>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Muhammad1986

عضو جدید
سلام به همگی........

امیدوارم عید به همتون خوش گذشته باشه:D
واقعیتش اینکه اگه عمری بود و خدا خواست امسال می خوام کنکور بدم ((از نوع ارشدش:))) ....
ولی شدیدا تاکید می کنم شدیدا بین گرایشات قدرت و الک دچار تشکیک انتخاب هستم( می دونم که این دو تا خیلی به هم ربط ندارن ولی جووونی و هزار آرزو) .آیا می شود که این دوتا را باهم خوند یعنی هم الک هم سیگنال برای الک و هم ماشین و هم بررسی برای قدرت ؟یا اینکه ریسکش خیلی بالاست و وقت نمیشه هم تا کنکور جمع و جورشون کرد و هم سر جلسه وقت نمی شه جواب داد؟ ................راستی نه خیلی نخبه ام نه خیلی پخمه........
لطفا اورژانسی جواب بدید ....مرسی...
راستی دم همه بچه های پایین شهر گرم(اینو همینطوری نوشتم)

سلام

به نظر من که اشتباه محضه!!
همه توی درسای یه گرایش موندن چه برسه به دوتا!!
بعدش من با اکثر کسایی که مشورت کردم اصلا الکترونیک رو توصیه نکردن!

vaaad7

عضو جدید
سلام

به نظر من که اشتباه محضه!!
همه توی درسای یه گرایش موندن چه برسه به دوتا!!
بعدش من با اکثر کسایی که مشورت کردم اصلا الکترونیک رو توصیه نکردن!

یعنی اگه ال رو بخونم و بی خیال سیگنال بشم باز م نمی شه تو جفتشون امید داشت؟

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اگه ال رو بخونم و بی خیال سیگنال بشم باز م نمی شه تو جفتشون امید داشت؟
چرا میشه.کار نشد نداره عزیز.
فقط موضوع اینه که شما فقط به صرف اینکه قدرت بخونی یا الکترونیک راضی هستی یا نه؟
اگه رتبه خوب هم میخوای من توصیه میکنم یکی رو انتخاب کن و برا همون سرمایه گذاری کن.
نکته بعدی که میتونه تو تصمیم گیری بهت کنه مطالعه کارنامه های پارساله.البته فک نکم تعداد زیادی الک و قدرت رو همزمان مدنظرشون بوده باشه.معمولا قدرت و کنترل باهم و الک و مخابرات باهم مد نظر داوطبل های کنکور هست تازه کسانی که بخوان مثه شما دو رشته ای فک کنن.این رشته ها باهم بیشتر مچ میشن.

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

خسته نباشید

دوستان بین مدار الکتریکی مدرسان شریف و پوران پژوهش کدوم بهتر و مناسبتره؟

یونس313

عضو جدید
سلام

خسته نباشید

دوستان بین مدار الکتریکی مدرسان شریف و پوران پژوهش کدوم بهتر و مناسبتره؟

سلام دوست عزیز
من مدار مدرسان را دارم که نویسنده ان مهندس نامی است . که خیلی خیلی عالی است . ایشان چنیدین سال مدرس کلاس های کنکور بوده و تمام نکات لازم را گفته اند من به کتاب مدار ایشان از 10 نمره 9.5 رو می دم . هر چند کتاب ریاضی مهندسی ایشان بسیار خلاصه است و فقط بدرد کسانی می خوره که زیاد وقت ندارند .
در مورد کتاب پوران به نظر من اگر از پابه ضعیف هستی رو پیشنهاد می کنم.
موفق باشی .

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا کو تا 92 خدا بزرگه تا اونوقت من دیدم بچه ها با 3 ماه تونستن امیر کبیرو بیارن

EECi

مدیر بازنشسته
ای بابا کو تا 92 خدا بزرگه تا اونوقت من دیدم بچه ها با 3 ماه تونستن امیر کبیرو بیارن
عجب!:razz:

سلام دوست عزیز
من مدار مدرسان را دارم که نویسنده ان مهندس نامی است . که خیلی خیلی عالی است . ایشان چنیدین سال مدرس کلاس های کنکور بوده و تمام نکات لازم را گفته اند من به کتاب مدار ایشان از 10 نمره 9.5 رو می دم . هر چند کتاب ریاضی مهندسی ایشان بسیار خلاصه است و فقط بدرد کسانی می خوره که زیاد وقت ندارند .
در مورد کتاب پوران به نظر من اگر از پابه ضعیف هستی رو پیشنهاد می کنم.
موفق باشی .
تنها فصل مفید مدرسان شریف مدار های مرتبه اول هست
این کتاب سطحش پایین تر از کنکور هست
حجمش بالاست
مثال های تکراری و بی هدف زیاد داره
در بخش پاسخ فرکانسی هیچی نگفته
البته دوستان دقت کنند اینها همه نظرات شخصی من هستند

اگر بدنبال کتابی مفید هستید کتاب پوران پژوهش و سپس کتاب راهیان ارشد را بخوانید ، اگر فهم مدار سخت بود پارسه برای شروع مناسبه
:gol:

آخرین ویرایش:

vaaad7

عضو جدید
ببخشید که همش دارم این سئوال تکراریو می پرسم ولی خدایی دارم افسرده می شم و از بس دنبال قرص و دارو مشاور گشتم باور کن اگه کنکور روانپزشکی بدم فکر کنم قبول شم:surprised:.....
ولی جدی می گم.....آیا به نظر شما برای کنکور امسال که حدودا 10 ماه مونده و با توجه به اینکه یه ترم دیگه هم دارم یعنی 18 تا واسه خرداد و 5 واحدم واسه تابستون می شه امید داشت قدرت روزانه تهروون قبول شد یا دیر شروع کردم و امسال رو از دست دادم؟
وضعیت درسیمم بدک نیس...:biggrin:
please help me.....

آخرین ویرایش:

djbehrouz

عضو جدید
مهم: تنها 7 واحد از 42 واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد مجوز دارند

توجه: در انتخاب محل تحصیل خود دقت کنید و فقط هدفتان قبولی در هر دانشگاهی نباشد

انتخابی نکنید که بعد از 2 سال تلاش و زحمت ، تحمل دوری از شهر و خانواده خود و ... نتیجه اش یک مدرک کم ارزش یا بی ارزش باشد

فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تنها 7 واحد از 42 واحد علوم تحقیقات دارای مجوز هستند افزود: سایر واحد‌ها قبل از اینکه مجوزهای لازم را اخذ کنند فعالیت‌های خود را آغاز کردند که این مسئله در دوره ریاست آقای جاسبی از سوی وزارت علوم بار‌ها تذکر داده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر این مسئله حل نشود دانشجویان با مشکلاتی روبه رو خواهند شد افزود: اگر برای دانشجویان واحدهای علوم تحقیقات که مجوز فعالیت ندارند مدرکی در زمان فارغ التحصیلی صادر شود این مدارک در زمان اشتغال به کار آن‌ها با استعلام منفی روبه رو خواهد شد.

واحدهای علوم تحقیقات تهران - فارس - خوزستان ، جزء 7 واحد دارای مجوز قطعی می باشند!

منبع

piruz68

عضو جدید
سلام مهندس ehiاین کتاب ریاضی مهندسی پارسه رو که شما دارید همونیه که توی اینترنت هستش

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر لطف کنید بفرمایید استاد کدام دانشگاه است

تمام وقت پارسه

سلام مهندس ehiاین کتاب ریاضی مهندسی پارسه رو که شما دارید همونیه که توی اینترنت هستش

سلام.اونی که در اینترنت قرار داره چاپ قدیم هست.چاپ قدیم تستهای کنکور را در کتاب جداگانه ای حل کرده و کتاب درسش جداست.اما چاپ جدید تستهای بعد 85 رو فقط داره + پوشش کامل مطالب درسی و تک کتاب هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

barghghodrat.ir

عضو جدید
یه نکته ای خدمت دوستان عزیزم بگم . میدونید معیار اینکه یک درسی رو خوب یاد گرفتید یا نه چیه؟ معیارش اینه که بتونید توی اون درس تست طراحی کنید . در گام اول سعی کنید تستهای ساده طراحی کنید گام بعدی تستی طراحی کنید که همسطح کنکور باشه و در نهایت سعی کنید یه پله بالاتر برید واز نکاتی که هنوز تو کنکور نیومده و یا اگر اومده بخش مشکلتری هم داره تست بسازید. برا اینکه انگیزه پیدا کنید می تونید تستهای خودتون رو تو تاپیک مربوطه بذارید که دیگران بیان در موردش نظر بدن. اگر این کارو بکنید دیگه چیزی به اسم استرس کنکور براتون معنایی نداره

tanb

عضو جدید
سلام و خسته نباشید بنده 28 ساله هستم به دلیل خدمت سربازی و مسائل اشتغال حدود چهارسالی هست که از درس و دانشگاه فاصله گرفته ام ولی خیلی دلم میخواد فوق لیسانس قبول بشم
کارشناسی برق قدرت از دانشگاه ازاد معدل 13.5 دارم
به نظرتون در رشته الکترونیک امتحان بدم شانس قبولیم بیشتره یا قدرت؟
ایا با توجه به اینکه اشتغال دارم با خوندن دو سه ساعت در شب و روزهای پنج شنبه جمعه میشه شانسی برای قبول شدن داشته باشم ( البته منظورم دانشگاه ازاد هست)؟؟ یا بیخیال بشم بهتره؟
کسی با شرایط من تونسته قبول بشه ؟؟
منابع ارشد الکترونیک را از کجا می تونم گیر بیارم؟

milad mansoury

عضو جدید
سلام

خسته نباشید

کتاب ماشین الکتریکی پوران فک نکنم جالب باشه!

کتابای ماشین الکتریکی نشر آهنگ و مدرسان شریف را الان بچه های که سه دانشگاه اول کشور قبول میشند مطالعه میکنند.

به نظر من برای تسلط روی ماشین باید سوالای بین درس کتاب بیم بهارا رو خوند(همونایی که خود کتاب حل کرده)اګرم زیاد می خواید مسلط بشید تمرینای اخر هر فصل میتونه کمک کنه،هرجا هم ایرادی تو مفهوم بود به متن کتاب مراجعه کنید،در کنار این هم کتاب مدرسان در درجه اول و بعد \ردازش که البته به شدت به هم نزدیک هستند.

Muhammad1986

عضو جدید
سلام و خسته نباشید بنده 28 ساله هستم به دلیل خدمت سربازی و مسائل اشتغال حدود چهارسالی هست که از درس و دانشگاه فاصله گرفته ام ولی خیلی دلم میخواد فوق لیسانس قبول بشم
کارشناسی برق قدرت از دانشگاه ازاد معدل 13.5 دارم
به نظرتون در رشته الکترونیک امتحان بدم شانس قبولیم بیشتره یا قدرت؟
ایا با توجه به اینکه اشتغال دارم با خوندن دو سه ساعت در شب و روزهای پنج شنبه جمعه میشه شانسی برای قبول شدن داشته باشم ( البته منظورم دانشگاه ازاد هست)؟؟ یا بیخیال بشم بهتره؟
کسی با شرایط من تونسته قبول بشه ؟؟
منابع ارشد الکترونیک را از کجا می تونم گیر بیارم؟

سلام

خسته نباشید

به نظرم اگه گرایش قدرت شرکت کنید که خیلی خیلی بهتره!! چون توی ایران بورد بیشتری داره.
واسه آزاد هم یه سر به سایت زیر بزنید

http://msc-rostami.blogfa.com

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان نیاز به کمک فوری شما دارم!!

من هنوز درس کنترل خطی رو پاس نکردم و میخوام واسه ارشد هم بخونمش نمیدونم از روی چه منبع ( کتاب یا جزوه ) ساده شروع کنم تا بتونم خیلی راحت مباحثش رو درک کنم و پیش برم
اگه میشه یه منبع خیلی راحت بهم معرفی کنید که کارم راه بیفته!

خواستم از روی علوی بخونم دیدم خیلی سخته نشد لطفا کمکم کنید!!(علاقه ای به خوندن مرجع هم ندارم):(

شروع کردن با کتاب راهیان مهندس تقوی چطوره؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

دوستان نیاز به کمک فوری شما دارم!!

من هنوز درس کنترل خطی رو پاس نکردم و میخوام واسه ارشد هم بخونمش نمیدونم از روی چه منبع ( کتاب یا جزوه ) ساده شروع کنم تا بتونم خیلی راحت مباحثش رو درک کنم و پیش برم
اگه میشه یه منبع خیلی راحت بهم معرفی کنید که کارم راه بیفته!

خواستم از روی علوی بخونم دیدم خیلی سخته نشد لطفا کمکم کنید!!(علاقه ای به خوندن مرجع هم ندارم):(

شروع کردن با کتاب راهیان مهندس تقوی چطوره؟
محمد عزیز ، باید یکم سماجت به خرج بدی در درس خوندن;)
یه بار بخون نفهمیدی ، یه بار دیگه بخون ، نفهمیدی بازم بخون .... اگر سوالی داشتی بیا اینجا در تاپیک های مربوطه سوالتو مطرح کن
اینجا هم که همه دوستان بدون چشم داشتی بهم کمک می کنند

از این محیط باید به نحو احسن استفاده کرد
یکم حوصله داشته باش
همون کتاب اقای الفی ( انتشارات علوی ) خوبه
راهیان ارشد ممکنه یکم برای اول کار واست سنگین باشه
:gol::gol::gol:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت همه کاربران عزیز یه مژده ویژه داریم
صندلی داغ با حضور اساتید کاربلد و نامدار کشور
و این بار پس از مهندس تقوی:
به زودی مهندس علیرضا باغستانی ( نویسنده کتاب های کنکور مدرس و مدیر موسسه بینش) در باشگاه مهندسان حضور پیدا خواهند کرد و به سوالات بچه ها پاسخ می دهند
سوالات خودتان را دسته بندی و آماده کنید دوستان:gol:

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
با یلام خدمت همه دوستان
من کاردانی الکترونیک خوندم و در کارشناسی هم الان الان ترم اخر مخابرات هستم
میخواستم بدونم کدوم رشته در ارشد(مهندسی یا غیر مهندسی) میشه راحت قبول شد
لطفا راهنمایی کنید

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد عزیز ، باید یکم سماجت به خرج بدی در درس خوندن;)
یه بار بخون نفهمیدی ، یه بار دیگه بخون ، نفهمیدی بازم بخون .... اگر سوالی داشتی بیا اینجا در تاپیک های مربوطه سوالتو مطرح کن
اینجا هم که همه دوستان بدون چشم داشتی بهم کمک می کنند

از این محیط باید به نحو احسن استفاده کرد
یکم حوصله داشته باش
همون کتاب اقای الفی ( انتشارات علوی ) خوبه
راهیان ارشد ممکنه یکم برای اول کار واست سنگین باشه
:gol::gol::gol:
کتاب ماهان چطوره؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان خوب کنکوری
میخوام کتاب مفیدی رو در درس الکترومغناطیس برای شما معرفی کنم
این کتاب مربوط به رشته فیزیک هست ولی همانطور که نویسنده ان اقای محمد رضا ایمانی دیزچه در مقدمه گفته برای برقی ها هم مفید هست . انتشارات هم که کاملا اشناست

انتشارات آزاده ( راهیان ارشد)

114509_280x382.jpg
فقط دوستان دقت کنند اولویت در حل سوالات کنکور برق هست و اگر وقت اضافی اوردید به این کتاب مراجعه کنید
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

vaaad7

عضو جدید
سلام.
می خواستم نظر شما رو درباره کتاب ( الکترومغناطیس،انتشارات قلم‌چی،تالیف مهندس علیرضا باغستانی) و همچنین فیلم کلاس الکترومغناطیس آقای باغستانی بدونم .
ممنون از راهنماییتون........

آخرین ویرایش:

nasrin1990

عضو جدید
کنکور ازمایشی

کنکور ازمایشی

سلام.دوستان شما میدونید از بین کنکورهای ازمایشی پارسه و سنجش کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمائی ام کنید

یونس313

عضو جدید
سلام.دوستان شما میدونید از بین کنکورهای ازمایشی پارسه و سنجش کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمائی ام کنید

سلام
من در مقامی نیستم که بخواهم که بگویم کدام بهتر و کدام بدتر است و تحلیل زیر رو بخون
اولا پارسه 2 برابر جاهای دیگه پول می گیره دوما اگر کتاب های پارسه اینه خدا می دونه ازمون هاش چطورین(تنها دو درس ریاضیات و مغناطیسش بدرد می خوره ) سوما سوالات سنجش اونطوری که دوستان می گن خیلی شبیه کنکور بود بخصوص در درس الکترونیک.من اگر خودم بخواهم انتخابی داشته باشم اول نصیر و بعدا سنجش را انتخاب می کنم .

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
318 روز دیگه تا کنکور کارشناسی ارشد برق سال 92
بچه ها مواظب باشید.

تعاونی سنجش
بینش

bargharshadexam

عضو جدید
لام
من امسال نصیر آزمون دادم بغیر از درس سیگنال (که طراحش استاد تقدسیه)بقیه دروس اصلا استاندارد نبود.ریاضی که از کتاب مهندس کریمی سوال طرح میشه.مدار کپی از کتاب آقای زرگر.کنترل بسیار سوالات مزخرف یهو از یه مبحث که سیگنالی هم هست نه کنترلی 4 سوال پشت سرهم میدن.الک و مغناطیس هم زیاد جالب نیست(مغناطیس آزمون آخرش جالب بود فکر کنم طراحش استاد اشرفیان بود نه دانشجویان ارشد سالای قبل ایشان)پارسه هم سوالاتشو میدیدم جالب نبود.ولی یه چیزی از پارسه همیشه وسوسه کننده است اونم جامعه آماریشه که از همه بیشتره.از سنجش خبری ندارم ولی میگن سوالات مدار-سیگنال-الک رو آقای کهن طرح میکنه وسعیشون اینه از سالای قبل کنکور مشابه بدن.در کل آزمون برای سنجش دانش مناسب نیست فقط باید یه سری ترفندها مثه کنترل زمان کنترل استرس و ... رو تمرین کرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا