>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mo_ha

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم نظرتون رو در مورد آزمون های آزمایشی بینش بدونم.به نظرتون چه جوریه؟
طراحاش اینان:
ریاضی:دکترمعتقدی و مهندس کریمی
مدار:دکتر ملک محمد
کنترل:دکتر شیرین آبادی
تجزیه:دکتر شیرین آبادی
بررسی: دکتر حلم زاده
مدار منطقی:مهندس نکوفر
الکترونیک:مهندس باغستانی
ماشین:دکتر حلم زاده
مغناطیس:مهندس باغستانی
مهندسی پزشکی:دکتر ایوب جعفری
اینم برنامه آزمونشه.
http://m-binesh.ir/_upload/userfiles/files/%D8%A8%D8%B1%D9%82%231.zip
یه سوالم در مورد آزمونای سنجش دارم. به نظرتون بودجه بندی آزمونای سنجش منطقیه؟
http://www.sanjeshserv.com/fullstory.aspx?id=25
تو کمتر از یه ماه باید دو سوم درسا رو بخونی!!!:eek:
لطفا مهندسین نظراتشونو بگن:confused:
ممنون:):gol:

یونس313

عضو جدید
سلام دوستان
طراحاش اینان:
اینم برنامه آزمونشه.
http://m-binesh.ir/_upload/userfiles/files/برق#1.zip

سلام
در کل من برنامه سنجش را بیشتر می پسندم .
تجربه نشان داده ازمون های سنجش بهتر بوده
از اساتید بالا فقط دکتر حلم زاده و دکتر کریمی و معتقدی تجربه کافی برای طراحی تست دارند .
سوال های کنترل وسیگنال داره به سمت دیگه می روند . که فکر کنم سنجش بتونه عملکرد مناسب تر داشته باشه .
یک نکته هم مد نظر داشته باشید خیلی از سوالات سنجش توسط خود طراح های سوال طراحی می شه .
زمان سه هفته برای 3/1 مطالب زمان خوبی هست به شرط انکه تابستون خوب خونده باشیم . توجه شود حدود یک ماه زودتر ازمون های جامع سنجش شروع می شه .
انشاالله امسال همه بچه ها سنجش شرکت کنند تا بعد از هر ازمون رفع اشکال کنیم و حالت رقابت بین بچه های باشگاه بیشتر شه
موفق باشید

یونس313

عضو جدید
سلام
بچه ها برای مشاوره از استاد حلم زاده و مهندس اسلام پناه کمک بگیرید . این ها واقعا انسان های بزرگی هستند .
با یکی از اساتید بزرگ کنترل و مدار صحبت می کنم انشالله دعوت باشگاه را بپذیرند.

naribazi

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان. به دلیل بحث های زیادی که شده تصمیم گرفتم یه چند تا نکته رو بگم که خوندشون ضرری نداره

1- با نظر یونس313 در مورد کلاس رفتن موافق نیستم. البته من خودم اهل کلاس رفتن نیستم و جزء کسانی هستم که بدون کلاس رفتن درس رو یاد میگیرم ولی بعضی ها واقعا نیاز به کلاس دارن و باید کلاس برن یعنی حتما باید یکی مبحث رو براشون توضیح بده تا مطلب براشون شکافته بشه. پس نمیتونیم بگی هیچ کسی کلاس نره.
2- در مورد کتاب الکترونیک آقای اشرفیان : این کتاب اصلا بدرد کنکور نمیخوره و مطالبش هیچ فایده ای نداره و بیشتر مطالبش از روی کتاب میرعشقی نوشته شده. من خودم رو کشتم تا تونستم یه مطلب گویا از روش سریع حل مدارات بنویسم و استفاده کنم. کلا این کتاب برای کنکور به درد نمیخوره و اصلا دنبالش نرید

3- در مورد کتاب دکتر سجادیان : کتاب دکتر سجادیان مدرسان شریف کتاب بدی نیست اما کامل نیست و به تنهایی نمیتونه جوابگوی کنکور باشه. بعضی تست ها رو غلط حل کرده و بعضی مطالب رو ناقص گفته. قبلا هم گفتم برای کنترل هیچ کتاب بدرد بخوری وجود نداره و باید چندتا کتاب رو با هم بخونید.

4- در مورد آقای شیرین آبادی : من اطلاع زیادی از ایشون ندارم ولی تعریفشون رو خیلی شنیدم. جزوه ایشون هم که توی نت نیست که بشه راجع بهش نظر داد. فقط یادمه حل تشریحی سوالات کنترل رو که گذاشتن توی سایتشون 3 تا تست ها رو غلط حل کرده بودن که بعد از یک هفته اصلاحش کردن!

5- جزوه آقای باغستانی : یه نگاه گذرا به جزوه کردم و خوشم اومد. کامل نخودمش ولی هرچی باشه از کتاب اشرفیان خیلی خیلی بهتره

6- آزمون ها و سوالات سنجش : من دو تا آزمون جامع سنجش رو شرکت کردم. خیلی از سوالات استاندارد نبود. هم الکترونیک و هم کنترل و ... کلا سوالات غیر استاندارد و خیلی سخت یا بی معنی زیاد داشت و زیاد جالب نبود.

7- آزمون های پارسه : سوالات خوبی رو میشد توش پیدا کرد ولی سوالات غلط و افتضاح هم کم نداشت و به نسبت پولی که داده بودیم واقعا شرم آور بود. مشاوره اش افتضاح و مضخرف بود. کلا پارسه فقط پول گرفتن رو خوب بلده. من که حلالشون نمیکنم و ایشالا این پولامون از گلشون پایین نره.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب آقای اشرفیان هم گویا داستان داره میشه.من هم با این کتاب موافق نیستم.ناگفته نمونه هیچ کتابی بد نیست و حرف واسه گفتن داره ولی کتاب تاپی نیست.سوال با حل غلط زیاد داره و روش هاش ناپلئونی هست.من جزوه کنترل دکتر شیرین آبادی رو دارم و فعلا از قرار دادنش در وبلاگم معذورم.این جزوه بیش از 100 صفحه است.افرادی که باایشون کلاس داشتند رو میشناسم و همگی بر تسلط فوق العاده ایشون روی کنترل تاکید داشتند. بهتره اساتید در مورد کتب رقیبشون کمی در صحبت ملاطفت به خرج بدن و حتی ا ر درست میگن احترام اونها رو داشته باشند

EECi

مدیر بازنشسته
بار دیگر قوانین رو گوشزد می کنم
1- از تخریب استاد خاص خودداری کنید
2- از ارسال پست حاوی تشکر خودداری کنید و از عبارت تشکر زیر اواتور هر کاربر استفاده کنید
3- از جدل با یکدیگر خودداری کنید
4 از اتهام دو یوزر بودن به شخصی خاص خودداری کنید ، مطمئنا سیستم بولتن سیستم هوشمندی هست و با کاربرانی که با چند یوزر وارد سایت می شوند برخورد خواهد شد

مطمئنا اینجا با کمک و هوشمندی همه دوستان به مسیر سازنده خود ادامه خواهد داد
پایدار باشید

naribazi

عضو جدید
نکاتی در مورد کنکورهای آزمایشی

نکاتی در مورد کنکورهای آزمایشی

سلام خدمت همه دوستان

ببینید بچه ها ، کنکورهای آزمایشی برای این نیست که شما برید سر جلسه کنکور و تست های احتمالی سال اینده رو حل کنید. کسایی که میان میگن کنکور فلان موسسه سوالاش مثل کنکور دولتی هست و بهمان موسسه سوالات احتمالی توی کنکورش داره و ... اینها همش تبلیغات هست.

هدف از کنکور آزمایشی میتونه موارد زیر باشه :

1- کاهش استرس کنکور : با شرکت کردن در کنکورهای آزمایشی میتونید کمی از استرس کنکور خود کم کنید و برای کنکور اصلی آمادگی بیشتری داشته باشید

2- مدریت زمان : با شرکت در آزمون های ازمایشی نحوه مدیریت زمان تست ها و ... رو میتونید یادبگیرید و برای کنکور تمرین کنید.

3- مدیریت تست ها : با شرکت در کنکور آزمایشی میتونید مدیریت تست ها رو فرا بگیرید. تست های آسان و سخت و متوسط را پیدا کنید و با مدیریت زمان بتونید تست صحیح بیشتری رو در مدت زمان کنکور بزنید

در نهایت کنکور آزمایشی مثل یازی های تدارکاتی برای تیم فوتبال هست. فقط برای آمادگی هست و پیدا کردن نقاط ضعف و هیچ تیمی بازی و تاکتیک اصلی خودش رو نشون نمیده

meysaminter

عضو جدید
منم کاملا موافقم . از لحاظ کلاس ها و جامعه ی آماری که موسسات دارن نصیر و پارسه بیشترین تعداد شرکت کننده ها رو دارن . البته با این تفاوت که کلاس های نصیر ارزون تره . من کلاس های نصیر رو انتخاب کردم از تو مغناطیس کلاس های آقای اشرفیان رو میرم که مطمئنم بهترین استاد مغناطیس کشوره . تو الکترونیک کلاس های استاد اسلام پناه رو ثبت نام کردم و کتابشون رو هم تهیه کردم و تا حدودی مطالعه کردم حرف نداره من خودم حل تمرین الکترونیک بودم وقتی روش استاد اسلام پناه رو خوندم فهمیدم که روش هام چقدر مزخرف بوده ! فهمیدم که تو الکترونیک کار زیادی دارم هنوز. . واسه ی سیگنال هم کلاس های استاد تقدسی رو میرم که مطمئنا برترین استاد سیگنال هست . کتابش هم تا تیر ماه در می آد . فقط از اول تیر ماه میخام مثل .... درس بخونما.
کتاب هایی که تهیه کردم :
1- ریاضی مهندسی کریمی
2- معادلات کریمی
3- مدار پوران
4- کنترل تقوی
5-سیگنال تقدسی هم که اول تیر ماه تهیه می کنم
6- الکترونیک اسلام پناه
7- مغناطیس عبد العالی
8- جزوه ی آمار محبی کیا .
زبانم هم خیلی شاخه و نیازی به خوندن ندارم .

meysaminter

عضو جدید
من نظرم رو سه تاپیک قبل زدم . دوستم رتبه ی 4 سال قبل رو آورده بود و تو نصیر ثبت نام کرده بود . منم به پیشنهاد اون رفتم نصیر . ظاهرا سوالای نصیر رو اساتید خود موسسه طرح می کنن (البته سنجش هم اینطوریه) اما موسسات دیگه دانشجو ها طراحی می کنن!!!!
روش های ذهنی استاد کریمی که تو این موسسه تدریس می کنه ریاضیات رو تبدیل به یه درس بی ابهت و آسون می کنه .
استاد جبه دار که سالها طراح کنکور بوده الان تو این موسسه تدریس می کنه که واقعا یه نعمت بزرگه!!!!
استاد تقدسی به نظر من تنها کسیه که مفهوم سیگنال رو درک کرده و روش های تستیش واقعا خوبه
دیگه حال ندارم بقیشو بنویسم بعدا در مورد بقیه ی استادا هم توضیح می دم.

vaaad7

عضو جدید
اگه ممکنه لطفا سئوال منو جواب بدید بعد دوباره شروع کنید........

شما بین کنترل سجادیان و جاهد و شیرین آبادی کدام رو می پسندید؟

..........................
مثله همیشه((دمه همه بچه های پایین گرم ))

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

بیاید در مورد کورس گذاشتن توی ساعت مطالعه و نحوه ی خوندن درسا و... صحبت کنید خدایی من خیلی از نفرات برتر رو میشناسم که توی دانشگاه شریف و امیر کبیر و تهران مشغول به تحصیل هستند اما هیچ کدوم از این موسسات رو تجربه نکردن و بعضی هاشون میگفتن که فقط بنگاه معاملاتی هستند!

به نظرتون چقدر موثره که به جای اینکه بریم مثلا پارسه به جاش بریم نصیر!!؟
بیاید در مورد نحوه خوندن و کمیت ساعت مطالعه و کیفیت خوندن صحبت کنیم و همدیگه رو راهنمایی کنیم

زمون قدیم هم هم دوره ای های ما در مورد بهتر بودن کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) و آیندگان بحث میکردن خب آخرش چی شد!!؟
خدایی یکی رو میشناسم بچه ی روستا بود اصلا رنگ هیچ کدوم از این موسسات رو هم ندید ولی الان داره شریف میخونه رتبه ش توی سراسری 16 منطقه 2 شد
(البته نمیخوام بگم مثل این فیلم های هندی هیچ امکاناتی نداشته و فقط کتاب درسی خونده!! توی یه مدرسه ی خیلی خوب که شبانه روزی وابسته به دانشگاه بود درس میخوند به قول خودش: صبح که از خواب بلند میشدیم تا شب به فکر رقابت بودیم!)خدایی ضریب هوشیش رو هم با یه آزمون
بین المللی هوش گرفتیم ضریب هوشیش از یکی از دوستام که کشاورزی میخوند پائین تر بود!
اینه که میگن:
بزرگان زاده نمی شوند ساخته میشوند.
افکار خوب نتایج خوب میدهند و افکار بد نتایج بد و انسان باغبان خویش است!

مغز خودتون رو مثل یه بلوک ساختمونی بدونید به جای بحث کردن در مورد این موسسات و اشغال کردن فضای فکری خودتون
به کمیت و کیفیت کارتون فکر کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

meysaminter

عضو جدید
من که برنامم اینه تابستون کلاس برم و جزوه های اساتید رو بخورم از اول مهر هم کتاب هایی که گفتم رو بخونم . ماه آخر هم فقط کتاب آبی

khkh

عضو جدید
سلام

من رشته ام برق نيست.اگه بخوام ارشد كنترل شركت كنم لازمه بررسي رو قبل از كنترل بخونم؟

اگه اينطوره چه مباحثي از درس بررسي واسه فهم كنترل بايد خونده شه.

ممنون مي شم راهنماييم كنيد

vaaad7

عضو جدید
ببخشید که من بین دعواتون دارم سئوال می پرسم...:redface:

ممنون که جواب دادین؟؟؟؟؟؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

من رشته ام برق نيست.اگه بخوام ارشد كنترل شركت كنم لازمه بررسي رو قبل از كنترل بخونم؟

سلام

من بررسی رو پاس کردم ولی الان هیچی ازش یادم نیست!!
ولی دارم کنترل رو میخونم ولی به نظرم اصلا ربطی به بررسی نداره!

بررسی واسه گرایش کنترل اصلا ضریبش صفره!

EECi

مدیر بازنشسته
با استعلام از مدیریت ارشد مشخص شد :
کاربر با نام raha_motamedi دارای ای پی یکسان با ای دی یکی از اساتید هستند ، و اطلاعیه قبلی مبنی یکسان بودن این دو کاربر رد شده و امکان این عمل در ابهام است
با این وجود با اهانت کنندگان و نسبت دادن الفاظی مثل اجیر شدن برای یک موسسه و اهانت به اساتید دیگر برخورد خواهد شد

بنده از اشتباه مدیریتی ، مبنی بر قطعیت موضوع از حضور استاد مربوطه عذر خواهی می کنم و امیدوارم ادعای کاربر مربوطه مبنی بر استفاده از کامپیوتر یکسان حقیقت داشته باشد

به امید روز های بهتر:gol:

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

سلام
همانطور که محمد عزیز گفت این دو درس ربطی به هم ندارند
شاید بهتر هست مبحث لاپلاس و انالیز مختلط را قبل از کنترل از درس ریاضیات بخوانید
برای درس بررسی هم بهتر هست ابتدا درس مدار های الکتریکی را بخوانید تا سرعت یادگیریتان بیشتر شود

یونس313

عضو جدید
ممنون که جواب دادین؟؟؟؟؟؟

سلام
در مورد کنترل اگر پایه خوبی ندارید مهم نیست . شما با خواندن کتاب مهندس تقوی به سطح علمی خوبی می رسید . تازه یکی از دوستان همین تالار که من حرف ایشان را خیلی قبول دارم و ایشان فکر کنم در درس سیگنال 60 درصد جواب داده بودند خیلی تعریف کتاب کنترل پوران را می کرد . اقا کنترل زیاد سخت نیست خیلی علیه این درس جو سازی کردن فقط طراح ها دوست دارن دو سه سوال جدید طراحی کنن که تا حالا مشابه اون نبوده و این یک امر طبیعی هست . شما همون کلاس ماشین رو برو
انشا الله همیشه موفق باشی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

..........................
مثله همیشه((دمه همه بچه های پایین گرم ))

سجادیان آدم باحالیه و خوبم درس میده.جاهد مطلق رو من ازت خواهش میکنم سراغش نرو چون من باهاش کلاس داشتم و به معنای کلمه پولم رو ریختم توی جوب.شیرین آبادی هم خوبه.من شیرین آبادی رو پیشنهاد میکنم

mo_ha

عضو جدید
سلام دوستان
طراحاش اینان:
اینم برنامه آزمونشه.
http://m-binesh.ir/_upload/userfiles/files/برق#1.zip

خواهش میکنم از بقیه دوستانم نظرشونو بگن:(
خواهشا

kobe24

عضو جدید
سلام دوستان من تو نمایشگاه کتاب آزمون های پارسه را ثبت نام کردم
.....:wallbash:با این توصیفاتی که استاد اسلام پناه و استاد تقوی گفتن که تیم طراحی سوالات عوض شده پشیمون شدم
.....کسی میدونه چطوری باید انصراف بدم و پولمو پس بگیرم:mad:
........... دوستان اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره خواهشا کمک کنه​

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان من تو نمایشگاه کتاب آزمون های پارسه را ثبت نام کردم
.....:wallbash:با این توصیفاتی که استاد اسلام پناه و استاد تقوی گفتن که تیم طراحی سوالات عوض شده پشیمون شدم
.....کسی میدونه چطوری باید انصراف بدم و پولمو پس بگیرم:mad:
........... دوستان اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره خواهشا کمک کنه​
دوست عزیزم باور کنید موسسات کنکور ازمایشی انطور که شما فکر می کنید تاثیر گذار نیستند
مهم برنامه شما برای درس خواندن و جمع بندی و تسلط به مطالب خوانده شده است

پارسه ، نصیر ، سنجش ، بینش و.... هیچ کدام با دیگری تفاوتی ندارد! ( شاید در نظم برگزاری و کیفیت سوالات و قیمت با هم متفاوت باشند ولی من به شما قول میدهم که اصلا لازم نیست حتی به این اختلافات فکر کنید!)
و هیچ کدام تعیین کننده نیست
این خودتان هستید که تعیین کننده هستید
خودتان
خودتان
خودتان

دوستان موافقید هر چه زودتر از بحث کلاس و موسسات کنکوری جدا بشیم ؟
نزدیک به 10 تا تاپیک رفع اشکال هست که دارن خاک میخورن!

اصلا مایلید تاپیک جدیدی برای گفتگوی ارشد ایجاد کنیم که در ان بحثی از کلاس و موسسه کنکوری و ازمایشی نشود ؟ ( یعنی قانون تاپیک همین باشد)
اصلا اگر دوستان مایل باشند این را بصورت یک قانون کلی در سایت دراریم؟

بعضی از دوستان از اب گل الود کنکور دارن بد جوری ماهی میگرن...

یونس313

عضو جدید
دوست عزیزم باور کنید موسسات کنکور ازمایشی انطور که شما فکر می کنید تاثیر گذار نیستند
مهم برنامه شما برای درس خواندن و جمع بندی و تسلط به مطالب خوانده شده است

اصلا مایلید تاپیک جدیدی برای گفتگوی ارشد ایجاد کنیم که در ان بحثی از کلاس و موسسه کنکوری و ازمایشی نشود ؟ ( یعنی قانون تاپیک همین باشد)
اصلا اگر دوستان مایل باشند این را بصورت یک قانون کلی در سایت دراریم؟

بعضی از دوستان از اب گل الود کنکور دارن بد جوری ماهی میگرن...

سلام
ایدین جان خیلی فکر خوبی هست . منتظریم
انشاالله تاپیک های رفع اشکال هم زود تر بچه ها فعال شوند . دکتر حلم زاده گفتند هر مشکل درسی در بررسی و ماشین باشه پاسخ می دهند . پس چه خوبه از اساتید مثل ایشان و مهندس اسلام پناه و مهندس تقوی و مهندس کریمان و مهندس باغستانی استفاده کنیم .
این باشگاه یک فرصت برای کسانی هست که به کلاس دست رسی ندارند و می توانند اشکالات درسی شون رو اینجا مطرح کنند .

راستی از مهندس کریمان خبری نیست .

• Like
واکنش ها: EECi

arman_20

عضو جدید
سلام . چیزایی که خوندم بحث جالبی بود . یه چیز میخوام بگم .

یکی از دوستام که دانشگاه آزاد اسلامی واحد.....فارغ التحصیل شده بود فقط همین کتاب های زیر رو خوند و دانشگاه علم و صنعت روزانه گرایش الکترونیک قدرت قبول شد .

مدار= فقط پوران رو خوند .
کنترل = اریاز و خاکی صدیق خوند .
ریاضیات مهندسی = کریمی نصیر
بررسی = پارسه
الکترومغناطیس= پارسه
ماشین = فکر کنم مدرسان خوند .

باورتون شاید نشه . فقط همین ها رو خوند .
یه منبع دیگه اضاف نکرد . هیچ کلاس کنکوری هم شرکت نکرد . هیچ جزوه کنکوری نداشت . هیچ مرجعی نخوند .
ازمون ازمایشی هم شک دارم که درست شرکت کرده باشه . باورتون نمیشه . هنوز یادمه . مثلا استاد کهن رو اصلا نمی شناخت
حتی اسم اون رو هم نشنیده بود . البته حق هم داشت چون اصلا توی این فاز ها نبود . هنوز یادمه . ترم اخر که بودیم ایام عید ما که همگی دنبال
دید و بازدید و تفریح و اجیل بودیم اون می گفت ایام عید 150 صفحه اول کتاب اریاز رو خوندم . شاید باورتون نشه . یک روز قبل از اعلام نتایج ( هنوز نتیجه اعلام نشده بود ) اون رفت تهران واسه مشاوره .

دوستم فقط تلاش کرد . فقط تلاش . اصلا دنبال استاد و موسسه و این چیزا نبود

EECi

مدیر بازنشسته
خب دوستان این تاپیک را همین جا نگه میداریم و تاپیک جدیدی را ایجاد خواهیم کرد که ان شالله با کمک هم تاپیکی کاربردی و علمی و تا حدی هم خودمانی تر خواهد بود.
+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

قوانین تاپیک جدید:
1- هر گونه بحث در مورد کلاس های کنکور ممنوع!
2- هرگونه بحث در مورد انتخاب کنکور های آزمایشی ممنوع!
3-از ارسال پست های غیر کاربردی و بی ربط با تاپیک خودداری کنید.
4- از هر گونه تشکر لفظی از پستی خاص خودداری کنید و از دکمه تشکر استفاده کنید

دوستان دقت بکنند برای بحث های مربوط به 2 مورد اول ، می توانند از صندوق خصوصی خود استفاده کنند .( البته بنده همین جا بگویم اگر کسی واقعا طالب موفقیت هست ، نیازی به حساسیت در دو مورد اول ندارد و می داند که باید خودش تلاش کند- نکته دوم این هست که من در هیچ کلاسی تا بحال شکرت نکردم و در مورد کنکور ازمایشی هم تصمیم جدی نگرفته ام و انتخاب خودم را در اواخر شهریور ماه خواهم گرفت پس نمی توانم شخصا به شما کمکی بکنم)

با آرزوی موفقیت همه عزیزان در تک تک مراحل زندگی:gol:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا