اگه یه روزی جنگ بشه شما حاضری بری؟؟؟

اگه یه روزی جنگ بشه شما حاضری بری؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    36
  • نظرسنجی بسته .

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگه یه روزی جنگ بشه شما حاضری بری؟؟؟دلیلت واسه رفتن یا نرفتنت چیه؟(جنگ منظورم مثه جنگ ایران عراقه البته پیشرفته تر:d)
روی صحبتم بیشتر با آقایونه خانوما هم نظر بدن خوشحال میشیم:d
پ.ن:روی صحبتم با یه سریاست:cool:
نیان بگین الان جنگ نظامی نمیشه و فلان بهمان کسی جرات نداره به ایران چپ نگا کنه و...
این یه فرضه!

آخرین ویرایش:
این سوالت کاملا بی مورده
چرا که طرف باید در شرایطش قرار بگیره بعد تصمیم بگیره
وگرنه الان همه میگن ما حاضریم ... حرف باد هواست

همین اقایونی که میگن ما میخوایم بریم >>>>>> برا دفاع از دو چیز میرن .. ناموس و وطن
1- ناموس: ایا همین الان در شرایط صلح واقعا ناموس پرست هستین؟؟ ابا واقعا به دخترا به چشم خواهری نگاه میکنین ؟؟ ایا واقعا اذیت و ازارهای خیابونی دخترای مردم برا شما اهمیت داره؟؟
2- وطن: ایا تا حالا شده برای وطنت یه کار مهمی انجام بدی؟؟ شده یه بار به یه مسئولی تذکر بدی؟ شده یه بار پیگیر یه مشکل تا اخرش برا مردم وطنت بششی؟؟

دلیلی بر ادامه بحث بی پایانمون نمیبینم .. کاراری مهمتری دارم که باید بهشون برسم./

حداقل حداقل یه ذره هم فکر کنید و سیم انتقال اطلاعات رسانه های بیگانه نباشین.....

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره اگر ببینم فلانی ها برای منافع خودشون مارو بفرستن جنگ،قطعا نمیرم
ولی اگر واقعا خاک کشور مورد تهدید واقع بشه،ادعا نمیکنم که میرم، ممکنه از مرگ بترسم، اگر ترسیدم پس حتما پشت جبهه یه کار مفید میکنم.

یاد فیلم شیندلر لیست افتادم، تمام توانم رو میزارم که حداقل بدین شکل کمک کنم.

یادمون باشه توی جنگ خوب و بد نداریم،همه ی اشخاص خاکستری هستند چه جبهه ی ما باشن چه جبهه ی اونها،هرکسی هدفی داره و تصورش اینه که داره کار خوبی میکنه.اون بالا بالا ها هستن که بد یا خوب هستن نه مردم.مردم همیشه وسیله هستن متاسفانه.

جنگ ها بیشتر بخاطر اشاعه ی یک مدل ایدئولوژی یا دسترسی به منابع پولی و انرژی یا مقاصد قدرتی هستند.بحث ناموس ماموس راه نندازین اصلا صحیح نیست تو هر کشوری این مسائل پیش میومدن تو هر جنگی، نه ایرانی ها خدای غیرت تشریف دارند و نه غیر ایرانی ها بی غیرت محضن، این مشکلات و مسائل، افکار پر ایراد یک یا چند نفره که این مسائل رو پیش میارن.کما اینکه تو همین زندان های ما خیلی چیزها شنیده میشه (راست و دروغش پای خودشون)

reza_19933

عضو جدید
اگه قرار باشه گله ی عرب های سعودی به خاکم تجاوز کنه به شخصه جرشون میدم اصلا هم مهم نیس داعش باشه یا هر خره دیگه ای...

هنوز راجع به اروپایی و آمریکایی فکر نکردم! فکر نکنم اونقدر احمق باشن که خودشونو به کشتن بدن! نمیدونم والا

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنگ های احتمالی رو به دو دسته تقسیم میکنم:

1- جنگ تهاجمی
جنگی که قرار هست به جایی حمله کنیم تا تفکراتمون رو بسط بدیم.
در این نوع جنگ ها صد در صد شرکت نمیکنم.
مثالش حمله مسلمانان به ایران در هزاره گذشته و....

2- جنگ تدافعی
در این نوع جنگ بستگی داره طرف مقابلم کی باشه.
اگر گروهی باشه که هدفش نابودی من هست، بدون توجه به باورها و عقایدم، چاره ای جز شرکت ندارم.
چون روبروی من ایستاده و میگه نزنی، میکشمت.

اما اگر جنگی باشه که صرفا هدفش از بین بردن یک گروه فکریه، مثل تندروهای داخلی.
شرکت نمیکنم، اجازه میدم همونا برن کشته بشن و به بهشت وعده داده شدشون هم برسن.
اگه جنگ بشه غیر ازین حالت2 حالت دیگهی وجود نخواهد داشت...
مطمئن باش اگه پاچه خواریشونم بکنی بازم بت رحم نمیکنن، پس از همین الان خودتو سبک نکن.
یخورده چشاتو وا کنی متوجه میشی، این دوره یا جنگی نمیشه یا اگه بشه واقعا واسه نابودیه محض میشه،توی جنگ های الان اگه دست پیشو نگیری پس میوفتی اونم بدجوری و اگه دست پیشوهم نگرفتی آخرین کار همون مقاومته نه فرار و پاچه خواری چون نابودی صددرصده.
البته مطمئن باش تازمانی که بقول شما همون تندروهای داخلی هستن کسی به خودش جرات نمیده به خاک ما حمله کن،چون ...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه قرار باشه گله ی عرب های سعودی به خاکم تجاوز کنه به شخصه جرشون میدم اصلا هم مهم نیس داعش باشه یا هر خره دیگه ای...

هنوز راجع به اروپایی و آمریکایی فکر نکردم! فکر نکنم اونقدر احمق باشن که خودشونو به کشتن بدن! نمیدونم والا

گله ی عرب های سعودی زیرمجموعه همین آمریکایی اروپاییان وبازیچه دست اونا...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بله میررم و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی خاهم زد!!!خخخ:D

tanin67

عضو جدید
والا من که دخترم نمیدونم میتونم کمک کنم یا نه
ولی از بچگی از تفنگ میترسیدم و الان هم ایضا
ولی اگه به مو کشیدن و کتک کاری باشه هستم دیگه حداقل میدونم ته تهش دو تا بخورم یکی رو میتونم بزنم :D
در هر صورت رو ما بچه ها خوزستان حساب کنین پدرامون امتحانشون و پس دادن ما هم بچه هموناییم:w16:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدانکنه:razz:
مگه مجبورین به چیزای ناخوشایند فکر کنین
خوب و خوشکل فکرکنین تاخوب براتون پیش بیاد....:)
شاید بگین یه فرضه...حتی فرضم نکنین
فرض رو بر پیشرفت و موفقیت بزارید نه بر جنگ که هیچی جز خسارت و نابودی نداره!
ما هنوز داریم با مشکلات هشت سال جنگمون دست و پنجه نرم میکنیم...

mersad20

کاربر فعال
الان توی موصل داعش مردای ایزدی را کشته و به زنان تجاوز کرده و اونا را برده توی بازار می فروشه با قیمت نا چیز بعضی مردای عراق هم فکر خودشون هستن اصلا خیالی ندارند که با داعش بجنگند من فکر میکنم شاید بین مردم ما هم باشند از این دسته ادم ها

مطمئنم اگر هر دشمنی پاش به خاک ما باز بشه بلایی صد پله بدتر از موصل و عراق و افغانستان سرما میاره پس ترجیح میدم با عزت شهید بشم در راه کشورم تا مثل یک حیوان سرم بریده بشه و به ناموس این کشور تجاوز بشه

تکبررررررررررررررررررررررررر:biggrin:

mersad20

کاربر فعال
البته ایران چون قدرت نظامیش را برای جنگ با امریکا بسته پس دشمنای کوچول موچول مثل اسرائیل و داعش و سگ و شغال برمیاد
اروپا و امریکا اینقدر در دنیا منافع دارند که حاضر نیستند منافشون را بدست موشک های سرگردان ایرانی بسپارند اما ایران چیزی برای از دست دادن نداره ایران 30 سال تحریم را تجربه کرده و مردم هنوز به خنداونه و جناب خان میخندند و شادند

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
حتما نباید جنگ با بیگانه باشه
الان تو ایران خیلی ها دارن بر علیه بعضیا میجنگن اما غیر مستقیم!
ولی همه سکوت میکنن
فقط منتظریم در برابر بییگانه ها قد علم کنیم
خیلی هنر کنیم ( ک نمیتونیم) اوضاع مملکتو درست کنیم
فساد... اختلاس...
خیلی چیزای دیگه ک جاش اینجا نیس داره بیداد میکنه عاملشم کسی نیس جز ایرانی ها...
اونوت ما گیر دادیم ب ....
همینطوریشم هیچکس از ناموس کسی دفاع نمیکنه !
چ برسه ب جنگ بشه!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم!!! مگه من چیزی دیگه ای گفتم!

گله ی عرب های سعودی زیرمجموعه همین آمریکایی اروپاییان وبازیچه دست اونا...
.....

فرهاد-ا

عضو جدید
با تجربه ای که من از نظامیان محترم دارم میرم چون هیچ امیدی به اونها نیست البته کسانی هستند مثل صیاد شیرازی ولی غالبشون پوچ و تهی هستن.;)

h.abd

عضو جدید
معمولا با دو عده سرو کار داریم افرادی با غیرت که میرن شهید یا جانباز میشن و عده ای که نمیرن ولی منتظرا تا بلافاصله از دستاوردهای افراد دسته اول برای بالا رفتن از پله های پیشرفت در جهت منافع خود با نام آنها استفاده کنند .البته الان طوری شده داریم شبانه روزی از خودی میخوریم و ناخودی نشسته بیرون داره تماشا میکنه و دیگه به جنگ خارجی نمیرسه . باید ناموس هموطن رو از دست هموطن نجات بدیم جنگ رفتن پیش کش کافیه یه قدمی تو کوچه و خیابان شهرتون بزنید تا گوشی بیاد دستتون .

آخرین ویرایش:

alias67

عضو جدید
واقع بینی:
زمان جنگ بخاطر شرایط جنگ مالیات میره بالا ،بالاتر و بالا بالاتر.
حتی افرادی که پولدار هستن هم باید پولشون صرف مخارج و تجهیزات جنگ بشه.
از اونطرف سربازی عموم مردم مخصوصا جوونا اجباری میشه( دست خودت نیست که بگی میرم یا نمیرم) یا فرار میکنی یا زوری میبرنت. از اونطرف هم تبلیغات برای شرکت در جنگ به اوج خودش میرسه.
ولی میشه علاوه بر جنگیدن تو مشاغل خدماتی هم شرکت کرد مثل پزشکی و پرستاری و معلمی و...

!austenite

کاربر حرفه ای
واقعا کسایی که میگن نمیریم یه لحظه فکزکنن غریبه بیادتو کشورمون به ناموسمون دست درازی کنه(خدانیاره ان شالله)
من بادل وجون بادشمن ایران میجنگم;)