ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

newuser

عضو جدید
ارشد 91 دیگه گذشت بهتره از امروز برای کنکور سال 92 یک تاپیک جدید شروع کنیم ;)

karim_khosravi

عضو جدید
سلام دوستان
منم با اجازه بزرگترا میخوام واسه کنکور 92 خودمو آماده کنم
از همین حالا باید شروع کنم چون فقط روزی 2 ساعت وقت آزاد دارم
ولی موندم اول از کدوم درس شرو کنم

maryamaminiyan

عضو جدید
به نقل از آقای نوری در پست زیر:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/314227-بحثی-مفصل-در-مورد-منابع-ارشد-مکانیک
و
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/336932-منابع-پیشنهادی-برای-کنکور-کارشناسی-ارشد-مکانیک

بحثی مفصل در مورد منابع ارشد مکانیک
سلام دوستان،
تو یکی از سایتها ( http://mechanicals.tebyan.net/ ) مطلب جالبی دیدم که نقل قولش خالی از لطف نیست...

لذت ببرید
.
.
.

منابع کنکور کارشناسي ارشد مهندسي مکانيک:
اين متن را براي انتقال تجربيات کنکورهاي گذشته براي کنکوريهاي 91 به اونور نوشتم. اميدوارم مثمر ثمر واقع بشه:
مجموعه زبان انگليسي:

1-زبان عمومي:

اگر تافل زبان نداريد يا در سطح بالايي نيستيد،به هيچ وجه وقت خود را با خواندن کتابهايي مثل 504 و..... تلف نکنيد.
اگر به درصد رتبه هاي زير 100 نگاه کنين،ميبينين که اکثرا زبان را سفيد ميگذارند، مگر کسيکه هدفش قبولي در مهندسي پزشکي است

2- زبان تخصصي:

اين درس هم نياز به هيچ مرجعي ندارد.
اگر در دوران تحصيل ، لغات تخصصي به گوشتان خورده باشد، مي‌توانيد جواب دهيد.
از اين قسمت معمولاً سه متن به صورت درک مطلب،در کنکور ميدهند که بسيار وقت گير است و خواندن بيشتر از يک متن،توصيه نميشود.

مجموعه رياضيات:
1- رياضيات 1و2:

براي اين دو درس،اگر از تابستان شروع به خواندن ميکنيد،حتما کتاب هاي مسعود آقاسي را بخوانيد،بدون نياز به هيچ چيز ديگري.

اما اگر فرصت کافي ندارين،براي رياضيات 1 کتاب گاج و براي رياضيات 2 کتاب پوران پژوهش تا حد خوبي،کفايت ميکنند.

2-معادلات ديفرانسيل:

براي تمامي گرايش ها،کتاب معادلات ديفرانسيل گاج،يک کتاب فوق العاده عالي است.
کتابي با حجم کم،اما بسيار پر محتوا.

با خواندن آن به راحتي ميتوانيد همه تست هاي معادلات را بدون استثنا جواب دهيد.

3-رياضيات مهندسي:

رياضي مهندسي،معتقدي (پارسه) دو جلد کتاب داره (درس + تست).

حتما درس را کامل مطالعه کرده و سپس تست هاي تاليفي را حل کنيد.

آنگاه به سراغ جلد دوم رفته و تست هاي سالهاي گذشته رياضيات مهندسي رشته هاي برق و مکانيک را هم حل کنيد.

کتاب رياضيات مهندسي محمود کريمي انتشارات نصير هم کتاب هاي بسيار خوب و با تشريح بيشتر هستند.

مجموعه حرارت و سيالات:

1- ترموديناميک و مکانيک سيالات:

بدون شک کتابهاي دو جلدي راهيان ارشد براي اين دو درس بهترين منبع است.
حتما ابتدا يکبار درس و تست هاي داخل کتاب را حل کنيد و يک دور کتاب ها را تمام کنيد.

سپس تست هاي مکانيک+ تست هاي مهم مهندسي شيمي+ عمران را حتما حل کنيد.

2- انتقال حرارت:

کتاب انتقال حرارت پوران پژوهش، نوشته دکتر محمد سميع پور.

کتاب بسيار خوبيست، فقط حتما علاوه بر مکانيک، تست هايي از مهندسي شيمي هم حل شود.

مجموعه جامدات:
1-استاتيک:

استاتيک بهترين و تنها مرجع مورد اعتماد کتاب مريام است.

مطالعه کامل درس و حل اکثر مثالهاي مهم انتهاي هر بخش حتما توصيه ميشود.

سوالات کنکور استاتيک معمولا تکراري نيست به دليل گستردگي مسائل مريام.
استاتيک شايد تنها درسي باشد که فرمول خاصي ندارد و تنها با حل تحليلي مسئله ميتوان به جواب رسيد.

2- مقاومت مصالح:

تنها يک کتاب،مقاومت پوران پژوهش نوشته محمد حسن نائي.

کتابيکه اگر کامل بر آن مسلط شويد قادر به پاسخگويي همه تست هاي مقاومت خواهيد بود.

ابتدا درس اين کتاب را کامل بخوانيد.

سپس فقط مثال هاي حل شده را مطالعه کنيد.

به هيچ وجه تست هاي تکميلي را نزنيد،فقط تست هاي مکانيک + تست هاي مهم عمران کفايت ميکنه.

در اين درس مسئله مهم،مرور پي در پي درس و مثالهاي حل شده و تست هاي مهم است.

3- طراحي اجزا:

تنها يک کتاب، طراحي اجزاي راهيان ارشد نوشته روح‌اله حسيني. هم متن کاملي داره و خوب درس را ياد ميده و هم تستهاي کامل و زيادي داره. مثلاً تستهاي کارداني به کارشناسي را هم پوشش ميده.
نکته جالب اينجاست که همه سوالات کنکور امسال (90) داخل اين کتاب بود
اما اگر وقت نمي‌کنيد کلش را بخونيد حتماً فصلهاي معيارهاي شکست، خستگي و چرخ‌دنده‌ها را بخونيد.

مجموعه ديناميک و ارتعاشات

1- ديناميک:

اول بگم که اين درس علاوه بر خوندن نياز به تمرين و تست زدن زيادي داره و بايد پس از اينکه درس را ياد گرفتيد تا ميتونيد نمونه سوال گير بياريد و تست بزنيد و ... . اين درس خيلي مهمه، چرا که پيش نياز درسهاي ديناميک ماشين و ارتعاشات و کنترل هم هست.

کتاب راهيان ارشد نوشته روح‌اله حسيني خيلي از اين لحاظ کامله. هم تستهاي مکانيک را داره و هم هوافضا و مکاترونيک و بعضاً تست تاليفي هم داره.

2- ارتعاشات:

با کتاب ارتعاشات جباري پوران پژوهش،نميشه بيشتر از دو تا سه تست زد. بايد مفاهيم ارتعاشات را خوب ياد بگيريد که کتاب ارتعاشات رائو براي فقط درس و حل مسئله سري شومز (ستو) تقريبا مناسب است. البته کتاب ارتعاشات صالحي پور و حسيني هم خوبه. هم خوب آموزش داده و هم مثال زياد داره و هوافضا را هم شامل ميشه. در حال حاضر بهترين منبع همين کتابه

اما اين درس منابع زيادي دارد،که خواندنش خيلي وقت ميگيرد.

به هرحال همين تعداد کتابها با توجه به زمان کافيست.

3- ديناميک ماشين:

باز هم مثل دو درس اول اين قسمت (ديناميک و ارتعاشات) کتاب راهيان ارشد (نوشته حسيني). واقعاً هم از نظر درس و هم از نظر تست کامله و از رجوع به ساير مراجع مثل مارتين و ... بي‌نياز ميشيد. فقط سعي کنيد همه مسائل را بتونيد خودتون حل کنيد و يا حداقل نگاهي بهشون بندازيد. راه حلش دستتان مياد.

4-کنترل اتوماتيک:

تا 89 اگر کسي کتاب کنترل آرياز برادراني را ميخواند،راحت ميتوانست 3 تا 4 سوال کنترل را جواب دهد.

اما براي ارشد89 قضيه فرق کرد و فرم سوالات عوض شد!!!!

اما به هر حال کاملترين مرجع همين کتاب است،البته جزوه پارسه هم کنارش خوب است.

چون کتاب آرياز بعضي مسائل مکانيکي و سيالاتي را ندارد.

و اما ساخت و توليد:
1- سيستمهاي اندازه گيري :
منبع : جزوه امير کبير، کتاب سيستم هاي اندازه گيري نوشته حرير پوش. منبع ديگر کتاب زبان اصلي : Metrology for Engineers از J.F.W.Galyer و C.R.Shotbolt مي باشد.
2- اونيورسال عمومي ( ماشين ابزار)
کتاب زبان اصلي : Technology of Machine Tools مي باشد.
3- توانايي ماشينکاري :
کتاب درسي به همين نام نوشته دکتر محمدرضا رازفر انتشارات دانشگاه صنعتي اميرکبير
4- متالورژي ( علم مواد ) :
منبع : کتابي با عنوان ( علم مواد ) نوشته تويسرکاني انتشارات دانشگاه صنعتي اصفهان
در ضمن کتابهاي ديگري نيز در اين زمينه وجود دارد از جمله : کتاب متالورژي حرارتي اونر که البته به زبان فارسي نيز ترجمه شده است. و نيز کتاب علم مواد نوشته گلعذار
5- عمليات حرارتي :
منبع : کتاب عمليات حرارتي فولاد ها
6- جوشکاري تخصصي :
جزوه جوشکاري دکتر دکتر ستاري فر عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير مي باشد.
7- ماشينهاي CNC :
نشر طراح چندين کتاب مختلف با عنوانهاي مشابه در اين زمينه منتشر کرده است.
8- قيد و بند ( جيگ و فيکسچر) :
جزوه امير کبير .
9- قالب پرس :
منبع اصلي جزوه امير کبير ،کتاب قالب هاي برش نشر طراح
10- هيدروليک و پنوماتيک :
منابع : جزوه درسي ( بصورت کتاب ) نوشته دکتر رضاعي عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير

11- توليد مخصوص:
منابع: جزوه درسي دکتر عبداله عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير
کتابي با عنوان (( روشهاي مدرن ماشينکاري )) از نشر طراح
12- مديريت توليد:
مديريت صنعتي(فصل 11:مذيريت توليد) نوشته دکتر حدادي اصل (دانشيار دانشگاه صنعتي اميرکبير)

;)

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
من تا تابستون فقط درسهایی که مشکل داشتم و میدونم زمان میبره درست کردنش رو می خوام بخونم. هرماه شاید دو تا درس. اشکال اساسی من جامداتیها و بعد دینامیکه.
ا ي بابا شما ديگه چرا ؟؟تايپك 91 رو نزاريد سوتو كوربشه .تا اعلام نتايج نهايي91 من تو همون تايپك ميمونم...موفق باشيد

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
من هم اینجام هم 91 هم مواد!
:biggrin:

آخه وقتی می دونم قبول نیستم هیچی...
باريكلا شما خيلي فعالي...بد نيست تاپيك 93 رو هم راه بندازيد ايشالا بچه هاشون كمك كم پيداشون ميشه!!!

newuser

عضو جدید
من خودم تو شک هستم که زیر 1000 میارم یا نه! :cry:
در ضمن کسانی که مطمئن هستن قبول میشن لازم نیست به این تاپیک سر بزنن (خطاب به کسانی که میگن چرا این تاپیک رو راه انداختین)!!!!

raha.

عضو جدید
ممنونم دوستان از ایجاد تاپیک.
اگه از تابستون برا ارشد شروع به خوندن کنیم دیره؟؟؟؟؟؟

gharibistudent

عضو جدید
بی خیال بابا بزارید گند91 رو جمع کنیم بعد
آخه رتبه 1 هم از الان شروع نمیکنه که تاپیک زدین
با این کار تاپیک 91 سوت و کور میشه بزار نتایج بیاد بعد
اینطوری نه ای ن تاپیک و نه 91 به نتیجه ای نمیرسه

آخرین ویرایش:

مکاترونیک8282

عضو جدید
بی خیال بابا بزارید گند91 رو جمع کنیم بعد
آخه رتبه 1 هم از الان شروع نمیکنه که تاپیک زدین
با این کار تاپیک 91 سوت و کور میشه بزار نتایج بیاد بعد
اینطوری نه ای ن تاپیک و نه 91 به نتیجه ای نمیرسه
بلکم رتبه ما از یک هم بهتر شد!
من که برناممو گفتم از الان شروع نمی کنم باباااا!

مکاترونیک8282

عضو جدید
من از 10ام تا آخر اسفند طبق برنامه ئشد می خوام بخونم. بررسی کردم به شرایط من میخوره. ولی رو گروه جامداتی بیشتر مانور میدم. ساعت مطالعه هم خیلی کمتر. فروردین یه مسافرت هم حتماااا میرم. هرکسی پایه خوندن و برنامه چک کردن هست بگه.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. به سرم زده توی یه تاپیک مجزا یک کلاس مجازی ریاضی مهندسی راه بندازیم (استارتش رو خودم میزنم) هم برای امتحان آزاد 91 و هم ارشد سراسری سال آینده.اگر استقبال مناسب باشه این تاپیک رو توی تالار مکانیک استارت میزنم.ضمنا از همه رشته ها میتونن توی این تاپیک مشارکت داشته باشن.اگر برای شروع این کار به نتیجه رسیدیم از شنبه آینده(6 اسفند) کار رو شروع میکنیم.ممنون

مکاترونیک8282

عضو جدید
سلام دوستان. به سرم زده توی یه تاپیک مجزا یک کلاس مجازی ریاضی مهندسی راه بندازیم (استارتش رو خودم میزنم) هم برای امتحان آزاد 91 و هم ارشد سراسری سال آینده.اگر استقبال مناسب باشه این تاپیک رو توی تالار مکانیک استارت میزنم.ضمنا از همه رشته ها میتونن توی این تاپیک مشارکت داشته باشن.اگر برای شروع این کار به نتیجه رسیدیم از شنبه آینده(6 اسفند) کار رو شروع میکنیم.ممنون

عالیه. اگه بشه باکس ریاضی کلا باشه یا حداقل بحث های مهم ریاضی عمومی+ مهندسی خیلی خوبه.
من پایم.
ممنون.

mortezafluid

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام کم کم شروع به خوندن کنم ولی این ترم هم پروژه دارم هم درسام رو میخوام نمره خوب بیارم اخه معدلم پایین.تاثیر معدل چقدره ؟الان من که معدلم 14.8 خیلی ضرر میکنم؟

bardiaxavi

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام کم کم شروع به خوندن کنم ولی این ترم هم پروژه دارم هم درسام رو میخوام نمره خوب بیارم اخه معدلم پایین.تاثیر معدل چقدره ؟الان من که معدلم 14.8 خیلی ضرر میکنم؟
فکر کنم معدلم 10-15% تاثیر داره ( دقیق نمیدونم )
منم این ترم پروژ دارم و معدلم 15.1 هست ! من این ترم چون هم انتقال حرارت دارم و هم دینامیک ماشین میخوام سعی کنم خیلی ریز بخونمشون تا برای دوره کردن زیاد به مشکل نخورم و زمان شروع کنکوری خوندنم رو گذاشتم از روز بعد از تموم شدن این ترم ! البته من ترم 7 رو جوری برنامه ریزی کردم که 12 واحد بردارم که اونجا هم نسبتا راحت باشم ... الان بیشتر ذهنم مشغول خوب نمره گرفتن تو این ترم و البته دقیق خوندن دینامیک ماشین و انتقال هست

مکاترونیک8282

عضو جدید
فکر کنم معدلم 10-15% تاثیر داره ( دقیق نمیدونم )
منم این ترم پروژ دارم و معدلم 15.1 هست ! من این ترم چون هم انتقال حرارت دارم و هم دینامیک ماشین میخوام سعی کنم خیلی ریز بخونمشون تا برای دوره کردن زیاد به مشکل نخورم و زمان شروع کنکوری خوندنم رو گذاشتم از روز بعد از تموم شدن این ترم ! البته من ترم 7 رو جوری برنامه ریزی کردم که 12 واحد بردارم که اونجا هم نسبتا راحت باشم ... الان بیشتر ذهنم مشغول خوب نمره گرفتن تو این ترم و البته دقیق خوندن دینامیک ماشین و انتقال هست

بچه ها سعی کنین اول درس هایی که الان دارین رو خوب بخونین. باکس ریاضیتونو خوب تقویت کنید ولی.

raha.

عضو جدید
سلام دوستان.منم میخوام شروع کنم به خوندن ولی هرجور حساب میکنم در طول ترم نمیشه یعنی میمونه بعد امتحانات که میشه تیرماه.
ولی احساس میکنم دیره اون موقع.همین کتابارو کنکوری بخونم یا از الان کتاب( مثلا پارسه)رو بگیرم همزمان همون درسایی رو که این ترم دارم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟

mortezafluid

عضو جدید
سلام دوستان.منم میخوام شروع کنم به خوندن ولی هرجور حساب میکنم در طول ترم نمیشه یعنی میمونه بعد امتحانات که میشه تیرماه.
ولی احساس میکنم دیره اون موقع.همین کتابارو کنکوری بخونم یا از الان کتاب( مثلا پارسه)رو بگیرم همزمان همون درسایی رو که این ترم دارم بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟
منم میخوام ولی میترسم کم بیارم اخه شروع کردنش آسونه ولی ادامه دادنش اراده و هدف میخواد.ولی اگه بخوام شروع کنم با استاتیک مریام و ریاضی 1 آقاسی شروع میکنم.نظرتون چیه بچه ها؟؟؟؟؟

saeid4843

عضو جدید
با عرض سلام و خدا قوت
چه خوبه که این تایپیکو زدین.من داشتم می خوندم.شاید بعضی از دوستان بگن زوده.ولی من شاغلم وبعضی اوقات مجبور میشم به سفر کاری برم مثل همین چند ماه پیش که مسافرت کاری رفتم ونتونستم واسه امسال دوره کنم و کلا همه چیزو فراموش کردم.روزی هم 5 ساعت مفید میتونم بخونم.
موفق باشید

saeid4843

عضو جدید
با عرض سلام و خدا قوت
چه خوبه که این تایپیکو زدین.من داشتم می خوندم.شاید بعضی از دوستان بگن زوده.ولی من شاغلم وبعضی اوقات مجبور میشم به سفر کاری برم مثل همین چند ماه پیش که مسافرت کاری رفتم ونتونستم واسه امسال دوره کنم و کلا همه چیزو فراموش کردم.روزی هم 5 ساعت مفید میتونم بخونم.
موفق باشید

bardiaxavi

عضو جدید
منم میخوام ولی میترسم کم بیارم اخه شروع کردنش آسونه ولی ادامه دادنش اراده و هدف میخواد.ولی اگه بخوام شروع کنم با استاتیک مریام و ریاضی 1 آقاسی شروع میکنم.نظرتون چیه بچه ها؟؟؟؟؟
من فکر کنم باید درس های بیشتری رو موازی پیش ببریم ... ولی خب من خودم شخصا علاقه زیادی به ارتعاشات و کنترل دارم و فکر کنم اینها هم جز اولین درس ها باشن که شروع میکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا