بحث آزاد صنایع

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیر Amir

عضو جدید
مدیریت راهبردی و روابط عمومی

مدیریت راهبردی و روابط عمومی

مدیریت راهبردی عبارت است از فرایندی كه از طریق آن سازمان‌ها، محیط‌های داخلی و خارجی خود را شناسایی كرده و در صدد شناخت عمیق آنها برمی‌آیند. علاوه بر آن مسیر راهبردی خود را پایه‌گذاری كرده و دست به خلق استراتژی‌هایی می‌زنند تا با به كارگیری آنها به اهداف تعیین شده سازمان برسند. هم‌چنین مدیریت راهبردی، علم و هنر تدوین،‌ اجرا و ارزیابی تصمیم‌های چندگانه‌ای است كه سازمان را به هدف‌های بلندمدت خود می‌رساند. بنابراین نقش و جایگاه مدیریت در روابط عمومی به مثابه اعمال مدیریت در مدیریت است. بدین معنا كه از یك طرف موضوع برنامه‌‌ریزی مدیریت در روابط عموم مدنظر قرار می‌گیرد و از طرف دیگر خود در روابط عمومی و فعالیت‌های آن به عنوان یك وظیفه مدیریتی مطرح است. پس مدیریت راهبردی در روابط عمومی دارای سه مرحه است:
۱_ تدوین استراتژی،‌
۲_ اجرای استراتژی،
‌۳_ ارزیابی استراتژی.
در مرحله تدوین استراتژی برای روابط عمومی لازم است به عوامل زیر توجه شود؟
الف _ شناخت، تحلیل و ارزیابی نقاط قوت روابط عمومی.
ب _ شناخت، تحلیل و ارزیابی نقاط ضعف روابط عمومی.
ج _ شناخت، تحلیل و ارزیابی فرصت‌های مهیا شده برای روابط عمومی.
د _ شناخت، تحلیل و ارزیابی تهدیدات خارجی موجود برای روابط عمومی.
دومین مرحله در این رویكرد اجراست. بنابراین اجرای استراتژی‌ها ایجاب می‌كند كه روابط عمومی سازمان، هدف‌های سالانه را در نظر بگیرد،‌ سیاست‌ها را تعیین كند،‌در كاركنان نسبت به فعالیت‌های خود انگیزه ایجاد كند و منابع را به گونه‌ای تخصیص دهد كه استراتژی‌های تعیین شده روابط عمومی به اجرا درآید. اغلب،‌ اجرای استراتژی‌ها را در مرحله عملی مدیریت راهبردی می‌نامند. مرحله سوم مدیریت استراتژیك، ارزیابی است. مدیران باید بدانند تصمیمات آنها چه زمانی كارساز واقع نمی‌شود. همه استراتژی‌ها در آینده دستخوش تغییرات می‌شوند،‌ زیرا عوامل درون و برون سازمانی به صورت دایم در حال تغییر هستند، لذا برای ارزیابی استراتژی‌ها سه فعالیت عمده به شرح زیر انجام می‌شود.:
۱_ بررسی عوامل درون و برون سازمانی كه پایه و اساس استراتژی‌ها كنونی قرار گرفته‌اند.
۲_ محاسبه عملكردها.
۳_ اقدامات اصلاحی.
بنابراین، تصمیم‌گیری و امكان چاره‌اندیشی منطقی به خصوص در مواقع بحرانی و مسایل جدی، همواره به عنوان یكی از مهارت‌های برتر مدیران شمرده می‌شود. از این‌رو مدیرانی كه بهترین و عملی‌ترین تصمیم‌ها را در زمان مناسب می‌گیرند و نتیجه مطلوبی از آن به دست می‌آورند،‌ به عنوان افرادی موفق شناخته شده و از منزلتی والا برخوردارند و حال اگر عوامل ذكر شده از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند به هنگام بروز مشكل، راهگشای سریعی برای حل آن باشد، اما اگر این توانایی‌ها و قابلیت‌های برتر در شیوه‌ای درست و قالبی مناسب مورد استفاده قرار بگیرد، بهتر خواهد توانست نتایج مثبت خود را آشكار كند.
با این حال،‌ نبود برنامه‌های مدون و مصوب بیش از پیش بر كمرنگ شدن خلاقیت و نوآوری مدیریت روابط عمومی دامن زده است. به همین جهت روابط عمومی‌ها همیشه از سوی مدیران عالی سازمان مورد انتقاد قرار می‌گیرند. دلیل این امر این است كه انتخاب مدیران روابط عمومی بر اساس تخصص و شایسته‌سالاری نیست،‌ بلكه متاسفانه روابط بر ضوابط حاكم است

امیر Amir

عضو جدید
عضویت در بزرگترین سایت متخصصین ایران...از همه رشته ایی اونجا هست...

عضویت در بزرگترین سایت متخصصین ایران...از همه رشته ایی اونجا هست...

بچه های مهندس عزیز...بچه های صنایع...

یک سری به لینک موجود در امضای من بزنید....

ثبت نام کنید....

ضرر نمیکنید....

این میتونه راهی تازه و شروع ارتباط تازه برای شما و من باشه که بتونیم با مهندسین و اکسپرت های بیشتری رابطه داشته باشم.....

میبینمتون

mahtabi

مدیر بازنشسته
بچه ها میشه بگین کجاییییین؟
این بحث efqm چرا خوابیده؟
یواش یواش دارین منو نا امید میکنینااااااااااااااا:mad:

mahtabi

مدیر بازنشسته
میشه بگین کجاییییییین؟

میشه بگین کجاییییییین؟

بچه ها واقعا غصم شده.
چرا بچه های فعال نیست؟
بردینوا؟
بهبود؟
پارسا کوش؟
جناب پرهیزی؟
چرا فقط بحث های با درجه اولویت کمتر رو بورسن؟
چرا بحث باید بخوابه؟
چرا بچه های تازه وارد نمیان تو بحث ها؟میترسن؟
مگه کسی حرفی اشتباه بزنه دارش میزنیم؟
بابا بخدا این ره که میرویم به...

نهایتش بهمون میخندن دیگه.خوب بیاین یه حرفی بزنین ببینین ایده اتون درستن؟

آخه من تنها چکاری رو میتونم انجام بدم؟
همکاری و همیاری کجااااااااااااست؟
در حال حاضر فقفط جناب حکیمی هستش و دو تا دیگه از بچه ها.این باید باشه؟
اینه تالار صنایع؟:cry::mad:

امیر Amir

عضو جدید
واسه هر کی که دنبال کاره..رفتی مشغول شدی دست ما هم بگیر

واسه هر کی که دنبال کاره..رفتی مشغول شدی دست ما هم بگیر

شركت سماسامانه در نظر دارد براي تكميل نيروهاي مورد نياز خود در زمينه مديريت و رهبري پروژه، دعوت به همكاري نمايد.

شرايط:
رشته/ گرايش: مهندسي صنايع (همه گرايش ها)، مديريت (همه گرايش ها)، اقتصاد و علوم اقتصادي

قابليت ها و مهارت هاي عمومي
مهارت هاي عمومي مشاوره مديريت
قابليت ارايه نتايج اطلاعات ارزيابي‌شده در قالب گزارش و جلسات ارايه
سخت‌كوشي، پي گيري و پشتكار
هوش و خلاقيت
علاقه و توانایی بالا در حوزه‌های مشاوره مديريت
مهارت زبان انگليسي
تسلط بر مجموعه نرم افزارهاي Microsoft office

قابليت هاي کليدي شغل
تخصص در یکی از حوزه های علمی مدیریت یا سیاست گذاری
توانایی مديريت و رهبري تيم هاي متشکل از پرسنل دانشي
توانايي برقراري ارتباط موثر با كارفرما و اعضاي پروژه
قابليت برنامه‌ريزي و مديريت امور پروژه
توانایی شناسايي، تحليل و حل مسايل
توانایی تحمل و رفع ابهامات در کار

عنوان شغل
مديريت پروژه‌هاي مشاوره‌اي و پژوهشي

اطلاعات ضروري جهت بررسي درخواست
نوع همكاري: تمام وقت، پاره وقت (در صورت پاره وقت بودن تعداد ساعات و روزهاي همكاري)
سابقه كاري در زمينه مرتبط

محل كار
تهران، شرکت سماسامانه مهندسي اطلاعات

تماس
متقاضیان در صورت دارا بودن توانمندي و تجربه در زمينه مرتبط با اين شغل، رزومه خود را به آدرس HRM@SamaSamaneh.com ارسال فرمایيد. همچنين در رزومه عنوان شغل مورد نظر نيز ذكر شود

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه های فعال صنایع , اگه پایه باشین یه بحث در مورد COQ هزینه یابی کیفیت باهم داشته باشیم.....
اول اینکه اصولا بحث هزینه یابی کیفیت موقعی پیش میاد که شرکت احساس کنه که یه سری از هزینه های جانبی که صرف ارتقاع کیفیت میشه تو حسابداری شرکت و ترازنامه کیفیت اون شرکت لحاظ نمیشه .کلا ماهیت بکارگیری ترازنامه کیفیت در شرکت ها به خاطر مقایسه تو گروه هزینه ای 1_ هزینه های درون سازمانی 2- هزینه های برون سازمانی با دو گروه 1- هزینه شکست 2- هزینه پشتیبانی می باشد و اینکه چه راه حل هایی برای کم کردن اختلاف بین این دو گروه هزینه ای می باشد......

hparhizi

عضو جدید
بچه ها واقعا غصم شده.
چرا بچه های فعال نیست؟
بردینوا؟
بهبود؟
پارسا کوش؟
جناب پرهیزی؟
چرا فقط بحث های با درجه اولویت کمتر رو بورسن؟
چرا بحث باید بخوابه؟
چرا بچه های تازه وارد نمیان تو بحث ها؟میترسن؟
مگه کسی حرفی اشتباه بزنه دارش میزنیم؟
بابا بخدا این ره که میرویم به...

نهایتش بهمون میخندن دیگه.خوب بیاین یه حرفی بزنین ببینین ایده اتون درستن؟

آخه من تنها چکاری رو میتونم انجام بدم؟
همکاری و همیاری کجااااااااااااست؟
در حال حاضر فقفط جناب حکیمی هستش و دو تا دیگه از بچه ها.این باید باشه؟
اینه تالار صنایع؟:cry::mad:

مديريت محترم تالار سركارخانم مهتابي
ضمن تشكر از لطفتون

بايد بگم حق داريد
راستش يه مدتيه يه مسئوليت جديد بهم سپرده شده و يكم سرم شلوغ شده بحدي كه روزانه يكي دوساعتي وقت كم ميارم .
اما سعي ميكنم سريعا خودم رو با شرايط جديد وفق بدم و فعاليتم رو تو تالار بيشتر كنم ....

mahtabi

مدیر بازنشسته
سلام به همه بچه های فعال صنایع , اگه پایه باشین یه بحث در مورد COQ هزینه یابی کیفیت باهم داشته باشیم.....
اول اینکه اصولا بحث هزینه یابی کیفیت موقعی پیش میاد که شرکت احساس کنه که یه سری از هزینه های جانبی که صرف ارتقاع کیفیت میشه تو حسابداری شرکت و ترازنامه کیفیت اون شرکت لحاظ نمیشه .کلا ماهیت بکارگیری ترازنامه کیفیت در شرکت ها به خاطر مقایسه تو گروه هزینه ای 1_ هزینه های درون سازمانی 2- هزینه های برون سازمانی با دو گروه 1- هزینه شکست 2- هزینه پشتیبانی می باشد و اینکه چه راه حل هایی برای کم کردن اختلاف بین این دو گروه هزینه ای می باشد......

با سلام:
به نظرم خیلی بحث عالی میشه.البته من زیاد در این زمینه اطلاعات ندارم اما خوب میتونم یککم برم دنبالش .
من که کاملا موافقم.
حالا البته به بچه ها یه مژده هم میدم .
تاپیکش رو در تالار میزنم برن ببینن.
با احترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
ممنون جناب پرهیزی اما باور کنید که من خودم از اینکه هرکاری میکنم بچه ها فعال باشن و نمیشن خسته شدم.
امیدوارم یکمم خودشون به تالارشون کمک کنن.

امیر Amir

عضو جدید
مردم ملل مختلف اوقات خود را چگونه میگذراند؟

پس از ساعتها تحقیق ، برنامه روزانه ملتهای مختلف به شرح زير اعلام می شود :

امريکا : 8 ساعت کار ، 8 ساعت استراحت ، 2 ساعت ماندن در ترافيک ، 2 ساعت تفريح
ناسالم ، 2 ساعت تماشای تلويزيون ، 2 ساعت کار با اينترنت

فرانسه : 8 ساعت کار ، 6 ساعت استراحت ، 2 ساعت قدم زدن در خيابان ، 4 ساعت کتاب
خواندن ، 2 ساعت حرف زدن عليه تلويزيون ، 2 ساعت خنديدن

ايتاليا : 4 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 4 ساعت غذا خوردن ، 6 ساعت حرف زدن ، 2
ساعت خيابان گردی

آلمان : 8 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 2 ساعت اضافه کار ، 2 ساعت تماشای مسابقات
تلويزِيونی ، 2 ساعت مطالعه ، 2 ساعت فکر کردن به خودکشی

کوبا : 8 ساعت کار ، 8 ساعت تفريح ، 4 ساعت خواب ، 4 ساعت گوش کردن به سخنرانی
کاسترو

عربستان سعودی : 8 ساعت تفريح همراه با کار ، 6 ساعت تفريح همراه با خريد در خيابان
، 10 ساعت خواب

مصر : 4 ساعت کار ، 8 ساعت خواب ، 8 ساعت کشيدن قليان ، 2 ساعت گوش کردن به ام
کلثوم ، 2 ساعت حرف زدن در مورد گذشته

هندوستان : 8 ساعت جستجوی کار ، 6 ساعت خواب ، 6 ساعت تماشای فيلم ، 2 ساعت
جستجو برای محل خواب ، 2 ساعت برای رد شدن از خيابان

پاکستان : 4 ساعت کار غير مجاز ، 8 ساعت خواب در حين کودتا ، 8 ساعت اعتراض عليه
کودتا ، 4 ساعت فرا ر از دست پليس

ايران : 8 ساعت خواب ، 8 ساعت استراحت ، 2 ساعت حرکت در ترافيک ، 1 ساعت کار
،3 ساعت بحث در مورد گذران اوقات فراغت ، 2 ساعت بحث در مورد فوتبال!

امیر Amir

عضو جدید
◊ زن مانند اقیانوسی است که در برابر کوچک‌ترین و سبک‌ترین فشارها مقاومت نمی‌کند و سنگین‌ترین بارها را برمی‌دارد. راسموس نیلسن ◊

alirezakiani

عضو جدید
سلام
با توجه به تعدد تاپیک ها و وجود گسستگی در بحث ها در بین بحث ها که فه عقیده من یک نوع پارازیت هست پست هایی وجود دارن که بیشتر به سلام احوال پرسی شبیه هست تا صحبت در مورد موضوع خاصی...

من فکر شخصیم در مورد این تاپیک این هست که افراد در مورد تجربیات کاری و گذشته کاری خودشون صحبت بکنند و بگن که الان کجا هستند قبلا کجا بودند و لطفا بصورت کلی بیان نکنند اگر براشون مقدور هست بصورت جزیی و به شکلی که عزیزانی مثل من که تازه وارد هستند وتازه میخوان وارد محیط های کاری و مهندسی بشن بدونند و متوجه بشوند که چه کاری انجام چه کاری انجام ندن...

ساده تر بگم اینجا هزارو یک صنایع هست...بیشتر از گذشته تحصیلی _کاری خودتون بگید تا جایی که مقدور هست و فکر کنم خیلی سازنده باشه..
با احترام
.
.
.
امیر احمد;)

جناب امير احمد
با تشكر از بذل توجه و راهنمايي هاي به موقع شما ، در پاسخ به پيشنهاد شما مبني بر ارايه بحث سوگندنامه مهندسي اين بحث را اينجا مطرح مينمايم و اميدوارم تمامي دوستان فعال ما را همراهي نماينند.

سوگندنامه مهندسی
من با آگاهی کامل از نقشو تاثیر مهندسی در سازندگی و توسعه پایدار جهان، رفاه و آسایش انسان، حفظ جهان هستیاز آلودگی های زیست محیطی و تامین شادی پایدار و دراز مدت خود و دیگران، اینک که بهعنوان مهندس خدمت خود را آغاز می کنم به پروردگار جهان سوگند یاد می کنم که:
- همواره در سراسر زندگی شغلی، حرفه ای و اجتماعی خود بدینسوگند وفادار باشم.
- به انسان، به عنوان یک موجود صاحب خرد و شگفت انگیزترین پدیدهآفرینش بیاندیشم، صدیق و واقع بین باشم و به هیچ اقدامی که به انسان و انسانیت آسیبرساند، مبادرت نورزم.
- دانش مهندسی و تجربه حرفه ای خود را که میراث مشترک بشری است،مغتنم دانم و کوشش کنم تا آن را به روز نگهدارم و در حد توان خود به گنجینه دانش وتجربه های سودمند بشری بیفزایم.
- ایرانزادگاه من است که در آن زاده و پروردهشده ام، کوشش خواهم کرد که دین خود را به سرزمینم، مردمانم، نیاکانم، و آیندگان اداکنم.
- در طول زندگی حرفه ای خود تلاش کنم تا نقش موثری در توسعهپایدار کشورم داشته باشم.
- در حد توان به دانشگاه که مربی علمی و فنی من است و به کسانیکه پس از من در این مکان مقدس پرورش خواهند یافت، خدمت کنم.
- سرمایه های هستی، چون ماده، انرژی، محیط زیست و نیروی کار راسرمایه های تمام بشر بدانم، و در حفظ و کاربرد درست و بهسازی آنها کوشش نمایم.
- در تمام فعالیتهای مهندسی خود صداقت، دقت، نظم، عدالت، سرعتعمل، حفظ منابع اجتماع و حقوق دیگران را مراعات کنم و سلامت، ایمنی و آینده نسلهارا در نظر داشته و به آنان مهربان، دلسوز و متعهد باشم و همواره سود خویش را درمنافع عام جستجو کنم، رشوه خواری و سایر رذایل اخلاقی را طرد و برای زحمات خود ارزشمادی ای در حد معقول و متعارف طلب کنم.
- در تمام کوشش های مهندسی خود از دانش روز و آخرین یافته هایفنی آگاه شوم و آنها را با ابتکار، خلاقیت و نو آوری در طراحی، برنامه ریزی و اجرابکار بندم.
- در تمام کوشش های مهندسی خود استانداردهای را مراعات و تنهادر حیطه دانش و توانایی خود کار قبول کنم و تنها مدارکی را امضا کنم که به آنهااحاطه فنی کامل دارم. در مواردی که منع قانونی و حق مالکیت اختصاصی وجود ندارد،دانش خود را آزادانه و به صورت رایگان منتشر کنم و در اختیار دیگران قرار دهم.
- در ادای وظایف حرفه ای محول شده، متعهد، مسئولیت پذیر، مشارکتپذیر و رازدار باشم.
- محیطی پر از محبت و صفا و عشق و علاقه به خدمتگذاری بی ریا بهمردم و وطنم را بوجود آورم و همکاران خود را بدون توجه به ملیت، نژاد، مذهب، جنسیت،سن و عقیده دوست بدارم و ارزش های انسانی را در خود و در آنان پرورش دهم.
- در کوششهای مهندسی خود همیشه فردی متواضع باشم و موفقیتهای بهدست آمده را علاوه بر سعی و کوشش خود مرهون تاش همکاران و نظام آفرینش بدانم و ازآنان قدردانی و سپاسگذاری کنم.
در تمام کوششهای مهندسی خود جویا و پذیرای نقد و اظهار نظرصادقانه همکاران باشم و از لطمه زدن به حیثیت، شهرت، دارایی یا اشتغال دیگران پرهیزو از اقدامات بد خواهانه برای آنان خوداری کنم.
- از کوشش های فرهنگی و فعالیتهای اجتماعی که به منظور توسعهرفاه عمومی انجام می گیرد، استقبال و در آنها شرکت کنم.
- همکاران خود را به رعایت اصول اخلاق مهندسی و وجدانحرفه ای تشویق کنم.

امیر Amir

عضو جدید
به نظر من وقت کاغذ بازی گذشته,
باید عمل کرد...باید جای که هستیم وجدان کاری داشته باشیم.

با احترام

hparhizi

عضو جدید
جناب امير احمد
با تشكر از بذل توجه و راهنمايي هاي به موقع شما ، در پاسخ به پيشنهاد شما مبني بر ارايه بحث سوگندنامه مهندسي اين بحث را اينجا مطرح مينمايم و اميدوارم تمامي دوستان فعال ما را همراهي نماينند.

مطالب قشنگيه اما هدف از اين سوگند نامه چيه ؟
در جايي كه آينده شغلي معني نداره ، كارفرما به جاي اينكه بعنوان يك سرمايه به نيروي انساني نگاه كنه اون رو هزينه ميدونه ، جايي كه ديگراني كه سوگندنامه داشتند و سوگند خوردند و تا حالا به عهد خودشون وفا نكردند و قداست سوگند رو زير سئوال بردند سوگند نامه مهندسي چه معني داره ؟؟؟؟

bardinova

مدیر بازنشسته
در جايي كه آينده شغلي معني نداره ، كارفرما به جاي اينكه بعنوان يك سرمايه به نيروي انساني نگاه كنه اون رو هزينه ميدونه ، جايي كه ديگراني كه سوگندنامه داشتند و سوگند خوردند و تا حالا به عهد خودشون وفا نكردند و قداست سوگند رو زير سئوال بردند سوگند نامه مهندسي چه معني داره ؟؟؟؟

لزوما نباید توی سوگندنامه ها دنبال هدف مشخصی گشت . فقط یه سری تعهدات درونی و فکری نسبت به علمی که یه مهندس داره نشون داده میشه . همین !! . این سوگندنامه به این معنی نیست که نوشته رو بگیر تو دست چپت و دست راستت رو بذار رو قرآن و سوگند بخور . بلکه به این معنی هست که آهای مهندس !! اگه میخوای کاری کنی منافع همه رو در نظر بگیر ، نه جیب خودت رو !! . کاری نکن و طرحی نزن و برنامه ای نچین که محیط زیست از اینی که هست داغون تر بشه !!! . اینها چیزی نیست که لازم باشه کسی به یادآوری کنه تا بکار ببندیم !! . اینها لازمه فهم یه متخصص در دنیای امروز هست . میتونیم با همین اصول سوگندنامهء انسانیت رو تنظیم کنیم با این مضمون که : دروغ نگوییم ، دشنام ندهیم ، غیبت نکنیم ، دزدی نکنیم ، خیانت نکنیم و ... . این چه مشکلی ممکنه ایجاد کنه به جز یادآوری مثبتهایی که کمرنگ شدند ؟ . نکته اصلی اینجاست : مهندس باید خودش مهندس باشه !!!!!!!!!!! .

amirhakimi

عضو جدید
دقیقا و این فقط مخصوص مهندس ها نیست، شامل تمام انسانهای روی کره خاکی میشه، با هر مذهب و مسلک آدم باید وجدان داشته باشه و فقط به فکر خودش نباشه. با این تفکر خیلی از مشکلات حل میشه.
(طبق قانون پارتو ;))

امیر Amir

عضو جدید
لزوما نباید توی سوگندنامه ها دنبال هدف مشخصی گشت . فقط یه سری تعهدات درونی و فکری نسبت به علمی که یه مهندس داره نشون داده میشه . همین !! . این سوگندنامه به این معنی نیست که نوشته رو بگیر تو دست چپت و دست راستت رو بذار رو قرآن و سوگند بخور . بلکه به این معنی هست که آهای مهندس !! اگه میخوای کاری کنی منافع همه رو در نظر بگیر ، نه جیب خودت رو !! . کاری نکن و طرحی نزن و برنامه ای نچین که محیط زیست از اینی که هست داغون تر بشه !!! . اینها چیزی نیست که لازم باشه کسی به یادآوری کنه تا بکار ببندیم !! . اینها لازمه فهم یه متخصص در دنیای امروز هست . میتونیم با همین اصول سوگندنامهء انسانیت رو تنظیم کنیم با این مضمون که : دروغ نگوییم ، دشنام ندهیم ، غیبت نکنیم ، دزدی نکنیم ، خیانت نکنیم و ... . این چه مشکلی ممکنه ایجاد کنه به جز یادآوری مثبتهایی که کمرنگ شدند ؟ . نکته اصلی اینجاست : مهندس باید خودش مهندس باشه !!!!!!!!!!! .

حالا که همه به فکر خودشون هستند...

دوراه " تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد دهد در بیابانت باز" گذشت

اگر بخوایی نیکی بکنی یا خیانت میبینی کسی هم که ازش طلب نیکی میکنی اول نگاه میکنه ..نکنه جای منو بگیره..نکنه زیر پامو خالی بکنه...
در کل کسی به فکر منو شما نیست...پس باید به فکر خودمون باشیم..

از وقتکیه وارد صنایع شدم و کم کم دارم با ادم های مختلف آشنا میشم...میبینم این حرف های
مفهومی نداره...اگر به فکر جیبت نباشی ...میمیری....

alirezakiani

عضو جدید
به نظر من وقت کاغذ بازی گذشته,
باید عمل کرد...باید جای که هستیم وجدان کاری داشته باشیم.

با احترام
جناب امیراحمد
هر کاری از یه ایده یا یک طرح بسیار ساده میتونه شروع بشه، ولی طرح اساسی و بنیادی.
شما که اعتقاد دارید این کار کاغذ بازیه و موقع عمله ، چه پیشنهاد بهتری دارید در شرایط فعلی حاکم بر جو جامعه ، که عملی تر باشه دارید ؟

bardinova

مدیر بازنشسته

حالا که همه به فکر خودشون هستند...

دوراه " تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد دهد در بیابانت باز" گذشت

اگر بخوایی نیکی بکنی یا خیانت میبینی کسی هم که ازش طلب نیکی میکنی اول نگاه میکنه ..نکنه جای منو بگیره..نکنه زیر پامو خالی بکنه...
در کل کسی به فکر منو شما نیست...پس باید به فکر خودمون باشیم..

از وقتکیه وارد صنایع شدم و کم کم دارم با ادم های مختلف آشنا میشم...میبینم این حرف های
مفهومی نداره...اگر به فکر جیبت نباشی ...میمیری....

البته شایان ذکر است که قرار نیست اینجا بحث فلسفی بکنیم !! . قرار هم نیست خوب رو احمقانه و بد رو تفکر امروزی بدونیم !! . اینکه زمانه چطور هست و اینکه آدم میتونه سوار زمانه بشه یا اجازه بده زمانه سوارش بشه بحثی هست که به مهندسی صنایع مربوط نمیشه . خوب ، خوبه !! . با بکار بستن یا نبستن یه عده از آدمها این مفهوم تغییر نمیکنه . البته هنر اونه که بشه بین جیب فرد و مصلحت جمع تعادل ایجاد کرد .

alirezakiani

عضو جدید

جناب hparhizi
فقط بحث قشنگی مطرح نیست ، مهم تعهدی است که در پشت این سوگندنامه پنهان است.
به نظر من تمام مهندسین نیز باید به این باور برسند که در قبال تمام طرح ها و فعالیت های خود مسئول هستند

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته شایان ذکر است که قرار نیست اینجا بحث فلسفی بکنیم !! . قرار هم نیست خوب رو احمقانه و بد رو تفکر امروزی بدونیم !! . اینکه زمانه چطور هست و اینکه آدم میتونه سوار زمانه بشه یا اجازه بده زمانه سوارش بشه بحثی هست که به مهندسی صنایع مربوط نمیشه . خوب ، خوبه !! . با بکار بستن یا نبستن یه عده از آدمها این مفهوم تغییر نمیکنه . البته هنر اونه که بشه بین جیب فرد و مصلحت جمع تعادل ایجاد کرد .

من هم کاملا با اين نظر موافقم.
بحث جالبيه ! ايده سوگند نامه مهندسی !

چون در اصل اين مفهوم و روشن و ارزشمند بودن اون هيج ابهام و مناقشه ای وجود نداره ، من صرفا يک نقل قول می کنم :

مردم از رهبران غير متعهد پيروی نمی کنند. تعهد می تواند دامنه وسيعی داشته باشد ، از ساعات کارتان گرفته تا تلاشی که برای افزايش قابليت های خود به خرج می دهيد و يا اينکه چگونه با از خود گذشتگی به همکارانتان کمک می کنيد.

استفن گرگ (Stephen Gregg)
مدير عامل و رييس هيات مديره شرکت اتيکس (Ethix)

امیر Amir

عضو جدید

جناب امیراحمد
هر کاری از یه ایده یا یک طرح بسیار ساده میتونه شروع بشه، ولی طرح اساسی و بنیادی.
شما که اعتقاد دارید این کار کاغذ بازیه و موقع عمله ، چه پیشنهاد بهتری دارید در شرایط فعلی حاکم بر جو جامعه ، که عملی تر باشه دارید ؟

وقت عمل هست یعنی اینکه, از قبیل از صحبت های قشنگ و زیبا در خیلی سوگند نامه ها(پزشکی ) هست..کی عمل میکنه؟؟؟

خیلی ها ایزو میگیرن کی به مشتری اهمیت میده؟ کی به کیفیت بها میده؟؟

1 ماه مونده به ممبزی همه کارخونه قرق میشه و تند تند همه مدارک رو جمع اوری میکنند..اون وقت یه خطی مشی بزرگ چسبوندن به سینه دیوار که اهداف ما اینه...این که نشد ایزو...

mahtabi

مدیر بازنشسته
به نظر من که ایده ی خوبیه و به قول بردینوا چرا ما نخوایم اون جنبه های خوب انسانی رو که دیگه خیلی وقته یا خبری ازشون نیست و یا اینکه کمرنگ شدن و رفته رفته دارن از میون رفتارا حذف میشن ،پر رنگ کنیم و نگیم که یه مهندس با وجود انسانیتش مهندسه و نه بدون اون.
حالا اگه یه سری از سوگند نامه ها بوده و به اون کسی عمل نکرده این نباید مانع شه تا بقیه هم اون رو ندید بگیرن.نکته ی مهم اینه که با هر مدرکی هستن بتونن ادم باشن و اون انسانیت رو در کارشون وارد کنن.
به هر حال من از ایده خوشم اومده و سعی میکنم اون رو بخونم و ایده هام رو بگم.
گرچه به نظرم یکم مختصرتر باشه بهتره.

alirezakiani

عضو جدید
وقت عمل هست یعنی اینکه, از قبیل از صحبت های قشنگ و زیبا در خیلی سوگند نامه ها(پزشکی ) هست..کی عمل میکنه؟؟؟

1 ماه مونده به ممبزی همه کارخونه قرق میشه و تند تند همه مدارک رو جمع اوری میکنند..اون وقت یه خطی مشی بزرگ چسبوندن به سینه دیوار که اهداف ما اینه...این که نشد ایزو...

جناب امیراحمد گل:gol:
تمام مطالبی را که شما بیان میکنید (که نمیدونم بهش اعتقاد راسخ دارید یا نه؟)را همه ما نه یکبار بلکه بارها دیده ایم ، ولی ما بعنوان یک مهندس صنایع ،وظیفه فرهنگ سازی را هم برعهده داریم.
اگه این بلا سر ایزو اومده تقصیر کیه ؟ نه واقعا تقصیر کیه؟وضعیت ایزو همه جاهم اینطورا که شما میگی نیست.بستگی به عوامل زیادی داره . مثل: مجری طرح یا مشاور ، مدیریت ارشد سازمان ، مدیران میانی ، ممیزان داخلی ، متولیان سیستم ، ارتباطات درون سازمانی و . . .
بحث خیلی فراتر از این حرف هاست

alirezakiani

عضو جدید
به نظر من که ایده ی خوبیه و به قول بردینوا چرا ما نخوایم اون جنبه های خوب انسانی رو که دیگه خیلی وقته یا خبری ازشون نیست و یا اینکه کمرنگ شدن و رفته رفته دارن از میون رفتارا حذف میشن ،پر رنگ کنیم و نگیم که یه مهندس با وجود انسانیتش مهندسه و نه بدون اون.
حالا اگه یه سری از سوگند نامه ها بوده و به اون کسی عمل نکرده این نباید مانع شه تا بقیه هم اون رو ندید بگیرن.نکته ی مهم اینه که با هر مدرکی هستن بتونن ادم باشن و اون انسانیت رو در کارشون وارد کنن.
به هر حال من از ایده خوشم اومده و سعی میکنم اون رو بخونم و ایده هام رو بگم.
گرچه به نظرم یکم مختصرتر باشه بهتره.

سلام به مدیر مهتابی عزیز
جا داره حالا که بحث پا گرفته و جدی شده از همکاری شما و تمامی دوستان شرکت کننده در بحث تشکر کرده و از سایر دوستان دعوت به مشارکت در بحث نمایم.

با احترام
:gol:

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز

من کاملا منظور و احساس شما رو می فهمم و تاييد می کنم.
اما مطمئنم که شما هم اينو می پذيريد که اگر کارها با تعهد انجام بشه ، کسی چيزی رو از دست نخواهد داد.
چطوره اجازه بديم هر کسی راه و منش خودش رو داشته باشه. شايد تمام يک جامعه اگر متحد بشن باز هم نتونن روی يک نفر تاثير منفی يا مثبتی بذارن ، ولی مطمئنا يک نفر به تنهايی می تونه روی يک جامعه تاثير گذار باشه.

alirezakiani

عضو جدید
اما مطمئنم که شما هم اينو می پذيريد که اگر کارها با تعهد انجام بشه ، کسی چيزی رو از دست نخواهد داد.
چطوره اجازه بديم هر کسی راه و منش خودش رو داشته باشه. شايد تمام يک جامعه اگر متحد بشن باز هم نتونن روی يک نفر تاثير منفی يا مثبتی بذارن ، ولی مطمئنا يک نفر به تنهايی می تونه روی يک جامعه تاثير گذار باشه.

کاملا با شما موافقم :gol:

farnaz_sh

عضو جدید

من هم کاملا با نظر شما موافقم دکتر.

تعهد جزء مسايل اخلاقی هست و اخلاق هم جنبه شخصی داره ، مثل وجدان. انتخاب اون ، کاملا اختياريه و بستگی به منش آدم داره.

يه آدم معروف که الان يادم نيست کی بوده می گه :

شمع شما وقتی شمع ديگری را روشن می کند ، چيزی را از دست نمی دهيد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا