ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hsdanesh

عضو جدید
دوستان من با بررسی کلید ارائه شده از طرف مدرسان شریف، قبول کردم که خراب کردم :(
میدونید پیام نور تهران با چه رتبه ای میشه قبول شد؟ :redface:

سجاد احدی

عضو جدید
1. فک کنم تا حالا 100 بار اثبات کردم
2. تو به من چی کار داری شما که صنعتی اصفهان خوندید جز نوابقید...واسه ما نادان ها ثابت کن گزینه خودت رو....
3. از اصفهان تو همین ایران دانشگاه های معتبر تری هم هست باور کن ...بچه هاش این کارو نمی کنن
4. برای 1001 بار. میگم
می بینید که هیچ کدوم از گزینه ها جواب صیحیح نیست .

ولی نزدیک ترین جواب گزینه 2

فرضا با حل معادله دیفرانسیل

به ازای

X=0

میشه 5 وبه ازای

X=1

میشه 4.5

می بیننید در 0 همواره بیشتر از 1

البته کلا بافرض ثابت بودن ضریب هدایت حرارتی که تو سوالم حرفی ازش نزده

حالا اینا گفتن 4 حداقل حل تشریحشم نذاشتن ادم بفهمه چی به چیه!!!!!
گزینه 4 مشکلش اینه که دما تو 1 با توجه به حل معادله دیفرانسیلش از دما تو 0 نمی تونه بیشتر باشه....
گزینه 2 هم مشکل دار ولی حس می کنم اشتباه چاپی بوده ونزدیک ترین گزینه است بغیه به سنجش بستگی دار...
از ان گذشته هرجا که قدرمطلق گرادیان دما برحسب مکان کمتر باشه ..دما تو انجا بیشتر...
فدر مطلق -2 بزرگتر از 1
مشاهده پیوست 136206مشاهده پیوست 136207

نه عزیز ... اتفاقا اون سمتی که قدر مطلق گرادیان حرارتی بزرگتره باید دما بیشتر باشه. از موازنه ی حرارتی با هوای بیرون (یا محیط جامد بیرون) میشه فهمید.در ضمن نمی شه با فرض q ثابت ، انتگرال گرفت چون شاید q به x بستگی داشته باشه.می شد انتگرال گرفت هم ثابت معادله رو نمیشه فرض کرد.مثلا اگه 20 بگیریم یا 5، جواب فرق می کنه.
حالا عیبی نداره،احتمالا خیلی ها مثل من و شما این اشتباه رو کردند.

sourena23

عضو جدید
ما رو بگو فکر کردیم این از کجا مدرک گرفته!اون قدر پز مدرک دادی فکر کردیم شریف درس خوندی! بچه ها کسی تا حالا اسم این نوشیروانی شنیده ! اصلا کجا هست :biggrin:
من کی به تو پز مدرک دادم؟
ان طرف دیگه بحث بود که به تو گفت دانشگاه آزادی..
صنعتی بابل ...حالا آشنا شدی!!!!!!

NASTOH

عضو جدید
1. فک کنم تا حالا 100 بار اثبات کردم
2. تو به من چی کار داری شما که صنعتی اصفهان خوندید جز نوابقید...واسه ما نادان ها ثابت کن گزینه خودت رو....
3. از اصفهان تو همین ایران دانشگاه های معتبر تری هم هست باور کن ...بچه هاش این کارو نمی کنن
4. برای 1001 بار. میگم
می بینید که هیچ کدوم از گزینه ها جواب صیحیح نیست .

ولی نزدیک ترین جواب گزینه 2

فرضا با حل معادله دیفرانسیل

به ازای

X=0

میشه 5 وبه ازای

X=1

میشه 4.5

می بیننید در 0 همواره بیشتر از 1

البته کلا بافرض ثابت بودن ضریب هدایت حرارتی که تو سوالم حرفی ازش نزده((تو معادله دیفرانسیله داده شدم حرفی از k نیست))

حالا اینا گفتن 4 حداقل حل تشریحشم نذاشتن ادم بفهمه چی به چیه!!!!!
گزینه 4 مشکلش اینه که دما تو 1 با توجه به حل معادله دیفرانسیلش از دما تو 0 نمی تونه بیشتر باشه....
گزینه 2 هم مشکل دار ولی حس می کنم اشتباه چاپی بوده ونزدیک ترین گزینه است بغیه به سنجش بستگی دار...
از ان گذشته هرجا که قدرمطلق گرادیان دما برحسب مکان کمتر باشه ..دما تو انجا بیشتر...
فدر مطلق -2 بزرگتر از 1
مشاهده پیوست 136206مشاهده پیوست 136207

من اصفهان نخوندم مهندس انتگرال گیر
مهندسی نزدیک و دور نداره.باید جواب قطعی بدی

sourena23

عضو جدید
نه عزیز ... اتفاقا اون سمتی که قدر مطلق گرادیان حرارتی بزرگتره باید دما بیشتر باشه. از موازنه ی حرارتی با هوای بیرون (یا محیط جامد بیرون) میشه فهمید.در ضمن نمی شه با فرض q ثابت ، انتگرال گرفت چون شاید q به x بستگی داشته باشه.می شد انتگرال گرفت هم ثابت معادله رو نمیشه فرض کرد.مثلا اگه 20 بگیریم یا 5، جواب فرق می کنه.
از خواص عایق چیه ؟
h=0 تقریبان
dt/dx=0
هر جا عایق باشه دما ماکزیمم.
تو سوال حرفی از متغییر بود q هم نزد..

NASTOH

عضو جدید

ایشون تمام شرط های که به نفع خودش هستو گرفته که نمودارش شبیه به گزینش بشه که بازم نشده.من تو کنکور رسیدم به معادله ایشون ولی چون تو عدد ثابتش گیر کردم بیخیال این روش کذایی شدم

sourena23

عضو جدید
ایشون تمام شرط های که به نفع خودش هستو گرفته که نمودارش شبیه به گزینش بشه که بازم نشده.من تو کنکور رسیدم به معادله ایشون ولی چون تو عدد ثابتش گیر کردم بیخیال این روش کذایی شدم
گزینت رو رو چه حسابی آوردی؟
قبول داری هرجا گرادیان دما بر حسب مکان به 0 میل کنه آنجا عایق تر و هر جا که عایق تر باشه دما توش بیشتر چون گرما نمی تونه ازش خارج بشه

سجاد احدی

عضو جدید
گزینت رو رو چه حسابی آوردی؟
قبول داری هرجا گرادیان دما بر حسب مکان به 0 میل کنه آنجا عایق تر و هر جا که عایق تر باشه دما توش بیشتر چون گرما نمی تونه ازش خارج بشه

آخه ممکنه که تابع q برحسب x یه جوری باشه که گرادیان حرارتی بر خلاف حالت q ثابت تغییر کنه.

sourena23

عضو جدید
آخه ممکنه که تابع q برحسب x یه جوری باشه که گرادیان حرارتی بر خلاف حالت q ثابت تغییر کنه.
قربان برای حله معادله دیفرنسیل ممکن بود چنین اتفاقی بیفته ولی چون تو سوال حرفی از تغییر q برحسب x یا w/m3 زده نشد q رو ثابت گرفتم.
از ان گذشته این شرظ که هرجا عایق تر باشه یعنی dt/dx نزدیک تر به 0 باشه دما بیشر فارغ از تولید حرارت.

سجاد احدی

عضو جدید
قربان برای حله معادله دیفرنسیل ممکن بود چنین اتفاقی بیفته ولی چون تو سوال حرفی از تغییر q برحسب x یا w/m3 زده نشد q رو ثابت گرفتم.
از ان گذشته این شرظ که هرجا عایق تر باشه یعنی dt/dx نزدیک تر به 0 باشه دما بیشر فارغ از تولید حرارت.

نه ... معمولا برای سادگی توی سوالات فرض می شد که q ثابته وگرنه هیچ اجبار علمی نیست که ثابت باشه.برعکس احتمال بیشتر این هست که ثابت نباشه و با ناخالصی ها و ... دیوار،تغییر کنه.اون مسئله ی عایق بودن رو موقعی می تونی استفاده کنی که q در طول دیواره ثابت باشه.وگرنه ممکنه توزیع تولید حرارت در دو طرف نقطه ی ماکزیمم فرق کنه و جوری باشه که نتیجه خلاف تصورات اولیه باشه.
البته غیرممکن نیست طراحا یا تهیه کننده های کلید هم اشتباه مارو مرتکب بشند! ولی بعیده.

sourena23

عضو جدید
نه ... معمولا برای سادگی توی سوالات فرض می شد که q ثابته وگرنه هیچ اجبار علمی نیست که ثابت باشه.برعکس احتمال بیشتر این هست که ثابت نباشه و با ناخالصی ها و ... دیوار،تغییر کنه.اون مسئله ی عایق بودن رو موقعی می تونی استفاده کنی که q در طول دیواره ثابت باشه.وگرنه ممکنه توزیع تولید حرارت در دو طرف نقطه ی ماکزیمم فرق کنه و جوری باشه که نتیجه خلاف تصورات اولیه باشه.
البته غیرممکن نیست طراحا یا تهیه کننده های کلید هم اشتباه مارو مرتکب بشند! ولی بعیده.
می بخشید دوست عزیز واضحه صحبت نمی کنید سفسطه می کنید..این ستون به ان ستون می کنید.
عرض کردم
چون تو سوال حرفی از تغییر q برحسب x یا w/m3 زده نشد q رو ثابت گرفتم.
حنی اگه منغیرم باشه این شرط همچنان صادق:
هرجا عایق تر باشه یعنی dt/dx نزدیک تر به 0 باشه دما بیشر فارغ از تولید حرارت.
من دلایلم رو گفتم دوستان بیان این رو حل کنن طوری که 4 درست باشه...
از ان گذشته ما که با هم دعوا نداریم....
اگه توهینی به دوستی کردم عذر می خوام رو هممون خیل فشار.

NASTOH

عضو جدید

وقتی چیزی در مورد q نگفته پس باید ثابت بگیری

mahde1818

عضو جدید
می بخشید دوست عزیز واضحه صحبت نمی کنید سفسطه می کنید..این ستون به ان ستون می کنید.
عرض کردم

با این بحث بی سر و ته چی رو می خواید ثابت کنید اگه حرفی دارید برید به سنجش بزنید حرف اول و آخر رو سنجش میزنه!

sourena23

عضو جدید
وقتی چیزی در مورد q نگفته پس باید ثابت بگیری
مهندس این همه تو سرو کله من زدی
الان داری مارو مسخره می کنی؟
q ثابت باشه معادله دیفرانسیل به دست می یاد ...
مکان ماکزیمم 1/3 است که میشه چیزی شبیه 2 ...
4 پس اصلا درست نمیشه.

sourena23

عضو جدید

با این بحث بی سر و ته چی رو می خواید ثابت کنید اگه حرفی دارید برید به سنجش بزنید حرف اول و آخر رو سنجش میزنه!
جناب دوستان گفتن چه دلیلی برای اثبات حرفت داری عرض کردم....
وگرنه ان که کاملا حق با شماست...

NASTOH

عضو جدید
مهندس این همه تو سرو کله من زدی
الان داری مارو مسخره می کنی؟
q ثابت باشه معادله دیفرانسیل به دست می یاد ...
مکان ماکزیمم 1/3 است که میشه چیزی شبیه 2 ...
4 پس اصلا درست نمیشه.

من فکر میکنم که k ثابت نباشه چون الان ی حجم کنترل تو دیوار گرفتم و(نزدیک x=1) ودیدم که k متغیره

mahde1818

عضو جدید
من خیلی عصابم خورده دیگه فکر نمی کنم امیدی به قبولیم باشه تازه اوج بدبختی اینجاست که دفترچه سربازی رو هم پست کردم و 1 اسفند باید برم یزد رسما کلکم کنده شده خودم لعنت می فرستم به خاطر 3 تا بی دقتی در جامدات که درصدم رو از 45 اورد به 25 :(

ahmadpalan

عضو جدید
اندر باب سوال 67

اندر باب سوال 67

سلام . اول از همه اینکه : به هم توهین نکنید زیاد مهم نیست که مدرکت رو از کجا گرفتی مهم اینه که چقدر بارته . من خودم دانشگاه آزاد ییم . خوب من این تست رو حل کردم و به گزینه دو رسیدم البته یادم نیست سر جلسه کدوم گزینه رو زدم . حل رو در پیوست آوردم این حل کاملا منطقی هست 67.JPG

سجاد احدی

عضو جدید
عرض کردم

نه برادر چه دعوایی. می خوایم یه چیزی یاد بگیریم.حرفم سفسطه نبود.منظورم اینه که چون جایی که بیشترین دما رو داره و به قول شما عایقه،عملا از اونجا داره حرارت به دو سمت دیواره های خروجی می ره و با رفتن به سمت دیواره،همه ی حرارتهای تولیدی در x های مختلف هم بهش اضافه می شن.حالا ممکنه حرارت تولیدی ضابطه اش طوری باشه که در سمت راست نقطه ی با دمای ماکزیمم، حرارت های اضافه شونده بیشتر باشن.پس حرارت خروجی از سمت راست و بنابراین اختلاف دمای دیوار اون سمت با محیط بیرون بیشتر باشه.البته گفتم، به اشتباه سنجشی ها هم میشه امیدوار بود!

sourena23

عضو جدید
من خیلی عصابم خورده دیگه فکر نمی کنم امیدی به قبولیم باشه تازه اوج بدبختی اینجاست که دفترچه سربازی رو هم پست کردم و 1 اسفند باید برم یزد رسما کلکم کنده شده خودم لعنت می فرستم به خاطر 3 تا بی دقتی در جامدات که درصدم رو از 45 اورد به 25 :(
اموزسی سپاهی نه؟
رفیق منم انجاست...
ایشالا فبولی.

maysam_n2005

کاربر فعال
به جا اینکه بشینید سرو کله بزنید بلند شین برید سفر روحیتون عوض بشه به جا اینکه همتون با هم یه دست باشین بتوپین با سازمان سنجش به هم دیگه می توپین تا زمانی که با هم یه دست نیستید کشور که چه عرض کنم خودتونم تو زندگی پیشرفت نمی کینیدو به جایی نمی رسید به جای اینکه مقاومت پاس کنید باید 10 واحد اخلاق پاس می کردین که مثل 2 تا بچه به هم می پرید مثلا مهندسین دلیل میارید برا هم قانع نمیشید دیگه خلاص می ه میره نه اینکه بشینید خاله زنک بازی در بیارین زشته واقعن_

sourena23

عضو جدید
من فکر میکنم که k ثابت نباشه چون الان ی حجم کنترل تو دیوار گرفتم و(نزدیک x=1) ودیدم که k متغیره
بابا
d2t/dx2 +q=0
این همینه دیگه:
d2t/dx2 +d2t/dy2 +d2t/dz2 +(1/k) q=(1/ a) dT/dt
a همون الفاست...
ساده شده ش رو به ما دادن پس k ثابت..

NASTOH

عضو جدید
سلام . اول از همه اینکه : به هم توهین نکنید زیاد مهم نیست که مدرکت رو از کجا گرفتی مهم اینه که چقدر بارته . من خودم دانشگاه آزاد ییم . خوب من این تست رو حل کردم و به گزینه دو رسیدم البته یادم نیست سر جلسه کدوم گزینه رو زدم . حل رو در پیوست آوردم این حل کاملا منطقی هست مشاهده پیوست 136228
من هر چی میگردم k دیواره رو پیدا نمیکنم تو حلت؟

nemat allah

عضو جدید
سلام . اول از همه اینکه : به هم توهین نکنید زیاد مهم نیست که مدرکت رو از کجا گرفتی مهم اینه که چقدر بارته . من خودم دانشگاه آزاد ییم . خوب من این تست رو حل کردم و به گزینه دو رسیدم البته یادم نیست سر جلسه کدوم گزینه رو زدم . حل رو در پیوست آوردم این حل کاملا منطقی هست مشاهده پیوست 136228
خوب اگه واقعا بارته q. رو تو همون x=1/3بیار تا مشکل حلتو بفهمی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا