اگه سیگار می کشی بیا تو

اگه سیگار می کشی بیا تو

• مجموع رای دهندگان
    90

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی شد بعد دو هفته کیا ترک کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحقیقات جدید نشان می دهد: حتی مصرف یک سیگار در روز ، باعث تصلب شرایین می شود.
حتی کشیدن یک سیگار در روز ، رگ ها را تنگ می کند .همچنین ارتباط بسیار نزدیکی میان کشیدن سیگار و سرطان لوزالمعده نیز وجود دارد. و نگاه داشتن سیگار روی لب باعث تشدید خطرات آن می شود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققان در کانادا اعلام کردند: کشیدن حتی یک نخ سیگار در روز نیز ، افزایش بیست و پنج درصدی سخت شدن سرخرگ ها را در پی خواهد داشت.

دکتر استلا داسکلالو پولو و همکارانش در دانشگاه مک گیل در مونترال در مقاله ای که در کنگره متخصصان قلب و عروق کانادا در ادمونتون ارائه شد اعلام کردند بررسی آنان نشان می دهد مصرف حتی روزانه یک سیگار در گروه سنی هجده تا بیست و چهار ساله ،‌ خطر ابتلا به سختی دیواره سرخرگ ها یا تصلب شرایین را تا بیست و پنج درصد افزایش می دهد.
محققان در این بررسی ، مصرف کنندگان یک سیگار ، پنج تا شش سیگار و گروهی از غیر سیگاری ها را مقایسه کردند.
آمار موجود از اوایل قرن نوزدهم نشان می دهد که کشیدن سیگار میان اقشار تحصیل کرده و مرفه بین سنین سی و پنج تا شصت و چهار سال مرسوم بوده است اما امروزه کشیدن سیگار میان نوجوانان به خصوص آنها که از رفاه کامل برقرار نیستند رایج می باشد.
همچنین رشد مصرف سیگار از دهه هزار و نهصد و نود به بیش از پنجاه درصد رسیده است که عامل اصلی آن را تبلیغات می دانند.
آزمایش ها و شواهد پزشکی نشان داده است که تمامی محدوده هایی که در برخورد با دود سیگار در بدن قرار دارند مانند لب، دهان، گلو، حنجره، مری، ریه و … در خطر ابتلا به سرطان می باشند.

همچنین ارتباط بسیار نزدیکی میان کشیدن سیگار و سرطان لوزالمعده نیز وجود دارد.
از دیگر خطرهای استعمال دخانیات انواع بیماری های ریوی و قلبی است.

نکته بسیار مهم آن است که کشیدن مداوم تنها یک یا دو سیگار در طول روز احتمال مبتلا شدن به سرطان را در مقایسه با یک فرد عادی که سیگار نمی کشد تا دو برابر بیشتر می کند.

بدتر از آن اینکه کشیدن سه یا چهار سیگار در روز به صورت مداوم احتمال ابتلا به سرطان را به هشت برابر یک فرد عادی افزایش می دهد.
نگاه داشتن سیگار روی لب باعث تشدید خطرات آن می شود.
به خصوص هنگامی که دود سیگار در بزاق دهان حل می شود و شما آنرا می بلعید، سموم و مواد سرطان زا با تمامی قسمت های جهاز هاضمه برخورد خواهد داشت.

سیگارهای معمولی که اغلب اندازه یکسانی دارند کمتر از یک گرم تنباکو در خود دارند؛ در صورتی که سیگار های برگ با توجه به ابعادشان می توانند بین پنج تا هفده گرم تنباکو را در خود داشته باشند.
کشیدن سیگار های برگ بزرگ ممکن است تا یک ساعت هم به طول انجامد اما سیگار های معمولی حدود ده دقیقه بیشتر عمر ندارند.
اینکه کدام نوع از سیگارها خطر بیشتری دارد به میزان مصرف و استنشاق دود و همچنین مقدار کشیدن دود به داخل ریه بستگی دارد؛ چرا که سموم و مواد سرطان زایی که در هر دو وجود دارند تقریبا” مشابه است.

اغلب افرادی که به سیگار معمولی اعتیاد دارند، هر روز و به مقدار زیاد آنرا مصرف می کنند در حالی که آمار نشان می دهد افرادی که سیگار برگ می کشند بصورت گاه و بی گاه آنرا مصرف کرده و نیز کمتر از افراد معتاد به سیگار معمولی دود آنرا به درون ریه خود می کشانند بنابراین معمولا” افرادی که سیگار برگ می کشند در معرض خطر کمتری هستند.

در هر صورت چه دود سیگار را به درون ریه خود بکشانیم چه نه، لب، زبان، دهان، گلو و حنجره در معرض خطر سرطان خواهند بود.

parna wanna u

عضو جدید
سلام یه سوالیه ذهنمو مشغول کرده چرا پسرای جوون سیگار میکشن؟؟؟؟؟؟؟:razz:
.کار بدی میکنن.تاپیکت واسه من دیر زده شده.منم یه مدت سیگاری بودم.توصیه میکنم نرید سراغش چیز مسخره ایه.وبه جز ضرر هیچی نداره.میخواید بگید ارومتون میکنه؟میشه با چیزایه دیگه هم اروم شد.

parna wanna u

عضو جدید
گرچه دقیقا یک ماه پیش یکی کشیدم.فقط یه دونه چرا میزنی؟میخواستم بینم چطوریه مارکشو تازه دیده بودم زنونه بود.نه نزن ننه من ترک کردم جون تو.

user71

عضو جدید
:biggrin:به دکتر شریعتی میگن:دکتر چرا سیگار میکشین سیگار واسه سلامتی مضره طول عمرو کم میکنه.
دکتر در پاسخ می گه:من به طول زندگی فکر نمی کنم به عرض زندگی فکر می کنم!!!!!!!!!!!!:gol:

negarbahrami

عضو جدید
دم پسرايي مثل تو گرمه;)
.کار بدی میکنن.تاپیکت واسه من دیر زده شده.منم یه مدت سیگاری بودم.توصیه میکنم نرید سراغش چیز مسخره ایه.وبه جز ضرر هیچی نداره.میخواید بگید ارومتون میکنه؟میشه با چیزایه دیگه هم اروم شد.

sajad_strant

عضو جدید
سيگار به تعداد كم براي بدن لازمه
روزي 5 نخ مگنا سفيد
به خصوص در زمستان يَك فازي مي ده!!

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از اینکه در مورد مضر بودن سیگار حرف بزنید ،بهتره بگید چرا تو کشور سیگار تولید میشه و از طرفی در روزی که بنام روز جهانی ترک سیگار نامگذاری شده میان و از ضرراش میگن؟؟؟
این چه معنی میتونه داشته باشه؟
یاد اور بشم که سیگار علاوه بر تمامی مضراتش ،فایده هم داره...........
گفتن فایدش چیزی جز تبلیغش نیست
همین قدر بدونید که بدن انسان به ماده ای که سیگار داره(نیکوتین)نیاز داره.
مرسی از همه

legend.68

اخراجی موقت
سیگارلازمه ی یه زندگیه بانشاط و خوبه البته باید کم و درست بکشی
به نظر من که فایده های زیادی هم داره مخصوصا زیر برف یا بارون خیلی حال میده
من پیشنهاد میکنم که بکشید و استفاده کنید

hadi manafi

عضو جدید
من الان يه 12 سالي ميشه كه روزي يك يا دو بسته ميكشم البته 1.5 سال ترك كردم اما با اولين مضاربه اي كه دوباره برداشتم دوباره شروع كردم . نميدونم خودمم خيلي دوس دارم نكشم اما وقتي تو كلرگاهم يا چكم وقتش شده يا با يكي درگيرم يا مشكل مالي دارم نمي تونم نكشم . اينو بسيار بهش رسيدم كه محيط خيلي دخيله مثلن وقتي كارگاهم و حسابو كتاب ميكنم يا سر برج دو بسته مي كشم اما وقتي پيش خانوادم يا جاهاي خاصي هستم كمتر ميشه يا بعضي وقتا اصلن محيط اجازه اينو نميده . اميدوارم روزي بتونم تركش كنم .

alborz_2000

اخراجی موقت
والا ما که تاحالا نکشیدیم، فکر هم نکنم بکشیم. ولی منم خیلی کنکاوم بدونم سایرین چرا سیگار میکشن.

hadi manafi

عضو جدید
ديشب جايي دعوت بودم كه 4 تا دختر نوجوون كه دانشجو بودن هم حضور داشتن . من كه ميگم سيگاريم تو اون 5-6 ساعت شايد 7 نخ سيگار كشيدم نكته جالب اين بود كه اين خانوما داشتن با سيگار خود كشي مي كردن سه تاشون دوبسته تموم كردن و اون يكي هم يكو نيم بسته يعني جمعا 7.5 بسته كه ميشه 150 نخ سيگار و جالبتر اينكه موقع خداحافظي همشون علاوه بر سر درد حالشون هم بد ميشد . من خيلي ناراحت شدم بخاطر والدينشون كه پولي كه با هزار زحمت كنار ميذارن برا تحصيل دلبندشون هم زايل ميشد و هم اينا به خودشون رحم نمي كردن . منه سيگاري با ديدن اينجور حركات از خانوما حالم بد شد چه برسه به انسان سالمش. متا سفانه داره فرهنگ ميشه كه بايد مثل استارتر عزيز نگرانش بود .

alborz_2000

اخراجی موقت
ديشب جايي دعوت بودم كه 4 تا دختر نوجوون كه دانشجو بودن هم حضور داشتن . من كه ميگم سيگاريم تو اون 5-6 ساعت شايد 7 نخ سيگار كشيدم نكته جالب اين بود كه اين خانوما داشتن با سيگار خود كشي مي كردن سه تاشون دوبسته تموم كردن و اون يكي هم يكو نيم بسته يعني جمعا 7.5 بسته كه ميشه 150 نخ سيگار و جالبتر اينكه موقع خداحافظي همشون علاوه بر سر درد حالشون هم بد ميشد . من خيلي ناراحت شدم بخاطر والدينشون كه پولي كه با هزار زحمت كنار ميذارن برا تحصيل دلبندشون هم زايل ميشد و هم اينا به خودشون رحم نمي كردن . منه سيگاري با ديدن اينجور حركات از خانوما حالم بد شد چه برسه به انسان سالمش. متا سفانه داره فرهنگ ميشه كه بايد مثل استارتر عزيز نگرانش بود .
متاسفانه پدر و مادر ها خیلی ازادی میدن به فرزندشون. معلما هم که اصلا این چیزا واسشون مهم نیست
چه تکایی خوردم تو مدرسه از ناظم و مدیر و معلم، اون موقع ازشون متنفر بودم، حتی تو خونه از پدرم
ولی حالا، دستشونو میبوسم، که اگه اون موقع نمیزدنم، معلوم نبود الان کی باشم، کجا باشم>>>>>>

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا باید به حال دختر سیگاری تاسف خورد منم دوران دانشجوییم زیاد می دیدیم از این دخترا تو پارک یا حتی یه گوشه خلوت تو محوطه دانشگاه

نمی دونم دختر با سیگار کشیدنش چی رو می خواد ثابت کنه
؟

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان يه 12 سالي ميشه كه روزي يك يا دو بسته ميكشم البته 1.5 سال ترك كردم اما با اولين مضاربه اي كه دوباره برداشتم دوباره شروع كردم . نميدونم خودمم خيلي دوس دارم نكشم اما وقتي تو كلرگاهم يا چكم وقتش شده يا با يكي درگيرم يا مشكل مالي دارم نمي تونم نكشم . اينو بسيار بهش رسيدم كه محيط خيلي دخيله مثلن وقتي كارگاهم و حسابو كتاب ميكنم يا سر برج دو بسته مي كشم اما وقتي پيش خانوادم يا جاهاي خاصي هستم كمتر ميشه يا بعضي وقتا اصلن محيط اجازه اينو نميده . اميدوارم روزي بتونم تركش كنم .
ما هم امیدواریم هدقمون فقط سلامتی افراد جامعه مونه