>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MPYC

عضو جدید
کمک براي انتخاب کتاب مناسب درس ماشين هاي الکتريکي

کمک براي انتخاب کتاب مناسب درس ماشين هاي الکتريکي

سلام

به نظر شما چه کتابي براي ماشين الکتريکي مناسبه.

از بين اين کتاب ها کدوم رو پيشنهاد مي کنيد؟

1- پ س ست
2- چاپمن
3- سلمون
4- فيتز جرالد
5- بمبا هارا

کدوم براي کنکور مناسبه؟
کتاب تست چي پيشنهاد مي کنيد؟

hossein N

عضو جدید
از مديران سايت خواهش ميكنم اين تاپيك رو داغ كنند. اين يه جور فيدبك منفي هست كه سال بعد دوباره اشتباهات امسال رو تكرار نكنيم.

من به شخصه چند تا از تجربياتم بدم رو ميگم:

مدار ملك محمد: جزوه بسيار به هم ريخته و ضعيفي داشتن + هيچ نظمي توي ارايه سرفصلها نداشتن + نكات جديد رو نميگفتن
مدار زرگر :
كتابش دقيقا كپي كتاب دكتر جبه دار بود (حتي يك كلمه رو هم جابجا نكرده ) + روشهاي حلش غيركنكوري و بسيار طولاني
كنترل سجاديان (پارسه): كلاسش رو نرفتم ولي كتابش خيلي مختصر و خلاصه نوشته شده بود. خيلي بدردم نخورد ، خيلي هم بد نبود
الكترونيك لطيفي (پارسه): جزوه ايشون خيلي چنگي به دلم نزد. با اينكه الكترونيك رو خوب بلدم ولي سبك گفتن ايشون رو نپسنديدم
كنترل جاهد مطلق (پارسه): افتزاحترين كلاس و كتابي كه در عمرم ديدم! فقط پولم رو دور ريختم
اصلا با نظرت در مورد کتاب کارو زرگر موافق نیستم منبع اصلی من بود و به نظرم کتاب خیلی خوبیه

appelton

عضو جدید
سلام به همه دوستان. آقا تو روخدا جووون هر کی دوس دارین کمکم کنید!!! :(
دنبال سوالات ارشد کنکور آزاد سال 90 هستم!؟ هیج جایی نمیتونم واسه دانلود پیدا کنم :(
تو رو خدا اگه کسی سایتی که یکجا سوالات گرایش مختلف یا فقط ترجیحاً قدرت رو گذاشته باشه بلده معرفی کنه.
البته میدونم این تاپیک بحثش به نوعی فرق داره ولی خوب جای دیگه پیدا نکردم.
ممنون از همه تون

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
خسته نباشید

واسه سیگنال به جز کتاب مهندس مومن زاده منبع دیگه ای واسه تست سراغ دارین؟
اخه سیگنال تست هاش خیلی کمه!!

خیلی ممنونم

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
خسته نباشید

خیلی ممنونم
کتاب سوالات تالیفی پوران پژوهش ، اقای مومن زاده
سوالات کنکور های ازمایشی
سوالات مهندسی پزشکی ( کنکور وزارت بهداشت)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید

خیلی ممنونم

سلام محمد جان
تموم کردن کتاب سیگنال راهیان مهندس مومن زاده خودش کلی طول میکشه.تستهای تالیفیش عالی و در حد کنکور و گاها سخت تر هستن.بانک تستش هم همونطور که آیدین گفت خیلی خیلی کمکت میکنه،آزمون هم داخلش داره.سوالات مهندسی پزشکی سراسری رو هم حل کن

piruz68

عضو جدید
سلام به همه دوستان.ببخشید این سوالی که مطرح میکنم جاش اینجا نیست چون تاپیک مشاوره ارشد قفل شده.یه سری مطالب مشاوره ای دوستان مطرح کردن در مورده کمال گرایی و از این حرفا من خودم شک کردم به هدفی که انتخاب کردم.من دانشجوی ترم 10 هستم که البته الان 2ترم که مرخصی گرفتم ترم بعد درسم ایشالا تموم میشه.امسال قصد دارم که ارشد شرکت کنم .البته یه چیزایی خوندم تا الان ولی نه زیاد.میخواستم ببینم به نظر دوستان معقول میاد اگه امسال در ارشد اون نتیجه دلخواه رو بدست نیاوردم دوباره بشینم یه ساله دیگه بخونم.واسه رسیدن به یه دانشگاه خوب یا اینکه یه دانشگاه معمولی اگه قبول شدم همون رو برم .اطرافیام میگن که از زندگی عقب میافتیو از این حرفا.کسی در این زمینه میتونه کمکم کنه.با تشکر

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.ببخشید این سوالی که مطرح میکنم جاش اینجا نیست چون تاپیک مشاوره ارشد قفل شده.یه سری مطالب مشاوره ای دوستان مطرح کردن در مورده کمال گرایی و از این حرفا من خودم شک کردم به هدفی که انتخاب کردم.من دانشجوی ترم 10 هستم که البته الان 2ترم که مرخصی گرفتم ترم بعد درسم ایشالا تموم میشه.امسال قصد دارم که ارشد شرکت کنم .البته یه چیزایی خوندم تا الان ولی نه زیاد.میخواستم ببینم به نظر دوستان معقول میاد اگه امسال در ارشد اون نتیجه دلخواه رو بدست نیاوردم دوباره بشینم یه ساله دیگه بخونم.واسه رسیدن به یه دانشگاه خوب یا اینکه یه دانشگاه معمولی اگه قبول شدم همون رو برم .اطرافیام میگن که از زندگی عقب میافتیو از این حرفا.کسی در این زمینه میتونه کمکم کنه.با تشکر

سلام.اطرافیان درست میگن.شما درس میخونید که در نهایت شغلی اختیار کنید.اگر سنتون بالا بره دیگه کار سخت گیر میاد،اگر چه برای یک متخصص همیشه کار هست.اما من فکر میکنم اگر از همین الان بخونید میتونید با تلاش زیاد جای خوبی انشاالله قبول بشید و نیازی به دو سال بعد نیست.از الان تا کنکور 92 بیش از 10 ماه وقت هست! نباید به موارد زیان بار فکر کنید.اینطور نباشید که به خود تلقین کنید امسالم نمیشه و از این حرفا!فرصت یکسانه دوست من.من برای کنکور اخیر از مرداد شروع کردم و مشکلاتی داشتم که حدود 1.5 ماه وقتم رو گرفت.در حقیقت من در کل شاید 5 ماه خوندم و رتبم در ر ِنج 2000 میشه.با چشمم دیدم که با تلاش بیشتر رتبه بهتری میشه کسب کرد پس بهتره خوب تلاش کنیم تا حسرت روزهای از دست رفته رو نخوریم.به خود تلقین نکنید و به تلاشتون ایمان داشته باشید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. آقا تو روخدا جووون هر کی دوس دارین کمکم کنید!!! :(
دنبال سوالات ارشد کنکور آزاد سال 90 هستم!؟ هیج جایی نمیتونم واسه دانلود پیدا کنم :(
تو رو خدا اگه کسی سایتی که یکجا سوالات گرایش مختلف یا فقط ترجیحاً قدرت رو گذاشته باشه بلده معرفی کنه.
البته میدونم این تاپیک بحثش به نوعی فرق داره ولی خوب جای دیگه پیدا نکردم.
ممنون از همه تون

دانلود کنید

EECi

مدیر بازنشسته
در تکمیل حرف های احسان(ehi) باید بگم ، کمالگرایی مفرط باعث میشه فرد مورد نظر ، به انچیزی که حتی لیاقتش را دارد هم نرسد
یک مثال می زنم تا همه چیز روشن بشه
حدود 10% سوالات هر درس برای رنج با هوش معمولی طراحی میشه، 30% برای رنج معمولی به بالا ، 30% برای رنج با هوش بالا ، 30% هم برای افرادی که تلاش زیادی می کنند و تیز هوش تر هستند
اگر شما کمالگرایی مفرط را کنار بگذارید می تونید براحتی به 70% برسید! این یعنی رتبه تک رقمی( با توجه به اینکه یه دانشجوی برق واقعی با هوش به حساب میاد)
کمالگرایی باعث میشه داوطلب بیشتر با حاشیه ها خودش رو سرگرم کنه و از خود درس باز بمونه .... و درصدش در حد رنج پایین تر از هوش خودش قرار بگیره
سن استخدام کارشناسی ارشد معمولا 32 سال هست. به نظر من تصمیم خودتان را بگیرید و دیگر به حرف دیگران توجهی نکنید ( بعد اینکه تصمیم قطعی را گرفتید) و تا رسیدن به هدف تلاش کنید
موفق باشید

piruz68

عضو جدید
در تکمیل حرف های احسان(ehi) باید بگم ، کمالگرایی مفرط باعث میشه فرد مورد نظر ، به انچیزی که حتی لیاقتش را دارد هم نرسدیک مثال می زنم تا همه چیز روشن بشهحدود 10% سوالات هر درس برای رنج با هوش معمولی طراحی میشه، 30% برای رنج معمولی به بالا ، 30% برای رنج با هوش بالا ، 30% هم برای افرادی که تلاش زیادی می کنند و تیز هوش تر هستنداگر شما کمالگرایی مفرط را کنار بگذارید می تونید براحتی به 70% برسید! این یعنی رتبه تک رقمی( با توجه به اینکه یه دانشجوی برق واقعی با هوش به حساب میاد)کمالگرایی باعث میشه داوطلب بیشتر با حاشیه ها خودش رو سرگرم کنه و از خود درس باز بمونه .... و درصدش در حد رنج پایین تر از هوش خودش قرار بگیرهسن استخدام کارشناسی ارشد معمولا 32 سال هست. به نظر من تصمیم خودتان را بگیرید و دیگر به حرف دیگران توجهی نکنید ( بعد اینکه تصمیم قطعی را گرفتید) و تا رسیدن به هدف تلاش کنیدموفق باشید
ممنون.منظورتون از اینکه تصمیمم رو بگیریم اینه که به دنبال هدفی که دارم باشم حالا تحت هر شرایطی.یعنی مثلا اگه حالا تو کنکور امسال هدفم یه دانشگاه طراز اول بود حاصل نشد بازم سال بعد بشینم بخونم تا این هدف حاصل بشه.درست منظورتونو فهمیدم.حقیقتش اینه که خیلی دوست دارم سوادم زیاد بشه حالا نمیدونم منم به کمالگرایی دچار شدم یا نه؟به نظرتون تهران درس خوندن ارزششو داره که دوباره یه ساله دیگه خودمو عقب بندازم به جای اینکه شهرستان بخونم.وقتی خودمو با امسال دوستانی همچون شما که این همه کتابای مختلف خوندید مقایسه میکنم میبنم خیلی عقبم.و از این موضوع هم نگران هستم نکنه ارزش گذاری که کردم غلط هستشو اون وقت حسرت روزایی رو که رفته بخورم. ممکنه بیشتر افق دید منو روشن کنید.

EECi

مدیر بازنشسته
ممنون.منظورتون از اینکه تصمیمم رو بگیریم اینه که به دنبال هدفی که دارم باشم حالا تحت هر شرایطی.یعنی مثلا اگه حالا تو کنکور امسال هدفم یه دانشگاه طراز اول بود حاصل نشد بازم سال بعد بشینم بخونم تا این هدف حاصل بشه.درست منظورتونو فهمیدم.حقیقتش اینه که خیلی دوست دارم سوادم زیاد بشه حالا نمیدونم منم به کمالگرایی دچار شدم یا نه؟به نظرتون تهران درس خوندن ارزششو داره که دوباره یه ساله دیگه خودمو عقب بندازم به جای اینکه شهرستان بخونم.وقتی خودمو با امسال دوستانی همچون شما که این همه کتابای مختلف خوندید مقایسه میکنم میبنم خیلی عقبم.و از این موضوع هم نگران هستم نکنه ارزش گذاری که کردم غلط هستشو اون وقت حسرت روزایی رو که رفته بخورم. ممکنه بیشتر افق دید منو روشن کنید.
در تاپیک مدیریت زمان و ... من وِیژگی های 12 گانه هدف رو توضیح دادم
هدف گذاری و رسیدن به هدف نیازمند پیشنیاز های خاصی هست
هدف باید قابل دسترس باشد
اینکه فردی بخواهد رتبه 1 باشد هدف بزرگیست و ابزار خودش رو می طلبه
اگر توانایی این تلاش را در خودتان می بینید( بدون گرفتاری به کمالگرایی) می توانید باز هم تلاش کنید
اینکه دوست دارید به اهدافی برسید درست. ولی ایا همانقدر هم تلاش می کنید یا فقط یک دوست داشتن ساده هست خواسته شما؟

مقایسه کردن خود با دیگران کار دستی نیست
در کنکور شما باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید

vaaad7

عضو جدید
سلام داداشای گلم.
آقا جون اگه ما الان یعنی 17 فروردین واسه کنکور امسال شروع کنیم دیر نیس؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام داداشای گلم.
سلام:gol:
دیر نیست خیلی هم مناسبه
افرادی بودن که از ابان شروع کردند و خوندند و نتیجه خوبی گرفتند، البته بستگی به پایه درسی داره
ولی حدود 10 ماه فرصت هست که زمان بسیار مناسبیه

Muhammad1986

عضو جدید
سلام داداشای گلم.

سلام
اصلا به این فکر نکنید که چقدر زمان دارید و اینکه میرسم یا نه و ... چون این افکار مثل سم میمونه و فقط استرس به بار میاره!

شما باید پس از انتخاب گرایش مورد نظرتون این مراحل رو انجام بدین.
1.منابع آموزشی خودتون رو انتخاب کنید
2.طبق منابعی که انتخاب کردین برای خودتون یه برنامه ی کلی بریزید که تا 2ماه مونده به ازمون بتونید تمام دروس خودتون رو یک بار کامل بخونید و اون 2ماه خلاصه برداری هایی که کردین رو بخونید وتست های سال های قبل رو بزنید.
3.اصلا به نتیجه فکر نکنید شما فقط باید تنها کاری که از دستون برمیاد رو بکنید(درس خوندن)! و عملی کردن برنامه ریزی خودتون.

نتیجه رو به خدا واگذار کنید(خدا بهترین حالت رو براتون پیش میاره).http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

موفق باشید

vaaad7

عضو جدید
سلام
اصلا به این فکر نکنید که چقدر زمان دارید و اینکه میرسم یا نه و ... چون این افکار مثل سم میمونه و فقط استرس به بار میاره!

شما باید پس از انتخاب گرایش مورد نظرتون این مراحل رو انجام بدین.
1.منابع آموزشی خودتون رو انتخاب کنید
2.طبق منابعی که انتخاب کردین برای خودتون یه برنامه ی کلی بریزید که تا 2ماه مونده به ازمون بتونید تمام دروس خودتون رو یک بار کامل بخونید و اون 2ماه خلاصه برداری هایی که کردین رو بخونید وتست های سال های قبل رو بزنید.
3.اصلا به نتیجه فکر نکنید شما فقط باید تنها کاری که از دستون برمیاد رو بکنید(درس خوندن)! و عملی کردن برنامه ریزی خودتون.

نتیجه رو به خدا واگذار کنید(خدا بهترین حالت رو براتون پیش میاره).http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

موفق باشید

از نوشتتون اینو فهمیدم که خیلی دیر بیدار شدم ... آره؟
خیلی ترحم آمیز بود:cry:

یونس313

عضو جدید
سلام داداشای گلم.

دوستان خیلی از بچه ها منتظر جواب اولیه هستند تا بیاد . اگر کسی می خواهد در س بخونه بهترین وقت حالا است . من هم تازه شروع کردم . امیدوارم منابعی که انتخاب کرده اید درست باشه و مهمتر از همه زود از درس خواندن دل سرد نشیم:razz:

piruz68

عضو جدید
سلام دوستان.کتاب ماشین دکتر حلم زاده انتشارات پوران پژوهش کسی خونده؟چطوریاستظاهرا واسه ماشین بر خلاف بقیه درسا منابع کنکوری کمی داریم؟فقط مدرسان خوبه؟

m.mokhtari1991

عضو جدید
سلام داداشای گلم.

اگه فارغ نشدیم :)، مهمترین وظیفه مون تا 3 ماه آینده یادگیری درسای این ترمه:cool:
من اگه این ترم الک 3 و کنترلو خوب بخونم ،خیلی به ارشدم کمک میشه 
پس اولین قدم من برای ارشد هممینه، به قول مهندس تقوی میخوام overtraining کنم با تست و تمرین بیشتر
;)  

Muhammad1986

عضو جدید
سلام دوستان.کتاب ماشین دکتر حلم زاده انتشارات پوران پژوهش کسی خونده؟چطوریاستظاهرا واسه ماشین بر خلاف بقیه درسا منابع کنکوری کمی داریم؟فقط مدرسان خوبه؟

سلام

خسته نباشید

کتاب ماشین الکتریکی پوران فک نکنم جالب باشه!

کتابای ماشین الکتریکی نشر آهنگ و مدرسان شریف را الان بچه های که سه دانشگاه اول کشور قبول میشند مطالعه میکنند.

آخرین ویرایش:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبلا هم گفتم اما مجددا تکرار می کنم:
درس ماشین تنها درسی است که به اعتقاد من باید یه جزوه خوب از یه استاد خوب داشت.
کلاس کنکور و یا جزوه کنکوری به شدت میتواند به شما کمک کند به اضافه تست های سال های قبل کنکور.
بهترین کتاب ها بنظر من
اگر پایه خوبی ندارید(اصلا پایه ندارید) کتاب کارشناسی + کتاب کارشناسی ارشد مدرسان شریف
اگر پایه خوبی دارید کتاب متین مشکین
اینها کتاب بود که تنها 40درصد موضوع رو تشکیل میدن و در کنار جزوه خوب و تستهای زیاد میتونه بهتون کمک کنه.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم.
موفق باشید

vaaad7

عضو جدید
سلام

خسته نباشید

کتاب پوران فک نکنم جالب باشه!

کتابای نشر آهنگ و مدرسان شریف را الان بچه های که سه دانشگاه اول کشور قبول میشند مطالعه میکنند
تا حالاکتابی از این انتشارات استفاده نکردم......
درس خاصی مد نظر تون هست؟

یونس313

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان
این یک جزوه کنکوری مدار که به صورت دست نویس است بد نیست دانلود کنید شاید بدردتون خورد . این جزوه توسط خود استادش انتشار یافته.من هم از دعای خودتون بی نصیب نگذارید. چند تا جزوه دیگه هم دارم اگر وقت کردم اپلود می کنم .
حجم حدود 9 MB
لینک http://www.4shared.com/rar/9otFU-4x/___online.html

EECi

مدیر بازنشسته
سلام خدمت تمام دوستان
این یک جزوه کنکوری مدار که به صورت دست نویس است بد نیست دانلود کنید شاید بدردتون خورد . این جزوه توسط خود استادش انتشار یافته.من هم از دعای خودتون بی نصیب نگذارید. چند تا جزوه دیگه هم دارم اگر وقت کردم اپلود می کنم .
حجم حدود 9 MB
لینک http://www.4shared.com/rar/9otFU-4x/___online.html
سلام
مهندس کریمان در همین جا عضو هستند و از اساتید دلسوز و پرتلاش برق هم به حساب می ایند
خودشان این جزوه را در سایت قرار دادند
در صورت داشتن سوال می تونید با ای دی ایشون در باشگاه مهندسان تماس بر قرار کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/member.php/507750-barghghodrat-ir

:gol:

vaaad7

عضو جدید
سلام به همگی........

امیدوارم عید به همتون خوش گذشته باشه:D
واقعیتش اینکه اگه عمری بود و خدا خواست امسال می خوام کنکور بدم ((از نوع ارشدش:))) ....
ولی شدیدا تاکید می کنم شدیدا بین گرایشات قدرت و الک دچار تشکیک انتخاب هستم( می دونم که این دو تا خیلی به هم ربط ندارن ولی جووونی و هزار آرزو) .آیا می شود که این دوتا را باهم خوند یعنی هم الک هم سیگنال برای الک و هم ماشین و هم بررسی برای قدرت ؟یا اینکه ریسکش خیلی بالاست و وقت نمیشه هم تا کنکور جمع و جورشون کرد و هم سر جلسه وقت نمی شه جواب داد؟ ................راستی نه خیلی نخبه ام نه خیلی پخمه........
لطفا اورژانسی جواب بدید ....مرسی...
راستی دم همه بچه های پایین شهر گرم(اینو همینطوری نوشتم)

EECi

مدیر بازنشسته
سلام به همگی........

امیدوارم عید به همتون خوش گذشته باشه:D
واقعیتش اینکه اگه عمری بود و خدا خواست امسال می خوام کنکور بدم ((از نوع ارشدش:))) ....
ولی شدیدا تاکید می کنم شدیدا بین گرایشات قدرت و الک دچار تشکیک انتخاب هستم( می دونم که این دو تا خیلی به هم ربط ندارن ولی جووونی و هزار آرزو) .آیا می شود که این دوتا را باهم خوند یعنی هم الک هم سیگنال برای الک و هم ماشین و هم بررسی برای قدرت ؟یا اینکه ریسکش خیلی بالاست و وقت نمیشه هم تا کنکور جمع و جورشون کرد و هم سر جلسه وقت نمی شه جواب داد؟ ................راستی نه خیلی نخبه ام نه خیلی پخمه........
لطفا اورژانسی جواب بدید ....مرسی...
راستی دم همه بچه های پایین شهر گرم(اینو همینطوری نوشتم)
سلام
دم شما هم گرم!:gol:
ریسک بالایی هست
به نظرم کار درستتر این هست یکی از این گرایش ها را انتخاب کنید
خودتان هم جواب خودتان را به درستی دادید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا