بحث پیرامون " آکواریوم من..."

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا این کتاب و فیلمش رو چند سال پیش دیدم اما برام سخت بود همه چیزاش رو باورکنم ..مثلا برای اینکه برم دانشگاه قبلا اول صبح ساعت 5 میامدم سر اتوبان می استادم باور کن همه اش می گفتم خوب این قانون جذب اگه درست باشه من باید زیاد اینجا منتظر نشم ...اما هر گاه به قانون جذب فکر می کردم بیشتر طول می کشید تا ماشین گیر بیارم تا اینکه به کلی این مشکل بربطرف شد....این شد که دیگر به کتاب راز اعتقاد ندارم

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث پیرامون " آکواریوم من..."

سلام به همه دوستان عزیزم

1- یک تشکر اساسی از جاوید جان به خاطر تاپیک خوبی که زده:gol::gol::gol:
2- با صحبت هایی که با جاوید داشتیم، قرار شد یک تاپیک جدا زده بشه برای بحث درباره مطالب تاپیک آکواریوم من

حال هر کی نظری داره, زود تند سریع بیاد و بگه;)
فکر میکنم بحث های خوب و مفیدی بشوند.

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا این کتاب و فیلمش رو چند سال پیش دیدم اما برام سخت بود همه چیزاش رو باورکنم ..مثلا برای اینکه برم دانشگاه قبلا اول صبح ساعت 5 میامدم سر اتوبان می استادم باور کن همه اش می گفتم خوب این قانون جذب اگه درست باشه من باید زیاد اینجا منتظر نشم ...اما هر گاه به قانون جذب فکر می کردم بیشتر طول می کشید تا ماشین گیر بیارم تا اینکه به کلی این مشکل بربطرف شد....این شد که دیگر به کتاب راز اعتقاد ندارم
:surprised::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::surprised:

aries

عضو جدید

:surprised:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز ازتون خواهش دارم برای بحث کردن به تاپیک مربوطه ( لینکش در تاپیک اول و در امضام هست ) مراجعه کنید

ممنونم :gol:

( از مدیریت الان تقاضا می‌کنم پست‌ها رو منتقل کنه )

بعد از منتق شدن این پست‌ها به همه‌ی دوستان پاسخ می‌دم :gol:

aries

عضو جدید
سلام.اول ممنونم بابت تاپیک
دوم من زندگی جدی تر از قانون جذبه.......نه اینکه اعتقادی بهش نداشته باشم ولی ......

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازت ممنونم طیبه جان

همونطور که در اون بخش بیان شد، قسمت اول بحثمون در رابطه با قانون جذب و افکار گوناگونه و دوست دارم همه‌ی افراد نظرشون رو در این مورد بیان کنن، مثلن چه نظری در مورد قانون جذب دارن و چگونه اون رو می‌بینن

به عنوان مثال دوستمون گفتن:

منم یه سری افکار و عقاید رو در اون تاپیک قرار میدم

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خودم شروع میکنم

چه قدر با این جمله" هر آنچه را که طلب می‌کنیم و در ذهن می‌پرورانیم، آن را بدست می‌اوریم" موافقید؟

واقعا این گونه است, که هرچه را طالب باشیم به ان میرسیم؟

به نطر من این جمله چندین مرحله داره. ( همین جا بگم بارها شده درباره این جمله به عقیده های ضد و نقیض رسیدم, هنوزم هم نتونستم کامل برا خودم حلاجیش کنم و ‌به یک نتیجه واحد برسم)

مرحله اول به گمان من چگونه خواستنه، تا حالا سعی کردید برای چند لحظه به طور مستمر روی یک چیز تمرکز کنید، نتیجه؟!!:cry:
با تمام وجود خواستن و روی ان تمرکز کردن شاید نیاز به ممارست و خواست قلبی و واقعی باشه.

مطلب دیگه ای که برای خود من جای سوال داره این است که: بر فرض توانستیم با تمرکز کامل چیزی رو با تمام وجود بخواهیم ( جمله هست که میگه, اگر شما چیزی رو با تمام وجود بخواهید تمام کاینات به تکاپو میافتند تا شما رو به خواسته تان براسانند)
اگر این خواسته بر خلاف خواسته باری تعالی و به ضرر ما باشد چی؟ آیا باز هم برامون محقق می شود؟!!!

خوشحال میشم نظراتتون رو بیان کنید تا بحث رو پیش ببریم;)

شاد و سربلند باشید،در سایه ایزد مننان:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوم من زندگی جدی تر از قانون جذبه.......نه اینکه اعتقادی بهش نداشته باشم ولی ......

این در واقع افکاری هستش که با دیدن یه سری اتفاقات شاید و یا هر دلیل دیگه - خوب بهتر اینه که خودتون دلیل رو بگین - پیش میاد و شخص حس می‌کنه که زندگی خیلی بهتر از و جدی‌تر از قانون جذبه و ناگفته نمونه، من هم قانونم همینه، "زندگی"، با این تفاوت که از قانون جذب استفاده می‌کنم
اینکه این قانون رو به جایی پیش می‌برم که به من کمک کنه برای رسیدن به هدفی که می‌خوام، بیشتر تلاش کنم و مطمئن باشم این تلاش من رو به هدف می‌رسونه
این همون "ایمان" داشتن در انجام کاراست ولی به وفور دیده می‌شه که چیزی برعکسه اینه، آدما یا کلن این قانون رو کنار می‌زارن یا فقط ازش اسم می‌برن بدون پی بردن به معنای واقعی اون

مرسی اقا جاوید هم چنین خانوم ساحلی
قانون جذب چی هست؟بیشتر در موردش توضیح بدین ممنونم

هر انچه را که بهش ایمان داشته باشیم، و در سر بپرورانیم، به حتم بهش می‌رسیم

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز

زندگی جز باور یک سری عقاید نیست
چه قانون جذب چه عقایدی که شما باورشون دارید
جز اینه؟!!!;)

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
منتظر مطالب بعدی هستم برام جالب شد:gol:
راستی نویسنده کتاب راز کیه؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نطر من این جمله چندین مرحله داره. ( همین جا بگم بارها شده درباره این جمله به عقیده های ضد و نقیض رسیدم, هنوزم هم نتونستم کامل برا خودم حلاجیش کنم و ‌به یک نتیجه واحد برسم)

مرحله اول به گمان من چگونه خواستنه، تا حالا سعی کردید برای چند لحظه به طور مستمر روی یک چیز تمرکز کنید، نتیجه؟!!:cry:
با تمام وجود خواستن و روی ان تمرکز کردن شاید نیاز به ممارست و خواست قلبی و واقعی باشه.

راستش بگم که، در یک مورد من واقعن ایمان پیدا کردم به این قانون، چون تنها موردی بود که بهش ایمان داشتم، بهش اعتقاد پیدا کردم، درسته که هنوز به طور کامل نرسیدم به هدفم، ولی این رو بگم که بارها شده به دلایلی حتا سهل انگاری قصد کردم از هدفم دور شم یا فراموش کنم و بارها اتفاقاتی افتاد برام که از اون اتفاقات هم خوشحالم، چون هنوز جدا نشده از هدفم، خدا کمکم کرد به هدفم برگردم و می‌دونم صلاحم در اینه :gol:

مطلب دیگه ای که برای خود من جای سوال داره این است که: بر فرض توانستیم با تمرکز کامل چیزی رو با تمام وجود بخواهیم ( جمله هست که میگه, اگر شما چیزی رو با تمام وجود بخواهید تمام کاینات به تکاپو میافتند تا شما رو به خواسته تان براسانند)
اگر این خواسته بر خلاف خواسته باری تعالی و به ضرر ما باشد چی؟ آیا باز هم برامون محقق می شود؟!!!

من حس می‌کنم وقتی ما چیزی رو می طلبیم و به حتم برای اون هدف تلاش می‌کنیم، خدا نتیجه تلاشمون رو بهمون می ده و همونطور که گفتی، تمام عوامل دست به دست هم می‌دن تا به هدف برسیم و خدا نیز صلاح و تقدیر خودش رو در اون چیز قرار میده

اگه روزی به نتیجه‌ای نرسیدیم، باید نقصان رو در خودمون پیدا کنیم، و سعی کنیم در آینده دچار این مشکل نشیم، چون کم کاری کردیم

البته برای هر هدف بایستی فکر کرد و خود آدمی به نتیجه برسه که براش مفیده یا نه، چون تنها در صورت مطلوب بودن هدف برای شخص می‌تونه تمامی افکارش رو متمرکز کنه به اون سمت

aries

عضو جدید
خوب راستش تا حالا این جوری بهش فکر نکردم....... تا حالا چند مورد بودن که واقعا خواستم و بهش رسیدم....به اینکه انسان هر چی بخواهد کائنات به تکاپو میافتند تا محققش کنه هم تا حدود زیادی اعتقاد دارم...
ولی هیچ وقت اول شروع کارم به قانون جذب فکر نکردم منظورم اینه که وقتی به اون چیزی که میخواهم رسیدم اخره کار یاد این می افتم که چون خواستم شده
نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه:redface:

aries

عضو جدید
میشه فینگیلیش تایپ کنم ؟کیبردم عوش شده سخته فارسی:w05:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه فینگیلیش تایپ کنم ؟کیبردم عوش شده سخته فارسی:w05:

به اینجا برین و برنامه رو دانلود کنین
در اینصورت صفحه کلید کاملن فارسی هستش و حروف سر جاش هستن، برنامه‌ای کم حجم و کاملن کاربردی و خیلی مفید که هیچ تغییری توی سیستم عامل نمیده

اگه مشکلی داشتین در خدمتم :gol:

mojtaba_81

عضو جدید
به نظر من...
وقتی ذهن داره به یه ممکنی می اندیشه در همون حال هم داره به نا ممکن می اندیشه ... یعنی وقتی اون دوستمون میگه با این تفکر و ذهنیت منتظر اتوبوس بوده که اتوبوس الان میاد... تردید به این اتفاق بیشتر تو ذهنش بوده تا وقوع این... شاید خودشم خبر نداشته...
مهم اون چیزی نیست که فکر میکنیم که داریم بهش فکر میکنیم... مهم باوره... باور هم در ضمیر ناخودآگاه شکل میگیره... ضمیر نا خودآگاهمون باید بشناسیم و بعد با تمرینه که رام میشه... نمیتونیم محوش کنیم چون اونه که اکثره فعالیت های روزمره ی ما رو کنترل میکنه... فقط میتونیم تربیتش کنیم...
حالا میخواستم اینو بگم که وقتی ضمیر ناخود آگاهه ما یه امری رو قبول کنه ودر واقع اون امر جزیی از باورش بشه... خود به خود تمام اعمال ما در رسیدن به اون امر هدایت میشه... و به هدفمون میرسیم...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من...
وقتی ذهن داره به یه ممکنی می اندیشه در همون حال هم داره به نا ممکن می اندیشه ... یعنی وقتی اون دوستمون میگه با این تفکر و ذهنیت منتظر اتوبوس بوده که اتوبوس الان میاد... تردید به این اتفاق بیشتر تو ذهنش بوده تا وقوع این... شاید خودشم خبر نداشته...
مهم اون چیزی نیست که فکر میکنیم که داریم بهش فکر میکنیم... مهم باوره... باور هم در ضمیر ناخودآگاه شکل میگیره... ضمیر نا خودآگاهمون باید بشناسیم و بعد با تمرینه که رام میشه... نمیتونیم محوش کنیم چون اونه که اکثره فعالیت های روزمره ی ما رو کنترل میکنه... فقط میتونیم تربیتش کنیم...
حالا میخواستم اینو بگم که وقتی ضمیر ناخود آگاهه ما یه امری رو قبول کنه ودر واقع اون امر جزیی از باورش بشه... خود به خود تمام اعمال ما در رسیدن به اون امر هدایت میشه... و به هدفمون میرسیم...

ممنونم :gol:

MEMOL...

عضو جدید
کاربر ممتاز
به این قانونی که گفتی اعتقاد ندارم ...:w05::دی
.
.
.
:gol:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیلام...
ممنون جاوید عزیز...:gol:
خیلی وقت بود, به تالار راز نیومده بودم...
دوباره منو اینجا کشوندی!:razz:
البته تو تاپیک های دیگه ی این تالار,در موردش بحث شده...!ولی میشه اینجا با یه زبون دیگه و با یه بیان دیگه, توضیح داد... که دوستانی که تاحالا آشنایی نداشتن, زیاد سردرگم نشن...:gol:

اگه واسه بچه ها, این قانون خوب باز بشه, باعث میشه, دیدشون به زندگی یه نگاه تازه تری باشه... و تفاوت های زیادی رو تو زندگی حس میکنن...
و قدرت بیشتری کسب میکنن...
فقط به شرطی که, بفهمیم و درست به جلو بریم...:gol:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ی جاوید و دوستان, اول مطالب اون تاپیک رو اوردم اینجا, پاسخ بدم!
بعدا ادامه ی مطالب...:gol:

دقیقا شما, منفی رو جذب کردین!!!
وقتی میگین: "اگه"
یعنی هنوز باور ندارین! یعنی به اون ایمان قلبی نرسیدین که این پاسخ میده!!!
و ترس از اینکه, نکنه, اون فیلم و کتاب, درست نبوده باشن! نکنه ماشین نیاد, نکنه...
که شما منفی رو جذب میکردین!

و به خود قانون و به احتمال وقوعش فکر میکردین,ولی به, جذب ماشین فکر نمیکردین!
در حالی که باید فقط مطمئن میبودین که ماشین میاد! و باور داشتین که میاد!

مثلا کسی از شما میپرسید, ساعت چند شما فلان جا هستین, با این احتساب که دقیقا همون لحظه ماشین گیرتون میاد, مثلا میگفتین ساعت 5:30 دقیقه اونجایین(هیچ وقت نمیگفتین, از 5:30 تا 5:45... این یعنی باور نداشتن اینکه ماشین میاد یا نه...!!!)!(حتی یه لحظه هم به ذهنتون خطور نکنه که: اگه نرسم؟ اگه نیاد؟ اگه...؟)

امیدوارم که مطلب رو رسونده باشم...:gol:

من قبلنا يه كم به اين قانون جذب اعتقاد داشتم
اما الان ديگه هيچ اعتقادي ندارم!:دي
:w00:
از بس اسپم کردی, قیافت شبیه اسپم شده! ببین جاوید خودشو کشت که اسپم نکنی! بازم...:w00::w00::w00:
دوستان التماس می کنم در بخش مربوطه جواب بدین :w04: :w04: :w47:
این آمی, درست بشو نیست:w01:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب راستش تا حالا این جوری بهش فکر نکردم....... تا حالا چند مورد بودن که واقعا خواستم و بهش رسیدم....به اینکه انسان هر چی بخواهد کائنات به تکاپو میافتند تا محققش کنه هم تا حدود زیادی اعتقاد دارم...
ولی هیچ وقت اول شروع کارم به قانون جذب فکر نکردم منظورم اینه که وقتی به اون چیزی که میخواهم رسیدم اخره کار یاد این می افتم که چون خواستم شده
نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه:redface:
درسته...
دلیل نداره که به طریقه ی رسیدن فکر کنیم!
ما تو این قانون, انگیرمون, و باورمون رو تقویت میدیم!
و باور میکنیم!
باور میکنیم که این اتفاق خواهد افتاد!
باور میکنیم فلان موضوع جذب خواهد شد!!!
باور میکنیم که باور داشته باشیم...:gol:
به این قانونی که گفتی اعتقاد ندارم ...:w05::دی
.
.
.
:w00:

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاويد جان ممنون
خيلي تاپيك خوبي
ممنون كه من را هم دعوت كردي
من فيلم راز را نديدم
كتابش هم نصفه خوندم
ولي به اين موضوع عقيده دارم
هر حند كه تا حالا نشده به اين هدف برسم
ولي وقتي صبح ها با اين موضوع روزم را شروع مي كنم
تمام ان روز به اون حيزايي كه مي خواهم مي رسم
:heart::gol::heart::gol:
خدايش خيلي باحاله
ولي هنوز نفهميدم حرا

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش بگم که، در یک مورد من واقعن ایمان پیدا کردم به این قانون، چون تنها موردی بود که بهش ایمان داشتم، بهش اعتقاد پیدا کردم، درسته که هنوز به طور کامل نرسیدم به هدفم، ولی این رو بگم که بارها شده به دلایلی حتا سهل انگاری قصد کردم از هدفم دور شم یا فراموش کنم و بارها اتفاقاتی افتاد برام که از اون اتفاقات هم خوشحالم، چون هنوز جدا نشده از هدفم، خدا کمکم کرد به هدفم برگردم و می‌دونم صلاحم در اینه :gol:

منم منظورم همینه
تمرکز کامل و این که از هدف دور نشیم کار راحتی نیست.

من حس می‌کنم وقتی ما چیزی رو می طلبیم و به حتم برای اون هدف تلاش می‌کنیم، خدا نتیجه تلاشمون رو بهمون می ده و همونطور که گفتی، تمام عوامل دست به دست هم می‌دن تا به هدف برسیم و خدا نیز صلاح و تقدیر خودش رو در اون چیز قرار میده

اگه روزی به نتیجه‌ای نرسیدیم، باید نقصان رو در خودمون پیدا کنیم، و سعی کنیم در آینده دچار این مشکل نشیم، چون کم کاری کردیم

البته برای هر هدف بایستی فکر کرد و خود آدمی به نتیجه برسه که براش مفیده یا نه، چون تنها در صورت مطلوب بودن هدف برای شخص می‌تونه تمامی افکارش رو متمرکز کنه به اون سمت

راستش من خیلی این حرف رو قبول ندارم. حتما برا همتون پیش اومده
مثلاتبرا خود من. مواقعی بوده که یک چیزی رو در برهای از زمان با تمام وجودم خواستم و تمام تلاشم رو هم در رسیدن بهش انجام دادم.
این که میگم با تمام وجود, جوری که ملکه ذهنم شده, 24 ساعت شبانه روز تو فکرم بوده
ولی.... در نهایت بهش نرسیدم
اگه قانون جاذبه 100 % درسته و تنها وابسته به خواست ما....!!!

نمیگم به قانون جاذبه باور ندارم( یک بار هم گفتم هنوز در کشمکش هستم باهاش)
ولی به نظر من علاوه بر خواستن و تلاش ما یک فاکتور نهایی وجو داره
. اونم خواست خداست
به تعریفی مشیت الهی است

همین موردی که میگم بهش نرسیدم
گاهی اوغات فکر میکنم واقعا به نفعم بود که نشد, شاید بعد ها دوباره بدست بیارم ولی تو اون برهه از زمان نه

نمیدونم واقعا
قضیه راحتی نیست
یک کتابی خوندم به اسم یگانه اثر ریچارد باخ
انشالله اگه شد و دوستان مایل بودند در ادامه درباش صحبت میکنیم
اون کتاب هم ایده های جالبی درباره رسیدن به خواسته ها و مسیر زندگی ارایه کرده

aries

عضو جدید
یک زمانی قبل از اینکه وارد دانشگاه بشم همه جا هر جایی که جلو چشمم باشه هدفممو مینوشتمو فکر میکردم درسته........ولی این دقیقا غلط ترین کار هست.........به جای این کارا باید فقط رو هدف تمرکز کردو خواست........قانون جذب فقط یه چیز میگه خواستن و بعدش حرکت........به امضام توجه بفرمایید:smile: