ایران یا اسلام؟؟؟

ایران یا اسلام؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    73
  • نظرسنجی بسته .

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم سوال های نظرسنجینت خیلی به ذهن جهت میده...و به جواب مد نظر شما هدایت میکنه...

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر از گزینه ها ایراد میگیرید؟ این محققه که گزینه ها رو تعیین میکنه. هر کس فکر میکنه ناقصه جواب نده خوب!

majid373750

عضو جدید
من ایرانیم
اسلام روش توپی برای زندگیه
اما اگه درست اجرا کنیم
نه مثل بسیجی .سپاهی . فداییان رهبر و این گروههای شر و ور

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كاملاً حق با شماست!;)

پس خواهشاً سريعتر كاسه كوزتونو از ايران جمع كنين برين همونجا كه بهش تعلق دارين (كجا بود؟ اسلام؟:confused:) دست از سر ايران و ايراني جماعت هم بردارين:mad:. آقا جان ولمان كنيد ديگر!:razz:

و اينجوري خداوند شما را به بهشت بربرين رهنمود ( شايدم رهنمون!) خواهد نمود.:confused:

قربان کلامت و نفست

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید لفظی است که تو اسلام در آوردن و ماشالله خیلی هم در زمان حال گسترشش دادن.شهید رو فقط به کسانی میگفتند که در راه دفاع از دین اسلام یا خاک اسلامی کشته میشدند ولی الان طرف تو هواپیما داره میره ماموریت هواپیماش کله پا میشه, میشه شهیییییید(نمونه هاش زیاد). طرف هزار و یک فسق و فجور داره و معلوم نیست چه کارا که نکرده یه روز بلند شد رفته جبهه یه سر به رفیقش بزنه دم ایستگاه صلواتی یه خمپاره خورده زمین آقا شده شهید و یه کوجم به نامش شده در حالیکه تا دو روز قبلش لعن و نفرین همه محل پشت سرش بوده...
تو مملکت ما متاسفانه بیش از اینکه به زنده ها اهمیت بدن مردگان جایگاه دارند.واسه شهیدا؟؟؟ چه مراسما و چه کارایی که نمیکنند اونوقت دانشمندان و محققان ما یا بهشون امکانات نمیدن یا کارشونو بی ارزش میکنند یا انقدر اذیتشون میکنند که طرف عطای مملکتشو به لقایش میبخشد و میرود در جایی که براش به عنوان انسانی زنده و دانشمند ارزش قایل شند.

به قولی وای از این مردم زنده کش و مرده پرست

من به شخصه ایرانیم و به ایرانی بودنم افتخار میکنم . ایرانی که وجودم از اوست و قرنها نسلم بر این آب و خاک زندگی کرده و افتخار آفریده است. به کوروش و داریوش مینازم.به فردوسی و سعدی و حافظ مینازم.به هزاران سال تمدنم مینازم و به غیرت مردمانم که به هر دینی که بودند چه زرتشتی و چه بعدها در زیر نام اسلام همواره ایرانی بوده و زیر یوغ ستم تسلیم نشده است.
دین اعتقادیست شخصی که مصلحت آن نباید بر مصلحت عام بچربد. در دین اجباری نیست.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چون زندگی را یک روند ابدی میبینم و به اخرت اعتقاد دارم اسلام را ترجیح میدهم.
ایرانی بودن امری است که حداکثر همین 70 -80 سال زندگی دنیا همراهمون هست .
وقتی بمیریم دیگه مهم نیست چه نزادی داشته ایم.
اما اسلام و باورهامون چیزی است که اخرت و ابدیت ما را رقم میزند
البته این مربوط به دید کلی دوستان به زندگی میشود
شاید بعضی از دوستان اصلا اخرت و معاد را قبول نداشته باشند
مطلب مهمتر اینکه ما نزادمان را خودمان انتخاب نکرده ایم و این مساله غیر ارادی است .لذا جای افتخار ندارد.چون با تلاش و زحمت که بدست نیاوردیمش.
مثل اینکه شما پدرت یک دانشمند فوق العاده ای باشد این جز کمالات تو که نیست البته دوستش داری خوشحالی که چنین پدری داری اما این فضیلت و کمال تو نیست.
فقط یک نکته منظورم از اسلام دین موروثیم نیست ان عقایدی است که انسان خودش با فکر کردن و عمل کردن پیدا کرده باشد.

mm-mehdi

عضو جدید
من ایرانیم
اسلام روش توپی برای زندگیه
اما اگه درست اجرا کنیم
نه مثل بسیجی .سپاهی . فداییان رهبر و این گروههای شر و ور
بعید می دانم صادقانه صحبت کرده باشی دو خط بالا باخط سوم همخوانی نداره (چون وقتی می گویی اسلام روش توپی برای زندگیه امااگه درست اجرا کنیم نشان از این است هرکسی که بخواهد میتواند حداقل تو زندگیش شخصی خودش موازین اسلام پیاده کند .پس ربطی به بسیجی ،سپاهی ، ... ندارد )
اگر واقعاً راست میگی سعی کنه یک روز خودتو مقیدکنی که
1 - دروغ نگی
2- غیبت نکنی
3- برای رضای خدا کارکنی نه برای منافع خودت
4- تهمت نزنی
:smile:

milad3297

عضو جدید
غم آخرتون باشه.
اگر واقعا" این طور که می فرمایید باشه ایشون شهید هستند و این افتخار رو نباید از زمین و زمینی ها جستجو کنید بلکه مقام شهادت جایگاهیست الهی.
ممنون كه مورد مرحمت قرار دادين.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزینه ها اصلا گزینه های خوبی نیستند ( البته ببخشیدا )

چون دقیقا ایرانی بودن رو در خلاف اسلام معرفی میکنه

نگاه کنید : ایرانی هستم و اسلام برایم تنها یک روش زندگی هست

کلمه تنها یه حالت تحقیر آمیز داره ...پس آدم منطقی نمی تونه اونو انتخاب کنه ( البته منطقی منظورم کسی که مسلمونه ..... برای کسایی که دین دیگه دارن این کلمه رو نباید به کار ببریم . چون اعتقادی به اسلام ندارن )

و گزینه بعدی میگه : مسلمانم و فرقی نمیکنه وطنم کجا باشه

از این جمله مسلمانم رو حذف کنید ..... بگذارید انسانیت دارم یا آزاده ام یا هر کلمه خوب دیگه
پس اصلا لازم نیست انسان مسلمون باشه تا این حرفو بزنه ....کافیه فقط بنده خدا باشه
پس این گزینه هم انسان رو مجبور میکنه اونو انتخاب کنه

و در نهایت هرکی اولی رو انتخاب کرده چون کشورشو دوست داشته متهم به ضد اسلام میشه و هر کس دومیو انتخاب کرده متهم به ضد ایران میشه

pedram_irani

عضو جدید
من معتقدم ایرانی هستیم و میتوانیم هر عقدیه ای داشته باشیم فرهنگ ما از سنت های ایرانی و اسلامی هر دو دارد ولی من هیچ اعتقادی به جهان اسلام و تلاش برای دفاع از کشور های اسلامی ندارم چون سیاست با مذهب ارتباطی نداره

kamyab_65

عضو جدید
بحثشو که قدیمیا میدونن کلی انجام دادیم اخرشم خیلی ها رفتن و نیومدن.
اگر اولویت با یکیشون باشه اسلام اولویتش بالاتره.
این اولویت بالاتر چندین دلیل محکم داره .اما به دلایلش کاری ندارم.چون قبلا بحث شد.
فقط یه چیزی بگم که قبلا هم کسی جواب نداد.شهیدان ما ایا ادمهای درستی بودن یا نه؟؟؟
میشه یه وصیت نامه شهید بیارید که توش از دفاع از ایران گفته و حرفی از اسلام نزده؟؟؟

با اطمینان بهتون بگم که از هر ده شهید شاید (اونم شاید)یک شهید هم پیدا نشه که فکرش ایران بوده باشه.(سنداش هست)
عموما همه برا دفاع از اسلام و قران رفتن و جون دادن و هدفشون رو خدایی کردن.نه ناسیونالیستی.
برا همین هم خدا کمک کرد.وگرنه که امکانات ما کجا و عراقی که همه قدرتها پشتش بودن کجا.

عیییزم امکانات عراق و امریکا و انگلیس و غیره و غیره =< هزاران هزان جوون که با اسم خدا و پیغمبر دکترین شدن و از جونشون استفاده ابزاری شد

kamyab_65

عضو جدید
من چون زندگی را یک روند ابدی میبینم و به اخرت اعتقاد دارم اسلام را ترجیح میدهم.
ایرانی بودن امری است که حداکثر همین 70 -80 سال زندگی دنیا همراهمون هست .
وقتی بمیریم دیگه مهم نیست چه نزادی داشته ایم.
اما اسلام و باورهامون چیزی است که اخرت و ابدیت ما را رقم میزند
البته این مربوط به دید کلی دوستان به زندگی میشود
شاید بعضی از دوستان اصلا اخرت و معاد را قبول نداشته باشند
مطلب مهمتر اینکه ما نزادمان را خودمان انتخاب نکرده ایم و این مساله غیر ارادی است .لذا جای افتخار ندارد.چون با تلاش و زحمت که بدست نیاوردیمش.
مثل اینکه شما پدرت یک دانشمند فوق العاده ای باشد این جز کمالات تو که نیست البته دوستش داری خوشحالی که چنین پدری داری اما این فضیلت و کمال تو نیست.
فقط یک نکته منظورم از اسلام دین موروثیم نیست ان عقایدی است که انسان خودش با فکر کردن و عمل کردن پیدا کرده باشد.

عزیزم وقت گران بهاتو هدر نده .......

شما الان باید بری تو خیابونا و بد حجابا رو گاز بگیری .............

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه انتقاد تکراری اما لازم به دوست عزیزی که این تاپیک خوب رو زده
مسلمون بودن و ایرانی بودن هیچ تضادی با هم ندارن که شما 2 گزینه قرار دادید
دستش این بود 4 گزینه میداشت
1- نه ایرانی نه مسلمون
2-ایرانی و مسلمون
3-ایرانی و نامسلمون
4-مسلمون و بدون علاقه به ایران

شما با این کارت از همون اول بحث ایجاد کردی (که البته ما خودمون استادیم و سوابق هم موجوده) و آمار گیریت هم رفت توی هوا

عزیزم سوال های نظرسنجینت خیلی به ذهن جهت میده...و به جواب مد نظر شما هدایت میکنه...

همیشه گفتم بازم می گم. کسی که نظر سنجی راه میندازه باید به اصول آمار گیری و نظر سنجی عالم باشه. اگر چنین تخصصی نداره و چنین می کنه، باید به هدفش زل زد!! این جوری : :eek: خوشحالم که می بینم شما هوشیارانه و بدون تعصب، عمل کردین. :gol:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا ؟! پس اونايي كه تو انواع و اقسام هواپيماهاي ايمن و مطمئن ما سقوط كردن و سقط شدن چي ؟!
در راه خدا سقوط كردن كه بهشون ميگن شهيد ؟!!!
جالبه ! معني راه خدا رو هم فهميديم !

:gol:

خیر نیستن. کجاشون شهیده؟ این حرف یه حرف احمقانه هست که تو رسانه ها باب شده و من همیشه آی حرص می خورم از دست اینا. به نظر بعضی ها (فرقی نمی کنه چه جبهه ای باشن) مردن ، کشته شدن و در راه خدا جان باختن یکی هست و به همش می گن شهید.

خیلی دلم می خواد بهشون بخندم ولی خندم نمی گیره.

با آرزوی بهترین ها برای تو آدم منطقی :gol:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره که فرق داره عمویی ............

اگه ۲ تا چیز تو دنیا وجود داشته باشه که با هم فرق داشته باشن همین ۲ تا هستن

می شه بگین اسلام منهای ایران ینی چی؟ :weirdsmiley:
میشه بگین ایران منهای اسلام ینی چی؟ :weirdsmiley:

به نظر من که هردوش یه چیز جدید هستن که باید اول قصد بشه تولید بشه، بعد تولید بشه، بعد تازه تعریف بشه. که اینم حداقل 50 سال طول می کشه. اون موقع ما 70 و اندیمون هست. :lol:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم وقت گران بهاتو هدر نده .......

شما الان باید بری تو خیابونا و بد حجابا رو گاز بگیری .............

بابا متمدن ...
تو تمدن شما هر کی دیگری رو قبول نداشته باشه گازش میگیره؟؟؟

خدمتتون عرض کنم تو مملکت ما هر دو دسته متخاصم با اجازه تون دین دار و مسلمون هستند به جز درصد کمی. سر دسته هاشون هم همین طور . همگی دیندارند و اتفاقا با ادبیات اسلامی همدیگر را زیر سوال میبرند.

یعنی گروهی از مسلمانان دارند روش گروه دیگر مسلمان را نقد میکنند و معتقدند اسلام رحمانی را باید در جامعه رواج داد .ونباید از خشونت برای ترویج اعتقادات استفاده کرد.که اتفاقا من پیرو این عقیده ام .
باز هم تاکید میکنم :هر دو گروه مسلمانند نه بی دین.

لذا نمیدانم شما چطوری به این نتیجه رسیدید؟؟؟

البته این ادبیات چاله میدونی شما رو من خیلی خوب میدونم به کدوم شخص نزدیک تر است.:lol::lol:

شماهم وقتتو هدر نده. اینجا ایران است و با فرهنگ و تمدنی که میبینی.مردم از هر چیزشون هم بگذرند از دینشان نمیگذرند. کلی خون پای دین و مملکتشون دادند و این دو را از هم تفکیک نمیکنند.هر دو گروه در این مساله مشترکند.اکثر کسانی که الان در زندان هستند خودشان جز انقلابیون و رزمندگان بوده اند .

اگر فکر میکنی روزی میشه دین را از ایران حذف کرد سخت در اشتباهی ایران ترکیه نمیشه .خیالت تخت. ;)

آخرین ویرایش:

kamyab_65

عضو جدید
?

?

بابا متمدن ...
تو تمدن شما هر کی دیگری رو قبول نداشته باشه گازش میگیره؟؟؟

خدمتتون عرض کنم تو مملکت ما هر دو دسته متخاصم با اجازه تون دین دار و مسلمون هستند به جز درصد کمی. سر دسته هاشون هم همین طور . همگی دیندارند و اتفاقا با ادبیات اسلامی همدیگر را زیر سوال میبرند.

یعنی گروهی از مسلمانان دارند روش گروه دیگر مسلمان را نقد میکنند و معتقدند اسلام رحمانی را باید در جامعه رواج داد .ونباید از خشونت برای ترویج اعتقادات استفاده کرد.که اتفاقا من پیرو این عقیده ام .
باز هم تاکید میکنم :هر دو گروه مسلمانند نه بی دین.

لذا نمیدانم شما چطوری به این نتیجه رسیدید؟؟؟

البته این ادبیات چاله میدونی شما رو من خیلی خوب میدونم به کدوم شخص نزدیک تر است.:lol::lol:

شماهم وقتتو هدر نده. اینجا ایران است و با فرهنگ و تمدنی که میبینی.مردم از هر چیزشون هم بگذرند از دینشان نمیگذرند. کلی خون پای دین و مملکتشون دادند و این دو را از هم تفکیک نمیکنند.هر دو گروه در این مساله مشترکند.اکثر کسانی که الان در زندان هستند خودشان جز انقلابیون و رزمندگان بوده اند .

اگر فکر میکنی روزی میشه دین را از ایران حذف کرد سخت در اشتباهی ایران ترکیه نمیشه .خیالت تخت. ;)

فعلا که تو تمدن قنی اسلام دارین مردم رو گاز میگیرین .....

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر من اسلام زوری و سنتی در ایران به انتهای راه نزدیک است نمیگم به زودی به انتها میرسد ولی آینده ای که من براش میبینم برگشتی است که به آزادی پوشش میشه مثل ترکیه , مالزی , امارات , لبنان و خیلی دیگر از کشور های اسلامی .. البته فکر نکنم این اتفاق در جمهوری اسلامی بیوفته ولی اگر روزی این حکومت تغییر کنه مطمئن باشید بیش از 75% جامعه کشف حجاب خواهند کرد.
:cool:

nazanin1811

کاربر فعال
من ايرانيم .شناسنامه ام مسلمانه و هيچ كس فرصت اينو به من نميده كه در مورد نوع دينم يا اينكه اصلا دين ميخوام يا نه اظهار نظر كنم من بايد مسلمان باشم و ايكاش ميتونستم اين بايد رو حذف كنم و يه روزي بگم من اسلام را انتخاب كردم نه اينكه تو كشوري متولد شدم كه چون بابام مسلمانه منم مسلمانم.و تغيير دينم هم محاله ممكنه

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ايرانيم .شناسنامه ام مسلمانه و هيچ كس فرصت اينو به من نميده كه در مورد نوع دينم يا اينكه اصلا دين ميخوام يا نه اظهار نظر كنم من بايد مسلمان باشم و ايكاش ميتونستم اين بايد رو حذف كنم و يه روزي بگم من اسلام را انتخاب كردم نه اينكه تو كشوري متولد شدم كه چون بابام مسلمانه منم مسلمانم.و تغيير دينم هم محاله ممكنه

چرا تغییر دین محال ممکنه .... اسلام اجازه داده کسی دینشو عوض کنه ....اما چون انتظار داشته که این تغییر دین بر اساس هوا و هوس نباشه و حتما با تحقیق انجام بشه .... برای کسی که دینشو از اسلام عوض کرده ....اما دوباره می خواد مسلمون شه مجازات گذاشته ...

اما کسی که میخواد دینشو از اسلام عوض کنه آزاده ...

بالا