افکار یه آخونده در مورد نسل امروز جوانان

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نگرش و تفکر زن ستیزانه مخالفم و تا پای جان هم با ان مبارزه خواهم کرد میخواد ایران باستان باشه و یا اسلام نوین!![/QUOTE]
سلام
آخه با كي جنگ ميكني با خودت يا خدا .اگه هر وقت خداي نكرده به بلاي گرفتار شدي و دست به دامن ائمه شدي به اين موضوعات فكر كن خوبه
كي گفته اسلام با زن مشكل داره اتفاقا اين زنها هستند كه با اسلام مشكل دارند
چون اسلام حرمت براي شما ميخواد و شما بي بندوباريو وبه اصطلاح راحتي
اثبات اين موارد توي شركتها و برخورد با زن و توي آگهي هاي استخدام ميتوني ببيني
يه سري هم به محلات بخش حوادث يا دادگاهها بزن تا ببيني چه جور مرد و زنها به مشكل (البته بيشتر) بر ميخورند
در مورد اسلام واقعي كه همون انصاف و خوب بودنه بيشتر تحقيق كن

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین تا بوده همین بوده وقتی کسی داره خیانت میکنه سعی میکنه یه توجیه واسه حودش پیدا کنه مثلا شاه اومد ایران باستان رو کرد ....

:gol:

من فقط با این قسمت از گفته هاتون موافقم .:gol:

اما چرا فکر میکنید این حکومت بقای خودش رو مدیون بی سوادی میدونه ؟

آیا همین ناآگاهی باعث نمی شه که پایه های یه حکومت سست بشه ؟؟؟

ببین تاها جان تو حکومت های این شکلی مثل ایران و کره شمالی و کوبا و ایران قبل از انقلاب و ... که یک نفر با رای غیر مستقیم مردم اداره امور کشور رو به دست داره کل دغدغه حاکمان اینه که مشروعیت اون نظام بره زیر سوال، مثلا قبل انقلاب حکومت شاه سقوط کرد به این دلیل که مردم به این نتیجه رسیدن که چه احتیاجی به شاه داریم ؟ و چرا ما هم نباید مثل همه کشور های دموکرات شخص اول مملکت (رئیس جمهور ) رو به صورت مستقیم انتخاب کنیم؟
این جوری بود که مشروعیت حکومت شاه رو زیر سوال بردن. حالا به قول مینای عزیز شاه با توجیه اینکه شاهنشاهی از قدیم بوده و حرف شاه حرف خدائه و ... میخواست به خودش مشروعیت بده که با ذهن انسان امروزی این چیزا نمی خونه.
حالا تو این نظام هم همینه، یعنی کل این حکومت داره تلاش میکنه که مردم یه موقع به این نتیجه نرسن که ما برای چی باید رهبر داشته باشیم ؟ چرا یک نفر که همون رئیس جمهوره و با رای مستقیم مردم انتخاب میشه نباید همه کاره مملکت باشه ؟ چرا مثلا وقتی نمایندگان مجلس که با رای مردم انتخاب شدن و نماینده مردم هستن به یه وزیر رای اعتماد نمیدن یهو رهبر یک خط نامه مینویسه که ایشون مورد تائید من هستش و بهش رای بدین ؟ خب این بر خلاف رای مردم حرف زدنه دیگه. چرا باید یه نفر تو کشور همچین قدرتی داشته باشه که بتونه رو حرف مردم هم حرف بزنه ؟
اینا سوال هایی هستن که دقیقا نقطه مقابل مشروعیت ولی فقیه هستش و خوشبختانه داره یواش یواش برای مردم پیش میاد که این جور سوالها از آدمهای یه مقدار آگاه جامعه همیشه مطرح میشه، وگرنه اون آدم غیر آگاه که اصلا کاری به اینجور چیزا نداره.:gol:

saeed_sarf

عضو جدید
بحثه کاملا بجاییه.مطمئنا کتابی که زیاد قطور باشه خوندنش سخته .بنظرم اگه بیان مطلابه عربیشو حذف(اخه عربیش به چه کار ما میاد فقط عمل به پیامش مهمه ) و فقط ترجمشو بزارن حتما مشتاقان بیشتری داره

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نگرش و تفکر زن ستیزانه مخالفم و تا پای جان هم با ان مبارزه خواهم کرد میخواد ایران باستان باشه و یا اسلام نوین!!
سلام
آخه با كي جنگ ميكني با خودت يا خدا .اگه هر وقت خداي نكرده به بلاي گرفتار شدي و دست به دامن ائمه شدي به اين موضوعات فكر كن خوبه
كي گفته اسلام با زن مشكل داره اتفاقا اين زنها هستند كه با اسلام مشكل دارند
چون اسلام حرمت براي شما ميخواد و شما بي بندوباريو وبه اصطلاح راحتي
اثبات اين موارد توي شركتها و برخورد با زن و توي آگهي هاي استخدام ميتوني ببيني
يه سري هم به محلات بخش حوادث يا دادگاهها بزن تا ببيني چه جور مرد و زنها به مشكل (البته بيشتر) بر ميخورند
در مورد اسلام واقعي كه همون انصاف و خوب بودنه بيشتر تحقيق كن[/QUOTE]
ببخشید میدونی شرط اول اسلام اینه که با کسی که مصاحبت میکنی به نرمی و تواضع صحبت کنی
شمایی که خیلی ادعات میشه میدونی حسین قبل اینکه جنگ شروع کنه به نرمی با دشمناش صحبت کرد و گرنه هرگز جری بر نمیگشت

اشکال ماها اینه طاقت مخالفتو و انتقادو نداریم و گرنه الان وضعمون این نبود

گفته ی شما درسته اسلام واسه زن ارزش قایل شده و این مردا بودن که سغی کردن این ارزشا رو مخفی کنن واسه منافع خودشون
اما بهتر نبود که بیای این منابع رو براشون بزاری ؟

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحثه کاملا بجاییه.مطمئنا کتابی که زیاد قطور باشه خوندنش سخته .بنظرم اگه بیان مطلابه عربیشو حذف(اخه عربیش به چه کار ما میاد فقط عمل به پیامش مهمه ) و فقط ترجمشو بزارن حتما مشتاقان بیشتری داره
حرفت درسته اما میدونی بعضی چیزای عربی رو نمیشه معادل فارسیشو دقیقا اورد اونو میزارن اگه کسی عربی بلده از اون بخونه درک کنه

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا سخنان امثال افلاطون و .... بیش از امیرمونان طرفدار دارد.

ببینید تو جامعه ما تظاهر به روشفنکری زیاد دشه
خیلی دوست داریم خودمون رو روشنفکر بدونیم.
مثلا نمونه‌اش..... شهید مطهری و شهید دکتر شریعتی هر دوبرای اسلام زحمت کشیدن
ولی همه دوستدارن اسمی از شریعتی بیارن کسی جمله‌های مطهری رو مطرح نمی‌کنه
و این درحالیست که 90درصد هم حتی یک کتاب ازش نخوندن
دلیلش اینه که پیش خودمون معادلات اشتباهی درست کردیم و گفتیم شریعتی فلانه و مطهری فلان

و البته خیلی هم دوست داریم از دین و از شحصیت‌های علمی فاصله بگیریم

اگر یک موضوع رو علی(ع) گفته باشه و افلاطون هم گفته باشه میریم سراغ افلاطون.
چون تصویر بدی از علی(ع) ساختیم.
از امیرمومنان تصویر ادم حشن جنگجویی ساختیم که علم و .... رو تعطیل کردیم توش

حالا چرا این اتفاق اتفاده یه خورده‌اش تقصیر کتاب‌نویس‌های ماست و روحانیون
و یه خورده بیشترش هم تقصیر خودمونه که دنبالش نمیریم

اگر یک بار فردی نهج‌البلاغه رو بخونه( الان دوباره دوستان فرصت‌طلب پای خطبه 80 رو میکشن وسط)
کلش رو بخونه میفهمه که چه سخنی برتره

اگه من یه جمله بذارم و نگم کی گفته همه خوششون میاد اگه بعدش بگم علی گفته خیلیا میزنن زیرش
چرا؟
چون فکر کردیم ک همه چیز تو افاطون و نیچه و .... است.
و از همه مهمتر چون نمیدونیم منبع غلمی دانشمندان غرب همین معصومین ما بودن

زدی وسط خال.:gol:

تو یه جمع کوچیک میشه گفت تقصیر خودمونه ولی تو یه جامعه بزرگ نمیشه همه رو مقصر دونست. اینجا دیگه گردانندگان جمع نقش اساسی دارن

نه اینجوری نیست
دلیلش کاملا مشخصه

تو اگه یه حرف قشنگ رو از زبون کسی که ازش متنفری بشنوی دیگه برات قشنگ نیست...

کلام علی هم الآن از دهن کسایی در میاد که دارن ازش سوء استفاده میکنن. یا حتی اگرم این کارو نمیکنن دارن فقط باهاش پند میدن و خودشونم عمل نمیکنن.
جریان همون تاثیر کلامه که دوستم میگفت...
کلام هرچقدر هم قشنگ وقتی از زبون اون آدما در میاد قدرتشو از دست میده هیچ، ناثیر منفی هم میذاره.

زدی وسط خال.:gol:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
ببین تا بوده همین بوده وقتی کسی داره خیانت میکنه سعی میکنه یه توجیه واسه حودش پیدا کنه مثلا شاه اومد ایران باستان رو کرد که مردم حرف شاه رو برابرحرف خدا میدونستن اما نفهمید خیلی شخصیتش با شاهان بزرگی چون کوروش فرق داره الانم همینطور اینا به اسم اسلام میزنن اما نمیان رو نمیکن علی کی بود و چی هست نمیان نمیگن عدل علی چیه
نمیگن حسین چرا جنگید جسین در برابر ظلم جنگید جالا اینا به جای اینکه بشینن نو هیئتها از شخصیتش بگن میشین حسین حسین میگن میزنن تو سر و صورت هم

مثلا من خودم تا چند سال پیش میگفتم معاویه که علی رو دوست داره چرا واسه امرزشش دعا نکنیم بجای اینکه لعن میکنیم مگه دین ما دین گذشت نیست
اما تو صحبتای یه روحانی انگلیسی که داشت تو محرم از شخصیت حسین میگفت نه اینکه مردمو به گریه بندازه فهمیدم معاویه با خواهر مادر خودش همبستر میشد در اینجا واقعا ازش متنفر شدم مردیکه چندشو

درسته
باید درست اندیشید
درست صحبت کرد
و درست بیان کرد

رهبی یه بار میگفتن این چیزای چیه میگید قربون دستت برم ابوالفضل
چه چشمای قشنگی

میگفتن برید بگید عباس چه کرده؟
بگید عباس ادبش چطور بود و وفاداریش
نه اینکه از چشم و ابروش بگین

كربلايي حسام

اخراجی موقت
ببینید دوستان به من تا ص6 بیشتر نخوندم چون باید به جاهای دیگه هم سر بزنم:book:
درمورد این مبحث منم یه نظری میدم امیدوارم که منطقی باشه:w26:
ببینید ما باید یه تعهداتی بگیریم از کسانی که میخوان روحانی بشن که ملزم بشن پایبند به اصولی که یاد گرفتن باشند
اینجا بعضی ها از کم سوادی اخوندا حرف زدن
ببینید اگه به حوزه های علمیه ی مشهور سر بزنید مطمئنا" میبینید کسانی که با مدرک دکترا اومدن ودارن اونجا درس میخونن اینو خودم دیدما,من یه روحانی دیدم به اسم اقای مومنی که مسئول طلبه های خارجی بودن ,اقا منبع علم !!!انصافا" یکی از برترین های حوزه بودن
توصیه میکنم به سخنرانی های دکتر عباسی توجه کنید ایشون معدن علمن ونقد کننده ای بزرگ
با اون دوستمون که میگفت باید ارزش سازی بشه موافقم
اقا دقت کن ترکیه فیلمهای خوبی ساخته که دوتاش تو ایران پخش میشه هاکینی حیلال ایت(حلالم کن) وسیر کاپیسی(کلید اسرار) اونوقت توکشور ما میان کلی زور میزنن مزخرفی مثه پسر تهرونی رومیسازن:hate: وقتی فیلمو میبینی پشیمون میشی از سینما رفتن:thumbsdown:,باید دید چرا مردم میرن سراغ ماهواره ,شما برو رو پشت بوم همه جا پره دیشه
چون مانتونستیم ملتو علاقه مند کنیم اون دوستمون هم حرف قشنگی زد تلاوت قران سر صبحگاه که همه بی حوصله ان چه پیامدی داره آیا جذب میکنه؟
اون دوستمونم خوب گفتن وقتی اسم عربستان میاد همه میگن (مکه)ولی یه حس بدی از این عربا به ذهنمون میاد ,شکم گندها ی عقب مونده
دوستان ما تو مدرسه واسه چی عربی میخوندیم من که کاربردی جز تو کنکور ازش ندیدم
ما چرا باید همش تو فکر عربا باشیم
هرم سنی کشور ما از قاعده پهنه یعنی به کل جوون زیاد داریم این بده که جوونای ما بهایی به امیرالمومنین (ع)ندن وبرن شکسپیر بخونن اینا بعدا" پدر ومادر نسل بعد میشن ومیترسم از تربیتی که نسبت به نسل بعد انجام میگیره
امیدوارم که با ظهور آقا امام زمان(ع) اسلام واقعی وپیشرفت رو ببینیم
یه جایی خوندم موقع ظهور نمیشه حق رو از باطل تشخیص دادخیلی میترسم
همیشه فکرم اینه که مگه ما همه امام زمانو دوس نداریم پس چرا امام فقط 313 تا یار داره
یعنی ممکنه ما بریم سمت باطل؟؟؟؟؟؟
موفق باشید احتمالا" از بحث اصلی دور شدم ولی اینا به نظرم اومد دیدم بهتره بگم:heart::gol:

کاملا درسته حرف دل منو زدی

فیلمای تلویزیون شده منبع فساد
روابط بد دختر و پسر
ناهنجاریهای اجتماعی
و...
اونوقت میخوایم جامعه درست بشه

در مورد عربها هم....باید نظرمو بدم
اما 6صبح باید برم
باشه واسه چهارشنبه که اومدم

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
والله من که تا اینجا خوندم همه چیز رو گردن آخوندا انداختید!!!!
واقعا در این فکرید که آخوندا اسلام رو براتون بد تفسیر میکنن؟
ببنید تا وقتی بخواهید این طور فکر کنید هیچ وقت به جایی نمیرسید و به جز اینکه میزنید به نا کجا آباد مقصد دیگری ندارید...
بزارید براتون یکم واضح تر بگم..
شما یه تخیلاتی از اسلام دارید که فکر میکنید اون تخیلات اون ایدال ها اون اسلام هست...
و با همین طرز فکر است که وقتی با کتابی مثل "حیله المتقین" یا "بحار النوار " و.. حتی آیه های بارز قران و احادیث متوار و سنتی اسلام مواجه میشید میزنید
به توجیه..
میگید نه این از اسلام نیست...
ببنیید این شیوه ای که اکثریت دوستان به عهده میگیرن به خاطر عدم دانسته شون از اسلام است...
تا حالا با خودتون پرسیدید که چرا علمای اسلام که موی خودشون رو تو اسلام سفید کردند نمیان رد کنند؟
رد نمکینن
ولی با هزار حرف و حدیث میان واستون توجیه میکنن که
"نه این منظورش اینه" (در حالی که نص صریحش جلوتونه)
آغاز روش توجیهی مسلمانان به ویژه تشیع بر میگرده به مشروطیت...
وقتی که اسلامِ علمایی در مقابل افکار کپی منورالفکران به شدت کم آورده بود...
من از دوستان میخوام حتما سری به کتابهای مربوط به مشروطه بزنن تا منظورمو دقیقا بفهمن..
و..
هزاران حرف دیگه..
با تشکر
یا حق

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
همجنسای شما زودتر از اینا به این نتیجه رسیده بودن :biggrin:

اخه هنوزم یه سری احتدیث میارن که زنا کشتزار و متکای مردان در صورتی که این 2 مکمل هم هستن یه سری کار این میکنه یه سری اون
اما این مردای نامرد واسه این که تو سر ما زنا بزنن از وظلایف ما میگن خودشونو نمیگن بعد ما زنا هم میگین عجب دینیه ما رو کرده برده ی خودش
درسته
باید درست اندیشید
درست صحبت کرد
و درست بیان کرد

رهبی یه بار میگفتن این چیزای چیه میگید قربون دستت برم ابوالفضل
چه چشمای قشنگی

میگفتن برید بگید عباس چه کرده؟
بگید عباس ادبش چطور بود و وفاداریش
نه اینکه از چشم و ابروش بگین
;)
ببنید تا وقتی بخواهید این طور فکر کنید هیچ وقت به جایی نمیرسید و به جز اینکه میزنید به نا کجا آباد مقصد دیگری ندارید...
شما یه تخیلاتی از اسلام دارید که فکر میکنید اون تخیلات اون ایدال ها اون اسلام هست...
و با همین طرز فکر است که وقتی با کتابی مثل "حیله المتقین" یا "بحار النوار " و.. حتی آیه های بارز قران و احادیث متوار و سنتی اسلام مواجه میشید میزنید
به توجیه..
ببنیید این شیوه ای که اکثریت دوستان به عهده میگیرن به خاطر عدم دانسته شون از اسلام است...
تا حالا با خودتون پرسیدید که چرا علمای اسلام که موی خودشون رو تو اسلام سفید کردند نمیان رد کنند؟
رد نمکینن
من از دوستان میخوام حتما سری به کتابهای مربوط به مشروطه بزنن تا منظورمو دقیقا بفهمن..
و..
هزاران حرف دیگه..
با تشکر
یا حق
عزیزم یه طرفه به قاضی رفتی ما اولشم گفتیم یه سری کم کاریها از خودمونه یه سری هم از مبلغای دین
و اینکه شما میگی علما : علمل وظیفشون هدایت مردمه نه اینکه با چماغ مردمو بنزنن

مثلا همین طرح بیحجابی
من سال 2 دبیرستان بودم یه دوستی داشتم که با پسرا میرفت میومد 10 بار گشت جلوی مدرسه اینو گرفت باز دوباره این کارو تکرار میکرد 3 بار ازش تهعد گرفتن تا یه روز یه مرد پیری اومد جلوش بهش گفت این پسره که تو باهاش میری میای کیه اینااااا این دوستممم شروع کرد به بد و بیراه به مرده گفتن اما اون تا اخر موند مودبانه صحبت کرد و به این ثابت کرد این پسره با 10 نفر دیگه ام هست نه اینکه پسره بده بلکه که سنش سن بجرانیه .قانعش کرد که تو این سن رابطه زوده

اینم از اون موقع دیگه این کارو نکرد خوب این بهتره یا بازداشگاه
بجای اینکه بگیم رابطه با جنش مخالف ممنوع چرا نگیم بابا سن ارتباط 22 23 نه 15 سالگی

tetiscom

عضو جدید
مشكل تمام بحث هاي آزاد!!!!

مشكل تمام بحث هاي آزاد!!!!

دوستان گرامي
من زماني كه در اين فروم عضو شدم فكر كردم محل اجتماع و تبادل افكار گروهي مهندس است مهندس به معناي واقعي يعني فردي تحصيل كرده در رشته هايي كه تابع قوانين رياضي فيزيك و منطق هاي انساني و... هستند.اما در تمامب بحث هاي آزاد و ديني و سياسي متوجه شدم كه اين دوستان مهندس من بيشتر صحبت ها و نظرات احساسي خودرا عرضه مي فرمايند و با زور يا گاهي اوقات تهديد سعي به كرسي نشاندن نظرات خود رادارند .
دوستان من دقيقا بخاطر نمي آورم كدام فيلسوف قبل از مباحثه به طرف مقابل گفته بود : بگذاريد معني لغاتي را كه به كار ميبريم قبلا مشخص كنيم !!!
دوستاني كه مباحثه مي فرمايند اين نكته را در نظر داشته باشند در مباحثات علمي با استفاده از اصول شناخته شده بحث ميشود نه تئوري هاي متفرقه!
مثلا در امور دين اسلام شما ميتوانيد به اصولي كه تمام مسلمين بر آن اعتقاد دارند تكيه كنيد و نظر فلان شيخ يا امام ويا خليفه نظر اسلام نيست !
نظر آنها تئوري تلقي ميشود و نمي تواند سند اسلام باشد!
سند اسلام فقط قرآن - سنت پيامبر و احاديث قدسي است كه تمام 72 فرقه مسلمين به آن اعتقاد داشته و هيچ مخالفتي ندارند.
در قران آمده است كه ما اين كتاب را براي همه فرستاديم يعني نظر خداوند بطور صريح در همه امور فرستاده شده و نيازي به مفسر و.... نيست كه به ميل خودش معاني لغات را عوض و يا منظور خدا را چيز ديگري بيان كند.
پس در هر مباحثه بايد با اصول قابل قبول وارد شد و از تمسك به احساسات و ..... جدا دست كشيد
در غير اينصورت تمام اين بحث ها به سر انجامي نمي رسد و آخر سر همگي با جدل بيهوده به پايان ميرسد.
من در چند بحث در اين باشگاه وارد شدم و متاسفانه با طفره . تحريف هاي مختلف روبرو شدم .
اگر اين فروم مهندسن است بگذاريد با هرقضيه علمي برخورد شود و اگر كساني با دلايل غير اصولي و بدون مدرك وارد شدند حداقل با بي اعتنايي مواجه شوند.
موفق باشيد!

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرت میشه به همه مردم کشور گفت "ای همه مردم کشور راه شما اشتباهه، این راهی که من میگم درسته..." ؟
به نظرت هدایت یه جامعه به دست کیا انجام میشه؟
به نظرت ارزش یا ضد ارزش شدن هر چیزی تو یه جامعه میلیونی چجوری اتفاق میافته؟
با عرض تشکر از توجه شما دو دوست عزیز به پستم ..
به نظرت میشه به همه مردم کشور گفت "ای همه مردم کشور راه شما اشتباهه، این راهی که من میگم درسته..." ؟
گاهی مواقع آره گاهی مواقع نه...
بعد هم من راهی به کسی نمیگم.. ولی میتونم این رو تشخیص بدم چقد از نظرات دوستان
مَن در آوردیه و چقدرش با اسلام نمیخونه...(همون طور که شما میتونید تشخیص بدید)..
حالا اینکه بعضیا بخوان این واقعیات رو قبول کنن دست خودشونه بعضیا هم نخوان باز دست خودشونه...
به نظرت هدایت یه جامعه به دست کیا انجام میشه؟
به دست 1- حکومت 2- علمای اون دیار..
البته در عرصه جدید دهکده ی جهانی..(این عرصه سن زیادی نداره)
به نظرت ارزش یا ضد ارزش شدن هر چیزی تو یه جامعه میلیونی چجوری اتفاق میافته؟
بستگی داره..
ارزش ها و ضد ارزشها از داده هایی که به خورد مردم داده میشه به وجود میاد..
این داده ها بعضیاش از فرهنگ هست ولی قسمت اعظم از دین یا ایدولوژی یا.. هست...
ارزش گذاری بر روی پدیده نشون دهنده ی تفکر مردم یه دیار نسبت به اون است..
عزیزم یه طرفه به قاضی رفتی ما اولشم گفتیم یه سری کم کاریها از خودمونه یه سری هم از مبلغای دین
نه یه طرفه نرفتم اتفاقا چند طرف رفتم..:D
نه کم کاری از خودتون به هیچ وجه نیست... و نه از مبلغای دینیتون...
بزار بهتر برات بگم..
اعمال شما ناشی از تصورات شما صورت میگیره..
هر ذهنی یه درون داده (اطلاعات) داره که با برون داده هاش (اعمال) ارتباط مستقیم داده...
اگر شما یه n تا مهندس یا دکتر رو ببینید که یه پل می سازن یا نظریه اقتصادی میدن یا خونه میسازن یا نظریه اجتماعی میدن یا... که همه اش موجبات خراب شدن پل و بالا رفتن تورم و خراب شدن خونه و فساد اجتماعی و... میشه دیگه شَکت نباید به مهندسا یا دکترا بره...
اونا یه منبع دارن که اون منبع درش تناقضاتی وجود داره که اونها رو به گمراهی میکشونه و سبب میشه یه مهندس یا دکتر یا.. به جای خدمت به مردم بهشون خیانت کنه...
البته من به الگوریتم فکری مسلمانان از تاریخ 1400 سالشون اعتقاد دارم که الگوریتمی مشکل دار است... و اون الگوریتم ناشی از همین داده ها به وجود اومده..
و اینکه شما میگی علما : علمل وظیفشون هدایت مردمه نه اینکه با چماغ مردمو بنزنن
ببنید اشتباه نکنید...اونا اول هدایت میکنن بعد مجبور میشن به در آوردن چماق..
البته باید به این نکته هم توجه کنید که این چماق هم در داده های ذهنی از اون منابع تجویز شده..
همین طور که خودشون نظریه ساطع نمیکنن!!
مثلا همین طرح بیحجابی
من سال 2 دبیرستان بودم یه دوستی داشتم که با پسرا میرفت میومد 10 بار گشت جلوی مدرسه اینو گرفت باز دوباره این کارو تکرار میکرد 3 بار ازش تهعد گرفتن تا یه روز یه مرد پیری اومد جلوش بهش گفت این پسره که تو باهاش میری میای کیه اینااااا این دوستممم شروع کرد به بد و بیراه به مرده گفتن اما اون تا اخر موند مودبانه صحبت کرد و به این ثابت کرد این پسره با 10 نفر دیگه ام هست نه اینکه پسره بده بلکه که سنش سن بجرانیه .قانعش کرد که تو این سن رابطه زوده اینم از اون موقع دیگه این کارو نکرد خوب این بهتره یا بازداشگاه
با عرض احترام بهتون بگم.. مثالت واسه اینجا بی جا بود..البته مثال اجتماعی هم جای خودش رو داره که در بحثی دیگه اگه شد حرف خودم رو میزنم..
بجای اینکه بگیم رابطه با جنش مخالف ممنوع چرا نگیم بابا سن ارتباط 22 23 نه 15 سالگی
اگه اینطوری بود که منم خیلی چیزا میگفتم...
شما هم خیلی چیزا میگفتی همه یه چیزایی میگفتن..
ولی اینطور نیست..چون نظرات شما و ما تخیلات از اسلام هست...
شما یا مجبورید طبق شریعت و سنت گام بردارین یا برندارین...
اگه مجبور نیستید باید از خودتون این سوال رو بپرسید چرا الان به این فکر افتادیم که از خودمون نظریه بدیم و شریعت رو کنار بذاریم...؟
آیا این نظریه رو همین طوری (بدون کمک غرب) میتونستیم بهش برسیم یا نه؟
آیا بازخورد اندیشه های غرب و شرق این رو به وجود آورده که ما خیلی از شرایع آشکار رو کنار بزاریم یا اینکه خودمان اینها رو کنار گذاشتیم چون تاریخ مصرف گذشته ان؟
و از همه مهمتر چرا علما حاضر نیستن بپذیرن اندیشه شون تاریخ مصرفش گذشته؟!
و هزار حرف دیگه..
پ.ن: باز هم تاکید میکنم شما باید سری به تاریخ اندیشه ها در دوران مشروطیت بزنید...!
--
اگه یه وقت حرفام آزارتون میده ناراحت نشید..
چون خودم هم 6 -7 سال پیش این مسائل واسم پیش اومده بود...
با تشکر
یا حق:gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
پ.ن: باز هم تاکید میکنم شما باید سری به تاریخ اندیشه ها در دوران مشروطیت بزنید...!
--
اگه یه وقت حرفام آزارتون میده ناراحت نشید..
چون خودم هم 6 -7 سال پیش این مسائل واسم پیش اومده بود...
با تشکر
نه عزیزم
ناراحت نمیشم:smile:

ببینید شما میگید این دیدگاه کهنه شده من نمیدونم حس شما چیه؟ اما اینو میدونم ما خیلی چیزا رو در مورد دین نمیدونیم و همین ندونستن باعث میشه با حس تمسخر بهش نگاه کنیم
ما نمیدونیم اصلش چیه یه چیز شنیدیم و فکر میکنیم همه چیزو میدونیم میگیم این دین بدرد نمیخوره

نمیدونم خدا رو قبول داری یا نه اما هون خدا میگه ایا من برات کافی نیستم:cool:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گرامي
من زماني كه در اين فروم عضو شدم فكر كردم محل اجتماع و تبادل افكار گروهي مهندس است مهندس به معناي واقعي يعني فردي تحصيل كرده در رشته هايي كه تابع قوانين رياضي فيزيك و منطق هاي انساني و... هستند.اما در تمامب بحث هاي آزاد و ديني و سياسي متوجه شدم كه اين دوستان مهندس من بيشتر صحبت ها و نظرات احساسي خودرا عرضه مي فرمايند و با زور يا گاهي اوقات تهديد سعي به كرسي نشاندن نظرات خود رادارند .
دوستان من دقيقا بخاطر نمي آورم كدام فيلسوف قبل از مباحثه به طرف مقابل گفته بود : بگذاريد معني لغاتي را كه به كار ميبريم قبلا مشخص كنيم !!!
دوستاني كه مباحثه مي فرمايند اين نكته را در نظر داشته باشند در مباحثات علمي با استفاده از اصول شناخته شده بحث ميشود نه تئوري هاي متفرقه!
مثلا در امور دين اسلام شما ميتوانيد به اصولي كه تمام مسلمين بر آن اعتقاد دارند تكيه كنيد و نظر فلان شيخ يا امام ويا خليفه نظر اسلام نيست !
نظر آنها تئوري تلقي ميشود و نمي تواند سند اسلام باشد!
سند اسلام فقط قرآن - سنت پيامبر و احاديث قدسي است كه تمام 72 فرقه مسلمين به آن اعتقاد داشته و هيچ مخالفتي ندارند.
در قران آمده است كه ما اين كتاب را براي همه فرستاديم يعني نظر خداوند بطور صريح در همه امور فرستاده شده و نيازي به مفسر و.... نيست كه به ميل خودش معاني لغات را عوض و يا منظور خدا را چيز ديگري بيان كند.
پس در هر مباحثه بايد با اصول قابل قبول وارد شد و از تمسك به احساسات و ..... جدا دست كشيد
در غير اينصورت تمام اين بحث ها به سر انجامي نمي رسد و آخر سر همگي با جدل بيهوده به پايان ميرسد.
من در چند بحث در اين باشگاه وارد شدم و متاسفانه با طفره . تحريف هاي مختلف روبرو شدم .
اگر اين فروم مهندسن است بگذاريد با هرقضيه علمي برخورد شود و اگر كساني با دلايل غير اصولي و بدون مدرك وارد شدند حداقل با بي اعتنايي مواجه شوند.
موفق باشيد!
ممنونم که نظرت رو گفتی اما دوست عزیز شما چرا میخاید فقط جنبه مادی زندگی رو ببینین احساس یه چیز لاینفک تو زندگی

حافظ میگه که خدا رو باید با دل پیدا کنی چون عقلت اون جایگاه رو نداره که فراتر از بپر رو درک کنه این دلته که مکان کبریاست

و بعدش در مورد اینکه بی اعتنا بگزریم ما میخایم اینجا دیدگاهامونو ونظرامونو با هم به اشتراک بزاریم نه اینکه بگزریم اگه اینطور باشه هیچ وقت تعالی بشریت معنا پیدا نمیکنه

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم
ناراحت نمیشم:smile:
[
ببینید شما میگید این دیدگاه کهنه شده من نمیدونم حس شما چیه؟
نسبت به چی؟
اما اینو میدونم ما خیلی چیزا رو در مورد دین نمیدونیم و همین ندونستن باعث میشه با حس تمسخر بهش نگاه کنیم
خیلی چیزا؟ مثلا چی؟
نه خیلی چیزها رو میدونیم تازه نسبت به قبل هم نسبت دین اگاهتر شدیم...
اون وقت بشخصه با افکار اشخاصی چون شیخ فضل الله نوری و... آشنا نبودم..
تخیلات خودم رو فکر میکردم در اسلام وجود داشته و روحانیت با یه باژگونه خوانی سعی در تحریفشون داشته ولی اصلا چنین نبود..
البته اونا خیلی از مسائل رو که امروزه واسه رنجش شما میگه دیگه نمیگن و سعی کردن فعلا حرفی ازش نزنن..
ما نمیدونیم اصلش چیه یه چیز شنیدیم و فکر میکنیم همه چیزو میدونیم میگیم این دین بدرد نمیخوره
ببخشید کدوم اصلش؟
چرا هی مسئله رو میپیچونیم؟
1400 ساله دقیقا این جمله رو میگیم.. ولی هی میگیم نه این اصل نبود ایشالله اصلش بعدا!!!
نه ابجی اینطوریا نیست..
من نمیدونم از دین چی میخواید بیرون بکشید؟
نمیدونم خدا رو قبول داری یا نه
منظورتو نفهمیدم ولی بشخصه برات بگم برای انحراف از موضوع
بنده به خدای انسان وار اصلا و ابدا اعتقادی ندارم....
اما هون خدا میگه ایا من برات کافی نیستم:cool:
در چه موردی؟ خدا برام کافی هست؟ آیا قبول خدای انسان وار واسم کافیه یا گفتاری که بهش نسبت میدن واسم کافیه؟
مورد اولش که هیچ ولی در مورد گفتارش باید بگم که اصلا کافی نیستن..
با تشکر

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض تشکر از توجه شما دو دوست عزیز به پستم ..

گاهی مواقع آره گاهی مواقع نه...
بعد هم من راهی به کسی نمیگم.. ولی میتونم این رو تشخیص بدم چقد از نظرات دوستان
مَن در آوردیه و چقدرش با اسلام نمیخونه...(همون طور که شما میتونید تشخیص بدید)..
حالا اینکه بعضیا بخوان این واقعیات رو قبول کنن دست خودشونه بعضیا هم نخوان باز دست خودشونه...

فک کنم منظورمو درست بیان نکردم. منظوم این بود که یک نفر رو میشه نصیحت کرد ولی یه جامعه چند میلیونی رو نه...
نمیشه مردم یک جامعه رو با حرف و باید و نباید به سمتی برد ولی میشه با روشهای دیگه کاری کرد که خودشون به اون سمتی که میخوای برن...

به دست 1- حکومت 2- علمای اون دیار..
البته در عرصه جدید دهکده ی جهانی..(این عرصه سن زیادی نداره)

بستگی داره..
ارزش ها و ضد ارزشها از داده هایی که به خورد مردم داده میشه به وجود میاد..
این داده ها بعضیاش از فرهنگ هست ولی قسمت اعظم از دین یا ایدولوژی یا.. هست...
ارزش گذاری بر روی پدیده نشون دهنده ی تفکر مردم یه دیار نسبت به اون است..

این همون چیزیه که نشون میده جامعه مقصر نیست. این فرهنگ خواسته یا ناخواسته بوسیله عده ای بوجود میاد

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز

نسبت به چی؟

خیلی چیزا؟ مثلا چی؟
نه خیلی چیزها رو میدونیم تازه نسبت به قبل هم نسبت دین اگاهتر شدیم...
اون وقت بشخصه با افکار اشخاصی چون شیخ فضل الله نوری و... آشنا نبودم..
تخیلات خودم رو فکر میکردم در اسلام وجود داشته و روحانیت با یه باژگونه خوانی سعی در تحریفشون داشته ولی اصلا چنین نبود..
البته اونا خیلی از مسائل رو که امروزه واسه رنجش شما میگه دیگه نمیگن و سعی کردن فعلا حرفی ازش نزنن..

ببخشید کدوم اصلش؟
چرا هی مسئله رو میپیچونیم؟
1400 ساله دقیقا این جمله رو میگیم.. ولی هی میگیم نه این اصل نبود ایشالله اصلش بعدا!!!
نه ابجی اینطوریا نیست..
من نمیدونم از دین چی میخواید بیرون بکشید؟

منظورتو نفهمیدم ولی بشخصه برات بگم برای انحراف از موضوع
بنده به خدای انسان وار اصلا و ابدا اعتقادی ندارم....

در چه موردی؟ خدا برام کافی هست؟ آیا قبول خدای انسان وار واسم کافیه یا گفتاری که بهش نسبت میدن واسم کافیه؟
مورد اولش که هیچ ولی در مورد گفتارش باید بگم که اصلا کافی نیستن..
با تشکر
منم از اول میگم شما دین رو تو پیغمبر خدا ببین اگه از ایشون قصوری سر بزنه اونوقت شما هم جلو خدا شرمنده نیستی اما شما داری تو فضل الله نوری میبینی؟
این شیخ معصوم بود؟ نبود که
اونم مثل ما بود یعنی علم اکتسابی داشت تو علم اکتسابی هم نقص وجود داره شما باید پیغمبرو اصل قرار بدی البته با عرف اون
بعد بیای با عرف جامعه فعلیت ببرسیش کنی

راستی تو خدا چجوری قبول داری؟
من خدایی رو قبول دارم که میبخشتتم و همیشه تو مشکلات پیشمه اما من هر وقت کارش دارم پیششم با همه اینا رفیق نیمه راه نیست

n.m141414

عضو جدید
به توجیه..
رد نمکینن
و..
هزاران حرف دیگه..
با تشکر
یا حق
سپاس
دوستان نمیخوان باور کنن که همچین مواردی توی آیات قرآن و نهج البلاغه اومده ، دلیلش کم اطلاعی از اسلامه ، وقتی نخونیم نمیدونیم و میایم یه سری مطالب بارنگ و لعاب و گلچین شده رو میخونیم و یه توهمی از اسلام درست میکنیم و باور نمی کنیم که این آیات و احادیث تایید شده و مستند هم هستند ،بهتره یه بار هم شده بدون تعصب به دینمون نگاه بندایم تا همه چیز دستگیرمون بشه، وقتی کم میاریم و نمی تونیم جواب کسی رو بدیم میایم و توهین می کنیم یا چماق بر میداریم تا بترسه ! :redface:
پشت هم کتاب های تاریخی ممنوع چاپ میشن ! فکر کردین چرا ؟ در مورد اون کسی هم که گفت یه کلاسی میره که همه جز خودش سبزن و عاشق ماه رمضون : 1 . شما چی شد قبول کردی که سبز ها هم هستند ؟؟؟؟ و اون هم اکثریت قریب به اتفاق ؟ :biggrin: 2 . روزه مربوط به اسلام نیست حالا چون چاره ای غیر از مسلمون بودن نداریم توی ماه رمضون که ماه ایرانی نیست روزه میگیریم در ضمن خیلی هایی که روزه میگیرن برای لاغر شدنه :biggrin: ، از شوخی گذشته مردم اگر بدونن که انواع مختلف روزه داری هم هست و روی اون ها هم تبلیغ بشه و آموزش داده بشه اونوقته که میبینیم چند درصد از روزه گیران ماه رمضون میمونند ;)

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس
دوستان نمیخوان باور کنن که همچین مواردی توی آیات قرآن و نهج البلاغه اومده ، دلیلش کم اطلاعی از اسلامه ، وقتی نخونیم نمیدونیم و میایم یه سری مطالب بارنگ و لعاب و گلچین شده رو میخونیم و یه توهمی از اسلام درست میکنیم و باور نمی کنیم که این آیات و احادیث تایید شده و مستند هم هستند ،بهتره یه بار هم شده بدون تعصب به دینمون نگاه بندایم تا همه چیز دستگیرمون بشه، وقتی کم میاریم و نمی تونیم جواب کسی رو بدیم میایم و توهین می کنیم یا چماق بر میداریم تا بترسه ! :redface:
پشت هم کتاب های تاریخی ممنوع چاپ میشن ! فکر کردین چرا ؟ در مورد اون کسی هم که گفت یه کلاسی میره که همه جز خودش سبزن و عاشق ماه رمضون : 1 . شما چی شد قبول کردی که سبز ها هم هستند ؟؟؟؟ و اون هم اکثریت قریب به اتفاق ؟ :biggrin: 2 . روزه مربوط به اسلام نیست حالا چون چاره ای غیر از مسلمون بودن نداریم توی ماه رمضون که ماه ایرانی نیست روزه میگیریم در ضمن خیلی هایی که روزه میگیرن برای لاغر شدنه :biggrin: ، از شوخی گذشته مردم اگر بدونن که انواع مختلف روزه داری هم هست و روی اون ها هم تبلیغ بشه و آموزش داده بشه اونوقته که میبینیم چند درصد از روزه گیران ماه رمضون میمونند ;)

میشه یکی از اون چیزایی که میگی تو دین بده رو به من بگی؟ فقط یه چیز بیار اما نقطه مقابلش بیاراااا:gol:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از اول میگم شما دین رو تو پیغمبر خدا ببین
[
دیدم خوبش رو هم دیدم..
امیدوارم که شما هم بری بخونی..
الان اگه هزاران مورد واستون بیارم میزنید به توجیه که نه الس / بالس و...
اگه از ایشون قصوری سر بزنه اونوقت شما هم جلو خدا شرمنده نیستی
ببین ابجی خب گیر کار ما همین جاست..
وقتی میگم الگوریتم تفکر مسلمان مشکل داره همینه..
اگه اون قصوری کرده جلو خدا شرمنده نیستم؟
یعنی چی؟ من عقل دارم خودم میدونم چه چیزی واسه الانه و چه چیزی واسه گذشته اس..همونطوری که شما دارید..
حالا اگه من با دختر 9 ساله یا 4 همسر داشته باشم و کلی غارتگر رو واسه پیشبرد اهدافم کنار خودم جمع کنم و هی از کفار بکشم و ... بگم اون کافر ه و...
میشه بگی من باید جلوی خودم در این زمان شرمنده باشم یا خدا؟
اشکال اینجاست که ما ملاکمون یه چیزایی گذاشتیم و حتی حاضر نیستم عاقلانه بهش نگاه کنیم..
اون فعل رو انجام بدم اگه خوب بود میریم بهشت اگه هم بد بود که من دیگه تقصیری ندارم پیامبر گفته!!!!!....!!!!؟:(
اما شما داری تو فضل الله نوری میبینی؟
نه اصلا...در خود محمد (ص) و علی (ع) و .. می بینم..
شیخ فضل الله یه قران و سنت ناطق بود... اون بیشتر از من و شما اینقد از این کتابهای اسلامی خونده بود...الکی چرت و پرت نمیگفت.. میدونست چی میگه...
بعد هم من شیخ فضل الله رو به عنوان یه نمونه متاخر براتون مثال زدم...
رفتار و کردار و اعمال پدران ما بعد از تشیع هم بر طبق گفته های قرانی و سنتی و شریعتی و.. بود... من در آوردی نبود..;)
این شیخ معصوم بود؟ نبود که
نه نبود همونطور که هیچ کس نیست!!! ولی هر چی که دونسته بود به هم عصران خودش گفت...
اونم مثل ما بود
به هیچ وجه..
اون مثل پدارن ما نبود!!! پدران ما رعیت بودند و این علما هم داده های اسلامی تو مغزشون فرو کرده بودند که من در آوردی نبود...
اون در موقع مشروطیت حرفهای اساسی خودش رو گفت..
یعنی علم اکتسابی داشت تو علم اکتسابی هم نقص وجود داره شما باید پیغمبرو اصل قرار بدی
ببین من نمیدونم چرا میخواید بزنید به بیراهه..
فکر میکنید اون از کتاب سلما رشدی نظریه های خودش رو ساطع میکرد؟
حالا این به کنار؛ هم عصرهاش چی؟ قبلی هاش چی؟ و...
البته با عرف اون
بعد بیای با عرف جامعه فعلیت ببرسیش کنی
اهان میخواستم به اینجا برسی..
طبق اون چیزی که منم بهش رسیدم این بود که باید قبول کنیم...
هر فعلی هر اندیشه ای هر ... مطلق به زمان و مکان خودش هست...
بسط اون به زمان و مکان دیگر غیر ممکنه..
فکر میکنی این رو علما نمیتونستن تشخیص بدن؟ بله میتونستن ولی چون این
داده رو تو ذهنشون کرده بودند که
اسلام دین کاملی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر چی تو قران نوشته باید اجرا بشه؟ چرا؟
چون خدا گفته؟
مگه خدا هم تو افعالی که به مردم میگه دچار اشتباه میشه؟ مگه خدا هم تو افعالش بازنگری میکنه؟ یعنی اون ناقصه؟ و ...
افعال خداوندی که مربوط به یه زمان و مکان خاص نمیشه؟!
افعالش فراسوی زمان و مکان است و لازم الاجرا!!!!
یادمه یه بحثی بین روحانیت در مورد فیلم یوزارسیف در گرفته بود که:
" چرا حضرت یعقوب با دو خواهر ازدواج کرده؟ مگه خدا تو اسلام ازدواج با دو خواهر منع نکرده؟"
آخر ما نفهمیدم حلال خدا از ازل تا ابد حرام است یا خیر؟
راستی تو خدا چجوری قبول داری؟
من خدایی رو قبول دارم که میبخشتتم و همیشه تو مشکلات پیشمه اما من هر وقت کارش دارم پیششم با همه اینا رفیق نیمه راه نیست
ابجی عزیز
گفتمت نمیخوام در این مورد حرف بزنم...
من به خدای خودم اعتقاد دارم شما هم به خدای خودت اعتقاد داری...
خدای من نه بهشتی داره نه جهنمی نه قیامتی! نه امام زمانی نه ...
چیزی هست که خدای من خودم هستم که من هم جز این جهان هستم و این جهان باز خداست...
خدمت به این جهان خدمت به خودمه و خیانت به اون خیانت به اون...
خدمت به هم نوعم باز خدمت به خودم است...
خدایم همیشه با همه چون من خودم در خدام زندگی میکن و برای او...
و...
یک کلام ...
آنان که طلب کار خدایید خود آیید ... بیرون ز شما نیست شمایید شمایید...
ابجی گلم..
میترسم بیشتر برات بگم یه وقت تزلزلی تو افکارت پیش بیاد..
بزار تفکرت روال عادی خودش رو طی کنه..:gol:
با تشکر
یا حق

bahare7

عضو جدید
!?

!?

من میگم بیشتر واسه اینه که ادم های خارجی واسه اکثریت مهمن که حرفاشون رو راحتتر می فهمن البته چیز های خوب تو متون انبیا و ائمه زیادن اما همیشه ما دست رو چیزایی میذاریم که نمی فهمیم و کسی هم درست و حسابی واسمون تفسیر نمی کنه

paeeizan

اخراجی موقت
واسه اینکه وعاظ ما همه حرفاشون رو به سبک 1000 سال پیش بیان میکنند .
نمیان ابتکار بخرج بدن ... و بعضی از حدیث ها و موعظه های امام علی رو به شیوه امروزی بیان کنند.
.
.
.
مثلا فیلم کلید اسرار که برخی از احادیث و وقایع تاریخی رو خیلی خوب و به سبک امروزی نمایش میداد ...
روی من که خیلی تاثیر داشت .