بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

negar_1986

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان مخصوصا خانوم نگار
که همچنان تو بحثها شرکت می کنند و نظر میدن.
خانوم نگار من منتظرم خبر قبولیتونو تو شریف بشنوم
از سایر دوستان که در تاپیک 89 نظر میدادن خواهش میکنم که دوباره تو این تاپیک بیان و نظر بدن
با آرزوی موفقیت برای همتون
سال قبل از همون موقع ها كه شروع كردم واسه كنكور بخونم تو بحث هاي بچه هاي ارشد 89 بودم ...يه وقتايي كه سوال داشتم بچه هايي كه سال قبل كنكور داده بودن مثله آقاي آريايي و آقاي احسان و بقيه كه الان خوب خاطرم نيست جواب ميدادن و همين مسئله خيلي بهم كمك كرد... واسه همين الان خوشحال ميشم منم بتونم كمكي به بچه هاي ديگه بكنم ...

pm1

عضو جدید
الان خوشحال ميشم منم بتونم كمكي به بچه هاي ديگه بكنم ...

سلام.واقعا ازتون ممنونم باید شما به عنوان کاربر نمونه انتخاب بشین.
من راستش تازه میخوام شروع کنم بخونم به نظر شما وقت کم نمیارم؟
جزوه های ریاضی پارسه رو گرفتم ،حالا اول بسم اله چه جوری شروع کنم ،اول همه رو بخونم بعد تست ؟یا با هر مبحثی تستش رو هم بزنم؟ اصلا کتاب تست ریاضی چی بگیرم؟ اگه پارسه ثبت نام نکرده باشیم ،کتاباشو بهمون میفروشن یا نه؟
بعدش تا کی ریاضی رو طول بدم بهتره؟
غافلگیر شدی از این همه سوال ،نه!!! آخه مشکلم اینه که صفر کیلومترم.لطفا هر چند تا تونستین جوابمو بدین.
ممنون

ea_mecs

عضو جدید
خانم نگار ، شما میانگین روزی چند ساعت مطالعه داشتین؟ مطالعه اتون منظم بود؟
اصلا به نظر شما ، بچه کنکوری:) ، روزی چقدر باید بخونه؟؟

febrahimi

عضو جدید
با سلام به همه بچه ها
من از الان میتونم واسه ارشد شروع کنم ( کارمندم و تا ساعت 5 سر کارم )

Risko

عضو جدید
سلام به همه ...
دوستان من از جزوه های پارسه اصلا راضی نیستم !!
مثلا من شنیده بودم درس دینامیک ماشین جزوه اش خیلی زیاده !
اما الان که رفتم و گرفتم می بینم خیلی هم نیست !
شاید امسال جزوه ها رو عوض کرده ؟؟ آره ؟؟:surprised:
توی درس های سیالاتی به نظرم راهیان ارشد خیلی بهتر توضیح داده ...
نظر بقیه هم این جوری هست ؟؟:smile:

siavash_m689

عضو جدید
با سلام به همه بچه ها
من از الان میتونم واسه ارشد شروع کنم ( کارمندم و تا ساعت 5 سر کارم )

سلام دوست عزیز الان که دیر نشده اگر زودتر از اینم شروع می کردی باز زیاد فرقی نداشت چون درسا خیلی زود از یادت میرن! خیلی ها از آبان شروع می کنن نمونش دوست خودم که پارسال خواجه نصیر قبول شد

siavash_m689

عضو جدید
سلام به همه ...

پارسه فقط ریاضیش خوبه جزوه هاش واقعا خنده داره نمونش جزوه استاتیکش :redface:

negar_1986

عضو جدید
سلام به همه ...
اگه منظورتون اون جزوه هايي كه با آزموناش ميده كه وقت خودتونو باهاش هدر نديد ....

negar_1986

عضو جدید
سلام.واقعا ازتون ممنونم باید شما به عنوان کاربر نمونه انتخاب بشین.
من راستش تازه میخوام شروع کنم بخونم به نظر شما وقت کم نمیارم؟
جزوه های ریاضی پارسه رو گرفتم ،حالا اول بسم اله چه جوری شروع کنم ،اول همه رو بخونم بعد تست ؟یا با هر مبحثی تستش رو هم بزنم؟ اصلا کتاب تست ریاضی چی بگیرم؟ اگه پارسه ثبت نام نکرده باشیم ،کتاباشو بهمون میفروشن یا نه؟
بعدش تا کی ریاضی رو طول بدم بهتره؟
غافلگیر شدی از این همه سوال ،نه!!! آخه مشکلم اینه که صفر کیلومترم.لطفا هر چند تا تونستین جوابمو بدین.
ممنون
واسه رياضي ها اگه مي خواين قوي شيد اول تو هر مبحثي درس از رو معتقدي بخونين بعد تست هاي تاليفيش بعد هم تست هاي كنكور ترجيحا از رو كتاب خودش كه شيوه هاي حلش مشابه باشه با همون درسي كه خوندين ...چون تو حلاي تشريحي دقيقا از همون چيزايي كه خوندين استفاده مي شه و خيلي خوب واستون جا مي افته .. تست هاي رياضي رو بايد حتما تا آخرش حل كنين من يه تست رو كامل حل مي كردم بعد تست هاي مشابهو وقتي حلش رو مي دونستم رد مي كردم همين باعث شد سرعتم واسه حل تست كم بشه سر كنكورم تو دو تا سوال رياضي مهندسي كه ساده هم بود يه اشتباه خيلي كوچيك تو روند حلش كردم دو تا از سوالام نمره منفي خورد ...در ضمن رياضي رو بايد هر روز بخونين تا زمان كنكور چون خيلي خيلي فراره ...

a.m.86

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من تازه می خوام برای ارشد 90 بخونم اما نمی دونم از چه درسی شروع کنم و چه جوری برنامه ریزی کنم !!!!:( لطفا راهنمایی کنید.
اگه لطف کنید برنامه ریزی درسی پارسه یا هر موسسه دیگه برای هر آزمونش رو برام بزارید ، ممنون میشم.:);)

negar_1986

عضو جدید
خانم نگار ، شما میانگین روزی چند ساعت مطالعه داشتین؟ مطالعه اتون منظم بود؟
اصلا به نظر شما ، بچه کنکوری:) ، روزی چقدر باید بخونه؟؟
اصلا قاعده كلي واسه خوندن وجود نداره ... من روزي ده ساعت ولي ديگه دو سه ماه نزديك كنكور مفيد 6 ساعت مي خوندم چون خسته شده بودم ...منظم مي خوندم با برنامه مي خوندم ... واسه خودم برنامه مي ريختم ...من دوستي داشتم كه 2 سال پشت سر هم واسه كنكور خوند خيليم درس خون بود ولي نهايتا مجبور شد بره آزاد ...مهمتر از چقد خوندن مفهومي خوندنه ...واسه هر درسي دنبال منبعي بگرديد كه درسو مفهومي بگه نه مدام نكته هايي بگه كه نفهميد چرا اصلا اينجوريه ....به نظرم سيالاتاي راهيان ارشد خيلي از مباحثش اين طوريه ...اين نظر منه شايد خيلي ها هم به نظرشون عالي باشه ...به نظرم چون كتاب بهتري تو بازار نيست استقبال ازين كتاب خيليه

respina_518

کاربر فعال
راهنمایی

راهنمایی

اصلا قاعده كلي واسه خوندن وجود نداره ... من روزي ده ساعت ولي ديگه دو سه ماه نزديك كنكور مفيد 6 ساعت مي خوندم چون خسته شده بودم ...منظم مي خوندم با برنامه مي خوندم ... واسه خودم برنامه مي ريختم ...من دوستي داشتم كه 2 سال پشت سر هم واسه كنكور خوند خيليم درس خون بود ولي نهايتا مجبور شد بره آزاد ...مهمتر از چقد خوندن مفهومي خوندنه ...واسه هر درسي دنبال منبعي بگرديد كه درسو مفهومي بگه نه مدام نكته هايي بگه كه نفهميد چرا اصلا اينجوريه ....به نظرم سيالاتاي راهيان ارشد خيلي از مباحثش اين طوريه ...اين نظر منه شايد خيلي ها هم به نظرشون عالي باشه ...به نظرم چون كتاب بهتري تو بازار نيست استقبال ازين كتاب خيليه

اگه بخوایید چند تا نصحیت بکنین به بچه های کنکوری امسال چی مگید؟
با توجه به نتیجه خوبی که خودتون از کنکور گرفتید!!!!!!!!!

hassan676767

عضو جدید
slam dustane aziz
man be dalile moshkelati ke dashtam 1 saal morekhasi tahsili gereftam
paeez ham terme 9 khodam ro shoru mikonam va
man mitunam ba in vaziyatam tu konkure sarasarie emsal sherkat konam?

Risko

عضو جدید
واسه رياضي ها اگه مي خواين قوي شيد اول تو هر مبحثي درس از رو معتقدي بخونين بعد تست هاي تاليفيش بعد هم تست هاي كنكور ...
این کتاب معتقدي کتاب تست هست ؟؟:redface:
می شه لطفا بگین چاپ کدام انتشارات هست ؟؟

MHM1365

عضو جدید
سلام خدمت اساتيد عزيز.
1- كسي هست كه امسال (تابستون) كلاسهاي ماهان شركت كرده باشه؟ مي خوام بدونم كلاسهاي دكتر نيكخواه بهرامي چه جوريه؟
2- كسي درمورد جزوه ديناميك ماشني دكتر حنانه نظري نداره؟ خوبه تهيه كنم يا نه. خودم كتاب راستگو رو دارم خوبه ها ولي يه ذره چرت و پرت گفته.
با تشكرhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/wink.gif

sajjad.sedighi

عضو جدید
منم با دوستت موافقم ولی نمیشه از تجربیات دیگران گذشت ، شما که تلاش می کنی خوب طبق تجربه ی اونا باشه.

منم با دوستت موافقم ولی نمیشه از تجربیات دیگران گذشت ، شما که تلاش می کنی خوب طبق تجربه ی اونا باشه.

سلام خدمت بچه ها
این بسته های ماهان که توی نمایشگاه هست کسی قبلا استفاده کرده و موفق شده یا نه ؟
یکی از رفقام میگفت منبعی که میخونی زیاد اهمیت نداره و خوندن درست هر منبعی که در دسترس داره اهمیت داره . به نظر شما این حرف درسته؟
منم با دوستت موافقم ولی نمیشه از تجربیات دیگران گذشت ، شما که تلاش می کنی خوب طبق تجربه ی اونا باشه

smsman

عضو جدید
این کتاب معتقدي کتاب تست هست ؟؟:redface:
می شه لطفا بگین چاپ کدام انتشارات هست ؟؟

انتشارات پارسه . میتونید از نمایندگیش توی شهرتون تهیه کنید . معتقدی 4 جلد کتاب برای ریاضی 1 و 2 داره . برای ریاضی 1 ، 1 جلد درس و 1 جلد تست . برای ریاضی 2 هم همینطور ;)

tanha60

عضو جدید
تبریک

تبریک

سلام بچه ها :
اول از همه به اونایی که مجاز شدن وان شاء الله قبول میشن از صمیم قلب تبریک میگم.بعد برای خودم افسوس می خورم که جزء اولین کسایی بودم که تو این تایپیک شرکت کردم ولای حتی سر آزمون نتونستم برم.اولای درس خوندن که آنفولانزا گرفتم بعد هم که ....
بچه ها من تصمیم جدی گرفتم که بخونم وامسال قبولشم(اگه خدا بخواد)کلاسای حضوری پارسه رو شرکت کردم با آزمونا.الانم دارم سیالات وترمو وانتقال حرارت مخونم.برام دعا کنید که دیگه مشکلی پیش نیاد.خدایی درس خوندن برای ما متاهلا خیلی خیلی سخته.امیدوارم سال دیگه تو یکی از این دانشگاهها ببینمتون.
موفق باشید
;);)

amintabrizli

عضو جدید
سلام .اگر امکان داره منابع مفیدی که برای ساخت و تولید لازمه معرفی کنید.متشکر.
ماشین ابزار=م.شبگرد(دانشگاه تبریز)
توانایی=رازفر
جوشکاری=جزوه ستاری فر(امیر کبیر)
تولید مخصوص=جزوه امیر عبداله(امیر کبیر)
پنوماتیک=جزوه رضاعی(امیر کبیر)
مواد=تویسرکانی
;)

tanha60

عضو جدید
سلام. بچه هایی که میخوان تازه کنکور بدن واسه درس زبان ( حتی اگه قصد ندارید به سوالای زبان پاسخ دهید) حتما به این سایت یه سری بزنین.
من که حال کردم.
www.gozineakhar.com
بچه ها قیمت این نرم افزار 25000 تومانه.ولی تافل نارسیس خیلی بهتره وارزونتره9000

siavash_m689

عضو جدید
ماشین ابزار=م.شبگرد(دانشگاه تبریز)
توانایی=رازفر
جوشکاری=جزوه ستاری فر(امیر کبیر)
تولید مخصوص=جزوه امیر عبداله(امیر کبیر)
پنوماتیک=جزوه رضاعی(امیر کبیر)
مواد=تویسرکانی
;)

برای ساخت و تولید
درس های دیگری هم هست
سیستم های اندازه گیری
قالب پرس
انیورسال+ توانایی ماشینکاری+...

با این منابعی فوق فوقش 2تا تست علم مواد اونم اگر 250 صفحه ی اول این کتاب رو کامل کامل بلد باشید و فرمولهاشو حفظ باشید... یک تست تولید مخصوصووو یک تست از کتاب رازفر اگر بتونید مساله ی سختی که از این کتاب به عنوان تست میاد حل کنید... تازه میشه 20 درصد! سوال سیستم اندازه گیری هر کتابی یا هر جزوه ای بخونی نمیشه جواب داد... و هیچ کس سرش وقت نمی زاره... و در ادامه : هیدرولیک و پنوماتیک قالب پرس تولید مخصوص جمعا 4-6 تست دارن برای این دروس باید خیلی تسلط داشت
اگر زیره 40 درصد بزنید محاله رتبتون بیاد زیره 500 و بالای 500 هم یعنی هیچ! مگر این که ریاضی و جامداتو بالای 70 60 بزرنید
برای موفقیت تو درس ساخت تولید منابع خاصی نداریم اول باید هر چی دم دستت در خصوص ساخت و تولید میاد بخونی هر سال یه چیزه جدید میاد باید اطلاعات تخصوصی و دقیق در خصوص ساخت قطعات داشته باشید تو جزوه ی ساخت تولید پارسه سال قبل فقط 5 تست میشد حل کرد سوالای پارسالو نگاه کنید! دوم این که محاسبات هر چیزیو که خواستن باید تو ذهنتون باشه چون از هر چیزی امکان سوال دادن هست و شما به عنوان یک مهندس ساخت باید بهشون جواب بدید

آخرین ویرایش:

Risko

عضو جدید
انتشارات پارسه . میتونید از نمایندگیش توی شهرتون تهیه ;)
اگر این کتاب چاپ پارسه هست پس چرا به جای کتاب ریاضی که همراه با آزمون هاش تحویل میده به داوطلبین ارائه نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:
پول زور وده هست ؟؟؟؟

amintabrizli

عضو جدید
برای ساخت و تولید
درس های دیگری هم هست
سیستم های اندازه گیری
قالب پرس
انیورسال+ توانایی ماشینکاری+...

دوست عزیز من فقط اون منابعی رو نوشتم که فکر کردم روتین نیستن .مثلا سیستم های اندازه گیری تو تموم دانشگاهها از J.F.galyer تدریس می شه و نیازی به بازگویی نیست.

z.alavi

کاربر فعال
انتشارات پارسه . میتونید از نمایندگیش توی شهرتون تهیه کنید . معتقدی 4 جلد کتاب برای ریاضی 1 و 2 داره . برای ریاضی 1 ، 1 جلد درس و 1 جلد تست . برای ریاضی 2 هم همینطور ;)

اما من اینجا در مشهد به نمایندگی پارسه مراجعه کردم ولی گفتند بدون ثبت نام در آزمون ها به هیچ وجه، هیچ کتابی را به صورت آزاد نمی فروشند!!

ali-10

عضو جدید
با سلام به همه اونایی که دارن سخت میخونند
من برای طراحی کاربردی دارم میخونم و طبق اطلاعاتی که کسب کردم وقت گذاشتن و مراجع رو خوندن کار معقولی نیست مگر اینکه واقعا در یک مبحث ضعیف باشیم .
دوستانی که سر سخت دارن میخونن لطفا راهنمایی کنند که این کتابهای که من میخونم مناسب هست و اگر نیست اصلاح کنند :
- زبان : راهیان ارشد و پوران پژوهش
- ریاضیات : کلا پارسه
- ترمودینامیک ، سیالات ، انتقال حرارت : کلا پوران پژوهش
- مقاومت : دکتر نائی
- استاتیک : راهیان ارشد
- طراحی اجزا : راهیان ارشد
- دینامیک و ارتعاشات و کنترل و دینامیک ماشین : مراجع یا ؟؟؟
لطفا بنا به تجربه و اطلاعاتی که کاربردی است لیست بالا رو کامل تر کنید .
ضمنا آزمونهای پران پژوهش بهتره یا پارسه ؟

ea_mecs

عضو جدید
با سلام به همه اونایی که دارن سخت میخونند
من برای طراحی کاربردی دارم میخونم و طبق اطلاعاتی که کسب کردم وقت گذاشتن و مراجع رو خوندن کار معقولی نیست مگر اینکه واقعا در یک مبحث ضعیف باشیم .
دوستانی که سر سخت دارن میخونن لطفا راهنمایی کنند که این کتابهای که من میخونم مناسب هست و اگر نیست اصلاح کنند :
- زبان : راهیان ارشد و پوران پژوهش
- ریاضیات : کلا پارسه
- ترمودینامیک ، سیالات ، انتقال حرارت : کلا پوران پژوهش
- مقاومت : دکتر نائی
- استاتیک : راهیان ارشد
- طراحی اجزا : راهیان ارشد
- دینامیک و ارتعاشات و کنترل و دینامیک ماشین : مراجع یا ؟؟؟
لطفا بنا به تجربه و اطلاعاتی که کاربردی است لیست بالا رو کامل تر کنید .
ضمنا آزمونهای پران پژوهش بهتره یا پارسه ؟

دوست عزیز ، اینها توصیه منه .
دروس ترمو ، سیالات ، انتقال : من از راهیان می خونم . واقعا خوبه
ارتعاشات : پوران . دکتر جباری
طراحی : مدرسان شریف یا جزوه دکتر شریعت پناهی

amintabrizli

عضو جدید
استاتیک به نظرتون راهیان ارشد خوبه؟
فکر می کنم امسال استاتیک نائی بدستمون نرسه

بالا