باشگاه عمله هاي ايران !!

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
يكي از دوستان تاپيك جالبي رو توي تالار زنگ تفريح زده بود(اينجا) كه شايد از جنبه ي طنز به قضيه نگاه كرده بود ولي من بعد از خوندن ديدم واقعا" درديه !! :redface:
واسه همين آوردمش تو اين تالار تا نظر شما دوستان رو در اين مورد بدونم ، البته ميدونم خيلي از تاپيكا توي اين تالار زده ميشه كه واقعا" جاش توي زنگ تفريحه ولي اين يه مورد رو فكر ميكنم برعكسه و جاي بحث زيادي داره !

متن كاملشو دوباره اينجا ميذارم :

"مقايسه مهندس با كارگر افغاني"

1)مهندس

2)افغانی

درآمد روزانه

1)برو آخر برج

2)20 تا 25 هزار تومان

کارکرد روزانه

1)8 تا 10 ساعت

2)6 تا 8 ساعت

ساعت خواب

1)4 تا 6 ساعت

2)10 ساعت شب + 2 ساعت ظهر

فاصله منزل تا محل کار

1)10 تا 50 کیلومتر

2)5 تا 20 متر

درآمد ماهانه (با سابقه‌ی مشابه)

1)250 تا 400 هزار تومان

2)500 تا 750 هزار تومان

مالیات

1)هرچی زورشون برسه

2)هاااا؟!!

بیمه

1)40 تا 80 هزار تومان

2)ای بابا!!

میزان تحصیلات

1)16 تا 20 سال

2)تحصیلات چیه؟!!

وسیله کار

1)مغز + خودکار بیک + زبان

2)کلنگ + فرغون

امید به زندگی

1)40 تا 50 سال

2)120 سال

حالا به نظرتون چرا ما اين همه خرج تحصيلمون ميكنيم در حاليكه هم كارمون سخت تر از كارگر افغانياست هم درآمدمون هم زندگيمون؟!!! :w20: (البته فكر ميكنم اين فقط مختص ايرانه)

شايد اينجوري بپرسم واضحتر باشه:

هدف از دانشگاه رفتن چيه ؟

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه چیز جالب بگم
بابای دوستم پیمان کار و تو کار ساخت و ساز
دوستم میگه
بابام میگه
الان معضل همونیه که ما بهش میگیم اوستا کار
میگه گچ کار نداریم
نجار نداریم
لوله کش نداریم
به جاش
یه عالم مهندس بی سواد ادعا داریم

mehrshad53

اخراجی موقت
شادمهر جون اصلا کار عمله ها ساده نیست و اول پولی که میگیرن،10 برابرش را باید خرج دوا دکتر کنن 5 سال دیگه. خواب هم نیاز دارن چون واقعا کار میکنن......
درضمن کسی جلوی ایرانیها را نگرفته، برن و با این حقوقا کار کنن ولی نمیتونن خوب بنیش را ندارن،میدونی اثر نفته!
بعدشم از صبح زود در به درا توی این میدونا میدوان دنبال یه ماشین که ببردشون کار......
زندگیشون خیلی سخته،صدای دهل از دور شنیدن خوش است......

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
شادمهر جون اصلا کار عمله ها ساده نیست و اول پولی که میگیرن،10 برابرش را باید خرج دوا دکتر کنن 5 سال دیگه. خواب هم نیاز دارن چون واقعا کار میکنن......
درضمن کسی جلوی ایرانیها را نگرفته، برن و با این حقوقا کار کنن ولی نمیتونن خوب بنیش را ندارن،میدونی اثر نفته!
بعدشم از صبح زود در به درا توی این میدونا میدوان دنبال یه ماشین که ببردشون کار......
زندگیشون خیلی سخته،صدای دهل از دور شنیدن خوش است......
مرسي مهرشاد جون
ولي من منظورم اين بود كه ارزش يه مهندس ايني نيست كه تو ايرانه

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این موضوعیِ که من مدت زیادیه فکر من و مشغول کرده. در مورد عمله و افغانی صحبت مهرشاد درسته. کارشون خیلی سخته. ولی کار ما هم آسون نیست. حالا از عمله ها بگذریم و به آبدارچی برسیم. الان آبدارچی ما حقوقش از من که 5 سال سابقه کار دارم، حدودا 100 هزار تومان بیشتره.
من کلی از وقتم و هزینه م و صرف تحصیل کردم، اما اون نه. من کلی مسئولیت رو دوشمه اما اون هیچ مسئولیتی نداره و اشتباهاتش براش گرون تموم نمیشه. من اگر اشتباهی بکنم باید اخم و تخم مدیر گرامی رو ببینم، اون اگه اشتباه کنه و چای رو خوب دم نکنه، میره قوری رو خالی می کنه و یه چای دیگه دم می کنه.
من از صبح اول وقت تا آخر وقت کاری باید کلی فکرم و مشغول کنم، اما اون سر جاش می شینه و حالش و می بره.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این موضوعیِ که من مدت زیادیه فکر من و مشغول کرده. در مورد عمله و افغانی صحبت مهرشاد درسته. کارشون خیلی سخته. ولی کار ما هم آسون نیست. حالا از عمله ها بگذریم و به آبدارچی برسیم. الان آبدارچی ما حقوقش از من که 5 سال سابقه کار دارم، حدودا 100 هزار تومان بیشتره.
من کلی از وقتم و هزینه م و صرف تحصیل کردم، اما اون نه. من کلی مسئولیت رو دوشمه اما اون هیچ مسئولیتی نداره و اشتباهاتش براش گرون تموم نمیشه. من اگر اشتباهی بکنم باید اخم و تخم مدیر گرامی رو ببینم، اون اگه اشتباه کنه و چای رو خوب دم نکنه، میره قوری رو خالی می کنه و یه چای دیگه دم می کنه.
من از صبح اول وقت تا آخر وقت کاری باید کلی فکرم و مشغول کنم، اما اون سر جاش می شینه و حالش و می بره.
الهی
(اون شکلکه رو پیدا نکردم) من بمیرم برای این داداش زحمت کشم

ولی به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی ، همه ی ماها به نسبت مسئولیت سنگینی که داریم حقوق خیلی کمی می گیریم ، و البته حق اعتراض هم نداریم ، چون به راحتی می تونن اخراجمون کنن و یه نفر نیروی جدید با حقوق 100 تومن کمتر استخدام کنن ، حالا بماند که چقدر وقت باید برای اون آموزش و جا افتادن اون نیرو صرف بشه .

mehrshad53

اخراجی موقت

کاملا درست میگی، این قضیه واقعا مسخره است....
پدر من با 200 تن تجربه و مدرک فوق لیسانس با حدود 500-600 چوق باز نشست شد و بعد قانون را تغییر دادن حالا رفیقش که یه سال بعد باز نشست شده 1600 میگیره ولی بابام اینا نه!!!!!!
خب اگه زیاد میکنین برای همه زیاد کنین، مملکت که دست یه مشت حوزه رفته منگل بیفته که تازه فکر میکنن خیلی حالیشونه(انکس که نداند که نداند....) بهتر از این نمیشه.
آخر هم همین گنده کاریها ریششون را میخشکونه،نفت که تا ابد نیست،روندش هم شروع شده!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا درست میگی، این قضیه واقعا مسخره است....
پدر من با 200 تن تجربه و مدرک فوق لیسانس با حدود 500-600 چوق باز نشست شد و بعد قانون را تغییر دادن حالا رفیقش که یه سال بعد باز نشست شده 1600 میگیره ولی بابام اینا نه!!!!!!
خب اگه زیاد میکنین برای همه زیاد کنین، مملکت که دست یه مشت حوزه رفته منگل بیفته که تازه فکر میکنن خیلی حالیشونه(انکس که نداند که نداند....) بهتر از این نمیشه.
آخر هم همین گنده کاریها ریششون را میخشکونه،نفت که تا ابد نیست،روندش هم شروع شده!
تایید می شود 8 ریشتری :surprised:
وضع بابای منم عین بابای توه .......چن تا آبدارچی نشونتون بدم که تا سوم ابتدایی درس نخونده اما الان از بابای من بیشتر حقوق می گیره .........

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیک آبجی! صبحت به خیر....

3 تا نشون بدی بسه

ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام
صبح شمام بخیر
صبح کل اهالی باشگاه بخیر
من الان بیدارشدم:surprised:

بیا من نشونت میدم!

یه دونه نشونت می دم ثواب 70 میلیون رو داره
م.ا.ن ;)