رو مواقع عادی ندونیم یعنی فقط به پلان توجه کنیم نه کاربریی که قبلا تو اون فضا بوده!(این نظره منه البته)

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تویه ساختمانی که ما امتحان میدادیم هم پنجره افقی داشت و نور اون فضا اصلا مشکلی نداشت منم افقی اونی که تیکه تیکه بود رو زدم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر سیل باشه بحث مترو چی میشه؟؟؟
اقا سوال 97 انعطاف پذیری و اینا نمیخواد میگه شرایط بحرانی کدوم کاربرد دیگه داره یعنی پناهگاه میتونه باشه که صد درصد مترو یکی از کاربری هاش برای پناهگاهه ، پلانشم فقط ایستگاه جلوی قطار نیست و همه جور امکاناتم داره استحکامشم بالاس ! به قول یکی اصلا مواقع بحران یه سری پلیس میزارن کسی به مجتمع خریدا نره غارت کنه بعد بیان پناهگاهش کنن ؟!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من جوابهامو از اول میگم
91-مدرسه که تابلو بود فضای باز واسه بازی
92-بهداشتی درمانی هم که تمیز کردنه مهمتره
93-بحث سایه بان که چند نوع مختلف داریم افقی ....و عمودی -اما این شکلی که نشون داده عمودی برای این موارد استفاده میشه که ارتفاع خورشید و نورش پائین تر باشه یعنی هنگام طلوع و غروب خورشید که بر این اساس میافته سمت شرق و غرب ......برای کسب اطلاعات بیشتر اینجارو ببینید که در آخر هم ذکر میکنه که برای شرق و غرب سایه بان عمودی در بیرون لازمه .......http://www.****************/forums/thread124477.html
94-سلسله مراتب تفکیک و ارزش ......میدونم که من اونجا تصور کردم که ارزش باید آخر از همه باشه چون تنها اختلاف سطح نیس که ارزش گذاری میکنه و خیلی اتفاق های دیگه میتونه این کارو بکنه
95-به سمت داخل اتاق چون باد در روز از سمت دریا به خشکی هست

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما سوال 96 گزینه های 3 و 4 رو به راحتی رد کردم و موند 1 و 2 وانگهی دست از پا خطا کردم گزینه یک رو زدم هر چند استلال هایی هم داشتم در این باره چه بسا اشتباه بوده و الان که فهمیدم اعصابم خورد شده چون احتمالا خدماتی یا همون آشپزخانه قرار گرفتنش روبروی سرویس کلا اشتباه هست
97-اون دو تا گزینه باشگاه و اردوگاه رو خیلی سریع رد کردم و رسیدم به مترو و مرکز خرید ......شما فرض رو بر این بگیرید که وقتی در باشگاه بخان افراد رو اسکان بدهند پارتیشن بندی میکنند و اگر هم نشه بهشون چادر میدن برای اینکه هر خانواده برای مدتی ولو 1 ماه یا بیشتر اونجا بمونه .....من میخام اینو بگم که مترو در مواقع بحران مخصوصا زمانی که سیل بیاد یا زلزله بیاد اصلا میشه تصور کرد مردم توش بمونن؟؟؟ ورودی های مترو رو در نظر بگیرید هنگام بحران یکی از خطرناک ترین محل ها هست هم موقع خروج هم موقع ورود
شما تصور کنید ما بخاهیم مغازه ها و فروشگاهها رو خالی کنیو به یه محل امن و تبدیلشون بکنیم به کاربری دیگه آیا نمیشه واسه مدت خیلی زیادی ازشون استفاده کرد؟؟؟؟
و در آخر استدلال اصلیم عایا مترو بعد از بحران مثلا زلزله نمیخاد به کارش ادامه بده .....شما فرض رو بر این بگیرید که بخان تو تهران از مترو پناهگاه بسازن اونوقت روزی 2 یا 3 میلیون جمعیتو میخان با چی جابه جا کنن؟؟؟؟
من خودم مترو زدم و اینم دلیل هام بود و انتظارم از سازمان سنجش اینه که بیاد بگه مترو جوابه چون خیلیا این سوالو مرکز خرید زدن و این سوال تبدیل میشه به یه سوال جنجال برانگیز

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
98- گزینه های 1 و 2 که همینجوریشم رد دادن خخخخ
میمونه 3 و 4 که وقتی از دید اون مرده بخایم جواب بدیم 3 درسته من هم 3 زدم :smile:
99-شما فکر بکنید یه درصد احتمالش این باشه که گزینه 15 و 8 جواب نباشه رجوع کنید به مقررات ملی ساختمان ....(رجوع نکردید هم منتظر باشید تا هفته بعد سازمان سنجش (البته بعید نیست گزینه ای به جز اینهارو بگه جوابه خخخخ))
100-گزینه 2 خیلی تابلو هست
101-حس یگانگی ......تیرگی و روشنایی همه رنگها یکسان باشد خیلی ور رفتم با این سوال تا تونستم این گزینه رو بزنم نمیدونم درسته یا نه
102-دارم تحلیل میکنم من 2 زدم ولی فک کنم غلطه و 4 درسته اما دارم تحقیقات گسترده انجام میدم :دی
103-من ذوذنقه ای که سمت ورود مداد بزرگه رو زدم چون سر امتحان تراشم تقریبا همچین شکلی داشت :دی اما تحلیلشم اینه که تنها در این حالت دست سر نمیخوره در این سوال فرم مهم نیس و کارایی مهمه
104-من پایان نامم سینما بود نور پردازی در هر دوی این ها چه همایش باشه چه اجتماعات باشه چه سینما نسبت به زاویه دید و آکوستیک اهمیت کمتری داره و میمونه 2 تا گزینه
اما اگر خواستید من برش سینمائی که کشیدم با پلانشو میزارم زاویه دید برای اینکه او پرده دیده بشه از اهمیت بالایی برخوردار هست و بر اساس این سینماها انواع مختلفی دارند
اما من زدم آکوستیک ...زاویه دید....نور ........هیچ بعید نیست سنجش بگه دید آکوستیک و نور پردازی
105-هم که براتون حساب کردم :دی
برای اینکه یک جسمی کامل دیده بشه باید از ما 1.5 برابر ارتفاعش فاصله داشته باشه (x+6=3/2*(9-3 حالا باید ببینیم ارتفاع رو درست گرفتم یا نه

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
106 هم که سوال تنظیم شرایطه و من اینو تو خونه خودمون دیدم وقتی بیرون سرد میشه داخل خونه پنجره ها عرق میکنن ......یعنی سمت گرم عرق میکنه ...البته اگر شوفاژباشه این اتفاق نمی افته :دی (نمیدونم چرا)
107-اونایی که میگید شدت جریان باد ......شدت جریان باد بالا زیاد میشه یا پائین؟؟؟؟ رد شد :دی
ایجاد تنوع در نمای ساختمان اونم در ساختمانی با این شرایط و با این هزینه فکر نکنم اولویت داشته باشه
شیشه هایی هستن که انعکاس نور رو به صفر میرسونند
توجه به پایداری و سنگینی بنا به نظرم از همه درستتره
108-سازه که معقوله
نور طبیعی و مصنوع هم داره
میمونه قفسه و آرامش با توجه به عکس میشه آرامش :دی
109 معماری بومی رو زدم
110 هم پراکندگی زدم

آخرین ویرایش:

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
منم همینطور . اگه سینما بود شاید میشد اول اکوستیک ولی این سالن اجتماعات دید خیلی مهمه...ولی بازم صد در صدی نیست...

مم همینطور استدلال کردم، و گفتم چون سالن اجتماعاته احتمالا ارایه ا مطلبی چیزی دارن ک مسلما نیاز ب دید داره. اکوستیک را با مسایل دیگه میشه حل کرد ولی دید اول از همه مهمه

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق بررسی های انجام شده توی مترو میشه ملتو اسکان داد و یه سوال درک مفتی پرید :دی

معمارباشی

عضو جدید
107 فکر کنم بشه جلوگیری از انعکاس نور به محیط اطراف ...
108 هم من می گم ایجاد امکان کنترل میز امانات به قفسه ها
109 گزینه یک بخاطر کلمه "صرفا " رد می شه .... و گزینه دو درسته ...
110 هم ه دیگه تابلو تقارن ه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق بررسی های انجام شده توی مترو میشه ملتو اسکان داد و یه سوال درک مفتی پرید :دی
یعنی چی طبق بررسی های انجام شده ؟چیزی از کسی شنیدی که به این نتیجه رسیدی؟تو پست قبلی که خیلی خوب استدلال کردی گزینه مورده نظر مترو میشه .چرا نظرت عوض شد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.