اولین رفراندوم باشگاه

اولین رفراندوم باشگاه

• با قوانین بی جنبگی و قوانین نمایندگی موافقم

رای: 25 67.6%
  • با قوانین بی جنبگی موافق و با قوانین نمایندگی مخالفم

رای: 2 5.4%
  • با قوانین بی جنبگی مخالف و با قوانین نمایندگی موافقم

رای: 7 18.9%
  • با قوانین بی جنبگی و قوانین نمایندگی مخالفم

رای: 3 8.1%

• مجموع رای دهندگان
    37
  • نظرسنجی بسته .

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوناییکه احمد گفته واسه شروعه بحث است و فانونا آخر کار براساس نظر جمع تدوین خواهد شد
متاسفانه دوستان نمیان نظرشون رو بگن واین دردسرساز خواهدشد
شاید نمیخوان براساس قانون جمعی بیان تو بحثا شرکت کنند و حرف بزنند و این عامل باعث میشه بعدا مشکل بوجود بیاد

بعدا حق اظهار نظر نخواهند داشت. چه طوره اطلاع رسانی بیشتری کنیم؟ به همه ی فعالان پیام دادین که بیان اینجا؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدا حق اظهار نظر نخواهند داشت. چه طوره اطلاع رسانی بیشتری کنیم؟ به همه ی فعالان پیام دادین که بیان اینجا؟

تا حدودی اطلاع رسانی شده
تو ببین چند بار این تاپیک دیده شده و چند بار نظر داده شده

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما دو بار تو دو تا فارومی که فعالیت بیشتری داشتیم کاری رو انجام دادیم با نامهای پارلمان ....... و پارلمان ......... که یه چیزی تو مایه های این کار شما بود البته با شاخ و برگ و مقدمات و اصول و قوانین بیشتر که بنا به مسائلی در اواسط کار ول کردیم و دیگر برای سومین بار حال و حوصله این کارو ندارم وگرنه میگفتم مقداری ازش (شاید دوستانی در اون فارومها عضو بودند و یادشان باشد قضیه) ولی توصیه میکنم دست بردارید از این کارها و قانون قوانین گذاری و رفراندوم بازی که عاقبت ندارد :)

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدیران؟
تو الان بهشون پیام بده ببین کی جوابتو میدن
نشد اگر هدف رسیدن به نتیجست باید هر کاری که فکر میکنیم سودمنده انجام بدیم...........:gol:
امیدوارم مبنای صحبتها بر تعامل باشد نه تقابل........
در نا امیدی بسی امیدست
پایان شب سیه سفیدست:gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما دو بار تو دو تا فارومی که فعالیت بیشتری داشتیم کاری رو انجام دادیم با نامهای پارلمان ....... و پارلمان ......... که یه چیزی تو مایه های این کار شما بود البته با شاخ و برگ و مقدمات و اصول و قوانین بیشتر که بنا به مسائلی در اواسط کار ول کردیم و دیگر برای سومین بار حال و حوصله این کارو ندارم وگرنه میگفتم مقداری ازش (شاید دوستانی در اون فارومها عضو بودند و یادشان باشد قضیه) ولی توصیه میکنم دست بردارید از این کارها و قانون قوانین گذاری و رفراندوم بازی که عاقبت ندارد :)

در کل راست میگی
اینجا اصلا قانونمداری جایی نداره
همون سیستم اخطارو اخراج واسه بعضیا خوبه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشد اگر هدف رسیدن به نتیجست باید هر کاری که فکر میکنیم سودمنده انجام بدیم...........:gol:
امیدوارم مبنای صحبتها بر تعامل باشد نه تقابل........
در نا امیدی بسی امیدست
پایان شب سیه سفیدست:gol:

میلاد با این روند من هیچ امیدی ندارم

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل راست میگی
اینجا اصلا قانونمداری جایی نداره
همون سیستم اخطارو اخراج واسه بعضیا خوبه
یه خلاصه ای از طرح ما بگم شاید به درد شماها هم بخوره
ما یه پارلمان داشتیم که اعضای فعال فاروم توش عضو میشدن
این اعضا گروههای تشکیل میدادن و همفکران در هر زمینه ای (نه صرفا سیاسی) اعم از ورزشی - فرهنگی - عقیدتی و ... با هم با هم عضو گروه بودن و مواضع و اهدافشون مشخص بود
یه هیئت رییسه 5 نفره نیز از بین اعضا انتخاب میشد که ریاست پارلمان رو داشت
یه قوانینی برای تشویق - ترفیع - تنبیه و ... اعضا تدوین شده بود که طبق انها امور فاروم در بین خود اعضا (و نه توسط ادمین و مدیران) کنترل میشد
برای برخی امور خاص مانند جشنها - مراسم - تبریک ها - مسابقات و .... پارلمان برنامه ریزی و طرح ارائه و تصویب میکرد
و .................

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانینی که به شور گذاشته می شه
باید مبنای عقلی داشته باشه و مورد تایید باشه
این ها که نشدن قانون
قوانین بی جنبگی
تاحالا همچین چیزی ندیده بودم
مثل این هست که واسه اینکه مردم بتونن راحت آدم بکشن و کسی بهشون گیر نده رفراندم بزارن و از فرداش آدم کشی آزاد شه
واقعاکه....

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانینی که به شور گذاشته می شه
باید مبنای عقلی داشته باشه و مورد تایید باشه
این ها که نشدن قانون
قوانین بی جنبگی
تاحالا همچین چیزی ندیده بودم
مثل این هست که واسه اینکه مردم بتونن راحت آدم بکشن و کسی بهشون گیر نده رفراندم بزارن و از فرداش آدم کشی آزاد شه
واقعاکه....

اینایی که ذکر شده فقط بهونه ای برای شروع کاره و نظر همه دوستان در مرحله وضع قوانین لحاظ خواهد شد
دوست داریم که از نظرات شماهم استفاده کنیم

shahidi721

اخراجی موقت
سلام با اینکه دوست عزیزم واستارتر این تاپیک ازم خواست بیام اینجا نظر بدم اما دیگه انگیزه ای برای این جور بحث ها ندارم درست وغلط مشخصه این اقایون که تا دیروز داشتن فحاشی میکردن حاللا اومدن دارن در مورد جنبه صحبت می کنند شایدم توبه کردن خدا عالمه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اون موقع که یکی از تاپیکا بسته شد و احمد گفت چکار کنم آخه مدیرا جوابمو نمیدن بهش گفتم که بیاد از تو پیگیری کنه
نمیدونم شاید مدیری
عاشق مدیری
عزیز مدیری
...
عزیز دلم ما واسه نحوه حرف زدن خودمون میخواهیم قانون بزاریم
مثلا اینکه به هم دیگه توهین نکنیم
واسه این باید از ادمین اجازه بگیریم؟
ادمین اگه وقت داشت یه کم به کیفیت تاپیکا و موضوعات ارائه شده میرسید
چیه یه مشت تاپیکهای چرت و پرت!!
عوض اینکه آقایون مدیر از ما تشکر کنن که میخواهیم یه قانونای خوب و منطقی اینجا از خودمون یادگار بزاریم که این همه تو بحثا توهین و تنش بوجود نیاد اومدید میگیئ باید مدیرا ...
نه دوست من هیچ کدوم اینایی که گفتی نیستم ولی در همین حد سرم میشه که ما نباید قانون وضع کنیم و البته مبارزه با توهین و سایر مواردی که گفتین همون قوانین باشگاهست ولی مشکل اینه که در اجرا ضعف وجود داره . اگه من این چنین صحبت کردم فکر نکن که مشکلی با شما و دوست خوبم احمد آقا دارم ولی منظور من این بود که دخالت محسوب نشه گفتم من تایپیک قبلیتونو ندیدم و میخوام که لینکشو بزارین و به نظرم نباید سریعا این چنین وارد میشدین به هر حال نباید کسی فکر باطل رو بکنه که ما هدفمون تضعیف مدیریت هست و من با این مخالفم . نظر منو بخواین من معتقدم بند بند قوانین باید در موردش تصمیم گرفته بشه و اینکه ابتدا ببینیم بچه ها کدوم قوانین رو قبول دارن و کدوم رو نه ؟ البته شاید در گذشته شده که من بی اطلاعم بعد اونایی رو که قبول ندارن پیشنهاد بدیم و البته اول مدیران باید مطلع بشن و اگه جوابگو نبودن اینکار انجام بشه .
این اصل رعایت فرهنگ نقد و انتقاد در جامعه دینیست .

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
والا من اصلا متوجه نمیشم قضیه چیه ؟ تایپیک قبلیم ندیدم و خوبه که لینکشو بزارین توضیح بیشتر . ولی به نظرم وضع قوانین باشگاه بر عهده مدیران هست و ما ها تنها میتونیم انتقاد کنیم یا پیشنهاد بدیم و کلا عنوان تایپیک رو البته ببخشید آقا احمد اصلا نمیپسندم ( شایدم چون تایپیک قبلی رو ندیدم نظرم اینه ) و بازم میگم معتقدم اینکار رو مدیران باید انجام بدن و چون در حوزه ما نیست من دخالت نمیکنم .
من با ايشون موافقم......
اگر قصدتون اصلاح گفتگوي كاربران در مباحث هست،كارتون پسنديده هست......
اما اينكه بخوايم نمايندگاني را براي ارائه مباحث و گفتگو در نظر بگيريم مخالفم.....
چون با اين كار داريم كاربرا رو محدود مي كنيم.......
هر كس حق اظهار نظر داره .و نظرات شخصي بايد توسط خود شخص بيان بشه تا اگر مخالفتي شد و يا انتقادي صورت گرفت بتونه با توجه به طرز فكر و ديدگاه خودش ازش دفاع كنه.....
ما بايد فضاي گفتگو رو بازتر كنيم نه بسته تر.......
همينطور كه گفتم با اين روش (انتخاب نماينده) حق اظهار نظر از ديگر كاربرا گرفته ميشه و بايد در راستاي اهداف حزب عمل بشه.....
مطمئن باشيد كه اينطور ميشه..... يعني فقط بحث ها حزبي صورت مي گيره......
و نتيجه ي خوبي هم نداره......
پس مخاف صد در صد با بحث نماينده هستم....
اما با با اصلاح الگوي صحبت بين كاربرا موافقم.......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با ايشون موافقم......
اگر قصدتون اصلاح گفتگوي كاربران در مباحث هست،كارتون پسنديده هست......
اما اينكه بخوايم نمايندگاني را براي ارائه مباحث و گفتگو در نظر بگيريم مخالفم.....
چون با اين كار داريم كاربرا رو محدود مي كنيم.......
هر كس حق اظهار نظر داره .و نظرات شخصي بايد توسط خود شخص بيان بشه تا اگر مخالفتي شد و يا انتقادي صورت گرفت بتونه با توجه به طرز فكر و ديدگاه خودش ازش دفاع كنه.....
ما بايد فضاي گفتگو رو بازتر كنيم نه بسته تر.......
همينطور كه گفتم با اين روش (انتخاب نماينده) حق اظهار نظر از ديگر كاربرا گرفته ميشه و بايد در راستاي اهداف حزب عمل بشه.....
مطمئن باشيد كه اينطور ميشه..... يعني فقط بحث ها حزبي صورت مي گيره......
و نتيجه ي خوبي هم نداره......
پس مخاف صد در صد با بحث نماينده هستم....
اما با با اصلاح الگوي صحبت بين كاربرا موافقم.......

منم با دوست عزیزم آقا محسن کاملا موافقم و معتقدم فضای باشگاه نباید حزبی بشه و اینکه با اینکار علاوه بر محدود کردن ، شاید از گفتن حقایق هم جلوگیری بشه و از همه بد تر مطمئن باشید با حزبی شدن اصلاح الگوی صحبت صورت نمیگیره کاری که متاسفانه عده ای افراد تند رو دارن در جامعمون انجام میدن و فقط به فکر به حق نشاندن حرف حزب خودشون هستن و اینکه اون حزب همه گنه کار و اون دیگری کاملا بی گناه و بدون اشتباهست از هز دو طرف هم صورت میگیره .بنابراین من با اصلاح الگو مخالف نیستم ولی با توجه به قانون نمایندگی و سایر قوانین به نظرم اجراش ممکن نیس مشکلی که متاسفانه جامعه ما هم با اون گریبانه .من قوانین باشگاه رو تایید میکنم ولی معتقدم نظارت بیشتری باید بر اجرای آن صورت گیرد .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دوست من هیچ کدوم اینایی که گفتی نیستم ولی در همین حد سرم میشه که ما نباید قانون وضع کنیم و البته مبارزه با توهین و سایر مواردی که گفتین همون قوانین باشگاهست ولی مشکل اینه که در اجرا ضعف وجود داره . اگه من این چنین صحبت کردم فکر نکن که مشکلی با شما و دوست خوبم احمد آقا دارم ولی منظور من این بود که دخالت محسوب نشه گفتم من تایپیک قبلیتونو ندیدم و میخوام که لینکشو بزارین و به نظرم نباید سریعا این چنین وارد میشدین به هر حال نباید کسی فکر باطل رو بکنه که ما هدفمون تضعیف مدیریت هست و من با این مخالفم . نظر منو بخواین من معتقدم بند بند قوانین باید در موردش تصمیم گرفته بشه و اینکه ابتدا ببینیم بچه ها کدوم قوانین رو قبول دارن و کدوم رو نه ؟ البته شاید در گذشته شده که من بی اطلاعم بعد اونایی رو که قبول ندارن پیشنهاد بدیم و البته اول مدیران باید مطلع بشن و اگه جوابگو نبودن اینکار انجام بشه .
این اصل رعایت فرهنگ نقد و انتقاد در جامعه دینیست .

من هم موافقم که بدون نظر مدیران نمیشود قانون گذاری کرد.
ولی ضعف مدیریتم قبول دارم. چندی از مدیران پاسخگو نیستند، ناظر نیستند ،حضور ندارند........
به هر حال ما در اینجا برای نقد مدیریت جمع نشدایم .
باز هم تاکید میکنم که حوزی بحث ها باید مشخص شود و بعد قوانین نسبت به ان تعیین شود.......

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم موافقم که بدون نظر مدیران نمیشود قانون گذاری کرد.
ولی ضعف مدیریتم قبول دارم. چندی از مدیران پاسخگو نیستند، ناظر نیستند ،حضور ندارند........
به هر حال ما در اینجا برای نقد مدیریت جمع نشدایم .
باز هم تاکید میکنم که حوزی بحث ها باید مشخص شود و بعد قوانین نسبت به ان تعیین شود.......
ممنونم مهندس جان :gol:منم حرف شما رو قبول دارم که واقعا هستند عده ای از مدیران که پاسخگو نیستن البته بعضیشونم تقصیر ندارن نبودن هر چند که منم گفتم برای حل این مشکل خوبه همکارانی برای خودشون اتخاذ کنن به هر حال لیست کاربران برتر باشگاه هست و البته کاربرانی که مدت زیادی در باشگاه بودن و واقعا معلومه که زمان زیادی در باشگاه هستن به نظرم باید اینکار بشه و در تایپیک خودمم اگه یادتون باشه عنوان کردم و البته نباید فراموش کرد که مدیران پاسخگوی زیادی هم داریم که انصافا کارشونو به نحو احسنت انجام میدن . حرف آخر یادمه یه مدتی جو باشگاه حزبی شده بود و خود شما تایپیک زدید که واقعا عالی و تاثیر گذار بود و از اون حال و روز که خیلی توهین آمیز شده بود بیرون اومد و امیدوارم که هنوز بر حرفتون باشید .:smile:
و بازم بر این حرف تاکید دارم حزبی کردن باشگاه بدترین کار و عاملی بازدارنده برای ایجاد فضای دوستانه و طبیعتا دور کردن باشگاه از پیشرفتهای واقعی چه در بینش سیاسی ،واقع گرایانه و حتی علمی و فرهنگ خواهد بود .

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشگاه قانون داره شما می خواهید اصل مدیریت را زیر سوال ببرید .
اصل مدیریت نه رفتار مدیریتی..زیر سوال نه بهبود.........در اینجا قراره بحث کنیم نه این که جدل کنیم.
پیشنهادات شما میتواند به تجمیع نظرات کمک کند...................:gol::gol::gol:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم مهندس جان :gol:منم حرف شما رو قبول دارم که واقعا هستند عده ای از مدیران که پاسخگو نیستن البته بعضیشونم تقصیر ندارن نبودن هر چند که منم گفتم برای حل این مشکل خوبه همکارانی برای خودشون اتخاذ کنن به هر حال لیست کاربران برتر باشگاه هست و البته کاربرانی که مدت زیادی در باشگاه بودن و واقعا معلومه که زمان زیادی در باشگاه هستن به نظرم باید اینکار بشه و در تایپیک خودمم اگه یادتون باشه عنوان کردم و البته نباید فراموش کرد که مدیران پاسخگوی زیادی هم داریم که انصافا کارشونو به نحو احسنت انجام میدن . حرف آخر یادمه یه مدتی جو باشگاه حزبی شده بود و خود شما تایپیک زدید که واقعا عالی و تاثیر گذار بود و از اون حال و روز که خیلی توهین آمیز شده بود بیرون اومد و امیدوارم که هنوز بر حرفتون باشید .:smile:
و بازم بر این حرف تاکید دارم حزبی کردن باشگاه بدترین کار و عاملی بازدارنده برای ایجاد فضای دوستانه و طبیعتا دور کردن باشگاه از پیشرفتهای واقعی چه در بینش سیاسی ،واقع گرایانه و حتی علمی و فرهنگ خواهد بود .
ما دنبال مقصر نیستیم ما به دنبال علت تقصیریم......:gol:
به هر حال با کمک دوستان در اینجا فضایی ایجاد شده که همه ی دوستان بتوانند نظراتشان را به اشتراک بگذارند و این گام خوبی در جهت پیشبرد منطقی ازادی در ارایه ی نظرات میباشد.
محمد جان من هم با حزب و گروه مخالفم چون تنها باعث ایجاد چند گانگی و تشویش افکار کاربران میشود و تجربه به من ثابت کرده که هیچ فایدای نخواهد داشت.
ولی وجود نمایندگانی که بر اعمال کاربران نظارت داشته باشند ضروریست..........:gol::gol::gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز توجه کنید
هیچ کس نه میخواد واسه باشگاه قانون تعیین کنه ونه تو کار مدیران دخالت کنه
این همه سنگ مدیرارو به سینه نزنید
اگر مدیرا اعتراضی داشتن میتونتن تو این مدت اعلام کنند ولی چیزیکه مشخصه خیلی سرشون شلوغتر از این حرفاست
چرا بحث رو منحرف میکنید
بارها گفتیم که ما میخواهیم واسه الگوی گفتگو بین خودمون قانون بزاریم
خوبه خودتونم قبول دارید که قوانین وضع شده در باشگاه واسه نحوه گفتگو اجرا نمیشه
پس چرا مدیرا یه کاری نمیکنن؟ مگه ما بیکاریم که این همه وقت و انرژی بزاریم واسه این کار
اگه مدیرا یه کار مدیریتی منطقی انجام بدن و باعث بوجود آمدن یک اگوی صحیح گفتگو در اینجا بشن ما که مریض نیستیم وقتمون رو تلف کنیم

pedram_irani

عضو جدید
خوشحالم که دوستان حساس شدن به موضوع و همه نظر دارند میدند. عده ای گفتند که محدودیت ایجاد میشود نخیر دوستان هیئتی خواهد آمد که بر گفتگوهای ما نظارت خواد کرد آن هم نه بر اساس سلایق خودشان براساس قوانین که الان نمونه ای از آن اعلام شده است.
هدف هم این بود که با توجه به بسته شدن سایت و ممنوع شدن بحث های مختلف راهی بیابیم که با رعایت کردن یکسری اصول و به شکل منصفانه باهم بحث کنیم. چون گفتگو کردن را دوست داریم چون کشورمان را دوست داریم نمیخواهیم هر گفتگویی به بسته شدن و قفل شدن و محروم شدن بکشد میخواهیم با وضع این قوانین کاری کنیم که در طول زمان گفتگو را به هم آموزش دهیم و با گذشت زمان دیگر بدون هیج ناظری به شکل سالم بحث کینم.
بحث دخالت در کار مدیران نیست اگر بخواهم مثالی بزنم میتوانم نهادهای مدنی در جامعه را مثال بزنم که تشکیل میشوند تا فرهنگ سازی کنند لازم نیست همه کارها را مدیران انجام دهند.

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز توجه کنید
هیچ کس نه میخواد واسه باشگاه قانون تعیین کنه ونه تو کار مدیران دخالت کنه
این همه سنگ مدیرارو به سینه نزنید
اگر مدیرا اعتراضی داشتن میتونتن تو این مدت اعلام کنند ولی چیزیکه مشخصه خیلی سرشون شلوغتر از این حرفاست
چرا بحث رو منحرف میکنید
بارها گفتیم که ما میخواهیم واسه الگوی گفتگو بین خودمون قانون بزاریم
خوبه خودتونم قبول دارید که قوانین وضع شده در باشگاه واسه نحوه گفتگو اجرا نمیشه
پس چرا مدیرا یه کاری نمیکنن؟ مگه ما بیکاریم که این همه وقت و انرژی بزاریم واسه این کار
اگه مدیرا یه کار مدیریتی منطقی انجام بدن و باعث بوجود آمدن یک اگوی صحیح گفتگو در اینجا بشن ما که مریض نیستیم وقتمون رو تلف کنیم
دوست گلم چه بخواهیم چه نخواهیم این همه صحبت بدون حضور انها بی فایدست ابزار در دستان انانست .
اگر بخواهند تاپیک رو میبندن یا امتیاز منفی میدهند و یا اخراج میکنند...................
باید بحث میان کاربران با حضور انان صورت پذیرد...........
نکته ی دیگر این که نباید انتظار داشته باشیم که این بحث در مدت یک هفته به نتیجه برسد باید فرصت داد تا ما به معنای حقیقی نقد پی ببریم.
دوری از تخریب و اندیشیدن به منافع جمعی راه گشا می باشد...........:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما دنبال مقصر نیستیم ما به دنبال علت تقصیریم......:gol:
به هر حال با کمک دوستان در اینجا فضایی ایجاد شده که همه ی دوستان بتوانند نظراتشان را به اشتراک بگذارند و این گام خوبی در جهت پیشبرد منطقی ازادی در ارایه ی نظرات میباشد.
محمد جان من هم با حزب و گروه مخالفم چون تنها باعث ایجاد چند گانگی و تشویش افکار کاربران میشود و تجربه به من ثابت کرده که هیچ فایدای نخواهد داشت.
ولی وجود نمایندگانی که بر اعمال کاربران نظارت داشته باشند ضروریست..........:gol::gol::gol:
ممنونم مهندس جان از این بابت خوشحالم و از شما جز این انتظار ندارم .
همونطور که گفتم نظارت مشکل داره و آیا ما امکانات نظارت رو داریم ؟ مثلا تایپیکی توهین آمیز بشه آیا ما میتونیم قفلش کنیم . کسی که بخواد توهین کنه کار خودشو بلده و از طرفی فکر نمیکنم قوانین ما بتونه اجرایی بشه و شاید حتی این قانون سبب تخریب شخصیت فردی بشه که من با این کاملا مخالفم . بنابراین بازم بر حرفم هستم تا مدیران وارد عمل نشن نمیتونه این قوانین بازدارنده بشه .
و اما در مورد نمایندگان نمیتونیم خودمونو گول بزنیم به هر حال دوستی افراد در رایشون بی تاثیر نیست و به نظرم اگه قرار باشه همچین کاری کنیم باید از بچه هایی استفاده کنیم که در رشته حقوق( یا همچین رشته هایی که روش قضاوت کردن رو یاد گرفتن نمیخوام بگم سایر دوستان بلد نیستن ولی به نظرم چون آینده شغلیشون همچین جیزیه بیشتر سعی در رعایت عدالت میکنن) مشغول به تحصیلند یا به اتمام رسوندن و به نظرم این کار برای خود اونا در آینده هم میتونه مفید و مثمر ثمر باشه .
و از طرف دیگه حق شکایت و انتقاد وجود داشته باشه و مثل یک دادگاه واقعی در این زمینه عمل بشه .

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست گلم چه بخواهیم چه نخواهیم این همه صحبت بدون حضور انها بی فایدست ابزار در دستان انانست .
اگر بخواهند تاپیک رو میبندن یا امتیاز منفی میدهند و یا اخراج میکنند...................
باید بحث میان کاربران با حضور انان صورت پذیرد...........
نکته ی دیگر این که نباید انتظار داشته باشیم که این بحث در مدت یک هفته به نتیجه برسد باید فرصت داد تا ما به معنای حقیقی نقد پی ببریم.
دوری از تخریب و اندیشیدن به منافع جمعی راه گشا می باشد...........:gol:

حضور؟
میشه حضورشون رو توضیح بدین؟
به غیر از وقتی که میخوان اخطار بدن حضور دارند؟

ولی اینکه باید تحت نظر اونا باشه قبول دارم ولی نباید منتاظر ارشادهای آنها باشیم

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز کننده محترم تاپیک خوده شما هم در بیشتره مواقع خیلی توی گفتارت ادب پیدا نمیشه و حالا اینجا خودت را به نوعی منطقی و خیلی محترم جلوه دادی.
از این گذشته شما فکر می کنید نماینده بقیه بچه ها یا مدیره کل هستید که قانون وضع میکنی و میخوای اجرا کنی .

آخرین ویرایش:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور که گفتم نظارت مشکل داره و آیا ما امکانات نظارت رو داریم ؟ مثلا تایپیکی توهین آمیز بشه آیا ما میتونیم قفلش کنیم . کسی که بخواد توهین کنه کار خودشو بلده و از طرفی فکر نمیکنم قوانین ما بتونه اجرایی بشه و شاید حتی این قانون سبب تخریب شخصیت فردی بشه که من با این کاملا مخالفم . بنابراین بازم بر حرفم هستم تا مدیران وارد عمل نشن نمیتونه این قوانین بازدارنده بشه .
و اما در مورد نمایندگان نمیتونیم خودمونو گول بزنیم به هر حال دوستی افراد در رایشون بی تاثیر نیست و به نظرم اگه قرار باشه همچین کاری کنیم باید از بچه هایی استفاده کنیم که در رشته حقوق( یا همچین رشته هایی که روش قضاوت کردن رو یاد گرفتن نمیخوام بگم سایر دوستان بلد نیستن ولی به نظرم چون آینده شغلیشون همچین جیزیه بیشتر سعی در رعایت عدالت میکنن) مشغول به تحصیلند یا به اتمام رسوندن و به نظرم این کار برای خود اونا در آینده هم میتونه مفید و مثمر ثمر باشه .
و از طرف دیگه حق شکایت و انتقاد وجود داشته باشه و مثل یک دادگاه واقعی در این زمینه عمل بشه .
کاملا درسته....................:gol:
باید مدیران نظارت کنند ولینظارت صحیح و منطقی...........
مشکل اصلی الان اینست که مشخص نیست در باب چه مطلبی و چه حوزای از مطالب موجود قرار بر بحث می باشد.............
دوستان وکیل محدودند و تعداد اندک انان نیز به احتمال زیاد تمایل به همکاری ندارند...........
ما در باشگاه تجربه ی بحث منطقی را داشتیم و به نتایجی نیز رسیدیم.
قوانین موجود لازمند ولی برای ایجاد فضا برای بحث کافی نیستند..............:gol::gol::gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

در واقع قدرت نماینده های ما براساس قدرتی هست که رای کاربرا بهشون دادند و از تصمیماتشون حمایت میکنند. مثلا اگر رای بر طرد یک کاربر داده بشه همه باید حمایت کنند
ولی قدرت اجرای قفل و غیره دست مدیراست که اگه مدیرا حمایت کنند میشه از طریق قدرت اونها هم بر مسائل کنترل داشت

نظرتون هم راجع به انتخابشون متینه ولی اینم باید در نظر گرفت که خود نماینده باید به شرایط و مسائل حزبیش آشنا باشه و فقط عادل بودن و این حرفا ملاک نباشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اصلی الان اینست که مشخص نیست در باب چه مطلبی و چه حوزای از مطالب موجود قرار بر بحث می باشد.............
دوستان وکیل محدودند و تعداد اندک انان نیز به احتمال زیاد تمایل به همکاری ندارند...........
قوانین موجود لازمند ولی برای ایجاد فضا برای بحث کافی نیستند..............:gol::gol::gol:

باب و موضوع بحثهایی هم که قراره برآنها نظارت بشه، قراره در نظرسنجی مشخص بشه

pedram_irani

عضو جدید

بله کافی نیست ولی یک چارچوب را حداقل مشخص میکند که من که میخواهم نظر بدهم بدانم اگر به شخصیت کاربر توهین کردم متخلف هستم اگر بدون سند حرف زدم بی جنبه هستم یا اگر به ادیان و قومیت ها توهین کردم همین طور. یک یاد آوری و وجود یک هیئت ناظر حتما باعث میشه گفتگو ها منطقی تر بشه تا فضایی بتونیم داشته باشیم چون یادمان هست گفتگوهای بی پروای گذشته به بسته شدن انجامید. هدف مدیریت بر کاربران نیست هدف گفتگوی استاندارد است.