*******اسرار آسمانی******

Arch-sr

عضو جدید
پيامبر اكرم(ص) فرمودند: «هر انساني كه در اثر كار روزانه براي به دست آوردن روزي حلال، شب را خسته و رنجور سپري كند، شب را با گناهان آمرزيده، به صبح رسانده است.»

اميرالمومنين(ع) مي‌فرمايند: «كسي كه به قصد كسب حلال بيرون رود، مانند كسي است كه در راه خدا جهاد كند.»

امام صادق(ع) مي‌فرمايند: «زحمتكش براي خانواده، همانند مجاهد در راه خداست.»

از پيامبراكرم(ص) روايت شده كه فرمود: «هر كس در راه تامين نفقه خانواده، پدر و مادرش تلاش كند، همانند مجاهد در راه خداست.»

30 بار «لااله الا ا...» در هر روز
امام باقر(ع) از پدرش و از پدرانش روايت كرد: كسي كه هر روز 30 بار بگويد: «لااله الا ا... الحق المبين» به بي‌نيازي رو آورده، به فقر پشت كرده و در بهشت را مي‌كوبد.

ذكر تسبيحات اربعه
رسول خدا(ص) فرمودند: زياد بگوييد «سبحان‌ا... والحمدلله و لااله الاا... و ا...اكبر» زيرا بدون ترديد، اين ذكرها در روز قيامت در حالي مي‌آيند كه عده‌اي از فرشتگان در جلو، عده‌اي ديگر در پشت سر آنها و عده‌اي در پشت سر اين گروه، باشكوه و عظمت خاصي حركت مي‌كنند و اينها با قيات الصالحات مي‌باشند...

ثواب دعا و تمام كردن آن با «ماشاا...»
امام صادق(ع) فرمودند: كسي نيست كه دعا نكرده و در پايان نگفته «ماشاا... لا حول ولاقوه الابالله» مگر اين كه حاجتش برآورده شده باشد.

سه هزار كار نيك
امام صادق(ع) فرمود: كسي كه بگويد: «سبحان‌ا... و بحمده سبحان‌ا... العظيم و بحمده» خداوند سه هزار كار نيك براي او نوشته، سه هزار درجه، او را بالا مي‌برد و از اين ذكر در بهشت پرنده‌اي مي‌آفريند كه خدا را تسبيح مي‌كند و پاداش اين تسبيح براي او خواهد بود.
چهار بار الحمدلله رب العالمين

امام صادق(ع) فرمودند: كسي كه در صبح چهار بار بگويد: «الحمدلله رب العالمين» بي‌ترديد شكر آن روز را به جا آورده است و كسي كه در شب آن را بگويد، بدون شك شكر آن شب را به جا آورده است.
نام خدا به هنگام وضو

امام صادق(ع) فرمودند: كسي كه هنگام وضو نام خدا را ببرد، تمام بدنش پاك مي‌شود و اين كار، كفاره گناهان بين دو وضو خواهد بود و كسي كه نام خدا را نبرد، فقط آن مقدار از بدنش كه آب به آن مي‌رسد پاك مي‌شود. كسي كه هنگام وضو نام خدا را به زبان جاري كند، گويا غسل كرده است.
تجديد وضو

امام رضا(ع) فرمودند: تجديد وضو براي نماز عشاء گناه قسم «نه به خدا» و «بله به خدا» را محو مي‌كند. امام صادق(ع) فرمودند: كسي كه براي غير نماز، وضوي خود را تجديد كند، خداوند هم بدون استغفار توبه او را تجديد مي‌كند.
دعا به هنگام اذان صبح و مغرب

امام رضا(ع) فرمودند: كسي كه هنگام شنيدن اذان صبح و اذان مغرب بگويد: «اللهم اني اسئلك با اقبال نهارك وادبار ليلك و حضور صلواتك و اصوات دعائك ان تقرب علي، انك انت التواب الرحيم» و در آن روز يا آن شب بميرد، توبه‌كننده از دنيا رفته است.

پياده به سوي مسجد

امام صادق(ع) فرمودند: كسي كه پياده به مسجد رود، پايش را روي هيچ خشك و تري نمي‌گذارد، مگر اين كه آن زمين تا زمين هفتم براي او، خداوند را تسبيح ‌كنند.

ثواب گفتن «الحمدلله علي...» در روز

امام صادق(ع) فرمود: كسي كه هر روز 7 بار بگويد: «الحمدلله علي كل نعمة كانت اوهي كائنه»، شكر گذشته‌ها و زماني را كه باقي مانده، به جا آورده است.

بـراي دشمنـان خـود نيـز عشـق و دعـا بفرستيـد

من عمدا از واژه «دشمنان» استفاده مي‌كنم. شاعري به نام هنري دبليو.لانگ‌فلو نوشت: «اگر مي‌توانستيم اسرار زندگي دشمنان‌مان را بخوانيم در آن صورت براي هر يك از غم‌هاي آنان دليل كافي پيدا مي‌كرديم تا با ايشان از در دوستي وارد شويم.»

احساس خشم و نفرت نسبت به ديگران، اقامت‌مان را در ميدان‌هاي انرژي ضعيف، جايي كه مشكلات به طور مكرر در زندگي پديدار مي‌شوند، تضمين مي‌كند. توصيه مي‌كنم هر يك از روابط خود را كه در آن احساس خشم يا نفرت داريد، بررسي كنيد. انديشه‌هاي حاكي از خشم و نفرت خود را با انرژي‌هاي سرشار از هماهنگي، مهرباني، شادي و عشق جايگزين كنيد. شما بايد شخصا متعهد شويد تا در ابتدا به احساس خود توجه كنيد سپس توانايي خود را براي ارسال عشق بيازماييد. اگر قلب‌تان پاك و خالص شود، دشمن‌تان به دوست تبديل مي‌شود يا حتي مهمتر اينكه، مي‌تواند نقش معلم را براي‌تان ايفا كند. بزرگترين دشمنان‌تان مي‌توانند برجسته‌ترين استادان شما باشند زيرا شما مي‌توانيد احساس خشم و انتقام خود را از طريق آنها بيازماييد و بر آنها غلبه كنيد. دشمنان ابزار دقيق مورد نياز را در اختيارتان مي‌گذارند تا خود را براي دستيابي به انرژي‌هاي معنوي كه راه‌حل‌ها را ارائه مي‌كنند، ارزيابي نماييد.

هنگامي كه در واكنش به نفرت ديگران، عشق خود را مي‌فرستيد دشوارترين كار را انجام داده‌ايد. (در حالي كه به ذهن هوشيارم رجوع مي‌كنم.) اكنون مي‌توانم صادقانه بگويم كسي را نمي‌يابم كه نام دشمن بر او بگذارم و بگويم از او متنفرم. من نيز در طول زندگي‌ام بارها و بارها نااميد شده‌ام. افرادي از من قرض گرفته‌اند و هرگز باز پس نداده‌اند، تعدادي عهد و پيمان خود را با من به دست فراموشي سپرده‌اند، عده‌اي ديگر مرا رها كرده‌اند و به ديگري پيوسته‌اند. بعضي به من ناسزا گفته‌اند و شايعاتي را درباره‌ام پراكنده‌اند يا افرادي از من چيزي دزديده‌اند، من براي همه آنها عشق و محبت مي‌فرستم. دشمن شما هم جزو مشكلات يك زندگي است، پس برايش پيام‌هاي مثبت بفرستيد.
دكتر وين دبليوداير

منبع:خانواده سبز